IMenken lijdt duur puntverlies Kasper Kardolus en het selectieve spreekverbod oy-Mozaïek troeft Dekker Warmond I af sportuitslagen INJSPORT leiden N TEAM TENNIS CIRCUIT: Menken /Van Rhi jn naast The Jam Ceid&iQowtant DONDERDAG 4 FEBRUARI 1988 PAGINA 15 4EIDEN Zowel de balvoetballers van Bax Is die van Van Egmond leten gisteravond de lummer twee in hun kjilasse struikelen. Bax t fon in een leuk duel met nd!-5 van Ceverbo; Van Eg- enhond was met 3-2 net iets v^terker dan Menken. De (v«Hoordwijkers verspeelden a Maardoor twee belangrijke ^Munten. voLugdunum-Landwer 10-3 een gelijk opgaand eerste ke|art lukte na rust (3-2) bij batugdunum plotseling alles. Op toU zag Landwer twee man uit eet veld gestuurd worden, ïlijjraarvan de Leidse ploeg een- behaal profiteerde: 5-3. Na 6-3 sliijan Harm de Vos zakten de ziiasten helemaal weg, waarop ;ua<ugdunum de tien keurig vol- ie^iaakte, Landwer daarmee de jode lantaarn vaster in' de jand drukkend. Voor Land wer waren Bleiswijk (2) en Met Ruygrok succesvol; de |roductie van Lugdunum iwam op naam van Albert (iera (3), Harm de Vos (2), i As (2), Fred Kanbier en Ton de Rooy. Van Egmond - Menken 3- 2 Menken liet tegen Van Eg mond twee heel belangrijke punten liggen. De nummer twee kwam tegen de Leidena- ren tien minuten voor tijd met 3-2 achter te staan door tref fers van Marcd van der Burg (2) en Theo Rieuwendijk. Het inwisselen van de doelman voor een veldspeler had daar op niet het beoogde succes voor Menken, waardoor het niet spelende Van der Plas drie punten voorsprong be houdt, echter met een partij minder gespeeld. Voor Men ken doelpuntte Ruud Alkema de twee maal. Boerenburg - Lisse 2-3 Zes seconden voor tijd zorgde Lisse ervoor op de ranglijst naast Boerenburg te komen: 2- 3. In een open partij, waarin Lisse het traditionele defensie ve concept vergat, was het bij rust 2-2. Voor Boerenburg scoorden Wim van Hagen en Gerard Scheurwater. Na de pauze bleef de partij even open en golfde het spel op en neer, waarbij het echter aan doelpunten ontbrak. Tot vlak voor het eindsignaal. De Kuyper - Sloos Sport 5-1 Sloos ging na een „opwarm eerste helft" in het vervolg ten onder tegen de vervaarlijk met de counterbijl hakkende thuisploeg. Pas op 3-0, na tref fers van Laurens van der Voort (2) en Harrie van der Zwet, kwam de nummer drie op de ranglijst tot scoren via Ronald van der Pot. Dankzij goed keeperswerk van Piet Warmerdam en de counter- drift van De Kuyper werd het door Van der Voort en Mei- land 5-1. Bax - Ceverbo 7-5 Bax moest in de beginfase dui delijk wennen aan het nieuwe zuurstok-kleurige tenue, want het liep tegen Ceverbo eerst tegen een 0-2 achterstand op alvorens wat terug te doen. De in hard geel/hard rose uitge doste thuisploeg haalde de gas ten via Wim Bouckaert, Mario Faber en Hans van Leeuwen echter nog voor de pauze in: 3- 2. Na het draaien ging het in deze goede partij lang gelijk op, maar trok Bax na doelpun ten van andermaal Boucc- kaert, Faber en Van Leeuwen en een van Jeffrey Forrée aan het langste eind. Voor aanvang van het zaalvoetbaltref- voetbal" gepresenteerd. De voormalig lichting stelde Teunissen dat zaalvoet- fen tussen Bax en Ceverbo werd gister- bondscoach zaalvoetbal (links) kreeg bal aan dit boek toe was. En: „Zaal avond in Voorhout het door Evert Teu- het boek overhandigd door uitgever voetbal is een aparte sport. Dit leer- nissen geschreven „Basisboek Zaal- Henk Schuurmans (rechts). In zijn toe- boek voor de zaalvoetballer heeft mede de bedoeling dat aparte zichtbaar te maken". Voorts op de foto de heren Lucas en Wirts. FOTO: WIM VAN NOORT [ASSENHEIM/LEIDEN ït 6e ouverture van het eerste ttifeam van Dekker Tennis in er|et team tennis circuit in Ter- i oiregen Sport Sassenheim ver- ariep niet naar wens. Joy-Mo- n jaiek I pakte met een 14-7 ?rgindscore meteen drie winst- Siunten. In de overige vijf ont- nshoetingen boekten de Alk- - Riaar-reserves, OLTC's eerste win ERTS-Rotterdam II mon- De|terscores, maar was de winst i Voor Heerhugowaard I en oe[)ekker Warmond III met het beest minimale verschil. Bij er ie strijd om de nationale in- 'etjoor jeugdtitels ging de Leidse taleelnemer Jochem van Doorn iojn de eerste ronde onderuit, supehalve het optreden van vekker I leverde de aanwezig- leid van opponent Joy-Mozai-, ek een goede gelegenheid de kansen voor Unicum I in de zomercompetitie tegen dit team eens in te schatten. Dek ker I kwam vooral in de he renpartijen tekort. Stephan Faas kon slechts twee maal drie games boeken tegen de LiSsenaar in Amsterdamse dienst Frans Grimbergen. Freek Tanis haalde in de eer ste set nog wel de tiebreak, maar niet de setwinst, en kon na de tweede Duco Frie felici teren. Ook het dubbelspel ging met 4 en 1 naar de Amster dammers. Heieen van den Berg boekte een 2-1 score te gen Miriam de Groot, maar Astrid Bouw kwam niet ver der dan 1-2 tegen Yvonne Nij- huis. Het dubbelspel was hier voor de Warmondsen. Heerhugowaard zag de 3-1 voorsprong in de enkelspelen door drie-sets verlies in de dubbelspelen teniet gaan, maar bleef met 13-12 in wed- strijdpunten tegen TSH Haren toch aan de goede kant van de score. De gasten uit Haren speelden eind van de dag hun tweede ontmoeting tegen ERTS Rotterdam II, het werd 2-22 verlies. Alkmaar II bleek na de vier enkelspelen alle punten te hebben veroverd, voldoende om het in de dub belspelen wat kalmer aan te kunnen doen, 21-5 tegen Bar- neveld II. André Weening vierde zijn rentree, na een langdurige blessure, in Unicum V met een one-set-all tegen Marco Visser. De districts-indoor B2-kam- pioen moest de eerste set met 6-1 aan Weening laten. OLTC's eerste won de overige vijf partijen in straight sets, eindstand 20-2. Forescate I moest met nipt verschil de winst aan Dekker Warmond III laten, 11-13. Nationale Jeugd In de strijd om de nationale jeugdtitels t/m 12 jaar kon de enige Leidse deelnemer Jo chem van Doorn geen potten breken, laat staan winnen. Een verhuizing bleek niet de beste voorbereiding op een strijd om de nationale titel. Se- bastiaan Jansen bleek met 4-6, 6-2 en 6-3 de meerdere van Jo chem van Doorn. De nationale titel t/m 12 jaar werd bij de meisjes gewonnen door de Amsterdamse Kim de Weille. dit zelfs zonder setverlies. Bij de jongens lijkt John van Lot- tum in de voetsporen van zijn zusje Noëlle, winnares van Dekker A, te gaan treden. De pas 11-jarige John bleek bij de jongens de beste. Marcel van Rijn Op de maandag gehouden bij eenkomst voor tennisleraren, werkzaam in het district Lei den der KNLTB, werd door districts-tennisleraar Marcel van Rijn medegedeeld, dat hij per 1 april zijn functie zal neerleggen. Zes maanden na het vertrek van zijn voorgan ger, Peter Klein, houdt ook Van Rijn het tennis voor ge zien en kiest voor een andere maatschappelijke carrière. Wel werd de contourennota voor de nieuwe opzet van de dis trictstraining gepresenteerd. Een beleidsstuk, waarin de sa menwerking tussen district, verenigingen en tennisscholen voorop staat, en het talentrijke kind centraal komt te staan. Met het vertrek van de en thousiaste Marcel van Rijn, die toch in brede kring het ver trouwen genoot, lijkt ook dit gedurfde plan op losse schroe ven te komen staan. De naam van de opvolger is nog niet be kend, de sollicitatieprocedure start in februari. Het mag ech ter als reëel worden aangeno men, dat een niet-Leidenaar de beste papieren heeft voor deze positie. EIDEN De aardigste bowlingseries kwamen deze week uit uid-West. Frank Scheffer gooide 613 over 3 games, toen hij oor Menken/Van Rhijn speelde. Een avond later voor Scheffer portprijzen nam hij ook de hoogste game voor zijn rekening: 17. Daarmee zijn kandidatuur stellend voor het bondskampi- ensehap, dat over drie weken gehouden zal worden. Scheffer is oormalig jeugdkampioen van Leiden. Zijn trio Menken/Van hijn schoof door de 3-1 winst op Bunnik naast The Jam op kop an de hoofdklasse. Het barteam speelde remise bij De Plantage, i de viermansleague zorgde Jellowans voor een verrassing oor leider Ladan met 4-0 te verschalken. Ladan blijft overigens ïim aan de leiding. 1 Noordwijkerhout werd het weekprogramma slechts gedeel- ïlijk afgewerkt door het overlijden van de heer Oostdam, eige- aar van het bowlingcentrum. Transavia (8-0 winst op Polar Ex- ress) nam op dinsdag afstand van Krassantjes (2-6 verlies tegen 'e Lantaarn). De „luchtvaarders" hebben nu 16 (dubbele) pun- ;n voorsprong. Laat op die avond greep De Wit door de 8-0 ?ge op Janssens het leiderschap, doch wordt op de voet gevolgd oor Duyndam, HBE 2 en Faase. B-team liep op woensdag ver- sr weg van Van der Mey Ladies. Zelf won de nummer één alle ames van 't Stippie, terwijl Van der Aart de Ladies een 6-2 ne erlaag toebracht. Daardoor staan Van der Aart evenals de „da les" zeven (dubbele) punten achter B-team. De Witspeler Ben roekhof was met 610 individueel de beste, et was in Leiderdorp Bert Volwater, die voor een aardige cu- ositeit zorgde. Hij maakte namens Fransche Brug de 7-10 split, ie is bekend is bij bowlers als de „onmaakbare" pinpositie. Het etreft hier de twee hoekpins. Volwater had bij het wegslaan an de pin „hulp" van de wanden. De 7-10 split wordt slechts ilden gemaakt. Mike van der Stok was de hoogstscorende heer.i amens Struccön noteerde hij 798 (4 games). Bibi Hartgerink an Chemicon was met 721 de beste vrouw. In de competities* ?beurde weinig. Struccon, leider op maandag liep door de 5-0 inst op BASF tot 5 punten uit op Sloos (3-2 winst bij Zandber- èn/ De Mooy). Hetzelfde overkwam Bax op dinsdag. Zelf wond ploeg met 5-0 van Fransche Brug, terwijl Van der Zwan het flegde tegen Chemicon: 0-5. Het verschil op dinsdag is inmid- lels 13,5 punt. inja Pieterse van Ups and Downs had in Holiday Inn één van aar ups, toen zij met 762 de hoogste serie van de week voor jaar rekening nam. Cor Leek van Casino bowlde bij de heren meeste pins bijeen. Hij scoorde 759 over zijn 4 games. Hans asseur van EBR 2 gooide de hoogste game: 230. Op dinsdag 'on leider Riwi het directe treffen met runner up Flying Pins. »e 5-0 winst bracht de ploeg een voorsporng op Baronnen vant 'ünehausen van 5 punten. Flying Pins staat nu derde. Op don-* ?rdag nam KHB het lijstaanvoerderschap in handen. Van reenspots werd met 5-0 gewonnen, terwijl medekoploper Bax ilechts" tot 4-1 kwam tegen Chemicon. Het verschil is dus 1 lunt. )ssendri jver verliest tort geding 'RECHT De Nederlandse kampioene short track Esmeral- Ossendrijver heeft haar plaats in de nationale ploeg niet via Ie Utrechtse rechtbank kunnen afdwingen. Ossendrijver werd tl het door haar aangespannen kort geding tegen de schaats- lond niet in het gelijk gesteld. )e president van de Utrechtse rechtbank, mr. Harinxma Thoe lloten gaf de KNSB, verdedigd door mr. Eric Vilé, op alle fron sen gelijk in haar handelwijze inzake Esmeralda Ossendrijver. npe rijdster werd op grond van haar wangedrag bij de nationale itelstrijd in Groningen uit de Nederlandse ploeg voor de we reldkampioenschappen en de Olympische Winterspelen verwij derd. Een correcte beslissing oordeelde de Utrechtse rechtbank president gisteren. De eiseres werd veroordeeld tot het betalen 'an de kosten van het geding, zijnde duizend gulden. •smeralda Ossendrijver weigerde na een massale valpartij bij de ationale titelstrijd voor de herstart te verschijnen. Ze kwam 'ervolgens toen de wedstrijd aan de gang was wel in trainings pak de baan op. De begeleidingscommissie heeft volgens Ha- 'inxma Thoe Sloten de bevoegdheid haar op grond van dat wan- uit de ploeg te zetten. I ZOETERMEER Twin tig jaar geleden stonden de sportpagina's van de kranten bol van affaire- Kardolus. Het was niet de eerste, maar bepaald ook niet de laatste con frontatie tussen de al weer tien jaar in Zoeter- meer wonende en wer kende schermer en de bond. Toen ging Kardo lus' uitzending naar de Olympische Spelen van Mexico te elfder ure niet door, nu staat zijn zoon Arwin op het punt wél het startbewijs - voor Seoul - te bemachtigen. Dat laatste feit heeft van Kasper Kardolus bijna een ander mens, gemaakt. Droeg de van oorsprong Hagenaar tot voor kort het hart op de tong, tegenwoordig bevestigt hij zichzelf vrijwillig een slot op de mond. In een gesprek met de Zoetermeerse maitre dient regelmatig het schrijf gerei terzijde gelegd, omdat het voormalige, inmiddels 51- jarige „enfant terrible" een mededeling heeft te doen die hij niet geschikt acht voor publicatie. Weliswaar zijn die „off the record" gedane uitspraken verre van spectaculair, maar gevoegd bij herhaalde op merkingen dat hij daar- en daarover maar beter niets kan zeggen, spreken ze boek delen, Waarbij zijn reactie (een wat besmuikte grijns om de lippen) op des verslagge vers suggestie dat hij veel meer zou kunnen en mis schien ook wel willen vertel len dan hij doet nog als extra, veelbetekenende versterking van zijn vrijwillig aangeno men, ingetogen houding geldt. Een naam Kasper Kardolus is nog im mer een naam in de vader landse schermwereld. De voormalige opzichter van de Duinwaterleiding in Den Haag, die twaalfeneenhalf jaar geleden zijn beroep vaar wel zegde en koos voor het vrije ondernemerschap met zijn'in Benthuizen opgezette en tien jaar geleden naar Zoetermeer verhuisde schermschool, weet dat. Pro bleem voor de waarschijnlijk meest besproken vertegen woordiger van zijn sport is dat zijn reputatie er één is van een tweeslachtig karak ter. Enerzijds dwong Kardo lus, vroeger als actief scher mer en tegenwoordig als kampioenenkweker, bewon dering af voor zijn sportieve prestaties. Aan de andere kant leidde zijn door menig een vaak als egotripperij uit gelegde eerlijkheid tot veel botsingen met de sport-auto- riteiten. Waarbij het op zijn minst eenmaal voorkwam dat beide partijen elkaar pas voor de rechter terugzagen, nadat er weer een conflict tot uitbarsting was gekomen. Kasper Kardolus kent zijn reputatie en aangezien hij op dit moment wel het laatst be hoefte heeft aan problemen met welke officiële instantie dan ook, heeft hij zichzelf het selectieve spreekverbod op gelegd. In het belang van zijn zoon Arwin, die op grond van zijn persoonlijke presta ties naar Seoul mag, slechts vormbehoud moet tonen. In zijn spoor trekt Arwin Kar dolus mogelijk voor het eerst in veertig jaar een complete degen-equipe mee. In 1948 in Londen kwam voor het laatst een ploeg op de olympische schermmat. Achttien jaar ge leden acteerde nog een da mesteam in Rome op dat po dium er* de laatste individue le schermer was Delftenaar Eddy Ham, die in 1972 in München actief was. „Ook een pupil van mij", kan Kas per Kardolus niet nalaten met enige voldoening in de stem mee te delen. Maar te vens één van de vele aanlei dingen tot bovengenoemde botsingen. „Ik had Ham toen zo getraind dat hij naar de Spelen kon", gaat Kardolus verder. „Maar toen het zo ver was ging een ander als bege leider mee, een bestuurslid". Bitterheid Kasper Kardolus kijkt nog steeds met enige bitterheid op die ervaring en zijn eigen niet-aanwijzing voor Mexico terug. „Ik wilde in 1968 mijn eigen trainer, Abrahams uit Den Haag, mee hebben naar de Spelen. Op die eis is het toen afgeketst, heb ik trou wens pas veel later begre pen". Dat de geschiedenis zich her haalt is een bekende kreet, maar in huize-Kardolus lijkt die wel erg nadrukkelijk op geld të doen. Wat is namelijk het geval? Kardolus vertelt: „In de schermbond bestaat inmiddels de afspraak dat ik als trainer/begeleider meega als mijn zoon Arwin naar Seoul wordt afgevaardigd. Daar is met voorzitter Van der Flier, die hier een keer is komen praten, een akkoord over bereikt. Maar er ont staat een probleem als er een hele ploeg wordt gestuurd. Dan is het nog geenszins ze ker dat ik er ook bij zal zijn. En dat is toch zeer wenselijk, want van de vier man die in dat geval zeker zijn van een plek in dat team trainen er twee bij mij en komt een der de uit Den Haag. De vijfde kandidaat is mogelijk mijn zoon Olaf". „Stel nu dat er een hele ploeg van vijf man gaat, dan moet er daar in Seoul toch iemand zijn die de jongens kan trai nen. In München ben ik er met Eddy Ham niet bijge- weest, ook zelf op persoonlij ke titel niet gegaan. Dat geldt natuurlijk voor Seoul hele maal. Dat is gewoon veel te duur om zelf te bekostigen". Niet zo veel In twintig jaar tijds lijkt er dus niet zo veel veranderd in de vaderlandse, bepaald niet met grote successen verwen de schermwereld. Weer kan een incident rond een even tuele begeleider een affaire veroorzaken, die in het na deel werkt van de betrokken sporter. En dat is - zoals bo ven gesteld - wel het laatste dat Kasper Kardolus wil. Ze ker doordat hij zelf in 1968 het slachtoffer werd van ge touwtrek en hij zijn zoon niet hetzelfde wenst te laten overkomen. Vandaar dat hij zich op de vlakte houdt, zijn handen niet wil branden aan hete hangijzers. Echter, sommige zaken lig gen hem zo zwaar op de maag dat hij van zijn hart geen moordkuil maakt. Voor al aan de houding van de schermbond waar het gaat om een landelijk zo redelijk mogelijk verdeeld pakket van activiteiten stoort hij zich. „Er is tegenwoordig een concentratie van zaken in en rond Arnhem", vertelt Kar dolus. „Dat is niet vreemd, want de club daar, Scara- mouche, is behoorlijk in op mars. Maar er lijkt totaal geen rekening mee te worden gehouden dat er hier in Zoetermeer niet alleen een geschikte accommodatie be schikbaar is, maar tevens dat hier veel kampioenen van daan komen. Daar zou de bond bij het plannen van kampioenschappen, het ge ven van cursussen en derge lijke best wat meer rekening mee kunnen houden. Dat maakt de exploitatie van mijn schermschool, de enige particuliere in ons land en één waarvoor ik me behoor lijk in de schulden heb moeten steken, er een stuk gemakkelijker op. En is bo vendien in het voordeel van het hele schermen. Ik ben er namelijk van overtuigd dat er voldoende talent rondloopt om straks prestaties te leve ren waar nu niemand van durft te dromen". Bewondering Hoe je ook over een man als Kasper Kardolus mag den ken, wat overheerst in je opi nie is de bewondering voor de manier waarop de Zoeter- meerder het nu voor elkaar heeft. Hij staat op het punt om zijn ooit bijna eigenhan dig gebouwde („Ik was zo wat allround- bouwvakker - alleen het metselen heb ik niet zelf gedaan") school met een oppervlakte van zestig procent te vergroten om plaats te bieden aan zijn in middels 135 leden, die elkaar voornamelijk in de avond uren verdringen. „Dat kan alleen van de grond komen met financiële steun van der den", vertelt de maitre. „De NSF, het NOC of een grote sponsor zouden om te begin nen 40, 50 mille beschikbaar moeten stellen. Dan kan ik met de uitbreiding begin nen". FRANK WERKMAN Zaalvoetbal Interregionaal: Glasbergen - Zwarte Wolf 5-4; Neptu- nus - De Rozet 7-5; Hogenboom - Da- tagold 3-2; Bax - Ceverbo 7-5; FV Snoekie - De Maas 5-7; Den Dam Siva - Sllva Boys 5-10. Glasbergen FV Snoekie Den Dam Siva Datagold Hogenboom Zwarte Wolf Silva Boys De Rozet Neptunus 15-25 15-21 15-18 15-16 15-15 15-15 15-13 15-13 15-12 15-12 15-10 15-10 Hoofdklasse: Cleijn Duin - ROAC- 5-3; De Kuyper - Sloos Sport 5-1; Boerenburg - Lisse 2-3; Noordwijk - Van der Plas n.gesp.; Lugdunum - Landwer Johan 10-3; Van Egmond - Menken 3-2. 17-31 18-28 17-19 17-18 17-19 18-17 18-14 17-13 18-15 18-15 16-12 17-13 18-10 Van der Plas Menken Sloos Sport THB Boys Van Egmond Cleyn Duin ROAC 79 Boerenburg De Kuyper FC Lisse Noordwijk Lugdunum Landwer Johan Topscorers zaalvoetbal: Interregionaal: Wim Bouckaert (Bax), Marcel Valk (Zwartewolf) 16; Hans van Leeuwen (Bax) 15; Huug Aande- wiel (Glasbergen) en 13. Hoofdklasse: Peter Gijsman (Van der Plas) en Wilco van der Meer (ROAC '79) 28; volleybal Heren: 2e divisie D: Compaen 14-38. Leython 14-28, Allides 14-26, Rento- kil ZVH 2 14-25, PVC/Blokkeer 13-24, Rabobank-Krimpen 14-24, v Santen Haag 14-20, Tornado 14-18, VCW 13- 14, Volendam 14-14, News-Flash Ovra 14-12, Voorburg 14-7. 3e divi sie G: Molenwiek 74 13-35. Varel CW 2 13-32, US 2 14-32, Novo 14- 29, Vlerh. Valbovol 14-26, Tonegido 14-24, PVC/Blokkeer 14-19, Gemini K 14-18, Utrecht 2 14-14, SVC 13-10, Ekspalvo 2 13-4, Kalinko 13-0, Pro motieklasse A: Skanla 14-39, Rento- kil ZVH 3 14-39, LUSV 14-28, Novo 2 14-27, Leython 2 12-23, VOY 13-18, DAC 2 13-17, Radius 13-15, Ri- va/VSC 13-15, Velo 14-13, Oikos S 14-6, Kalinko 2 14-3. Promotieklasse B: Zovoc 14-42, Radlus 2 14-34. Inter Amicos 14-33, Donar 14-23, Punch 14-21, Agon 14-20, VCS 13-19, Tor nado 2 14-18, GSC 14-14, Acco Dos 3 13-11, Gemini K 2 12-6, SOS 14-5. DAMES 2e divisie D: Dinto 14-39, Molenwiek C 14-34. Gemini K 14-31, Madjoe 14-31, Riva Vsc 14-24, v San ten Haag 14-19, Ekspalvo 14-19, Bro ther Mart. 2 14-15, Allides 14-13. Voorburg 2 14-12, Provimi DVO 2 14- 9, Compaen 14-6, 3e Divisie G: Slie- drecht Sp. 14-29, Leython 14-27, AV 40 14-26, Rentokll ZVH 14-26, RVC Libanon 13-25, PVC Blokkeer 14-22. Thornax 14-21, Vlerh. Valbovol 13-20, Be Fair 14-18 Kalinko 14-18, Zovoc 14-9. v Santen Haag 2 14-8, Promo tieklasse A: SVC 14-40, Ridderveld 14-32, VOY 14-29. Gemini K 2 14-28, DOSKO 13-19, AV 40 2 14-19, Agon 14-18, Leython 2 14-15, WV 14-17, Tonegido SC 3 14-14, DOS 14-11, Novo 13-4. Promotieklasse B: Riva Vsc 2 14-33, Novo 2 14-32. DVC 14- 31. Tonegido SC 2 13-29, Velo 13-24. Rentokil ZVH 2 14-21, Tornado 13- 18. WW 14-18, Orion 14-13, Acco Dos 2 14-11, Skania 14-11, RVV 13-2. Korfbal Hoofdklasse A: SCO 10-18, Oost Arnhem 10-17, Deetos 10-15, Fortuna 10-15, TOP 10-8, Groen Geel 10-5, Wordt Kwiek 10-2, KVS 10-0. Over gangsklasse C: AKC 10-17, Rapiditas 10-12, Keizer Karei 10-12, ZKC'16 10-10, DEVD 10-10, Pernix 10-10, Het Zuiden 10-5, Pams 10-4. Overgangs klasse D: Die Haghe 10-18, Fides Pacta 10-16, HKV 10-13, Swift (M) 10-13, Deto 10-6, Samos 10-6, Blauw Wit'51 10-4, OEC 10-4. Eerste klasse F: Rust Roest 10-16, Ready 10-15, Achilles 10-15, DKV (D) 10-10, Hoog vliet 10-8, Geldrop 10-6, Klimop 10-5, Zuiderkwartier 10-5. Eerste klasse G: Oranje Wit 10-13, Vriendenschaar (H) 10-12, Kinderdijk 10-12, Animo 10- 11. Albatros 10-10, KOAG 10-8, Fiks 10-8, Tjoba 10-6. Eerste klasse H: De Overkanters 10-17, PSV 10-16, De Danaïden 10-15, SDO 10-12, Sper wers 10-9, Ons Eibernest 10-7, Sportlust 10-4, Eindhoven 10-0. Tweede klasse F: Vlaardlngen 10-15, DKV (IJ) 10-15, Rozenburg 9-12, Olympiaan 10-11, Nieuw Flora 9-10, Crescendo 9-8, NIO 10-4, Haarlem 9- I. Derde klasse K: SDO (K) 10-16, Velocitas 10-14, Fluks 10-13, DES 10- II, Weidevogels 9-9, Vriendenschaar :B) 10-7, KIOS 8-5, Ons Eiland 10-1. Derde klasse L: Nleuwerkerk 10-16. De Dijkvogels 10-15, ONDO (sGr) 10- 13, Tempo 10-11, Avantl 10-11, Spor tief 10-6, Bolnes 9-5, Olympia 9-3. D«rde klasse M: ALO 10-18, ODO (D) 10-15, De Zwervers 9-14, DKC 10-11. De Algemene 10-8, Hou Stand 10-8. WION 9-3, KNS 10-1. Biljarten Uitslagen Leidse Biljart Bond: 1e: TOP 1 - UVS 2 4-4, Spijkerbak 1 - Bristol 1 4-5, Landzicht 1 - Den Deyt 1 D-9; 2e: West Side 1 - Katwijk 1 10-0, Bristol 2 - Spijkerbak 2 2-8, De Waag 2 - TOG 2 3-6; 3e: Alpha Bar - Mors- xwartier 1 9-0, de Waag 3 - 't Wach tje 1 2-7, UVS 3 - Pinguïn 1 6-2. 't Zuid 2 - DOS 6-3; 4e: Morskwartier 2 De Waag 4 2-6, De Heul 2 - Mor- ïpoort 2 2-7, TOP 3 - Spijkerbak 3 9- 3, DOS 2 - Stompwijk 2 4-4, DGL 1 - Landzicht 2 6-2; 5e: DOS 3 - De Heul 3 9-0, TOP 4 - Landzicht 3 0-10, N44 1 - Carambole 3 4-4; 6e: De Heul 4 - Pinguin 2 6-3, Spijkerbak 4 - Mors- <wartier 3 4-4, Den Deyl 2 - De Waag 5 4-4, DOS 4 - 't Zuid 3 9-0, Stomp wijk 3 - UVS 4 6-2; 7e: 't Wachtje 2 - Katwijk 2 2-6, De Waag 7 - Carambo- e 4 2-7, Wapen van Voorschoten 1 - FOP 5 9-0, Alpha Bar 2 - TOG 3 6-2. Spijkerbak 5 - DOS 5 4-4; 8e: Stomp- wijk4 - Alpha Bar 3 5-4, Verkerk 1 - DOS 6 4-4. TOP 6 - Morspoort 3 2-6. Stand Leidse Biljart Bond: 4e klas se: DGL 1 80-35, Stompwijk 2 69-46, De Waag 4 69-49, Morskwartier 2 65- 19, TOP 3 63-54, Landzicht 2 54-61. DOS 2 53-60, Morspoort 2 50-64, De Heul 2 38-81. Spijkerbak 3 37-79, 6e klasse: Morskwartier 3 83-36, Stomp wijk 3 73-43, Den Deyl 2 69-46, Spij kerbak 4 61-53, Pinguin 2 58-57, DOS 4 53-63, De Heul 4 50-65, De Waag 6 46-68, 't Zuid 3 46-69, UVS 4 42-73. Bowlen Zuid-West: Hoofdklasse trio's: The Jam 18-42, Menken/Van Rhijn 18-42, Scheffer 18-39, Verboon 1 18-37,5. De Plantage 18-34,5, Arie Bunnik 18- 21, Maandag trio's: Bowling Stones 18-47, Specialism) 18-40, De Luifel- baan 18-39, Van de Burgh 1 18-38, Van de Burgh 2 18-34, Stuiters 18-18. Woensdag trio's: Vijf Pinten 1 17-54, Club '70 17-41.5, Napoleon 17-35. Vijl Pinten 2 17-33,5, Huspub 17-26, Kekkeris 17-14 Dinsdag dubbels: Scheffer 18-50, Lotus 18-45, Vermeu len 18-44, Verdegaal 18-33, Van de Burgh 18-32, Arie Bunnik 18-12. Woensdag dubbels: Paradise 17-53, Quasimodo 17-34,5, Postkantoortje 17-32, Uilenest 17-30,5, Verboon 17- 28. BBLZW 17-18. Donderdag dub bels: Paradise 1 8-31, Onze Ouwe 8- 22, Paradise 2 8-21, An en An 8-20, Handy men 8-17, Wupples 8-9. Vier- mans: Ladan 18-55, Kriek 18-42, Jel lowans 18-36, Tramps 18-36, Vér- boon 2 18-24, Parva 18-20. Leiderdorp: Maandag: Struccon 21- 70. Sloos 21-65, Van Veen 21-63. Meerburg 21-63, Jobaak 2 21-61,5, Blue Team 21-60, NDB 21-59, Men nen 21-56, Zandbergen/De Mooy 21- 52, Smikkelshop 21-49. Pinvreters 21-48, Ups and Downs 21-46, VDST 21-44,5, BASF 21-39, Multilease 21- 39,5. Hagen 21-24,5. Dinsdag: Bax 21-82, Van der Zwan 21-68,5, Kerk vliet 21-66 Termeulen 2 21-63, Van de Weiden 21-61, Klerks 21-58, Olympia 21-52,5, Chemicon 21-52, De Kolf 21-50, Bowlingfamily 21-49, Running up 21-48, Mulder 21-47, De Timmerman 21-42, Fransche Brug 21-36.5, LOI 2 21-33, Swinging Ball 21-31.5 Woensdag vroeg: Jobaak 1 20-76, LOI 1 20-69, Yuppies 20-61, Je ziet maar 20-54. Menuet 1 20-52. De Vogel 20-50, Menuet 2 20-48, Leid- schendam 1 20-40, Leidschendam 2 20-30, Greenfingers 20-20. Woens dag laat: RVC 2 20-66, RVC 1 20-63. Azië 20-61, PS 20-59, Termeulen 1 20-48,5, Van Duuren 20-47, Flying Pins 20-46,5, Chinese Muur 20-45,5, Balletjes 20-35,5, Luyckx 20-28. Noordwijkerhout: Dinsdag vroeg: Transavia 22-126, Krassantjes 22- 108, Witkop 22-92, De Lantaarn 22- 90. Ladies 22-88. ABC 22-76, Polar Express 22-72, Juffermans de Engel 22-56. Dinsdag laat: De Wit 22-106, Duyndam 22-104, HBE 2 22-102, Faa se 22-100, BAM 22-88, Huis ter Duin 22-77, Janssens 22-74, Van der Mey beauties 22-52. Woensdag: B-team 21-115, Van der Mey Ladles 21-108, Van der Aart 21-108, Estec 21-99, Nissan 21-82, 't Stippie 21-80, Hoog kamer 21-80. Holiday Inn: Dinsdag: Rlwi 18-59, BvM 18-54. Flying Pins 18-52, AAM 18-48,5, Den Hoorn 18-46, Nieuw Mi nerva 18-43, Casino 18-42, Moojoo's 18-38,5 Notenspecialist 18-37,5, Holi day Inn 18-30, Mulder 18-26,5 Woensdag: MacDonald's 18-55,5, GAK 1 18-43, EBR 2 18-43, Nationale Nederlanden 18-41,5, EBR 1 18-36, Katallstics 18-35, Olivetti 18-29. EBR 5 18-28, EBR 3 18-25,5, EBR 4 18- 19,5. Donderdag: KHB 17-50, Bax 17-49, Wessellnk 17-45,5, Ups and Downs 17-45.5. Vermeulen 17-44,5, OAD 17-44, Eltecon 17-40, Griffioen 17-39. Struccon 17-36, Greenspots 17-32, Chemicon 17-24,5.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 15