oreholte blijft Aalsmeer volgen Fides Pacta mist pvs haken af laatste kans Volleyballers Novo verschalken koploper Molenwiek TOP kansloos tegen SCO :4aturnus en gSPQRTTRIBUNE Vee titels voor Corno Meskers Crosser Huub Pragt studentenkampioen Remmerswaal heerst in Wassenaar £«idóC<3ou/ia/nt maandag 8 februari i988 PAGINA 15 ÏDEN De Warmond- I badmintonner Corno fekers heeft gisteren in lschendam twee titels iverd bij de districts- dkampioenschappen. Lisse-troef Brenda Co- ji en de Flair-hoop Bas Zeist en Wouter de ;ter kwamen eveneens t titels thuis. Leidschendam bleek Corno peers in de heren enkel en Lew ëemengddubbel veel te K voor de gezamelijke con- ;entie. Na de titel in de ;ijdsklasse 2 van vorig jaar, was er nu dus winst in de hoogste jeugdklasse voor Mes kers. Met 15-9 en 15-8 werd Martin Holtrop duidelijk aan de kant gezet. In het gemengd- dubbel was hij met clubgenote Carin Westerduin te sterk voor het Rotterdamse koppel Petra Landmeter-Emile Vro lijk. De dubbeltitel ging aan de neus van Meskers voorbij, doordat partner Danny van Leeuwen zich kort voor het toernooi geblesseerd afmeldde. In de jongere leeftijdsklassen was de Leidse regio eveneens goed vertegenwoordigd. Bren da Conijn* behaalde ondanks een aantal ferme buitelingen in de single tegen Christa Boe- ters slechts een tweede plaats. De beide speelsters (onder de hoede van Stichting Beter Badminton) completeerden el kaar in de dubbel. Tegen Dijk stra/Kriele behaalden ze, on-' danks een blessure van Conijn en na een spannende eerste game, de titel. Bas van Zeist en Wouter de Lijster behaal den ieder bij de allerjongsten twee titels. Van Zeist deed dat in het enkelspel, De Lijster sa men met gelegenheidspartner Susan Korving in het ge- mengddubbel. Beide „donder stenen" wonnen samen het „heren"dubbel. LEIDEN De Leidse student Huub Pragt is in Til burg Nederlands kampioen veldlopen geworden. Na een sterk optreden bij het WK in Bologna was het bij na logisch dat Pragt de nationale titel ook op zou strij ken. De aankomend Egyptoloog kwam op het bekende Waranda par- kours in Tilburg na 31.40 minuten over de finish en had bijna een halve minuut voorsprong op concurrent Aart Bakker. Dub bel feest was het in huize Pragt, doordat partner Joke Kleyweg de titel bij de dames veroverde na een nog spannende eindstrijd. Na 16.59 minuten had de eveneens „Haagse" Kleyweg een voor sprong van slechts zes seconden op Groningse Greta Jansen. LEIDEN Richard Remmerswaal heeft nadrukkelijk zijn stempel gedrukt op het toernooi van de Badminton Club Wasse naar. Met drie overwinningen gaf hij daarmee gestalte aan de gestage groei die Wassenaar, de club promoveerde naar de landelijke competitie, mee maakt. Remmerswaal behaalde in drie finales evenzo- yele titels. In het enkelspel had hij nog aardig wat moeite met zijn clubgenoot John van Eg- mond, met wie hij het dubbel won na drie sets. In het gemengddubbelfinale vond Remmers- waal zijn clubgenote Monique Hilgeman aan zijn zijde. Hilgeman was in de finale damesen kel ten onder gegaan tegen Merenwiekse Jea- nette Peerdeman en haalde met hulp van Rem merswaal haar revanche op Peerdeman, die ge steund werd door Mark Beerlage. Bij de bad mintonners in de klasse D was de Koudekerker John van Rijn de enige met twee optredens in een finale. Bij het heren enkel won hij de strijd van Bernard Huizen van het Katwijkse MKVK na 15-4, 14-18 en 15-3. In het gemengddubbel verloor hij met clubgenote Yvonne Goozen van een Delftse combinatie. Sonja van Vliet hield de titel bij de dames in eigen huis door Waddix- veense Karin Kros duidelijk terug te wijzen. Ook het duo Rieke Corel-José Knijnenburg kwamen namens de organiserende vereniging Wassenaar op het hoogste platform. In het da- .mesdubbel hadden zij drie games nodig om hun Delftse tegenstanders de baas te blijven. erv 1 JDRHOUT Na de •tïige 25-16 overwin- ïni> °P J°nk Cars Vido ]t Datateam-Foreholte n (loper Aalsmeer in de va]jd om het kampioen- ter?P goed volgen. De we6meersen, die het laag- in lasseerde Bornerbroek we> 10-16 klop gaven, en'iben zes duels voor het i van de competitie r punten voorsprong op l^rhouts handbaltrots. Air twee weken vol- fde week ligt de com- Itie stil kan Forehol- n Aalsmeer de achter stand op de koploper ver minderen tot twee pun ten. Aalsmeer heeft dan alles nog in eigen hand, want als het zover komt, is er nóg een misstap no dig om „Les Verts" naast de huidige leider te bren gen. Jan Kecskemethy kon gister middag na de 25-16 overwin ning op Vido tevreden zijn over zijn pupillen. Foreholte begon weliswaar onzeker, maar speelde Vido daarna be heerst naar een kansloze ne derlaag. Keepster Diana van Dam moest in die beginfase driemaal vissen, omdat er te laks verdedigd werd, de bal in de aanval te langzaam rond ging en er te snel geschoten werd. „De Groentjes" herstel den zich echter. De 1-3 achter stand werd door Elly Spreeuw en Ellen Warmerdam (snel, fel en goed passerend) omgezet in een gelijke stand (5-5), waarop de thuisploeg snel een gaatje (9-5) sloeg door treffers van andermaal Warmerdam en Connie van der Werf. Het bre- akploegje Vido maakte haar faam waar, door de marge even vlot in drie uitvallen weg te poetsen (9-8), waarop de Purmerendsen tot rust aardig bijbleven: 13-10. Na de pauze was de spanning er gauw af. Elly van Leeuwen zorgde voor 15-10, een verschil dat voor het dapper spelende Vido in het vervolg te groot bleek. Niet dat de gasten de partij weggaven. Foreholte was ge woon sterker was in het twee de bedrijf attenter op de break outs van Vido. Onder leiding van uitblinkers Ellen War merdam en Elly Spreeuw (bei de goed voor 6 treffers) bouw de de thuisploeg de score, ge leidelijk uit naar de verdiende 25-16 eindstand. Uitblinkster Ellen Warmerdam neemt vanaf de linkerhoek het doel van Vido onder vuur. Ze was met zes treffers gisteren sterk op dreef. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREf» SASSENHEIM - Het lijkt er sterk op, dat TOP een rustig uiteinde van de zaalkorfbalcompetitie tege moet gaat. De hoofdklas ser uit Sassenheim moest lijstaanvoerder SCO met 15-20 voor laten gaan, wat alweer de derde nederlaag op rij betekende. Dit kan haar weinig deren, want de acht van Engel weet zich ruim in de middenmoot nu het protest van Groen Geel werd afgewezen. Bo vendien kan staartclub KVS haar niet meer inha len en mag de andere de- gradatiekandidat Wordt Kwiek geen punt meer verspelen om nog op gelij ke hoogte te komen. De voorlaatste thuiswedstrijd van TOP tegen SCO bewees nog eens het grote krachtsver schil tussen de onderste en bo venste helft van de hoofdklasse A. De bezoekers uit Oldeholtpa- de begonnen superieur en na men in twaalf minuen een 1-6 voorsprong. Ria Nijenhuis, Jac queline Winter, Gerco Lange- laan. Frank Nijenhuis en Aad Wiegerink, opnieuw in de plaats van Anne van der Zaag, leken met 6-8 de spanning terug te brengen, maar de volgende ze ven minuten tot aan de rust brachten een domper een tus- senspurt van SCO zorgde voor kansloze 7-13 cijfers. Alleen Ka rin Westerbeek wist in deze fase nog een tegentreffer te plaatsen. „Je verliest zo'n pot toch, daar helpt ook geen Anne van der Zaag aan," verzuchtte de desbe treffende speelster na afloop, daarmee aangevend dat haar team nooit in een stunt had ge loofd. Dit werd in de tweede helft nog duidelijker, want TOP kon on danks een terugval van haar op ponent het verschil nooit klei ner maken dan vijf treffers. Het geloof in eigen kunnen was er niet," onderstreepte coach Jas per Engel nog eens de tekortko mingen van zijn selectie. „Ac ties werden door twee spelers ondernomen en de rest stond alleen maar toe te kijken." De 15-20 nederlaag mocht dan ook het predikaat kansloos meekrij gen, treffers an Frank Nijenhuis (4), Gerco Langelaan (3) en Jac queline Winter ten spijt. el s 3^1DEN HVS heeft hard gewerkt aan het kampi- ins^haP- Van Snelwiek wel te verstaan. Als de npwijksen ooit de kans hadden de koploopster te 'laan, was het gisteren, maar een ruime voorsprong d ingeruild voor een 15-16 nederlaag. De heren van ™)rnus haakten ook af in de race naar het kampioen- «*p. EHC versloeg de Leidse handballers met 18-13. 3.81, :r f moest tegen Snelwiek winnen om nog enigszins uitzicht op ^Kampioenschap in de derde divisie te houden. Aanvankelijk 9) 2-het er naar uit dat de Stompwijksen daar met gemak in zou- blagen. Met simpele maar effectieve aanvallen werd de de rde van Snelwiek keer op keer uitgespeeld. Bij 7-1 deden de jbrdamsen voor het eerst wat terug. Tekenend voor de wed- jpiq) was de manier waarop dat gebeurde. Snelwiek onder ste een HVS-aanval en maakte de break-out vakkundig af. Just (8-5) bouwde HVS volgens hetzelfde recept een 11-6 en 53,4114-10 voorsprong op. Ook op identieke wijze kwamen de ei- 3k verslagen Rotterdamsen terug in de wedstrijd: via de -out. Onder luide toejuichingen van het in ruime getale 'gereisde publiek haalde Snelwiek met 15-16 het kampioen- p praktisch binnen. Naast de nummers één en twee kwa- h* ook de nummers drie en vier tegen elkaar in het veld. "^pia won de confrontatie in Voorschoten in het eerste deel twwde tweede helft. Na een onwennige start, met veel balver- '^an beide ziiden, accelereerde Olympia van 7-7 naar 12-7. iaut»yerschil hielden de Wassenaarsen, ondanks het uitvallen 1 Mtngeborg Henkes in handen, hoewel de arbiters Vires nog ^.bonusdoelpunt" gaven (14-10). OASE nam de dreiging voor adatie zo goed als weg door Ancora met 12-9 te kloppen, tijd hielden de partijen elkaar vanuit een gesloten verde- Berig in evenwicht. Pas na een kwartier in de tweede helft jTjaJlJbij een 7-6 stand de vlam in de pan. Ancora stapte te gretig 'jaar de opbouwsters uit Oud-Ade. Daar profiteerden met Gerrie Hoogenboom en Helma van der Geest van. Van de j^ikwam Ancora niet meer terug. 1. sieren van Saturnus hebben een kwartier lang laten zien ^^en 4-2 verdediging uitgespeeld moet worden. Zij vergaten «jplgens prompt hun eigen voorbeeld. EHC profiteerde, min Pojjjeer tot eigen verbazing. Van een 1-5 achterstand kwamen teidschendammers halverwege op een 9-5 voorsprong. Dat Jeenjook de verdienste van hun doelman, die met enkele gave ^jjngen het Leidse zelfvertrouwen nog verder deukte. In de m. (de helft probeerde Saturnus met een 4+2-verdediging een gering te forceren, maar dit lukte -maar ten dele. De ploeg tepoip bij tot 15-13, maar ging in de slotfase toch onderuit: 18-13. M.6.istreek vocht tegen Vires meer tegen zichzelf dan tegen de ^jtploeg. De overwinning kwam pas in de laatste minuut tot gl Tot die tijd kregen de mannen uit Gouda alle gelegenheid 'irkel vrij te spelen. Omdat Rijnstreek goede aanvallen af- ?lde met grote missers, mocht het uiteindelijk blij zijn met mJi-14 zege. (rust 8-8) afdeling wonnen de heren van HVV in de slotfase van ï^rnus 2 met 12-16, terwijl de dames van HVV hun koppositie Y^lideerden dooreen matig 6-8 zege op Hermes 2. De dames rsd (Saturnus konden aanvallend geen vuist maken tegen EHC. gevolg was een logische 11-6 nederlaag. Northa gaf met de hén (nederlaag tegen Wings 2 de strijd definitief op. Paul Robert Nugteren namens Velocitas in een stijlvolle actie in de met 8-7 gewonnen topper tegen SDO (K). FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN LEIDEN Fides Pacta heeft haar laatste kans op de hoofdklasse verspeeld door van Samos te verlie zen (14-16). Pernix moest eveneens met een neder laag genoegen nemen bij Keizer Karei (13-7). De Danaïden behield haar kansen op een kampioen schap en Zuiderkwartier kwam voor het eerst van de laatste plaats af, maar is net als Fiks nog lang niet zeker van lijfsbehoud. Velocitas kwam samen met SDO (K) op de eerste plaats door de onderlinge wedstrijd met 8-7 te win nen. KNS en Ons Eiland verloren allebei en moeten degraderen naar de afdelingscompetitie. De nederlaag van Pernix bij Keizer Karei ontstond al in de eerste helft, waarin er een 7-2 achterstand ontstond met met Kees Hortensius als enige schutter. De oranjekragen zochten in die fase teveel de paalzone op en moesten het hier tegen hun fysiek sterkere tegenstanders steeds afleggen. Met ruimere aanvallen lukte het Janneke Mulder (2), Carla Kuipers, Kees Hortensius en Peter Kuipers om meer tegen gas te geven, zonder dat het verschil kleiner werd: 13-7. Na zeven overwinningen leed Fides Pacta tegen Samos een onnodige 14-16 nederlaag. Pa tricia Gottmer, Bettina en Ro bin Sommeling en René van der Vooren brachten hun club viermaal op eqn minimale voorsprong, maar de aanval- sacties waren vaak zonder vaart of variatie. Dit werd in het vierde kwartier fataal, want na de vijfde treffer van topscorer Robin Sommeling (13-13) gaven drie Utrechtse doelpunten achter elkaar de doorslag. Zuiderkwatier kampte in het degradatieduel tegen Geldrop met een moeizaam scorende tweede aanval, waardoor een 5-7 voorsprong via Erik van Lunteren (3), Edith Hille- brand, Kitty van der Mark, Dirk Jan de Kreek en Aldo Spadon geheel verspeeld werd (8-7). De twee eerstgenoemde spelers sleepten in de slotfase 9-10 winst weg door zich van afstand en van de stip trefze ker te tonen. Slechts eenmaal wist Fiks van afstand de mand van Albatros te doorboren en dit kenmerkte het geringe schot en zelfver trouwen van de Oegstgeeste- naren. Jacqueline Anholts, Jaap Rietdijk en Nico van Weizen tekenden tot even na rust voor 3-3 en de laatste doeltreffende actie van Tanja Reitsma betekende enkel, dat de eindstand een magere 7-4 werd. Opnieuw had De Danaïden moeite met een op papier zwakkere tegenstander, want Eindhoven gaf een half uur steeds de toon aan (rust 4-6). Erik Kromhout en Heiko Lo cher, samen goed voor tien goals, Annemarie van Dijk, El len Ephraïm, Sandra Slinger land en Enrico Mud zetten de hekkesluiter wel op haar plaats, hoewel dat met 15-11 niet overtuigde. Crescendo sprong heel wat beter met strafworpen om dan Olympiaan, dat er in de eerste helft twee miste (6-4). Carolien van Noort en Henk Alberts hielden elk twéémaal vanaf de stip de zenuwen wel in be dwang, terwijl Alphons Corne- lissen de laatste veldgoal maakte, die tien minuten later goed bleek voor 10-9 winst. Voor Fluks viel er tegen Wei devogels weinig eer te beha len, want de bezoekers hadden meer lengte en loopvermogen én ook schot: 9-11. Nel Hordijk en Aad van Drongelen, beiden goed voor een hattrick, Dorith en Anne Passchier en Kees Imthorn gaven met 7-8 goede tegenstand, die door twee te gentreffers op rij evenwel ge broken werd. Met twee van de in totaal acht strafworpen tegen kwam Ons Eiland bij KIOS snel 2-0 ach ter en in de rust was het ver schil verder opgelopen tot 10- 3. Colinde de Wekker, Jan Boon, Mando Frans en Chris van Schie waren de enige schutters aan Leidse zijde in het 17-6 verlies. „Gelukkig kregen ze net op tijd de belangrijke goals erin, maar ik ben wel een jaar ou der geworden", verzuchtte coach Atte van Haastrecht over de beginaanval van Velo citas, die tegen SDO (K) vie renveertig minuten moeizaam opereerde en op 4-5 ook een strafworp miste. Toos van Poelgeest en Jan Scheffers be schaamden hun trainer niet door gelijk te maken, waarna topscorer Jeroen van Driel (4) de topper in de slotminuut nog een ongedachte winnaar gaf: 8-7. De aanval van Tempo kwam bij Nieuwerkerk zestien minu ten lang niet tot scoren, zodat de 3-6 via ondermeer Erik Pons (4) in 9-6 kon verande ren. Joke Boot en invallers Els Franke en Rob Zwaan brach ten de productie weer op gang, totdat de koploper uit het rondspelen 11-9 maakte. Halverwege de tweede helft lag De Algemene in geslagen positie bij WION (9-4), maar met veel doorzettingsvermo gen werd een knappe omme keer bewerkstelligd: 9-9. Al fred Lambooy maakte in de slotminuut met zijn derde tref fer de gelijkmaker, nadat eerder Ruud Swaak (2) en Jory Sjardijn geholpen hadden het" gat te dichten. Biina de hele wedstrijd bezat KNS een kleine voorsprong op De Zwervers, die maximal 4-6 bedroeg (rust 6-7). Edwin Kooien, Edwin van Leeuwen en Peter Zitman zagen in de laatste vijf minuten hun hat tricks waardeloos worden, toen het van 11-1*1 toch nog 13-11 werd met degradatie als bijkomend leed. ^JDEN De twee eer- teams van Leython (Av/en punten binnenha al Door eigen winst en ^Jies van de concurrent o-.zf het herenteam 2e en damesteam le. Ook twfc boekte een leuk suc- SJdoor koploper Molen- 74 te verslaan. De ies van Gemini-Kan- ,^fes hadden een minder o i^esvol weekend; dames •Mirloor met 3-0 van Ek- {w0. terwijl dames 2 Apunt *iet bggen tegen twvüerveld. Novo 2 dames 2^en in de race voor het J^pioenschap, maar vzKfo 1 zal, net als RVV, niet aan degradatie ontko men, of er zal een wonder moeten gebeuren. Op wonderen hoopt ook Ge- mini 2 bij de heren. Zij speelden hun eerder afge broken wedstrijd tegen VCS af, maar dit duurde slechts 4 punten. VCS, dat zaterdag ook nog met 3-0 won van SOS, won daar door met 3-1. De heren van Leython start ten erg sloom en ongeconcen treerd. De recente nederlagen van opponent Krimpen deden hen denken dat een overwin ning eenvoudig zou zijn. Daar door werd de le set al snel verloren met 15-8. In het 2e part stond Leython al snel achter met 8-0, doordat ook deze set niet accuraat genoeg gespeeld werd. Na een aantal wissels trokken de Leiderdor pers toch aan het langste eind, zij het op het nippertje: 16-14. De daaropvolgende sets waren erg spannend; voor het eerst dit seizoen (alvast vooruitlo pend op wellicht de promotie- /degradatiewedstrijden), werd de 3 meter aanval uitgevoerd. Beide sets werden met 15-13 door Leython gewonnen. Als het team zo doorgaat en pro moveert, gaan de leiderdor pers volgens coach Groen vol gend .jaar zeer hoog eindigen in de le divisie. Novo speelde tegen koploper Molenwiek 74 een goed voorbereid spelletje. Door diep in het centrum te serveren en een diagonaal blok, werd de aanval van de tegenstander geheel ontregeld. De le set ging tot 8 punten ge- lijkop, de 2e set kwamen de Noordwiikers met 6-12 achter. Verder kwam de Molenwiek niet: Novo won deze sets rela tief eenvoudig door geconcen treerd te blijven spelen. Bij de stand 12-14 in het voordeel van Molenwiek vroeg Novo coach van Nierop bewust een 3e time out aan, die niet geho noreerd werd, maar voor zo veel verwarring zorgde bij de nummer 1, dat Novo daarna» de set kon pakken, waardoor de knappe 3-0 overwinning een feit was. Het kon beter, maar toch speelde Novo 2 volgens coach Simon Beurze een „niet echt slechte wedstrijd" tegen Ze venhuizen. Winst was er, op 1 set na, echter niet weggelegd tegen de nummer 1. Ook Ley thon kwam niet tot winst te gen het lager geklasseerde Riva. Er ontbraken 4 spelers, die het 3e team moesten gaan versterken, waardoor nogal wat routine wegviel. Met Ro ger Schalkwijk uit de jeugd, die een goede wedstrijd speel de, werd met 3-1 verloren. LUSV liet slechts 1 set liggen tegen het steeds beter draaien de Kalinko. Door bij de les te blijven en geen steken te laten vallen werd met 3-1 gewon nen. VCS speelde deze week twee maal. Donderdagavond 4 punten van de afgebroken wedstrijd tegen Gemini 2, waarmee VCS een 3-1 zege kon bijschrijven. En zaterdag nogmaals 3 wedstrijdpunten door met 3-0 te winnen van SOS. Tegen deze zwakke .te genstander hebben met name die spelers gespeeld, die in zwaardere wedstrijden wat minder aan de bak komen. De dames van Gemini hadden hun dag niet. Een slechte pass, een slordige verdediging en de nodige misverstanden en bo vendien een slecht gerichte service vormden de basis van het 3-0 verlies. Ekspalvo had een goede analyse gemaakt bij de wedstrijd in de le helft en de sterkste blokkeerders te genover de sterkste Gemini aanvallers gezet. Wel heeft Gemini in de 2e en 3e set nog kansen gehad, maar miste de kracht om door te drukken. Leython draait veel beter dan aan het begin van het seizoen verwacht werd. Tegen Vier hout 2 werd een van de beste wedstrijden van het seizoen gespeeld. Het blok sloot goed en onder aanvoering van spel- verdeelster Dapka van Klave ren was bijna iedere aanval een punt. Door verlies van Sliedrecht staat Leython nu bovenaan. Gemini 2 en Rid- derveld speelden een matige wedstrijd, waar Gemini de le set het beste het spel had. De 2e en 3e set vielen de Voor- schotense dames echter stil en daarbij blesseerde spelverdeel- ster Gisela Segaar zich aan haar vinger. Bij de 2-1 achter stand begon Gemini weer te draaien, met name in de aan val. Door ook de betere service kon de beste aanvalster van Ridderveld uitgeschakeld worden en kon Gemini met 2 punten huiswaarts. Novo 2 speelde in een heksenketel. De kleine zaal van DVC was goed gevuld met publiek, dat pro beerde Novo uit haar spel te krijgen. Alleen de le set lukte dit, daarna heerste Novo. Zij hielden hun hoofd erbij en maakten bovendien dankbaar gebruik van de kleine zaal, door veel via het blok uit te slaan. Ondanks alle pogingen van het publiek werd DVC met 3-1 verslagen. Leython 2 maakte te veel individuele fouten om een kans te maken te winnen: zij verloren met 3-0 van VVV. Kracht en kollek- tief volleybal ontbraken ook bij Novo 1 en RVV. Zij verlo ren beide met 3-0 van respek- tievelijk VOY en Tornado. ANGÉNIS VAN DEN CLOOSTER

Leidse Courant | 1988 | | pagina 15