UVS en Noordwijk volgens tuchteommissie schuldig Dan Goldie verrassende tegenstander van Schapers Geleen verder in play-offs SKITITELS VOOR HOEVENAARS EN MARCELLA BOERMA Mile Pa jic stapt opnieuw op motor Geurtsen niet naar Seoul GEPLAATSTE SANCHEZ UIT DE STRIJD SHORTTRACKERS GOED VAN START SPORT £aidóc6otruuit WOENSDAG 10 FEBRUARI 1988 PAGINA sportuitslagen DEN HAAG Mile Pajic gaat het dit seizoen op nieuw proberen. Na de „imponerende" val van de Hagenaar vorig jaar tijdens een race in Assen heeft hij inmiddels zijn sponsoring weer zodanig rond gekregen dat hij komend seizoen in twee klassen kan uitkomen. Pajic gaat rijden op een RB-Kawasaki in de Formule I-klasse dank zij de steun van RB Projects, die de motorfiets beschik baar heeft gesteld, en het blok van Kawasaki. De machine van Pajic wordt geveerd door Koni-gas- dempers. De Haagse motorcoureur, die de afgelo pen jaren nogal eens met pech werd geconfron teerd, gaat verder racen in de standaardklasse. Pajic wordt terzijde gestaan door de monteurs Marco Bonke en Cees Jol. Financiële en materiële steun komt van Pennzoil, MJK Leathers, Hartwig Sports, Tsubaki en Marshall. W5-tips DEN HAAG De W5 draverijen zijn zondag weer op de baan van Hilversum. Onze W5- tips voor deze meeting luiden: W5-1: Black Shadow, Benno, Annemiek Vic tory (1-7-8). W5-2: Binky Hanover, Alida van Imca, Yvan S (1-2-8). W5-3: Wajang, Zerline S, Ylona van Echten (2- 7-9). W5-4: Annigje S, Bravo Nora, All Star Ashton (7-9-5). W5-5: Brother Guapa, Cosmos Greenacre, Bob Bush (5-1-6). DEN HAAG Het bondsbestuur van de KNZB is teruggekomen op het besluit George Geurtsen als scheidsrechter naar de Olympi sche Spelen van Seoul te sturen. De zwembond zal Peter Bookel- man voordragen als de tweede Nederlandse Olympisch arbiter. Eerder al werd Fred van Dorp genomineerd bij de internationale zwemfederatie. Met dit besluit komt een einde aan de onenigheid tussen het bonds bestuur en Geurtsen. enerzijds en de waterpolocommissie en de scheidsrechters anderzijds. De bond wilde de voorkeur geven aan de voormalige bondscoach boven Bookelkamp, omdat Geurtsen dankzij zijn internationale contacten naast het arbitreren goed werk zou kunnen verrichten voor de Nederlandse zwemsport. Die keuze leidde tot felle protesten van de waterpolocommissie en de internationale scheidsrechters. Deze hebben hun bezwaren vorige week geuit in een onderhoud met het bondsbestuur. „Die gesprek ken hebben het hoofdbestuur op andere gedachten gebracht. De nominatie van Geurtsen is misschien verkeerd ingeschat", aldus Theo van de Klashorst, directeur van het bondsbureau. Het bondsbestuur nam het besluit bij afwezigheid van Geurtsen. Hij geeft deze week een clinic op Jamaica. Sportwereld Wielrennen Werelduurrecord- houder Francesco Moser heeft zijn wielerloopbaan beëindigd met een tweede plaats in de Parijse zesdaag se. De 36-jarige Italiaan bleef met zijn mnaat Pierangelo Bincoletto één ronde achter op Danny Clark en Tony Doyle. Zeilen Een gebrek aan wind heeft Roy Heiner van de topplaats in de strijd om het wereldkampioen schap zeilen in de Finnjol afgehou den. De Nederlander lag gisteren in de zesde wedstrijd op de tweede plaats achter de Brit Childerley, toen de race werd afgeschoten. Tien mi nuten later gingen de eerste boten door de finish. Tennis Het toernooi van het Melkhuisje in Hilversum zal het voortaan zonder ziin sponsor van het eerste uur, Dunhill, moeten doen. De betrokken sigarettenfabrikant Tur- mac maakte gisteren bekend na een periode van 23 jaar te stoppen met de financiële steun van het toernooi om de open Nederlandse tenniskam pioenschappen. De sponsor heeft als reden opgegeven, dat door de nieu we reclamecode de publiciteitsmoge- lijkheden voor sigarettenfabrikanten te zeer worden beperkt. Voetbal Cees Glas is door Telstar aangetrokken als opvolger van trai ner Cor van der Hart. Glas, dit sei zoen oefenmeester bij de zondag-eer steklasser ADO '20 uit Heemskerk, tekende een twee-jarig contract als part-timer bij de eerste-divisieclub. Handbal In de strijd om de reldtitel handbal voor C-lai] heeft België zich in groep B rj Nederland aan de kop genes door zijn tweede duel, tegen Oos rijk, te winnen met 21-15. Tu versloeg Groot-Brittannië met 21 De stand in groep B is: 1. Neder en België 2-4, 3. Oostenrijk 2-! Turkije 3-2, 5. Groot-Brittannië In groep A hebben Portugal en li de leiding. Beide landen won hun eerste wedstrijd. Voetbal Veendam-voorj Wim Everards heeft besloten functie neer te leggen wegen drukke werkzaamheden. De 38* ge Everards was ruim drie jaar v zitter van de eerste-divisieclub, Groninger vertrekt pas als Veen een opvolger heeft gevonden. ZEIST Spelers van ;-amateurclubs mogen bin- Tnenkort geen auto's meer leasen tegen een speciaal tarief. De tuchteommissie amateurvoetbal van de KNVB heeft gisteren be paald dat dergelijke over eenkomsten tussen clubs en sponsors in strijd zijn met de amateurbepalin gen. De verenigingen die een lease-overeenkomst voor hun spelers hadden afgesloten, zaterdag-eer steklasser Noordwijk en zondag-hoofdklasser UVS, moeten de KNVB een boete van duizend gulden betalen. Beide voorzitters van de betrokken clubs, Korbee (Noordwijk) en Van Leeuwen (UVS), wa ren over de uitspraak enerzijds opgelucht en an- derszijds verbolgen. Bij Noordwijk huurde een aantal spelers een auto, bij UVS was sprake van een lea se-contract. In de huidige amateurbepalingen is echter geen sprake van leasen of hu ren van auto's tegen sterk ge reduceerde tarieven. Nadat de KNVB had gemerkt dat steeds meer clubs in de hoogste afde lingen van het amateurvoetbal in navolging van de betaalde clubs overeenkomsten met au toleveranciers afsloten, stelde de tuchteommissie een onder zoek in. De betrokken spelers krijgen een voorwaardelijke schorsing voor één jaar met een proeftijd van twee jaar. De tuchteom missie stelt tot een voorwaar delijke straf te hebben beslo ten. omdat beide verenigingen optimaal hebben meegewerkt aan het onderzoek. De voorzitters van Noordwijk en UVS, Korbee en Van Leeu wen, kregen het besluit giste ren per brief toegestuurd. Ze toonden zich beiden zowel op gelucht als verbolgen over de afloop. Opgelucht omdat de betrokken spelers er met een voorwaardelijke straf vanaf waren gekomen, verbolgen over het onbreken van een verklaring bij het oordeel dat de clubs de regels hadden ove- treden. Korbee: „Mijn eerste reactie toen ik het besluit van morgen kreeg, was blijdschap omdat we er met een boete en zonder onvoorwaardelijke schorsing afkomen. Maar ver der is de opgelegde straf en de procedure naar mijn mening zwak. De KNVB legt een straf op zonder dat we gehoord zijn. De hele zaak wordt afgedaan in een summiere brief waarin staat dat we artikel 6 lid 1 overtreden hebben. Zonder verdere toelichting. En de voorwaardelijke straf is na tuurlijk ook raar, want welke speler haalt het nu in zijn hoofd om nogmaals met een lease-auto de regels te overtre den. Nee, het komt op mij over als een zaak van de „ama teurs" van de grote KNVB te gen de professionele amateur clubs". Volgens Korbee blijven spelers in de auto's rondrijden. „In de brief die we ontvingen staat geen richtlijn over hoe het met de auto's moet en dat de jongens met directe ingang niet meer in de auto's zouden mogen rijden. We overwegen ernstig om tegen het besluit van de tuchteommissie in beroep te gaan. We gaan met mr. Vilé overleggen of het zin vol is beroep aan te tekenen. Het is voor ons een principe- zaak". Korbees Leidse evenknie Van Leeuwen vond dat de tucht eommissie de regels heel eng geïnterpreteerd had. „Wij de den in deze autokwestie iets in plaats van de vergoedingen die wel toegestaan zijn. Dus niet letterlijk volgens de regels en dus fout in de ogen van de commissie die in deze geen ruimte wenst te geven en de lease-auto's niet in de regels wil inpassen. Er is namelijk al leen naar de regels gekeken, waarbij ons verweerschrift niet van tafel geveegd is. Dat komt in de uitspraak overi gens inhoudelijk ook niet voor. De uitspraak is precies zoals de tuchteommissie dat altijd doet, zonder motivatie". Net als Korbee zit Van Leeu wen een beetje in zijn maag met de voorwaardelijke schor sing. „Er is namelijk geen voorwaarde genoemd. Wat we nu met de auto's moeten we ten we niet. Ik denk dat we er vanaf nu niet meer in mogen rijden". UVS gaat zeker in beroep. Van Leeuwen: „Als bestuur vinden we dat we ge bruik moeten maken van de beroepsmogelijkheid die we hebben, al was het alleen maar om zodoende de motivatie die aan het genomen besluit ten grondslag ligt te vernemen. We laten ons daarbij bijstaan door mr. J.H.A. Linksens uit Leiden. Maar ik vrees dat er aan het besluit uiteindelijk weinig zal veranderen". Koren (links) van Nijmegen wordt fel op de huid gezeten door Pellegrinis van Geleen. DEN HAAG Geleen heeft zijn plaats bij de laatste vier zich geplaatst voor de tweede door lijstaanvoerder Nijmegen ronde van de play-offs in de in een hectische wedstrijd met ijshockeycompetitie. De Lim- 4-2 te verslaan. Scheidsrechter burgse ploeg werd zeker van Symons gaf Nijmegen 45 straf- minuten, waarbij tien-minu- tenstraffen voor Forbes en Homburg. Gelener Van Steen kreeg ook tien minuten. ROTTERDAM Michiel Schapers was er eergiste ren al een beetje bang voor. „Ik sluit niet uit dat Goldie van Sanchez wint", aldus de Rotter" dammer, die morgen avond in de tweede ronde inderdaad te maken krijgt met de man met dé klinkende naam: Dan Goldie. De 24-jarige Amerikaan versloeg gis teravond in Ahoy' de Spanjaard Emilio Sanchez in twee sets: 7-5, 6-4. En daarmee veroordeelde hij toch verrassend de twee de geplaatste speler tot de troostprijs van 2.762 gede valueerde dollars. Eerder op de dag was Tomas Smid, geplaatst als zevende, al het slachtoffer geworden van de dadendrang van Milan Srejber, nummer veertien op de plaatsingslijst. Dat op zien was al een surprise voor het nog steeds vrij schaarse aantal toeschouwers. Maar dat Dan Goldie (dertiende) vervolgens korte metten maakte met Sanchez betekende een kleine sensatie. Vooral de wijze waarop de sympathieke ex- student terugkwam uit haast verloren positie, heeft bij Mi chiel Schapers nog wat meer angst ingeboezemd. Dan Gol die keek in de eerste set im mers aan tegen een demorali serende nederlaag van 5-2, maar vervolgens knokte hij zich op wonderbaarlijke wijze terug. Met vijf gewonnen ga mes achtereen, inclusief twee „breaks" op de opslag van de Spanjaard, trok Goldie alsnog de zowel cijfermatige als mo rele winst naar zich toe. Scha pers krabde zich bij het zien daarvan nog eens achter de oren. Maar ook hij realiseerde zich dat het jeugdigde Ameri kaanse gezicht zo nu en dan het voordeel van de arbitrale twijfel had verworven. De Nederlandse umpire Marian van Noortwijk durfde het niet aan haar soms blunderende mannelijke lijnrechters te cor rigeren, maar de Spaanse fu rie hield zich opvallend ge deisd. Ook toen hij meteen aan het begin van de tweede set zijn eigen opslag weer verloor aan Goldie, gaf Sanchez geen kik. Toch moet hij verre van te vreden zijn geweest, temeer omdat hij in de Davis Cup wedstrijd van Spanje tegen Denemarken onlangs ook al twee partijen had verspeeld. Datzelfde overkwam Sanchez gisteren weer, hoewel het verschil op de wereldranglijst (17e - 53e) toch aanzienlijk mag worden genoemd. De Madrileen, thans woonachtig in Barcelona, was niet opge wassen tegen de zuivere back hand van Schapers''volgende tegenstander. Goldie toonde ook aan over een knalharde opslag te beschikken en bo vendien komt hij regelmatig snel op naar het net. Kortom, de somber toekijkende Mi chiel Schapers verliet als een gewaarschuwd mens de spe- lersloge. Toppers Later op de avond speelde Mi chiel Schapers in Ahoy' nog een dubbelspel met Fibak te gen het duo Edberg/Leconte. Met uitzondering van Jimmy Connors, die vandaag pas op het center-court verschijnt, hebben zich daarmee alle naar Rotterdam gelokte top pers gepresenteerd. Edberg en Leconte, de nummers één en vijf van de plaatsingslijst, ver zorgden een overtuigd show- tje (6-2, 6-3), waarbij vooral de Fransman voor de tweede keer aantoonde in een uitste kende vorm te steken. Hij zou in Ahoy' wel eens kunnen uitgroeien tot een verrassende finalist. Miloslav Mecir be hoort uiteraard ook tot de kanshebbers, zeker gezien het gemak waarmee hij gister middag zijn landgenoot Stan- kovic versloeg: 6-3, 6-1. En dan is Ahoy' er ook weer in geslaagd de Zweedse winnaar van vorig jaar, Stefan Edberg, naar de havenstad te halen. Hij aast op een Grand Prix- eindprijs en toonde gisteren in het dubbelspel aan in ieder geval op de goéde weg te zijn. Tussen wie de eindstrijd aan staande zondag ook gaat, de organisatoren van het vijf tiende wereldtennistoernooi rekenen erop dat alle zitplaat sen dan zijn bezet. Hoewel de kale bovenste tribune-ring nu nog moet worden weggemof feld achter grote gordijnen, gaan toernooidirekteur Wim Buitendijk c.s. er vanuit dat ook dit jaar weer het recor daantal toeschouwers zal worden gebroken. Vorig jaar passeerden 66.982 mensen de toegangspoorten in Rotter dam, een aantal dat nu in de voorverkoop al bijna is be reikt. En verder vormt het optreden van de 32 tennissers weer een prima excuus voor bedrijven en bedrijfjes om hun zakenrelaties te tracte- ren. In een prestieuze VIP- zaal ontvluchten velen waar het werkelijk om gaat. Maar dat zal Buitendijk niet deren, want juist de huurders van de sponsorsruimtes zorgen voor een voorname bron van in komsten. Zo zelfs dat ook het totaalbedrag aan prijzengeld ten opzichte van vorig jaar weer behoorlijk is opge schroefd. Ging er vorig jaar nog 325.000 dpllar over de toonbank, dit jaar is er welge teld 452.500 beschikbaar. Michiel Schapers pikte daar gisteren een extra graantje van mee door een uurtje met Fibak op de baan te staan. De uitschakeling brengt toch 2.242,50 in het laatje van het tweetal. Het honorarium in het enkelspel ligt -uiteraard- heel wat beter. Mocht Scha pers er morgen in slagen het geweld van Dan Goldie te overleven dan is hij in ieder geval weer 9.263 Amerikaanse dollars rijker. Maar als Goldie in de vorm steekt van giste ren, zit er voor de Rotterdam se prof waarschijnlijk slechts 5.038 in de pot. ROB LANGEVELD BASKETBAL Eredivisie heren Weerf-Red Giants 83-71. PAARDESPORT Koersen Hilversum (1) EERSTE KOERS. 2000 m: 1 E (C Roodenrijs) 2.46.3-1.23,2. 2. al. 3. Butterfly. Toto: winnend plaats 1.80 2.50 1.90. koppel J trio 172.20. TWEEDE KOERS. 2000 m: 1 B pad Helm (C. Pino) 2.47,4-1.23 Capital Pride, 3. Ballerine II. winnend 3.30. plaats 1.50 4.10 koppel 44.00. trio 297.90. DERDE KOERS. 2000 m: 1. Crown (G. van Eykelenborg) 2 1.24,1, 2. Cesaro Speed. 3. Bt Toto: winnend 1,30, plaats 1,20 koppel 4,10, trio 27,80. VIERDE KOERS. 1609 m: 1.' Crown (H. Langeweg) 2.07.2-1 2. Best Uithuizen, 3ï Awilka. winnnend 1,70. plaats 1,20 2,00, pel 2.10, trio 20,20. VIJFDE KOERS. 2000 m: 1. A( (B. Lugies) 2.44,0-1.22.0. 2. Annl lodie, 3. Arjen ter Lune. Niet ga Alida van Imca. Toto: winnend plaats 1,20 1.70 2.00, koppel trio 80.10. ZESDE KOERS. 2000 m: 1. Y (D. Minkema) 2.40.6-1.20.3. 2. Shoeing. 3. Ydo Morgan. Toto: nend 12.70, plaats 3,10 3,80 koppel 33,50, trio 326,10. ZEVENDE KOERS. 1609 m: 1. VU Express (R. van Stam) 2.07,4-1 2. Anna Aldorp. 3. Yerry Doffer, winnend 25.20, plaats 3,50 2,60. koppel 97,80, trio 543,90. ACHTSTE KOERS, 2000 m: 1. Six (A. van der Wal) 2.39.9-1.2Q Baiequina K. 3. Antrapid Aldorpj gestart: Yarwell Mac. Toto: win 2.10. plaats 1.20 1.20 2,70, k I,90, trio 24.00. NEGENDE KOERS. 1609 m: 1. 1 Star (A van der Wal) 2.07.5-1. li Yena di Robles, 3. Zodiaque M Niet gestart: Zorro Ricardo ej Cartouche. Toto: winnend plaats 2.10 2.10, koppel 3.7M II,40. TIENDE KOERS. 2440 m: 1. A Uithuizen (J. Wagenaar) 3.20,7-t] 2. Boris Boshoeve. 3. Zoleo Bq Niet gestart: Zampa Power. I winnend 2,10, plaats 1,30 2,20, pel 2,30, trio 24,30. Omzet totallsator: 361.991,00. TENNIS Grand Prix-to«mooi in Rotterdf Enkelspel, eerste ronde: Mecir Stankovic (Tsj) 6-3. 6-1; Lor (Fra)-Birner (Tsj) 6-3, 6-2; (Tsj)-Smid (Tsj) 7-6 (14-12). 6-3; zadri (Zwi)-Novacek (Tsj) 6-1, Kuhnen (Wdl)-Cihak (Tsj) 6-1, Svensson (Zwe)-Mattar (Bra) 6-^ Casal (Spa)-Chamberlin (Vst) 6-I Goldie (Vst)-E. Sanchez (Spa) 7 Dubbelspel, eerste ronde: Kul /Meinecke (Wdl)-Carbonell/J. chez (Spa) 6-4, 6-2; Svensson man (Zwe)-Buffington/Tarr (Vst 6-4; Acioli/Motta (Bra)-Birner/Na (Tèj) 7-5, 6-3; Edberg/Leconte /Fra)-Schapers/Flbak (Ned/Pol) 6-3. WIELRENNEN Week van Betséges Eerste etappe: 1. Wijnands (Ned km in 3 uur. 18 minuten en 43 si den. 2 Van Vliet (Ned). 3. Var Poel (Ned), 4. Peeters (Bel). 5. Ni (Bel). 6. Colotti (Fra), 7. Wilson 8. Kuiper (Ned), 9. Caritoux (Fra Leclercq (Fra), 11. Trinkler (Zwi Nulens (Bel). 13. Sanders (Fra' Pedersen (Den), 15. Simon (Fra) in dezelfde tijd als Wijnands. Zesdaagse Parijs 1. Clark/Doyle (Aus/Gbr) 231 pi op een ronde: 2. Moser/Binci (Ita) 222, 3. Vallet/Biondi (Fra) 2 Tournè/Vaarten (Bel) 206, op ronden: 5. Sigi en Roman Hen (Lie) 138, op vijf ronden: 6. Dl Lassalle/Louviot (Fra) 138 punta IJSHOCKEY Competitie Nijmegen-Geleen 2-4 (0-2, 2-2,. Tilburg-Amsterdam 14-4 (6-0. 4 2). Belg Blanchart breekt been opnieuw ST.LOUIS De Belg G Blanchart heeft tijdens de t ning van het toernooi om wereldkampioenschap sl track in St.Louis voor de tv de maal in een jaar hetze! been gehroken. Daags voor toernooi kwam Blanchart, in Nederland enige beke heid kreeg door zijn optre tijdens het toernooi om de ropese titel all round*la baan, dat vorige maand in l Haag werd gehouden, ten (Van onze speciale verslagge ver) EBÊN In de slagschaduw van het grote olympische ski- gebeuren in Calgary, waar zondag als eerste onderdeel de afdaling heren op het pro gramma staat, zijn gisteren in het Oostenrijkse Eben de Ne derlands kampioenschappen begonnen. Onder een stralende zon en met verse sneeuw op de hel lingen in het Salzburgerland werd de slalom gehouden, het openingsnummer van de over drie dagen af te werken titel strijd, die opnieuw open stond voor buitenlandse inschrijvers. Een evenement, waarin voor het eerst in jaren enige beken de namen ontbraken nu routi niers als Peter van der Swa- luw bij de heren en Katusha Esser bij de dames niet meer aan de start verschenen. Esser maakt deel uit van de wed strijdleiding in Eben. maar de kans bestaat dat de ranke skis ter vandaag of morgen alsnog op reuzenslalom en Super G in actie komt. Dat in het naar record-om- vang gegroeide deelnemers veld, waarin 77 dames en 90 heren aan het vertrek ver schenen, de open nationale ti tel niet bij een Nederlander te recht kwam wekte uiteraard geen verwondering. Welis waar vertoeven de azen van de skipiste in Canada, voor de mindere goden betekende de strijd in Eben een goede moge lijkheid om in competitie te blijven en punten voor het we reldklassement te verzamelen. De Oostenrijkse Ingrid Stöckl en de Westduitser Joseph Schick deden dat het best. Zij werden eerste op de slalom, waarin de Nederlandse titel werd veroverd door respectie velijk Marcella Boerma uit Bunnik en Ronald Hoeve- naars, die domicilie houdt in Oostenrijk. Vooral de prestatie van Hoevenaars, die dit sei zoen voor het eerst onder lei ding van bondsoach Ernst Zwinger deelneemt aan de world cupwedstrijden, was van goed gehalte. Hij behoefde slechts iets minder dan twee seconden toe te geven op Schick en eindigde in het tota le veld als zesde. Ter vergelij king: Boerma finishte „over all" als 40e op ruim twaalf se conden afstand van Stockl, die haar landgenotes Salvenmoser en Strolz achter zich hield. Bij de heren werden Knaus en Pistor, beiden eveneens uit de Bondsrepubliek, tweede en derde. Bij de heren legde Harald de Man beslag op de tweede plaats, twaalf seconden achter Hoevenaars, en werd Mischa Zöberef derde. Mark van der Swaluw kwam in de tweede race ten val. Bij de dames ver overde Judith Engélen uit Kerkrade zilver en Sandra Veraart uit Klundert brons. Wat de Zuidhollandse deelne mers betreft eindigde de Leid se Johanneke Avis als vierde voor de Haagse Marie-Lou van der Kruk. Tiemen Los uit Monster kwam in de tweede „omloop" ten val en liep daaf- Bondscoach Ernst Zwinger zal Nederlands kampioen Ronald Hoevenaars begeleiden tijdens de world cupwedstrijden. ST.LOUIS De Nederlandse heren zijn de strijd om de wei titels shorttrack in St.Louis goed begonnen. Op de 1500 m de eerste afstand die op het programma van de all-roundi strijd stond, eindigden Peter van der Velde (Zoetermeer Charles Veldhoven (Oegstgeest) achter de Japanner Tasuy Ishihari respectievelijk als tweede en derde. Ishihari reed i finale een tijd van 2.31,48. De tijden van Van der Velde en V hoven waren respectievelijk 2.31,51 en 2.32.00. De twee andere Nederlandse deelnemers werden uitgeschak Richard Suyten sneuvelde in de halve finales en Jaco Mos w in de kwart eindstrijd gediskwalificeerd wegens duwen. Bi dames eindigde Monique Velzeboer in de finale van de 1500 ter als vijfde. De rijdster uit Oud Ade kwam in de derde ro ten val waarna zij haar achterstand nog wel voor een ged« goed maakte maar zich niet meer in de strijd om de ereplaa kon mengen. Zij kwam uit op een tijd van 2.56,23. Monique zeboer had alle voorwedstrijden met opvallend gemak gev nen. Simone Velzeboer werd in de kwartfinales uitgeschak De 1500 meter bij de dames werd gewonnen door de Canai Sylvie Daigle in 2.49,29 voor de Japanse Eiko Shishii (2.49,56 de Canadese Eden Donatelli (2.49,79).

Leidse Courant | 1988 | | pagina 12