Switch", drama-serie die 14 miljoen kijkers verdient ^DIP/TELEVISIE CckbcSomcmt VRIJDAG 12 FEBRUARI 1988 PAGINA 17 21 jVERSUM Dramatur- n regisseuse Marlies Cor- 3 die bekend is van haar Ri rspelprojecten bij de )S, gaat in de tweede van februari en in mei 13 jni een aantal van haar LOi rspelsuccessen regisseren ïuitsland. De Saarlöndi- llcj Rundfunk nodigde haar no. yan 22 t/m 26 februari in Cl brücken in WDR-ver- de Duitse versie van Nederlandse spel „De m des doods" te komen sseren. Dit stuk kreeg als p :iële Nederlandse inzen- 18 bij de Prix Futura 1987 16 erlijn een „Special Com- arlies Cordia naar Duitsland voor hoorspelen mendation" ofwel de Prix Futura Silver Diploma. „De bloem des doods" was het hoorspeldebuut van de au teur Carel Donck. In mei of juni van dit jaar zal Marlies Cordia in Baden Ba den voor de Süd West Funk (ook WDR) het spel „Abso luut Gehoor" van Chr. van de Loo en Jac Peeters regis seren. Dit spel werd als Ne derlandse inzending naar de Prix Italia 1987 gestuurd, ontving daar tot ieders ver bazing geen prijs, maar oog stte er wel alom bewonde ring. Tien landen hebben het stuk inmiddels gekocht en er zullen er nog meer volgen. Marlies Cordia is één van de pleitbezorgers van het Ne derlandse hoorspel. Behalve de hier al genoemde succes sen realiseerde zij voor de TROS projecten als een hoorspelserie rond de schrij ver A. den Doolaard, bewer kingen van o.a. de romans als „De komst van Joachim Stiller" van Hubert Lampo, „Het Stenen Bruidsbed" van Harry Mülisch en zeer recent de achtdelige hoorspelserie naar de Anton Wachter-cy clus van Simon Vestdijk. Medisch Centrum West' naar Praags tv-festival HILVERSUM De nieuwe TROS drama-serie „Medisch Centrum West" zal in juni van dit jaar als Nederlandse inzen ding meedingen naar de prij zen op het 25e Internationale Televisie Festival van Praag. De eerste aflevering, die de Nederlandse kijker vorig week kreeg voorgeschoteld, zal in de Tsjechische hoofdstad aan een internationaal publiek worden getoond. Geld voor editiestelsels van regionale omroepen DEN HAAG - De Tweede Kamer ging er gisteren met ruime meerderheid mee akkoord, dat regionale omroepen geld krijgen om voor hun verzorgingsgebieden te kunnen werken met een editiestelsel. Hiervoor komen in de komende vijf jaren tweeë neenhalf miljoen gulden beschikbaar. Alleen de kleine, christe lijke partijen stemden tegen. Het hierop betrekking hebbend amendement handelde over de exploitatiekosten van dergelijke editiestelsels, waarvan volgens de Kamer sprake kan zijn als ge volg van geografische en/of culturele verschillen binnen het verzorgingsgebied. Voorts mogen de regionale omroepen eenma lig een bedrag van zeveneneenhalf miljoen gulden verdelen als bijdrage in de noodzakelijke investeringen. Voor 1988 wordt het totale bedrag van 10 miljoen gulden in mindering gebracht op de bijdragen aan de massamedia die op de begroting van WVC 1.121.352.000 gulden bedroegen. Het Overlegorgaan van Lokale Omroepinstellingen (OLON) kan rekenen op een verhoging van minister Brinkmans subsidie. D66, CDA, PvdA en VVD hadden een amendement ingediend om de subsidie te verhogen van 250.000 gulden tot 450.000 gulden per jaar. ILVERSUM „Ik wil aks niet achter mijn te- risie-toestel plaatsne- Jj en om vervolgens te im nstateren dat het toch l&et helemaal is gewor- anpn wat ik ervan had isirwacht", zei schrijfster 1Detty Heyting juli vorig 18 ir tijdens de opnamen j®n de NCRV drama-se- irt" „Switch". Bang hoeft daarvoor niet te zijn, ant de belevenissen van popgroep wiens naam ml »rd gebruikt als titel fii or de tiendelige reeks Morgenavond: Ned. 1 om 20 uur), verdient de jkdichtheid van 14 mil ls'jn Nederlanders. 19 14 >t „Switch" bewijst de 'RV, dat Nederland alle ta- 'r iten in huis heeft om op z'n iie akkertje te kunnen con- rerren met het buitenland dan met name Engeland, met series zoals „Jewel In ie Crown" bijvoorbeeld de I rten van het kijkpubliek 1. Opgenomen op 16 mm D kt de reeks, mede door het gekiende camera-werk, als speelfilm. Bovendien is gestoken in prachtige de- '8 rs (van Dirk Debou), wordt door de hoofdrolspelers le- isecht geacteerd en biedt verhaal, ondanks de vele '5 Jhés, die nu eenmaal ge- iikelijk zijn in de popwe- .d, veel meer dan een voor- ■^kauwd verhaaltje waarbij -jets aan de fantasie van de ^ker wordt overgelaten, aarbij kent elke aflevering n prachtig gedoseerde por- popmuziek van hoogstaan de kwaliteit, waarvoor de ex- Doe Maar-leden Ernst Jansz en Jan Hendriks verantwoor delijk zijn. Waar „De Band" van de KRO werd geken merkt door (soms door de kij ker bewonderd) amateurisme, daar viert in „Switch" het professionalisme hoogtij. Alle lof dus voor het hele team, dat onder leiding stond van regisseur Jelle van Doornik. „We hebben ons met „Switch" proberen af te zet ten tegen de goedkope succes formules, zoals je die vaak in buitenlandse series ziet", laat hij weten. Moeilijke leeftijd De serie is bestemd voor wat in Hilversum wordt omschre ven als „de moeilijke leeftijd": jongeren van zestien jaar en ouder. Zij zullen zich, net als de rest van Nederland kun nen vinden in deze produktie, waarvoor drie jaar geleden het eerste idee werd geboren. „Switch" is overigens geen reeks waarin popmuzikanten proberen te acteren. Het gaat om acteurs met als hobby mu ziek. Jelle: „Bij de keuze van de spelers hebben we daar heel bewust naar gezocht. Het is ook zo dat de acteurs zelf zingen en de instrumenten bespelen. Er wordt nergens geplaybackt". Om er voor te zorgen dat Switch een echte groep zou worden, werd direct, nog voor de eerste opnamen plaatsvon den, met de muzikale repeti ties begonnen. Jelle: „We zijn een half jaar alleen maar met muziek beziggeweest. Daarna zijn we pas met het opnemen van de scènes begonnen". Het grootste deel van de ac teurs in „Switch" is afkomstig „Switch" ...Hoe groot het succes ook zal zijn een tweede serie komt er niet... van een toneelschool. Jelle: „Kenneth Herdigein (drum mer Robbie) en Hugo Haenen (toetsenist Nick) zijn bijvoor beeld afgestudeerd en werken bij een toneelgroep. Waar we bij het zoeken vooral naar' hebben gekeken, is uiterlijke verschillen. Dat is belangrijk omdat de kijker de personages dan gemakkelijker uit elkaar houdt. Een ander punt was dat ze in onze stijl van acteren moesten hebben. Ik hou na melijk van naturel. Het moet van binnen uit komen. Ik heb daarom ook ontzettend veel op ze ingepraat en enorm lang met ze gerepeteerd voordat de eerste camera in zicht kwam". „Switch" is geen echt low budget-project, maar een echt royale produktie was het ook niet. Jelle: „We moesten bij voorbeeld heel strak binnen het opname-schema blijven. Waar we echter grote zorg aan hebben besteed, is het de tail. Gelukkig hadden we met Dirk Debou een heel goede art-director in huis". Trend Hoewel de muziek in de serie een grote rol speelt, proberen de makers geen trend te zet ten. Het mixen van de elpee, die tegelijk met het op de buis verschijnen van de reeks, bij platenmaatschappij CNR uit komt, hebben we wel tot het laatste moment gewacht, om FOTO: NCRV zo de muziek nog enigzins te kunnen aanpassen aan de gel dende trend". Schrijvers Ernst Jansz en Jan Hendriks kregen overigens maar een klein honorarium voor hun muzikale prestaties. Jelle: „Zij gaan eigenlijk pas verdienen als de elpee en sin gles, die worden uitgebracht hits worden". Mocht dat zo zijn dan doet zich, net als bij de Ameri kaanse serie The Monkees in dertijd, het feit voor dat een namaak-popgroep, plotseling moet voldoen aan de eisen van een echte popgroep met alle gevolgen vandien (zoals het dan wel echt optreden in de Nederlandse popprogram ma's). Hoe groot het succes ook zal zijn een tweede serie „Switch" komt er volgens Jel le van Doornik niet. Jelle: „Ik denk eerder aan.een equiva lent. Daar wordt trouwens al over gedacht. Het moet een serie worden van zes maal een uur, inplaats van zoals nu tien keer een half uur, maar wel met dezelfde doelgroep in gedachten. Ik denk dan ech ter aan een andere verhaal structuur bijvoorbeeld begin nen bij het hoogtepunt en dan door middel van flashbacks laten zien hoe het zo ver heeft kunnen komen. Het opnemen van „Switch" is overigens wel heel vermoeiend geweest. Dat komt vooral door de gecom pliceerde combinatie van mu ziek en drama. Ik heb het idee dat ik twee series tegelij kertijd heb gemaakt". Gelukkig einde Wie op een gelukkig eind hoopt, zal bij „Switch" bedro gen uitkomen. De leden be reiken hun gestelde doel niet. Droevig hoeft echter niemand te worden, want gitarist Evert (Hajo Bruins) overwint zijn minderwaardigheidscomplex, toetsenist Nick, van rijke komaf en voorbestemd om zijn vader in'de zaak op te volgen, maakt zich tegenover zijn ouders ten dele waar in de muziek en de eerzuchtige zangeres Scarlet begint na Switch aan een solo-carrière. Drummer Robbie die uit hartstocht voor muziek met Switch meespeelt, krijgt alle kans om te swingen en Joyce, die op zoek is naar warmte, liefde en huiselijkheid, ziet haar droom ook heel even verwezenlijkt. HANS PIËT NEDERLAND 1 KRO 16.15 Columbus... of wat er alle maal nog te ontdekken valt, praatprogramma voor senioren, gepresen teerd door Frank Kramer NOS 17.30 Journaal KRO/RKK/IKON 17.46 fflDe parabels, vaak ver telde verhalen. Afl.: Me neer Oskar en de uitnodi ging KRO 18.05 Alvin en 2'n boefjes. Te kenfilm TELEAC 18.30 Portrettekenen en -schil deren. Les 7 KRO 19.00 Alias Smith and Jones, Amerikaanse westernse rie. Afl. 2: De diamant. Heyes en Curry, alias Smith en Jones, vergezel len hun oude vriendin Ge orgette op haar zoektocht naar een waardevolle dia mant. Ze zijn echter niet de enige NOS 20.00 CS Journaal en weerover- zicht KRO 20.28 EDrie recht één averecht, zevendelige comedyserie van Zdenek Kraus. Met o.a. Sjoerd Pleysier, Ge rard Cox en Inge Ipenburg. Afl. 2: Intieme tijden. Mr. Lex Tiggelaar komt 's och tends uiterst gedepri meerd op kantoor. Of zijn collega's hem niet kunnen helpen om pijnloos een einde aan zijn leven te ma ken. Wat blijkt: de anders zo succesvolle rokkenja ger Lex heeft een neder laag geleden. En dus komt het leven hem zinloos voor 21.00 Agatha Christie's Miss Marple, Engelse detective serie. Afl.: De wraakgodin (2, slot). De steenrijke Ja son Raphaël heeft miss Marple via zijn testament ingeschreven voor een bustocht. Het is de bedoe ling dat ze de acht jaar eerder gepleegde moord op de verloofde van zijn zoon oplost 22.00 Brandpunt, actualiteiten magazine. Een reportage over een onderzoek van het Dijkzigt Ziekenhuis in Rotterdam onder veertig vrouwen die een verhoogd risico' hadden op een mis kraam. Door toediening van acetosal (het zuur in aspirine dat de kans op een hartinfarct vermindert) hebben 38 een baby ge kregen. Onder normale omstandigheden zou slechts de helft (20 vrou wen) de zwangerschap tot een goed eiden hebben gebracht. Verder aan dacht voor de EEG-top, de televisiecamera's in het Britse parlement en een samenvatting van de voet bal-bekerwedstrijd Excel- sior-RKC. 23.00 In 't holst van de nacht (Nightheat), Canadese po litieserie. Afl.: Gevaarlijk spel. De dood van ster-ijs hockeyer Mike Bell brengt de gemoederen bij Giam- bone en O'Brien in bewe ging NOS 23.55 Journaal 00.00 Nieuws voor doven en slechthorenden KRO 00.05-00.50 Studio sport extra. Samenvatting van de kwartfinales van het ABN- tennistoernooi in de Ahoy'-hal te Rotterdam. Commentaar: Heinze Bak ker en Marcella Mesker NEDERLAND2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Span jaar* den 18.30 Sesamstraat 18.45 SJeugdjournaal 19.00 Journaal AVRO 19.12 Prijs je rijk, spelprogram- ma gepresenteerd door Fred Oster 20.05 V(13), achttiendelige Ame rikaanse science-fictionse- rie. Mike Donovan en Kyle Bates zijn op weg naar Tuscon. Hun missie is om daar een vrachtwagen vol wapens af te leveren voor het verzet ter plaatse. Hal verwege de tocht worden ze plotseling aangehouden door de plaatselijke sherrif 20.51 (x!Reisomdewereldin80 vragen, spelprogramma met Catherine Keijl. 21.56 AVRO's sportpanorama extra, rubriek waarin min der bekende sporten worden belicht. Presenta tie: Jack van der Voorn. 22.10 Interview met de minister-president NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 EEen spannend bestaan, zevendelig familieportret. Afl. 6: Een baan te ver. De oudste dochter Cora raakt in een hevige discussie verwikkeld met haar fami lie als ze besluit een baan te nemen. 23.28 Bericht van de Wilde Gan zen NOS 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden VARA 23.35-01.15 De nacht, amuse mentsprogramma met Adelheid Roosen als Xan tippe de Wit en Karin Bloe men als Door van der Broek Tik Tak, kinderserie (herh.) De tovenaar van Oz (The wiz- zard of Oz), tekenfilmserie. Afl.: Dat kan alleen maar in Hammerteen. Bingol Hitparadeprogramma. Presentatie: Bea van Den Maat en een gastpresentator Uitzending .door derden: Pro gramma van de Christen-De mocratische Omroep Mededelingen en program ma-overzicht Nieuws Weerbericht Kurtoisie. Hilaire Sfeermaec- kers, kaarsenfabrikant, geeft fles in hoffelijkheid. Afl.: Keuze "San papier en enveloppen Première, filmnieuws. Presen tatie: Jo Röpcke Pennies from heaven, Ameri kaanse speelfilm uit 1981 van Herbert Ross. Met Steve Mar tin, Benadette Peters, Chris topher Walken e.a. Chicago 1934: Tijdens de crisisjaren probeert Arthur Parker aan de kost te komen als verkoper liedjesteksten. Hij ont vlucht de grauwe realiteit door te dromen van de wereld van show en muziek. Dan leert hij een naïeve schooljuflrouw ken- Filmspot, achtergrondinforma tie bij de filmactualiteit ■23.25 Nieuws en Coda: Phle- bas, de Feniciër, van T.S. El- T 2 Babel, migrantenmagazine Turken Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-se- rie. Leanne probeert Jeff te helpen met zijn drankprobleem Oshin, Japanse tv-serie Mededelingen en program ma-overzicht Nieuws Weerbericht Kwidam, Met Marleen Gordts Extra Time, sportmagazine Mobiele mensen: Tranaatle- tiek, vijfdelige reeks over een eeuw transatlantisch transport. Afl. 4: Inpakken en... •23.15 Parlando... ma non troppo. Fred Brouwers praat met Raymond van het Groene- woud over muziek. 3F 1 Nouba-Nouba, kindershow Carrefours I Journaal Ce eoir, regionaal magazine i Quick et Flupke, tekenfilm Journoal Minute papilion, consumente nadviezen. Grand écran - De sl gentilles petites bêtes: Les dents de la tner (Jaws 2), Amerikaanse speelfilm uit 1978 van Jeannot Swarc. Met Roy Schelder, Lor raine Garry, Murray Hamilton e.a. Een boot, uitgevaren met een ploeg duikers, wordt leeg aangetroffen op zee. Wat later spoelt het karkas van een dode walvis aan. Het draagt sporen van enorme beten Georges Simenon, 85 jaar. Programma ter gelegenheid de 85e verjaardag van 3 Franse auteur. D Laatste nieuws Scène uit de Amerikaanse speelfilm „Thieves like us". Het ver haal wordt gedomineerd door een reeks overvallen en inbraken. Duitsland 2 om 22.55 uur. FOTO: SP DUITSLAND 1 15.40 Liebe Valentina (Valentina), Spaanse speelfilm uit 1982 van Antonio José Batancor. Met Anthony Quinn, Jorge Sanz, Saturno Cerra e.a. De jonge Pèpé groit op in een dorp in Noord-Spanje. Hij fantaseert over de toekomst en Is verliefd op zijn buurmeisje Valentina 17.05 Julia und der Rentnerkavalier. Afl.: O, die gute Luise mit Jo nathan in einer Kiste 17.15 Tagesschau 17.25 Hart aber herzlich (Hart to Hart), Amerikaanse misdaad serie. Afl.: Was denn für'n Mord? 18.26 Tagesschau 18.30 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.52 WWF-Club, rechtstreeks amusementsprogramma 19.58 Programma-overzicht 20.00 0üTagesschau 20.15 Mainz, wie es singt und lacht, carnavalsprogramma gepre senteerd door Dieter Lau. M.m.v. de carnavalsverenigin gen van Mainz, Gossenheim en Kastel. Uitzending vanuit het Kurfürstliche Schloss in Mainz 23.30 Tagesschau 23.35 Sportschau 00.05 ETödlicher Sturm (The mortal storm), Amerikaanse speelfilm uit 1940 van Frank Borzage. Met Margaret Sullivan, James Stewart, Robert Young e.a. Een professor aan de medi sche faculteit geniet groot aan zien. Wanneer Hitier echter aan de macht komt beseft hij dat zijn Joodse afkomst hem parten zal gaan spelen 01.45 Tagesschau 01.50 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.55 Heute 16.00 Silas, jeugdserie naar de ro mans van Cecil Bodker. Met Patrick Bach, Lucki Molocher, Ingeborg Lapsien e.a. 16.25 Freizeit... und was man da- raus machen kann. Vandaag: Carnaval in Quebec, Canada 16.55 Heute 17.10 Olympia-Studio Calgary, een dag voor de 15e Olympische Winterspelen met Harry Valè- 17.45 Ein Engel auf Erden, tv-serie met Michael Landon, Victor French, Conrad Janis e.a. Afl.: Jonathan und der Teufel 16.56 Programma overzicht 19.00 Heute 19.30 Ausland8journal. Berichten van ZDF-correspondenten uit de hele wereld. Presentatie: Horst Kalbus 20.15 Der Alte, misdaadserie met Rolf Schimpf, Michael Ande, Charly Muhamed Huber e.a. Afl.: Schwelgen für Immer 21.15 Vorsicht, Falie! De politie waarschuwt voor bedriegers, oplichters e.a. 21.45 heute-Journal, actualiteiten 22.10 Aspekte, cultureel magazine met o.a. een reportage van de opening van het Berlijnse Film festival 22.55 Diebe wie wir (Thieves like us), Amerikaanse speelfilm uit 1973 van Robert Altman. Met Keith Carradlne, Shelley Duvall, John Schuck e.a. 00.55 Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II, cursus biologie 18.30 Hallo Spencer, kinderserie 19.00 Aktuelle Slunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Kulturszene, cultureel magazi ne. Presentatie: Ulrich Harbec- ke 20.45 Landesapiegel: Kunst oder Kommerz: Modemes Mazena- tentum, documentaire 21.30 West 3 aktuell 21.45 ZAK: Politisch aktuell - überraschend 22.30 Rubbel extra, quizprogramma 22.35 West 3 Extra-Spiel: Mord aus vergangenen Jahren, Canade se tv-fllm van Graham Parker. Met Saul Rubinek, Kate Trot ter, Sharry Flett e.a. Een klein Canadees stadje wordt opge schrikt door een serie zelf moorden 00.15 Laatste nieuws S3 Ondertiteling via Teletekst Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending m Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst lol Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels BBC 1 15.15 Star movie: Affair with a stranger, Amerikaanse speel film uit 1963 van Roy Howland. Met Jean Simmons, Victor Ma ture, Jane Darwell e.a. 16.40 Ask Margo, consumenteninfor- 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Corners', 'Laurel and Hardy', 'Jackanory' en "The survival challenge' 17.55 Newsround extra, jeugdjour- 18.10 SGrange Hill, jeugdserie over de belevenissen op een mid delbare school. 18.35 Neighbours, Australische tv- serie met Francis Bell, Dasha Blahova, David Glencle e.a. 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Wogan, praatprogramma met Terry Wogan 20.40 Blankety Blank, qulzprogram- ma met Les Dawson 21.15 53Dynasty, Amerikaanse tv-se rie. Afl.: The aftermath 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht 22.30 ERockliffe's babies, tiendelige misdaadserie met Ian Hogg, Joe McCann, Alphonsia Em manuel e.a. Afl. 5: Easy meat 23.25 Hospital watch, serie reporta ges over leven en werken in een groot Brits ziekenhuis 23.55 The late film: The seduction of Joe Tynan, Amerikaanse speelfilm uit 1979 van Jerry Schatzberg. Met Alan Alda, Barbara Harris, Meryl Streep 01.40 Weerbericht BBC 2 15.20 Sport on friday, sportmagazi- 16.45 Nieuws en weerbericht 16.55 Catchword, quizprogramma met woordspelletjes 17.25 03River journeys, documentai reserie over verschillende rivie ren in de wereld. Afl.: De Con go 18.30 Food Drink, Informatief pro- gramma over eten en drinken (herh.) 19.00 ESherlock Holmes-cyclus: Sherlock Holmes and the Scarlet claw, Amerikaanse speelfilm uit 1944 van Roy Wil liam Neill. Met Basil Rathbone, Nigel Bruce, Gerald Hamer e.a. 20.10 Calgary '88, overzicht van de uitzendingen over de Olympi sche Winterspelen 20.30 Scene plays: Salt on a sna ke's tail, tv-spel 21.00 The Friday report, actuele do cumentaire 21.30 Gardeners' world, tuinmagazi- 22.00 The Tracey Ullman Show, Amerikaanse comedyshow met Tracey Ullman, Julie Kavner, Dan Castelleneta e.a. 22.25 Arena: My name is Celia Cruz, documentaire over deze Zuldamerlkaanse zangeres, die door haar fans wordt aanbe den als een godin 23.25 Newsnight, actualiteitenmaga- 00.10 Weerbericht 00.15-02.00 Midnight movie: Com pulsion, Amerikaanse speel film uit 1959 van Richard Flei scher. Met Orson Welles, Dean Stockwell, Diane Vai;si e.a. SKY CHANNEL 16.00 Here comes the weekend 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 The Monkees, comedyserie 16.30 I dream of Jeannie, comedy 18.57 Europees weerbericht 19.00 My favourite Martian, comedy 19.30 Land of the Giants, science- fictionserle 20.30 Big Valley, westernserie 21.27 Europees weerbericht 21.30 Ask Dr. Ruth, programma over sex, relaties en huwelijk met dr. Ruth Westheimer 22.00 Nederlands voetbal, met Jack van Gelder 22.55 Ford Snow Report 23.00 The Deadly Ernest Horror Show: Creepshow, Ameri kaanse horrorfilm uit 1982 van George Romero, naar vijf ver halen van Stephen King. Met o.a. Hal Holbrook, Aarienne Barbeau, Leslie Nielsen en Stephen King 01.12-01.15 Europees weerbericht SUPER CHANNEL 16.00 Nino Firetto Totally Live 17.00 Formula One, popprogramma 18.00 Super Sonic, popprogramma 19.00 Super soul, popprogramma 19.25 Europees weerbericht 19.30 Tomorrow's World, weten schappelijk magazine 20.00 Nurse, tv-serle. Afl.: The gift 21.00 The Lotus Eaters, tv-serie ge situeerd op het Griekse eiland Kreta. Afl. 1: Cold wind from the north 22.00 Super Channel News 22.25 Europees weerbericht 22.30 Gillette soccer scene, voet baluitslagen 22.35 American College Basketball. Illinois - Arizona 23.35 Night Fright: Haunted House of Horror, horrorfilm. 01.10 Super Sonic 02.10-03.10 Formula One MTV EUROPE 00.00-24.00 Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Maiken Wexo. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day. 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi um in New York. 17.00-17.15 3 From 1 at 5. 19.00-19.30 Remo te control, spelprogramma. 21.30 YOI Nieuwe rap- en hip- hop-video's. 22.00 MTV Party Zone. 00.00-00.30 Club MTV (herh.). 01.00-02.00 New visions TV 5 16.05 Les voix du fado 17.00 La liberté Stephanie, tv-serie 17.30 Jean Vilar et les pelntres, do cumentaire 18.00 Rècréation 18.40 Des Chiffres et des Lettres 18.55 Nieuwsoverzicht 19.00 Thala88a, maritiem magazine 19.30 C'etait comment déja? Thea terstuk 20.55 Festival de Flaine 21.10 Portrait de Robert Hossein 22.00 Journaal 22.30 Divan 22.50-23.30 Sports Loisirs NEDERLAND 2 NOS 13.00-17.15 Studio Sport extra: ABN-tennistoernooi, rechtstreekse reportage met commentaar van Hein- ze Bakker en Marcella Mesker RTBF 1 08.15 Nouba-nouba, gevarieerd kin derprogramma met o.a. tekenfilms en de verborgen camera. Presentatie: Jean Martin 09.30-10.00 Victor English method, cursus .Engels 11.40 InterwalloniS: Entre Dos Cais, magazine voor Portugezen 12.20 Interwallonië: Hasret Nostal gie, magazine voor de Turken 13.00-13.30 Tribune économique et sociale DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 Sportschau 10.35 I® Hitparade im ZDF, muzikaal programma (herh.) 11.20 Scheibenwisser (herh.) 12.10 Aspekte 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15-13.45 Programma-weekover zicht DUITSLAND 2 09.30 Weekoverzicht 10.00 Zie Duitsland 1 12.10 Nachbarn in Europa, interna tionaal magazine. Studiogast: Wol tram H. Pabel 13.40-14.00 ©Diese Woche, actuali teiten BBC 1 07.45 Open University 09.25 Saturday starts here, geva rieerd programma 09.40 Roland's rat race, komisch kinderprogramma 10.00 Kissy Fur, jeugdserie 10.30 Going live, gevarieerd Jeugd- magazine met tekenfilms en muziek 13.12 Nieuws en weerbericht 13.15-18.05 Grandstand, sportmaga zine met o.a. ijshockey, rugby en de aandacht voor de Olympische Winter spelen te Calgary SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine gepresenteerd door Andy Sheldon. Snoot en Crocker 11.10 Ski-Boy, jeugdserie 12.05 I® Countdown, popprogramma met Slmone Walraven 13.35-14.35 Here comes the weekend, popprogramma SUPER CHANNEL 07.00 Supertime, kindermagazine 10.00 Videopix, verzoekvideo's met Nino Firetto 11.00 Chart attack, hitparade-over zicht met Simon Potter 12.00 Power hour, hardrock 13.00 Top Gear, automagazine 13.30-14.30 Armchair adventure: Assignment Adventure, documental- reser'o RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 VARA: Radio 1 Vrijdageditie 19.02 AVRO: St. Kids van de Boven windse. 20.02 NCRV: Water en vuur. 21.02 Jazztime. 22.02 NCRV-vrijdag-sport 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05.02-07.00 Ook goeiemorgen RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 AVRO: AVRO's radiojournaal. 18.15 Minjonmagazine. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VOO: Jeroen van Inkel. 20.30 Rob Stenders. 22.02 Countdown Café RADIO 4 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw, hedendaagse muziek. 20.00 Nieuws. 20.02 Europees Concert Podium. Je rusalem Symphony Orchestra met piano. 21.50 Horizon. 22.30 NOS-Jazz. RADIO 5 18.10 VPRO: Euroburo. 18.20 PP: Uitzending van D'66. 18.30 VPRO: Euroburo. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 EO: De bijbel open. 21.00 Schoolagenda. 21.15 Zicht op Israël. 21.40 Theologische verkenningen REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck vanuit De Posthoorn in Den Haag. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op vrijdag 19.00- 20.00 Leiden Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Mid dagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT-ensembles. 19.10 Actueel. 19.35 Accordeon en Vlaamse liedjes. 20.03 De BRT Big Band. - 21.03 Pandora. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 18.00 Moe, hoor eens hoe. 19.10 Hltriders. 21.00 Wat zijn dat voor toeren? 22.05 Country-side. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel en weerbericht. 18.30' 23e Nationale muzlekwedstrijd voor de jeugd. 19.00 Kroniek 2: Magazine. 19.45 Zelden gehoord. 20.00 BRT-Filharmonisch orkest. 21.55 Actualia. 22.15 Jazz in Europa. 23.00 Serenade. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: TROS nieuws show. 11.03 TROS Kamerbreed. 12.03 Oud plaatwerk. 13.08 TROS Aktua. to.3Q,TROS Country. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De Opening. 11.03 Tussen Barend en van Dorp. 12.03 De Rooie Haan. 13.03 Comité vart aanbeveling. 1345 Typisch Hollands. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Drie voor negen. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Paperclip-Radio. 14.03 Popstation. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 AVRO: Wakker worden met... 09.00 Toppers van toen klassiek. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhausconcert. 12.02 VOO: Strauss Co, operette. 13.00 Nieuws. 13.02 Veronica Klassiek. 14.25 Veronica Kamermuziekserie 87/88. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Hollandse nieuwe. 0945 Praten ot vechten. 10.00 Meer culturen. 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein-thema. 12.00 Nieuws. 12.05 Meer dan een lied alleen. 1245 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Hallo Nederland. 1340 Opo doro (Open deur). 14.00 AVRO: De vonk. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 11.00-11.30 Regionale ultgaans- en activiteitenagenda voor het weekein de. 11.30-12.30 Open Podium. Aad de Korte met muziek uit de regio. Om roep Rijnland (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 12.00 Hindoëstaans/Suri- naams programma 13.00 Noordwijk Lokaal 15.00-19.00 Vandaag de dag op zaterdag. Radio Rijnmond: 1040 De omgevallen platenkast. 11.00 Rijn- monds diep. 12.00 Op bezoek bij Ra dio Rijnmond. 1340-17.00 Geen com mentaar BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Klaarwakker 09.10 Voel Je thuis. 09.10 voor de Turken. 09.35 voor de Marokkanen. 10.03 Onze keuze. 11.03 Het Kraalenest. 13.10 Matinee. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.12 Te bed ot niet te bed. Presen tatie: Jos Ghysen. 10.03 Buitenspel. 11.30 De Vlaamse top tien. 12.00 Top 30. De nationale hitparade. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08-20 Ochtendvariaties (1). 1. Vier „Komische Laendler" In Di d 354, Schubert. 2. Concerto nr. 2 in D, opus 31 voor fluit en or kest, Danzi. 3. Sonate nr. 3 In Es voor viool en piano, opus 12 nr. 3, Van Beethoven. 09.20 Ochtendvariaties (2). 10.00 Pronto (12). 10.30 Intermezzo. 11.00 Harmonies en Fanfares. 11.30 Koormuziek. 12.00 Tatelmuziek. 1. Concerto In d voor hobo en orkest, opus 9 nr. 2. Albinoni. 2. Les fètes Ve- nitiennes. Campra.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17