Korthals Altes ziet af van tweemanscel Bon: Vrije schoolkeus blijft in Leiden Opzienbarend 11 12 13 15 15 Oostenrijks kabinet praat over opvolging Waldheim VANDAAG Soma/nt Vrijdag 12 februari 1988 79e jaargang no. 24036 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Uitgave Westerpers, behorende lol Sijthoff Pers, Apolhekersdijk 34.2312 DD Leiden, Postbus 11,2300 AA, tel. 071-122244. Voor abonnementen: 071-313677. Giro 103003. Bank: Amro-bant N.V. Leiden. Directeur-hoofdredacteur IJ. Hallewas, Chef-redacteur W.A. Buijteweg Abonnementen (incl. ré BTW) per maand f. 23,74 (aut. betaling), kwartaal f. 70,93, jaar f. 270,20. Klachten bezorging: maandag t/mvnjdag van 18.00-19.00 uur, zaterdag 14.00-15.00 uur lel. 071-122248. Advertenties: (eicl. 6% BTW)f. 0,65 per mm, familieberichten f. 0,59 per mm. Vannacht opklaringen en een minimumtemperatuur van om het vriespunt. Morgen perio den met zon. Middagtempera- tuur ca. 7 graden. Wind draai end naar zuid, matig, langs de kust toenemend tot krachtig. Zon op: 08.00; onder: 17.49. Schevenigen hoog water: 10.54 en 23.32; laag water: 5.32 en 17.52 uur. jpnieuw Britse eleerde vermoord 3NDEN Een Britse atoomgeleerde is et messteken om het leven gebracht in t huis van een vriendin en collega, die erd aangetroffen in bewusteloze toestand gevolg van een overdosis slaapmiddelen, 3us de politie. De atoomgeleerde, de 50-' rige Colin Fisher, werd dood aangetroffen het huis van de 51-jarige Georgina Stu- De politie was in het huis gaan kijken dat Stuart had opgebeld; toen zij arri- erde was de vrouw bewusteloos geraakt. de verklaring van de politie kan rden opgemaakt dat zij niet gelooft dat een verband is met de geheimzinnige eks van zeven moorden, zelfmoorden en rdwijningen onder Britse geleerden die ■rkten aan defensie-projecten. LEIDEN Leidse ouders mogen zelf blij ven beslissen naar welke school hun kin deren gaan. Het is niet nodig het Amster damse voorbeeld te volgen om ouders te verplichten hun kinderen in de eigen wijk naar school te laten gaan. Gisteren hebben de wethouders van on derwijs van de vier grote steden overleg gevoerd met de staatssecretaris Ginjaar- Maas. De vier zijn het er over eens dat op gemeentelijk en landelijk niveau afspra ken gemaakt moeten worden om de groei ende tegenstellingen tussen scholen te voorkomen. Gebleken is dat afspraken op gemeentelijk niveau tussen schoolbestu ren van verschillende geloofsrichtingen mogelijk zijn. In Leiden, waar aanzienlijk minder buitenlanders wonen dan in de vier grote steden, ligt de nadruk vooral op kwaliteitsverbetering van het onderwijs aan buitenlanders. Opvang in eigen taal, de leerlingen goed volgen en samenwer king tussen basis-, voortgezet- en beroeps onderwijs zijn hierbij de belangrijkste punten. Noord-tribune Zuiderpark gesloten tijdens bekerduel DEN HAAG Bij het bekerduel van aan staande zondag tussen FC Den Haag en Feyenoord moet de gerenoveerde Noord- tribune gesloten blijven. Dat is gistermid dag besloten door de bouwcommissie van het Haagse Zuiderpark. Hoewel het de be doeling was het nieuwe tribunedeel over morgen in gebruik te nemen, bleek giste ren dat té veel werkzaanfheden niet op tijd kunnen worden afgerond. Het bestuur van FC Den Haag verwacht door dit be sluit vele duizenden guldens aan inkom sten mis te. lopen en is van plan een scha declaim in te dienen bij de gemeente. Door het besluit kunnen volgens schatting 7000 toeschouwers minder worden gehuisvest. Twaalf jaar geëist tegen „leiders" cocaïnebende DEN HAAG De officier van justitie in Den Haag, mr. P. van Zeben, heeft gisteren tegen een 36-jarige Amerikaanse zakenman en een 38-jarige restauranthouder uit Den Haag twaalf jaar gevangenisstraf geëist voor de in voer van naar schatting zestig kilo Braziliaanse cocaïne. Tegen de Amerikaanse verdachte werd behalve een vrijheidsstraf ook een geld boete gevorderd van één miljoen gulden. Daar naast zou hij nog eens vier ton moeten betalen vanwege het wederrechtelijk verkregen voor deel dat de cocaïne hem opleverde. De Hage naar werd een geldboete gepresenteerd van 189.000 gulden. Op niet betaling van elk van de genoemde bedragen staat zes maanden hechtenis. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het plan van minister Kort hals Altes om licht ge strafte gedetineerden tijdelijk met twee perso nen in één cel onder te brengen is van de baan. Volgens de minister kan, gezien de vele bezwaren tegen deze noodmaatregel, beter gekozen worden voor een voorstel van de imenlijke ambtenaren bonden aat binnen vrij korte tijd 165 extra cellen kan opleveren. Het jeug dinternaat Op den Berg in Amersfoort kan in als ge vangenis dienst doen en in de gevangenis kunnen cel len worden ingericht in werkruimten. De acties van het gevangenisperso neel zijn hiermee van de baan. De suggestie van de VVD om een Brits troepenschip te huren dat kan worden omgebouwd tot een drij vend cellencomplex wees Korthals Altes als te duur van de hand. De VVD houdt overigens wel vast aan het plan voor de ba- jes-boot, te meer daar de PvdA er ook wel voor voelt en het CDA alleen de kosten (ruim twintig miljoen gulden) als een struikelblok ziet. De VVD-fractie gaat nu na waar het benodigde geld vandaan kan worden gehaald. Wordt er een be-, vredigende oplossing ge vonden, dan zal het libera le kamerlid Korthals over tien dagen (na het krokus reces van de Kamer) een motie indienen waarin op de huur van de cellenboot wordt aangedrongen. Pagina 4: Geen geld voor bajes-boot .eerlingen lichten brand p school middag een tijd onderbroken, omdat leerlingen uit baldadig heid brand hadden gesticht op een toilet op de eerste verdie ping van het schoolgebouw. Door de rookontwikkeling wa ren leraren genoodzaakt om de etage tijdelijk te ontruimen. !N HAAG De lessen van De brandweer heeft het vuur- Zandvliet Scholengemeen- tje gedoofd. De schade bedroeg ïap aan de Bezuidenhoutse- vierduizend gulden en enkele in Den Haag zijn gister- uitgestelde lessen. WORLD PRESS PHOTO De Amerikaanse foto graaf Anthony Suau van Black Star heeft in de wedstrijd van World Press Photo '88 de titel „Persfoto van het jaar 1987" aewonnen. Suau legde net beeld vast van een wanhopig hul lende moeder die tegen een politieschild leunt, nadat haar zoon bij een stembureau In het Zuldkoreaanse Kiro is gearresteerd. In de ca tegorie „vrolijke ge beurtenissen" waren de schuilende doodgra vers van de Britse foto graaf David Graves (The People/Sunday Newspaper) goed voor een eerste prijs. SHULTZ OOK NAAR HET MIDDEN-OOSTEN: Israel verwerpt vredesvoorstel JERUZALEM Premier Shamir van Israel heeft de kernpunten van het Ame rikaanse vredesinitiatief voor het Midden-Oosten verworpen. Hij bereidt momenteel een tegen voorstel voor dat volgen de maand in Washington wordt gepresenteerd. Al eerder zal Shamir de Ame rikaanse minister van buiten landse zaken George Shultz spreken. Deze is van plan voor een vredesmissie naar het Midden-Oosten te gaan na af loop van de besprekingen in Moskou. Met de Sovjetminister van buitenlandse zaken Sje- vardnadze, zal hij praten over het nieuwe Amerikaanse voor stel om in april een internatio nale bijeenkomst te organise ren over het Midden-Oosten. Negen joodse en twee Arabi sche Israëliërs zijn gisteren aangekomen in Larnaca van waar een boot met gedepor teerde Palestijnen naar Haifa zal vertrekken. Onder hen be vindt zich de 54-jarige Miriam Algazi, die destijds ook de reis met de Exodus heeft meege maakt, het schip met joodse overlevenden van de holo caust. „Zoals ik het recht heb om in een onafhankelijke staat te leven vind ik dat de Pales tijnen ook het recht hebben om in hun eigen onafhankelij ke staat te leven, zij aan zij met ons," voegde zij daaraan toe. Wanneer net „Schip van de Terugkeer" uitvaart is on zeker. Pagina 5: Palestijns protest op stoep joodse bewoners WENEN De Oosten rijkse regering is bespre kingen begonnen over de opvolging van president Kurt Waldheim. De naam van de opvolger zou al be kend zijn: Josef Ratzen- boeck, leider van de con servatieve Volkspartij. Deze heeft woensdag een ontmoeting gehad met bondskanselier Vranitzky maar sprak tegen dat daarbij de opvolgings kwestie aan de orde is ge weest. De berichten werden uit krin gen rond het kabinet verno men en volgden op de her haalde bevestiging van de om streden president dat hij er niet over peinst om af te tre den. Ook gistermiddag nog, benadrukte Waldheim dat er van zijn aftreden geen sprake kan zijn. Hij kondigde een te levisietoespraak aan waarin hij direct commentaar zou ge ven op het rapport dat over oorlogsverleden is verschenen. echter, dat nu ook de conser vatieve partij ÖVP zou willen aandringen op het vertrek van Waldheim. De socialistische partij SPÖ nam al eerder af stand van de president. Het vooraanstaande parlementslid Heinz Fischer noemde Wald heim gisteravond voor de tele visie een „last" voor de rege ring en zijn land. „Het wordt tijd om de hoofden bij elkaar te steken om te voorkomen dat dit probleem ons nog langer tot last is", aldus Fischer. Pagina 5: President liet rege ring wankelen 18 PAGINA'S Dominee wacht al a twintig Jaar op J antwoord mt Apotheken m leveren aids- /I pakket Personeelsraad AZL zegt vertrouwen op In bestuur Jongerenkoor De Toekomst viert 20-jarig bestaan Brochure moet watertoerisme In Zuid-Holland stimuleren Onderscheiding voor Wassenaarse. kleuterjuf Zijlstra Noordwijkerhout gaat eigen weg in milieuaanpak Cultureel festival eert Qhandi. Kennedy en King dagelijks van 10-17 uur maandag 8 t/m vrijdag 12 februari ook van 19-22 uur toegang f 15 's avonds f 12.50 gratis pendeldienst: volg borden P RAI AMSTERDAM raï Trein Toegangbiljetten bij NS-stations ran der Velde ereldkampioen ïorttrack LOUIS Peter van der :1de uit Zoeterwoude is gis- ravond in St.Louis wereld- impioen shorttrack gewor- n. De titelstrijd werd een bbel Nederlands succes door zilveren medaille van Ri- ard Suyten uit Stompwijk. in der Velde had zijn over- nning te danken aan zijn rste plaats op de 1000 meter een tweede op de 3000 me- De drie kilometer werd wonnen door Suyten. De ireldtitel bij de dames ging ar de Canadese Sylvie Dai- voor de Japanse Yumiko imada. Beste Nederlandse is Monique Velzeboer met gedeelde vierde plaats. (ADVERTENTIE) COMPASS= DIRECT gericht autometaseren l-computers. software, typewriters, eidingen en gerichte adviezen voor wnatisering. dineer, Amsterdam. Eindhoven, oningen, Den Haag, Rotterdam, öcht, Zwolle. Haag 070-814031. Natte rendez-voetjes Zware regenval heeft de Seine uit haar oevers doen treden en pessimisten verwachten dat het w&ter de record-hoogte van 1982 zal evenaren. Deze twee Parijse meisjes laten zich tijdens hun rendez-vous In de tuinen van „Vert Galant" niet afleiden door een paar natte voeten. Den Haag inventariseert ontmoetings plaatsen homo's DEN HAAG De gemeente Den Haag wil een grootschalig onderzoek laten verrichten naar ontmoetingsplaatsen van homoseksuelen. Alle homo trefpunten in de stad moeten in kaart worden gebracht. De bedoeling is dat ontmoetings plaatsen voor homoseksuelen veiliger en voor anderen min der storend worden. Zoge noemde potenrammers per sonen die homo's mishandelen zouden minder kans krij gen. Een concept voor dit on derzoekproject is klaar. Het of ficiële plan zal volgende maand naar de Stuurgroep Be stuurlijke Preventie en Crimi naliteit, een samenwerkings verband van de ministeries van binnenlandse zaken en justitie, worden gezonden. Dit onderzoek is volgens de ge meente alleen mogelijk met subsidie van deze departemen tale club. Het hele project gaat ten minste 400.000 gulden kos ten. IADVERTENTIE AUTOVERHUUR F.PRANGERl Verhuur van luxe auto's en busjes vanaf 30.- p. dag. HOOFDSTRAAT 104 LEIOERDORP Tel. 071-894040 Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de r/ond nabezorgd. Een gewone lezer zal er niet zo van opkijken, maar als hij toevallig tuinder is, gaat hij nn vast even verzitten. Er is in België een oplossing gevonden voor het „trostrillen" bij tomaten, die in de glas tuinbouw nogal opzien heeft gebaard. Tot nu toe moest men bij de tomaten het drie- tot viermaal per week met een elektrische trostriller het stuif meel in de bloempjes lostrillen. Speciaal gekweekte hommels nemen voortaan dit werk over, hetgeen de tuinbouw een bom duiten gaat schelen. Een bij uit stek deskundig bericht hierover in de land- en tuin- bouwrubriek van de Leidse Courant van vandaag. Ook „in en om de kas": een veelgelezen De Leidse Courant wil ik best twee weken proberen. Gratis en geheel vrijblijvend. Voorletters: Adres: Postcode/plaats:1 Telefoon (voor controle bezorging): In een open envelop zonder postzegel opsturen naar de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag. N.B. Indien daartoe aanleiding bestaat, kan een verzoek om een proefabonnement wor den geweigerd.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 1