TROS verwacht veel van doktersserie gekleurd gezien ^DIP/TELEVISIE CeidócOouAont DINSDAG 9 FEBRUARI 1988 PAGINA 15. or een geslaagde comedy b je een Dobbelsteen nodig was allemaal nog niet zo erg geweest, als de ers niet hadden besloten dat een comedyse- reel leuker zou zijn als er ook muziek in Dus barsten in de nieuwe KRO-reeks „Drie t één averecht" op gezette tijden een of meer espelenden in gezang los. Nou ja, playback jurlijk. Dat kén dus niet. kost de kijker toch al moeite, door alle opge- e grappen en grollen heen, het verhaaltje te ?rscheidende karaktertjes te leren kennen Ssnappen waar het nu eigenlijk om gaat - dat t je allemaal niet nog eens doorbreken door ok een show van te maken, is eigenlijk verbazingwekkend, dat de KRO illemaal maar uitzendt. Daar hebben ze toch redelijk goede naam op te houden wat be- de keuze van komische series. Een week \êr konden we daar op vrijdagavond achter- eenvolgens Throb", „Me and my girl" en „Twee banen op één kussen" zien, geen echte hoogvlie gers maar met een heel aanvaardbaar gemiddeld niveau. Dat is nu ineens allemaal afgelopen. We worden nu opgezadeld met een nieuwe serie „Alias Smith and Jones" - die ooit leuk was, maar nu hij met een substituut voor de inmiddels overleden hoofdrolspeler Pete Duel op het scherm komt, ei genlijk verboden zou moeten worden - en met deze nieuwe Nederlandse comedy. Daarvan is dan ook nog eens de ellende dat er eigenlijk bijna niemand aan meedoet die van zichzelf een beetje leuk is. Gerard Cox zou dat misschien kunnen, maar is veroordeeld tot het naspelen van een groezelig soort sportschoolhouder, en het enige 'leuke' dat hij tot nu toe mocht bijdragen waren een pruikje en een snor. Verder zou ik het niet weten met „Drie recht". Sjoerd Pleysier, John Kraaykamp jr. Inge Ipen- burg - allemaal niet écht leuk, evenmin als de grappen en dialogen. Volgens de aftiteling ko men die laatste op rekening van Jack Gadella, ooit exclusief actief voor de VARA, maar tegen woordig, volgens de nieuwe moraal in zuilen- land, voor iedereen beschikbaar en door iedereen in te huren. Vandaar deze serie voor de KRO, waarna je kunt overschakelen naar het andere net waar je dan Carry Tefsen voor de TROS doende ziet met het spelletje „Op goed geluk", ook van Gadella. Diezelfde Tefsen is dan op zon dag tweemaal bij de VARA te zien in „Zeg 'ns Aaa", geschreven door Alexander Pola die ooit bij „Farce Majeure" een van de gezichten van de NCRV was. Zo werkt dat, zo gaat dat. En nu ik het toch over Carry Tefsen heb: dat is precies' wat ze bij „Drie recht" zo node missen: iemand die van zichzelf voldoende komische werking en uitstraling heeft om ook bij zwakke plots en tek sten zo 'n aflevering erdoor te slepen. Tefsen doet dat als, Mien Dobbelsteen perfect bij „Zeg 'ns Aaa". waarmee dat de enige Nederlandse serie op dit gebied kon worden die het langer dan één of twee seizoentjes uithield. En waarvoor zelfs in het buitenland belangstelling is ontstaan. Dat zien we nog niet gebeuren met, om maar eens wat recente aanwinsten in het genre te noemen, „De Familie Oudenrijn" en „Drie recht één ave recht". Daar heb je een comedienne van niveau voor nodig, zoals Tefsen is (overigens is dat ook het enige wat ze kan). Alleen als je zo iemand kunt strikken, ontstijgt zo'n serie het benepen ni veau van de schoolavondjes-humor, die het ken merk is van de meeste Nederlandse produkties op dit gebied. We willen Nederlandstalig drama, blijkt elke keer weer uit opiniepeilingen en kijk- cijferonderzoeken. Okee, maar moet dat dan zó letterlijk worden genomenVanavond maar eens kijken hoe St. Elsewhere-in-Almere eruit ziet - misschien is er nog hoop. Tenslotte een vraag. Zou er bij de KRO iemand zijn die de moed heeft Hans van Willigenburg eens te vertellen dat het misschien helemaal niet zo leuk is, als een omroeper van te voren al pre cies meedeelt wat er allemaal gaat gebeuren in de komende film of serie-aflevering RENÉ DE COCQ - ost den Draayer jg zomaar t uitzenden HAAG Joost den lyer met zijn nieuwe com- ciële zender en evt. ande- na hem mogen niet zomaar ie kabel in ons land uitzen- 1 Minister Brinkman vraagt af of het krachtens de Me et mogelijk is dat de PTT overeenkomst sluit met een èrlandse onderneming over uik van een satellietkanaal en ons kabelnet via een ■nlandse zender. Dit ant- dt de bewindsman op ftelijke kamervragen van- DA en PvdA over de voor- e toewijzing van een satel- anaal aan Cable Music Eu- i;| (CME), van onder anderen nman Willem van Kooten ?§s Joost den Draaier). Brink- heeft er op zich geen pro- len mee dat de PTT een op- f: vereenkomst met Benelux- Iheeft gesloten, waar onder Cable Music deel van uit- kt. maar wijst er op dat bij weiding van buitenlandse ietprogramma's de kabel- ing slechts uitgaat van het buitenland aangebo- en vervaardigde program- Het Commissariaat voor edia moet nu uitmaken of lier om een „buitenlandse" er gaat. Over het verhuren het satellietkanaal heeft bmmissariaat geen proble- Het gaat om de bedoelin- van van Kooten cs. op de :re termijn, met name als öt uitzenden komt. inderen" VARA Montreux ERSUM De achtste van het „Kinderen voor eren"-programma van de IkA zal in mei Nederland ijegenwoordigen op het Wen Roos Festival van Itreux. De show werd in |mber vorig jaar door de ip uitgezonden. \fe' MEDISCH CENTRUM WEST" KRIJGT VERVOLG HILVERSUM Alle ellende in onze huidige maatschappij komt in sneltreinvaart over het scherm denderen. Verant woordelijk is de TROS, die vanavond begint met haar ei gen drama-serie „Medisch Centrum West" (Ned. 1 om 20.35 uur). Reeds in de eerste aflevering wordt de kijker ge confronteerd met euthanasie, gebroken harten, carrière-ma kers, verbroken relaties, ont rouw. kinderen, diefstal, on vruchtbaarheid, ellebogen werk, je kunt het zo gek niet bedenken of het komt in deze eerste zestig minuten naar vo ren. Dit is pas het begin, want de volgende twaalf afleverin gen bieden nog meer leed en ellende. Toch is „Medisch Centrum West' aardig uit de verf geko men. Veel aanstormend ac teertalent, een kundige regis seur in Nico Knapper en een al even vakkundige producent in John de Mol jr., spanning, sensatie, liefde, intriges en na tuurlijk heel veel enge ziektes. De TROS verwacht er dan ook veel van. „Zoveel dat we nu al dertien nieuwe afleveringen in de pen hebben", zegt tv-di- recteur Ted Mooren. Vervolg Een unicum, want in het alge meen wachten de omroepen de reacties af. „Natuurlijk leg gen we heel wat in de waag schaal. Maar de kwaliteit spreekt ons zo aan, dat we wel een gokje durven te wagen. Een duur gokje, want „Me disch Centrum West" heeft nu al 2,5 miljoen gulden gekost. Maar uit de doktersboekenwe reld en natuurlijk het succes van „St. Elsewhere" leren we genoeg. De Nederlander vreet dokters, verpleegsters en ziek tes", zegt een zelfverzekerde Ted Mooren. „We geloven volstrekt in de haalbaarheid van een Neder landse ziekenhuisserie. Van daar dat we direct met het vervolg van start gaan. Zou den we het succes afwachten dan zit er een te lange periode tussen versie een en twee. We willen de mensen warm hou den. Vanaf begin mei draaien de camera's weer". „Ik kan een gevoel van trots niet onderdrukken. Dat moeten jullie mij vergeven", zegt Cees den Daas niet be paald nederig. „We hebben er vijf jaar overgedaan, maar er staat weer een oorspronkelijk Nederlands produkt op stapel. Wie ons verwijt het succes van „St. Elsewhere" uit te buiten heeft het mis. Toen successen als „Herenstraat 10" nog over het televisie-scherm daverden en de plannen voor „Dossier Verhulst" gereed waren, had den wij al ideeën om een eigen ziekenhuisserie te creeëren. Dat „Medisch Centrum West" de gepikte en gelikte succes formule kent a la „St. Elsew here" wil ik dan ook krachtig weerleggen". Op de vraag waarom het zo lang heeft geduurd voordat „Medisch Centrum West" tot stand kon komen, maakt Den Daas het alombekende gebaar met duim en wijsvinger. „Geld.... Maar het verlangen naar weer een eigen produktie nam hand over hand toe. Toen bleek dat wij de financiële eindjes aan elkaar konden knopen door van jong, en vaak nog onbekend acteertalent ge bruik te maken en in een be- Scène uit „Medisch Centrum West" In het midden Eric Koning (Rob van Hulst) en Jan van de Wouden (Mare Klein Essink), de twee arts-assistenten die de strijd met elkaar aanbinden. foto: tros staand ziekenhuis te filmen, hield niets dit gigantische pro ject meer tegen. We hebben ook naar sponsoring gekeken, maar helaas biedt de mediawet daar nog altijd geen ruimte voor. We zijn nog geen com merciële omroep, dus is er nog niets mogelijk. Maar dat komt wel". Betrouwbaarheid Vorig jaar mfei werd begonnen met de opnamen in het Zui derzee Ziekenhuis in Lelystad, waar de filmploeg de beschik king kreeg over de nog leeg staande vierde verdieping. Tot oktober 1987 deelden acteurs en ziekenhuispersoneel lief en leed. „We hadden het geluk in een in bedrijf zijnd ziekenhuis terecht te kunnen. Natuurlijk had schrijver Hans Galesloot alle medische termen, die in de serie worden gebruikt, al op betrouwbaarheid gecontro leerd, maar als we maar even twijfelden namen we de lift en riepen de hulp in van het ech te medische personeel. Ook hebben we voordat we het ge heel afrondden en soort mini- -serietje voor het Zuiderzee Ziekenhuis gemaakt met de vraag in godsnaam kritiek te leveren als er iets niet klopte. Behalve één grandioze fout, de injectienaald wordt in de eer ste aflevering verkeerd gehan teerd, waren ze er zeer over te spreken. Zeker de euthana- sie-scène noemden ze bijzon der geloofwaardig", aldus een trotse Ted Mooren. Over medische termen gespro ken. In de serie wordt gesme ten met latijnse namen waar voor je moet hebben gestu deerd om er ook maar één woord van te begrijpen. „Je ontkomt niet aan moeilijke medische vaktaal, maar we hebben het zoveel mogelijk vermeden. Alles is in de nor male spreektaal de revue ge passeerd. Als er moeilijke woorden worden gebruikt, is dat niet van belang in de dia logen. Je zou er ook gemurmel voor in de plaats kunnen zet ten", aldus Ted Mooren. JANINE STOUGIE TROS 15.50 Alf op Melmac (Animated Alf), tekenfilmserie 16.15 Bassie en Adriaan en de verdwenen kroon, kinder serie. Afl. 6: Bedrogen door bedriegers 16.35 TROS Nieuwsshow, fami lieprogramma gepresen teerd door Astrid Joosten en Wim Bosboom. Met o.a. Het Beroep van de week: Horeca-medewerker NOS 17.30 Journaal TROS 17.46 TROS Popformule, mu ziekprogramma vanuit het Escape Theater te Amster dam. Presentatie: Martijn Krabbé TELEAC 18.30 Pronto? Cursus Italiaans voor beginners. Les 14 TROS 19.00 fflOe TROS A tot Z spel show, spelprogramma ge presenteerd door Linda de Mol NOS 20.00 m Journaal en weerover- zicht TROS 20.28 Animal crackers, dieren- programma van André van Duin 20.35 SlMedischCentrumWest, dertiendelige Nederlandse dramaserie van Nico Knapper. Met o.a. Eric van Ingen, Margreet Blanken en Gerda Cronie. Afl. 1: Het verzoek. Op de 'inter ne' afdeling van het Me disch Centrum West wordt het personeel geconfron teerd met een delicate kwestie. Een oude, ster vende dame vraagt om euthanasie, maar het hoofd van de afdeling, op het punt om met pensioen te gaan, wil hier niets van horen 21.50 De Tros TV Show, praat programma met Ivo Niehe 22.40 TROS Aktua, actualitei tenrubriek 23.10 Simonskoop, filmrubriek gepresenteerd door Simon van Collem. Vandaag aan dacht voor de films 'Nuts' met Barbra Streisand en Richard Dreyfuss, 'Best Seller' met James Wood en Brian Dennehy en 'Half Moonstreet' met Signou- rey Weaver en Michael Caine NOS 23.40 Journaal EB Ondertiteling via Teletekst IJ Tweetalige of stereo-uitzending D Zwart/wit-uitzending ■E Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst lol Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels K3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels FEDUCO 17.40 Open universiteit: De mens als metafoor (herh.) NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 CD Jeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 El Pas de deux, serie van vier programma's over jongeren en (pop)muziek. Afl. 2: De soundmixshow IKON/KRO/RKK 19.37 Kenmerk, actualiteitenru briek waarin een gesprek met de Malinese regisseur Souleymane Cissé. Zijn film „Yeelen" ging afgelo pen weekeind op het Rot terdams Filmfestival in première en Cissé werd in Rotterdam evenals op het filmfestival in Cannes on derscheiden. Cissé: „Het wordt tijd dat er onder de oppervlakte van Afrika ge keken wordt en dat moet door Afrikanen gebeu ren". Voorts een gesprek met de in België werkzame Chileense psychothera peute Gloria Vasques over de schokkende ervaringen die Chileense kinderen hebben in het Chili van Pi nochet. Een aantal Chi leense kinderen getuigden hiervan onlangs op een in ternationaal tribunaal in Stockholm VOO 20.00 Pats Boem Show, talen tenjacht, gepresenteerd door Wil Luikinga 20.40 CD Passies, documentaire serie over mensen gefilmd in hum eigen omgeving. Afl.: Op zolder, met Hans Ferrée, trendsetter van de reclame. Wanneer hij be hoefte heeft aan rust, trekt hij zich terug op zolder. Daar stemt het fluweel hem zacht en gaat hij in therapie bij zijn grote vriend: de beer 21.05 De Nationale Ideeënbus, programma voor en over uitvinders en Ideeënma- kers. Presentatie: Leo van der Goot 21.50 V.O.F. De Kunsl, muziek- special rond deze Neder landse popgroep, met nummers van hun elpee 'Onbeperkt houdbaar' NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden TELEAC 23.05 Doelgericht ondernemen (3) 23.35-23.50 Slapen kun je leren (3) Nieuws in teletekst Tik Tak, kinderprogramma (herh.) Sprookjestheater Brein tegen brein, met Luk de Koninck, Karei Deruwe, Peter van den Begin e.a. (herh.) Mik, Mak en Mon, kinderserie. Afl. 6: De aanval De kruisboog (The crossbow), Amerikaans/Britse jeugdserie rond de legende van Willem Tell. Met Will Lyman, Jeremy i Clyde, Robert Morley e.a. Afl.: De dienstmaagd Meester, hij begint weer, sati- risch jongerenprogramma (herh.) j Plant een bos, informatie over °l de bosplantaktie el Programma-overzicht lil Nieuws n Kunst-zaken LQ., quiz met denk- en weet- I vragen gepresenteerd door Herman van Molle ilj Sinja Mosa (21), 85-delige Bra- ziliaanse tv-serie van Reynaldo ej Boury en Jayme Monjardin. Met Lucelia Santos, Ruben de Falco, Marcos Paulo e.a. "'Uitzending door derden: pro- gramma van de Vlaams-Natio nale Omroepstichting 22.35 Nieuws en Coda: For a better world, van Franklin Gij- selinck, uitgevoerd door Vlvia- ne Spanoghe, cello r 2 S Zonen en Dochters (Sons and Daughters), Australische tv-se rie met Peter Phelps, Pat Mc- 7i Donald, Tom Richards e.a. Wayne probeert Amanda terug J te winnen j Intermezzo: Hemelhuis, van E. Hullebroek, uitgevoerd door f Koen Crucke, zang en Marc Matthijs, piano (hern.) Oshin, Japanse tv-serie met Ayako Kobayashi en Shiro Ito 3 Programma-overzicht i Nieuws Kwidam, videospelletjes met Marleen Gordts Allemaal beestjes, natuurfilm- serie Afl.: Zilvermeeuwen, zil verwitte piraten. Presentatie: Gil Claes Mike, praatprogramma met Mike Verdrengh, rechtstreeks vanuit Bilzen 22.40 Handel en wandel. Afl. 5: Succes in eigen zaak (2, 1 herh.) 1F 1 Nouba, nouba, tekenfilmmaga zine Carrefours, gevarieerd pro gramma Journaal Ce sotr, regionaal journaal Lotto- en Jokeruitslagen Quick et Flupke, tekenfilm Journaal Actualités a la une Double sept, spelprogramma. Presentatie: Robert Frère en Bernard Perpète Propaganda, l'image et son pouvoir, documentaireserie over oorlogspropaganda. Afl.: De l'icone au kino Laatste nieuws '•23.40 Theatre Club: L'Arbre soleils, toneelstuk van Henri Gougad Scène uit de speelfilm 'For the love of Benji', met Allen Fiuzat als Paul en Cynthia Smith als Cindy, met op haar arm het hondje Benji. Duitsland 2 om 20.15 uur. FOTO: EURO-CENTRAFILM DUITSLAND 1 15.30 Sie - er - Es: Liebe internatio nal, reportage over trouw zijn of niet 16.15 Spass am Dienstag, kinder programma met Werner en Zini 17.15 Tagesachau 17.25 Regionale programma's 17.25 Die glückliche Familie, tv-se- rie. Afl.: Mister X 18.26 Tageeschau 18.30 Hier und heute, regionaal ma gazine 18.52 Remington Steel, tv-serie. Afl.: Sport ist Mord 19.58 Programma-overzicht 20.00 mTagesschau 20.15 Was bin ich? Spelprogramma met Robert Lembke 21.00 Report, actualiteiten uit Ba den-Baden 21.45 Flamingo Road, Amerikaanse misdaadserie met John Beek. Woody Brown, Peter Donat e.a. Afl.: Der Augenblick der Wahrheit. In de race voor de Senaats-verkiezingen is Sam Curtis er op gebrand Fielding Carlyle als kandidaat naar vo ren te schuiven 22.30 Tage8themen, actualiteiten 23.00 Kulturwelt, boekenjournaal, gepesenteerd door Dieter Zilli- gen 00.00 Tagesachau 00.05 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kamff DUITSLAND 2 15.55 Hout# 15.58 Pfiff, sportmagazine voor jon geren. Presentatie: Sabine Noethen. Net om 16.20-16.28 Logo, jeugdjournaal 16.55 Heute 17.10 El Tele-lllustrferte, actualitei ten, sport en amusement 17.45 Alt, Amerikaanse comedyserie met Max Wright, Anne Sche- deen, Andrea Elson e.a. Afl.: Ganz im Vertrauen. Wanneer Alf op een avond alleen thuis is luistert hij naar een radiopro gramma: Eenzame Harten 18.20 Eichbergers besondere Falie, tv-serie met Walter Sedlmayr, Billie Zöckler, Bernd Herberger e.a. Afl.: Der Racheakt 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Die Reportage: Die Frauen von Kumahra, reportage over de Indische boerinnen in de bergen en hun dorp Kumahra 20.15 CD Benji in gefahr (For the love of Benji), Amerikaanse speel film uit 1977 van Joe Camp. Met Patsy Garrett, Cynthia Smith, Allen Fiuzat e.a. De be levenissen van een intelligente en trouwe hond. Aansluitend: Ratschlag für Kinoganger: "Der Experte', van Reinhard Schwa- benitzky 21.45 Houte-Joumal, actualiteiten 22.10 Mit Liebe hat das nlchts zu tun, documentaire over ver krachting binnen het huwelijk 22.55 Fabian, Duitse speelfilm uit 1979 van Wolf Gremm, naar de roman van Erich Kastner. Met Hans Peter Hallwachs, Her mann Lause, Silvia Janisch e.a. Berlijn, 1930: De tekstschrijver Fabian wordt verliefd op een jonge studente. Hun geluk kent geen grenzen totdat Fablan plotseling zijn baantje kwijt raakt 00.45 Hauta DUITSLAND 3 Telekolleg II: cursus wiskunde Sesamstraat Aktuelle Stunda, regionaal magazine met nieuws en sport Raamprogramma van de re gionale studio's Weltweit Dortmunder Roulette (slot), zesdelige tv-serie van Jost Krüger. Met Hannelore Hoger, Barbara Nüsse, Peter Franke e.a. Afl. 6: Schrot und Hühner West 3 aktuell Plus 3, sociaal-economisch magazine Landesspiegel: Immer mehr Müll und wie ein Beamter damit fertigwerden soil, re portage over de controle op In- dustriëel afval rond Düsseldorf, een van de dichtstbevolkte in dustriegebieden ter wereld Vorgestellt Deutschlandbilder Meine Freundin, die Spionin, film van Mascha M. Fisch Laatste nieuws BBC 1 15.40 Knots landing, Amerikaanse tv-serie met Joan van Ark, Ted Shackelford, Donna Mills e.a. 16.25 The Clothes show, modema gazine. Presentatie: Selina Scott, Jeff Banks en Caryn Franklin 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine 18.00 Newsround, jeugdjournaal 18.10 [DGrenge Hill, jeugdserie over de belevenissen op een mid delbare school. Met Gwyneth Powell, Michael Sheard, Lucin- da Curtis e.a. 18.35 Neighbours, Australische tv- serie met Francis Bell, Dasha Blahova, David Glencie e.a. 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 m Holiday '88: The French Ri viera, toeristisch magazine van Frank Bough, ditmaal geheel gewijd aan de Franse Rivièra. Met o.a. informatie over het nachtleven en goedkope arran gementen voor jongeren 20.30 HEastEnders, familiefeuilleton met Bill Treacher. Wendy Ri chard. Susan Tully e.a. 21.00 A question of sport, sportquiz 21.30 mWildlife on one, natuurfilm serie. Afl.: Odd noses of Bor- 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 Hospital watch, serie reporta ges over leven en werken in een groot Brits ziekenhuis 23.00 CDThe Play on One: The Dun- roamin' rising, tv-spel van Co lin McDonald. Met Russell Hunter, Elizabeth Sellars. Een 88-jarige man organiseert in het bejaardenhuls waar hij woont een hongerstaking 00.10 Film '88, filmmagazine gepre senteerd door Barry Norman. Ditmaal aandacht voor 'Nuts' met Barbra Streisand, 'Dead of winter' met Mery Steenbur gen en 'Withnall and I' van Bruce Robinson 00.40 Weerbericht BBC 2 16.00 Nieuws en weerbericht 16.02 Beatlemania, documentaire 16.50 Nieuws en weerbericht 17.00 Catchword, quizprogramma 17.30 One in four 18.00 Best of brass 18.30 Gardeners' world, tuinierru briek 19.00 Children's Classics: Swallows and Amazones, Engelse speel film uit 1974 van Claude Wat ham. Met Virginia McKenna, Ronald Fraser, Simon West e.a. 20.30 Tele-journal 21.00 City Lights (slot), zesdelige co medyserie met Andy Gray, Jan Wilson, Elaine Collins e.a. 21.30 Food and Drink, informatief programma over eten en drin ken, met ditmaal o.a. aandacht voor de bereiding van een Va- lentljns-kaart van chocolade, de bereiding van J<rab en reac ties op de reportage van vori ge week over de slechte kwali teit van z.g. 'gezondheidsvoed- sel' 22.00 Conduct unbecoming, Engel se speelfilm uit 1975 van Mi chael Anderson. Met Michael York, Richard Attenborough, Trevor Howard e.a. 23.46 Nswsnight, actualiteiten 00.30 Weerbericht 00.35-01.10 One in four SKY CHANNEL El Monsters of Rock, hard- rockprogramma Wall The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat The Monkees, comedyserie I dream of Jeannie, comedy- Europees weerbericht My Favourite Martian, come dyserie Born Free, avonturenserie A Country Practice, dramase- 21.27 Europees weerbericht 21.30 Tom Jones Show, muzikaal programma met als speciale gast Lola Falona 22.00 Nederlands voetbal, met Jan Rietman en Martin Tyler 23.00 US College Football 1988 00.00 El Monsters of Rock 00.57-01.00 Europees weerbericht SUPER CHANNEL 16.00 Nino Firetto totally Live, pop programma 17.00 Formula One, popprogramma met Jonh Leslie 18.00 Super Sonic, popprogramma met Amanda Redington 19.00 Going for Gold, quizprogram- ma met Henry Kelly 19.25 Europees weerbericht 19.30 The New Pacific, documentai reserie over de landen rond de Stille Oceaan. Afl. 1: The Paci fic age 20.30 The Kenny Everett Show, co- medyshow 21.00 NBA basketball 22.00 Super Channel News 22.25 Europees weerbericht 22.30 Gilette Soccer scene, voetbal uitslagen 22.35 Australian touring car cham- pionship 23.35 Super sonic 00.35-01.35 Formula One MTV EUROPE 00.00-24.00 El Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Maiken Wexo. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. 16.00 YO! (herh.). 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi um in New York. 17.00-17.15 3 From 1 at 5. 19.00-19.30 Remo te control, spelprogramma. 22.00 The Show. 23.00-23.30 Reverb (herh.). 00.00-0030 Club MTV (herh.) TV 5 16.05 Messieurs les ronds de cuir, theaterstuk 17.35 La m ai son de TF1, knutselru- briek 18.00 Récréation 18.40 Des Chiffres et des Lettres, spelprogramma 18.55 Nieuwsoverzicht 19.00 Panique sur Ie 16, amuse mentsprogramma 20.00 Une occasion en or (slot), tv- 21.00 TV5 Sports 22.00 Journaal 22.30 Entrien avec Jeanne Moreau (3) 22.35-00.10 E Bonnes A tuer, Frans/ Italiaanse misdaadfilm uit 1954 van Henry Decoin NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven RVU 15.00 De baby is al een mens (1) VOO 15.30 II Seabert 15.45 De Grote Meneer Kaktus Show, met o.a. Peter Jan Rens 16.15 H Cross bow, jeugdserie 16.40 Dynasty, tv-se rie NOS 17.30 V26-Journaal VOO 17.46 Veronica sport BRT 1 15.00 Er was eens... het leven, Fran se tekenfilmserie 15.25 De avonturen van Teddy Ruxpin, Engelse teken filmserie 15.50 Patrick Pacard, jeugdserie 16.40-17.30 Speel op sport, sportmagazine voor jongeren DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Heute 10 03 Die Reportage 10.50 Was bin ich? 11.35 Spanische Einsamkeit (herh.) 12.10 Report 12.55 Persover zicht 13.00-13.15 Tagesachau 15.20 Tage88chau 15.30 Nerjungri, repor tage 16.15 Die Oma-Opa-Mama- Papa-Guck-mal-Show, kinderpro gramma 16.45 Links und rechts vom Aquator 17.15 Tagesachau 17.25 Abenteuer in Vancouver, tv-serie DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 13.40 Pro gramma-overzicht 13.45 Theatert- reff im ZDF: Michael Kramer, treur spel van Gerhart Hauptman 15.55 Heute 15.58 Heidi, tekenfilmserie 16.20 Logo, jeugdjournaal 16.25 Hals über Kopf, tv-serie 16.55 Heute 17.10 E) Tele-lllustrierte 17.40 Die Wi- cherts von nebenan, tv-serie BBC 1 07.35 ELeon Errol 07.55 Weerbe richt 08.00 Breakfast time 09.30 La- verne and Shirley 10.00 Nieuws 10.05 Open air (1) 10.20 Kilroy 11.00 Nieuws 11.05 Going for gold 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Open air (2) 13.00 Nieuws 13.05 Daytime live 14.00 Journaal en weerbericht 14.30 Neighbours, tv-serie 14.50 Going for gold 15.15 Hospital watch 15.45 High Chapparal, westernserie 16.35 Calgary '88, voorbeschouwing 16.50 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 DJ Kat Wake-Up Club 07.35 DJ Kat Show 08.35 E) Sky Trax 13.05 Another world 14.00 Ask Dr. Ruth 14.30 Movie Time 15.00 Transfor mers 15.30 The Cisco kid 16.00 HI Pop Formule 17.00 DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Supertime 08.00 Nino Firetto 09.00 Sons Daughters 09.25 Floyd on Food 09.55 Hold down a chord 10.10 Swim 10.35 Training Dogs the Woodhouse Way 11.00 Beats of the heart 12.00 Emmerdale Farm 12.30 Eastward with Attenborough 13.00 Going for Gold 13.25 Weerbericht 13.30 Sons Daughters 14.00 ©Say Ah (Zeg'ns AAA) 14.30 Lifestyles of the Rich and Famous 14.55 weerbe richt 15.00 Supertime 16.00 Nino Fi retto 17.00 Formula One RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 VPRO: De Plantage. 20.02 Borót? 21.02 EO: Zingen met Arie Pronk. 21.35 Metterdaad. 21.39 Hemelsbreed. 22.02 Begrijpt u wat u leest? 22.20 België totaal. 22.30 Als mensen veranderen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02-07.00 VARA's Ochtendhumeur RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.05 VPRO: Boeken. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Kamermuziek uit de Barok. 20.00 Nieuws. 20.02 Candide, opera van Bernstein. 21.40 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Muziek van eigen tijd. RADIO 5 18.10 NCRV: Vers of vijf. 18.20 PP: Uitzending van de PPR. 18.30 KRO: Taal en teken. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Gute Reïse, Duits. 21.00 Handwerken (3). 21.30 Moderne Chemie (3). 22.00 Pronto? (2). 22.30 Aids: medisch en sociaal. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op dinsdag 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00-23.00 Pop wetenswaardigheden/Open Podium. Verder als Radio 1. Rodio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Band. 18.45 Vakbondskroniek: ACV. 19.10 Actueel. 19.33 Wijswijzer. 20.03 Voor Grieken. 20.35 Voor Turken. 21.03 Jongerenmagazine. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee BRT 2 18.00 Orgeltje van yesterday. 19.10 Rockgolf. 22.05 Je weet het maar nooit. 2330-02.00 Twee tot twee BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Bulgaars folkconcert. 19.00 Essay. 19.45 Oud werk van Chopln. 20.30 Radio Slnfonie-orchester Han nover. 22.00 Actualla. 22.30 Florent wordt miljardair. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Radio l woensdageditie. 13.08 TROS: TROS Aktua. 1330 Het Journalistenlorum. 14.05 Binnenlandse Zaken. 14.30 TROS Klantenservice. 16.05 EO: Tijdsein RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Hier en nu RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Music-time. 09.03 Muziek motief. 10.03 Expresso. 11.03 Country trail. 12.03 Praise. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium. 08.00 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 08.10 Platennieuws. 08.33 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Orkestpalet. 11.10 Klassieke pianomuziek. 12.00 Symf. muziek uit Engeland. 12.30 Promenade.Noordelijk Filh.Ork. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch concert. 14.00 Songs of praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. 17.00 Jacco's keus. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Zo was het. 10.00 TROS: TROS Postbus 270 - Mieke Telkamp. 11.00 De duvel is oud. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Wereldwijzer. 14.00 FEDUCO: Wijzer op 5. 15.00 NOS: Meer over minder. 16.00 TROS Schlagerfestival. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchprogramma. Radio Rijnmond: 07.00 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchpro gramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met I wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 07.12 Ook goeiemorgen. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Het eerste bedrijf. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Made in Germany. 14.00 Dilemma, spelprogramma. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee. 12.20 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 1335 Kyung Wha Chung, viool en Phillip Moll, piano. 14.00 II Corsaro. opera van Verdi. 15.45 Pianomuziek.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 15