Ik wil ooit een uurwerkfabriek aten ontploffen 2 ADIO/TELEYISIE £cidóc Sou/umt WOENSDAG 10 FEBRUARI 1988 PAGINA 15 i BERTLEERINK, SPECIALE-EFFECTENSPECIALIST „Baby is al een mens" tv-serie van RVU HILVERSUM Onder de titel „De baby is al een mens" ging RVU-tv vanmiddag al van start met de serie „De baby is al een mens". De vervolgen zijn te zien op 17 en 24 februari en op 2, 9 en 16 maart op Ned. 1 telkens om 15.00 uur. Het gaat om een Franse documentaire, die eerder al werd uitge zonden, maar waarvan de informatieve waarde nog volop geldt. De serie gaat uit van de idee, dat het kind zijn leven begint in de moederschoot en daar voorzorgen treft voor het leven na de ge boorte. Dit wordt in schitterende beelden weergegeven. Over het verblijf in de moederschoot wordt gesproken als over een ontdekkingsreis. De geboorte van de baby begint eigenlijk al voor de conceptie, nl. in de gedachtenwereld van de ouders. Tij dens de dracht legt de moeder een geestelijhke relatie met haar kind. Met het opgroeien van het kind houden de verwachtingen van de ouders gelijke tred. Zo zouden te vroeg geboren babies meer moeite hebben met het leggen van relaties. Al dergelijke zaken worden in deze serie diepgaand en met veel begrip behandeld, evenals de latere opvang van het kind. Zondag op KRO-3 Valentijnsdag HILVERSUM Zondag, Valentijnsdag, is door KRO-Radio 3 uitgeroepen tot „Dag van de liefde". Van 08.00-24.00 uur staan alle programma's in het teken van de liefde en bestaat de mu ziek uit een groot assortiment liefdesliedjes. Ieder uur kan een luisteraar via de radio, zijn of haar liefdesverklaring afleggen aan een andere luisteraar. Daarnaast vertellen bekende Nederlanders als Boudewijn Büch en Ted de Braak over de liefdeservaring die hen het meest is bijgebleven en wordt de plaat gedraaid die bij deze herinnering hoort. Ieder uur is er een deel van een liefdesfeuilleton. Monique v.d. Ven in „Countdown" HILVERSUM Monique v.d. Ven verschijnt vanavond naast Simone Walraven in het VOO-popprogramma „Countdown" om verslag te doen van haar ervaringen met de film „Amsterdam- ned", die dezer dagen in première gaat. Dit gebeurt op Ned. 1 om 19.05 uur. VERSUM Hij gaat even akkelijk met explosieven Is een kind met speel- Maar Robert Leerink hoofd vande afdeling ale effecten van de NOB -heen NOS), weet precies In hij doet als hij voor een te- iieprogramma een speciaal ;t creëert waarin „een vre- ce knal" moet voorkomen, ben een handelaar in illu- lacht hij. „Het is mijn de mensen te laten den dat er vreselijke dingen uren. In werkelijkheid het absoluut niets om het ink is een mens die van n hobby zijn beroep wist te 2(en. Jaren geleden kwam i%iet de speciale effecten in aking tijdens de opnamen ,Een Brug te Ver". Hij 3Uinde toen in Deventer en dus met zijn neus boven- Sindsdien heeft hij alles ^sen wat hij over speciale ten in films kon vinden, ndien bekwaamde hij B in het veilig omgaan met gstoffen via een cursus ngmeester" van het Vei- '"^idsinstituut in Amster- )0. ink: „Voor het leren van ale effecten bestaat geen s. Je moet het jezelf le- Grinnikend: „Als je vier gelezen, weet je hoe één truc in elkaar zit". Robert Leerink, indertijd leer ling aan een kunstacademie, vertelt dat hij via een stage bij de NOS terecht kwam, die hem een vast fcontract aan bood. Eerst was hij toneel meester en na een tijdje kon hij „de hele winkel achter de schermen" overnemen. Trucs „Ik heb nu ongeveer honderd basistrucs onder de knie. En ik weet ondertussen ook waar ik het materiaal voor het uitvoe ren van die trucs vandaan moet halen. Want dat is na tuurlijk heel belangrijk. In de praktijk is het zo dat ik vooraf het script te lezen krijg en als ik dan bijvoorbeeld zie dat er iemand in het verhaal zit die een Israëlische uzi gebruikt, denk ik onmiddellijk: waar haal ik een uzi vandaan die met losse flodders kan schie ten en die toch niet geprepa reerd is zoals in het leger het geval is"? „Het is heel belangrijk dat je goed let op wie in een televi siestuk welk wapen draagt", klapt Leerink uit de school. „Je hebt namelijk „lieve men sen" en „stoute mensen". De lieve mensen lopen, als ze een wapen dragen, met een sten- gun. De stoute mensen met een Schmeisser, een Duits ma- Robert Leerink: ,,lk kan alles in de lucht laten vliegen". FOTO: PERSUNIE chinepistool. Want bij de sten- gun hebben kijkers vaak posi tieve associaties, uit het verzet, weet je wel. Een Schmeisser ziet er gemener uit. Daar laat je boeven mee lopen". „Ook als je een ongeluk ensce neert moet je in de gaten hou den wie goed en wie slecht is. De auto van een boef, die gaat op een rotte manier in vlam men op of explodeert. De auto van een gezin verongelukt daarentegen subtiel tegen een boom. Er komt wat rook onder de motorkap uit. De camera wordt gericht op de boom. Er valt een blaadje af. Je laat dan zien dat het zo al erg genoeg Natte krant anderen over. Die doet hij he lemaal zelf. Nonchalant ver klaart hij: „Ik kan alles in de fik steken of, met behulp van perslucht, laten exploderen. Van vliegtuigen tot en met schepen. Ik kan bij wijze van spreken een explosie in scène zetten met een natte krant. Het stelt in werkelijkheid niks voor, maar het visuele effect is erg aardig. De toestellen die zogenaamd door de explo sie moeten instorten, worden van tevoren zo uit el kaar gezaagd dat ze direct om vallen als het zover is". „Sommige explosieve scènes", zo vertelt Leering verder, „worden buiten opgenomen, maar we doen steeds meer dingen binnen. Branden bij voorbeeld. Als een huis brandt moet het er op televisie na tuurlijk als een echte vuurzee uitzien. Het vuur moet. voor alle ramen te zien zijn. En daar gebruiken we lichtbak ken voor tussen spiegels, zodat er zogenaamd veel vuur is te zien. Natuurlijk zorgen we daarbij voor veel rook". De laatste tijd heeft Leerink veel gedaan voor de serie „Ge mene Verhalen" van Veroni ca. „En ik heb ook veel werk gedaan voor de VPRO-series „Alex d'Electrique" en „Dr. Krankenstein". Die Kranken- stein is een bizarre figuur, en daar houd ik wel van. Daar zitten verschrikkelijk veel ef fecten in. Vorige week zondag was hij voor het laatst op het scherm. Moest ik het hele de cor laten instorten. Schitte rend". Zijn grote droom? Zijn oogjes beginnen te glinsteren. „Dat ik ooit nog een keer een vuur werkfabriek mag opblazen". Onmiddellijk relativerend voegt hij eraan toe: „Maar denk nu alsjeblieft niet dat ik alleen maar met .explosieven werk. Die ontploffingen zijn maar vijftien procent van mijn werk. Er gaat heel veel tijd zitten in organisatie en voor bereiding. En er zijn ook min der leuke dingen. Wat denk je dat ik voel als ik ergens op de droge hei loop, terwijl het in een film moet regenen, de pa den modderig moeten zijn? Dan loop je maar te zeulen en te beulen met die pompen en dan denk je: waar haal ik in 's hemelsnaam water van daan". ARVID VAN DER WOLF NEDERLAND 1 VOO 15.30 d Seabert, tekenfilmserie 15.45 De Grote Meneer Kaktue Show, kinderprogramma met o.a. Peter Jan Rèns 16.15 SI Crossbow, Ameri kaans/Engelse jeugdserie. Afl.: Woeste grond 16.40 Dynasty, Amerikaanse tv- serie. Afl.: The birthday NOS 17.30 V>6-Journaal VOO 17.46 Veronica sport, sportpro gramma 18.08 Family ties, Amerikaanse comedyserie. Afl.: Het is mijn feest (1) TELEAC 18.30 Rockschool 2, les 4 VOO 19.00 Pompy de Robodoll, ani matiefilm. Afl.: Beng Beng wordt treinmachinist 19.05 ID Cöuntdown, poppro gramma met o.a. als gast Monique van de Ven, die iets zal vertellen over de nieuwe film 'Amsterdam- ned'. Verder als primeur de nieuwe clip van Michael Jackson 'Man in the mir ror'. Deze clip is een totaal andere dan men gewend is van hem. Voorafgaand aan de clip is een verklaring van Michael Jackson te horen en de clip zelf is een aaneenschakeling van in grijpende wereldgebeurte nissen. Tot slot ook een in terview met Jellybean, de wereldberoemde platen- producer van o.a. Madon na en Whitney Houston. Presentatie: Simons Wal raven NOS 20.00 SJoumaal SOCUTERA 20.28 Daklozen in Lima, film van de NOVIB VOO 20.33 SI Miami vice, Amerikaan se politieserie. Afl.: Zend geld... Amen. Tubbs arres teert de vrouw van de po pulaire televisie-evangelist Bill Bob wegens drugs smokkel. De organisatie van Bob blijkt een bonafi de bedrijf te zijn. De enige die Bob in diskrediet kan brengen is Mason Mather, een vroegere assistent van hem. Als Mason voor de televisie verklaart dat God Bob met een bliksemstraal zal straffen valt hij zelf be wusteloos neer 21.27 SI Bart Peeters viert Car naval, amusementspro gramma, m.m.v. Arie Rib- bens, Normaal en Dolf Brouwers 22.15 Nieuwslijn, actualiteiten rubriek met een eigen re portage over Colombia. Sinds de moord op procu reur-generaal Hoyos trekt de strijd tegen de cocaïne handel in dit land opnieuw internationale aandacht. In de reportage onder meer voorbeelden van de ter reur die de cocaïnemaffia uitoefent. Verder aandacht voor de ministersconfe rentie over de financiële problemen bij de EG. Vol gens becijferingen is met fraude bij exportsubsidies van de EG een bedrag ge moeid dat overeenkomt met ongeveer tien procent van de totale begroting van de Europese Gemeen schap. Presentatie: Jaap van Meekren en Ruud Hendriks 22.50 RUR, praatprogramma met Jan Lenferink 23.40 EB Gemene verhalen, serie verhalen van Jean Um- mels. Afl.: De jacht. Het aanbod is te verleidelijk om te laten liggen. Hij weet bovendien dat hij het kan winnen. Samen met zijn vrienden heeft hij al een plan om uit handen van zijn jagers te blijven. 24 Uur zal hij het wild zijn, daarna een rijk man. Fred maakt zijn spieren los en zét zijn hor loge gelijk... de jacht kan beginnen NOS 00.00 Journaal 00.10 Nieuws voor doven NEDERLAND2 NOS 18.10 Trekking staatsloterij 18.15 Nieuws voor doven 18.30 Sesamstraat 18.45 IS Jeugdjournaal 19.00 Journaal PP 19.12 Uitzending van de WD NOS 19.22 Van gewest tot gewest, regionaal magazine. On derwerpen: 1. Sloperijen op een hoop. 2. Broere- kerk Zwolle. 3. Buutteer- reedner Ton Jorna. 4. Oos- tersluis Groningen 20.00 Wie, wat, waar en hoe laat, programma op het gebied van kunst, cultuur, recreatie en toerisme 20.20 EAIs de kraanvogels overvliegen, Russische tv- film uit 1958 van Mikhail Kalatozow. Twee jonge mensen, Boris en Veroni- ka, zijn verliefd. Hij moet naar het front en zij komt bij zijn ouders thuis. On danks de dood van Boris en haar huwelijk met zijn broer, zal Boris altijd de enige ware liefde voor Ver- onika blijven 21.50 Studio sport 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Studio sport, verslag van de vandaag gespeelde partijen in het ABN-Ten- nistoernooi in de Rotter damse Ahoy'-hal. Com mentaar: Heinze Bakker en Marcella Mesker 23.45 Nieuws voor doven Cardinale en Marcello Mastroianni, spelen de hoofdrollen M Italiaanse speelfilm 'II belI'Antonio'. BRT 2 om 20.15 uur. 9] FOTO: ANP ®8J Patrick Pacard (3), Duitse jeugdserie met Met: Hendrik Martz en Jean-Claude Bouillon ■17.30 Spoel op aport, sport- magazine voor jongeren. Van daag: Skiën. Presentatie: Gert Verhulst en Wilfried Mostinckx (herh.) Nieuws in teletekst [Tik Tak, kinderserie (herh.) Plons. Afl.: Plons en het kegel- Ispel (herh.) Chocky's uitdaging (Chocky's challange. 5), zesdelige Engel- jse jeugdserie naar het werk John Wyndham Kilimanjaro, gevarieerd jonge renmagazine. Presentatie: Ma- riet Vandebos Uitzending door derden: Pro- gramma van de Katholieke Te- Q lèvisie- en Radio-Omroep *->delingen en program- mo-vverzicht Nieuws Kurtoisie, Hilaire Sfeermaec- kers, kaarsenfabrikant, geeft lessen in hoffelijkheid. Afl.: Aankondigingen van bezoe- Een zaak voor twee (Ein Fall fur Zwei). Duitse misdaadserie met Günter Strack en Claus Theo Gartner in de hoofdrol len. Afl. 2: Zwart geld Barbra Streisand: One Voice,. registratie van een optreden van Barbra Streisand in haar eigen tuin Eiland, kunstmagazine. Pre sentatie: Johan Thielemans ■23.30 Nieuws en Coda: En dan, van Anton van Wilderode r 2 Bijleren, een nieuwe kans, tiendelige serie. Afl. 3: Albert Zonen en dochters (Sons and Daughters). Australische tv-se rie met Peter Phelps, Pat Mc Donald. Tom Richards, e.a. Wayne ontdekt Todds geheim en wil het voor zijn eigen doel einden gebruiken Intermezzo: Danzas Espafto- las, van E. Granados, uitge voerd door Katrien Verbeke. piano en Karei van Aken 19.25 Oshin, Japanse tv-serie met Ayako Kobayashi en Shiro Ito 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 Nieuws 20.10 Kwidam, videospelletje met. Marleen Gordts 20.15 HDe mooie Antonio (II bel'An- tonio), Italiaanse speelfilm uit 1960 van Mauro Bolognlni. Met Marcello Mastroianni, Claudia Cardinale. Pierre Brasseur e.a. Na een verblijf van drie jaar in Rome keert de knappe Anto nio Magnano naar zijn geboor testad Catania op Sicilië terug. Zijn vader Alfio strooit verha len in het rorid over de verove ringen van zijn zoon. Antonio hoopt echter rust te vinden In het huwelijk met Barbara 21.50-22.30 Concert, ter gelegen heid van de Dag van de Vere nigde Naties. New York 1986. Het Filharmonisch Orkest van Helsinki o.l.v. Okku Kamu ver tolkt Symfonie no 5 in Es gr.t., opus 82 van Sibelius, twee ari a's uit 'Figaro's Bruiloft' van Mozart, m.m.v. Jorma Humni- nen, bariton en Karita Mattila, sopraan RTBF 1 17.15 Nouba nouba, kinderprogram ma met tekenfilms, de verbor gen camera, boekenrubriek. Noubactif en Noubana-News. Presentatie: Franpoise Walle- qramma 19.00 Journaal 19.03 Ce soir, regionaal journaal 19.26 Quick et Flupke, tekenfilmse rie 19.30 Journaal 20.00 Bizness bizneaa, economisch magazine 21.00 Toutes griffes dehors (4), zes delige tv-serle met Sophie Desmarets, Serge Avedikian, Jacques Francois e.a. 22.10 Cargo de nuit, cultureel maga zine. Presentatie: jean-Louis Sbille 22.50 Loterijtrekking 22.55 Laatste journaal 23.25-23.35 Informations, réflexlons et interrogations laïquee DUITSLAND 1 15.30 Nerjungri, reportage (herh.) 16.15 Die Oma-Opa-Mama-Papa- Guck-mal-Show, kindepro gramma 16.45 Links und rechts vom Aqua- tor, verhalen en reportages uit 'He hele wereld 17.15 Tagesschau 17.25 Abenteuer in Vancouver, tv- serie. Afl.: Pest an Bord 18.00 Hallo Jerry Lewis, tv-serie 18.26 Tagesschau 18.30 Hier und Heute, regionaal ma- 18.52 Praxis Bülowbogen, tv-serie 19.58 Programma-overzicht 20.00 IxiTagesschau 20.15 Chimaren Fiktion und Wir- klichkeit, tv-spel van Hans-Rü- diger Minow en een reportage van Gero von Boeh. Met Hans- Peter Hallwachs, Gerd Böck- mann, Joana Maria Gorvin e.a. 21.45 lm Brennpunkt, actualiteiten 22.30 Tagesthemen 23.00 Chicago-Story, Amerikaanse politieserie met Maud Adams, Vincent Baggetta, Molly Creek e.a. Afl.: Leben und Tod 00.10 Tagesschau 00.15 Nachtgedanken DUITSLAND 2 15.58 Heidi, tekenfilmserie 16.20 Logo, jeugdjournaal 16.25 Hals über Kopf, tv-serie 16.55 Heute 17.10 l£l Tele-lllustrierte 17.40 Die Wicherts von nebenan, tv- serie met Maria Sebaldt, Step- han Orlac, Jochen Schróder e.a. Afl.: Spanische Zeiten 18.54 Lottotrekking 18.58 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 H Hitparade im ZDF, muzikaal programma met Viktor Worms 20.15 Kennzeichen D, actualiteiten uit Oost- en West-Duitsland 21.00 Der Denver-Clan (Dynasty), Amerikaanse tv-serie. Afl.: Das 21.45 Heute-Journal, actualiteiten 22.10 Kontext: Zwei Weiten unterm Regenbogen, reportage over het samenwerkingsverband van drie -gemeentes In het Zwarte Woud met de bis schopsstad Chachapoyas in 22.40 Die aktuelle Inszenierung: Mutter Courage und ihre Kin der, eine Chronik aus dem Dreissigjëhrigen Krieg, to neelstuk van Berthold Brecht. Met Ursula Krausseit, Andreas Sindermann, Martin Brambach 00.55 Heute DUITSLAND 3 Telekolleg II: cursus Engels Sesamstraat Aktuelle Stunde, regionaal magazine met sport en nieuws Mittwochs in... West 3 aktuell Eff-Eff: Freizeit und Fitness, vrljetijdsmagazine lol deels ETausendschönchen (Sedmikrasky), Tsjechische speelfilm uit 1966 van Vera Chytilova mn Ein Sack Flöhe (Pytel blech) Tsjechische speelfilm uit 1962 van Vera Chytilova. Dro men en werkelijkheid van twee fabrieksmeisjes Laatste nieuws BBC 1 High Chapparal, Amerikaanse westernserie Calgary '88, voorbeschouwing op de Olympische Winterspe len te Calgary Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Animal Fair', 'Jackanory', 'Wizbit' en 'Yogi Bear' Newsround, jeugdjournaal IfiMoondial (1), zesdelige science-fictionserie voor de jeugd, met o.a. Siri Neal, Tony Sands en Jacqueline Pearce Neighbours, Australische tv- serie met Francis Bell. Dasha Blahova, David Clencie e.a. Journaal en weerbericht London plus, regionaal nieuwsmagazine Wogan, praatprogramma met 'Terry Wogan The clothes show, modema gazine. Presentatie: Selina Scott, Jeff Banks en Caryn Franklin li]Dallas, Amerikaanse tv-serie met o.a. Barbara Bel Geddes, Victoria Principal en Linda Gray. Afl.: Lovers and other li- 21.50 Points of view, kijkersreacties 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 Hospital watch, serie reporta ges over leven en werken in een groot Brits ziekenhuis 23.00 Sportsnight, sportmagazine met o.a. voetbal (halve finale Littlewoods Cup) en een voor beschouwing op de Olympi sche Winterspelen in Calgary 00.40 Weerbericht BBC 2 15.15 Paarderaces te Ascot 16.50 Nieuws en weerbericht 17.00 Catchword, quizprogramma met woordspelletjes 17.30 Heart of the matter, documen taireserie. Afl.: Interesting charges, over de wankele eco nomie van Derde Wereld-lan den (herh.) 18.05 Mr. Meek's pipe dream 18.30 Film '88, filmmagazine gepre senteerd door Barry Norman (herh.) 19.00 Dirk Bogarde-cyclus: Sebasti an, Engelse speelfilm uit 1968 van David Greene. Met Dirk Bogarde, Susannah York, Lilli Palmer e.a. 20.35 Calgary '88, voorbeschouwing op de Olympische Winterspe len te Calgary 20.40 The Rock 'n Roll Years, mu ziekprogramma. Afl.: De hits en het nieuws uit 1959 21.10 Wide World: Men Moun tains, documentaire over de Mount Everest en de bergbe klimmers die de top van deze berg probeerden te bereiken. Daarbij komt ook de vraag aan bod of de Engelsen Mallory en Irvine in 1924 als eersten de Mount Everest bedwongen hebben 22.00 M*A4S*H\ Amerikaanse co medyserie met Alan Alda, Lo- retta Swltt e.a. 22.25 ülCampaign, zesdelige drama serie met o.a. Penny Downie en Jeremy Clyde 23.20 George Ewart Evans, a wri ter's Suffolk, documentaire 23.45 Newsnight, actuaiiteitenmaga- SKY CHANNEL 16.00 Is) Pop Formule, popprogram ma met Martijn Krabbé 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat 18 00 The Monkees, comedyserie 18.30 I Dream of Jeannie, comedy- 18.57 Europees weerbericht 19.00 My Favourite Martian, come dyserie 19.30 Time Tunnel, science-fiction- 20.25 A Country Practice, dramase- 21.20 Police Story, misdaadserie 22.15 Ford Snow Report 22.20 Shell International Motor- sports 1988 23.25 Roving Report 1988, actualitei tenrubriek 23.55 K Pop Formule 00.57-01.00 Europees weerbericht SUPER CHANNEL 16.00 Nino Firetto Totally Live, pop- programma 17.00 Formula One, popprogramma met John Leslie 18.00 Super Sonic, popprogramma met Amanda Redington 19.00 Going for Gold, quizprogram- ma met Henry Kelly 19.25 Europees weerbericht 19.30 Wildlife, natuurfilmserie. Afl.: Out in the cold 20.00 Blondie Live, muziekspecial 21.00 Cassie Co, misdaadserie 22.00 Super Channel News 22.25 Europees weerbericht 22.30 Super Sport. IJshockey: USA - USSR (herh.) 23.30 Gillette Soccer Scene, voet baluitslagen 23.35 Tomorrow's World, weten schappelijk magazine 00.00 World of Photography 00.30 Super Sonic 01.30-02.30 Formula One MTV EUROPE 00.00-24.00 IS Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Maiken Wexe. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day. 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi um in New York. 17.00-17.15 3 From 1 at 5. 19.00-19.30 Remo te control, spelprogramma. 22.00-23.45 US Top 20 Count down. 00.00-0040 Club MTV (herh.) TV 5 16.05 Test 17.00 La course autour du monde 18.00 Récréation 18.40 Des Chiffres et des Lettres 18.55 Nieuwsoverzicht 19.00 Test 19.55 Hommage Frangois Simon 20.00 La Grande Guerre du Sondre- bond, theaterstuk 20.40 Les méfaits du tabac, mono loog van Anton Tsjechov, door Frangois Simon 21.00 Echo 21.30 Jazz Montreux. Optreden van Monty Alexander 22.00 Journaal 22.30-23.30 Continents Francopho- NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven EO 10.15 Vrouw zijn, magazine voor de huisvrouw. Speciale gast: mr. Pieter van Vollenhoven 10.55 Televisie fruitmand, muziekprogramma met geestelijke liederen op verzoek FE- DUCO 11.10-11.30 De nije skoalle (6) NOS 13.00 Nieuws voor doven EO 16 00 Fauna, natuurfilmserie 16.25 Lassie, Amerikaanse kinderserie 16.50 D'r kan nog meer bij, kinder programma 17.15 Pablo, kinderserie. Afl.: Pablo ziet er geen steen in NOS 17.30 'A6-Journaal EO 17.46 Tijd sein-Buitenland, actualiteitenrubriek DUITSLAND 1 09.45 ZDF-info Arbeit und Beruf 10.00 Heute 10.03 Globus Die Welt von der wir leben 10.35 Blüten, Gau- ner und die Nacht von Nizza 12.00 Umschau 12.10 Kennzeichen D 12.10 ZDF Magazin 12.55 Persover zicht 13.00-13.15 Tagesschau 15.20 Tagesschau 15.30 Expeditionen ins Tierreich, natuurfilmserie 16.15 EThe Munsters, Amerikaanse jeugdserie 16.45 Von Steinkëuzen und Maus- wieseln 17.15 Tagesschau 17.25 Kommissar Zufall, tv-serie DUITSLAND 2 09.45 Ochtendprogramma 13.15- 13.30 ZDF-info 15.50 Programma overzicht 15.55 Heute 16.00 Mup- pet-Babies, tekenfilmserie 16.20 Logo, informatief magazine 16.30 Die Dreibeinigen Herrscher, sf-avontu- renserie naar de boeken van John Cristopher 16.55 Heute 17.10 ts) Tele- lllustrierte 17.45 Matlock, misdaad- BBC 1 07.35 ELeon Errol 07.55 Weerbe richt 08.00 Breakfast time, ontbijtte- levisie 09.30 Laverne and Shelley 10.00 Nieuws 10.05 Open air (1) 10.20 Kilroy 11.00 Nieuws 11.05 Going for gold; spelprogramma 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Open air (2) 13.05 Daytime live, lunchmagazine 14.00 Journaal en weerbericht 14.30 Neighbours, tv-serie 14.50 Going for gold, spelprogramma 15.15 Hospital watch 15.35 The British Film: Spare a copper, Engelse speelfilm uit 1940. Met George Formby, Dorothy Hyson e.a. 16.50 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.35 Sky Trax 13.05 Another World 14.00 Ro ving Report 14.30 Ski Trax 15.00 Transformers 15.30 Bailey's Bird 16.00 SI The Great Video Race 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Supertime 08.00 Nino Firetto Totally Live 09.00 Sons and Daugh ters 09.25 Play Golf 09.50 Everyday Yoga 10.00 Make it Pay 10.30 The Spice of Life 11.00 Jim'll Fix it 11.30 The Orchestra 12.00 River Journeys 13.00 Going for Gold 13.25 Weerbe richt 13.30 Sens and Daughters 14.00 Van der Valk 14.25 Weerbe richt 15.00 Supertime 16.00 Nino Fi retto Totally Live 17.00 Formula One RAOIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 18.45 EO: De vlucht van Hamid. 18.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 19.02 NOS: Hobbyscoop. 19.30 Akkoord. 20.02 Langs de lijn. 22.02 Podium van de Nederlandse Lichte Muziek. 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Volgspot. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 04.02 Clair Obscur. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07-07.00 Vandaag... donderdag RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 De wereld zingt Gods lof. 18.54 NCRV: In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VPRO: Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands RADIO 4 18.02 AVRO: Je hoort nog 's wat. 19.00 Het woord aan de muziek. 20.00 Nieuws. 20.02 Rotterdams Philh. Orkest. 21.30 AVRO's concours voor ama teurmusici. 22.00 Voor het stil wordt en wat later RADIO 5 18.10 TROS: TROS Kinderforum. 18.20 PP: Uitzending van het CDA. 18.30 TROS: Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 2040 FEDUCO: Medelanders Neder landers. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op woensdag. 1840 Moker. 19.00-20.00 Rijnsburg Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 1330 BRT Combo. 18.45 Protestantse uitzending. 19.10 Actueel. 19.33 Accordeon en Vlaamse liedje.s 20.03 In de club: jazz. 21.03 Filmmuziek. 22.10 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 2130-02.00 Twee tot twee BRT 2 17.10 Rijswljckfoon. 19.10 Dansvergunning. 22.05 Jazz Kaffee. 2340-02.00 Twee tot twee BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 De Rommelpot. 19.00 Symposium. 19.45 Jazz-criss-cross. 2040-2345 Musica Antlqua. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto In? AVRO aan! 09.05 Arbeidsvitaminen. 11.50 Uit plakboek van de revue... 12.05 De burgemeester is jarig. 13.08 AVRO's Radiojournaal. 14.05 Koperen Ko en Nikkelen Nelis. 16.05 KRO: Echo-Magazine 07.03KRO: Het levende woord. 07.10 Vandaag...donderdag. 08.03 Hier en Nu. 08.54 Ontmoeting. 09.03 Willem Wever. 10.03 Plein publiek. 11.30 De familieshow. 12.40 Middagpauzedienst. 13.03 Hier en nu. 13.20 De lopende band. 14.03 Mixer. 15.03 NCRV coupe soleil. 17.03 VOO: Hollandse hits RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: De havermoutshow. 09.03 Tros gouden uren. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 De nationale hitparade top 100 RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 VOO: Ochtendstemming. 09.00 Veronica's meesterwerken. 11.00 Muziek voor miljoenen. 12.00 Veronica's meesterwerken. 13.00 Nieuws. 13.02 Ned. Muziekland Klassiek. 14.00 EO: Metromonium in Konsert. 15.30 Zeggen en schrijven. 1640 VPRO: De Beweging. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Het broeikaseffect. 10.00 KRO: Kiekeboe. 10.15 De zonnebloem. 10.55 Boekenwijsheid. 11.00 De 50+ seniorenshow. 12.00 Nieuws. 12.05 Kruispunt. 1245 Vertel me wat. 12.30 Da Capo. 12.53 In gesprek met de bisschop. 13.00 Nieuws. 13.10 Echo buitenland. 13.30 De Derde Wereld. 14.00 O kwadraat. 1440 Zin in muziek op 5. 14.40 Jonge gasten. 15.00 Het dossier. 16.00 NOS: Zo kan het ook. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchuur. Omroep Rijn land: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 10.30-12.00 Voor senioren. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 07.00 Och tendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchprogramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00-1740 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 0840 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 1140 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 1340 Tussendoor. 14.03 Klapstoel. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 09.00 Muziekboetiek. 10.03 Parkeerschijf. 12.00 Regioprogramma. 1310 Roddelradio. 14.00 Hit Box. 1740 Focus. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 0315 Ochtendvariaties. 09.15 Ongehoord. 10.00 Schoolradio. 11.00 A la Francalse. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 1345 Pelushka. 14.00 Voyages Imaginalres. 1640 Wel thuis met Solal en Postal. 17.00 Shakespeare and other songs.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 15