•e „Bart Peeters Show" krijgt andere formule ^DIO/TELEVISIE inda de Mol leidt spelshow TEKSTSCHRIJVER HUGO MATHIJSSEN HAAKT AF CeidócSowuinL VRIJDAG 5 FEBRUARI -i (lVERSUM Linda de Mol begint as. dins- j op TROS-tv met een acht weken durende ilshow, waarbij door de kijkers aantrekkelijke jzen zijn te verwerven. Dit gebeurt onder de A „A tot Z-spelshow", wekelijks tussen 19.00 20.00 uur. Hiervoor moeten deelnameformu- .en worden gebruikt, die in grootwinkelbe- ijven verkrijgbaar zijn. De radio haakt hier ;e maandag op in met het programma „Op le toeren" van Chiel Montagne. fcida de Mol staat er niet alleen voor. Zij laat [h tijdens de uitzending assisteren door beken- f Nederlanders en/of artiesten. In de eerste de Xte uitzending zal dit André Hazes zijn. Het faait in dit spel om letters die op een bingofor- iLlier terecht moeten komen. Dit leidt tot ont- tfiling van zeven cijfers, een telefoonnummer, t gedraaid moet worden. Het is de bedoeling, t in de huiskamer dit spel wordt meegespeeld. Georges Simenon in „Literama" HILVERSUM - De schepper van inspec teur Maigret, Georges Simenon, krijgt in het NCRV-radioprogram- ma „Literama" uitge breid aandacht. Dit ge beurt volgende week dinsdag op radio 4 om 21.30 uur. Simenon wordt deze maand 85 jaar en zag in de loop der jaren veel van zijn boeken verfilmd. Si menon hield zich niet uitsluitend bezig met inspecteur Maigret, maar schreef ook reis verhalen en biografi sche werken. Sander Simons stopt als KRO-omroeper HILVERSUM Met ingang van 1 april a.s. stopt Sander Simons zijn werk als tv-omroeper bij de KRO. Sander (26) is omroeper sinds de cember 1984. Daarnaast werkt hij mee aan journalistieke radiopro gramma's bij de KRO. Ook na 1 april blijft hij werkzaam bij het pro gramma 'De Derde Wereld' (donder dags, Radio 5) en bij de nieuwspro gramma's van de Wereldomroep. Op het omroepwerk is Sander Simons wat uitgekeken. Hij wil zich nog meer gaan richten op journalistiek werk. „Omroepen is leuk, maar journalistiek vind ik veel belangrij kerHet besluit om te stoppen met omroepen is genomen in goed over leg met KRO's tv-dienst. Radio 10 vanaf 1 maart AMSTERDAM Radio 10, het commerciële radiostation van initi atiefnemer Jeroen Soer, begint per 1 maart met uitzendingen. Het sta tion is 24 uur per dag op de kabel te beluisteren met in het Neder lands gepresenteerde programma's. Volgens Soer voldoet Radio 10 vol ledig aan de eisen die in de Neder landse mediawet worden gesteld. De programma's en nieuws-uitzen- dingen van Radio 10 zijn horizon taal geprogrammeerd. Voor de presentatie ervan zijn contracten afgesloten met o.a. Adam Curry en Ferry Maat. De inhoud van de shows, die worden gemaakt in Amsterdam bij de Stichting Radio 10, bestaat uit populaire muziek en actuele informatie. 13.1 ^USSEL Veronica een andere Bart Pee- :on[s. Onder druk van de igste kijk- en waarde ringscijfers en op uitdruk- ijk verzoek van Vero- 2i$a heeft Bart Peeters moeten sleutelen het concept van zijn ia4andelijks televisiepro- ,mma. De ingreep is zo (ijlicaal dat Bart's vaste 19kstschrijver Hugo Ma- o. jjssen uit protest heeft 3J?jdankt voor de verdere hoewel hij uiteraard hojvig bevriend blijft met m ;rt. raa/|naf woensdag (Ned. 1 om uur) krijgt de kijker een (ere „Bart Peeters Show" te Zo zullen de gebeurtenis- zich onder meer afspelen mifor een studio-publiek. Uit de %- en waarderingscijfers fla,p de jongste show, „Bart en [angst", aie vorige maand bij Ironica was te zien, bleek f de modale Nederlander linig belangstelling toonde pr het grensverleggend tele- neijewerk van de rusteloze 1 *pming. En zo'n vaststelling |rdt bij een 'commerciële' iroep genadeloos afgestraft, indjaar de jongste aflevering _13Ji de show keken ongeveer miljoen Nederlanders", acté1 Veronica's pers-chef Hans I4.lh der Veen. „Dat is echt te 'O |inig om de enorme investe- igen in het project te recht- ^rdigen. En daarom hebben "~~j er bij Bart op aangedron- 77 h de formule van het pro- y |mma te herzien". ids enkele dagen circuleert in kleine kring het gerucht dat Bart vanaf volgend seizoen de finitief door Veronica de laan wordt uitgestuurd. Dat bericht wordt door Van der Veen te gengesproken. „Wij hebben enkel aangedrongen op een correctie", zegt hij. Uitgegooid Ook Bart Peeters ontkent het bericht: „Uiteraard word ik er volgend jaar niet uitgegooid. Er is zelfs nooit een afspraak gemaakt voor de toekomst. Veronica heeft mij destijds een contract voor drie iaar aange boden, maar dat heb ik bewust niet ondertekend. Het is na melijk niet mijn gewoonte om mijzelf te binden op termijn. Misschien wil ik volgend jaar wel theater-regisseur worden of zoiets". Maar Bart verdoezelt niet dat hij is ontgoocheld door de con clusies, die de Veronica-top uit het jongste kijkonderzoek heeft getrokken. Uitgerekend dat jongste programma over angst werd vooral in vak- en perskringen uitstekend ont haald, laat hij weten. „We za ten echt op de goede weg, maar Mientje uit Urk heeft daar dus anders over geoor deeld. Dat is in feite het hele probleem binnen het Neder landse omroepbestel: terwijl de waarderingscijfers erg hoog valen bij de eigenlijke doel groep van het programma, wordt er door programma-di recties al te veel belang ge hecht aan de mening van, zeg maar, de 65-jarige huisvrouw, die elke vernieuwing op tele visie-gebied schuwt. Het is dus niet verwonderlijk dat de twee Nederlandse zenders hoofdza kelijk worden volgestouwd met opgelikt amusement. Geen risico's nemen... op veilig spelen is het motto. Ik heb al tijd gedacht dat je het diepste van jezelf in een programma moest stoppen. Maar ik heb dus ongelijk gekregen. Zo werkt televisie niet. Dat medi um is niet het ideale platform voor integere expressie, zoveel is mij nu wel duidelijk gewor den". Groeien Bart Peeters moet zijn pro gramma dus wijzigen op basis van kijk-en waarderingscij fers. Die zijn hier veel vlugger bekend dan in Belgie. Terwijl de BRT momenteel nog enkele maanden nodig heeft om uit te maken hoeveel kijkers er naar een bepaald programma heb ben gekeken, weten we hier de ochtend na de uitzending de cijfers al. De vraag blijft echter of het trage systeem geen voordelen biedt. Doordat ze zo laat bekend worden, krijgt een nieuw programma de kans om te groeien, terwijl in het andere geval zo'n pro gramma misschien te over haastig wordt afgevoerd. Bart Peeters heeft geen bezwaar te gen een snelle doorstroming van die kijkcijfers. „Integen deel, ik besef dat ik televisie maak voor een zo groot moge lijk publiek. Anders kan ik be ter op een theaterpodium gaan staan. Wanneer ik op televisie bijvoorbeeld een thema als angst aansnijd dan vermijd ik bewust om aan zo'n onder werp ideologische of diepmen selijke bedenkingen te koppe len, omdat ik besef dat ik voor een groot publiek werk. Ik laat mij dus ook door die kijk- Bart Peeters: „Uiteraard word ik er volgend jaar niet uitgegooid. Er is zelfs nooit een afspraak gemaakt voor de toekomst". foto: voo cijfers leiden. Ze kunnen mij veel leren. Toch sta ik ook nu nog vaak verrast te kijken wanneer de waarderingscijfers bekend worden. Soms denk ik na een programma: Dit was verschrikkelijk slecht. En dan spreken die cijfers dat volko men tegen. Kijk- en waarde ringscijfers brengen me soms compleet in de war, maar ook dat is een aspect van het bizar mechanisme van dit medium". Wasmachines „Ik vrees dat het thema van angst mij enigszins parten heeft gespeeld in de vorige uit zending. Veel mensen schijnen echt te geloven dat ik bijvoor beeld schrik van wasmachines. Ze denken dat ik op het scherm mijzelf ben terwijl ik in feite alleen maar sta te acte ren". Door de recente beslissing van Veronica is de inbreng van Bart en ziin hoofdzakelijk Vlaamse medewerkers woens dag veel kleiner. „Toen Vero nica mij vroeg het concept te veranderen, heb ik gezegd: okee, maar zorg dan zelf dat er voor enige begeleiding wordt gezorgd. Ik beschik nu dus over een eigen redactie, maar ik moet eerlijk bekennen dat ik op dit ogenblik niet goed weet waar die mensen mee be zig zijn. Mijn vaste tekstschrij ver, Hugo Mathijssen is dus opgestapt. Jan Leiers en ik hebben een aantal muzikale nummers op papier gezet. Om dat het programma rond het carnavalgebeuren wordt opge bouwd, is het bijna vanzelf sprekend dat we enkele paro diërende teksten hebben ge pleegd rond dat fenomeen. Maar het is even typisch dat jullie Nederlanders niet eens schijnen te beseffen, dat wij met dijenkletsende oprispin gen als „Ik ben dol op je nol" dat hele carnavalgedoe op de helling willen zetten. Wat ik hoor is: schitterend joch, dat moet je op plaat zetten. Dat wordt een onverbiddelijke kraker! Bij Veronica begrijpen ze niet dat we een commercië le hit hebben geschreven om hem na de uitzending meteen in de prullemand te gooien. Ja, met zo'n mentaliteit is het na tuurlijk niet moeilijk dat er misverstanden ontstaan". HERMAN VAN DIJK 17.30 17.46 18.30 19.00 20.00 20.28 NEDERLAND 1 KRO De ver van mijn bed show, programma over Derde en andere wereld-zaken. Pre sentatie: Han van der Meer NOS VzS-Journaal KRO De parabels, vaak vertelde verhalen. Afl. 3: De parel KRO's Tekenfilmfestival Alvin en z'n boefjes, te kenfilmserie TELEAC Portrettekenen en -schil deren. Les 6 KRO Alias Smith and Jones, Amerikaanse westernserie met Roger Davis en Ben Murphy in de hoofdrollen. Afl. 1: Het grootste poker- spel van het Westen NOS m Journaal en weer KRO Drie recht één averecht, zevendelige comedyserie van Zdenek Kraus. Met o.a. Sjoerd Pleysier, Inge Ipenburg, Johnny Kraay- kamp jr. en Gerard Cox. Afl. 1: Zwart en wit. Bertus de Vries is niet alleen eige naar van een sportschool, maar ook huisbaas van de drie jonge advocaten, die boven de school hun kan toor hebben. Eén van hen komt een flinke som geld eisen voor de verbouwing Agatha Christie's Miss Marple, Engelse detective serie gebaseerd op verha len van Agatha Christie. Afl.: De wraakgodin (1). De zeer rijke Jason Raphael heeft miss Marple via zijn testament verzocht een misdaad van acht jaar ge leden op te lossen Brandpunt in de markt, magazine over de Neder landse economie. Met o.a. een uitgebreid interview met drs. J. Schouten, voorzitter van de KNBTB over de automatisering in de landbouw, de mesto verschotten en de EG- landbouwproblemen. Ver der een demonstratie van een electronische chip die in de landbouw steeds meer gebruikt wordt om het dagelijks leven van varkens en koeien te stu ren, een hydraulisch sy steem voor het opzetten van caravans, een bedrijf SI Ondertiteling via TeleTekst. (s) Tweetalige of stereo-ultzen- EZwart/wit-uitzending. KDZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. S) Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. KI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. dat gespecialiseerd is in het opknappen van com puters en huisraad na brand- en waterschade en het aandelenspel 23.00 In 't holst van de nacht (Nightheat), Canadese po litieserie. Afl.: De herken ning. Twee jongens komen om bij een drugsdeal, waar twee agenten bij zouden zijn betrokken. Giambone gaat op onderzoek uit NOS 23.55 Journaal 00.00 Nieuws voor doven en slechthorenden KRO 00.05-01.50 De beginjaren van Butch en Sundance (Butch and Sundance, the early days), Amerikaanse western uit 1976 van Ri chard Lester. Met o.a. Tom Berenger en William Katt. Terwijl hij voorwaardelijk is vrijgelaten, ontmoet Ro bert Parker revolverheid Harry Longbaum. Samen vormen zij het illustere duo Butch Cassidy en The Sun dance Kid NEDERLAND2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 18.45 SJeugdjournaal 19.00 Journaal TROS 19.12 Kijk TV, populair-weten- schappelijk programma gepresenteerd door Wub- bo Ockels 19.45 De eerste de beste, recht streeks verslag van de vei ling van dominostenen, gebruikt bij de geslaagde recordpoging vorige maand. De opbrengst zal ten goede komen aan de bestrijding van jeugdkan- ker 20.35 Kieskeurig, consumenten rubriek gepresenteerd door Wim Bosboom en Mi reille Bekooy 21.00 Op goed geluk, spelpro- gramma gepresenteerd door Carry Tefsen 21.45 TROS Sport, sportmagazi- ne 22.10 Interview met de minis ter-president NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 Een spannend bestaan, zevendelig familieportret. Afl. 5: Leven met verdriet. Presentatie: Violet Falken- burg 23.28 De Wilde Ganzen NOS 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden 23.35-00.05 Studio Sport extra. Samenvatting van de vol leybalwedstrijd Nederland - China in het kader van het pre-olympisch toer nooi in Amsterdam UT 1 VaF Nieuws in teletekst Tik Tak, kinderserie (herh.) De tovenaar van Oz, teken filmserie. Afl.: Bron van het zuiverste water Bingol Hitparadeprogramma met o.a. de clip van de kijker en een studiogast. Presentatie: Bart Peeters Uitzending door derden: Pro gramma van de Socialistische Omroepvereniging Programma-overzicht Nieuws Weerbericht Kurtoisie. Hilaire Sfeermaec- kers, kaarsenfabrikant, geeft les in hoffelijkheid. Afl.: Baden Première, filmnieuws gepre senteerd door Jo Röpcke Sardinestraat (Cannery row). Amerikaanse speelfilm uit 1982 van David S. Ward. Met Nick Nolte, Debra Winger, Audra Lindley e.a. 1940: Vroeger was Cannery Row, de 'Sardine- straat'. het middelpunt van een bloeiende visconservenindus- trie, maar nu is de straat al ja ren in verval. Ze biedt nu een vorm van onderdak aan allerlei randfiguren Filmspot, achtergrondinforma tie bij de filmactualiteit 23.40 Nieuws en Coda: 't is stille, van Guido Gezelle el IT 2 r ^5 Babel, migrantenmagazine voor Turken Zonen en dochters (Sons and .•„j, daughters). Australische tv-se- rie met o.a. Peter Phelps. Pat ?crs McDonald en Tom Richards W 25 Oshin, Japanse tv-serie met H j Ayako Kobayashi en Shiro Ito 10 Programma-overzicht 'f 15 Nieuws Lao Weerbericht rj zl0 Kwidam, videospelletjes eeiÜ5 Ex,ra Time, sportmagazine 00 Transatlantiek, vijfdelige do- lezt cumentaireserie over de ge- ?esf schiedenis van een eeuw n7(j transatlantisch transport. Afl. 'a 3: Harde leerschool e70-23.10 Profiel van een orkest. Het Nieuw Belgisch Kameror- ei kest o.l.v. Jan Caeyers vertolkt Symfonie nr. 94 in G gr.t., L 'Paukenschlag', van Haydn en ,7J f Concerto voor klarinet en or- vaï kest in A gr.t., KV 622. van iUiq Mozart \s Nouba-Nouba, tekenfilms Carrefours, gevarieerd pro gramma Journaal Ce eoir, regionaal magazine Quick et Flupke, tekenfilm Journaal Minute papillon, consumen tenadviezen Grand ecran - De si gentilles petites bètes: Les dents de la mer (Jaws 1), Amerikaanse speelfilm uit 1975 van Steven Spielberg. Met Roy Scheider. Robert Shaw. Richard Drey- fuss e.a. Wanneer een reus achtige haai zich voor de kust van een Amerikaanse bad plaats vertoont raakt iedereen in paniek Cocktail maison, amuse mentsprogramma 23.20 Laatste nieuws DUITSLAND 1 Ich habe keine Angst mehr, Tsjechische speelfilm Tages8chau Solo für 12, spelprogramma Losberg, tv-serie Tagesschau Hier und Heute, regionaal ma gazine WWF-Club. rechtstreeks amusementsprogramma Programma-overzicht SITagesschau Willkommen Mr. B (A man could get killed). Amerikaanse speelfilm uit 1966 van Ronald Neame Gott und die Welt: Abachied vom Bass. "Joe Seremane, zwarte revolutionair tegen de apartheid', reportage Tage8themen, met Bericht aus Bonn Heut' abend... De ARD-talk- show met Joachim Fuchsber- ger. Gast: Eckart Witzigmann Panorama Europa: Time bandits. Engelse speeldilm uit 1981 van Terry Giliam. Met Sean Connery, Shelly Duval, John Cleese e.a. Zes dwergen begeleiden een kostschool jongen door de tijd. De hele onderneming staat onder su pervisie van het Hoogste We zen. Op hun tocht ontmoeten ze Robin Hood, Napoleon, Ko ning Agamemnon en het Hoogste Wezen zelf Tagesschau Nachtgedanken DUITSLAND 2 15.30 Silas (7), jeugdserie (herh.) 15.55 Heute 16.00 Die Sportreportage. Met Ten nis om de Daviscup: Duitsland - Brazilië, heren enkelspel 17.45 Ein Engel auf Erden, Ameri kaanse tv-serie 18.56 Programma overzicht 19.00 Heute 19.30 Au8landsjournal. Berichten van ZDF-correspondenten uit de hele wereld 20.15 Derrick, politieserie met Horst Tappert, Fritz Wepper, Mathleu Carrière e.a. Afl.: Mordtraume 21.15 Kino Hitparade. Filmrubriek met Sabine Sauer 21.45 Heute-Journal, actauliteiten 22.10 Aspekt, cultureel magazine 22.50 Die Sportreportage 23.20 Isl Aus Hollywood: Golden Globe 1988, verslag van de uit reikingen 00.05 Nieten unter sich (The Black Marble). Amerikaanse speel film uit 1980 van Harold Bec ker. Met o.a. Robert Foxworth, Paula Prentiss en Harry Dean Stanton 01.50 Heute DUITSLAND 3 Telekolleg II, tv-cursus Hallo Spencer, kinderserie Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Buchladen, literair magazine Landesspiegel. 'Nema proble- ma: in' 59 uur Dortmund - Za greb en terug', reportage West 3 aktuell ZAK, Politiek magazine Rubbel extra, quizprogramma EiDie Fremde (A estrangeira), Portugese speelfilm uit 1982 van Joao Mario Grllo Laatste nieuws 14.50 DStar movie: From this day forward, Amerikaanse speel film uit 1946 van John Berry. Met o.a. Joan Fontaine, Mark Stevens. Rosemary DeCamp 16.25 Ask Margo, consumenteninfor- l Tekenfilm I Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Corners', 'Yogi bear', 'Jacka- nory' en "The survival challen ge' Newsround extra, jeugdjour- I QuGrange Hill, jeugdserie met Gwybeth Powell, Michael She- ard, George A. Copper e.a. Neighbours, Australische tv- serie met Francis Bell. Dasha Blahova. David Glencie e.a. (herh.) Journaal en weerbericht London Plus, regionaal nleuwsmagazine Wogan, praatprogramma met Terry Wogan 20.35 A night of comic relief (1), acht uur durend comedy-spek- takel om geld in te zamelen -voor verschillende goede doe len, zoals voor de hongerbe strijding in Afrika en gehandi capte jongeren in Engeland. Tussen de programma's door 'Supersketch: 73 of a kind', een serie van meer dan veertig sketches opgevoerd door 73 comedysterren. Om 20.35 Ope ning van de avond, met Lenny Henry, net terug uit Ethiopië, Griff Rhys Jones, die Sudan bezocht, en Jonathan Ross. Hun documentaires worden tussen de programma's door vertoond. 21.00 'A question of sport' meets 'Spitting image', David Coleman ontmoet de poppen van Spitting Image. 21.30 Wood, Walters... and Wise, optreden van Victoria Wood en Julie Walters. Aan sluitend een selectie van sket ches uit 'Monty Python', 'Not the nine o'clock news' en 'The two Ronnies' en de Morecam- be and Wise-versie van 'Sin- 3in' in the rain' ournaal en weekend-weer bericht 22.30-04.35 A night of comic relief (2), vervolg met om 22.30 Jap- ser Carrott meets Blackadder, optreden van Japser Carrott en een speciale aflevering van de. comedyserie 'Blackadder': The Cavalier years, met Rowan Atkinson, Warren Calrke e.a. 23.00 Dad's army, comedyserie met Arthur Lowe, John Le Me- surier, Clive Dunn e.a. Afl.: The Royal train (herh.). 23.30 Cor- bett, Garnett and Cool, optre dens van Ronnie Corbett, Phil Cool en Warren Mitchell als Alf Garnett. Aansluitend een do cumentaire over de problemen van gehandicapte jongeren. 00.00 Dame Edna arrives, op treden van Dame Edna Evera- ge met Lenny Henry en Griff Rhys Jones. 00.30 Cannon, Ball and A. B'Stard, optreden van Cannon and Ball en een spe ciale aflevering van de come dyserie 'The new statesman': Alan B'Stard closes down the BBC, met Rlk Mayll, Celia Imrie en Hilary O'Neill. Aansluitend een comedy-modeshow met Pamela Stephenson. 01.00 Ben Elton live at midnight, optre den van Ben Elton, gevolgd door een herhaling van 'The Young Ones University Chal lenge', met Rik Mayll. Ben El ton, Ade Edmondson e.a. Ten slotte een sketch van Emma en Robbi Coltrane uit 'Tutti Frutti'. 02.00 Steptoe and son, comedyserie met Harry H. Cor bett. Wilfrid Brambell e.a. Afl.: Come dancing (herh.). 02.30 Lenny and Griff sign off. afslui ting van de avond met een overzicht van de activiteiten in het land, de stand van de bin nengekomen giften en tot slot een muzikaal optreden van Max Headroom. 03.00-04.35 The Bed Sitting Room, Engelse filmkomedie uit 1969 van Ri chard Lester. Met Rita Tus- hingham, Ralph Richardson, Peter Cook, Dudley Moore e.a. BBC 2 15.15 Sport on friday, sportmagazi ne met de finale van het British Cities Championship Hockey en een voorbeschouwing op de rally van Monte Carlo 16.50 Nieuws en weerbericht 17.00 Catchword, quizprogramma met woordspelletjes 17.30 EE River journeys, documentai reserie over verschillende rivie ren in de wereld. Afl.. Germai- ne Greer bezoekt de Rio Sao Francisco (herh.) 18.30 Food A Drink, informatief pro- gramma over eten en drinken 19.00 OSherlock Holmes-cyclus: Sherlock Holmes and the Spi der Woman, Amerikaanse speelfilm uit 1944 van Roy Wil liam Neill. Met Basil Rathbone. Nigel Bruce, Gale Sondergaard e.a. 20.00 The Western Star Domineo Club 20.30 Scene plays: Your place or mine, tv-spel 21.00 The Friday report, actuele re portage 21.30 Gardeners' world, tuinmagazi- 22.00 Arena: The Emperor, tv-be- werking van het toneelstuk van Ryszard Kapuscinski, door Jo nathan Miller. Met o.a. Ben Onwukwe, Nabil Shaban en Stephan Kalipa. De gebeurte nissen tijdens de laatste vijf dagen van de heerschappij van Haile Selassie, keizer van Ethi opië en rechtstreekse afstam meling van Solomon 23.25 Newsnight, actualiteitenmaga zine 00.15 Weerbericht 00.20-01.50 Theml Amerikaanse science-fictionfilm uit 1954 van Gordon Douglas. Met James Whitmore, Edmund Gwenn, Joan Weldon e.a. SKY CHANNEL 16.00 HI Here comes the weekend, popprogramma 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 The Monkees, comedyserie 18.30 I dream of Jeannie, comedy- Europees weerbericht My favourite Martian, comedy- Land of the Giants, science- fictionserie Big Valley, westernserie Europees weerbericht The Deadly Ernest Horror Show: Mark of the Evil, hor rorfilm met Dirk Benedict in de hoofdrol Ford Snow Report Ask Dr. Ruth, programma over sex, relaties en huwelijk, met dr. Ruth Westheimer Nederlands voetbal SI UK Despatch, popprogram- 00.57-01.00 Europees weerbericht SUPER CHANNEL 16.00 Nino Firetto Totally Live, pop- programma 17.00 Formula One, popprogramma 18 00 Super Sonic, popprogramma 19.00 Super soul, popprogramma 19.25 Europees weerbericht 19.30 Tomorrow's World, weten schappelijk magazine 20.00 Nurse, tv-serie met Michael Learned in de hoofdrol 21.00 Singles (slot), vijfdelige Au stralische tv-serie. Afl. 5: Rob 22.00 Super Channel News 22.25 Europees weerbericht 22.30 Gillette soccer scene, voet baluitslagen 22.35 Feature Film: The Irishman, Australische speelfilm uit 1978 van Donald Crombie 00.30 Super Sonic 01.30-02.30 Formula One MTV EUROPE 00.00-24.00 Lsj Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Maiken Wexo. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day. 16.30 Club MTV, procjramma met dansmuziek vanuit het Palladi um in New York. 17.00-17.10 3 From 1 at 5. 19.00-19.30 Remo te control, spelprogramma. 21.30 YOI Nieuwe rap- en hip- hop-video's. 22.00 MTV Party zone. 00.00-00.30 Club MTV (herh.). 01.00-02.00 New visions TV 5 16.05 Embarquement immédiat 17.25 La Libertó Stephanie 17.50 Calibre 18.00 Röcrèation 18.40 Des Chiffres et des Lettres 18.55 Nieuwsoverzicht 19.00 Montagne, magazine over de bergsport 19.30 Les chardons de la collines, dramaspel 20.55 Les Papas 21.00 Portrait 22.00 Journal Télévisó 22.30 Divan 22.45-23.30 Sports Lolsirs NEDERLAND 2 VOO 9.00-11.00 Tineke, rechtstreekse gevarieerde ochtendshow met Tineke de Nooy 08.15 Nouba-nouba, gevarieerd kin derprogramma met o.a. teken films, de verborgen camera, boekenrubriek, Noubactif en Noubana-news. Presentatie: Jean Martin 09.30-10.00 Victor English method. Cursus Engels 11.40 Interwallonië: Spotkania, ma gazine voor Polen in België 12.20 Interwallonië: Ciao Amicl, ma gazine voor Italianen in België 13.00 Presence protestante 13.30-14.00 Le coeur et l'esprit DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthe- 10.23 Die Sport-Reportage 10.55 SI Aus Hollywood: Golden Globe 1988 (herh.) 11.40 Mode '88 (herh.) 12.10 Ausland8journal 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15-13.45 Programma-weekover zicht DUITSLAND 2 09.30 Programma-overzicht 10.00 Zie Duitsland 1 12.10 Nachbarn in Europa, interna tionaal magazine. Studiogast: Elettra de Salvo 13.40-14.00 ©Diese Woche, actuali teiten BBC 1 08.10 Open University 09.25 Saturday starts here, kinder programma met o.a. 'Corners' 09.40 Roland's rat roce, komische kinderserie 10.00 Kissy Fur 10.30 Going live, gevarieerd jeugd- magazine 13.12 Weerbericht 13.15-18.05 Grandstand, sportmaga zine met o.a. rugby (Engeland - Wales en Schotland - Frank rijk) en boksen SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, kindermagazine 11.10 Ski-Boy, jeugdserie 11.40 Transformers, tekenfilmserie 12.05 Countdown, popprogramma met Simone Walraven 13.35-14.35 SI Here comes the weekend, popprogramma SUPER CHANNEL 07.00 Supertime, kindermagazine 10.00 Videopix, verzoekvldeo's met Nino Firetto 11.00 Chart attack, hitparade-over zicht met Simon Potter 12.00 Power hour, hardrockpro- gramma 13.00 Top Gear, automagazine 13.30-14.30 Armchair adventure: Assignment Adventure, docu mentaireserie RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 VARA: Radio 1 Vrijdageditie 19.02 AVRO: St. Kids van de Boven windse. 20.02 NCRV: Water en vuur. 21.02 NCRV-Vrijdag-Sport. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05.02-07.00 Ook goeiemorgen RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 AVRO: AVRO's radiojournaal. 18.15 Minjonmagazine. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits 19.02 VOO: Jeroen van Inkel. 20.30 Rob Stenders. 22.02 Countdown Café RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer muziek: Haags Koper Sextet. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 PromeNOS. 22.30 Jazzgeschiedenis 23.00 Feest, een kinderliedje, hoor- RADIO 5 18.00 Nieuws 18.10 VPRO: Euroburo. 18.20 PP: Uitzending van het GPV. 18.30 VPRO: Euroburo. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 EO: De bijbel open. 21.00 Schoolagenda. 21.15 Zicht op Israël. 21.40 Theologische verkenningen REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op vrijdag 19.00- 20.00 Leiden Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Mid dagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT-ensembles. 18.45 Radio Bond. 19.10 Actueel. 19.35 Accordeonmuziek en Vlaamse liedjes. 20.03 Jazz van 't Huis. 21.03 Pandora. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot Twee. BRT 2 18.00 Moe, hoor eens hoe. 19.10 Hitriders. 21.00 Wat zijn dat voor toeren? 22.05 Country-side. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 16.30 Wel thuis. 18.00 Nieuws en actualiteiten. 19.00 Kroniek 2. 19.45 Zelden gehoord. 20.30 King's Singers. 21.50 Wals in Es, opus 18, Chopin. 21.55 Actualia. 22.15 JazZ in Europa. 23.00 Serenade, muziek voor Harmo nie uit „De Toverfluit", Mozart. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: TROS nieuws show. 12.03 Oud plaatwerk. 13.06 TROS Aktua. 13.30 TROS Country. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA. De Opening. 11.03 Tussen Barend en van Dorp. 12.03 De Rooie Haan. 13.03 Comité van aanbeveling. 13.25 Typisch Hollands. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Drie voor negen. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Paperclip-Radio. 14.03 Popstation. RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 AVRO: Wakker worden met... 09.00 Toppers van toen klassiek. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhausconcert. 12.02 VOO: Strauss Co. 13.00 Nieuws. 13.02 Veronica Klassiek. StaatskapeL le Dresden met plano, viool en RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Hollandse nieuwe. 09.45 Praten of vechten. 10.00 Meer culturen 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein-thema. 12.00 Nieuws. 12.05 Meer dan een lied alleen. 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws 13.10 Hallo Nederland. 13.30 Opo doro (Open deur). 14.00 Nieuws. 14.00 AVRO: De vonk. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentle Radio 1) 11.00-11.30 Regionale uitgaans- en activiteitenagenda voor het weekein de. 11.30-12.30 Open Podium. Aad de Korte met muziek uit de regio. Ge sprekjes, muziek (van koormuziek tot new wave), agenda. Omroep Rijnland (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 12.00 Hindoestaans/Surinaams programma 13.00 Noordwijk Lokaal 15.00-19.00 Vandaag de dag op zaterdag. Radio Rijnmond: 10.00 De omgevallen pla tenkast. 11.00 Rljnmonds diep. 12.00 Op bezoek bi) Radio Rijnmond. 13.00- 17.00 Geen commentaar, non-stop muziek. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.10 Voel je thuis. 10.03 Onze keuze. 11.03 Het Kraaienest. 13.10 Matinee. BRT 2 05.30 Welkom Weekend. 08.12 Te bed of niet te bed. 10.03 Buitenspel. 11.30 De Vlaamse top tien. 12.00 Top 30. De nationale hitparade. 14.00 Radio Rljswijck. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.20 Licht klassiek ochtendconcert. 09.20 Ochtendconcert. 10.00 Pronto (11). 10.30 Met Italiaans op reis. 11.00 Harmonies en Fanfares. 11.30 Het Schütz Choir of Londen. 12.05 Tafelmuziek. 1 Sonate nr. 3 In g BWV 1.029 voor cello en pla no. Bach. 2. Sinfonla Nona in D voor twee trompetten en strijkers. Bononclni. 3. Trioso nate in g opus 2 nr. 6. Höndel. 4. Concerto In d opus 1 voor hobo en orkest. Marcello. 13.10 Muziekmakers.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17