MSV verrast Veenland £eidóe6oma/nt SPRINKHUIZEN IS GOED OP DREEF AZC verstevigt koppositie Schaatssucces bij NK junioren LSRC haalt de volle buit binnen Formule op tweede plaats Degradatiezorgei voor Philidor MAANDAG 8 FEBRUARI 1988 PAGINA 16 LEIDEN In Eindhoven kwamen de regionale schaatsers goed voor de dag op het Nederlands kampioenschap voor ju nioren. Romano Hagen, broertje van Edward, slaagde er in om Neder lands kampioen bij de D- junioren te worden. De Lissenaar legde de basis voor zijn zege door een baanrecord van 2.17.01 min. op de 1500 meter. Petra Grimbergen (B-junio ren) uit Rijnsburg werd even eens Nederlands kampioen, na zeges op de 1 en 3 km een 2e plek op de 1500 en een 4e op de 500 meter. Gert-Jan Noot- enboom (Rijnsburg) en Hein Jelle Braaksma (Noordwijk) werden in hun klasse 4e. Pas cal Vergeer uit Warmond ein digde bij de junioren-C op een totaal vierde plaats met drie persoonlijke records op de 500, 1000 en 1500 meter. Edward Hagen finishte in de marathon van Assen op de ne gende plaats in de sprint van 37 rijders, die nog in dezelfde ronde reden. De Lissenaar probeerde in de laatste rondes nog weg te komen, maar slaag de daar niet in door het enorm hoge tempo in het peloton. Ri chard van Kempen liet de rest van de groep in de laatste ron de zijn hielen zien en eindigde zo weer eens als eerste. Hagen werd echter in een ongunstige positie gemanoeuvreerd en kwam ditmaal niet verder dan de negende stelling. Bij de B- rijders gleed Paul Robijn in de groepsspurt als veertiende over de streep. LEIDEN Een aantal squashteams hebben in de door de bond ingestelde vrije week toch competitie gespeeld. Da mes 1 van de LSRC speelde een uitwed strijd tegen het Haarlemse Overhout 2 en boekte een 4-0 overwinning. De heren van LSRC 2 speelden thuis tegen Alphen en werden met 4-0 weggeveegd. De Leidse Jana van Duyn startte tegen Wil Wancers overdonderend. Ze pakte al na vijf minuten vde eerste game met 9-0 en rondde de partij binnen een kwartier af. Kitty Klaassen verloor door nonchalant spel het eerste part van de Haarlemse Miijam Storm, maar herstel de zich snel en won de volgende drie games met 9-5, 9-4 en 9-2. Karin Swiers stelde de, Leidse zege veilig door Anneke Hoogmoed in drie games van de baan te slaan. Claire Freling maakte tegen Ingrid Bosch de overwinning compleet: 3-0. De Leidse heren presteerden heel wat minder en haalden bij elkaar opgeteld slechts twee ga mes binnen tegen het sterke team van Alphen. Alphenaar Elenvaas stond een game af aan Huub Smit. Rovekamp versloeg de Leidse Frits van de Bos en Van de Zwan won van Leide- naar Harm van Maneren: twee keer 3-0. De Leidse Peter Altenburg boekte de tweede game op naam van de LSRC, maar kon tegen Demoet de eer niet redden. LSRC 2 is nu niet meer in staat om de degradatie te ontlopen en start vol gend seizoen in de vijfde divisie. LEIDEN De bowlers van Formule Leiden heb ben zich gisteren in Maarssen weer volledig in de race om de landstitel gespeeld. Tijdens de voor laatste speeldag van de nationale hoofdklasse ver overde het Leids trio ze ven winstpunten. Het klom daardoor op van de zesde naar de gedeelde derde stek, met nog twee punten achterstand op lijstaanvoerder De Boer uit Vlaardinger. De nummer twee van vorig jaar kan tijdens de laatste rond gang in Vlaardingen derhalve wederom een gooi naar het Nederlands kampioenschap Vooral de start van Formule was er een van grote klasse. Hoewel het veld dicht bij el kaar lag, had De Boer zich als duidelijke favoriet aangediend. Het was die koploper, die niet tegen de Leidse afvaardiging opgewassen was. Met 540 om 523 en 586 tegen 554 trok For mule de volle winst naar zich toe. Drager van de rode lan taarn, De Kegel uit Amstel veen. kwam er tegen de Lei- denaren helemaal niet aan te pas getuige de grote verschil len (565 tegen 532 en 616 tegen 524). De 1-2 nederlaag bij Na tionale Nederlanden mag als een lichte misstap worden be schouwd. Na de eerste game- winst (550-532) was Formule in het laatste part weinig for tuinlijk (511-536). De indivi duele daden kwamen ditmaal vooral van Bas Menken. De nationale selectiespeler scoor de 1190 (6 games). Jim Schef- fer had 1106, terwijl broer Frank door twee zwakke slot- games terugviel naar 1072. Stand hoofdklasse na 15 wedstrijden: 1 De Boer Vlaardingen 27, 2. Figh ting Machine Rotterdam 26, 3. For mule Leiden en Bison Maarssen 25, 5. Ommoord Rotterdam 24. 6 Smit Zwijndrecht 22. 7. Nijmegen en Na tionale Nederlanden Vlaardingen 20, 9. Boekos Boekei 19, 10. De Kegel 17. LEIDEN De heren van MSV hebben dit weekein de voor de enige basket balverrassing gezorgd. In de hoogste rayonklasse werd kampioenskandidaat Veenland op een neder laag getrakteerd (93-92). De heren van Leiderdorp waren in en tegen Lisse niet in voor een verras sing (63-76). Concurrent Early Bird maakte geen misstap tegen het slecht verdedigende Luba Lei den (102-79). De leukste wedstrijd om te zien was ongetwijfeld die in de eerste klasse rayon tussen de heren van MSV en Veenland. Veenland bezette direct achter Voorburg 2, samen met Loco motief, de 2e plaats in de com petitie, en het was daardoor duidelijk favoriet tegen lage middenmoter MSV. Het pakte zaterdag onver wacht anders uit. Weliswaar klopte het organisatorisch niet altijd even goed bij MSV, de enorme inzet bleek dat vol doende te compenseren. De vechtlust van de Noordwijkers bracht tevens het tempo in de wedstrijd en juist dat was het zwakke punt van Veenland. De 'oud-gedienden' in de ploeg uit Wilnis, wiens ervaring in de slotfase de balans vaak in het voordeel van Veenland de den doorslaan, hadden zater dag te weinig conditie om in die beslissende fase een rol van betekenis te kunnen spe len. Enkele seconden voor tijd zorgde Hank Smith (30p) nog wel voor de aansluiting, maar Robert Jan Drijver (26p) en Jan Duindam (20p) hadden de winst reeds veilig gesteld. Eindstand 93-92. In de heren promotiedivisie raakte BVO tegen Goba op nieuw in de problemen. De zóne verdediging van de Al- phenaren werd met rake scho ten doorzeeft, terwijl BVO het in de man-to-man verdediging het op fysieke kracht moest afleggen. Ook na rust (48-38) slaagden de Alphenaren er niet in een vuist te maken. De meest opvallende speler bij BVO was ongetwijfeld Arno Filippo, die ondanks zijn rui me ervaring, met 2 opeenvol gende technische fouten de kleedkamer mocht opzoeken. Het verlies van BVO betekent dat de ploeg hard zal moeten werken om niet opnieuw in degradatiegevaar te komen. Eindstand 104-88. In de heren eerste divisie liet Leiderdorp zich in en tegen Lisse niet opnieuw verrassen. In de eerste heenwedstrijd kreeg de formatie van Peter Paulides nog een gevoelige éénpunts nederlaag te verwer ken, zondag handhaafde Lei derdorp de koppositie met ge mak. Lisse dat in de eigen hal gemiddeld goed is voor ruim 80 punten, kwam nu niet ver der dan 63. Een compliment voor Leiderdorp dat volgens Paulides nog steeds onder de maat speelt. Paulides daar over: „Tegen zo'n ploeg moet je minimaal met 20 punten winnen, en je uitleven in de dingen die je kan. Maar nog steeds blijkt al te vaak dat we een opgebouwde voorsprong door laksigheid weer wegge ven. Als we hogerop willen, dan moeten we daar vanaf". Tegen Lisse dat met de rust al op ruime achterstand was ge zet (32-43), maakte Leiderdorp het zichzelf onnodig moeilijk (48-56). De Lissenaren zagen Leiderdorp echter via de fast break weer afstand nemen, en de wedstrijd op 63-76 afsluiten. De heren van Luba Leiden slaagden er niet in Leiderdorp de helpende hand te reiken door het Purmerendse Early Bird te verslaan. De Leidena- ren verdedigden te slap om de tegenstander te kunnen be dreigen. Early Bird, dat tegen 60% de aanval via het eerste schot afrondde, kwam daarom op 102 punten uit. Leiden plaatste er 79 tegenover. In de dames promotiedivisie nam Lisse revanche op het slechte spel van de afgelopen maand. In een uitstekende wedstrijd werd het op de 2e plaats staande Tonego een ver lenging afgedwongen. Lisse gaf zelfs tot tweemaal toe de winst uit handen. Via 72-65 met 2 minuten te spelen mocht Tonego aansluiten (73-73). In de verlenging gebeurde dat opnieuw. Bij 79-73 sloeg de angst de Lisseploeg om het hart. De Amerikaanse Cole man (42p) maakte daarop voor Tonego het verschil. Eind stand 81-83. Grasshoppers speelde vrijdag al tegen DAS in Delft. Coach Wallaart vreesde deze tegenstander, ze- ke'r omdat zowel Marja van Dijk als Marja Schaap vanwe ge blessures niet mee konden spelen. DAS kon desondanks geen vuist maken en verloor kansloos met 48-77. De dames van MSV verloren zaterdag van Racing Amsterdam. In Noordwijk bakte de ploeg van de aan het eind van dit seizoen vertrekkende coach Titus Flapper, er bitter weinig van. De heren van Grasshoppers tenslotte, gaan in aanmerking komen voor degradatie uit de eerste rayonklasse. Zaterdag werd verloren van staartploeg Cangaroes. Grasshoppers kan slechts zichzelf verwijten ma ken voor het verlies. Spelers die niet trainen, en zelfs bij wedstrijden verstek laten gaan voor weekenden uit en ver jaardagen, horen niet in deze klasse thuis. Eindstand Canga roes - Grasshoppers 83-80. LEIDEN Robin Sprink- huizen (Zijl) was afgelo pen zondag, tijdens de B- competitie goed op dreef. Op de 200 rug dook hij in 2.33.8 onder de gestelde li miet voor de komende winterkampioenschappen en op de 100 rug zwom hij een nieuw persoonlijk re cord wat hem tevens een zilveren plak opleverde. Doordat Brenda Ligtvoet een knappe 1.05.2 zwom op de 100 vrij heeft zij met Ingrid van Veen, Maaike Parrel en Ama- rentia Verkade een inschrijfli- miet op de 4 maal 100 vrij on der de 16 behaald. De laatste limiet voor de Zijl werd be haald door Robert Janssen, op de 400 wissel tikte hij in 5.01.7 aan. LZ, dat dit weekeinde met de tweede zwemploeg aan de D-competitie deelnam, kon de 43e limiet noteren. Deze werd behaald door Pauline Stastra, Winny van Deelèn, Danny van Klink en Nancy Kijk in de Vegte op de vier maal 200 vrij. Kijk in de Vegte behaalde op deze afstand te vens de persoonlijke limiet. Op de 400 vrij tikte Maaike Parrel (Zijl) als eerste aan in 4.49.1. Een zilveren plak be haalde zij op de 100 vlinder, direct gevolgd door Amarentia Ver kade. De twee 13-jarigen vielen nogmaals in de prijzen op de 100 vrij; Parrel verover de goud, Verkade haalde brons. Op deze afstand ver dienden bij de jongens '69 en later Eelco Parrel en Robert Janssen de tweede en derde plak in twee nieuwe persoon lijke records van respectieve lijk 56.8 en 57.7. Alsof dit voor Janssen niet genoeg was, vero verde hij nog een zilveren plak op de 200 schoolslag; Onno Regensburg tikte 0,4 se conde achter hem aan (2.43.8). De 100 school leverde voor Re- nate Vlasveld een derde plaats op. dit gold ook voor Danny Dubbeldeman die deze afstand bij de dames aflegde. Nog maals brons op deze afstand was er voor Robby Dubbelde man. Laurens van Kampen werd hier tweede in 1.23.5. Op de 200 rug jongens 71 en later tikte Niels Ouwekerk als tweede aan en Erwin Siera in een persoonlijk record van 2.30.1 als derde. Ingrid van Veen zwom zich op de 200 vrij naar een tweede plaats, ach tervolgd door Pauli Venekamp die als derde finishte. Op de 100 vlinder dames gold het zelfde: Van Veen als tweede in 1.11.8 en achtervolgster Vlas veld als derde in 1.12.0. De laatste medailles op de per soonlijke afstanden voor De Zijl werden tenslotte behaald door Niels Ouwekerk en Mar co Blokpoel (le en 2e op de 100 vlinder) en Laurens van Kam pen (3e op de 100 rug). Bij LZ werden de volgende re sultaten geboekt; Karin Stastra werd tweede op de 100 vlinder meisjes 73 en later in de tijd van 1.15.4, bij de dames vero verde Saskia Terhorst de der de plak op deze afstand en dit gold ook voor Paul Ravensber- gen. Natasja Raaphorst behaal de twee maal zilver; op de 100 en 200 vrij. Op de eerste af stand tikte Angelique Hoogen- boom achter haar aan en op de dubbele afstand was het Bian- ca Hops die de derde plak ver overde. Marieke van Leeuwen en Fleur Bakker behaalde ten slotte de gouden en bronzen plak op de 100 schoolslag da mes. Bij de estafettes eindigde LZ als tweede op de vier maal 100 vrij dames en de vier maal 100 wissel heren werd met brons afgesloten. LEIDEN In de vijfde ronde van de KNSB- schaakcompetitie speelden de Leidse teams nauwe lijks beter dan in de vori ge ronde. Philidor Leiden ging in de hoofdklasse kansloos ten onder tegen Desisco Watergraafsmeer (3-7) en eerste-klasser LSG 1 verloor in Breda met 4-6 van De Variant. In de tweede klasse won Philidor 2 weliswaar van Dordrecht, maar moest LSG 2 de meerdere er kennen in DD 2: 2-6. In de hoofdklasse revancheer de kampioen Volmac Rotter dam zich voor de nederlaag te gen Eindhoven door het Nij meegse „Strijd Met Beleid" met 9-1 op te rollen. De Leidse huurlingen Van der Wiel en Kuijf knapten hun karwei moeiteloos op. Marcel Piket liet zijn tegenstander met re mise liet ontsnappen. Volmac leidt nu met vier bordpunten vóór Desisco Watergraafs meer, de opponent van Phili dor. Het sterkste tiental van Lei den kwam zaterdag al snel in de problemen tegen Desisco. Op de twee eerste borden kon den Peter Gelpke en Hans Kuijf het niet bolwerken tegen het titelgeweld van Paul van der Sterren en Hans Ree. Ook Henk van Maaren werd hard handig van het bord gezet. Na een remise van Leo Hofland verzorgde Piet Bakker het enige winstpunt voor. Philidor. Bakker zette zijn positionele voordeel in tijdnood om in fraaie winst. RAG de Graaf en Joop Piket verspeelden ver volgens hun kleine voordeel tjes. De Graaf blunderde^ in een gewonnen stelling een volle dame weg en Piket maakte één desastreuze fout. De twee remises van Heieen de Greef en Coen Stehouwer bepaalden de voorlopige eind stand op 2,5-6,5. De enige afge broken partij, van Leo van der Spek, biedt nog kansen op een vol punt, hoewel er mogelijk een theoretisch remise-eind spel op het bord staat. LSG 1 miste een aantal kan sen tegen De Variant. De eind stand, een 6-4 nederfaag, is een afspiegeling van het ELO-ver- schil, maar zeker niet van het getoonde spel. Charles Kuij- pers blunderde met een sl meer een volle toren weg Aad van Moorsel gaf in i aanval van schaakblindh een pion weg, waardoor i derhalf punt verloren ging. Leidse zeges werden binn gebracht door Adrian Clem in een degelijk eindspel door Kees van Zijp, die de kale sponsor mocht versla Dirk Sikkel, Teun van i Vorm, Leon Konings en I kert Geertsma zorden v vier halfjes. Het goed draaiende Philido bond Dordrecht aan de zq kar. Drie remises van Kuijf, Henk van Loon en Lj van Ofwegen legden de bi voor de overwinning. VI Vriend, Herman van Halde] en Ab Smit zorgden met n punten voor de eindzege. Li 2 presteerde daarentegen i derom niets tegen het Haa DD 2. Leon Huijsdens w Annemarie Bensschop en mon Duindam remiseerden de rest verloor. In de derde klasse boekte phen een gelijk spel in A sterdam. MEMO 2 kreeg 4-4 te weinig, aangezien B bert Passenier ontsnapte i remise en Onno van Dijk verloren stand mat mocht ven. Thiemen Apeldoorn re zijn tegenstander wel regelr tig op en Peter Passenier Gerard den Hollander voltt den met twee halfjes het i matchpunt. LSG 3 mocht VVV Alkm dankbaar zijn voor de v< winst. Peter van de Booga kreeg bij een 4-3 voorspn in een verloren pionneneii spel remise aangeboden. Da voor hadden Remmelt Ott Klaas Hagendijk en Aid Westra-Hoeksema drie uih kende partijen laten zien, I wijl Raoul van Ketel in t nood de winst naar zich t trok. Voorschoten 1 speelde ge tegen Caissa. In een comp misloze wedstrijd wonnnen Voorschotenaren vier k( verloren echter evenzov maal. Geert Huizer en E Houweling waren duidelijk sterksten, Frits Fritschy Frank den Herder deden rommelig. De enige die nög overlevingskansen voor Vo schoten 2 gelooft is de team der. Na de nederlaag van tegen ZSC/Saende is het ac tal op de negende plaats land. AZC-er Gijsbert van der Leden van nymmer twee. (witte cap) geeft een pass af in de wedstrijd tegen HZC/de Robben. De Alphenaren wonnen met 14-9 foto. sf* LEIDEN Met alleen nog een wedstrijd tegen hekkesluiter DZV7 Mar tens te gaan heeft Tar- vo/AZC zich een uitste kende uitgangspositie voor het ingaan van de play-offs verworven. Naaste belager HZC/de Rob ben werd met een duidelijke 14-9 nederlaag naar huis ge stuurd, waardoor AZC een gat van vier punten slaat met de Hilversummers. Is de span ning aan de top voorlopig weg, de strijd om de vierde plaats, die ook nog recht geeft op deelname aan de play-offs, zal pas volgende week beslist worden. De Zijl/LGB won de stadsderby tegen LZ'86 met 7- 5 en blijft hiermee Polar Be- ars, de nummer vier, op twee punten volgen. Voor HZC/de Robben hadden de Alphenaren kennelijk toch wat meer ontzag dan de door snee-ploeg, want AZC week af van de gewoonte de opppnent in de beginfase te overdonde ren. De ploeg van trainer Piet Ree dijk had grote moeite met de press-verdediging van HZC/de Robben, dat deze spelvorm een stuk beter bleek te beheersen dan AZC. De tussenstand na een periode was dan ook een verrassing: 1-3. Reedijk scha kelde over op de vertrouwde zóne-verdediging, waarmee zijn ploeg zich duidelijk meer in zijn élement voelde. Vlak voor het einde van de tweede periode zette Gijsbert v^n der Leden zijn ploeg voor het eerst op voorsprong (6-5) en vanaf dat moment beheerste AZC de wedstrijd. Ondanks het ge creëerde overwicht kon AZC de nummer twee van de rang lijst in dè 3e periode niet af schudden, getuige de 9-8 van Robben-motor Nico Lande- weerd vlak voor tijd. Na het middenuit nemen van de bal waagde de Alphense uitblin ker Arco Verboom vanaf twintig meter nog een doelpo ging. Groot was ook zijn eigen verbazing toen het speeltuig via het water in de kruising verdween. In het laatste spel- deel kon AZC zich naar harte lust uitleven op de counter en via 12-9 liep de Reedijk-equipe via twee beauties van John Jansen en Ewout van Winsen uit naar 14-9. Periodestanden: 1-3; 6-5; 10-8; 14-9. Doelpun tenmakers: Arco Verboom 6; John Jansen 4; Gijsbert van der Leden 2; Ewout van Win sen en Remco Pielstroom elk 1. De kwaliteit van de Leidse derby Zijl/LGB - LZ'86 was van een stuk lager gehalte dan de vijftien kilometer verderop gespeelde topper. Beide ploe gen konden een overwinning goed gebruiken; De Zijl/LGB omdat het nog meedingt naar de vierde plaats en LZ omdat het de rode lantaarn niet meer wil delen met DZV. Met de wetenschap dat De Zijl, dank zij de 7-5 winst op de stadge noot die uit de bus kwam, in het spoor blijft van Polar Be- ars, mag de ploeg nog een week hoop houden om over een maand mee te draaien met de beste vier van Nederland. De Zijl zal tegen De Robben dan wel uit een ander vaatje moeten tappen dan het tegen LZ deed. Beide ploegen speel den een zóne-verdediging dat maakte de wedstrijd zi onaantrekkelijk. Plichtms bewoog het spel zich langza van het ene naar het andi doel, alwaar de bal lang w« rondgespeeld teneinde e gaatje in de zóne te vindi Dat dat nauwelijks lukte kende de aanvallende macht van beide ploegen, spanning en de derbysf< zorgden ervoor dat de talrij toeschouwers toch tot het la ste moment geboeid blev kijken. Na drie periodes sto er een krappe 6-5 stand in 1 voordeel van de Rood-Witt op het scorebord. Een sne tegenstoot van Paul Belt vro in het vierde part stelde u eindelijk de zege veilig, schade die de Zijl in de eer derby opliep is hiermee echl nog lang niet uitgewist. Per: destanden: 3-2; 5-4; 6-5; 7 Doelpunten Zijl: Alex Verho 2; Marc van Belkum 2; Edw Redegeld 2 en Paul Belt LZ'86: Wico van de Zeeuw Ruud Muusse, Frans van d Brink en Rene van de Zeeu elk 1

Leidse Courant | 1988 | | pagina 16