Omwegen Willem Hoogeboom: veldheer over legerkorpsen „sigar erin gen aan tafel hond zoekt huis Ricky wil niet alleen zijn EEN HARTSTOCHT AAN BANDJES GELEGD dienstuerlening [>dagpuzze LEIDEN OMGEVING fi&tdacgotuant ZATERDAG 13 FEBRUARI 1988 PAGM Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. U kunt mij telefonisch of schriftelijk\erteüen wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Ik ben bereikbaar via 071 - 12 22 44 op toestel 10. Hoor Ton Pintors Willem Hoogeboom, gevangen in zijn heiligdom van de Betere Sigaar. Een hartstocht aan (200.000) bandjes gelegd. foto: wim van noort We schrijven sigarebandjes, maar in feite heten ze sigare- ringen. In elk geval niet siga renbandjes of sigarenringen. Van Dale is, met een zekere „bijbelvastheid", onver murwbaar. Het is, evenwel, duidelijk waar we het nu over hebben. Het gaat over de verborgen hartstocht van een verzamelaar. Een harts tocht, die inmiddels aan 200.000 (op een paar na, en de „dubbele" als ruilobjecten meegerekend) bandjes is ge legd. Sigarebandjes als ver vulling van dromen van een ordentelijke PTT-man in de nadagen van zijn broodwin ning. Ooit zong hij wellicht het populaire vooroorlogse lied „Hebt u een sigareband- je? 'k Heb er al zoveel opge spaard..." Dat zingt Willem Hoogeboom niet meer, want ze zijn in de loop der tijd bij vele tienduizenden bij hem binnengestroomd. Willem heeft zich staande gehouden en is nooit de Grote Sigaar geworden. Hij rookt ze wel, sigaren, en met smaak. Hij „eet" ze bijna. En verder geeft hij toe aan zijn instinct, op weg naar de voleinding die de tabakindustrie hem -voorhoudt. „Ik kan nog wel 20 jaar vooruit, wat de hoe veelheid betreft. Het is een enorme verscheidenheid, verschrikkelijk gewoon. Maar compleet? Nee, dat zal ik nooit worden". Wilhelmus J.J. Hoogeboom is een Westfries, evenals zijn vrouw. Over een maand wordt ie 60 en gaat dan vut ten, als besteller bij de PTT in Noordwijkerhout. Dat be stellen doet hij al een jaar of 22, sinds hij tegen een bordje „Besteller gevraagd" opliep. „Ik ben nu al vijf jaar in de ouwe mannendienst. Je krijgt faciliteiten, als je 55 bent ge worden. Die regeling heeft wel geholpen: je hebt lang niet meer zoveel zieken on der de oudjes als vroeger. Je wordt een beetje ontzien hè. Je hoeft geen buitenwijken meer te lopen, ook geen trap pen meer in flats en zo. Je merkt het wel: ik loop een wijk in 2 uur, terwijl een jon ge gast, zoals een zoon van me. er anderhalf uur over doet". Intensieve hobby Over Willem Hoogeboom zou nooit publiekelijk geschreven zijn, als hij niet 25 jaar gele den van een oud schoolvrien dinnetje een schrift met siga rebandjes had gekregen. „Dat was in Mijdrecht nog, en dat vriendinnetje van vroeger, uit de Kop van Noord-Hol land, woonde in het naburige Uithoorn. Ik vond die band jes wel aardig, maar deed er niks mee. Een tijdje later kreeg ik van een. kennis nog weer eens wat van die band jes. Verrek, dacht ik toen opeens; laat ik 't zelf eens gaan doen. Zo is het begon nen". „En zo is het geko men", zeggen we sedert de gevleugelde introductie, met orkaankracht 12, door me neer Sonnevelt, alias frater Venantius. Enfin, een inten sieve hobby was geboren. Bij Hoogeboom op zolder, in Noordwijkerhout, is het een tabakszaak als showroom ge worden. Een mausoleum ook, waar de onderwerpen van Hoogebooms stille devotie zijn bijgezet. Alle wanden zijn uitbundig benut. Rechts een muur, bedekt met hon derden albums, waarin de si garebandjes van alle mogelij ke industriële pluimage ge stoken zijn; 150.000, zeg maar. In kieren en gaten lig gen enkele tienduizenden dubbele exemplaren als ruil- goed op de handel te wach ten. In stapeltjes ook op z'n bureau, waar de goudopdruk je tegenblinkt. Mevrouw Hoogeboom gidst met trots mee: „Ik ben er ook verstand van beginnen te krijgen". Ze wijst op een uit hangbord met de legendari sche 17e eeuwse Elisabeth Bas, via Bomans voormoeder van Pieter die postuum haar eerzame naam geleend heeft aan de verderfelijke ni cotine en laat een „tabaks zak voor zeelieden" zien: een rubberen, waterdicht geval. Daar is ook een dienblad, in gelegd met honderden kleur rijke oude bandjes van dik vóór de oorlog. „Dat deden ze vroeger veel; ook het beplak ken van vazen met bandjes, bijvoorbeeld", adstrueert Hoogeboom. De muren zijn verder ver borgen achter een vloedgolf van verzamelwoede: schap pen vol meer of minder cu rieuze kistjes en doosjes, ook lucifers spelen in de Hooge- boom-symfonie mee. Je hebt er de tabakspotten, waaron der de kostelijke pot van opa Kramer uit Broek op Lange- dijk; de asbakken met recla me, de sigarenkokers (en niet sigarekokers) en tubes. Je ziet er enorme banden, die bij wijze van service van het merk en verrassing onder in de kistjes lagen, en kistetiket- ten, prachtig mooie schilde rijen gewoon. Kunst in artis tieke reproducties. Bandjes met gouddruk alom. Goud op het bureau, gesorteerd op fa briek, serie of firma. „Zo worden ze niet meer ge maakt. Kijk maar eens naar die serie met Duitse keizers", zegt Hoogeboom, Willem, koesterend. De verzamelaar geeft hoogop van het merk Agio, en z'n vrouw valt hem bij: „Eigen lijk zo'n beetje de mooiste se ries". Agio in alle kleuren, met impressionisten, vrouwe koppen en kinderkopjes, Goya-schilderijen, beroemde binnenhuisjes en alle Leidse hofjes rond het produkt dat in rook op moest gaan; Fran se affiches ook. „Alle onder werpen ter wereld worden in sigarebandjes weergegeven: schrijvers, clowns, auto's, ge bouwen. honden, kaartspe len, luchtvaart, de Spelen in München in '76, heraldiek. Je kunt het zo gek niet denken. Maar het is kunst op niveau. Zo heeft ook het merk Was hington veel van die kunst geleverd. Die verzamelboe- ken worden grif verkocht". Leidse hofjes Het is bijna een encyclopedie, uitgedrukt in sigarebandjes, waar Willem Hoogeboom nooit genoeg van weten kan. „Zo ken ik alle Leidse hofjes van de sigarebandjes". Het verzamelen is bij hem tot een wetenschap uitgegroeid. Mij meren over vroeger, toen hij ermee begon: „Je had destijds veel meer bandjes dan nu. Veel fabrieken zijn er niet meer of ze zijn gefuseerd. Het wordt steeds minder in Ne derland. De Spaanse sigare bandjes, dat is eigenlijk niet mooi meer, het is een lawine van commercieel goed voor de handelaar. Onechte, mooie papiertjes. Ik heb er wel wat van, maar niet veel. Voor 90 pet. zit mijn verzameling in m'n hoofd; ik weet bijna pre cies wat ik heb en nog zou willen hebben. Maar alles is geregistreerd en dan zijn er natuurlijk ook nog de ver schillende catalogussen. Drie kwart van de bandjes hebben een nummertje. Ja, Willem II heb ik eindelijk compleet, na 20 jaar zoeken en ruilen". Willem en mevrouw Hooge boom zijn lid van de Leidse verzamelaarsclub De Ko- ningskerk en lid van de lan delijke vereniging De Verza melaar en ook van de Belgi sche vereniging. De Hooge booms zitten vaak op Belgi sche beurzen die boeiende perspectieven bieden. Het iuilekkerland voor s.b.-verza- melaars. Sigarebandjes verza melen en beheren betekent hard werken: „Elke dag zit ik wel een paar uurtjes bo ven, de zaak bijhouden, ad ministratie doen en zo, en correspondentie verzorgen. Zo heb ik, bijvoorbeeld, Oost- duitse, Deénse en Tsjechische relaties". Het is de pakkende internationale wereld van het sigarebandje en aanver wante artikelen. Neem nu eens zo'n ouderwetse voor oorlogse „poster" met recla me van rook- en pruimtabak: „Je tabak of je leven!", voegt een haveloze struikrover een ongelukkige roker in plus fours toe. Prachtig toch! „Ik koop wel eens bandjes, maar heel mondjesmaat. Dat kopen vind ik geen verzamelen meer. Het duurste bandje al ler tijden kostte eens 2000 gulden en het was een Span jaard die het kocht". Nog zo'n Guinness Book of Records klant: een Oostenrijker schijnt een half miljoen bandjes te bezitten. Daar is Willem van de PTT nog lang niet aan toe. „Weet u, wat ik toch wel jammer vind is dat er weinig jeugd meer is die bandjes wil verzamelen. Wel postzegels. Een belegging hè. Geef mij maar het puur verzamelen. Het zijn allemaal ouwetjes in onze materie. Vroeger haalde ik wel 500 of 600 bandjes bij een veiling vandaan, tegen woordig is het al een beste dag als ik er 50 op de kop kan tikken. Nee, de spoeling wordt dun, maar ik ben nog lang niet klaar". Zo gaat 't, met de sigarering, een andere Ring der Nibelungen. Me vrouw Hoogeboom, ontwape nend en steeds in touw om me maar van alles te laten zien in de „tabakswinkel" van haar echtgenoot: „Mijn man verzamelt sigareband jes...! Klinkt gek hè? Stom gewoon. Maar het is een schitterende hobby, dat mag u van ons aannemen". Wil lem Hoogeboom is een „grote verzamelaar", gedreven en met een kick behept. Willem Hoogeboom heeft ,,'t te pak ken". Behoorlijk. Deze hele maand februari is het selectief topje van Wil- lems uitzonderlijke ijsberg te zien op een gratis te bezoe ken tentoonstelling in de bi bliotheek Noordwijkerhout, waar hij in een vitrine expo seert. In zoverre: Willem zit niet in die vitrine, maar z'n (onderwerp. Mede-exposant is Rijnsburger Gerard Schone- veld, jong beeldend kunste naar, met schilderijen en gra fiek rond het thema land schap. Ook deze man mag je niet uitvlakken, met z'n „op merkelijke verbeeldings kracht, fantasie, helder kleurgebruik, expressief handschrift en sterke vitali teit". Beeldende expressie naast de wat introverte ver zamelwoede van een sigare- bandjespotentaat, die nooit tot zijn hoogte had kunnen uitgroeien als er geen tabak had bestaan. Beide genietin gen hierbij van harte aanbe volen. Laat lepra ook jóu een zorg zijn. Giro 50500 t M Bank 70.7070,92.9 Nederlandse Stichting voor Leprabestrijding Wibautstraat 135,1097 DN Amsterdam, tel.020-938973 BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Hans zv. A. Heemskerk en A. Doornbos. June dv. A. R. van den Boogaard en N. van den Oever. Joanne Cathryne dv. H. W. M Verburg en J J Braxhoven. Danique Marije dv M Vette en K. M. Verzuu. Belinda Fianna dv. J. C. A M Bierman en A. S. Gijsen. Pe trus Jacobus Gerardus Nicolaas zv. J. P. Ravensbergen en G. S. E. E. Kluts. Evelien Clazina Alida dv P C. M. van der Vooren en H. W Teske. Ma- rinus zv. R. Bosman en M. Peet. Mar co zv. W A. Vlakveld en Y. Palte. Renske dv. S. G. Remerij en A. L. van der Plas. Michael zv. H. J Bar- tels en K. E. C. van Giezen. Hicham zv D El Guennouni en K A. El Idrissi Reyahi Marieke dv. C. J N. Immerzeel en M. E. T. van Dijk. Wa- dih zv. L. Achahbar en J. El Farhani. Ellen dv. M. van der Plas en J. C. Varkevisser Robert Sébastiaan zv. A. Zaalberg en J. M. Anemaet. Diego zv. J Ouwerkerk en T. Mark. Radboud zv R. Koning en L. Plantenga. Nien- ke Sanne dv R J. A van Duin en L. E. A. M. Harmes Victor Christian zv. G J van Asselt en A. Tomson. Mar- lise Anna dv. S. K Andriesen en H M van Heusden. Willem zv. M. Ou wehand en M Ros. Overleden: H. Nagel geb. 22 sept. 1917 vrl. geh.gew. met C. Langerak. C Verleg geb. 19 sept. 1925 man. J. Mooten geb. 28 aug. 1905 man. T. Oosthoek geb. 24 juni 1906 man M J. H. de Bruijn geb. 31 mrt. 1913 vrl. ge h.gew. met H. J. A. de Jongh. H. J. Dekker geb. 16 juli 1946 man. A. M. A Roozen geb. 30 jan. 1902 vrl. H. J Onderwater geb. 29 dec. 1919 vrl. ge il gew. met A. G. M. van Werkhoven. R. Zwolsman geb. 29 aug. 1912 man. P de Mooij geb. 21 aug. 1932 man. J. Zwanenburg geb. 19 aug. 1908 vrl. geh.gew. met C. van der Bent. W. K. Bogisch geb. 9 febr. 1933 man E. Ruskauff geb. 17 mrt. 1930 man. A M. Koomen geb. 14 mrt. 1964 man. J. A. Boelens geb. 14 juli 1920 vrl. ge- hgew. met T. J. G. Jansen. J. Brax hoven geb 24 jan. 1923 man. H G. Moen geb. 12 sept. 1921 man. D. Mes- semaker geb. 21 aug. 1913 vrl. echtg. van J Haasnoot. A. Houwaard geb 16 april 1914 man. A. M. G. van Rui ten geb. 28 dec. 1936 man. J. van Tongeren geb 31 aug. 1928 man. M Rijsbergen geb. 24 mrt. 1916 vrl echtg. van W. van Strien. P. G. Ot- tenhof geb. 20 mei 1923 man. J Blansjaar geb. 25 febr. 1911 man. J Zandbergen geb. 31 dec. 1910 vrl. ge- h gew. met J. G. Schoneveld. W. P Dissel geb. 12 dec. 1940 man. P. lc Nobel geb. 4 aug 1916 man. A. Pel geb. 6 sept. 1922 man. J. van det Gaag geb. 7 jan. 1905 man. E. A. Bor- gers geb. 29 dec. 1947 man. C. F. Pro voost geb. 3 dec. 1919 man. Gehuwd: E. A J. Legué en A. S. de Jong. A. J. Wijfje en A. C. M. Groe- newegen. R. Slingerland en H. R Pet. F W. Gerke en M. W. Speck- mann. P J A de Jong en C. M Broomans. W. L. de Jong en C. J. M Pluiimaekers. Ondertrouwd: P. Ruhaak en I. J. M van Kooten. S. Gerritsen en J J Veldman. N Langezaal en S. C. Tes ke. R Schlagwein en A. M. A. Cas- pers P. H. J. Frankhuizen en S. M de Zeeuw. G. A. M. Kruse en J. C Brandwijk. G. J. A. M. de Wolf en P Wekelijks verschijnt in de Leidse Courant de rubriek „Hond zoekt huis". In deze rubriek wordt een hond (of soms ook wel een kat) beschreven, die in het asiel ver blijft. De in deze rubriek beschreven dieren zijn óf gevon den, óf door hondenbezitters naar het asiel gebracht Ze worden om uiteenlopende redenen afgestaan, vaak begrij pelijke, maar soms ook volslagen onzinnige. De in „Hond zoekt huis" beschreven dieren zijn alle gezond, hebben een wormenkuur ondergaan en zijn volledig ingeënt. Tegen be taling van 95 gulden (inclusief dierenpaspoort) en 45 gul den voor katten zijn ze af te halen. Dit geld komt ten goe de aan zwerfdieren. Adres: Nieuw Leids Dierenasiel, Bes jeslaan 6b, Leiden, tel. 411670. Geopend: di, vr 10-12,14-17 u; wo, do 14-17 u; za 10-12, 14-16 u, zoen ma gesloten. r „Hij sloopt de hele boel als je hem te lang alleen laat", ver telt medewerker Bart van het Leids dierenasiel. Het gaat over de hond Ricky, een anderhalf jaar oud bastaard hondje met een zwart-witte vacht. „Het is een lief hond je", vertelt Bart. „Wat er pre cies met hem is gebeurd is mij onbekend, maar hij is een beetje verwaarloosd. De vori ge eigenaar deed afstand van Ricky omdat hij niet alleen gelaten kon worden. Maar een hondje met een lief ka rakter als Ricky gaat zich niet zonder reden zo gedra gen", aldus Bart. In het asiel kan Ricky vol gens Bart niets slopen. Bart: „Het gaat hier prima met hem. De vrijwilligers gaan geregeld een eind met hem lopen. Dan is hij dolgelukkig. Springt in het rond en blaft van plezier. Zodra hij terug moet daalt zijn enthousiasme. Maar dat is logisch". Iedereen in het asiel is het er over eens dat Ricky een hon- denhart van goud heeft. „De nieuwe baas moet echter ie mand met een strakke hand zijn", adviseert Bart. „Ricky neemt je in de maling zodra hij de kans krijgt. Een stren ge opvoeding is de beste ma nier. Dan komt zijn goede karakter zeker terug". Met andere honden, katten, poezen en kinderen heeft Ricky geen problemen. Daar kan hij uitstekend mee op schieten. „Ik heb nog een laatste advies voor de nieuwe baas. Doe Ricky heel rustig zijn halsband om. Volgens mij is hij ooit geslagen en wanneer iemand nu snel zijn handen in de richting van zijn kop beweegt, schrikt Ricky heel erg. Dan kruipt hij in elkaar. Maar ik ben er van overtuigd dat het met De negen jaar oude Pasja die vorige week in de krant werd opgevoerd, logeert nog steeds in het Leids dierena siel. Pasja heeft snel een nieuw „thuis" nodig. Het is een kleine zwarte hond die in het asiel flink is afgeval len. Pasja was verslaafd aan eten maar is dat inmiddels ontwend. Het is nu een ge zonde en gezellige hond die uitkijkt naar een nieuwe baas. In het asiel is iedereen het er over eens dat Ricky een honden- hart van goud heeft. foto: wim van noort Grapefruit kip uit de braadzak met veldsla en peterselie-aardappelen dame blanche Voor twee personen: 1 gra pefruit, 2 lepels droge sherry, basterdsuiker; 1 (graan- of scharrel)kip, zout, kerrie, paprikapoe der, plastic braadzak (o.a. te koop bij warenhuizen); 150 g veldsla, 1 sneetje brood, 15 g boter, 1 teentje knoflook, 2 lepels azijn, zout, peper, suiker, mos terd, 1 lepel olie, uitje of sjalot; 0,5 tot 1 kg aardappelen (Bintjes), zout, 15 g boter, peterselie; 2 porties vanille-ijs, 75 g pure chocolade, 2 lepels water, 2 lepels room. Halveer de grapefruit over dwars en snijd het vrucht vlees los van de vliezen. Be sprenkel de helften met sherry en geef er de basterd suiker apart bij. Wrijf de met koud water af gespoelde kip in met zout, kerrie en paprikapoeder, schuif de kip in een braad zak en prik deze aan de bo venkant twee keer met e vork in. Leg de kip op braadslee middenin de ov en laat haar in een i bruin en gaar worden stand 5 of 200. Schud de 1 uit de zak op een wan schotel; schep er de jus ov heen. Graan- of scharrelk pen zijn wat duurder dan gewone Hollandse kippi maar hun smaak is de me prijs zeker waard. Knip het sneetje brood dobbelstenen en bak d< bruin in de boter met heel teentje knoflook. Str de broodblokjes over de n een olie- en azijnsausje a< gemaakte veldsla. Laat de chocolade zaï worden in een schaaltje in een pan met zachtkoke water staat. Voeg water room toe en geef de wan chocoladesaus apart bij 1 ijs. Menutip voor maand schnitzel met rode bieten lade en aardappelen - 1 vermoutvla. JEAN1 ARTSEN Leiden: Groep 1: Tan, Janssen, Zwijnenburg, Meyer, R. van Leeuwen, Verhage, Groene- veld en De Ruiter: za. dr. Janssen, tel. 155010 en zo. dr. Groeneveld, tel. 218661. Groep 2: Bergmeyer, Pieterse, Van Gent, Taytelbaum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en E. de Lange: za. dr. Nering Bögel, tel. 124403 en zo. dr. De Lange, tel. 212025. Groep 3: Pleiter. J. van Leeuwen. Smit, W. de Bruljne. J. de Bruijne, Stolk, Jürgens, Fo- gelberg er. Muysenbergh: za. dr. De Bruijne, tel. 134345 en zo. dr. Lely, tel. 120412. Groep 4: Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos. Boer, Van de Waardt, Arnou, J. Zaaijer en R. Zaaijer: za. dr. Van Rijn. tel. 314349 en zo. dr. Zaaijer, tel. 316008. Groep 5: Schaefer, Jas- perse, Crul, Kooyman, De Jong. Prince. Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za. dr. Keyer, tel. 140124 en zo. dr. Prince, tel. 761754. Oegstgeeat: vanal za. 8.00 uur: dr. Van der Steenhoven, tel. 177461, Spreekuur za. en zo. 11.30-12.30. Kaag - Abbenes - Nieuw Vennep: tel. 02526-72850. Leiderdorp: za. dr. Middendorp, tel. 895525 en zo. dr. Van der Beek, tel. 894539. Spreekuur van 12.30 tot 13.00. Voorschoten: za. dr. Prescott, tel. 2356 en zo. dr. Meiman, tel. 2493. Warmond - Voorhout: za. en zo. dr. Lempers, 02522-10140. Noordwijk: Groepspraktijk tel. 19300. Hille- gom: za. en zo. dr. Van der Kaa- den, tel. 15114. Katwijk aan Zee: dr. Lodder, tel. 13466. Katwijk - Rijnsburg - Valkenburg: dr. Moot- enburgh, tel. 13222. Saaaen- heim: dr. Moerman, tel. 11119. Alkemade Rijnsaterwoude: dr. Glansbeek, tel. 01713-2511. Roe- lofarendsveen Praktijk Saeys/van Mierlo/Roelen/Brock: dr. Van Mier- lo. tel. 01713-5289. Alphen: groep 1, za. dr. Klein Hanveld, tel. 72170 en zo. dr. Boss, tel. 72472. Groep 2. za. dr. Visser, tel. en zo. dr. Van Engelen, tel. 21915. groep za. dr. Van der Velden, tel. 38635 en zo. dr. Nobel. tel. 38635. Hazerswoude-Koudekerk: dr. Uhlenbeck, tel. 01728-9281. Benthuizen - Boakoop: dr. Bom, tel. 01727-2136. Langeraar - Nieuwveen - Ter Aar - Woubrug- ge: dr. Gorissen, tel. 01722-2139. Nieuwkoop - Noorden: dr. Essens, tel. 01724-8482/op za. en zo. voor dringende zaken spreekuur tussen 11.00 en 11.30 en tussen 17.00 en 17.30 uur. TANDARTSEN Leiden - Leider dorp - Oegatgeest - Warmond: dr. Holt, tel. 071-146004. za en zo spreekuur om 13.00 uur. Zoeter- woude: dr. Freeke, tel. 071- 414547/410950. Alkemade - Lei- muiden: eigen tandarts bellen voor 15.00 uur. Leidschendam: Voor spoedgevallen tel. 974491. Bol lenstreek: dr. Van 't Hof. tel. 02521-13885. APOTHEKEN Leiden - Leider dorp - Oegstgeeat - Voorschoten: Apotheek Zuider, Lammenschans- weg 7. Leiden, tel. 071-123553 en apotheek Boehmer. Florijn 21. Le- dierdorp, tel. 071-894400. Alke made: Apotheek Alkemade, open: zat 12-13, 17.30-18 u. zon feest dagen 12.30-13 en 17.30-18 u. Noordwijk - Katwijk - Rijnsburg: Katwijkse apotheek. Princestraat 3, Katwijk, tel. 01718-12755. Daid- schendam: Heuvel apotheek, Burg. Keijzerlaan 2, Leidschendam, tel. 274124. Noordwijkerhout: za ge opend van 9-13. u. en van 17-18 u. en zo van 12-13 u. en 17-18 u. Spoedrecepten tel. 3511 of dienst- bel. Saasenheim: 02522-10169. WIJKVERPLEGING Leiden - Noordwijkerhout - De Zilk - Voor hout: tel. 071-122222. Bollen streek: Wijkverpleging Gezond heidscentrum, tel. 02522-14147. e Hillegom: Opgave via het antwoor dapparaat. tel. 02520-16217. Leidschendam: Kruisvereniging, tel. 070-455300. Oegstgeeat: Kruisvereniging, tel. 071-177444. DIERENARTSEN Leiden: dr. Koster, tel. 01717-3836 en dr. Roest, tel 071-890405. Voor schoten - Leidschendam: dr. Kos ter en mevr. Koster-Stoker, tel. 01717-3836. Bollenstreek: dr. Scheele, tel. 02521-10847. e Kat wijk: Opgave via het antwoordap paraat, op zaterdag tussen 11.00 - 12.00 uur spreekuur bij dr. Snel. Sassenheim: dr. Scheele, tel. 02521-10847. Leiderdorp: Dr. Roest, tel. 071-890405. APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken in de regio Leiden worden tot vrijdag 19 februari waargenomen door apotheek Zuider in Leiden en en apotheek Boehmer in Leiderdorp. KLACHTENMELDPUNT Ambulan te Psychotherapie Zuid-Holland Noord. Spreekuur 18.00-19.00 uut. Tel. 071-254654. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 tot woensdag 13.00 u. (Diaco- nessenhuis poliklinieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Rodenburg straat in Leiden naar de Kronen- steinkade 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING ON GEBOREN KIND Hulpverlening bij ongewenste zwangerschap voor moeder en kind. Bel tel. 071- 897762, 071-142201 of 033- 620244. Het laatste nummer is c en nacht bereikbaar. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur i gelijks van 16.00 tot 17.00 uur van 18.30 tot 19.30 uur. Kindei deling dagelijks van 14.00 20.00. Niet meer dan twee bezi kers per patiënt. Sint Elizabe ziekenhuis: Volwassenen dageli van 14.00-14.45 u. en van 18.; 19.30 u.; klasse-afdelingen c 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: d van 15.00-16.00 u. en van 18.1 19.30 u. en van 19.30-21.00 u. leen voor vaders. Kinderafdel dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartl waking) dag. van 14.00-14.30 u. van 19.00-19.30 u. Intensieve v pleging: dag. van 14.00-14.30 u. van 18.30-19.00 u. Sport-Medij Adviescentrum: Spreekuur n 19.30-20.30 u. in het St. Elisabe ziekenhuis. Endegeest: Di. en 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: gehele dag. Jelgersmaklinii Jongerenteam: za. en zo. 14.( 17.00 u. Opname: werkdag 16.45-17.45 u.; za. zo en feestdi 10.00-11.30 en 14.00-16.30 Team A, C en D: dag. tot 21.00 met uitzondering van behandel den en etenstijden. Academia Ziekenhuis: Voor alle patiënt (behalve kinderen) zijn de bezoei ren als volgt: Dagelijks 14.15-15, u. en 18.30-19.30 u. Avondbez< kuur afdeling verloskunde: 18.( 19.00 u. De Praematurenafdelii voor ouders en familie is na ov leg met patiënten doorlopend t zoek mogelijk. Bezoek aan emati patiënten: wanneer aan ernstl patiënten doorlopend bezo wordt toegestaan kan de hoofdvi pleegkundige hiervoor specii kaarten verstrekken. Kinderklinii zalen voor peuters, kleuters grote kinderen 15.15-17.00, bal zaal en boxenafdeling: volgens spraak met het verpleegkuni hoofd. Bezoektijden kinderafdel gen: voor ouders van opgenom kinderen na overleg met verple* kundig hoofd. Voor andere bez( kers van kinderen: Keel-, neus- oorheelkunde en neurologie: 14.' 15.00 en 18.30-19.30. Oogheelki de en heelkunde: 14.15-15.00 18.30-19.00. Rijnoordziekenhu Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.2 19.30 u. Extra bezoek hartbev king: 11.00-11.30 u. Extra bezo vaders kraamafdeling: 19.30-20. u. Kinderafdeling 15.00-15.30 u. leen voor ouders 18.00-18.30 u. CENTRALE REGISTRATIE KI DEROPVANG (Koornbrugsteeg 2311 EK Leiden, tel 254810.) Inft matie over en aanmelden voor k deropvang in Leiden. Geopend: i t/m vr dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRA MELDPUNT LEIDEN. Ketelboet steeg 10. Ma. t/m vr. telefoniJ bereikbaar van 10.00 tot 16.00 071-120903. Spreekuur ma. 13.< 15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Jt disch Adviesbureau. Ketelboele steeg 10. tel. 130775; afdeling t lastingen: alleen op afspra; klachtenbureau: dl. en do. 18.; 20.30, afdeling vreemdelinge recht: ma. 13-15 en do. 18.; 20.30, afdeling vrouw: vr. 10-12 SOS Telefonische Hulpdienst L den e.o. Voor een gesprek v mens tot mens. Vertrouwelijk. C en nacht bereikbaar. Telefoonnu mer achterop de telefoongids (0: 125202). BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50, tel. 1239 spreekuren ma. en di. 10.00-12 u„ wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.: 20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULANC DIENST Hulpverlening in l den. Leiderdorp, Oegstgee Rijnsburg, Valkenburg, Voorscl ten. Warmond en Zoeterwou Tel. 071-174141. ir 2 4 1 n ::3 II 1 MAGISCH FIGUUR In elk vakje dient een letter worden ingevuld, waardoor zo horizontaal als verticaal woorl van navolgende betekenis ver* gen kunnen worden. De tussen haakjes geplaatste tallen geven de plaats van vertil invulling aan. 2. (6) bovenbouw v.e. wagen; 4. (4) dat wat iemand doet geil 6. (2) bovenste stuk v.e. berg; 8. *(1) buideldier; 9. (3) gebraden ribstukje; 10. (5) hoog bouwwerk; 11. (7) inzet bij een spel. I OPLOSSING

Leidse Courant | 1988 | | pagina 12