fieidaeSou/ifl/rit Tweede academisch bedrijvencentrum in de Leeuwenhoek STAD OMGEVING Stoep Burggravenlaan in juni vernieuwd Leidse Hogeschool moet overlevingsplan maken V V verbolgen rer opheffen Islijn 48 EERSTE PAAL SNEL DE GROND IN Lente in Leiden Leiden weer centraal in Ontdek je plekje Uitgekiend schrijigerei CeicLcSouoont WOENSDAG 10 FEBRUARI 1988 PAGINA 9 itestauratie regentenkamer Iet Schachtenhof van start 5EIDEN De restauratie van de regentenka- Jer van Het Schachtenhof aan de Middelste- lacht 27 begint dinsdag 23 februari, 's Middags |y half vier wordt in het bijzijn van de wet- iders J. Peters (monumentenzorg) en D.J. selaar (volkshuisvesting) het officiële start- n gegeven van de restauratie. De regenten- nier woj*dt geheel gerestaureerd. Volgens di- :teur A. Dijkstra van de stichting Het lachtenhof is dat „hard nodig". De werk- imheden zullen tot begin augustus duren, ■wacht Dijkstra, en de kosten bedragen een art miljoen gulden. Het Rijk en de gemeente jsidiëren het project bijna volledig. De ande woningen van het hofje zijn in de jaren '77 '78 al opgeknapt. Met de renovatie van de gentenkamer wordt de restauratie van Het jachtenhof afgesloten. Man spoelt drugs door het toilet LEIDEN Een 32-jarige Voorschotenaar zag gistermid dag kans om een onbekende hoeveelheid hard en soft drugs door het toilet te spoelen, toen de politie in een woning aan de Oosterstraat onderzoek ver richtte. De man was de politie te snel af. Zonder drugs kon de politie de man niet vastne men. Wel is hij verhoord. Ook een 31-jarige Leidse vrouw moest de politie te woord staan. Beiden werden in de loop van de middag weer los gelaten. In de woning werd nog wel een gestolen fiets aan-' getroffen. Jeugdige autodieven LEIDEN De po litie van Almere heeft gisteren twee jongens uit die woonplaats aange houden, die in een auto rondreden die zij van de Leidse Kiekendiefhorst hadden gestolen. Daar waren zij naartoe gereden in een auto, die zij in Hilversum hadden ontvreemd. De Hil- versumse auto stond nog aan de Kiekendiefhorst. [DEN De Vervoersbond V is zeer boos over de plan- kvan de NZH met een vijf- ijnen (44, 45, 46, 47 en 48) en Den Haag en Leid- sndam. Vooral de ophef- tvan lijn 48, Den Haag- derdorp, is de vakbond een rn in het oog. „Omdat er tiinigd moet worden, zijn er inen gemaakt die voor het B-personeel niet acceptabel 'i', aldus de vakbondsafde- I NZH van de Vervoers- De streekvervoerder wil r meer lijn "48 gedeeltelijk gffen, tussen Den Haag en irschoten. „Hierdoor en zeer veel passagiers ppeerd", vindt de Ver- rsbond. „Zij die van Lei- jorp, Leiden of Voorscho- ^naar bijvoorbeeld Leid- ;nhage of Voorburg willen én, worden gedwongen of twee keer over te stap- 'leden van de Vervoers- FNV die werkzaam zijn lë NZH in Leiden en Leid- ndam vinden het „onbe- pelijk en zeer teleurstel- "dat men honderden pas- ers de bus uitjaagt om een hniging door te voeren", vakbond is niet van plan 1 zover te laten komen, snoods zullen alle ter be cking staande middelen likt worden om deze af- van het openbaar' ver ste voorkomen". tra vergadering jvestie Endegeest 'tlDEN De gemeente- ad komt in een extra - 'gadering bijeen om te Jen over de kwestie egeest. Waarschijnlijk ft deze vergadering ats op 23 februari. De eenkomst is belegd op zoek van het CDA, dat ent dat de raad moge- te snel heeft besloten project toe te kennen IBB Kondor. CDA wil volledige inzage concurrerende biedingen, -wil het CDA duidelijk- over het gerucht dat de de beslissing vorige week andag heeft doorgezet, om- ICDA-fractielid W. Hettin- belang zou hebben bij een ze voor het aanbod van de ise makelaar M. Smitsloo. tinga is directeur van het w- en aannemingsbedrijf ooy uit Leiden en dat zou bouwwerk mogen uitvoe- Wethouder P. Bordewijk in een toelichting wel dat college vooraf met CDA- tievoorzitter J. Walen- ip wil overleggen over de iese inhoud van de agen- „Maar in principe zijn we lid een extra vergadering deze kwestie te besteden", rigens is het college daar- volgens de Gemeentewet iliebt als 20 procent van de sleden daarom vraagt. Met raadsleden voldoet het aan deze eis. Beeldhouwer aan het werk met resten beuk LEIDEN De Leidse beeldhouwer Frans de Wit verwijdert morgenmiddag de laatste delen van de brui ne beuk uit de Hortus Bota nicus. Het gaat om twee de len van de stam die in totaal ongeveer tien meter lang zijn. De Wit wil er een kunstwerk van maken en het is de bedoeling dat dat terugkomt in de Hortus. De eeuwenoude bruine beuk was dusdanig aangetast door de reuzenzwam dat hij eind vorig jaar moest worden om gezaagd. Schijven van de stam en de takken zijn ver kocht. Consumentenraad EBR kritisch over fusie LEIDEN De Consumen tenraad van het Energiebe drijf Rijnland (EBR) heeft gisteren in haar eerste ver gadering een negatief advies gegeven over de fusie die moet leiden tot een Zuidhoi- lands energiebedrijf. Vol gens de Consumentenraad is de verhoging van de uitke ring aan de fusiepartners van 20 tot 60 miljoen gulden niet in het belang van de af nemers. De raad was wel positief over het soepeler in- cassobeleid dat het EBR wil gaan voeren. LEIDEN Er komt een tweede Academisch Be de gemeente Leiden, de maart naar het nieuwe ge- zamelgebouw. „Deze week Rijksuniversiteit en de Ka- bouw aan de Einsteinweg. beginnen we met contracton- driiven Centrum"(ABC) mer van Koophandel. Het Voorts is het ABC volgens derhandelingen". Sommige in dp T ppuwpnhnpk Hpt bedrijfsverzamelgebouw van Groenewegen een „steun- belangstellende firma's zijn e de stichting moet het voor punt" voor bedrijven die zich nu nog gevestigd in gebou- de universiteit of in bedrijfsverzamelge bouwen van de gemeente. „Zij zitten in de wachtkamer, zou je kunnen zeggen", aldus Groenewegen. „Er is animo ves- wen i j j, ue sucnung niuei nut, vuur ^unu vuui ucuujvcu uic pand wordt gebouwd hoogwaardige technologische op het Bio Science Park naast het huidige be- bedrijven aantrekkelijk ma- tigen of plannen hebben in andere drijfsverzamelgebouw aan de Niels Bohrweg. De nieuwbouw beslaat bedrijfsruimte aan jonge be- Keel 1500 vierkante meter en een bedrag van ken zich in Leiden te vesti- die richting, gen. De stichting verhuurt bedrijfsruimte aan jonge be drijven en aan bedrijven die o-- -- elders zijn gevestigd maar re- Jaar geleden begon het genoeg. Dat komt denk ik search-werkzaamheden wil- ABC m eeP .houten keet. door de relatie met de uni- ruim drie miljoen gulden len verrichten in de nabii- Daarna werd al snel een be- versiteit die we hebben en Artobouw neer- door de mogelijkheden om oppervlakte vja het ABC in het Bio Scien ce Park te gaan opereren". mee gemoeid. S. Groene- held van de Leidse Universi- drijfsverzamelgebouw neer- wegen van de directie tcit. met een oppervlakte u ulIctuc van vijfhonderd vierkante economische zaken van jjet is de bedoeling dat de be- meter. „Het Bio Science Park de gemeente Leiden ver- ginnende bedrijven zich later groeit en het ABC groeit Het nieuwe gebouw zal be- wacht dat op „heel korte vestigen in een zelfstandige mee", geeft Groenewegen de staan uit drie verdiepingen, termijn" wordt begonnen ruimte op het Bio Science noodzaak van uitbreiding De gemeente Leiden geeft 3 met de bouw Ik hoop Park- Bij de bedrijven Cento- aan. „Het eerste gebouw ton subsidie terwijl de Leidse F cor en Mogen is dat op deze heeft een benaalde basis ee- Universiteit de kosten van de basis ge- Universiteit de kosten van de dat de eerste paal binnen manjer gegaan en op dit mo- legd voor het werk van de grond op zich neemt. De ex- een maand de grond in ment wordt nieuwbouw ge- stichting. Nu hebben we ploitatie van het gebouw gaat". realiseerd voor SAN. De meer bekendheid gekregen", moet echter het grootste ge- werknemers van dit bedrijf Volgens haar hebben kleine deelte van de ruim drie mil- De stichting ABC is een sa- zijn nu nog gevestigd in het bedrijfjes al interesse getoond menwerkingsverband tussen ABC maar verhuizen in voor het nieuwe bedrijfsver- joen gulden brengen. Dat de lente in Leiden dit jaar niet lang op zich iaat wachten, blijkt uit deze foto die is ge maakt op de Vijf Mei laan. Daar hebben de eerste krokussen hun kopjes boven het gras uitgestoken. Zonder zich Iets aan te trekken van mopperende schaatsliefhebbers die zich afvragen wanneer de winter komt. foto: henk van den ende LEIDEN De gemeente zal in juni iets gaan doen aan de trottoirs in de Burggra venlaan. Iets eerder komt de Cobet- straat aan de beurt. De stoeptegels in die straten zijn door boomwortels doeling is namelijk dat het groen in Burggravenlaan en Cobetstraat zoveel mogelijk be houden blijft. Als gevolg van groot onderhoud in de De Sit- terlaan, waar zich soortgelijke problemen voordeden, zullen de bomen daar verdwijnen. Andere straten in de burge- omhooggedrukt, waardoor ze vooral voor ouderen moeilijk begaanbaar zijn. groot onderhoud. Volgens Iestra zul len half maart wel de ergste gebreken aan trottoirs en weg- Maandag brak een 71-jarige dek in de wijk in kaart worden vrouw haar pols toen ze in de gebracht. Waar nodig zal daar Burggravenlaan over de onge- dan wat aan worden gedaan, lijke bestrating viel. Eerder Iestra constateert overigens dat stuurden bewoners al een brief de problemen met boomwortels met klachten over de bestra- na verloop van tijd steeds terug ting aan het gemeentebestuur, zullen keren omdat deze nu Ook zij meldden dat mensen eenmaal de neiging hebben over de losse tegels waren ge vallen en ledematen braken. Volgens F. Iestra van de afde ling civiele werken van de ge meente wordt de Burggraven- naar de oppervlakte te groeien. „Je kunt de straat ook niet steeds gaan ophogen, dat geeft weer andere problemen". Hij merkt dan ook op dat het soort Boomwortels hebben de trottoirtegels in de Burggravenlaan omhoog geduwd waardoor ze vooral voor oudere mensen gevaar opleveren. foto: wim van noort laan pas in juni aangepakt om- werkzaamheden zoals die nu in dat eerst moet worden onder- de burgemeesterswijk noodza- zocht hoe de boomwortels op kelijk zijn, ook zullen blijven een verantwoorde manier kun- terugkeren zolang daar bomen nen worden gesnoeid. De be- staan. (ADVERTENTIE) GEMENE SPINAZIEVLEK DELFT ONDERSPIT ECHT SCHOON WORDT HET PAS MET BIOTEX LEIDEN De Leidse Hoge school voor Beroepsonderwijs krijgt van onderwijsminister W. Deetman een jaar de tijd om met voorstellen te komen over de toekomst van het gezond heidszorgonderwijs. Met de Haagse Hogeschool moeten af spraken worden gemaakt over samenwerking tussen de oplei dingen voor fysiotherapie, logo pedie, verpleegkunde en diëte- tiek. Voorzitter van het college van bestuur van de Leidse Hoge school T. Ouwerkerk gaat er van uit dat beide scholen niet zullen fuseren en dat de oplei dingen niet uit Leiden verdwij nen. Voor 1 januari 1989 moeten de Haagse en de Leidse Hogeschool komen met voor stellen. „We staan nu op het startpunt. We moeten dit eerst maar eens op ons laten inwer ken en dan samenwerkingsmo dellen ontwikkelen", aldus een optimistische Ouwerkerk. Eerder al liet het college van bestuur van de Haagse Hoge school weten niets te voelen voor een concentratie van de opleiding fysiotherapie in Lei den. Als de Leidse Hogeschool de opleidingen op het gebied van de gezondheidszorg ver liest, wordt de school zo klein dat hij moet worden opgeheven. Gisteren hebben het ministerie van onderwijs en de HBO-raad bekendgemaakt dat het aantal opleidingen fysiotherapie van zestien naar tien moet worden teruggebracht. Er verdwijnen vier van de tien opleidingen voor logopedie en het aantal opleidingen diëtetiek gaat van vijf naar vier. De twee oplei dingen voor ergotherapie blij ven gehandhaafd. Ook werd bekend dat de Hoge school Amsterdam een oplei ding verpleegkunde krijgt, zo dat er in totaal 17 in plaats van 16 HBO-verpleegkunde-oplei- dingen komen. Bovendien worden in Haarlem en Eindho ven twee (nieuwe) opleidingen medische beeldvormende en ra diologische technieken gestart. LEIDEN Geboren: Merel Charlot te dv. G. C. Bartels en M. A. Boting. Annelies dv. J. Guijt en T. IJ. M. de Vries. Kim dv. J. Kanbier en C. J. Hartman. Sandra Sabipe dv. F. J. Sliedregt en I. Boumans. Chantal dv. R. K. Slierings en M. C. Bekooii. Ric ky Hendrik zv. L. Paaiiw en J. van Rij. Renzo Boudewijn zv. R. Sloots en H. A. van Heuveln. Otmar Frederik Adriaan zv. H. Görtz en M. C. A. J. van Maarle. Ilona Rosalie Mariebert dv. J. M. R. Neuteboom. Kimberley Francina Alida dv. M. R. Klein en J. Lens. Anna Adeleida dv. C. van Duijvenvoorde en J. M. van Rijn. Li- anne dv. P. M. Heemskerk en D. J. Bommezijn. Bauke zv. W. A. J. van der Holst en L. van der Heyden. Pas den Broek. Edwin zv. A. Haasnoot en J. Sira. Brian zv. R. M. de Geus en M. C. M. Huurman. An nabel dv. C. van der Niet en C. H. M. Harends. Robin Maria zv. A. W. M. van den Burg en M. A. Zantvoort. Cornelis Wouter jv. D. C. Flinterman en J. A. M van den Meiracker. Pree- ti Saraswatie dv. A. Amarjit en G. Sar.djoepersad. mé -i ssil x mi 111111111 LEIDEN De stad Leiden staat maandag 4 april (Tweede Paasdag) centraal tijdens een aflevering van „Ontdek je plekje". Tijdens dit televisie programma van de Avro wordt als het ware een wande ling door Leiden gemaakt Aan de échte wandeling kan iedereen zondag 10 april mee doen. Bij de VVV aan het Sta tionsplein zijn dan vanaf 12.00 uur wandelroutes verkrijgbaar met vragenformulieren. Die moeten uiterlijk 16.00 uur bin nen zijn. Onder de inzenders van de goede antwoorden wordt een fiets verloot. Volgens een woordvoerster van de Avro worden er geen nieuwe opnamen gemaakt in Leiden. De beelden zijn een herhaling van het programma dat in de zomer van 1986 werd uitgezonden. Toen werd, tij dens de Lakenfeesten, voor de eerste maal een uitzending ge wijd aan Leiden. „Tussen de twaalf- en vijftienhonderd mensen maakten toen de wan deling", herinnert VVV-direc- teur C. Hugens zich. Hij ver wacht deze keer „het dubbele als het niet een veelvoud is" van het aantal deelnemers. „Twee jaar geleden waren de wandelingen nog niet zo be kend. Nu zijn ze zeer popu lair", aldus Hugens. Een andere reden om het tearp van de VVV op 10 april „op oorlogssterkte" te laten func tioneren is volgens hem het feit dat op Tweede Paasdag de uitzendingen van Nederland 3 beginnen. „Tijdens de opening van Nederland 3 wordt een programma uitgezonden over Leiden als cultuurstad", aldus Hugens. Hij vindt het niet jammer dat de uitzending van de Avro dit jaar niet samen-, valt met de Lakenfeesten.- „Twee jaar geleden was dat een leuke bijkomstigheid. Toen was het niet gek voor de naamsbekendheid van de La kenfeesten, maar die hebben dat nu niet meer nodig", meent de VVV-directeur. BISSCHOP BIJ MOKER LEIDEN Bisschop Bar van Rotterdam komt vanavond aan het woord in de radio-uitzending van Moker. Er wordt met de bisschop gesproken over de wijding van priester Bosco Bijk in de parochie Sint Jeroen in Noordwijk. Voorts wordt in het pro gramma aandacht besteed aan de serie lezingen over seculari satie van het studium generale van de Leidse Universiteit. Henk van Breukelen van de Studentenekklesia vertelt daar een en ander over. De uitzending duurt van 18.30 tot 19.45 uur en is te ontvangen via FM 105,7 en FM 88,1 (kabel). Dit hard plastic etui met uitgekiende pennenset voor werk, school of thuis is voor u wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Het bevat een balpen, vulpotlood, twee fineliners en een marker. Vul de bon in en doe'm vandaag nog - gratis - op de bus! Noteer als nieuwe abonnee ingaande Naam:Voort: Telefoon(voor controle bezorging) j Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per: maand automatisch betalen 123,74 I kwartaal acceptgiro f 70.93 I Stuur als dank de schrijfsel naar: Naam: I Stuur deze bon in een open envelop-postzegel niet nodig-naar Leidse Courant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag iv^\-J

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9