Veel onvrede over milieubeleid van de provincie Bezwaarmakers maken fout bij betalen Raad van State Seniorenwoningen aan de Meerkreuk Nog geen praktijkruimte tandarts Aarlanderveen I) dagpuzzel Geen vijver op Ambachtsplein Verdeeldheid over korting Rijnakkoord LEIDEN OMGEVING BtidócOowiant WOENSDAG 10 FEBRUARI 1988 PAGINA aan tafel Schotel van verse worst, gebakken ui en aardappelpuree met spruitjes - griesmeelvla met rozijnen Nodig voor twee personen: V2 tot 1 kg aardappelen, zout, 2 saucijsjes a 100 g, 25 g margarine, 1 grote ui, melk, peper, nootmuskaat, pa prik a poed er; 500 g spruitjes, zout, 5 g margarine, 1 lepel geroos terd sesamzaad 1 lepel rozijnen, Vt liter melk, 30 g gries meel, 30 g suiker, citroenaroma. Zet de geschilde aardappelen op met weinig kokend water en zout. Breng de saucijsjes in de braadpan met twee centimeter koud water aan de kook, draai ze om en haal ze uit de pan als ze rondom grijs zien. Schenk het wor- stenat weg. Laat de margari ne smelten, leg er de worstjes in en bak ze op een kleine pit in twintig minuten bruin en gaar. Snijd de schoonge maakte ui in dunne schijven en bak die de laatste tien mi nuten mee met de saucijsjes. Giet de inmiddels gaar ge kookte aardappelen af, stamp ze fijn en maak er met melk, peper, nootmuskaat en zout een smeuïge en luchtige pu ree van. Houd deze puree in een schaal warm en leg er de gare worstjes op. Bak de ui zo nodig na tot hij lichtbruin ziet en breng hem op smaak niet zout en paprikapoeder. Garneer de puree en worstjes met de uiringen en schenk er 'het overgebleven bakvet 'overheen. Kook de spruitjes in weinig water met zout in acht a tien minuten gaar. Giet de groen te af, schud er de margarine door en bestrooi haar in de schaal met geroosterd sesam zaad. -Kook de gewassen rozijnen .-{jen minuten in weinig water .en laat ze daarna in een zeef uitlekken. Breng de helft van de melk aan de kook, strooi er al roerende een mengsel van griesmeel en suiker in en laat de vla vijf minuten zacht koken. Voeg van het vuur de rest melk, rozijnen en een paar drup pels citroenaroma toe. JEANNE dienstverlening "APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 12 fe bruari waargenomen door apotheek Haven in Leiden en en apotheek Voorschoten in Voorschoten. KLACHTENMELDPUNT Ambulante Psychotherapie Zuid-Holland Noord. Spreekuur 18.00-19.00 uut. Tel. 071- 254654. ÓNGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13 00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543. afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Rodenburgstraat in Leiden naar de Kronensteinkade 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING ON GEBOREN KIND Hulpverlening bij ongewenste zwangerschap voor moe der en kind. Bel tel. 071-897762. 071- 142201 of 033-620244. Het laatste nummer is dag en nacht bereikbaar. CENTRALE REGISTRATIE KINDER OPVANG (Koornbrugsteeg 2. 2311 EK Leiden, tel 254810.) Informatie over en aanmelden voor klnderop- .vang in Leiden. Geopend: ma t/m vr dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN. Ketelboeter- 'steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be- >eikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- •120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30 XEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau. Ketelboeters- steeg 10. tel. 130775; afdeling belas tingen: alleen op afspraak, klachten bureau: di en do. 18.30-20.30. afde ling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20.30. afdeling vrouw: vr. 10-12. SOS Telefonische Hulpdienst Lel den e.o. Voor een gesprek van mens tot mens. Vertrouwelijk. Dag en nacht bereikbaar. Telefoonnummer achterop de telefoongids (071- 125202). MELDLIJN AGRESSIE EN DISCRIMI NATIE HOMOSEXUALITEIT 071- 221008. zo. 20-24. In elk vakje dient een letter te worden ingevuld, waardoor zowel horizontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkre gen kunnen worden: 2 winters voertuig; 3 schrikwekkend schild met medu sahoofd; 4 bijnaam van de vos; 5 gereedschap om een zeis te scherpen; 6 gespannen; 7 kostbaar gesteente. OPLOSSING epaf l :>|BJis 9 :|e>(8j|s g tefj -ujey f lso|6ee c :eeis z :sepjeso l Bijscholingscursus personeel Rhijndael KOUDEKERK AAN DEN RIJN Vijf- entwintig personeelsleden van het bejaar denhuis Rhijndael kregen gisteravond di ploma's uitgereikt. De diploma's zijn het resultaat van een bijscholingscursus van vijf avonden, die door de personeelsleden is gevolgd. Er bleek een grote behoefte te bestaan aan een bijscholingscursus, omdat een aantal bejaardenverzorgsters niet vol doende opgeleid was. De onderwerpen die in de cursus aan de orde kwamen nadden vooral betrekking op de achtergronden en de verzorgende aspecten van veel voorko mende ziekten bij bejaarden, zoals hart- en vaatziekten, diabetes, en de ziekte van Parkinson. De cursus werd verzorgd door P. Keekstra en M. van 't Hoog, afdelings hoofd in Rhijndael. Nieuwe speelterreinen Hoogmade en Woubrugge WOUBRUGGE In Hoogmade komen drie speelgelegen- heden. Ten noordwesten van de huidige bebouwing komt een trapveld. Een gedeelte van dat veld wordt verhard, zo dat ook in de wat meer natte perioden van het jaar van het trapveld gebruik gemaakt kan worden. Op het huidige trap veldje achter de Rabobank komen speeltoestellen. Voor de allerkleinsten komt het veldje in het Hendrik Meijerplant- soen beschikbaar. Dat blijkt uit plannen van de gemeente, die gisteravond gepresenteerd werden in de commissie wel zijn. Ook in Woubrugge worden de speelmogelijkheden voor de jeugd verbeterd. Het terrein aan de Virulystraat wordt opgeknapt. Voor de groteren komt er een basketbalveld. Af gescheiden hiervan komt een zandbak met klimrek en evenwichtsbalk. De leden van de commissie toonden zich te vreden over de plannen. Het beschikbaar gestelde bedrag van een ton zal vermoedelijk nog aangevuld moeten worden om de plannen mogelijk te maken. De plannen moeten voor de zomer uitgevoerd zijn. Inspraakavond ouderennota ZOETERWOUDE Zoeterwoudse organisaties die zich bezig houden met activiteiten gericht op ouderen krijgen morgen de gelegenheid zich uit te spreken over de door de ge meente Zoeter- woude gepresen teerde nota „Ou der worden". De inspraakavond in het gemeentehuis begint om 20.00 Speelplaats Bezembinder wordt niet betegeld ALPHEN AAN DEN RIJN Het Alphense college voelt niets voor het betegelen van de speelplaats aan de Bezembin der. Dit antwoordt het college op een verzoek van bewoners in de omgeving van de speeltuin aan de Lijndraaier, tussen de Bezembinder en de Marketentster. De bewoners hebben een handtekeningenlijst ingediend waarbij zij protesteren tegen het feit dat de speelplaats door honden en katten gebruikt wordt als toilet. De speelplaats is bedekt met houtsnippers en is voor dieren zeer aantrekkelijk. Volgens de bewoners levert dit echter een gezondheidsrisico voor hun kinderen op. Zij zouden besmet kunnen worden met spoelworm, kattekrab- ziekte of toxoplasmose. Ben W schrijven terug dat door de ontlasting van de dieren slechts toxoplasmose kan worden overgebracht en dat is voor kinderen ongevaarlijk. Het college vindt het met de bewoners vervelend en onhygiënisch dat de speelplaatsen door huisdieren worden verontreinigd maar kunnen daar geen afdoende maatregelen tegen nemen. Daar om wordt de speelplaats niet betegeld. Twee inbraken in Alphense woningen ALPHEN AAN DEN RIJN In nacht van maandag op dinsdag is gebroken in twee woningen in phen. Uit een woning in de Klapro straat werden een video, een foio mera, een flitser, een lens en een ai tas en een polstasje weggenomen r een totale waarde van 3500 guld De daders zijn door het forceren ruit aan de achterzijde de woni len gegaan. Op dezelfde werd die nacht ingebroken i binnen gegaan. ning aan de Weegbreestraat. D werden 47 girobetaalkaarten, vier rokascheques met twee giropasjes stolen. Bij elkaar een waarde i 10.000 gulden. Ook hier werden i fotocamera en lenzen gestolen. ALPHEN AAN DEN RIJN Het milieubeleid van het provinciaal be stuur is voor veel milieu beschermers onbevredi gend. Dat bleek gister avond op een drukbezoch te thema-avond over het milieu van de streekcom- missie Alphen aan den Rijn en omgeving. Een be langrijke taak van de streekcommissie, het sig naleren van signalen uit de streek kon naar beho ren worden vervuld: mili eubeschermers uit de Al phense regio gaven na drukkelijk blijk van hun ongenoegen. Zij konden daar direct de gedeputeer de voor het milieu, de heer J. van der Vlist over aanspreken en van die ge legenheid werd veelvul dig gebruik gemaakt. Van der Vlist maakte in zijn inleiding duidelijk dat de pro vincie Zuid-Holland de groot ste moeite heeft vat te krijgen op de afvalstromen. „De gi gantische hoeveelheden afval die in de provincie worden ge produceerd moeten beperkt worden. Het afval moet zoveel mogelijk uit het milieu worden weggehouden. Stortplaatsen moeten strenger worden ge controleerd. bedrijven moeten beter met hun reststoffen om gaan. Op dit moment is van bijna 70 procent van het afval niet bekend waar het precies terechtkomt. Nog geen 30 pro cent van de bedrijven beschikt over een hinderwetvergun ning, zodat controle erg moei lijk is. Het is voor de provincie ook lastig bepaalde zaken af te dwingen. De mogelijkheid om een dwangsom op te leggen hebben wij bijvoorbeeld niet. Momenteel wordt met de mi nister overlegd om het provin ciaal bestuur toch die moge lijkheid te geven", aldus Van der Vlist. De gedeputeerde kon op veel vragen niet direct antwoord geven en moest zich bij andere vragen beperken tot toezeg gingen dat de zaak in onder zoek is of zal worden uitge zocht. Veel vragenstellers zul len schriftelijk antwoord krij gen. Voor wat betreft de slib- stort in het Braassemermeer kort geleden werd de stor ting van met kwik verontrei nigd slib uit Wassenaar door milieugroepen verhinderd werd toegezegd dat bekeken zal worden of het meer beter kan worden beschermd. De waterkwaliteit van het Braas semermeer gaat achteruit, maar dat heeft meer te maken met agrarische activiteiten en andere lozingen dan met slib- stort, aldus Van der Vlist. Te sterk verontreinigd slib wordt op het land gestort, en dit na jaar zal worden bekeken of de eisen die aan de vervuiling worden gesteld moeten worden aangescherpt. Het gebruik van zuiveringsslib bij de aanleg van rijksweg 11 in Alphen was een fout van rijkswaterstaat. Rijkswater staat gebruikte het slib als anti-stuifmiddel. „Maar ze hadden, gezien de lage prijs die de aannemer voor het slib betaalde, moeten weten dat de zaak niet in orde was", aldus de heer Van der Griend van de provincie. Het verontrei nigde slib werd niet verwij derd maar ingekapseld om Milieu-gedeputeerde J. van der Vlist kreeg een spervuur van vragen te verwerken. problemen te voorkomen. „Rijkswaterstaat mag het niet meer gebruiken en er is pro ces-verbaal opgemaakt", aldus Van der Griend. Vragen over grond vervuiling in de gemeente Ter Aar (NAL-terrein, Geerweg) wer den afgedaan met de medede ling dat de gemeente de af spraken die daarover met de provincie zijn gemaakt zal moeten nakomen. De aanleg van een fietspad aan de Geer weg zal niet worden gesubsi dieerd totdat duidelijkheid is verkregen over de vervui lingsgraad van de gedempte sloten. Wederom een toezegging werd gedaan met betrekking tot vermeende slibstortingen op het terrein van Bontje in de gemeente Alkemade. De zaak zal worden uitgezocht. Klachten over de vuilstort in Leiderdorp werden door de gedeputeerde van de hand ge wezen. De heer A. de Vrind (Gemeentebelangen) klaagde over het gebrek aan tijdige in spraakmogelijkheden ten aan zien van de stortplaats die in het Doesgebied moet komen. „Waarom kan er geen milieu effectrapportage komen voor de stortplaats in Leiderdorp. En waarom zijn alle bezwaren van belanghebbenden afgewe zen. Hebben die allemaal on gelijk?". wilde De Vrind we ten. Volgens Van der Vlist zijn er uitgebreide inspraakmoge lijkheden geweest voor de stortplaats. Een onderzoek naar de effecten op het milieu blijft achterwege omdat dat van de gemeenteraad niet hoefde; het zou de aanleg van de stortplaats ook te zeer ver tragen. Van der Vlist ontkende t dat er sprake is van ernst vervuiling van de Kiel Zandput in Leiderdorp. Op uitnodiging van Riet Dekk (Leefbaar Leiderdorp) om men monsters te nemen j deze afgesloten stortplaats a hij niet in. Riet Dekkers ha verschillende malen actie 1 voerd bij de Kleine Zandn Volgens haar wordt daar n steeds afval gestort en niet] leen grond ter afdekki „Onze vuilniswagen gaat ook nog steeds heenv klaarde ze gisteren. Veurs College aan Kolfschotenlaan LEIDSCHENDAM De nieuwbouw van het Veurs College zal verrijzen aan de Burgemeester Kolf schotenlaan op de hoek met de Noordsingel in Leidschendam. Dat is het resultaat van het overleg tussen het schoolbestuur en de gemeente. Voor de nieuwbouw is de laatste jaren uitgegaan van gedeeltelijk het huidige terrein aan het Fluitpol- derplein met daarbij een daarachter gelegen stuk grond. Nadat het lokalen- plan en het program van eisen was opgesteld kwam architect D. Roosenburg van het Architectenbureau Nuenen echter tot de con clusie dat het gebouw veel te dicht op de nieuwe wo ningbouw in Amstelwijk zou komen te staan. Tij dens het overleg met de gemeente is ook nog het gebied Verlengde Prinsen- singel (tussen de Duiven voordeflats en de Specht laan) aan de orde geweest. Rector F. Maas is blij met de lokatie die hij, evenals het bestuur, „een ideale plek" noemt. De school zal waarschijnlijk gebruik kunnen maken van de naastgelegen sporthal zo dat de bouw van een gym zaal overbodig wordt. Het schoolbestuur rekent er op dat het rijk dit jaar geld beschikbaar stelt zodat be gin 1989 met de bouw kan worden begonnen. Als al les goed verloopt kan de verhuizing van de twintig jaar oude noodgebouwen begin 1990 plaatsvinden. FOTO: WIM VAN NOORT Op het Ambachtsplein in Hazerswoude zal geen vijver komen. HAZERSWOUDE Het ont werp van de vijver met moe- rascypressen op het Ambachts plein is weliswaar heel mooi, maar een dergelijk object past in het geheel niet in het dorpse karakter van de loka tie. De meerderheid van de raadscommissie voor ruimtelij ke ordening van Hazerswoude besloot gisteravond af te zien van het plan van de beeldend kunstenaar Lucien Arend om het plein in Hazerswoude-dorp op die manier te verfraaien. Alleen de fractie van de PvdA/PPR bleef vasthouden aan het plan waarvoor de raad enkele maanden geleden una niem gekozen heeft. „Ik zie van de kant van degenen die mondeling of schriftelijk van het inspraakrecht gebruik ge maakt hebben geen motieven om van ons standpunt af te wijken", aldus mevrouw C. van Putten. In totaal hebben 26 mensen hun bezwaren schriftelijk ken baar gemaakt. Tijdens een in december gehouden hoorzit ting kwamen van de kant van de winkeliers felle protesten tegen het plan. De commissieleden willen overigens wel dat er een groenvoorziening ter verle vendiging van het plein gerea liseerd wordt. Ideeën daarvoor moeten nog nader worden be keken. Ook komen zij tegemoet aan de uitdrukkelijke wens van de winkeliers van het Ambachts plein om tenminste vijftig par keerplaatsen te realiseren. In het oorspronkelijke voorstel was ruimte voor veertig auto's gereserveerd. Uit de hoorzit ting bleek dat de winkeliers zich fel verzetten tegen tegen het verlies van parkeerplaat sen. Op het huidige plein is ruimte voor zestig auto's. Ook vonden de commissiele den dat de weekmarkt op het Ambachtsplein moet blijven. De mogelijkheid van een ver plaatsing naar de Dorpsstraat moet eerst nader onderzocht worden. Het verkeer zou dan omgeleid moeten worden en dat leek de meeste commissie leden geen haalbaar idee. Burgemeester J.W. van der Sluijs gaf de commissieleden ter overweging dat de discus sie over de inrichting van het Ambachtsplein zich niet een zijdig op het aantal parkeer plaatsen mag toespitsen. „Het plein heeft ook andere func ties. Het is niet zo dat de mid denstand alleen kan floreren bij gratie van voldoende par keerruimte. Ook niet-automo- bilisten maken bezoeken de winkels daar". DEN HAAG/HAZERSWOU- DE De beroepsschriften van de Stichting Wijkkomitee Groenendijk en de gemeente raad van Hazerswoude tegen de vaststelling van het bestem mingsplan Tussen Rijn en Rails worden wellicht niet be handeld. Bij de betaling van de kosten voor het beroep aan de Raad van State hebben bei de partijen onafhankelijk van elkaar een blunder gemaakt. De zaak kwam gistermiddag aan de orde, waarbij de Raad van State nu dus eerst moet beslissen of de beroepsschrif ten wel behandeld kunnen worden. Het Wijkkomitee Groenendijk was een dag te laat met de be taling. Dat kwam volgens een woordvoerder omdat het comi té er niet van op de hoogte was dat er überhaupt voor een Raad van State-beroep betaald moet worden. De bewoners van de wijk hadden dan ook allemaal apart een beroeps schrift ingediend, met als ge volg dat er in totaal 92 be roepsschriften binnenkwamen. „De schrik sloeg ons om het hart toen wij te horen kregen dat er dan 92 keer het bedrag van 150 gulden betaald moest worden", aldus de woordvoer der van Groenendijk. De be woners beraadden zich en be sloten uiteindelijk slechts twee beroepsschriften in te dienen en daarvoor te betalen. Door al het overleg dat zij gepleegd hadden, bleken zij net een dag te laat te zijn met de betaling. Zij pleitten er gisteren voor de beroepen toch ontvankelijk te verklaren, omdat „wij als ama teurs er veel werk aan gehad hebben". De gemeente Hazerswoude was wel op tijd met de beta ling, zij het aan iemand anders dan aan de Raad van State. De verantwoordelijke ambtenaar van de afdeling financiën maakte het verschuldigde be drag over aan een particulier, die vervolgens verzuimde de gemeente daarvan op de hoog te te stellen. Toen de gemeente de fout ontdekte, was de ter mijn al verstreken.Het bestem mingsplan Tussen Rijn en Rails omvat overigens onder meer de vestiging van een in dustrieterrein. De bezwaren van de wijkbewoners richten zich voornamelijk op de aan tasting van hun woonomge ving door de vestiging van be drijven. De gemeente is het met de provincie niet eens over de grootte van het ter rein. ALKEMADE Op de grote open ruimte aan de Meer kreuk komen winkels, wonin gen, kantoren, verenigings ruimten en openbare doelein den met voldoende parkeer- mogelijkheden. Boven de des betreffende winkels zouden woningen kunnen worden ge situeerd. Gedacht wordt aan zogenaamde seniorenwonin gen, derdefase-woningen of aanleunwoningen. Deze zou den in relatie met het aan de overzijde van de Alkemade- laan gesitueerde complex be jaardenwoningen Gogherwei- de kunnen staan. De raads commissie ruimtelijke orde ning in Alkemade is gister avond akkoord gegaan met een „eerste aanzet" voor het in ontwerp zijnde bestemmings plan Meerkreuk in Oude We tering. Ten noorden van de Sint Ge- rardusschool is ruimte gereser veerd voor openbaar groen, parkeergelegenheid en even tueel een clubgebouw voor Ta feltennisvereniging De Tref fers. Het groene middengebied moet volgens B en W van Al kemade „uitnodigender" worden. Door de aanleg en in vulling van een plein nabij de supermarkt Digros en de Paro chiekerk Jacobus de Meerdere kan een effectiever gebruik van parkeerruimte worden be werkstelligd. Op het terrein van de voorma lige LHNO-school De Koper wiek, de voormalige kleuter school Mariëngaard en het ter rein van de clubgebouwen van Duiven- en Vogeltjesvereni gingen wordt gedacht aan een nader uit te werken gebj Een toekomstige bestemm) zou kunnen zijn: horeca, ree atie, verenigingsruimte openbare doeleinden. Pari ren moet er royaal moge blijven. Wethouder Nugtej liet gisteravond aan de c<j missieleden weten dat overleg met de Vogeltjes-1 Duivenverenigingen over ij plaatsing van hun clubhui in een vergevorderd stadi verkeren. Meer wilde hij niet over zeggen, want broedende kip moet je niet ren" aldus Nugteren. De eerste aanzet voor Meerkreuk voorziet voorts een verbetering van de k| sing Meerkreuk/Alkema laan en verbeterde aanslui gen in de richting van Braassemermeer. AARLANDERVEEN De Belangenvereniging Aarlanderveen is naarstig op zoek naar een praktijk ruimte voor de Alphense tandarts Danielle Blom. Zij heeft zich bereid ver klaard de praktijk van tandarts Coby Wickering in Aarlanderveen over te nemen. Onderhandelin gen over de overname van de rijdende praktijkwagen tussen de vertrekkende en de komende tandarts zijn echter op niets uitgelopen. „Ik heb er weinig hoop op dat dit alsnog rond komt", aldus de secretaris van de belangenvereniging de heer G. van Reenen. Vanaf 1983 oefent Wickering, die ook een praktijk in Zeven hoven heeft, twee dagen per week een „rijdende praktijk" uit in Aarlanderveen. Haar Eatiëntenkring in Zevenhoven rengt echter steeds meer werkzaamheden met zich mee. Bovendien heeft mevrouw Wickering kinderen en vindt zij het feit dat zij twee praktij ken heeft wat onrustig worden. Tenslotte is het aantal inwoners van Aarlanderveen dat de rijdende praktijk be zoekt vrij klein. De meel zijn patiënt bij een tandart Alphen aan den Rijn i Nieuwkoop. „Het is al jaren een probl om een tandarts voor ons o te vinden. De meesten blij maar kort. Zo hebben we renlang wisselende tandar in het Dorpshuis gehad en sinds ongeveer vijf jaar I vrouw Wickering. We wa dan ook dolblij dat Dani Blom zich als opvolgster I gemeld. Het is echter nog groot probleem om huisves) voor haar praktijk te vind Verscheidene pogingen om mers te huren zijn tot nu op niets uitgelopen", al Van Reenen. LEIDERDORP In de raads commissie welzijn is gister avond onenigheid ontstaan over de begroting 1988 van de Streekmuziekschool Rijnak koord. Een deel van de com missie (VVD en CDA) was be reid het collegestandpunt te volgen om vooralsnog niet ak koord te gaan. Een ander deel (PvdA. D66 en PPR/PSP) wil de niet zo ver gaan en in af wachting van het beleidsplan dat binnenkort door de mu ziekschool zal worden gepre senteerd nog geen oordeel over de begroting uitspreken. Heet hangijzer in het geheel zijn de bezuinigingen die de gemeente Leiderdorp aan streekmuziekschool, waarin naast Leiderdorp de gemeen ten Alkemade, Koudekerk, Hazerswoude en Woubrugge meedoen, wil opleggen. Op een totaal exploitatietekort van 814.000 gulden moet de gemeente Leiderdorp in 1988 457.000 gulden bijdragen, ter wijl in de gemeentelijke begro ting met een bedrag van 413.000 gulden rekening was gehouden. Een tussenvoo om de bijdrage van de meente Leiderdorp teruj brengen tot 437.000 gu werd eind vorig jaar door algemeen bestuur van streekmuziekschool van hand gewezen. Het bes sprak zich tevens uit tegen dwongen ontslagen van do ten. Het college van B ei van Leiderdorp heeft intu een beroep op de betrok gemeenteraden gedaan on bezuinigingsvoorstellen Leiderdorp over te nemen

Leidse Courant | 1988 | | pagina 10