Drie recht, één lieuwe comedy op KRO-tv [AjADIO/TELEVISIE £eidóc(3oma/nt DONDERDAG 4 FEBRUARI 1988 PAGINA 17 HOUWEN IN DE JAZZ IN „SESJUN" ILVERSUM Vrouwen in de jazz vormen een doorgaans wat onder- jlicht verschijnsel. Alleen al daarom is een uurtje 'vrouwenjazz' in het ROS-programma „Sesjun", vanavond op Radio 3 om 23.02 uur, zeker jen overbodige luxe. De muziek wordt dan verzorgd door de Engelse izgroep 'The Guest Stars'. De formatie telt op het ogenblik vijf vrouwen jéén man - de drummer - en bestaat sinds 1980 in wisselende bezetting, fct gezelschap speelde op diverse festivals, deed tv-optredens en maakte Aten. Vorig jaar waren 'The Guest Stars' al even in Nederland, dit jaar .er een iets uitgebreidere toernee. De groep treedt op in de volgende Jnenstelling: Laka Baisical (piano/zang), Deirdre Cartwright (gitaar/ _[ig), Louise Elliot (saxofoon/zang), Alison Rayner (bas/zang), Josefina ipido (percussie/zang) en Cliff Venner (drums), ft hoofdstuk 'ladies in jazz' is zo oud als de muziek zelf en is te verdelen er twee periodes in onze eeuw. De eerste periode is die van vóór de ^ste feministische golf, de tweede beslaat ongeveer de laatste 20 jaar. M aantal vrouwen in de jazz is lange tijd minimaal geweest. Enkele be- |nde vrouwen, die 'speelden als een kerel' waren Lilian Armstrong- jrdin en Mary Lou Williams. In de jaren zeventig nam het aantal vrou- Jn in de jazz gestaag toe. In 'ons' decennium en ons land zijn het op het %nblik bijv. Saskia Laroo, Candy Dulfer en de Latin-vrouwengroep J teling, die aan de weg timmeren. EO en NOS leggen geschil bij HILVERSUM - De EO heeft de excuses van de NOS in de kwes tie rond de uitzending van een lied van Robert Long aanvaard. De EO heeft daarom besloten de opschorting van de eerdere af spraak tussen EO en NOS inzake uitzending van Radio Olympia in EO-zendtijd op te heffen. In een brief zegt de EO „goede nota" te hebben genomen van het feit, dat de NOS het betreurt dat de uitzending in kwestie als „gods lasterlijk en krenkend" is erva ren. De EO schrijft voorts er ver trouwen in te hebben, dat de goede relatie niet opnieuw zal worden verstoord. „Countdown Café"met Earth&Fire HILVERSUM „Countdown Café" zendt morgen (Ra dio 3 om 22.02 uur) een concert uit van de Haagse groep Earth Fire. Het anderhalf uur durende optreden wordt voor een deel rechtstreeks uitgezonden vanuit de Meerpaal in Dronten, waar presentatoren Alfred Lagar- de en Kees Baars voor deze editie van hun radio-pro gramma zijn neergestreken. Volgende maand zijn ze in Groningen te vinden waar Herman Brood optreedt. Het voorprogramma wordt vrijdag verzorgd door The Boxx. Behalve de concert-fragmenten wordt de uitzending ge vuld met de vaste onderdelen zoals interviews, pop nieuws, discussies en de concertagenda. Het concert van Earth Fire is een opwarmertje voor het gigantische „Goud van Oud-spektakel", dat op 12 april in Apeldoorn wordt opgenomen. Daar treden be halve eerder genoemde groep ook jaren zestig-muzikan ten op zoals The Searchers, Chubby Checker, Sandy Coast en The Troggs. Veronica brengt op 23 april een uur durende registratie van dit gebeuren op het scherm. Brief aan minister over nieuwe zender HILVERSUM Tegen de plannen van de voormalige discjockey Joost de Draaier, alias Willem van Kooten, om in Luxemburg een commercië le radiozender te vestigen, die via een satelliet gericht is op Nederland, hebben AVRO, TROS en VOO in een brief aan minister Brinkman gepro testeerd. Met name zien zij niet in hoe de Mediaraad hier in geen overtreding kan zien van de omroepwet. Op deze wijze is het voor iedereen mo gelijk de wettelijke bepalingen in ons land te omzeilen. Zij verlangen van de minister duidelijke maatregelen. ie iLVERSUM - Vroeger tim- 1 4rde KRO-tv aan de weg erfet een serie als „Citroentje *t suiker". AVRO en TROS •tfthten iets soortgelijks, maar lijnden het niet, moesten af eten na enkele goed bedoel de pogingen. Toen kwam teJfcRA-tv met „Zeg 'ns Aa", 'Siteg daarmee in de publieke aaIangstelling en tot ver boven honderd afleveringen, dejorlopig schijnt men er nog fet genoeg van te hebben. die wip is nu opnieuw O-tv gaan zitten. Deze om- p begint vrijdag, Ned. I om [28 uur, met de eerste van ven afleveringen van de irsverse comedy-reeks „Drie :ht, één averecht" met men- als Gerard Cox, Johnny nfaaykamp jr., Inge Ipenburg anderen, onder wie op ze- moment een gast als Ge- Joling. ...e recht" slaat op een ad- •^jcatencollectief, dat met zijn ,rutntoor intrek heeft genomen e^een pand in een middelgro- etK Nederlandse stad, waaron- r een fitheidscentrum is ge- Istigd. Deze sport- en dans- s.ojiool wordt geleid door Ber- s de Vries, alias Gerard Cox, -^voorzien van pruik een ge daanteverandering heeft aan- nomen. Hij komt over als pisch een man, die vroeger bajes van binnen heeft ge in, zijn leven heeft gebeterd, Bar niet vies is van de mar- nale misdaad waartoe de ma- n in de wet uitnodigen. ■i spreekt een soort verbas- Hrd bargoens. Zijn bedoelin- Hn om overal beter van te ^rden komen duidelijker W dan zijn grammaticale inde, en dat voor een vroe- Gerard Cox, onherkenbaar als de eigenaar van een fitnescen trum met contacten in de on derwereld. gere onderwijzer. Bij hem dan sen de meisjes lichtvoetig aero bic, terwijl hij wat zware jon gens achter de hand houdt voor goedbetaald knokploe- genwerk. In zijn fitheidstent wordt regelmatig lustig gehost, gezongen en gesprongen door meisjes die daar plezier in heb ben. Gerard fungeert als ruwe bolster tussen al die blanke pitten. Van tijd tot tijd ver schijnen er ook gastartiesten om de levenslust aldaar aan een nieuwe injectie te helpen. Complicaties In de kantoorruimte boven zich weet hij drie jonge advo caten, een vrouw en twee mannen, resp. Inge Ipenburg, Sjoerd Pleijsier en Johnny Kraaykamp jr. De juriste, mr. Gon de Swaan, stelt zich geë mancipeerd op, maakt veel werk van zaken rond onge wenste intimiteiten. Zij houdt bovendien haar twee collega's min of meer in het gareel. Dit heel speciaal mr. Lex Tigge- laar (Johnny Kraaykamp), omdat deze op ietwat labiele wijze houvast pleegt te zoeken bij vriendinnen, en mr. Lau rens Jan Bolsenbroek (Sjoerd Pleijsier), die als liberaal van de oude stempel te gemakke lijk voet verschaft aan klasse- justitie, zeker wanneer hij zijn neef (Carol van Herwijnen), van hetzelfe laken een pak, in bescherming neemt Dan heeft men als kijker on geveer de complicaties op een rijtje, die deze serie leuk moeten maken. De teksten worden geschreven door Jack Gadellaa en Ton de Vreede. De eerste regisseerde eerder voor de VARA en schreef ook kinderliedjes, de tweede maakte naam met kinderboe ken. Zij vonden elkaar, toen KRO-radio auteurs zocht voor een nieuwe hoorspelreeks. Dit werd „Het Collectief", waar tal van luisteraars opgewekt op reageerden. Dit gaf bij de nieuwe chef ge varieerde programma's. Frank Jansen, de doorslag om het idee van deze radioserie over te hevelen naar de tv. Schrijver Jack Gadellaa: „Dat is gemakkelijker gezegd dan gedaan. Radiobeluistering roept andere reacties op dan tv-kijken. Daar moet je je als schrijver naar richten. Geluk kig kreeg ik Ton zo ver om het samen met mij te spelen. Wij zijn nu zozeer op elkaar ingespeeld, dat als ik mijn vrouw vraag onze teksten te lezen zij mijn teksten voor de zijne houdt en omgekeerd. Zo zeer zijn onze gedachten over deze tv-serie al in elkaar ver vloeid. Dat werkt leuk. Eén van ons beiden zit altijd wel eens op een dood punt, maar nooit tegelijk, zodat je elkaar op dreef houdt". Leading lady Gerard Cox geldt in deze serie als de „leading man", als de man die de grappen aandraagt dan wel de situaties schept, waarin de humor kan gedijen, vlak overigens Johnny jr. niet uit. Vraag aan producer John de Mol, maar niet minder aan re gisseur Zdenek Kraus: „Zeg 'ns Aa" drijft op de „leading lady" Mien Dobbelsteen. Heeft „Drie recht" niet eenzelfgde figuur, een vrouw als aanstich ter van node?". Antwoord: „Zeker wel, daar hebben wij Inge Ipenburg voor, een jonge actrice, die zich in die richting moet gaan ontwikkelen. Vergeet ook Janke Dekker niet, die als as sistente Wendy van de sport schoolhouder ook van wanten weet" Inge Ipenburg stelt zich voor alsnog bescheiden op. Overal waar zij voor haar vak iets meent te kunnen opsteken, duikt zij op. Zij vertelt: „Ik heb een paar dagen meegelo pen op een advocatenkantoor om er achter te komen wat daar de hele dag zoal omgaat. Zo maak ik voor mijn spel tel kens vanuit de werkelijkheid studie van de situaties die ik moet spelen". Regisseur Zdenek Kraus prijst zich gelukkig samen met pro ducent John de Mol in het Amsterdamse havengebied een tot studio omgebouwde loods te hebben ontdekt, waar normaal commerciële films worden gemaakt. Met lichte wijzigingen kon deze tot repe titieruimte en speelstudio worden ingericht. Daar brengt het spelersgezelschap hele da gen door. Er ontstaat dan die familiale sfeer, waaruit het op elkaar ingespeeld zijn als vrucht resulteert. Wat de schrijvers van deze se rie betreft, aan stof voorlopig geen gebrek. De auteurs hoe ven er de kranten maar op na te lezen: zwart geld, krakers, proletarische huurders, de man/vrouwwanrelatie, ali mentatie, uitzetting van Tur ken, knokploegen, advocaten- streken, korte gedingen, lang lopende zaken, politieke aspi raties en andere vormen van menselijke bedrijvigheden, die onder de noemer linke soep vallen. Dit alles moet breed kijkpubliek opleveren. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 EO 16.00 Fauna, natuurdocumentai- reserie. Afl.: De zilver meeuw 16.25 Lassie, Amerikaanse kin derserie. Afl.: Gevaar in het ravijn. Corey Stuart gaat met Lassie op bezoek bij een collega in de buurt. Natuurlijk moet hij weer in actie komen 16.50 Kinderkrant, kinderpro gramma NOS 17.30 Journaal EO 18.15 18.30 19.00 19.24 20.00 20.28 IOS Moslim of Mohamme daan? TELEAC Gute Reise, cursus Duits EO Nathalie, tekenfilmserie. Afl.: De wijde wereld in Hallo Nederland, kinder programma over Neder landse kinderen in het bui tenland NOS ft] Journaal en weerover- zicht EO Het gat In de ozonlaag (The hole in the sky), docu mentaire over een weten schappelijke expeditie, die de opdracht kreeg uit te vinden waardoor de sterke afname van de hoeveel heid ozon in de stratosfeer boven het zuidpoolgebied wordt veroorzaakt Ronduit Special: Een plaats als thuis, documen taire over de menselijke kant van de ziekte aids Tijdsein, actualiteitenma gazine met een special over hoe ons milieu de dupe wordt van onze troep. Wij produceren steeds meer afval en kun nen daarvan steeds min der kwijt. Wat kan de Ne derlandse consument, het bedrijfsleven en de over heid aan dat probleem doen, om te voorkomen dat wij straks letterlijk op een vuilnisbelt leven. Tus sen de reportages door studiogesprekken met deskundigen, o.a. minister Nijpels. Verder een recht streeks verslag van de ont moeting van minister Kort hals Altes met verontruste ouders over het ontucht- schandaal in Oude Pekela 22.35 De Wat-heet-geluk Show, praatprogramma gepre senteerd door Hans Le Poole NOS 23.30 Journaal 23.35 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 NOS 17.45 Paspoort voor Turken 18.15 Nieuwe voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Joegosla- ven 18.30 Sesamstraat 18.45 Jeugdjournaal 19.00 Journaal NCRV 19.12 Dit is Disney, tekenfilm magazine 20.05 Ja, natuurlijk: De ijsbeer, speciale aflevering van deze serie natuurprogram ma's, met een bezoek aan de Poolgebieden. de woonplaats van de ijsbeer 21.00 Rondom tien: Geschopt, geslagen en getreiterde! Gespreksprogramma waarin Hans Sleeuwen- hoek praat met mensen die als kind door hun ou- der(s) lichamelijk zijn mis handeld 21.45 0 Goed Nieuws, medita tief programma NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Studio Sport exra, met beelden van het pre- olympsich volleybaltoer nooi in Amsterdam 23.30 Open Universiteit 23.50 Nieuws voor doven en slechthorenden i Ondertiteling via TeleTekst. Tweetalige of stereo-uitzen- BZwart/wit-uitzending. ■IZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginete versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. Vader en Daniël Gort in 'Hallo Nederland', vanavond op Ned. lom 19.24 uur. FOTO: EO RT 1 5 Nieuws in teletekst 3 Tik Tak, kinderserie (herh.) 5 Plons. Afl.: Plons en de raven 3 Fame, Amerikaanse tv-serie met Debbie Allen, Lee Currein. Erica Gimpel e.a. Afl.: De tap- dancer 5 Jukebox, videoclips 3 Europese volkskultuur, serie over de band van de mens met zijn natuurlijke omgeving. Afl. 5: Houtsnijwerk in Bulgarije 5 Uitzending door derden: Pro gramma van de Stichting Syn dicale Omroep 3 Programma-overzicht Nieuws Kunst-zaken 3 Hoger-leger, spelprogramma gepresenteerd door Walter Ca- 5 Panorama, actualiteitenrubriek 5 Chateauvallon (25). 26-delige Franse tv-serie van Paul Plan- cheon en Serge Friedman over de lotgevallen van de famillie Berg 3-23.10 Nieuws en Coda: Sicili ans uit sonate in Es grote terts. BWV 1056, Van Bach, uitgevoerd door Frank Theuns, dwarsfluit en J. van landeg- hem. klavecimbel RT 2 45 Loon naar werken (5, herh.) 15 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-se rie met Peter Phelps, Pat Mac- Donald en Tom Richards. Todd verteld Amanda dat hij vlug zal sterven, maar zij gelooft hem 40 Programma-overzicht 45 Nieuws 10 Kwidam, videospelletjes '15 We slaan er ons doorheen (Coming through). Engelse tv- film uit 1985 van Peter Barber- Fleming. Met Helen Mirren, Kenneth Branagh, Alison Ste- adman e.a. 1985: Kate komt voor een weekend naar de unl- versiteit van Nottingham om er onderzoek te doen naar het le ven en werk van D.H.Lawren ce. Ze ontmoet er David, die zich opwerpt als 'Lawrence- specialist' en zich aan biedt als gids 35-23.25 Politieke Collaboratie, I documentaireserie. Afl. 1: Bel- gen tegen wil en dank (herh.) ii TBF 1 IJOO Nouba-noubs, kinderprogram- .30 Carrefours, gevarieerd pro- süU 9ramma ^00 Journaal .03 Ce soir, regionaal programma .26 Quick et Flupke, tekenfilm 30 Journaal A00 Autant savoir, consumenten rubriek. Afl.: De Ozonlaag "'-20 Les longs manteaux, Fran s/Argentijnse speelfilm uit 1985 van Gilles Behat. Met Bernard Giraudeau, Claudia Ohana, Robert Charlebois e.a. i Een Franse geoloog raakt ver- n zeild in een klein Mexicaans _j-. stadje dat onder druk staat f van een extreem-rechtse groe pering 'Les Longs Manteaux' '100 La mond# du cinéma, filmma- 100 Laatste journaal -130-23.40 Presence Protestante Götz George als commissaris Schimanski in de politieserie 'Tatort'. Duitsland 1 om 23.00 uur. FOTO: ANP 15.30 Expeditionen ins Tierreich, natuurfilmserie. Afl.: Wasser- drachen und Peitschenschlan- gen. reportage over het rivie rendal aan de oostkust van Australië (herh.) 16.15 E Themunsters,Amerikaanse serie met Fred Gwynne. Yvon ne de Carlo, Butch Patrick e.a. Afl. 4: Das Talent 16.45 Unternehmen Arche Noah, kinderserie. Afl.: Robinson von Norderoog 17.15 Tagesschau 17.25 Kommissar Zufall, tv-serie. Afl.: Die schwierigste Nummer 18.26 Tagesschau 18.30 Hier und Haute, regionaal ma gazine 18.52 Falcon Crest, Amerikaanse tv- serie. Afl.: Macht und Einfluss 19.58 Programma-overzicht 20.00 [IITagesschau 20.15 Die Strassenkinder von New York, reportage over een voor malige prostituée, die zich het lot van de straatjeugd in Man hattan aantrekt 21.00 Der 7. Sinn, verkeerstips 21.03 0 lm Krug zum Griinen Kran- ze. Amusementsprogramma met populaire muziek, gepre senteerd door Ruth Mönch en Willy Seiler 22.30 Tagesthemen 23.00 m Tatort, politieserie met Götz George. Eberhard Feik, Chiem van Houweninge e.a. Afl.: Dop- pelspiel. Een jong vrouw heeft zichzelf van haar balkon ge stort. Schimanski en Thanner denken eerst met een duidelijk geval van zelfmoord te maken te hebben. Maar dan ontdek ken ze dat haar echtgenoot zich fel heeft verzet tegen het advies om zijn zwaar depres sieve vrouw te laten opnemen 00.35 Tagesschau 00.40 Nachtgodanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15 55 Heute 16.00 Muppet-Babies, Amerikaanse tekenfilmserie van Jim Henson 16.20 Logo, jeugdjournaal 16.30 Die Dreibeinigen Herrscher, science-fictionserie naar de boeken van John Cristopher. Met John Shackley, Jim Baker. Lucinda Curtis. Afl.: Gast- freundschaft mit bitterem ge- schmack 51 Tsle-lllustrierte, sport, actu aliteiten en amusement Matlock, Amerikaanse mis daadserie met Andy Griffith. Kene Holiday, Linda Purl e.a. Afl.: Das schwarze Schaf 5 Programma-overzicht 3 Heute 3 Der grosse Prels, speljpro- gramma met Wim Thoelke Telemotor, automagazin Heute-journal, actualiteiten Was nun, Herr Stoltenberg? Gespreksprogramma waarin de minister van Financiën ge confronteerd met vragen en een 'verrasslngsgast' Süchtig, tv-film van Manfred Grunert met o.a. Michael Kb- nig, llona Grandke en Cristine Wodetzky. De journalist Paul Holl is zwaar aan de alcohol verslaafd. Zijn vriendin laat hem opnemen in een kliniek om hem zo tegen zichzelf te beschermen. In de kliniek komt hij eindelijk tot praten. Zijn enige doel is het over schrijden van de grens tussen leven en dood. Slechts angst doet hem aan het leven han gen DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II: cursus scheikun de 18.30 Programma mat da muis 19.00 Aktuelle Stunda, regionaal magazine met nieuws en sport 19.40 Raamprogramma van da re gionale studio's 20.00 Treffpunkt Central Park (Cops and robbers). Amerikaanse speelfilm uit 1972 van Aram Avakian. Met Cliff Gorman. Jo seph Bologna, Dick Ward e.a. Twee New Yorkse politieagen ten besluiten hun saaie leven op te vullen met overvallen op winkels. Zij hebben zoveel suc ces. dat zij een grote 'coupe' gaan voorbereiden 21.25 Demnichts 21.30 West 3 Aktuell 21.45 Geschichte: Vivat Gülich und der Bürger Freiheitl Filmpor tret van een beroemde Keule- 22.30 E Soweit die Fiisse tragen (6), tv-serie van Fritz Umgelter. naar de roman van Josef Mar tin Bauer. Met Heinz Weiss, Hafrro Rivière, Edgar Mandel e.a. (herh.) 23.35 Nachgespielt: Maxim Gorki 1868-1936, fllmporlret 00.30 Laatste nieuws BBC 1 The British film: Geordie, En gelse speelfilm uit 1955 van Frank Launder. Met Bill Tra vers. Alistair Sim e.a. Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met 'Jimbo and the Jet Set', 'The Chuckle- hounds'. 'Whacky races'. 'Jac- kanory' en 'Around the world with Willy Fog' Newsround, Jeugdjournaal Blue Peter, Informatief kinder programma Neighbours, Australische tv- serie (herh.) Journaal en weerbericht London Plus, regionaal nieuwsmagazine Top of the pops, popprogram- ma met een overzicht van de hitparade mEastEndere, familiefeuilleton met Bill Treacher, Wendy Ri chard. Susan Tully e.a. Tomorrow's world, weten schappelijk magazine met o.a. nieuwe vindingen voor doe- het-zelvers. Presentatie: Peter McCann. Maggie Philbin, Ho ward Stableford en Judith Mastermind, spelprogramma met Magnus Magnusson Journaal, regionaal nieuws an weerbericht The fall and rise of Reginald Perrin (4), zevendelige come dyserie met Leonard Rossiter, Pauline Yates e.a. (herh.) Question time, discussiepro gramma waarin het publiek vragen stelt aan politici. Pre sentatie: Sir Robin Day The Untouchables, Ameri kaanse politieserie met Robert Stack in de hoofdrol Weerbericht BBC 2 Nieuwsoverzicht en weerbe richt Hockey, verslag van de halve finales van het British Cities Championship Nieuws en weerbericht Catchword, quizprogramma met woordspelletjes Day out with Angela Rippon. Vandaag: Burnham on Sea en Berrow Brean Best of brass, blazersmagazi- Holiday *88, toeristisch maga zine (herh.) Cricket: Bicentennial match Engeland - Australië Cover to cover, boekenmaga- zine met als gast Edmund Whi te The education programme, serie over onderwijszaken Out of court, magazine over politie- en rechtzaken North Korea the hermit king dom, documentaire Dog food Dan and the Car marthen Cowboy (1). comedy serie over twee vrachtrijders m40 Minutes: Thames Wallah, documentaire over een Britse expert, die maandelijks naar India vliegt om te adviseren over de schoonmaak van de Ganges Now something else, satirisch programma met Rory Bremer, Sara Crowq, John Dowie, Ste ve Steen en Jim Sweeney Newsnight, actuallteitenmaga- Weerbericht SKY CHANNEL 16.00 51 The Great Video Race, pop- programma met Pat Sharp en Ronnie the runner 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 The Monkees, comedyserie 18.30 I dream of Jeannie, comedy- 18.57 Europees weerbericht 19.00 My Favourite Martian, come dyserie 19.30 Get Smart, comedyserie 20.00 Hazel, comedyserie 20.30 Emerald Point, dramaserie 21.22 Europees weerbericht 21.25 WWF Superstars of Wrestling 22.20 Ford Ski Report 23.05 Italiaans voetbal 23.25 Spaans voetbal 00.20 El Monsters of Rock 01.22-01.25 Europees weerbericht SUPER CHANNEL 16.00 Nino Firetto Totally Live, pop programma 17.00 Formula One, popprogramma met John Leslie 18 00 Super Sonic, popprogramma met Amanda Redington 19.00 Captain Power and the Sol diers of the Future, science- fictionserie 19.25 Europees weerbericht 19.30 Great Railway Journeys of the world, documentaireserie. Afl.: The long straight, over de langste rechte spoorlijn ter we reld. die het Australische conti nent doorkruist 20.35 03 Say Ah (Zeg 'ns Aaa), Ne derlandse comedyserie met o.a. Sjoukje Hooymaayer, Hans Cornelissen. Renèe Sou- tendijk en Manfred de Graaf 21.00 Singles, vijfdelige Australische tv-serie. Afl. 4: Chris 22.00 Super Channel News 22.25 Europees weerbericht 22.30 American Indoor Football 23.30 American College Football 00.30 Supor Sonic 01.30-02.30 Formula One MTV EUROPE 00.00-24.00 El Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Maiken Wexo. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewlcz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day. 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi um in New York. 17.00-17.10 3 From 1 at 5. 19.00-19.30 Remo te control, spelprogramma. 22.00-23.00 MTV's Metal Ham mer. 0000-00.30 Club MTV (herh.) TV 5 16.05 Entretien avec Jeanne Mo- reau (3) 16.10 E Bonnes tuer, speelfilm uit 1954 van Henri Decoin 17.40 Aujourd'hui en France 18.00 Récróation 18.40 Des Chiffres et des Lettres, spelprogramma 18.55 Nieuwsoverzicht 19.00 Champs Elysëee 20.30 Apostrophes, literair magazine 22.00 Journaal 22.30-23.30 Cinéma Cinémas, film magazine NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven RVU 14.00 Keer het tij (5) KRO 14.30 Sterrenparade (Ziegfeld fol lies), Amerikaanse musical uit 1946 van Vincente Minnelli 16.15 De ver van mijn bed show, programma over Derde Wereld-Zaken NOS 17.30 %6- Journaal KRO 17.46 De parabels, vaak vertelde verhalen DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 Is] lm Krug zum grünen Kranze 11.55 Umschau 12.10 Telemoter 12.55 Persoverzicht 13.00 ARD- Sport extra. Tennis Daviscup: BRD - Brazilië, enkelspel, vanuit de Gruga- halle in Essen 16.00 Ich habe keine Angst mehr, Tsjechische speelfilm van Otokar Kosek 17.15 Tagesschau 17.25 Is) Solo für 12, spelprogramma DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 13.15-13.45 Bild(n)er der Chemie, reportage- reeks 15.00 Programma-overzicht 15.05 Bilder, die die Welt bewegten. Afl.: Stormvloed in Nederland, repor tage over de doorbraak van de dijken in Zeeland in 1953 (herh.) 15.30 Silas, jeugdserie 15.55 Heute 16.00 Die Sportreportage. Daviscup-tennls: Duitsland - Brazilië, heren enkelspel 17.45 Ein Engel auf Erden, tv-serie BBC 1 07.35 EEdgar Kennedy 07.55 Weer bericht 08.00 Breakfast time, ontbijt- televisie 09.30 Laverne and Shirley 10.00 Nieuws 10.05 Open air (1) 10.20 Kilroy. Discussieprogramma met Robert Kilroy-Silk 11.00 Nieuws en weerbericht 11.05 Going for gold, spelprogramma 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Open air (2) 13.05 Day time live, lunchmagazine. Presenta tie: Pamela Armstrong 14.00 Jour naal en weerbericht 14.30 Neigh bours, tv-serie met Francis Bell, Das- ha Blahova, David Glencie e.a. 14.50 EFrom this day forward, Amerikaan se speelfilm uit 1946 van John Berry 16.25 Ask Margo 16.40 Tekenfilm 16.50 Children's BBC, kindermagazi ne met Andy Crane SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.35 Is) Sky Trax 13.05 Another World 14.00 Fas hion TV 14.30 City Lights 15.00 Transformers 15.30 Bailey's Bird 16.00 El Here comes the weekend 17.00 The DJ Kat Show, klndermaga- zine met Linda de Mol en DJ Kat SUPER CHANNEL 07.00 Superlime 08.00 Nino Firetto Totally Live 09.00 Sons and Daugh ters 09.25 World of Photograpnie 09.50 Play it safe 10.00 Ken Home's Chinese Cookery 10.30 Exploring Gardens 11.00 James Brown 12.00 Emmerdale Farm 13.00 Game for a laugh 13.25 Europees weerbericht 13.30 Sons and Daughters 14.00 Cassie Co 14.55 Europees weer bericht 15.00 Supertime 15.30 Cap tain Power and the soldiers of the future 16.00 Nino Firetto Totally Life 17.00 Formula One RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 KRO: Echo-Magazine 18.35 Man en paard. 19.02 KRO's Country time. 19.55 Column. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02-07.00 EO: True Light. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse hits 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 TROS: Ferry Maat's soul- en disco show 21.02 De CD Show. 23.02 Sesjun. RADIO 4 16.00 VPRO: De beweging. 20.00 Nieuws. 20.02 De wandelende tak. 21.00 Het podium. 21.00 Specials noviteiten. 22.00 Jazzconcert. 23.00 De Nieuwe muziek van Cana dese componisten RADIO 5 18.10 KRO: Lezen voor de lijst. 18.40 IOS: Turks programma. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Follow through. 21.00 Rockschool II. 21.30 Pronto? 22.00 Doelgericht ondernemen. 2240 Sociale zekerheid REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 1740- 19.00 Vandaag de dag op donderdag. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Band. 18.45 PP: Volksunie. 19.10 Actueel. 19.33 BRT Combo. 20.03 Folk. 21.03 Basiseducatie. 21.30 Taalstrijd. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Amazone. 18.00 Over stuur. 19.10 Funky Town. 22.05 Boem Boem. 23.30 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Chinese volksmuziek. 19.00 Dossier: milieuzorg. 19.45 Home Made. 20.30 Niederösterreichlsches Ton- künstlerorchester Wien o.l.v. Uwe Mund. Werken van Schu bert, Haydn, J. Strauss. 22.00 Actualia. 22.15 Nieuw muziek: Stuttgarter Kammerchor. Trio Basso MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VPRO: Het Gebouw 13.08 NCRV: Hier en nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.05 V.I.P.-roem. 16.05 VARA: Radio 1 Vrijdageditie RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo. 07.08 Het levende woord. 07.15 KRO's Ontbijtshow. 09.03 Adres Onbekend. 10.03 In antwoord op. 11.50 Pater Adri Maat. 12.03 Van twaalf tot twee. 14.03 M/V-Magazine. 15.03 KRO-Cameretten: De Berini's. 15.30 TROS: Gerard de Vries draait op verzoek. 17.03 Nederlands hitwerk RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook goeiemorgen. 09.03 Goud van Oud. 11.03 Simone Walraven. 12.03 Bart en De Zwart. 15.03 De Top 40 RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 VARA: Vroeg Ochtendconcert. 09.00 Klassieke muziek. 13.00 Nieuws. 13.02 Operette. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.30 Klein bestek. 15.30 Uit de schat der eeuwen. 16.00 Crème du Baroque. 17.15 Cantates RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Korea. 10.00 AVRO: Hoe gaat 't er mee. 11.00 NOS: Een leven lang. 12.00 Nieuws. 1245 RVU: Toegift. 12.15 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.00 Nieuws. 13.10.VPRO: Het Gebouw. 14.00 VARA: Schoolradio. 15.00 VPRO: Het spoor. 16.00 Muziek uit Het Gebouw. 1640 Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio Weat: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-06.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchuur met actualitei ten, land- en tuinbouw, uit-tip van de dag en 'Hebbes' Radio Rijnmond: 07.00 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchprogramma 14.00 Tineke Speksnijder. 1640-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 0740 Nieuws 0840 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 1140 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor 14.03 Welkom in Vlaanderen. 15.03 Zo d'ouden zongen. 1605 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Dag en dauw. 08.12 Brussel. 10.03 Platenpoets. 11.55 Mediatips. 12.00 Regioprogramma 13.10 Hadlemicha. 14.00 De Stemming 1600 Abraham al gezien?. 17.05 Pa. zing eens al. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee (1). 10.00 Schoolradio. 11.00 Matinee (2). 12.00 Tatelmuziek. 13.10 Actueel. 1345 Pianorecital Murray Perahia. 15.00 Symfonisch. 1645 Kamermuziek. Trio nr. 2 In Es voor viool, cello en piano. D 929. Schubert.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17