Geen wijkagenten meer in Katwijk Voorschotense autobusbaan zuidelijk van Gouden Leeuw; Filmhuis mogelijk naar Hobahohallen Bewegingsproject ouderen trekt veel belangstelling Voetbalvereniging Noordwijl eist kunstgras voor oefenveld LEIDEN OMGEVING Piid-wSou/utniDINSDAG 9 FEBRUARI 1988 PAGINA Het oefenveld van Noordwijk zou een kunstgrasveld moeten worden, zo eist Noordwijk. foto hei van den ende NOORDWIJK De voet balvereniging Noordwijk eist een kunstgrasveld van de gemeente Noordwijk in ruil voor het oefenveld aan de Duinwetering. Verder wil de voetbalver eniging dat de nieuwe openbare school op het oefenterrein komt of dicht in de buurt. Voorzitter van de voetbalvereniging Noordwijk Leen Korbee: „Bij de school komt dan, nemen wij aan, geen sporthal. Voor öns is dat aantrekkelijk want dan kunnen wij onze oefenhal verhuren. Weliswaar draait de hal goed, maar overdag staat de accom modatie grotendeels leeg". De gemeente Noordwijk heeft interesse in het oefenveldje van de voetbalvereniging om er de nieuwe openbare mid delbare school op te bouwen en/of het politiebureau. In ja nuari zijn er gesprekken ge weest tussen de voetbalclub en vertegenwoordigers van het gemeentebestuur. De voetbal vereniging Noordwijk is ver volgens met de eis op tafel ge komen dat in ruil voor het oe fenveldje een kunstgrasveld wordt aangelegd. „Als het oe fenveld verkocht wordt als bouwgrond levert dat de ge meente geld op. We hebben uitgerekend dat het minder kost als ze het oefenveld als bouwterrein verkopen en een kunstveld, dat tussen de 450.00 gulden en vijf ton kost, wegge ven dan dat ze grond in Vin- keveld beschikbaar moeten stellen", aldus Korbee. Het is de bedoeling dat het derde veld van voetbalvereniging kunstgras wordt. Daar moet dan op getraind worden. De voetbalvereniging Meerburg in Zoeterwoude heeft sinds vo rig jaar ais eerste voetbalver eniging in de Leidse regio een kunstgrasveld ter beschikking. „Op het kunstgrasveld kunnen wij altijd terecht, met name met de jeugd", aldus Korbee. Overigens zullen niet alle competitiewedstrijden plaats vinden op het kunstgras. Zo noemde standaardelftal mogen van de KNVB geen ficiële wedstrijden spelen kunstgras. Korbee stelt ev eens dat men op kunstg makkelijker blessures oplo dan op gewoon gras. De gemeente Noordwijk st niet negatief tegenover de van de voetbalvereniging. I medewerker van de afdeli sport: „Als de gemeente eld grond moet kopen, kost ook geld". De gemeente h< ook weinig problemen met huren door de nieuwe sch van de Noordwijkse oefen! „Of de school nu op het oefi veldje komt of op het Rede kersplein maakt niet veel i In beide gevallen komt sporthal van de voetbalvere ging in aanmerking om j bruikt te worden voor de gy| lessen". Het hele plan om het oefe veld te gebruiken voor J bouw van de school of het litiebureau is nog in een tf stadium. Het college van Bj W moet hier nog een definil standpunt over innemen, i Vernieuwing riolering SASSENHEIM De gemet te Sassenheim krijgt in li 228.480 gulden van de provi cie voor stads- en dorpsv? nieuwing. 75 duizend guld1 hiervan is bestemd voor I verbetering van particulil woningen. Het resterende drag wordt verdeeld over r. leringswerkzaamheden aan Industriekade, de Ter Lee laan, een deel van de Hoo straat err de herinrichting de Elbalaan. Botsing op 's-Gravendamseweg VOORHOUT Een 19-iarige Noordwijkerhoutse is van morgen om tien voor acht gewond geraakt bij een onge val op de 's-Gravendamseweg in Noordwijkerhout. Het meisje reed op de bromfiets richting Sassenheim. Ze bot ste achterop een fietser, een 20-jarige Noordwijkerhouter, en viel. Met hoofdletsel moest ze naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden worden gebracht. De politie ver moedt dat ze door het slechte weer de fietser te laat heeft opgemerkt. De fietser liep alleen enkele schrammen op. Beide voertuigen werden licht beschadigd. Eigenaar bordeel wil snel uitsluitsel van gemeente HAZERSWOUDE De.eigenaar van Rijndijk 21 in Hazerswoude, de heer J. Stouten wil spoedig van de ge meente weten waar hij aan toe is. Het bordeel dat in december vorig jaar afbrandde moet nodig opgeknapt worden. De gemeente wil het gebouw echter kopen om het te kunnen slopen. Tussen de gemeente en de eige naar is echter nog steeds geen overeenstemming bereikt over de prijs waarvoor het pand verkocht zou moeten worden. Van de kant van de gemeente is een bedrag van zestigduizend gulden genoemd. Stouten vond dit echter niet aanvaardbaar. De gemeente wil op het be treffende perceel onder meer een fietspad aanleggen. „Verkeerstechnische redenen nopen ons het perceel aan te kopen en dat drukt de prijs", aldus een woord voerder van de gemeente. Inmiddels is de gemeente een onteigeningsprocedure gestart. In totaal gaan hier echter twee jaar overheen. Stouten wil daar niet op wachten. Vrouwendag in Lisse en Hillegom Koopwoningen voor Lissese woningzoekenden LISSE De Vrouwenraden van Lisse en Hil legom houden op dinsdag 8 maart, Internatio nale Vrouwendag, in de MVO-school aan de Achterweg in Lisse een bijeenkomst voor vrou wen uit Lisse en Hillegom. Om de dag extra in ternationale luister bij te zetten, zullen buiten landse vrouwen die in Lisse en Hillegom wo nen, voor deze bijeenkomst worden uitgeno digd. Wellicht kunnen zij iets van hun land van herkomst tonen. „Misschien is er iets te organi seren met buitenlandse drankjes en hapjes en wellicht zijn er nog andere mogelijkheden, zo als dansen, voordrachten, zang en muziek", al dus mevrouw I. Roes van de Vrouwenraad Lis se. Voor meer informatie kan men terecht bij de Vrouwenraad Hillegom, mevrouw Kooy. Stationsweg 166, Hillegom, telefoon 02520- 16674, de Culturele Raad Hillegom, telefoon 02520-29561 en bij de Vrouwenraad Lisse, me vrouw I. Roes, Zwanendreef 28, Lisse, telefoon 02521-13758. LISSE Lisse heeft de bouw van de eerste 120 woningen in Poelpolder Zuid II op papier gezet. Tijdens de vergadering van de commissie ruimtelijke ordening werden de commissieleden gisteravond van de invulling van die eerste bouwfases op de hoogte gesteld, waarbij wethouder H. Smith (CDA) vertelde dat na het opnemen in het plan van de woningen uit de herverde ling van 1987 (23 in de woningwet- en 18 in de premiekoopsec tor waarvoor aanstaande vrijdag de eerste palen worden gesla gen) het contingent van 23 woningwetwoningen, 49 premie- koopwoningen en een vijftigtal woningen in de vrije sector voor 1988 in het plan zijn getekend. Wat betreft de bouw van de vrije sector woningen geldt als uit gangspunt, dat gebouwd gaat worden voor de Lissese woning zoekenden (inclusief economisch gebondenen) en als dat de aan nemers niet lukt, men het bouwen dus kan vergeten. Smith leg de tevens aan de hand van die stellingname uit dat er dus eerst verkocht moet worden voor er kan worden gebouwd. De bouw ers hebben evenwel laten weten daar geen bezwaar in te zien, omdat men voorziet dat de Lissese vraag voldoende groot zal zijn om de plannen te dekken. Lichtmasten op parkeerterrein NOORDWIJKERHOUT Op het parkeer terrein aan de Schaepmanlaan in Noordwij kerhout komen twee lichtmasten. Verlichting zou nodig zijn omdat er wel eens wat uit de auto's gestolen wordt of er wordt wel eens wat beschadigd. Alleen het CDA was tegen de plaatsing van de masten. De heer Van Duin vond 5.000 gulden nogal veel geld ter wijl door voetballers de auto tijdens de avondtraining altijd gewoon op de oprijlaan van de vereniging wordt geparkeerd, zo zei hij tijdens een commissievergadering. En voor mensen die in het studiehuis moesten zijn, vond hij dat de Brink 's avonds een goed verlicht alternatief was als parkeerplaats. De andere partijen in de commissie financiën vonden echter dat, als je zorgde voor een par keerterrein, je ook moest zorgen dat van die voorziening altijd gebruik gemaakt kon worden. Inbraak aan Delfw< NOORDWIJKERHOUT Tijdens nog geen twee uur durende afwezigh van de bewoners van een pand aan Delfweg in Noordwijkerhout werd termiddag ingebroken. De inbreli kwamen binnen door het slaapkam raam op de eerste etage aan de voor de van de woning open te breken, namen een videorecorder- en cam mee. Ook sieraden, waarvan de waai nog onbekend is, werden door de i| ven meegenomen. De bewoners ontdi ten de inbraak toen ze om kwart vj drie 's middags thuis kwamen. OmV nenden hebben op de tijd van de i braak een blauwe Ford Capri op het i van de woning gezien. De politie zo| getuigen. Omvangrijke botsing op Rijksstraatweg KORPSCHEF: SPECIFIEKE TAKEN NIET MEER HAALBAAR KATWIJK Katwijk gaat per 1 maart het team wijkagenten opheffen. De directe reden daartoe, al dus korpschef mr. P. de Jong, is de daling van de sterkte van het korps en de invoering van de ATV en het nieuwe overuren- beleid. Wil de politie de normale dag-, avond- en nachtdiensten blijven draaien, dan is vrijstelling voor specifieke taken niet langer haalbaar. Een van de vier wijkagenten wordt belast met de specifieke hulpverleningstaak, zoals nu door de vier wijkagen ten werd verricht. Tot deze vrij harde maatregel, aldus burgemeester Bos en in specteur De Jong, moest worden besloten om de politie taak op basis van het aantal beschikbare politiemensen naar behoren te kunnen uitoe fenen. Onder druk van de be zuinigingen moest de bezetting van het korps in 1988 terugge schroefd worden tot 62 men sen. Daarbij komt dat door middel van ATV en het opne men van vrije uren voor ge maakte overuren de sterkte van de politie op bepaalde tijd stippen onder het gewenste aantal dreigde te komen. Lan ger het vrijstellen van de vier wijkagenten voor hun speciale taak kon, aldus de burgemees ter en de Katwijkse commissa ris van politie niet. Alhoewel burgemeester Bos de oplossing niet ideaal noemt, sluit hij voor de toekomst niet uit dat het fenomeen wijk agent terugkeert. Vooral de so ciale taken die de politie in een wijk afhandelde zijn van belang geweest. Op dit mo ment echter is geen andere op lossing mogelijk dan het inzet ten van alle politiemensen voor alle dagtaken. Uitzonde ring hierin geldt voorlopig voor de recherche, alhoewel De Jong liet doorschemeren dat ook daar in de nabije toe komst een specifieke taak komt te vervallen. Een andere consequentie van het nijpende probleem bij de huidige politiesterkte is de overweging of de politie in de zomermaanden bij alle evene menten ondersteunende dien sten kan verlenen. Half maart zal de politie met de Commis sie voor Algemeen Bestuurlij ke Zaken daar een gesprek over houden, waarna voorstel len naar de gemeenteraad gaan over de opstelling van de politie tijdens de zomerevene- menten. Het gebruik gaan ma ken van particuliere diensten daarbij sluit het hoofd van de Katwijkse politie niet uit. LISSE Het filmhuis Lisse houdt vast aan een verhuizing uit Artopa. De zaal in Artopa is niet goed genoeg voor het filmhuis omdat de zaal niet afloopt, de stoelen te hard zijn en het plafond te laag. Daar door kunnen de films niet goed worden geprojec teerd. De leden van het filmhuis stemden gister avond tijdens de jaarver gadering in met het stre ven van het bestuur van het filmhuis om uit Arto pa weg te gaan. Het filmhuis wil het liefst naar het nieuw te bouwen gemeen schapscentrum in 't Poelhuys. De zaalhuur van tachtig tot honderd gulden per avond kan het Lissese filmhuis niet beta len. „We verwachten wel ex tra leden te krijgen als we ver huizen naar het Poelhuys maar dat is helemaal nog niet zeker. Als we verhuizen naar het Poelhuys willen we de ga rantie hebben dat we twee jaar geen zaalhuur hoeven te beta len", aldus Sioerd Heeringa se cretaris van het filmhuis Lisse. Een alternatief is dat het film huis een subsidie van ander half a tweeduizend gulden krijgt van de gemeente Lisse. Een verzoek daartoe is inmid dels afgewezen. De leden kre gen gisteravond een derde al ternatief voorgelegd. Het film huis overlegt met de Hobaho hallen om daar films te gaan vertonen. Heeringa: „Het is nog in een prematuur stadium maar het is mogelijk dat wij in de toekomst gratis gebruik mogen maken van ruimte in de Hobahohallen. Zij kunnen dan eventueel ook gebruik maken van onze apparatuur. We hopen over enige weken hier meer duidelijkheid over te hebben". Volgens Heeringa bevindt het filmhuis zich op dit moment in een vicieuze cirkel. „Leden knappen af op de accommoda tie maar we hebben geen gela om uit Artopa weg te gaan. Daar willen we iets aan aoen. We houden alle opties open en gaan straks met het Poelhuys en de Hobaho praten". Het filmhuis hoefde gister avond niet echt te klagen over de financiën. Over 1987 kwam het filmhuis voor het eerst sinds enkele jaren geen geld tekort. Er was duizend gulden over dankzij twee Nederlandse films die goed werden bezocht. Sjoerd Heeringa: „We hebben in 1987 minder films gedraaid, een lichte ledenwinst gehad en veel meer losse bezoekers. Daardoor konden we 1987 met een positief saldo afsluiten". Man mishandelt zijn ex-vrouw LISSE Een vrouw uit Lis se is gisteravond rond half acht in haar woning mishan deld door haar ex-man. De vrouw is met kneuzingen aan gelaat en schouder over gebracht naar het Acade misch Ziekenhuis Leiden. Na behandeling kon ze weer naar huis. De politie heeft haar ex-man, een inwoner van Lisse, later op de avond aangehouden. Wat er precies in de woning van de vrouw is gebeurd, is nog niet duide lijk omdat de man nog moet worden gehoord. Volgens een politiewoordvoerder heeft het tweetal geen ruzie gemaakt. cern door de vergroting van het motel tot 90 kamers, uit breiding van parkeerplaatsen tot bijna 350 stuks en tal van nieuwbouw, maken het ver keerslicht bij de Gouden Leeuw dermate belangrijk dat dit verkeerslicht als doseer- punt aangerekend wordt. Van uit het publiek werd geroepen: „Hoe lang duurt het nog voor dat Voorschoten-Valkscho- ten" wordt?" Tot het publiek richtte wet houder J. Visser zich speciaal toen hij opmerkte dat niet de aanleg van de autobusbaan ter discussie staat, maar alleen de plek waar deze komt. Die au tobusbaan is gewoon noodza kelijk volgens rijk en provin cie om het openbaar vervoer voorrang te verlenen op het andere verkeer. Nadrukkelijk verklaarde wet houder Visser ook dat op dit moment nog steeds vaststaat dat de verkeerslichten met de autobusbaan komen ter hoogte van de Karei Doormanlaan en dat daartoe al besloten werd bij de krediet votering. Wan neer Gedeputeerde Staten blij ven bij hun standpunt en de brief van Voorschoten niet ontvankelijk verklaren, dan zal de autobusbaan gewq, aangelegd moeten worden. ,J Wethouder J. van Dala (VVD) ontzenuwde de eeijj berichten als zou Voorschoj) nalatig geweest zijn bij de vl dere afhandeling van dt| zaak: „De provincie is in L eigen zwaard gevallen. J( provincie heeft goed ge vond dat de Veurseweg valt binty het plan Starrenburg en i| provincie heeft aan net pf, de goedkeuring onthoudt waardoor er geen vigerend b stemmingsplan is en alles l hoc via art. 19 geregeld mi worden". Onder gejuich van het deel van de Veurseweg hoogte van de Karei Do i manlaan en onder afkeuren gejoel van de Veursewegbev t ners bij De Gouden Leeuw sloot de commissie de br n aan Gedeputeerde Staten dens de komende raadsver] dering definitief vast te st u len. Zowel PvdA als D66 v klaarden hun eindconclusie n die vergadering uit te steil Maar aangezien CDA en VI c voor de brief zijn, staat nu n vast dat deze verzonden g worden. WASSENAAR Zes voertui gen raakten gistermiddag om vijf over half drie betrokken bij een kopstaartbotsing op de rechter rijbaan van de Rijks straatweg ter hoogte van de Ursula-kliniek. Er vielen geen gewonden, maar een rijbaan in de richting van Leiden kon gedurende drie kwartier niet worden gebruikt. Er ontstond door het ongeluk een file van af de Utrechtsebaan tot de kli niek. Het ongeluk gebeurde doordat een 30-jarige automo bilist uit Wassenaar een tafel blad slechts met een spin had vastgemaakt. Door de harde wind brak de spin en liet de kartonnen verpakking van het tafelblad los. Andere chauf feurs schrokken hiervan en trapten op hun rem. Twee per sonenauto's, bestuurd door een 50-jarige vrouw uit Leimuiden en een 60-jarige vrouw uit Sas senheim, en een bestelwagen uit Woubrugge kwamen tijdig tot stilstand, een trekker met aanhangwagen die daar achter volgde, lukte dat niet. De 44- jarige bestuurder uit Lisse duwde drie van de vier auto's op elkaar. Een vrachtwagen uit Loenen aan de Vecht week uit naar de linker rijbaan en ramde een personenauto. Al leen de auto uit Wassenaar bleef onbeschadigd. Volgens een woordvoerder van de poli tie viel de schade mee doordat de auto's niet hard reden. MOTORRIJDER GEWOND Loco-burgemeester Bedijn geeft het startsein voor het project foto: henk van den ende NOORDWIJK Loco burgemeester J. Bedijn heeft gisteren het startsein gegeven voor het project „Meer bewegen voor ou deren". De openingscere monie bestond in het wer pen van een bal in de mand van een korfbal- paal. Bij de derde worp gelukte dat. Mevrouw G. van Tilburg-van der Niet, voorzitter van de Sa menwerkende Ouderenbon den Noordwijk, bedankte in haar openingswoord zeer ve len. die het bewegingsproject mogelijk hadden gemaakt. Daarbij noemde zij de ambte naar van sportzaken Arie Duindam en de commissie flankerend beleid, die gelden voor de uitvoering van het projekt beschikbaar had ge steld en daarmede het belang onderstreepte om ouderen zo lang mogelijk mobiel te hou den. Ten behoeve van het be wegingsproject waren 10.000 boekjes gedrukt, die door vrij willigers waren verspreid. Mevrouw Van Tilburg wees er verder nog op, dat het bewe gingsproject niet alleen be stemd is voor de leden van de plaatselijke ouerenorganisaties maar voor alle ouderen in Noordwijk. In dit verband at tendeerde zij op andere activi teiten van de gecoördineerde ouderenbonden, en dergelijke. Mevrouw Van Tilburg wees verder nog op de 'ondersteu ning van de werkgroep van de Stichting Gecoördineerd Be- jaardenwerk Noordwijk (SGBN) en haar functionaris mevrouw Mulder, het Bureau voor Gezondheid, Voeding en Opvoeding (GVO) en de verte genwoordiger van de Sport raad Nederland, die alle aan het slagen van het bewegings project medewerking hadden verleend. Na de opening volgde een de monstratie volksdansen, stijl dansen en gymnastiek, 's Mid dags kwamen de Noordwijkse ouderen in aktie bij allerlei zaalspelen en vandaag stonden activiteiten in het Bollenbod en 't Trefpunt centraal. Voor woensdag vermeldt het pro gramma een sportinstuif in de sporthal van de vv Noordwijk met een introductie van nieu we sporten als Dutch Tennis (van 10.00-12.00 uur) en 's mid dags zijn er aktiviteiten in 't Trefpunt en in het clubge bouw van de tafeltennisvere niging TOV (van 13.00-15.00 uur). VOORSCHOTEN -r- Het Voorschotense college zal een brief sturen aan Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland met het verzoek om de vrijliggen- de autobusbaan niet aan te leggen voor de ver keerslichten bij de Karei Doormanlaan en de Veur seweg maar zuidelijk van de verkeerslichten van de Gouden Leeuw. Ook wil men voorlopig geen ver keerslichten bij de Karei Doormanlaan. CDA en VVD hebben om die brief verzocht. Vrijwel alle bewoners van de Veurseweg stroomden gister avond naar de vergadering van de commissies openbare werken en financiën. Die be woners waren in twee kampen verdeeld. Het comité Veurse- wegbewoners is tegen de auto busbaan bij de Karei Door manlaan, en toonde zich blij met de brief aan GS. De bewo ners die zuidelijk van de Gou den Leeuw wonen op de Veurseweg waren allerminst blij. W. Valkenburg (CDA) consta teerde dat de verplaatsing van het doseerverkeerslicht naar De Gouden Leeuw de juiste oplossing zou zijn. J. Ayelts Averinck (VVD) was van me ning dat Voorschoten niet ont komt aan een aparte busbaan en de aanleg bij De Gouden Leeuw bespaart een verkeers licht bij de Karei Doorman laan. G. Both (PvdA) wilde zich niet verzetten tegen de brief, maar bleef de mening toegedaan dat Voorschoten een afspraak heeft gemaakt en dat deze nagekomen dient te worden. J. Alkens (D66) vond het een vreemde zaak dat 10 1'aar al bekend is, na de ver- ceersnota 11978, dat er een do- seerpunt met verkeerslichten en een autobusbaan zou ko men bij de Karei Doorman laan. Hij zei niet te kunnen overzien of de verschuiving van die busbaan zuidelijk van de Gouden Leeuw een goede greep is. Wethouder J. Visser (PvdA) wees op de politieke haalbaar heid. Verkeerstechnisch zijn beide plaatsen volgens hem gelijk. De sterke uitbreiding van Het Gouden Leeuwconr OEGSTGEEST Een 40-jari- ge Leiderdorper is vanochtend naar het Academisch Zieken huis Leiden gebracht nadat hij op de kruising Marelaan/War- monderweg met zijn motor te gen een auto was opgereden. De man liep een open wond aan zijn hand en enkele kneu zingen op. De aanrijding werd veroorzaakt door een 36-jarige automobiliste uit Oegstgeest. Zij reed vanaf de Marelaan linksaf de Warmonderweg op en zag daarbij de op de War monderweg rijdende motor over het hoofd. De vrouw wijt de aanrijding aan slecht zicht.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 12