onumentaal aviljoen van eehospitium ordt gesloopt NAAL iBusbaanproject fioeft niet meer ;yan Voorschoten JOIN PROTESTEERT TEGEN VERMINDERING SUBSIDIE Onderzoek naar noodzaak kinderopvang in Lisse Disco-avond In Dorpshuis Het Trefpunt in Zevenhoven wordt vanavond een disco-avond gehouden voor de jeugd. Aanvang half acht. De dansavond staat in het teken van carnaval en bezoe kers kunnen dus verkleed ko men. De muziek wordt ver zorgd door discotheek Night- town uit De Hoef. Open-Deur-Dienst De Wassenaarse Dorpskerk houdt zondagavond een Open- Deur-Dienst. Voorganger is ds. R. Steenstra. Het thema van de preek is „Een sprekende God". Medewerking wordt verleend door het tweehonderd leden tellende Katwijks Mannenkoor Jubilate onder leiding van Sander van Marion. Er worden werken ten gehore gebracht als „Veni Jesu" van Cherubini en „Russisch Avondgebed" van Bortinanski. Wim Landsman bespeelt het orgel. Aanvang ze ven uur. Daybreak De formatie Daybreak treedt zondagavond op in bar dancing Blues Brothers, Henri Dunant- plein 11 in Hillegom. Deze formatie bestaat al negen jaar en treedt regelmatig op in nachtclubs en restaurants in Nederland, België en Duits land. Daybreak heeft een breed repertoire met nummers van de Shadows, The Rolling Stones, Trini Lopez en Lau rens van Rooyen. De deuren gaan om negen uur open. Joke Bruijs Joke Bruijs treedt zondagmid dag vanaf half één met haar programma „Joke Bruijs zingt d'r moers taal" op tijdens een koffieconcert in De Bron in Alphen aan den Rijn Zij wordt muzikaal begeleid door pianist Wouter de Koning en gitarist Hans Stoop. De toe gangsprijs bedraagt vijf gulden Houders van een CJP of Pas 65 betalen vier gulden. Kaarten zijn vanaf twaalf uur aan de zaal verkrijgbaar of in de voor verkoop bij de Kulturele Raad Alphen, 01720-94583. Koffieconcert Docenten van streekmuziek- school Rijnakkoord geven zon dagmiddag een koffie concert in Muzenhof Leiderdorp. Aanvang half een. De entree bedraagt drie gulden vijftig, in clusief koffie of thee. St. Jan De Zoeterwoudse St Jan 's Fanfare houdt zondag een re ceptie in het Muziekcentrum aan de Schenkelweg in Zoeter woude. Dit ter gelegenheid van het behalen van de eerste prijs met lof in de ere-afdeling fanfare in het afgelopen week einde. De muzikanten kunnen van vier tot zes uur worden ge feliciteerd. Kookles Kinderen van tien tot en met twaalf jaar oud kunnen in het gebouw Amstelhoeve aan het Fluitpolderplein in Leidschen- dam vanaf komende maandag elke maandagavond kookles sen gaan volgen. De club komt bijeen van half zeven tot halt acht en meedoen kost per keer een gulden vijfentwintig. Voor gevorderden is nog plaats op de donderdagen van vier uur tot kwart over vijf. De kinde ren krijgen het recept mee naar huis zodat op den duur een aardig kookboek wordt verzameld. Inlichtingen bij het jeugd- en jongerengebouw, te lefoon 270239 (na 14.00 uur). Postzegels De Zuid-Hollandse Postzegel verzamelaars houden morgen avond een ruilbeurs in het Dienstencen trum Duiven voor de aan de Graaf Willem de Rij kelaan in Leidschendam De beurs is open van zeven uur totl kwart over tien. De toe gangsprijs is één gulden vijftig, voor jeugd en 65-plussers vijf enzeventig cent Voor niet-le- den zijn er voor vijf gulden ta fels waarbij entree is inbegre pen. Expositie De Vereniging voor Christelijk Basisonderwijs in Oude Wete ring houdt dinsdagavond van zes uur tot half negen een ten toonstelling in het kader van haar 125-jarig bestaan. De ex positie heet „de school van vroeger" en wordt gehouden in Basisschool de Wegwijzer aan de Watergang in Ouae Wete ring. Rammeljetsers De Zoeterwoudse bóeren- blaaskapel De Rammeljetsers is zondagavond te zien op de VARA-televisie. Dan wordt het programma „Wel of niet" uitgezonden en daaraan heeft de Rammeljetsers medewer king verleend. De muzikanten van de blaaskapel behoren al len tot de Zoeterwoudese Sint Jan's fanfare. We Vreeze verlaat Gewest EIDSCHENDAM Burgemeester W.F. de Vreeze (CDA) van üdschendam is afgetreden als vice-voorzitter van het Gewest Gravenhage. Hij is opgestapt, nadat de gemeenteraad van lidschendam had aangekondigd de bijdrage aan het gewest tot |t minimum te beperken. Hij blijft overigens wel lid van het gjtCfeelijks bestuur. Raadsleden van de Leidschendamse gemeen- raad toonden zich vanmorgen verrast. Hoewel zij wel forse itiek hebben geuit op het functioneren van het Gewest, was it niet hun bedoeling dat De Vreeze daaruit consequenties zou ïkken. De raadsleden willen alleen dat de agenda's van de __^|rgaderingen van het Gewest kritisch worden bekeken. Als er -inder belangrijke punten op staan zou niet een gemeentebe- l^iurder maar een ambtenaar naar de vergadering moeten gaan. ECONSTRUCTIE KENNEDYLAAN jSGSTGEEST De Kennedy laan in Oegstgeest wordt ter hoogte min de Jan Hendrik Oortbrug tot aan de Hazenboslaan gerecon- lUeerd. Dit om de veiligheid van de Haaswijkse kinderen te ver teren. De fietsstrook aan de noordzijde van de Kennedylaan zal aan de Hazenboslaan worden doorgetrokken. Het voetpad dat )vXar op dit moment ligt wordt in dit plan verlegd tot naast de daar hwezige ..insteek" van het Oegstgeester Kanaal. Ter beveiliging p-«ln de voetgangers zal dan een leuning langs het water worden ^^jplaatst. De bestaande verkeersgeleiding in het midden van de rij- eg, die de rijbanen gescheiden houdt, zal verdwijnen. De kosten in dit plan bedragen 35.000 gulden. tEIDEN <S OMGEVING fi&idócgowa/nl VRIJDAG 5 FEBRUARI 1988 PAGINA 15 "Vernielingen in café n politiebureau .'ASSENAAR Twee Wassenaarders van 1 en 20 jaar oud zijn vannacht rond half n aangehouden wegens het plegen van ■rnielingen in een café en in het politiebu- iau. De 41-jarige cafébezoeker wilde het ifé op de hoek van de Berkheistraat rond uitingstijd niet verlaten. Uit onvrede ver leide hij enkele lampen. De eigenaar scha lde hierop de politie in, die de man naar it bureau bracht. Een 20-jarige kennis van Wassenaarder die van het voorval lucht ;eg, snelde naar het café om zijn vriend helpen. Hij vernielde de toegangsdeur tot •t café en werd eveneens door de politie tar het bureau gebracht. Daar vernielde j een camera in een cel. De totale schade k>pt volgens de politie in de duizenden gul- Auto te water SASSENHEIM Twee Hage naars zijn gistermiddag in Sas- senheim met de schrik vrijge komen toen hun auto van de weg raakte. De 39-jarige be stuurder reed op de rijksweg A44 in de richting Den Haag en wilde ter hoogte van de afslag naar Warmond een andere auto inhalen. Te laat merkte hij dat hij al werd ingehaald, moest vervolgens scherp naar rechts sturen en raakte van de weg. De auto belandde onderstebo ven in een sloot. Een voorbij ganger bevrijdde de bestuurder en zijn 61-jarige passagier uit hun benarde positie. Zij bleven ongedeerd. Hun Ford Mercury werd totaal vernield. Archief geordend OEGSTGEEST De gemeente Oegst geest trekt 90.000 gulden uit voor de inventarisatie van het oud-archief. Het gaat om archiefstukken uit de periode 1795-1930, ruim 30 meter correspon dentie-archief en ruim 15 meter finan ciële stukken. Overbodige stukken, naar schatting de helft, worden wegge gooid, hetgeen een aanzienlijke ruim tewinst in de te klein geworden ar chiefruimte betekent. Het archief zal na de ordening beter toegankelijk worden voor belangstellenden. De pe riode 1395-1795 is reeds geïnventari seerd. De inventarisatie van de tijd daarna zal door een externe deskundi ge worden uitgevoerd. Die zal daar in totaal 20 maanden voor nodig hebben, maar de werkzaamheden worden uit gespreid over zes jaar. Blauwe zone gewijzigd OEGSTGEEST Het college van burgemeester en wethouders van Oegstgeest heeft besloten de blauwe-zone-tijden aan de Lange Voort, de Irislaan en de Gevers- straat aan te passen aan die van de De Kempenaerstraat. Tijdens een controle door de rijkspolitie en de gemeente op het gebruik van de parkeerschijf bleek dat de tijden waarop de schijf verplicht is niet overal gelijk zijn. De nieu we tijden gaan waarschijnlijk per 1 april 1988 gaan gelden. In de blauwe-zone-gebieden zal dan een parkeerschijf verplicht zijn van maandag tot en met donder dag van 9.00 tot 18.00 uur, vrijdag van 9.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Parkeerverbod Rustenburgerpad OEGSTGEEST De provincie heeft een parkeerverbod ingesteld aan de zuidzijde van het Rustenburgerpad in Oegstgeest. Op het pad worden veel vrachtwagens geparkeerd. Ook rijdt er veel vrachtverkeer, van en naar de bedrijven aan de Oude Rijn. Dat ver keer komt nog wel eens in conflict met het vele fietsverkeer op het Rus tenburgerpad. Het pad vormt namelijk tevens een belangrijke fietsverbinding tussen Oegstgeest en de gemeenten Leiden, Rijnsburg en Valkenburg. Omwonenden hebben bij de gemeente aan de bel getrokken over de onveilige verkeerssituatie. De provinciale maat regel zou een aanzienlijke verbetering tot gevolg moeten hebben. Sigarenbanden en kunst in bibliotheek Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT De heer W. Hoogeboom uit Noordwijkerhout toont tot en met dinsdag 1 maart een selec tie uit zijn verzameling siga renbandjes in de bibliotheek van zijn woonplaats. Ook zijn schilderijen en grafiek van Gerard Schoneveld uit Rijns- burg te zien. In het werk van deze jonge kunstenaar, dat ge tuigt van een sterke vitaliteit, staat het landschap centraal. Hoogeboom verzamelde in de afgelopen 25 jaar zo'n 200.000 sigarenbanden en 5.000 kisteti- ketten. Hij bezit veel buiten landse banden. Zorgen over lijst woningzoekenden WASSENAAR De lange lijst van woningzoekenden, 1967 wo ningzoekenden per 30 juni 1987, baart de leden van de raadscom missie onderwijs, cultuur en wo ningzaken grote zorgen, zo bleek gisteravond. Hierbij komt het probleem dat er de komende jaren maar 40 wonin gen in de sociale huursector per jaar mogen worden gebouwd. P. Vreugdenhil (CDA) stelde daarom voor voortaan meer woningen voor de woningzoekenden te bou wen in de prijsklasse van 150.000 gulden. es ATWIJK Met de loop van het Van Blan- inheympaviljoen van •t Rijnlands Zeehospiti- jm in Katwijk wordt vol- £nde week begonnen. >aarmee verdwijnt een larakteristiek beeld van je Katwijkse boulevard fct daar sinds het begin an deze eeuw was te jen. Het paviljoen bood jrenlang onderdak aan pc-patiënten en vanaf de iren vijftig aan motorisch iehandicapten. Behalve jet fraaie uiterlijk staat .et gebouw bekend om aar „art nouveau stijl" an de binnenzijde. Plan- jen tot de gewenste leuwbouw van een voor- jeningencentrum voor |ehandicapten zijn mo menteel nog niet concreet. Het Van Blankenheympavil- joen aan de Katwijkse Boule vard behoort met de Oude Kerk en de vuurtoren tot de laatste architectonische aan trekkelijke gebouwen aan de kuststrook van deze badplaats. Het voor de Tweede Wereld oorlog sterk gevarieerd be bouwde gebied onderging in 1942 een complete kaalslag in het kader van de aanleg van de „Atlantikwall" door de Duitsers. Van de veelheid aan neoklassieke en -gotische woonhuizen of hotelaccommo daties bleef niets over. Alleen de al eerder genoemde Kat wijkse karakteristieken over leefden het oorlogsgeweld. Het grootste bouwwerk van de drie, het paviljoen, wordt de komende weken echter door de slopershamer geveld. Het gebouw voldoet niet meer aan de eisen van de huidige tijd, terwijl nieuwbouw op het Rijnlands Zeehospitium de ruimte overbodig maakte. Volgens de heer Wenthoolt van het Rijnlands Zeehospiti um worden momenteel de laatste onderhandelingen met de slopers gevoerd. Als alles volgens plan gaat, start men volgende week met het neer halen van het paviljoen en een aantal zustershuizen die er vlak bij staan. Plannen om op de grondvesten van het pavil joen een nieuw hotel voor ge handicapten te plaatsen, zijn volgens de heer Wenthoolt niet haalbaar, aangezien de ex ploitatie van zo'n hotel niet past in de doelstelling van Volksgezondheid. Wel wordt met dit ministerie onderhandeld over de bouw van een voorzieningencen trum, zoals in de herfst van het vorig jaar geopend werd op het Zeehospitium. Volgens de heer Wenthoolt is er grote behoefte aan zo'n behuizing bij motorisch gehandicapten. Op dit moment is er al een wacht lijst van tientallen, die van een dusdanige vorm van een ver pleeghuis gebruik willen ma ken. Gevoerde gesprekken met de gemeente Katwijk heb ben in ieder geval de wens om op het straks braakliggende terrein een soort kinderboer derij of park aan te leggen doorkruist. De haalbaarheid werd daar namelijk sterk in twijfel getrokken. De moge lijkheid dat de gemeente een gedeelte van het terrein van het Zeehospitium kon overne men voor het bouwen van huizen (wel of niet voor be jaarden) is van de kant van het Zeehospitium afgeketst. „Zolang er nog een duidelijke behoefte bestaat om een voor zieningsgebouw te stichten, ge ven wij geen grond, dat van Rijnland in erfpacht gegeven is, prijs", aldus de heer Went hoolt. Van de totale opper vlakte mag twaalf procent be bouwd worden, waar in de toekomst mogelijke nieuw bouw gaat verrijzen, blijft nu nog onzeker benadrukt de heer Wenthoolt, die zegt eerst toestemming van Volksge zondheid nodig te hebben. Dat Katwijk echter met het tegen de vlakte gooien van het Blan- kenheympaviljoen er een leeg te bij krijgt zal zeker door ve len uit het oude Vissersdorp betreurd worden. Diefstal CD's direct opgelost LISSE Drie Amsterdam mers, die vannacht 2.000 com pact discs hebben gestolen bij de platenzaak Discoland in Blokhuis Lisse zijn niet veel later in Amsterdam aangehou den. De inbrekers sloegen hun slag omstreeks half vijf 's nachts. Een vrouw die in de buurt van het winkelcentrum woont, werd wakker en zag de mannen heen en weer lopen met hun buit. Zij waarschuw de de rijkspolitie. Toen die ar riveerde waren de daders ech ter al op de vlucht geslagen en konden de agenten alleen con stateren dat de deur van de winkel was opengebroken en de CD's weg waren. Enkele uren later werden de drie Am sterdammers, goede bekenden van de politie in de hoofdstad, in Amsterdam aangehouden. Bij controle van de auto wer den in de kofferbak de CD's, met een waarde van om streeks 80.000 gulden, aange troffen. Het drietal is overge dragen aan de politie van Lis- Provincies tevreden DEN HAAG Niet de vaste autokosten, maar de accijns op de benzine moet worden ver hoogd en er moet meer geld worden uitgetrokken voor nieuwe projecten voor het openbaar vervoer. Dat schrij ven de provinciebesturen van Zuid-Holland, Noord-Holland en Utrecht in een brief aan de vaste kamercommissie uit de Tweede Kamer voor Verkeer en waterstaat. De drie provin cies zijn tevreden over de aan dacht die met het Mobiliteitss cenario aan de bereikbaarheid van de Randstad wordt gege ven. ïpreQORSCHOTEN Het leek 14iemaal zo mooi in 1984. In ïtaeft kader van het experimen- erproject openbaar vervoer ISCUden de bussen voortaan vrij -~|an krijgen in Voorschoten e Ri vlot door het drukke cen- K jim van de gemeente kunnen i4hieten. De aanleg van aparte ir kjsbanen en installatie van mkende" verkeerslichten it detectielussen zou dat mo- Ó°uJlijk maken. Rijk en provin- 32t hadden er meer dan een EDI|ijoen gulden voor over, T®Sorschoten kon met een ei- en ii bijdrage van 250.000 gul- keriin een zeer moderne ver keersregeling nabij gemeente lis en Wijngaardenlaan in ir^ie''s halen. gemeenteraad Be?s met uitzondering van de n. dictie van D66 maar al te elijkgag bereid medewerking te 3rd,rlenen, hoewel men zich ™^n al afvroeg of het wel no- l was verkeerslichten met E —genaamde „doseerpunten" 14iten de bebouwde kom te jaar later staat de "ltste fase van het project febaan op de Veurseweg, dinrkeerslichten op de Karei 2 uL|ormanlaan op punt van ginnen. Voor de fracties van ingtpA en VVD in de Voorscho- enstise gemeenteraad, die samen ,a,ieh royale meerderheid uit- iken, hoeft het echter niet ïer. Ze zijn geschrokken van ™j heftige reacties van de be woners van de Veurseweg, die de plaatsing van de lichten en de aanleg van de busbaan een aantasting vinden van hun woongenot. Die zijn bereid de aanleg op alle mogelijke ma nieren, tot aan de Raad van State, tegen te werken. Volgens drs. W. Valkenburg (CDA) is de aanleg van een aparte busstrook op de Veurse weg en de plaatsing van ver keerslichten bij de Karei Doormanlaan volkomen over bodig. Volgens hem kan vol staan worden met het omvor men van het verkeerslicht bij de Gouden Leeuw tot doseer- punt. Ir. J. Ayelts Averinck (VVD) stelt dat de plaatsing van verkeerslichten bij de Ka- rel Doormanlaan achterhaald is. Oorspronkelijk zou de ont sluiting van de nieuwe wijk Starrenburg tegenover de Ka- rel Doormanlaan plaatsvinden, waardoor er een viersprong in de Veurseweg zou ontstaan. De ontsluiting van Starren- burg gebeurt nu honderden meters zuidelijker en daarom zijn de verkeerslichten over bodig, stelt Ayelts Averinck. Spits J. Aikens (D66) heeft gecon stateerd dat de avondspits in Voorschoten hooguit anderhalf uur duurt en veel soepeler verloopt dan de ochtendspits. Alle voorzieningen zijn dus overbodig, vindt hij. Ir. G. De busbaan in Voorschoten is een steen des aanstoots geworden. Both (PvdA) blijft als één van de weinigen achter de oor spronkelijke plannen staan. Hij meent dat alles gedaan dient te worden om het open baar vervoer tijdens de spits zo snel mogelijk door het dorp te laten gaan. Aangezien het al gemeen belang wordt gediend, dienen de bezwaren van de bewoners van de Veurseweg terzijde te worden gelegd. De mensen die wonen bij de ande re doseerpunten hebben ook niet geklaagd, geeft hij als voorbeeld, flet Voorschotense college van burgemeester en wethouders wil aan de ene kant het besluit van de ge meenteraad uit 1984 zonder meer uitvoeren, maar ook de raad tegemoetkomen. Wethou der J. Visser (PvdA) stelt dat het Voorschoten veel geld gaat kosten als de zogenaamde der de fase van het busbaanproject (VeursewegJ niet uitgevoerd wordt. De gemeente heeft ruim een miljoen gulden uitge- gegeven om de werkzaamhe den tot nu toe te laten uitvoe ren. Het niet voltooiien van het project betekent waar schijnlijk dat provincie en Rijk 900.000 gulden subsidie (200.000 gulden is reeds be taald) zullen achterhouden. Een poging om de zaak bij de provincie weer bespreekbaar te maken is mislukt. Gedepu teerde T. Jansen voelt daar niets voor en wil dat de bus- FOTO: CEES VERKERK baan nu snel wordt aangelegd. Ondanks dat wil het college nogmaals proberen uitstel te krijgen. Overigens moeten, voordat de werkzaamheden kunnen beginnen, nog twee voorstellen door de raad worden goedgekeurd: de raad heeft alleen een financieel be sluit genomen en dient nog be sluiten te nemen volgens de wet op de geluidhinder en de wet op de ruimtelijke orde ning. Zonder die twee beslui ten kan niet tot uitvoering worden overgegaan. De voor stellen van het college op dit punt zullen komende maandag in een gezamenlijke commis sievergadering worden bespro ken. NOORDWIJK De Stichting JOIN voelt zich tekort gedaan door het gemeentebestuur van Noordwijk. Op de subsidie voor 1988 heeft de gemeente een zo genaamde deflatie-correctie toegepast, die neerkomt op een korting van 3 procent. JOIN is het daarmee niet eens en heeft tegen deze gang van zaken een bezwaarschrift ingediend. In de gisteravond gehouden vergade ring van de commissie welzijn kreeg JOIN-voorzitter Alex Ouwehand gelegenheid de be zwaren van zijn stichting toe te lichten. Ouwehand meende met cijfers van het Centraal Plan Bureau te kunnen aantonen, dat er over 1988 van deflatie geen sprake is. Een ander door Ouwehand aangevoerd argu ment was de willekeurigheid waarmee deze 3-procents defla tie-correctie is toegepast. Hij vond het niet eerlijk dat voor de sportsector en organisaties die zich met de zorg bezig hou den, geen correctie is toegepast. In zijn betoog wees de voorzit ter van JOIN op de stijgende exploitatie-tekorten van zijn stichting. Niettemin was vanaf 1983 op de ingediende begrotin gen gekort of op de nul-groei gesteld. Eerdere bezuinigingen en kostenverhogingen konden door JOIN worden opgevangen binnen de organisatie en bijdra gen van deelnemers. „De rek is er bij onze stichting uit", aldus Alex Ouwehand. Hij vroeg zich af was het indienen van een be groting nog voor zin heeft. In op het bezwaarschrift maakte Ouwehand duidelijk, dat zijn stichting op een te laat tijdstip bekend zou zijn met het subsi diebedrag, waarover men in het begrotingsjaar kan beschikken. Wanneer dit bedrag bekend wordt staat het programma al vast, zijn er afspraken gemaakt, de cursussen lopen al, kortom dan is bijbestelling niet meer mogelijk. Steunfondsen kunnen niet meer worden benaderd om de simpele reden, dat de ter mijn van aanvraag is verstre ken. Hoe kan de Stichting JOIN nu een goed beleid voe ren?, was de retorische vraag van Ouwehand aan de leden van de raadscommissie. LISSE De vrouwenraad en gemeente Lisse gaan onderzoe ken of er in Lisse behoefte be staat aan kinderopvang. Dit wordt met een enquête gedaan. De eerste resultaten worden in maart verwacht. Dit werd giste ren bekend in een commissie vergadering. Volgens wethouder mevrouw J Meulemans-Seelen is een on derzoek naar de noodzaak van kinderopvang in de emancipa tie-nota van Lisse aangekon digd. Omdat de vrouwenraad al met zo'n onderzoek is begon nen, is besloten samen te wer ken. Mevrouw I. Roes van de vrouwenraad: „We krijgen wel iswaar links en rechts te horen dat er wel behoefte is aan de opvang van kinderen tussen 0 en 7 jaar, zowel tijdens al buiten schooltijd. Maar uiteindelijk zou het met die noodzaak nog wel eens erg mee kunnen vallen, getuige onze eerste ervaring". De vrouwenraad heeft briefjes in onder andere supermarkten en diverse instellingen opge hangen en de uitslag en hierop kwam slechts één reactie. Van het onderzoek neemt de gemeente de diverse werk zaamheden en het adressenbe stand voor haar rekening, ter wijl de vrouwenraad het for mulier heeft ontworpen. In dat formulier wordt uitgelegd dat het gaat om de noodzakelijk heid aan dagopvang van acht tot zes uur uur, de crèche voor kinderen van 0 tot 4 a 5 jaar voor cursisten van de Alette Ja cobs Mavo en de School voor Volwassenen, de peuterspeel zaal voor kinderen van 2 tot 4 a 5 jaar per middag en de opvang buiten schooltijd op woensdag middagen en tijdens de vakan ties. Een opvang die in Lisse overigens nog niet aanwezig is.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 15