Nu een medaille in Seoul ^11='"^ Sprinttoernooi van provinciale allure Konijnenberg plakt zelf Nederlandop ski-jack Schaatstitels Porti jk/Meijer êm. felli Cooman i izend- i el WK 1994 mogelijk in Nederland Wanda Pluto weer sterkste WK SPRINT IN CIJFERS Handballers imponerend EcidócSotrumt MAANDAG 8 FEBRUARI 1988 PAGINA 13 !mman treft Portisch kandidatentoernooi IT JOHN Door de verrassende winst B6.[de Canadees Kevin Spraggett op André So- zal Jan Timman in het kandidatentoer- de Hongaar Lajos Portisch tegenover zich ren. De zenuwen van Spraggett bleken bij -2|semi-snelschaken, dat zaterdag in Saint h (Canada) de beslissing moest brengen, ■2ker dan die van de Rus. Ook Viktor Korts- j heeft zich niet bij de laatste acht van het Jilidatentoernooi geplaatst. De ex-Rus ver- 23jvrijdag in Saint John zijn tweede en laatste ïj van de barrage tegen de IJslander Hjar- •n. De IJslander speelde met wit en drong zijn verrassende overwinning door tot de •tfinales. ihdeling van de kwartfinales is als volgt Karpov |-Hjartarsson (IJsl), Joesoepov (Sov)-Spraggett (Can), (Gbr)-Speelman (Gbr), Timman (Ned)-Portisch Becker: man van zes miljoen ESSEN De successen mogen dan verminderd zijn, de sponsors staan nog altijd in de rij voor Boris Becker. De West- duitse tennisser tekent vandaag een reclame- contract met het autocon cern Ford, dat hem per jaar een bedrag van 1,1 miljoen dollar (2 miljoen gulden) oplevert. Zijn coach in het Davis-be- kerteam, Niki Pilic, ging een overeenkomst aan met een concurrerend automobielbedrijf, Opel. Pilic krijgt per jaar 80.000 gulden plus het gebruik van een wagen. Stamsnijder besluit cross-seizoen waardig SINT MICHIELSGESTEL Hennie Stamsnijder heeft het wielercross-sei- zoen besloten met een overwinning. In Sint Michielsgestel was hij gistermid dag in de sprint een fractie sneller dan de Belg Liboton. Reinier Groenendaal werd op 14 seconden derde. Een dag eerder revancheerde Roland Liboton zich in de modder van Zillebe- ke voor zijn teleurstellende optreden bij de wereldtitelstrijd veldrijden in Hagendorf. Geen van de 36 deelnemers kon zich meten met de oud-wereld- kampioen in de laatste wedstrijd van de Superprestige-reeks. De Belg won de veldrit met ruim een minuut voor sprong op Hennie Stamsnijder en ver zekerde zich daarmee van de Super- prestige-bokaal. Van Hooydonk bezorgt Raas eerste succes GRANADA De ploeg van Jan Raas heeft het eerste succes binnen. De Belg Ed- wig van Hooydonck won de Ronde van Andalusië. Hij eindigde gisteren in de slote tappe van Malaga naar Gra nada als tweede. De ritzege ging naar Adrie van der Poel, die in het eindklasse ment vierde werd achter Maarten Ducrot, die op de derde plaats beslag legde. Greg LeMond, de kopman van Jan Gisbers, reed de koers uit. Hij eindigde als honderdste op 9.55 achter de winnaar. Hanegraaf, Van Poppel en de Westduitser Gölz stapten in de laatste dagrit af. CALGARY Schansspringer Gert-Jan Konijnenberg arriveer de afgelopen weekeinde als eerste Nederlandse sportman in Cal gary. De Leidse student doet diensf als voorspringer op de olym pische schans in het Canada Olympic Park. Hij werd hiervoor via de Internationale Ski Federatie door het Internationaal Olympisch Comité uitgenodigd. Als voorspringer behoort Konijnenberg niet tot de officiële Ne derlandse afvaardiging. Zijn overtocht werd betaald door zijn sponsor. Alleen de kosten van verblijf zijn voor rekening van het IOC. Konijnenburg werd ook niet uitgerust met de officiële kleding van de Nederlandse Olympiërs. „Ik heb zelf maar de naam NE DERLAND op de rug van mijn ski-jack geplakt". Voor de officiële uitrusting had Konijnenberg wel contact met het NOC. „Ik kwam terecht bij de leverancier Muller. Hij is ook NOC-lid. Uiteindelijk kreeg ik te horen dat ik nergens recht op had. Mij best, maar ik werd wel verzocht de kleding voor skibal lerina Martien Nouwen mee naar Calgary te nemen". EINDHOVEN Anne Jan Portijk en Herma Meijer zijn in Eindhoven Neder lands kampioene schaatsen junioren A ge worden. Portijk won drie afstanden (de 500 meter in 39,55, de 1500 meter in 1.59,13 en de 3000 meter in 4.11,69), Meijer was op alle vier de afstanden oppermach tig. Bij de jongens werd Ben van de Burg tweede, voor Thomas Bos. Bij de meisjes had Meijer een voorsprong van ruim vier punten op Indra Arendz, die Babs Bijlsma achter zich liet. Opvallend was de ver richting van de kampioen bij de B-jon gens, Cor Jan Smulders, op de vijf kilo meter. Hij overtrof met zijn 7.18,35 de winnaar van de A-jongens, Van de Burg (7.37,67) ruimschoots. Petra Grimbergen werd kampioene bij de B-meisjes. Cooman op haar speciali- in ■actie: de supersnelle "i LSRUHE Nelli an heeft het ritme, aar op 6 maart in Bu st naar de vierde ach- involgende Europese ortitel op de 60 meter ït brengen, te pakken, laar derde wedstrijd van verblijf van een week in :-Duitsland verbeterde de •ldr'eeordhoudster voor de de maal de beste wereld enprestatie. Vrijdag it ze in Sindelfingen de wereldseizoenprestatie 10 seconden. Toen konden ïla Issajenko uit Canada Ie Westduitse Ulrike Sar- nog enigszins in de buurt Cooman blijven, maar gis- in Karlsruhe was zij veel er. Cooman won in 7,07 iden. Druppers behaalde in het duitse circuit ook zijn e zege. De Utrechter won tuttgart de 800 meter in >5, liep vrijdagavond een iv nationaal record op de (3.58,40) en was in Karls- opnieuw de snelste op de jneter in 1.46,94. Het West- circuit leverde gisteren "i vierde nationaal record .ta het 1500 meter record uf,40) van Elly Hulst in Jj|gart en de 4.28,08 op de van de Rotterdamse in .elfingen, alsmede dat van AjDruppers op de mijl, zorg- •ifichmed de Kom voor het fijle record. De Amsterdam- hjliep op de 200 meter een rsyan 21,37 seconden, waar- het bijna zes jaar oude van Marcel Klarenbeek in de recordboeken zorgde de Bul- fee Stefka Kostadinova een beste wereldseizoen- dtatie hoogspringen dames in Piraeus over 2,04 me- |e gaan. Bij dezelfde wed- i hinkte, stapte en sprong J landgenoot Christo Mar- 1 de Europese recordhou- de open lucht (17,92 m) 1 meter. ^'Roemeense atlete Doina Inte heeft tijdens wedstrij- ;in New York het Europe- Idoorrecord op de mijl ge- lyit op 4 minuten en 21,45 nden. Het oude record *<d met 4.26,1 op naam van pritse Kirsty Wade, die in York als tweede eindig- lelinte bleef met haar tijd een seconde boven het ildrecord, dat met 4.20,5 al ïu. iar in handen is van de Mary Decker, ie 55 meter leed de Ameri- •se Evelyn Ashford een ~'aag tegen haar landge- Gwen Torrence. Ver- igster Jacky Joyner-Ker- jbleef met 6.92 meter bij eerste indoor-optreden n|dit seizoen ver verwijderd eihet wereldrecord (7.32 m) haar Oostduitse rivale tep Drechsler. AMSTERDAM De Ne derlandse volleybalher en hebben gisteren op een imposante manier het definitieve bewijs ge leverd om bij 's werelds betere teams te mogen worden gerekend. In de finale van het olympisch kwalificatietoernooi in Amsterdam werd China voor de tweede achter eenvolgende maal ver slagen: 3-0. Wat heet, de tegenstander werd via de setcijfers 15-9, 15-8 en nogmaals 15-9 zelfs op alle fronten overklast, een prestatie van for maat die ook internatio naal veel respekt zal hebben afgedwongen. De geslaagde greep naar de internationale macht kwam niet als een complete verras sing. De jonge équipe van coach Arie Selinger had im mers al eerder bij sterk be zette, maar wat minder offi ciële buitenlandse toernooien van de niet geringe ambities blijk gegeven. Maar de wijze waarop de ditmaal weliswaar wat tegenvallende Chinezen in de kolkende sporthallen Zuid in Amsterdam tot een pas op de plaats werden ge dwongen én hoe de gehele afgelopen week met de zwaar wegende rol van het favo riet-zijn werd omgesprongen, laat slechts ruimte voor opti mistische bespiegelingen op de nabije Joekomst. Want ge let de vorm, die gistermiddag vooral in de eerste twee sets ten toon werd gespreid, mag Oranje zo langzamerhand best rijp genoeg worden ge acht om in Seoul een medail le in de wacht te slepen. Profiterend van de ideale fy sieke capaciteiten van het huidige basis-zestal is het taktisch concept van Arie Se linger voor een belangrijk deel geënt op een hechte blokkering. Een machtig wa pen in de volleyballerij, zo moet nu ook tot in de Volks republiek China zijn doorge drongen. De Aziaten waren volslagen machteloos tegen de solide muur van Neder landse verdedigers die bo vendien ook in de overige defensieve taken in zulke korte tijd een opzienbarende ontwikkeling hebben doorge maakt. Dat gecombineerd met de slag- én sprongkracht van de vrijwel unaniem de twee meter ontstijgende aan vallers, hun desalniettemin atletische vermogens én een voldoende variatie door de spelverdeler. Al met al vormt zich het beeld van een com pleet team, dat het gebeuren aan het net als geen ander ter wereld constant weet te controleren. Mentale vlak Ook op het mentale vlak hebben de Nederlanders tij dens dit toernooi de proeve van bekwaamheid glansrijk doorstaan. Het was vorige week zondag in de openings wedstrijd tegen de Grieken dan wel even schrikken voor de jonge, nog onervaren spe lers toen ze plotseling de druk van het móeten-winnen leerden kennen. „Toen we de sporthal binnenkwamen en al die mensen zagen zitten en dat verschrikkelijke kabaal hoorden, ja, dat deed je wel wat, we klapten even dicht", dacht Peter Blangé gister middag nog even terug aan die wat wankele start. Maar eens moet het nu eenmaal de eerste keer zijn en nadien leek plankenkoorts niet meer te bestaan. „We voelden nu totaal geen zenuwen meer, de situatie was niet nieuw meer. We waren heel ontspannen, zelfverzekerd. Ja, we wisten voor deze wedstrijd tegen China gewoon Aat we gingen winnen. Heeft niemand meer aan getwijfeld", sprak aan voerder Bert Goedkoop na afloop zonder een spoortje grootspraak in zijn stem. In de eerste twee sets was in- Peter Blangé speelde een belangrijke rol in de kwalifikatie voor de Olympische Spelen in Seoul. derdaad sprake van voortdu rend overwicht waarbij de tegenstander op een stevige psychologische dreun werd getrakteerd. „Angsthazen, lo sers zijn het, die Chinezen", AMSTERDAM De strijd om het wereldkampioenschap volleybal voor heren wordt in 1994 mogelijk in Nederland ge houden. Dat maakte de president van de wereldfederatie, de Mexicaan Ruben Acosta, zaterdag in Amsterdam bekend. In eerste instantie had de FIVB voor het evenement zijn gedach ten laten gaan naar Griekenland. Tijdens zijn bezoek aan het pré-olympisch toernooi in Amsterdam raakte Acosta echter danig onder de indruk van de organisatie in de sporthallen Zuid. De kans, dat het toernooi inderdaad naar Nederland komt, mag zelfs groter dan vijftig procent worden geschat. NeVoBo-voorzitter Piet de Bruin was aangenaam verrast: We zullen het gaan bespreken. Er hangt echter wel een aar dig prijskaartje aan. Zo'n zes miljoen gulden". sprak Peter Blangé nadat hij juist tevoren, na het behalen van het beslissende en na tuurlijk bevrijdende pijnt op de vloer enkele doldwaze ca priolen had uitgevoerd. „Fantastisch toch, geweldig, hier hebben we tenslotte zo lang van gedroomd. En dan blijkt het in werkelijkheid precies zo uit te komen als we ons hadden voorgesteld. Tjonge, wat ben ik blij, zeg". Bert Goedkoop, samen met Marco Brouwers één van de mannen van het eerste uur die door de aanzet tot het professionaliseren van het volleybal te geven heel ver hun nek uitstaken: „Denk eens terug aan tien, vijf, nee, zelfs drie jaar geleden. Wie had dit toen ooit voor moge lijk gehouden? Toen konden we hier alleen maar van dro men. En nu, nu sta je er mid denin". Beste speler Behalve de tickets voor Seoul, haalde Oranje in Am sterdam nog wat prijzen weg. Rob Grabert werd gekozen tot zowel beste allrounder van het toernooi, door een jury van deskundigden, als beste speler, door de interna tionale pers. Ron Zwerver werd onderscheiden als beste aanvaller. Een speciale bo kaal was er voor Brouwers. De 29-jarige werd gehuldigd voor zijn bijzondere verdien sten voor het Nederlands he renvolleybal in de laatste ja ren. Speciaal werd daarbij vermeld zijn inzet om Arie Selinger naar Nederland te halen. Dat niet Peter Blangé, maar de Chinees Liqun Yang na afloop tot de beste spelverde ler van het pré-olympisch toernooi werd uitgeroepen, was voor de 24-jarige Voor burger een verrassing, zij het een niet al te pijnlijke. Blan gé, 2.05 meter boven de grond: „We hebben als team goed gepresteerd, zo'n indivi dueel prijsje zegt me echt he lemaal niets. Al vond ik per soonlijk die Chinees geen topper, weinig techniek en een mentaliteit als een koe. En bovendien, Nederland had wel de beste aanvaller en de beste allrounder. Denk je nou echt dat dat zou kun nen zonder een goede spel verdeler? Maar ja, als de mensen dat nou anders zien, laat ze maar. Voor mij telt maar één ding: we gaan naar Seoul". Daar, over ruim een half jaar, wacht het Nederlands volleybal, mits de gisteren getoonde vorm nog wat na drukkelijker kan worden ge polijst (Peter Blangé: „We moeten het nog een half uur tje langer vol kunnen hou den"), mogelijk een volgende interessante impuls. In poule B is Nederland dan ingedeeld samen met Frankrijk, Tune sië, Argentinië, Japan en de Verenigde Staten. Niet de eerste de beste tegenstanders, maar met het Nederlands team lijkt thans eigenlijk van alles mogelijk. De welhaast onvoorstelbare progressie van de afgelopen maanden zal ongetwijfeld vertragen, inplaats van centimeters zul len de prestaties met milli meters tegelijk toenemen. Maar de aanwezige combina tie van werklust, mentaliteit en sportieve/fysieke moge lijkheden is zonder meer goed te noemen. DICK KIERS Met een karate-kreet bestrijdt Guusje van Mourik tegenstandster Reilly tijdens het Europees kampioenschap. FOTO: ANP Weer Europese titel Guusje van Mourik SOPRON Guusje van Mourik heeft voor de zesde achtereen volgende keer de Europese karate-titel behaald. In het Hongaar se Sopron versloeg de 31-jarige karateka uit Zeist de Engelse Taylor in de finale van de gewichtsklasse boven 60 kilogram in 21 seconden. De gouden medaille van Van Mourik was de enige plak die de damesploeg in Hongarije veroverde. HILVERSUM Drie fa vorieten deden gisteren in het W5 op de baan van Hilversum hun plicht. Dat waren Anne Neyenrode, Wervelwind C en Zmanza Princes. De grote favorie ten Ashley Siro en Yorky lieten het afweten en er waren maar dertig geluk kige winnaars die ook de paarden Amazing Star en Zozo Oldeson op het for mulier hadden staan. In het internationale hoofd nummer kwamen slechts zes paarden aan de start. Wanda Pluto had al snel de leiding en zegevierde in de uitstekende kilometertijd van 1.16.9 over de 2.000 meter voor Wikje Last en Winston Jac. Voor de achtjarige merrie, die aan haar laatste seizoen bezig is, was het de vierde opeenvolgende over winning. In haar loopbaan heeft ze voor eigenaar Frans van Eijden al een bedrag van 350.000 gulden verdiend. KOERSTIPS De draverijen van Hilversum (morgen 18.00 uur) en Noot dorp (woensdag 14.30 uur) vra- le koers: Carola van Ranum, Butter fly. Be Be (10-7-6). 2e koers: Ballerine II, Capital Pride, Bovenpad Helm (9-4-8). 3e koers: Cortoz Crown. Annamiek Prinses, Cesaro Speed (6-2-7). 4e koers: Bea Crown, Best Uithuizen, An lares J (5-3-7). 5e koers: Aquavit, Bink Uithuizen, Alida van Imca (8-7-6). 6e koers: William, Waterman, Anne Shoeing (4-8-1). 7e koers: Winston Oxford, Yerry Doffer, Anna Aldorp (6-3-4). 8e koers: Balequina K, Zorro Six, Zege Boszorg (3-7-9). 9e koers: Zinton Star, Zodiaque Mar- ke en Zorro Ricardo (7-3-1). 10e koers: Alfons Uithuizen. Zeppe lin, Boris Boshoeve (8-3-1). Onze tips voor Nootdorp luiden. Ie koers: Ciska Crown, Ciska H en Bastia W (9-1-7). 2e koers: Caesarevento, Bitonto Men del, Cerise (2-6-3) 3e koers: Attack, Baron Randalis, Betty Albo (1-10-3). 4e koers: Yonkers, Zodetia, Yonker Ulandia (10-2-5). 5e koers: Zoot Zuiter, Ziggy Spencer, Zamba Buitenzorg (7-8-4). 6e koers: Bailly Marco, Zico Marco, Butterfly Notice (10-9-7). 7e koers: Bruno, Zerry de Sota, Als- ticgaat (1-6-4). 8e koers: Arhus Cede, Avanti S, Ze- leslie Jacky (9-5-10). 9e koers: Zodiac Victory. Zombi Vi tesse. Yvere Westfrisia (3-5-4). 10e koers: Ypco Oostland, Volant Princess. Yfred Star (4-6-1). lie koers: Zonia Prince, Alex Wielin- ga, Yvan S (9-6-8). MILWAUKEE Een week voor wat een schaatstoernooi van enorme allure belooft te worden, heeft de Internationa le Schaats Unie zijn „provinciale" gezicht getoond. Dat gebeurde tijdens het toer nooi om de wereldkampioenschappen sprint, waar Christa Rothenburger en Dan Jansen wind en koude het beste trotseerden. Het was amateurisme troef tijdens het WK- toernooi. Toch werd al voor de vierde keer tus sen de highways in Wisconsin om wereldtitels geschaatst. Atje Keulen-Deelstra (1970) was de eerste, dertien jaar later maakten de Amerika nen er kennis met Karin Enke (sprint) en vorig jaar prolongeerde dezelfde Oostduitse onder de naam Kania er haar allroundkampioenschap. In tegenstelling tot vorig jaar - toen slechts het Nederlandse ISU-bestuurslid Herman van Laer present was - heeft het voltallige schaatsmana- gement kunnen zien wat het toewijzingsbeleid heeft aangericht. Voorzitter Olaf Poulsen en secretaris Beat Has- ler verbleven angstvallig in de speciaal voor hen opgestelde caravan. Volgens de scheids rechter Gene Sandvig was het energieverbuik van de daar opgestelde apparatuur er de oor zaak van dat de simpele generatoren van het State Fair Park overbelast werden. Bij toewijzing van een evenement in het mon diaal bezien marginale hardrijden kan de ISU niet de garantie afdwingen dat een wereldtoer- nooi beter wordt georganiseerd dan bijvoor beeld wedstrijden in Akkrum. Vier frustreren de ervaringen zullen de schaatsunie ook niet wijzer maken. De Amerikaanse hardrijders kunnen er een potje van maken, omdat'de af deling kunstrijden zo veel geld in het laatje brengt. De somber stemmende ambiance hinderde Jan Ykema niet. Na drie afstanden leek hij zelfs nog uitzicht te hebben op een ereprijs. Voor zichtig manoevrerend schaatste de 24-jarige Fries naar de zesde plaats in het eindklasse ment. „Ik heb wel eerder een aardige positie verkeerd en op die laatste kilometer alles ver speeld. Mijn achterstand op de jongens voor mij was minimaal. Ik ben zeker niet ontevreden". Op de eerste duizend meter was alleen Dan Jansen was rapper. Deze 22-jarige in West Allis wonende Amerikaan - winnaar op de eerste drie afstanden - was tevens de eerste om zijn verrichtingen op het miezerige baantje te relati veren. Daags voor het toernooi stond zijn deel neming allerminst vast. De ongeneeslijke ziekte waaraan zijn zuster lijdt, leek deze week in een eindstadium te zijn gekomen. Dan Jansen sprintte naar het goud in een toer nooi dat voor hem slechts een zeer betrekkelij ke waarde had. FOTO: AP Het blok bij de dames is: (resp. totaal, desbetreffende afstanden): 1. Rothenburger (DDR) 166.625 2. Kania (DDR) 166.810 3. Blair (Vst) 167.495 4. Wang (Chi) 169.360 5. Hashimoto (Jap) 170.465 6. Stahnke (DDR) 170.650 7. Ehrig (DDR) 171.435 8. Tokarczyk (Pol) 173.340 9. Aaftink (Ned) 174.485 10. Rys (Pol) 175.620 11. Fusano (Jap) 175.680 12. Ye (Chi) 176.015 13. Class (Vst) 176.455 14. Rhead (Can) 176.555 15. Nemeth (Oos) 176.655 16. Haringa (Ned) 177.140 17. Bader (Vst) 177.470 18. Grenier (Fra) 177.750 19. Hekkers (Ned) 180.645 20. Toda (Jap) 181.300 21. Mischke (Brd) 181.850 22. Yttredal (Noo) 184.095 Hoiseth (Noo) Holzner (Brd) Heren 1. Jansen (Vst) 2. Mey (DDR) 3. Flaim (Vst) 4. Bachvalov (Sov) 5. Henriksen (Vst) 6. Ykema (Ned) 7. Hamaya (Jap) 8. Kanehama (Jap) 9. Thometz (Vst) 10. Matovetski (Sov) 11. Mitani (Jap) 12. Thibault (Can) 13. Rönning (Noo) 14. Vesterlund (Fin) 15. Moriyama (Jap) 16. Hagen (Noo) 17. Boelsma (Ned) 18. Forslund (Noo) 19. Loef (Ned) 20. Richmond (Vst) 21. Streb (WDI) 22. Pikkupeura (Fin) 23. Oberhuber (WDI) 24. Hoffmann (DDR) 25. Vernier (Fra) 26. Hinni (Zwi) 27. Repnin (Sov) 28. Dominik (Pol) Boucher(Can) 500, 1000, 500 en 1000 meter met tussen haakjes de klasseringen op 155.975 156.895 157.065 157.240 157.400 157.470 157.940 158.255 158.285 158.690 159.260 159.635 160.200 160.810 160.990 161.160 161.375 161.575 161.595 162.150 162.175 162.315 163.160 163.725 164.875 168.200 182.190 186.685 41.30 1) 42.04 3) 41.60 2) 42.05 4) 42.14 6) 42.05 4) 43.13 (11) 42.72 8) 42.85 9) 43.41 (12) 43.25 (12) 43.46 (15) 44.20 (21) 42.44 7) 44.03 (20) 43.40 (13) 43.86 (18) 43.98 (19) 44.78 (23) 43.73 (17) 44.27 (22) 45.32 (24) 42.89 (10) 43.67 (16) 38.70 1) 38.89 3) 39.17 7) 38.96 5) 39.08 6) 39.39 (10) 39.92 (17) 38.86 2) 39.34 8) 38.94 4) 39.55 (11) 39.59 (13) 39.57 (12) 39.70 (14) 39.38 9) 39.93 (18) 40.02 (19) 40.77 (26) 40.11 (20) 40.27 (23) 40.30 (24) 40.13 (21) 40.14 (22) 39.87 (16) 41.11 (27) 41.99 (28) 40.30 (24) 39.84 (15) dlskw. 1.24.93 2) 1.24.81 1) 1.25.83 4) 1.26.30 5) 1.27.71 6) 1.27.95 7) 1.25.69 3) 1.30.09 (12) 1.28.46 8) 1.29.42 9) 1.30.89 (17) 1.20.26 (14) 1.29.69 (10) 1.31.39 (20) 1.30.10 (13) 1.31.11 (18) 1.30.84 (16) 1.30.31 (15) 1.32.25 (22) 1.34.85 (24) 1.32.02 (21) 1.34.61 (23) 1.29.74 (11) 1.31.21 (19) 1.20.24 1) 1.20.64 4) 1.20.57 3) 1.20.66 5) 1.21.38 6) 1.20.32 2) 1.21.94 (12) 1.21.64 8) 1.21.79 9) 1.21.84 (7) 1.21.81 (11) 1.23.82 (21) 1.23.56 (18) 1.23.74 (20) 1.23.71 (19) 1.24.40 (14) 1.21.77 9) 1.22.55 (14) 1.22.49 (13) 1.24.06 (23) 1.23.26 (17) 1.22.82 (15) 1.24.77 (25) 1.29.12 (28) 1.24.98 (26) 1.28.06 (27) 1.23.88 (22) 1.46.03 (29) 1.22.83 (16) 41.33 2) 41.46 3) 41.03 1) 42.37 6) 42.12 5) 42.05 4) 43.51 (14) 42.79 7) 43.18 9) 44.17 (19) 43.23 (10) 43.03 8) 43.45 (13) 43.43 (12) 43.90 (18) 43.69 (15) 43.69 (15) 43.86 (17) 44.74 (20) 44.78 (21) 45.37 (23) 44.98 (22) 43.28 (11) niet gestart. 38.15 1) 38.72 6) 38.96 (11) 38.51 3) 38.70 5) 38.74 7) 38.22 2) 39.11 (13) 38.68 4) 38.8 9) 38.76 8) 38.98 (12) 39.20 (14) 38.85 (10) 39.39 (16) 39.56 (17) 40.03 (25). 39.83 (20) 39.83 (20) 39.79 (19) 40.01 (24) 40.60 (28) 39.84 (22) 40.41 (26) 40.57 (27) 40.65 (29) 39.36 (15) 39.87 (23) 39.73 (18) 1.23.06 3) 1.21.81 1) 1.23.90 4) 1.23.58 3) 1.24.74 6) 1.25.15 7) 1.23.90 4) 1.25.57 8) 1.28.45 (13) 1.26.66 9) 1.27.51 (10) 1.28.79 (14) 1.27.92 (12) 1.29.98 (18) 1.27.75 (11) 1.28.99 (15 1.29.00 (16) 1.29.51 (17) 1.30.00 (19) 1.30.73 (20) 1.32.40 (21) 1.32.98 (22) uitgev. 1.18.01 6) 1.17.93 5) 1.17.30 1) 1.18.88 (11) 1.17.86 4) 1.18.36 8) 1.17.66 2) 1.18.89 (12) 1.18.76 9) 1.20.36 (19) 1.20.09 (16) 1.18.31 7) 1.19.30 (14) 1.20.78 (22) 1.20.73 (21) 1.18.94 (13) 1.20.88 (24) 1.19.40 (15) 1.20.82 (23) 1.20.12 (17) 1.20.47 (20 1.20.35 (18) 1.21.57 (26) 1.17.77 3) 1.21.41 (25) 1.23.06 (27) 2.01.18 (29) 1.47.72 (28) 1.18.78 (10) GUIMARAES De Neder landse handbalploeg heeft een vlekkeloze start in de wereld titelstrijd in de C-groep achter de rug. Zaterdag werd in het Portugese Guimaraes het ge vreesde Turkije verslagen met 28-19 (17-8), een dag later leef den de spelers zich uit tegen handbaldwerg Engeland: 34-12 (16-7). In Portugal staat Ne derland voor de opdracht de terugkeer naar de B-groep te bewerkstelligen. In Guimaraes staat winst van de poule ga rant voor promotie. De natio nale ploeg is ingedeeld in pou le B met Turkije, Engeland, Is rael, Oostenrijk en België. Nijboer toont vorm APELDOORN Gerard Nij boer, die na het incident in 1984 voor het eerst weer zijn gezicht op de Veluwe liet zien, had zaterdag een goede da^. Nijboer raakte toen „slaags' met een vertegenwoordiger van de Apeldoornse politie, die de Europees kampioen belette om zich warm te lopen. Nij boer was toen zo boos dat hij de overwinningsbloemen wei gerde en aankondigde niet meer in Apeldoorn te willen lopen. De vaak met blessures tobbende atleet uit Uffeite was zaterdag toch van de partij en won „de Mini" in 56.07, juist twee seconden boven zijn ei gen parkoersrecord. Nijboer toonde dus vorm in Apel doorn, zowel in tijd als in klas sering, want hij liet de win naar van vorig jaar John Ver- meule achter zich. Vermeule legde de 18,6 kilometer nu af in 56.27. Vorm die ook nodig is, omdat Nijboer zondag in Tokio de limiet voor Seoel wil gaan halen.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 13