Volleybalteam verruimt de blik PSV OEFENT BU AJAX ^IdócSou^cmt Uitgelezen opgeruimd \aos op de velden NA PLAATSING VOOR OLYMPISCHE SPELEN IN SEOUL „Degradatie is geen ramp' feholte volgt jlHOUT Na d e 25-16 overwinning nk Cars Vido blijft tam-Foreholte koplo- alsmeer in de strijd iet kampioenschap 'olgen. De Aalsmeer- ie het laaggeklasseer- rnerbroek met 10-lf gaven, hebben zes voor het eind van de atitie vier punten irong op Voorhouts altrots. Over twee i volgende week e competitie stil oreholte in Aalsmeer iterstand op de koplo- erminderen tot twee n. Jan Kecskemethy ïstermiddag na de 25- èrwinning op Vido te n zijn over zijn pupil 'oreholte begon welis- onzeker, maar speel- 'ido daarna beheerst een kansloze neder- P Via een 13-10 rust- bouwde de Voor ploeg, met Elly uw en Ellen Warmer- in de hoofdrollen, de irong in het tweede geleidelijk uit. jfding izeker uRHOUT Of Datate- 'oreholte of Marianne :j en Christine Knigge c lort geding aanspan- fétegen het Nederlands ii bal Verbond is nog er. Na de voor Fore ii Bult en Knigge on i ige uitspraak van de nissie van Beroep voor beide speel- ijlzou toch een wachttijd zes maanden gelden dat ze voor Foreholte i en mogen uitkomen allerwege aangekon- dat er zeker een ge- zou komen. Förehol lorzitter Jan van Wis èt.gistermiddag echter n, dat Foreholte mr. Vilé gevraagd heeft te rzoeken „of het op d van de op papier angen uitspraak van !VB zinvol is een ge- aan te spannen". Fo It'e zou daarbij uit zijn et ongeldig laten ver in en overspelen van anaf 4 januari gespeel-' impetitiewedstrijden. IRMULE JKTOP DEN De bowlen Formule Leiden heb- zich gisteren in Maars- weer volledig in de om de landstitel ge fld. Tijdens de voorlaat ppeeldag van de natio hoofdklasse veroverde Lelds trio zeven winst- ten. Het klom daardoor [an de zesde naar de ge [de derde stek, met nog b punten achterstand lijstaanvoerder De Boer ylaardingen. De num 1 twee van vorig jaar tijdens de laatste rond- g in Vlaardingen der- re -Wederom een goo t" het Nederlands kam inschap doen. 2C loopt uit DEN Met alleen noj wedstrijd tegen hek uiter DZV/Martens t< 1 heeft Tarvo/AZC ziel uitstekende uitgangs tie voor het ingaan var play-offs verworven ste belager HZC/d« ben werd met een dui ike 14-9 nederlaag naai gestuurd, waardoor d^ hense vier punten „losl Sn de Hilversummers [LGB versloeg in een e dé'i^by LZ, en blijf Bears volgen in di d om de vierde plek di^ it geeft op deelnamé de play ofs. ERDAM De ltopper Ajax - PSV ontmoetingen Feye- - AZ en VVV JC zijn het afgelo- jekeinde onderbro- 5 gevolg van wan- van supporters. Amsterdamse stadion •en in de Rotterdamse 'as sprake van een cha- Amsterdamse F-side het duel tegen PSV ïmogelijk door doelman reukelen te bekogelen iderden rauwe eieren, a het beginsignaal in stroomden zo'n d fans het veld op. In antplofte een bommetje veld. irechter Keizer moest bij Ajax - PSV wegens Dien van vuurwerk en de aftrap vijf minuten o en na anderhalve de spelers weer naar edkamers terugsturen, ïeidsrechter koos voor istpauze van een half et de mededeling dat ie- IS der volgend incident het einde van de wedstrijd zou beteke nen. Ajax-gedienstigen verza melden meer dan een emmer vol eieren en struif van het veld. Ajax-directeur Van Eij- den meende dat het suppor tersgedrag niets te maken had met de zaak-Cruijff. „Maar het was duidelijk georganiseerd". Voor de aanvang van Feye- noord - AZ hebben „veront ruste" Rotterdamse fans actie gevoerd door de toegangshek ken te blokkeren. Dit om hun ongenoegen te uiten over de gang van zaken bij de club. Ze willen drie versterkingen: twee middenvelders en een spits. Zon tweehonderd man 'deelden een „Lees Bevel" uit waarin Rinus Israel een derde rangs trainer en het bestuur incapabel' werd genoemd. Ze ven minuten na het beginsig naal holden talloze supporters het veld op. Scheidsrechter Hobé legde het duel ongeveer tien minuten stil, waarna de politie met zachte hand de on tevredenen van het veld diri geerde. In de derby VVV - Roda be landde een strijker (zwaar Trainer Rinus Israel van Feyenoord (midden) helpt bij het verwij deren van supporters, die met een bestorming van het veld hun onvrede wilden tonen. FOTO: ANP stuk vuurwerk) vlakbij de Venlose doelman John Roox die half verdoofd, gehurkt te gen de doelpaal ging zitten. Arbiter Van der Laar legde de wedstrijd bijna vier minuten stil, waarna Roox kon doorspe len. De speaker deed een bijna wanhopige oproep: „Wijs de jongeman toch aan!". De socia le controle in de Koel bleek echter niet waterdicht, want de politie kon, ondanks aan wijzingen van het publiek, niet vaststellen wie de dader was. SLECHTS JAN YKEMA NAAR REDELIJKE SPRINTPRESTATIE MILWAUKEE Jan Ykema slaagde er als enige van de Ne derlandse afvaardiging bij het schaatstoernooi om de wereldti tels sprint in Milwaukee afgelopen weekeinde in een prestatie van formaat neer te zetten. De Fries greep in het eindklasse ment de zesde plaats. Menno Boelsma werd zeventiende en de butant Arie Loef negentiende. Dan Jansen veroverde de we reldtitel voor Mey en Flaim. Bij de dames zag Christine Aaftink er in zich te plaatsen bij de beste tien. In het door de Oostduitse Christa Rothenburger, die Karin Kania en Bonnie Blair achter zich hield, gewonnen toernooi werd ze negende. Ingrid Haringa werd zestiende en Mariska Hekkers negentiende. Het was een gedevalueerd toernooi, waarin een aantal toppers ontbrak, om dat ze de voorkeur gaven aan een ongestoorde voorbereiding op het overdekt te houden olympische schaatstoernooi in Calgary. Omdat de electronische tijdregistratie niet naar behoren werkte, moesten rijders soms minuten lang irt een snijdende wind (tem peratuur zaterdag min achttien, zondag tien graden warmer) op het startschot wachten. Het was slechts één van de talloze voor beelden van wanorganisatie. Verdediger Eric Gerets wint namens PSV het luchtduel, waaraan verder Hans van Breukelen, Ronald Spelbos en John Bosman deelnemen. FOTO: ANP DESTOOP VAN FC DEN HAAG: DEN HAAG Voorzitter Stoop zegt het „geen ramp" te vinden als FC Den Haag aan het eind van dit seizoen zou degra deren. „Dan kan de club in de eerste divisie furore maken", opperde hij giste ren na de geflatteerde thuisnederlaag van 3-0 te gen FC Twente. MAANDAG 8 FEBRUARI 1988 PAGINA 11 AMSTERDAM Frank Rijk aard, door een dubbele hand tekening eigendom van zowel Ajax als PSV, heeft de onder handelingen over zijn transfer in eigen hand genomen. Zater dag liet de 25-jarige internatio nal weten dat hij heeft afge zien van de inmenging van zaakwaarnemers. Zijn laatste begeleider was Cor Coster. Rijkaard heeft Ajax laten we ten dat een terugkeer uitgeslo ten is. Hij toonde zich zeer op timistisch over zijn directe toe komst. „Ik heb nu vier clubs, waarmee ik praat. Ik kan daar zo aan de slag. Ik zie de zaken rooskleurig", aldus de Amster dammer. Rijkaard is de afgelo pen week weer in training ge gaan in Zeist. I Noteer als nieuwe abonnee ingaandeI I Naam:Voorletters: Adres Postcode/plaats: TeleJoon:(voor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per maand automatisch betalen f23,74 kwartaal acceptgiro f70,93 Stuur als dank de krantenhanger naar: Naam:Voorletters: Adres:. Postcode/plaats: Stuur deze bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag (postzegel betalen wij). ler I JNZl Rijkaard gaat transfer zelf regelen AMSTERDAM.Ooit be- hoorde bluf bij Amster dam als' water bij de Noordzee. In het vader landse voetbal gaat dat niet meer op. Anno 1988 regeert PSV als een groot vorst de nationale compe titie en kan het zich zelfs tegen Europa Cup-houder Ajax, inmiddels op elf punten achterstand ge raakt, permitteren om al vast te oefenen voor een partijtje op Europees ni veau. Daar kwam althans het betoog van coach Guus Hiddink van de Brabanders in het kort op neer, na de door de bezoekers met 0-1 gewonnen, maar te leurstellende pseudo-topper in de Watergraafsmeer. In internationale confrontaties worden geen schoonheidsprij zen uitgedeeld en telt alleen de winst. Dan dient er derhalve oog te zijn voor keiharde zake lijkheid. Hiddink: „Het klinkt negatiever dan ik zou willen, maar Europees moet je een beetje anti-voetbal kunnen spelen. Niet zo naief zijn om te denken dat je het met puur aanvallend spel wel redt. In dit soort ontmoetingen als Ajax - PSV is het eigenlijk niet anders. Het zijn heerlijke wedstrijden, omdat er veel prestige op het spel staat". Het huidige Ajax mist over duidelijk types als een Sören Lerby, die alleen al belangrijk is door zijn aanwezigheid bin nen de lijnen. De Deen heeft sinds zijn komst naar PSV nog niet vaak echt kunnen impo neren en leek meer dan ooit de ballast van vele jaren krachtvoetbal met zich mee te torsen. Maar de wijze waarop hij de spelersgroep van PSV bespeelt en laat functioneren, maakt hem in Eindhoven voorlopig tot een onmisbare schakel, Uitgerekend tegen de club, waar hij ooit als zestien jarige zijn internationale car rière begon, demonstreerde Lerby dat gisteren ook weer eens zeer nadrukkelijk op het veld. Niet alleen door het fa briceren van de winnende treffer, zeker ook door de wij ze waarop hij het team regis seerde en op sleeptouw nam. Zo slaagde aan zijn hand de jonge Edwin Linkens erin de Amsterdamse aanvoerder John van 't Schip tot figurant te degraderen. Initiatief Namens de drie trainers van Ajax leek de met een A-diplo ma uitgeruste Spitz Kohn zich af te vragen of hij wellicht een andere wedstrijd had bekeken. „We hebben voortdurend het initiatief gehad. En wat zou er van de taktiek van PSV zijn overgebleven als Larsson al leen voor Van Breukelen niet tegen de paal schiet, maar ge woon scoort AMSTERDAM Het be stuur van de Nederlandse Volleybal Bond en de be geleiding van het nationa le herenteam gaan woens dag om de tafel zitten om over de invulling van het programma ter voorberei ding op de Olympische Spelen te praten. Het be langrijkste gespreksonder werp zal daarbij het uit de vaderlandse competitie nemen van de internatio nals worden. Arie Selinger, die zijn ploeg gistermiddag in de finale van het pré-olympisch toernooi dank zij een fraaie overwin ning 3-0 op China naar Seoul leidde, wil de spelers optimaal tot z'n beschikking krijgen. Feit was dat de Zweed geen doel trof en Ajax nadien slechts zeer sporadisch de voortreffelijke Hans van Breu kelen op de proef kon stellen. Pas in de slotfase kreeg de goalie het nog even benauwd. Hij redde echter spectaculair bij een inzet van Roland Spel bos en zag een ziedend schot van Danny Hesp net langs zijn doel suizen. Zodat PSV in een fauteuil naar de titel gedragen lijkt te worden. Aan Hiddink de taak zijn ploeg wakker te houden tijdens de solotocht door de eredivisie en de zwaardere opdrachten op in ternationaal niveau. De rem zat er gisteren van meet af aan op bij Ajax, dat tijdens de wed strijd slechts de bevestiging kreeg dit seizoen volstrekt on dergeschikt te zijn aan PSV. Van 't Schip na afloop eerlijk: „Dit PSV zit zo degelijk in el kaar en speelt zo zakelijk dat we daar op dit moment niet te genop kunnen". Trouwens, ook Spitz Kohn was zeer dui delijk toen de (overbodige) vraag werd gesteld of de com petitie nu definitief beslist was. „Dat was al zo voor we vanmiddag begonnen". Ajax-PSV 0-1 (0-1): 38. Lerby 0-1. Scheidsrechter: Keizer, toeschou wers: 24.500. Gele kaart: Menzo (Ajax). Gerets, Lerby en Koeman (PSV). Ajax: Menzo; Blind, Spelbos, Larsson, Hesp; Wouters, Winter, Mühren; Van 't Schip, Bosman, Rob Witschge (Roy). PSV. Van Breukelen; Gerets, Koe man, Nielsen, Linskens; Lerby, Va nenburg, Janssen (Arnesen), Van Aerle; Kieft, Gillhaus. Juan Antonio Samaranch opende afge lopen week einde het olympische dorp in Cal gary, waar eind deze week de Win terspelen be ginnen. Daar van hoopt ook de ver koopster in een souvenir zaak een graantje meer te pik ken. 1 FOTO'S: AP In tegenstelling tot bij eerdere gelegenheden schooi Stoop, wel degelijk in een serieuze bui, ditmaal de nederlaag niet in de schoenen van zijn trainer Van de Meent. De na dit sei zoen aftredende Dé Stoop deelde in de teleurstelling van het steeds schaarser wordende Haagse legioen. Tot verbijste ring van onder meer zijn voor ganger en huidig medebe stuurslid Pieter den Duik leg de Stoop zich gistermiddag nogal gelaten neer bij de nieu we positie van zijn club: onder de degradatiestreep. Hoewel de achterstand van drie wed strijden een flink vertekend beeld geeft van de stand op de ranglijst is de situatie voor FC Den Haag sinds gisteren be paald niet rooskleurig. „Heus, degradatie is voor FC Den Haag niet erg", aldus Stoop, die eraan toevoegde zich de consequenties van een derge lijke uitspraak goed te realise ren. „We hebben een goeie ploeg. Dat is vandaag wel weer bewezen. Maar we heb ben gewoon het geluk niet „En daarin past beslist geen competitie waarin de spelers niet op hun waarde worden getest", aldus de 51-jarige bondscoach die uitnodigingen uit landen als Japan, Cuba, Brazilië en Argentinië nu door het behaalde succes officieel bekrachtigd zag worden. „Maar dan moeten we wel de steun krijgen van de bond, van de clubs, van de verschil lende sponsors. Tot nu toe was die medewerking er steeds, maar of dat zo blijft, moeten we nog maar afwachten. Daar is namelijk nog met geen woord over gepraat". De spelers van hofleverancier Martinus, alweer over twee weken overigens deelnemer aan de finale om de Europa Cup voor landskampioenen, zullen in deze situatie volgens verwachting voor de minste problemen zorgen. Maar of ook Jan Posthuma, Ronald ■todsma (beiden Animo) en Rob Grabert (Geldrop) door hun verenigingen vrij zullen worden gegeven, is nog maar de vraag. Laatstgenoemde hoopt in ieder geval van wel: „We streven allemaal naar één doel, laten we dat dan ook goed doen". En aanvoerder Bert Goedkoop: „De competi tie is zonde van de tijd. Daar zijn we op uitgekeken. Wij, bij Martinus, maken dat al vier jaar mee. We werden steeds onbedreigd kampioen van Ne derland, zonder enig pro bleem, dat is niet leuk. Het zou daarom het beste zijn als het nationale team gewoon z'n gang kan gaan. Maar voor het zo ver is, moet er nog heel wat worden geregeld". Dat het publiek nu roept om Robbie Baan is natuurlijk on zin. Die heeft het bij Roda JC ook niet gehaald. Maar ik be grijp de teleurstelling van onze fans best". Bestuurslid Den Duik daarentegen begrijpt de uitspraak van zijn voorzitter allerminst. „Hoe kan hij dat nou zeggen? Dat moet zijn in gegeven door de teleurstelling over de nederlaag. We zijn im mers nog lang niet aan het einde van de competitie. Zoiets zeg je pas als het echt niet te vermijden is". Dit handige rekje voor uw oude kranten is voor u, wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Als het rekje 'vol is, maakt u er met behulp van het touw in één handbeweging een handig pakketje van. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Stuur de bon vandaag nog - kosteloos - aan ons op. Ceiclóc SouAa/nt

Leidse Courant | 1988 | | pagina 11