Allemaal dragende rollen in KRO-comedy „Drie &DIO/TELEYÏSÏÏ £eicbc@otucmt MAANDAG 8 FEBRUARI 1988 PAGINA 9 jr. Pieter van pllenhoven I EO-show i'rouw zijn" VERSUM Mr. Pieter Vollenhoven is donderdag 1 om 10.15 uur) te gast in ichtendprogramma „Vrouw van de Evangelische Om- In het programma gaat hij p zijn voorzitterschap van Raad Verkeersveiligheid. Ier speelt hij samen met s van Dijk piano, mevrouw Vreeburg van Landelijk Bureau Slachtof- ulp pleit Van Vollenhoven meer hulp aan verkeers- ïtoffers. „We praten over wel en niet dragen van de over autoriemen en over of 120 kilometer per uur. r echter veel te weinig wordt gedaan zijn de ver- fsslachtoffers zelf", aldus vj Vollenhoven. „Mensen Jen het milieu bijvoorbeeld igrijker. Verkeersveilig- spreekt de maatschappij aan. totdat iemand zelf htoffer of nabestaande lit". In relatie tot het gezin idrukt Van Vollenhoven de !beeldfunctie die ouders hebben. „Een goed leeld doet goed volgen, al weet ik uit eigen erva- dat je als ouder vaak iteloos bent". Mr. Pieter Vollephoven heeft samen onder meer Louis van Dijk ïgs de plaat „Gevleugelde iden" uitgegeven waarvan ibrengst beschikbaar wordt :ld voor het project hulp verkeersslachtoffers. Van en andere elpees speelt het nkele nummers. pgaal gebruik van :llionieuwsdienst El HAAG Het ANP be- momenteel een kort ge- 3 voor tegen de Vereniging ^somroep Amersfoort en -m het Centrale Antenne chtingsbedrijf Amersfoort. J,*t van het kort geding is Heinde te maken aan het il- jdpl overnemen van de ra- rijieuwsdienst van het ANP. oljjens een woordvoerder Q&t geen toestemming ver- ]d voor de overname hier- De Stadsomroep Amers- Jt is overigens niet de enige "He uitzendingen van de ra- lieuwsdienst illegaal over- -Jnt. Een groot aantal legale it tie stations maakt er ge- ,;k van. In een schrijven J het ANP weten te zullen oeken welke stations het _;om ze vervolgens via een geding te dwingen met "Onding ervan te stoppen. AMSTERDAM Diep in het westelijke havengebied, waar het Y-water tegen de boorden van de houthaven klotst en bootwerkers hun voetsporen hebben getrokken, wordt mo menteel gewerkt aan het neer zetten van een artistieke presta tie. Dit proces heeft plaats in een voormalige loods, die tot film- en tv-studio is omge bouwd. De KRO-tv-comedy-se- rie „Drie recht, één averecht" moet daar beeldend vorm krij gen, voorlopig in zeven afleve ringen en mogelijk nog veel meer. De acteurs blaken wat dit be treft* van optimisme. Janke Dekker, die als assistent Wendy van het fitnesscentrum de rol speelt van eeuwige geliefde van Johnny Kraaykamp jr. als de jurist Lex, zegt hierover: „Als Johnny mij uiteindelijk krijgt is het verhaal afgelopen. Dat zal zijn in de 341e aflevering. De KRO kan voorlopig vooruit". Schrijvers Jack Gadellaa en Ton de Vreede weten, dat je voor een comedy niet op humor moet mikken, maar situaties moet creëren, waaruit de hu mor als het ware vanzelf naar boven komt. Daaraan ontbreekt het niet. Zij strooien een hand vol intriges over deze serie uit. De lust en de last van de liefde, advocatenstreken en de ge haaidheden van een semi-on- derwereldfiguur gooien er hoge ogen. Daar moesten de passende spe lers bij gevonden worden. Het spel moet nog uitkristalliseren, maar het lijkt te lukken. Zij zijn bezig een hecht team te vor men, dat elkaar blindelings en voetstoots aanvoelt. Regisseur Zdenek Kraus prijst zich gelukkig Gerard Cox be reid te hebben gevonden voor de figuur van Bertus de Vries, een halve crimineel, eigenaar van een fitheidscentrum, die zo bijdehand is geweest om de ruimte boven zijn dans- en springzaal te verhuren aan een advocatencollectief. Als hij schippert met de huur en de condities, kunnen de ionge ju risten zijn zaakjes schappelijk regelen. Sortering Tot advocaten in deze serie werden benoemd Johnny Kraaykamp jr., Sjoerd Pleijsier en Inge ïpenburg. Alle drie staan die voor iets, daar zijn ze op gesorteerd, al moeten ze zich naar de rechtsregels voegen. Johnny speelt de pias die om de haverklap tot over zijn oren verliefd is dan wel het in geen Johnny Kraaykamp jr. als jurist Lex en Janke Dekker als fitness-assistente Wendy die om het spannend te houden elkaar voorlopig niet krijgen. Gerard Cox misleidt sensatie-journaliste Bij de opnamen voor „Drie rechtver scheen een journaliste van een sensatie blad. Zij kwam voor een interview met Gerard Cox, die een hoofdrol speelt in deze serie als Bertus de Vries. Voor deze rol draagt hij een pruik en een snor. Men moet heel goed kijken om daarin Gerard Cox te herkennen. In de kantine, waar Cox en Johnny Kraaykamp jr. aan de koffie zaten, werd Johnny door haar aangesproken met de vraag of de heer Cox niet aanwezig was. Cox alias Bertus bleef er zwijgend bij zitten. Johnny zei tegen de journaliste: „Wij hebben Gerard Cox inderdaad voor de rol van Bertus de Vries gevraagd. Maar bij de eerste opnamen bleek al, dat hij niet voldeed. Dat die man zich meer ver beeldt dan hij is. Cox als grote afknap per. Er wordt naar een vervanger ge zocht en intussen behelpen we ons zo lang met een houthakker als stand-in die daar toevallig rondliep". De sensatiejournaliste liep al naar de te lefoon om deze primeur door te bellen, toen Cox ook iets zei en door toedoen van zijn Rotterdamse accent alsnog als de enige echte Cox door de mand viel. velden of wegen meer ziet zit ten. Sjoerd koestert een zwak voor klassejustitie en Inge zoekt voor alles naar de menselijke kant van een zaak, met bijzon dere aandacht voor de rol van de vrouw in de samenleving. Volgens regisseur Kraus moet zij in deze serie zich tot een „le ading lady" ontwikkelen, een vrouw om wie het draait. Inge, die met Hans van Willigenburg de tapcomedy „Stepping out" in de zaal zette, houdt zich niet di rect voor een centrale figuur. Zij won al eens de persoonlijk heidsprijs op een cabaretcon cours. Toneel of een tv-spel maak je samen. Zij stond ook in een BBC-produktie, die nog uit gezonden moet worden. Aan het eind van die opnamen kreeg zij een telefoontje uit Amsterdam om mee te doen aan een auditie voor „Drie recht". Zij kwam op het aller laatste moment binnen, toonde hals over kop haar talent en op hetzelfde moment priemde Kraus' vinger in haar richting: „Jij bent de vrouw die ik zoek". Een „dragende rol" vindt zij een te overdreven karakteris tiek van haar aandeel in deze serie. Die is veeleer toebedeeld aan Gerard Cox, niet alleen op het scherm, maar ook tijdens de opnamen. Doorkneed in het vak vangt hij voor de camera zijn jongere collega's op. Inge: „Van die man heb je echt veel plezier. Hij is wat ik me van een collega voorstel. Hij plaatst zich niet boven je, maar naast je. Daar steek je wat van op". Johnny vormt het tegenbeeld van Sjoerd, de bekakte togadra ger. Kraaykamp jr. kreeg van huis-uit het clowneske mee, stond samen met zijn vader in de klucht „De verlegen versier der" en leerde van hem de knèepjes van de kunst aan vrouwen te behagen. Hij zorgt daarbij voor constante conster natie. Johnny voelt zich thuis in de comedy, liever dan pre sentator in een tv-kwis. Eekhoorn Hierover '"vertelt hij: „De om roepen zoeken daarbij naar die recht op hun doel afgaan, het verstrekken van prijzen. Daarop ben ik niet ge bouwd. Ik vertoon het eek hoorntjesgedrag, d.w.z. zigzag naar boven de boom in. Dat is de comediant in mij". Janke Dekker als Wendy, zijn liefje, laat zich door hem geen oor aannaaien. Zij kan bogen op eerder 75 voorstellingen als Evita in de gelijknamige musi cal, zingt als de beste en moet nog 75 keer er voor de zaal in. Cox noemde haar een ontdek king. Dat is dan wederzijds. Zij zegt Cox te hebben ervaren als „een toffe collega zonder steral lures". Zij en Cox vormen twee handen op één buik, zeggen er alleen niet bij welke. Maar Ge rard wel in de rol van leer meester, helemaal zijn vroegere voorkeur het onderwijs, geen vak, maar een roeping. Janke ziet het als Wendy helemaal zit ten met Johnny als de jurist Lex, maar zij wenst in deze co- medy-serie geen pias in haar directe omgeving, evenmin als een volgzaam slaaQe. De liefde is altijd nog het mooiste wat er bestaat, mits het eerlijk ge speeld wordt. Daartoe blijft zij Johnny de hele comedy-serie lang uitdagen. Eekhoorntjesge drag ligt haar niet. Janke staat in deze serie als de juiste vrouw op de juiste plaats. Zij zegt: „In het echt gaat het bij mij om de ene ongedeelde liefde. Anders hoeft het niet. Zolang die niet tot stand wordt gebracht, duurt de comedy voort". Dat meent zij en dat speelt zij, al verschijnt zij om de haver klap in tricot in de scene om de lust van de fitnessdans te bele ven, samen met andere dames op muziek van Hennie Vrien- ten, terwijl eigenaar Bertus Cox met een welgevallig oog toeziet. Cox deed dat als Gerard eerder, nl. bij de audities. Hij werd voor de dragende rol gevraagd. Maar hij zet zijn reputatie niet op het spel naast mensen die dit werk niet aan zouden kunnen. Hij een dragende rol? Alle rol len moeten gedragen worden door mensen die geloven in wat zij doen. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 15.30 53Kokkerellen, culinair programma met Ria van Eijndhoven en Sonja van Proosdij 15.45 AVRO's Service Salon, fa milieprogramma gepre senteerd door Cathrerine Keyl en Amanda Spoel. Ditmaal aandacht voor het straffen van kinderen door hun ouders en voor de stichting Europa Kinder hulp, die er voor zorgt dat kinderen uit kansarme ge zinnen in Europa voor een vakantie uitgewisseld kun nen worden. Het medische team gaat in deze uitzen ding over epilepsie. De muzikale gasten zijn Ber- dien Stenberg en Barry Hughes 17.00 Dungeons dragons (Ma giërs en monsters), teken filmserie. Afl.: Varia, het verdwenen meisje NOS 17.30 Journaal AVRO 17.46 Foofur, tekenfilmserie. Afl.: Het recht krijgt zijn loop 18.00 Toppop, popprogramma met de top-20, video-pri meurs, RTV-tip, optredens en interviews. Presentatie: Bas Westerweel TELEAC 18.30 SModerne Chemie. Les3 AVRO 19.00 Wordt vervolgd, strip- en tekenfilmmagazine. Pre sentatie: Han Peekei 19.25 AVRO's Sportpanorama, sportprogramma met een reportage over free-style skiën met Martina Nou- wen. Voorts een verslag van de voetbalwedstrijd Ajax - PSV en het doelpunt van de week. Presentatie: Ruud ter Weijden NOS 20.00 [tlJournaal en weerover- zicht AVRO 20.28 AVRO's wedden dat...? Spelprogramma waarin onbekende Nederlanders de gelegenheid krijgen een weddenschap af te sluiten met een panel van beken de personen. Presentatie: Jos Brink en Sandra Ree- mer 22.17 AVRO's Televizier, actali- teitenrubriek met uitge breid aandacht voor de si tuatie bij Fokker. Dat ge beurt onder meer door in terviews met president-di recteur Swarttouw en Ka merleden die het vertrek van de Fokker-topman ge ëist zouden hebben 23.05 De late late Lien show, amusementsprogramma met Wieteke van Dort als Tante Lien 23.55 Ontdek je plekje, toe ristische serie. Afl.: Dor drecht (herh.) NOS 00.10 Journaal 00.15 Nieuws voor doven NEDERLAND2 FEDUCO 17.40 Taal, Tekens en Regels 17.55 Je woordje doen NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.30 Sesamstraat 18.45 53Jeugdjournaal 19.00 Journaal HV 19.12 Kwartslag: De kont tegen de krib, serie van vier por tretten van vrouwen en hun carrières in een man nenmaatschappij. Afl. 3: Rosaline Bouma KRO 19.27 Raad eens wie er onder het bed ligt? (Seems like old times), Amerikaanse speelfilm uit 1980 van Jay Sandrich. Met o.a. Goldie Hawn, Chevy Chase en Charles Grodln. Wanneer Nick Gardenia wordt ge dwongen aan een bank overval mee te doen, keert hij in wanhoop terug naar zijn ex-vrouw Ira. Dit zorgt voor de nodige complica ties 21.05 Filmfan, bioscooptips ge presenteerd door Hans van Willigenburg 21.30 De miljoenen van Marcos, Amerikaanse documentai re over de miljoenen dol lars die Marcos en zijn vrouw Imelda verduisterd hebben NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven TELEAC 23.05-23.35 AIDS: medisch en sociaal. Afl. 3: Transmissie en sexualiteit Amanda Spoel presenteert sa men met Catherina Keyl 'AVRO's Service Salon'. Ned. 1 Om 15.45 UUr. foto: dijkstra t 1 Nieuws in teletekst Tik Tak, kinderprogramma Plons, kinderserie. Afl.: Plons en de vlieger Rondomons: Barbara slaat te rug, Duitse jeugddocumentaire Avonturenbaai (Danger bay), Canadese jeugdserie met Don nelly Rhodes. Christopher Crabb, Ocean Hellman e.a. Afl.: De otters Uitzending door derden: Lichtpunt, programma van de Vrijzinnige Verenigingen Programma-overzicht Nieuws Kurtoisie. Hilaire Sfeermaec- kers, kaarsenfabrikant, geeft 1 lessen in hoffelijkheid Huwelijk en oorlog (Fortunes of war, 6), zevendelige Engelse tv-serie van James Cellan Jo- nes, gebaseerd op "Balkan trl- s logy" en "Levant trilogy' van Olivia Manning. Met Kenneth Branagh, Emma Thompson. Ronald Pickup e.a. Guy kan geen werk vinden. Uitein delijk neemt hij een baan aan In Alexandrië, gevaarlijk dicht bij de Duitse linies. Harriet gaat werken voor de Ameri kaanse ambassade in Cairo Labyrinth, actuele documen taire Terugblik. Miel Cools blikt te rug op zijn carrière binnen een kwarteeuw kleinkunst. Presen tatie: Kathy Lindekens 23.20 Nieuws en Coda Scène uit de Spaanse speelfilm 'Feroz', vanavond te zien op Duitsland 1 om 23.00 uur. FOTO: PR Pronto, cursus Italiaans J Intermezzo. De Heilige Maagd, jdoor M. Christova en M. Van- j denitch j Zonen en Dochters (Sons and Daughters), Australische tv-se rie Programma-overzicht Nieuws Kwidam, videospelletjes Extra-Time, sportmagazine Song and dance. Afl. 1: Song. Sarah Brightman zingt uit de musical 'Tell me on a Sunday" van Andrew Lloyd Webber in het Palace Theatre in London Allemaal beestjes. "Schaduw- staartjes vele kinderen', docu- Kmentaire over eekhoorns 23.00 De draad van Ariadne: Macht, gesprek met prof. Mark Mulder (Stichting Bedrijfskun de, Rotterdam), Vera Hoorens V®(Sociaal-psycholoog KUL) en ..yJohn Rysman (Sociaal psycho loog Universiteit Tilburg over macht en het menselijk ge drag. Presentatie: Kris Smet fcr Nouba-nouba, tekenfilms Sl Carrefours, gevarieerd pro- Sramma ournaal A/( Co soir, regionaal journaal n, Quick et Flupke, tekenfilm Journaal Contacts, verkeerstips L'Ecran Tèmoin: Les copains d'abord (The big chili), Ameri kaanse speelfilm uit 1983 van Lawrence Kasdan. Met o.a. ITom Berenger, Glenn Close en William Hurt. Aansluitend: dis cussie over het thema geluk 15.30 Jackpot, spelprogramma 16.05 Fern-Gesprache, serie met te lefoongesprekken tussen moe der en dochter. Afl.: Flugzeug- Knigge 16.15 Die Sendung mil- der Maus, kinderprogramma 16.45 EDie Kinder vom Mühlental, dertiendelige kinderserie. Afl. 6: Vogelscheuchen und Grosc- hny ist verschwunden (herh.) 17.15 Tagesschau 17.25 Der Prins muss her, tv-serie. Afl.: Die Beichte 18.26 Tageschau 18.30 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.52 Der Fahnder, politieserie. Afl.: Kollegentausch 19.58 Programma-overzicht 20.00 ETagesschau 20.15 EEddie, mein Liebling. Kome die van Aysim C. Woltmann en Berthold Mittermayr. Met Joe kel Tschiersch, Tommi Plper, Ilse Matheis e.a. Eddie heeft zijn studie vaarwel gezegd en een baantje aangenomen als taxichauffeur bij zijn vriend. Op een dag echter verlaat zijn vriendin hem om zich verder te kunnen ontwikkelen. Eddie Is radeloos 21.14 Ein Platz an der Sonne. Be kendmaking vna de weekwin- naars van de ARD-TV-loterIJ 1988 21.15 Katutura - das Soweto Wind buks? Documentaire over de sociale problemen in Katutura, de hoofdstad van Namibië 22.00 Pleiten, Pech Pannen. Max Schautzer presenteert blun ders in de film en op tv. Gast: Dieter Hallervorden 22.30 Tage8themen 23.00 (si Panorama Europa: Pablos Verwandlung (Feroz), Spaanse speelfilm uit 1984 van Manuel Gutiérrez Aragon. Een psycho loog die slechts leeft voor zijn werk besluit de opvoeding van een volledig verwilderde jon gen op zich te nemen. Hij ziet zelfs kans hem een baantje te bezorgen 00.50 Tageschau 00.55 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.55 Heute 15.58 Enid Blyton: Fünf Freunde beim Wanderzirkus, jeugdse rie met Gary Russel, Michelle Gallagher. Marcus Harris e.a. 16.20 Logo, jeugdjournaal Heute (E Tele-lllustrierte, actualitei ten, sport en amusement Trio mit vier Fausten, Ameri kaanse misdaadserie met Per ry King, Joe Penny, Thorn Bray e.a. Afl.: Rlskantes Spiel. Om zijn vriendin Brenda te kunnen helpen moet Murray de hoofd prijs in een quizprogramma winnen Programma-overzicht Heute lm Schatten der Angst, tv-film van Wolf Gremm naar de ro man 'Appoinmtment with yes terday' van Celia Fremlln. Met Ruth Maria Kubitschek, Pinkas Braun, Dietrich Mattausch e.a. Een verpleegster wordt na een jarenlange verhouding met een arts aan de kant gezet voor een mooi filmsterretje Skorpione - Raubritter der Nacht. Astrononisch magazine met Heinz Schmldbauer WISO, sociaal-economisch ma gazine Heute-Journal, actualiteiten Atelier 4, cultureel magazine Video made in USA, docu mentaire over electronische kunst uit de zeventiger jaren Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II: cursus Duits 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 19.40 Raamprogramma van de re gionale studio's 20.00 Lück's Zeitlupe (6), het half uur van de waarheid 20.30 Mit Anderen Augen. 'Deutsch- land - ein einziger Kühl- schrank?' Reportage over de ervaringen van een Vietname se in Duitsland 21.00 Landesspiegel: Single sucht single, reportage over een vrij- gezellenvereniging 21.30 West 3 aktuell 21.45 Vom Platz gestellt, documen taire over net zondebok-me chanisme in een schoolklas 22.30 Ruckblende: Zum Lachen traurig, filmportret van de veertig jaar geleden gestorven komiek Karl Valentin 22.45 Kultur und Wissenschaft Ak tuell. Afl.: Atome, Abfall, Affa- rön, documentaire over het kernafval-schandaal in Duits land 23.30 Töchter des Meeres, docu mentaire over de Azoren 00.00 Laatste nieuws BBC 1 Hudson and Halls, kooktips Watchdog, consumenteninfor matie Tekenfilm Calgary '88. Vooruitblik op de Olympische Winterspelen in Calgary Children's BBC, gevarieerd kindermagazine Newsround, jeugdjournaal Blue Peter, kinderprogramma Hospital watch, serie reporta ges over de gezondheidszorg, vanuit drie Liverpoolse zieken huizen Neighbours, tv-serie (herh.) Nieuws en weerbericht Londen plus, regionaal maga- 20.00 Wogan. Terry Wogan ontvangt gasten in zijn praatprogramma 20.30 BPI Awards, rechtstreekse re portage vanuit The Royal Al- bert Hall, waar de uitreiking van de British Phonographic Awards aan populaire artiesten plaatsvindt 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 Panorama: The two billion pound rip off, documentaire over de vele miljoenen guldens die worden verdiénd aan het ontduiken van de EEG-land- bouwwetgeving .10 Hospital watch, huis 23.40 SITalking Pictures, tiendelige documentaireserie over de ge schiedenis van de Hollywood- film. Presentatie: Barry Nor man. Afl. 3: Hollywood and sex 00.30 Return to Evercreech junc tion, documentaire over de sluiting van een kleine Engelse spoorlijn 01.00-01.05 Weerbericht BBC 2 16.03 Horizon, documentaireserie. Afl.: Professor of surgery 16 50 Nieuws en weerbericht 17.00 Advice Shop, informatief pro gramma 17.30 Noticeboard 17.35 Poldark (13), tv-serie naar de roman van Winston Grahamm 18.30 Tomorrow's world, weten schappelijk magazine 19.00 DRKO Ladies: They knew what they wanted, Amerikaan se speelfilm uit 1940, met Ca role lombard, Charles Laugh- ton, William Gargan e.a. 20.25 Tekenfilm 20.40 Barry Douglas, muzikaal pro- gramma 21.10 Horizon, populair-wetenschap- pelijk programma. Afl.: The Greenhouse effect, documen taire over het z.g. 'broeikasef fect': de koolmonoxide die in de atmosfeer komt en daar wel het zonlicht doorlaat, maar uit stralende aardwarmte tegen houdt. Sommige wetenschap pers voorspellen dat als gevolg daarvan in het jaar 2050 de gemiddelde temperatuur op aarde met drie tot vier graden zal zijn gestegen 22.00 Clarence (slot), comedyserie met Ronny Barker 22.30 Moonlighting, Amerikaanse tv- serie met Cybil Sheppard, Bru ce Willis e.a. Afl.: Cool hand Dave (2) 23.15 Split screen: Staying alive, programma over burgers die zichzelf willen beschermen 23.45 Newsnight, actualiteiten 00 30-00.40 Weerbericht SKY CHANNEL 16.00 IS GD TV, popprogramma met Gary Davies 16.30 IS UK Despatch, popprogram ma met Carolyn Marshall 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 The Monkees, comedyserie 18.30 I dream of Jeannie, comedy serie 18.57 Europees weerbericht 19.00 My Favourite Martian, come dyserie 19.30 Black Sheep Squadron, avon- turenserie 20.30 The Insiders, avonturenserie 21.27 Europees weerbericht 21.30 Mobil Motorsport News 22.05 Spaans voetbal 23.05 S Soul in the City, poppro gramma 00.00 S Engelse Top 40 01.02-01.05 Europees weerbericht SUPER CHANNEL 16.00 Ninno Firetto Totally Live, popprogramma 17.00 Formula One, popprogramma met John Leslie 18.00 Super Sonic, popprogramma met Amanda Redington 19.00 Going for gold» quizprogram- 19.25 Europees weerbericht 19.30 Wild South, natuurdocumen- taire over Nieuwzeeland 20.00 Foley Square, comedyserie 20.30 Ace Crawford, komische de tectiveserie 21.00 Barnaby Jones, misdaadserie 21.55 Ski report 22.00 Super Channel News 22.25 Europees weerbericht 22.30 Brazilian football. Kwartfinale Gold Cup Championship: Ame rica - Corinthians 23.20 Wrestling 00.20 Super sonic 01.20-02.20 Formula One MTV EUROPE 00.00-24.00 la Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Maiken Wexo. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day. 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi um in New York. 17.00-17.15 3 From 1 at 5. 19.00-19.30 Remo te control, spelprogramma. 22.00-23.00 XPO (herh.). 00.00- 00.30 Club MTV (herh.) TV 5 16.05 Magazine economie 16.35 Au nord du 60ème, documen taireserie 17.05 Dominique, tv-serie. Afl.: La familie 17.30 Feiix et ciboulette, jeugdpro gramma 17.45 Téléfrangais, cursus Frans voor kinderen .18.00 Recreation 18.40 Des chiffres et des lettres, spelprogramma 18.55 Nieuwsoverzicht 19.00 Nouveau Monde, aktualitelten 19.30 Thóatre: Cyrano de Bergerac (1) 22.00 Journaal 22.30 Cyrano de Bergerac (2) 23.00-23.30 Au nord de 60éme NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven TROS 15.30 Rosco's rad van avontuur, kinderprogramma 15.50 Alf op melmac, tekenfilmserie 16.15 Bessie en Adriaan en de verdwenen kroon, kinderserie 16.35 TROS Nieuwsshow, familieprogramma NOS 17.30 Journaal TROS 17.46 TROS Popformule, popprogramma met Martijn Krabbé DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Info Verbraucher 10.00 Heute 10.03 Katutura - das Soweto Windbuks? 10.50 lm Schatten der Angst 12.25 WISO 12.55 Persover zicht 13.00-13.15 Heute 15.20 Ta gesschau 15.30 Sie - er - Es: Liebe international, reportage over trouw zijn of niet 16.15 Spass am Dienstag, kinderprogramma 17.15 Tagesschau 17.25 Die glückliche Familie, tv-serie DUITSLAND 2 09.45 Zie duitaland 1 13.15-13.45 Psyche hinterm Steuer. Afl. 3: Ein Auto kommt selten allein (herh.) 15.50 Programmaoverzicht 15.55 Heute 15.58 Pfiff, sportmagazine voor jon geren 16.55 Heute 17.10 Tele-lllu- strierte, actualiteiten sport en amuse ment 17.45 Alf, comedyserie BBC 1 07.35 CLeon Errol 07.55 Weerbe richt 08.00 Breakfast Time, ontbijtte- levisie 09.30 Laverne and Shelley 10.00 Nieuws 10.05 Open air (1) 10.20 Kilroy, discussieprogramma met Robert Kilroy-Silk 11.00 Nieuws 11.05 Going for gold, spelprogramma met Henry Kelly 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Open air (2) 13.00 Nieuws 13.05 Daytime live, lunchma- gazine. Presentatie: Pamela Arm strong 14.00 Journaal en weerbe richt 14.30 Neighbours, tv-serie met Francis Bell, Dasha Blahova, David Clencie e.a. 14.50 Going for gold, spelprogramma met Henry Kelly 15.15 Hospital watch, leven en wer ken in een groot Brits ziekenhuis 15.40 Knots landing 16.25 The Clo thes show, modemagazine. Presenta tie: Selina Scott, Jeff Banks en Caryn Franklin 16.50 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.35 Sky Trax 13.05 Another World 14 00 Mo bil Motorsports News 14.30 City Lights 15.00 Transformers 15.30 Bailey's Bird 16.00 IE Monsters of Rock 17.00 IE The DJ Kat Show SUPER CHANNEL RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Op de eerste rang. 22.50 Bewogen grensgangers. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02 AVRO's nachtdienst RADIO 2 teder heel uur nieuws (NOS). 18.03 EO: Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 AVRO: Get back. 20.02 Muziek met Meta. 22.02 Candlelight. 23.02 Droomgeheimen RADIO 4 18.02 VARA: Blazers magazine. 18.30 De cellist Yo-Yo Ma. 19.00 Mazeppa, opera van Tsjaikov- RADIO 5 18.10 VARA: Chips die je niet kunt eten - magazine. 18.20 PP: Uitzending van de RPF. 18.30 NOS: Programma voor blinden. 18.40 Kleine zendgemachtigden. 19.00 Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Gute Reise 21.00 De Moestuin. 21.30 Pronto? 22.00 Rockschool II REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. Omroep Rijnland: (Via FM-fre- quentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op maandag 19.00 Leiderdorp Lokaal 20.00-21.30 Turks programma. Verder als radio 1. Radio Rijnmond: 17.00- 19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Lekenmoraal en filosofie. 19.10 Actueel. 19.33 BRT Combo. 20.03 Tropical. 21.03 Pronto (11). 21.30 Hafabra: blaaswereld. 22.05 Parlando. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee BRT 2 18.00 Bistro Gérard. 19.10 Zig-zag 22.05 Maneuvers in het donker 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Gitaarmuziek. 19.00 Kroniek, magazine. 19.45 Int. Componistentribune. 20.30 EBU-concert uit Jeruzalem. 22.30 Blues Jazz. 23.15 Strijkkwartet van Mozart. MORGEN 07.00 Supertime 08.00 Nino Firetto totally live 09.00 Sons and Daugh ters 09.25 Take six cooks 09.50 Streetwise 10.00 Better than New 10.30 Sporting chance 11.00 Super soul 11.30 Three of a Kind 12.00 In at the deep end 13.00 Going for Gold 13.25 Europees weerbericht 13.30 Sons and Daughters 14.00 Barnaby Jones 14.55 Europees weerbericht 15.00 Supertime 16.00 Nino Firetto totally Live 17.00 For- mu^s One RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo-magazine. 07.15 Het levende woord. 07.30 Nieuws. 07.33 Echo-magazine. 08.50 Postbus 900. 09.02 Ratel-vooraankondlglng. 09.05 Met de KRO, met Anne. 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 Ratel. 11.02 KRO's Schone Kunsten. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto in? Avro aan! 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Vrouw zijn. 11.30 Ik zou wel eens willen weten. 11.58 EO- Metterdaad hulpverlening 12.03 Lunchtime-magazine. 13.03 Tijdsein. 13^0 VPRO: De plantage. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Holland wordt wakker! 09.03 Wessel van Diepen. 11.03 Angelique. 12.03 VARA's Steen Beenshow. 14.03 Twee meter de lucht in. 16.03 De verrukkelijke vijftien RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 TROS: Een goede morgen met Anne-Marie Oster. 09.00 Continu Klassiek 11.00 TROS Concertzaal. 12.30 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke Top 10. 13J0 Belcantorium. 16.00 NCRV: Het kunstbedrijf. 17.00 Vokaal. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden 09.30 RVU: De Raad voor de kinder bescherming. 10.00 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 10.50 Tekst en uitleg. 11.00 Studio 55. 12.00 Nieuws. 12.05 De verdieping. 12.45 Historici en religie. 13.00 Nieuws. 13.10 Nederland en zijn buren. 13J» NCRV-Leerspiegel. 14.15 Meet Mr. Money. 14.30 TELEAC: Foflow through. 15.00 NOS: Schone wereld 16.00 Op de rand van het recht. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchuur. Radio Rijn mond: 07.00 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchprogram- ma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00- 17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met I wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de band 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel 13.30 Tussendoor 14.03 78 Toerentijd: Jo Leemans 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je lijd. BRT 2 05.30 Sjapoo. 06.12 VZW Hoop doet leven. 10.03 Broccoli. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Toemaat. 13.15 Onvergetelijk. 13.45 Orgelrecital. 14.00 De gewapende man. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Mauricio Kagel. 10.00 Schoolradio. 11.00 Winterreise, op. 89. Schubert. 12^5 L'Espagnole en la Plemontoise, Couperin. 13.10 Actueel. 13.25 Symfonische muziek 16.14 Sonate van Roelstraete.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9