,Jan Timman heeft nog nooit zo goed gespeeld" |Johan Cruijff praat in (Barcelona over schulden Venezuela geen partij voor volleybalheren Kort geding van Esmeralda Ossendrijver weinig kansrijk .onder ■•"loep Slechte beurt basketbalteam Sportwereld SPORT Ëoidóc Sou/lont DINSDAG 2 FEBRUARI 1988 PAGINA 7 [Van onze correspondent Paul van der Voort) BARCELONA Johan Cruijff heeft gistermiddag in Barcelona een twee uur du rend onderhoud gehad met Joan Gaspart, de vice-voorzit- ter van FC Barcelona. Volgens Gaspart is er alleen gesproken over de schulden die Cruijff als oud-speler van Barcelona heeft bij de Banca Catalana. Hij ontkende met alle stellig heid de Nederlander een con tract als trainer te hebben aan geboden. „Onze coach Lluis Aragones blijft in dienst tot zijn contract afloopt op 30 juni", aldus Gaspart. Cruijff bevestigde dat, maar liet wel doorschemeren dat hij „grote belangstelling" heeft voor elk interessant aanbod van de kant van wie dan ook. Cruijff had in Barcelona even tevoren een onderhoud gehad met Ter ry Venables, de Britse trainer die in het begin van dit sei zoen door Barcelona plotseling op straat werd gezet. Nog geen jaar geleden stond FC Barcelo na op het standpunt dat de club niets te maken heeft met de bijna 700.000 gulden die Cruijff aan de Banca Catalana verschuldigd is. Sinds kort - of beter gezegd sinds het begin van de zware sportieve crisis van FC Barcelona - lijkt het clubbestuur van mening ver anderd te zijn. Willem II preventief tegen voetbalvandalen TILBURG Willem II wil proberen het voetbal vandalisme te beperken, nog voordat het suppor- tersgeweld een serieus probleem zal vormen voor de Tilburgse club. De nieuwkomer in de eredivisie gaat het contact tussen de supporters en de vereni ging bevorderen, het stadion veiliger maken, het vervoer verbeteren en het gebruik van alcohol be perken. Binnen het bestuur van de club zal zich een functionaris louter met het supportersbeleid gaan bezig houden. Met deze preventieve plannen volgt Willem II de aanbevelingen van onderzoe kers van de Katholieke Universiteit Brabant. Op verzoek van de Tilburgse club ontwikkelde de universiteit afgelopen jaar een strategie om te voorkomen dat de aanhang in de toekomst een slechte naam krijgt. De KUB stelde bovendien een marketing-plan op ten einde van Willem II een „constante subtopper" te maken. Vier bonden ongerust over verhuizing NSF DEN HAAG Vier kleinere Neder landse sportbonden hebben in een brief aan de Nederlandse Sport Fede ratie hun ongerustheid uitgesproken over de voorgenomen verhuizing van de NSF van Den Haag naar het na tionale sportcentrum Papendal. De Koninklijke Nederlandse Amateur Schermbond, de Stichting Moderne Vijfkamp, de Nederlandse Boks Bond en de Federatie van Oosterse Ge- vechtssporten vrezen voor het ver wateren van de contacten en stijging van de reiskosten. Volgens de vier bonden circuleert tevens het gerucht dat het hoofddoel van de verhuizing is om op korte termijn een drastische bezuiniging op personeelslasten te be reiken. Prijsvragen DEN HAAG De resultaten van de verschillende sport- prijsvragen van het afgelopen weekein de zijn: Lotto 4: le prijs: geen 150 000.00. 3e prijs: 85 x 2899.50; 4e prijs 3780 x 65.20; 5e prijs: 65.858 x 5.00. Toto 4: le prijs: 3 x ƒ7974.80; 2e prijs: 70 x ƒ227.80; 3e prijs: 989 x ƒ40.30. Toto-gelijk 4: le prijs: 1 - ƒ2159.00; 2e prijs: ?n winnaar; 3e prijs: geen winnaar; oe prijs. 72 x 25.20; 4e prijs: 1039 x 2,70. Cijferspel 4: le prijs: 1 x 100 000.00. VERKEERSCHAOS IN IJSKOUD CALGARY CALGARY De politie van Calgary heeft zich kunnen voorbereiden op de drukte tijdens de Olympische Winterspelen die over krap twee weken in de Canadese stad beginnen. Bij een temperatuur van min dertig graden Celsi us en hevige sneeuwval ontstond de afgelopen dagen een ware verkeerschaos. In het centrum liep het verkeer volkomen vast. Veel auto's bleven steken in de sneeuw en de drukte. On danks de problemen meldde zich in het olym pisch dorp de eerste inwoner. Het was de Ca nadese chef d equipe Drew Scouleice. Hij werd gevolgd door 86, voornamelijk Canadese, sport lieden en officials. In het olympisch dorp van Calgary worden tweeduizend personen onder gebracht. Zeshonderd anderen krijgen huisves ting in Canmore, de plaats waar de Noordse nummers plaatsvinden. ST. JOHN De vrees dat Jan Timman zijn plaats in de kwartfinales van de strijd om het wereldkam pioenschap schaken in het Canadese St. John zou moeten veroveren via een serie vluggertjes" is on gegrond gebleken. In de zesde en laatste partij van de tweekamp uit de acht ste finales, waarvoor in St. John zeven partijen wer den gespeeld - oud-we reldkampioen Anatoli Karpov was al zeker van een plaats bij de laatste acht - won de 37-jarige Nederlandse grootmeester met groot vertoon van macht van zijn jonge Rus sische opponent Valeri Sa- lov. Na de 37e zet van de met wit spelende Timman zag de jonge Rus het ho- Jan Timman FOTO: SP peloze van verder spelen in, staakte de strijd en reikte zijn concurrent de hand. Jan Timman won de twee kamp, die in de vijf voorgaan de partijen remises had opge leverd met 3,5 -2,5 en werd de vijfde kwartfinalist. Eerder hadden zich reeds de Engelsen Speelman en Short alsmede de Rus Joesoepov zich geplaatst. De vier tweekampen van de kwartfinales, waarvoor een lo ting plaats vindt, moeten in het najaar worden gespeeld. De data zijn evenals de plaat sen van handeling nog niet be kend. Het is overigens niet uit gesloten dat Timman zijn kwartfinale in Nederland speelt. De KRO heeft grote be langstelling voor die match Het duel zou dan in de plaats komen van de jaarlijkse twee kamp, die Jan Timman jaar lijks in december tegen een bekende grootmeester speelt. Het is voor de tweede maal in zijn carrière dat Timman de kwartfinales van het kandida tentoernooi om de wereldtitel schaken heeft bereikt door in de zesde partij zijn dertien jaar jongere Russische tegenstander Valeri Salov in feite weg te vagen. Timman reageerdè na zijn succes opmerkelijk nuch ter. Wij zien wel wat er nu gaat gebeuren", aldus de Am sterdammer die de compli menten rustig over zich liet heen gaan. Het grootste com pliment kwam van zijn secon dant Vlastimil Hort, die vond dat de zesde partij uit de twee kamp. een vergelijking met die van de legendarische Ca- pablanca kon doorstaan. Nog nooit heeft Jan Timman zo foutloos en zuiver gespeeld". Salov probeerde in de slotfase door het ruilen van de dames nog wat te redden, een actie die Timman later als „dom" omschreef. Daardoor kwam Salov te zitten met een stel ling, die voor een kandidaten toernooi in feite beschamend is. Op de 26e zet had de Rus door op te geven de eer aan zichzelf kunnen houden. Tim man was dat ook van mening. Zo lang doorspelen in een hopeloos verloren stelling is onfatsoenlijk. Het was de tweede keer al in deze match dat Salov zich niet correct ge droeg. Neem nu het feit dat hij in de vierde partij mijn remi se-aanbod afsloeg. Maar ook zijn gedrag in het algemeen. Je kunt aan alles zien dat het geen groot speler is. In elk ge val geen match in het kader van de strijd om de wereldtitel waardig. Daar is hij te klein voor. In alles". Het zettenverloop in de zesde partij uit de tweekamp tussen Jan Timman (met wit) en Valeri Salov was als volgt: 1. d2-d4. Pg8-£6; 2. c2-c4, e7-e6; 3. Pgl-f3, Lf8-b4 4 Pbl-d2, d7-d5; 5. Ddl-a4+, Pb8-c6; 6. a2-a3. Lb4xd2+; 7 Lclxd2, Pf6-e4; 8. Da4- c2, a7-a5; 9. e2-e3. 0-0; 10. Lfl-d3. f7- £5; 11. 0-0. a5-a4; 12. Ld2-b4, T£8-£6; 13. Pf3-e5, Lc8-d7; 14. £2-£3. Pe4-g5; 15. Tal-cl, Pg5-£7; 16. £3-£4. Ld7-e8; 17 Lb4-el, T£6-h6; 18. c4xd5. Dd8xd5, 19 Ld3-e2, P£7xe5; 20 d4xe5, Le8-h5; 21. Tcl-dl. Dd5-a2; 22. Le2xh5. Th6xh5, 23. Tdl-d7. Ta8-e8; 24. T£l-£2, Da2-b3; 25. Dc2xb3, a4xb3; 26. Tf2-d2, g8-£8; 27. Td2-d3, Pc6-e7; 28. Lel-b4, c7-c5; 29. Td7-d8+, Tc8xd8, 30. Td3xd8+, K£8-£7; 31. Lb4xc5, Pe7-d5; 32. Td8-d7+, Kf7-e8; 33. Td7xb7, g7-g5; 34. g2-g3, g5x£4; 35. e3xf4, Ke8-d8; 36. Lc5-f8. Kd8-e8; 37. L£8-g7, zwart geeft het op. CHINA WORDT DE TE KLOPPEN PLOEG AMSTERDAM Het Ne derlandse herenvolleybal team heeft ook het tweede duel bij het olympische kwalificatie-toernooi in Amsterdam gewonnen. Na de belangrijke triomf van zondag op Griekenland volgde gisteren een wei nig zeggende zege op het zwakke Venezuela dat geen partij bleek: 3-0. De Zuidamerikanen zijn hooguit naar Nederland gekomen om te leren en wat van Europa te zien. Voor de Nederlanders was het spelen tegen de Zuidamerika nen een verplicht nummer waaraan weinig plezier kan zijn beleefd omdat er geen mo ment sprake was van serieuze tegenstand'. De lol van succes vol voltooien van de meest vreemde aanvalsvariaties zal nog het grootste geweest zijn. Voor het publiek werd het duel pas echt leuk toen Selin- ger na de eerste twee sets een pubhekswissel toepaste. Hij haalde zijn „jonge" spelers uit het veld en bracht tot groot enthousiasme van de 1500 toe schouwers de basis van Marti- nus in het veld. Zij probeerden er het beste van te maken door een poging te doen de reeks te winnen met minder tegenpunten dan de eerste keus. Het papieren duel werd een gelijkspel: 15-2, 15-6, 15-2. China Het gevaar voor Oranje komt toch uit het Verre Oosten. Na een eerste onduidelijkheid over de sterkte van China, werd na het verwerken van de verkregen informatie de aandacht verlegd naar Grie kenland. In de onderlinge con frontatie tussen beide ploegen bleek toch dat China de te kloppen ploeg in Amsterdam zal zijn. Want na een moei zaam begin hadden de Chine zen veel minder moeite dan verwacht met de Grieken: 3-1. Hetgeen betekent dat de Grie ken, winnaars van het brons bij het laatstgehouden Euro pees kampioenschap, zich vrij wel zeker als uitgeschakeld voor een ticket naar Seoul mo gen beschouwen. Vrijdaga vond is de eerste confrontatie tussen Nederland en China en normaal gesproken staan deze beide ploegen ook zondag in de finale tegenover elkaar. Rob Grabert, Oranje's meest constante speler tot nu toe, pas seert het Venezolaanse blok. Op de voorgrond met nummer 12 spelverdeler Peter Blangé. FOTO: ANP „Overal, in het westen en oosten trainen atleten zich wezenloos. Maar in Amerika hollen ze naar McDonalds en in Oost-Europa wordt de voeding in detail voorge schreven. Dat verklaart vol gens mij het verschil in pres taties". (Voedingsdeskundige Henk Hoogenkamp in de Volkskrant) „Het NOC is bezig de Spelen onaantrekkelijk te maken. De heren vinden deelnemen heel belangrijk wanneer je ze hoort praten over de jeugd van de wereld en de hogere idealen, maar ze dwarsbomen wel zelf dat je kunt meedoen. Door limieten die geen enkel land zich kan veroorloven. Als je alles tegen elkaar af weegt kan je de Spelen beter links laten liggen' (Atletiekcoach Henk Kraayenhof in de Haag- sche Courant) „Natuurlijk werden de Ne derlandse bobbers niet aan gewezen voor Calgary. Een enthousiaste, kolderieke pio niersgeest is niet genoeg. Ik had het best gevonden als ze waren geselecteerd, maar het geknars der tanden zou nog lang hoorbaar zijn geweest. Tenslotte is dat wat Ria Vis ser, Geert Kuiper en een fi guur als langlaufer Ruben Crouwel doen nog wel even knapper dan sleetje rijden voor twee opgeblazen kik kers". (Columniste Ria Stalman in het Algemeen Dagblad) „Ik waarschuw Holland. Rus land zal zwaar zijn. Vooral in de allereerste groepswed strijd. Dan zullen de Russen mentaal en fysiek uitgerust en sterk zijn. Ze waren te sterk voor ons, Fransen, ik ben benieuwd of Nederland het geduld kan opbrengen om tegen de Russen eerst af te wachten. Wie tegen hen blind gaat aanvallen kan een nederlaag bijschrijven". (Michel Platini in Voetbal Magazine) „Ja, machtig mooi, al die rei zen. Wat ik bij al die toer nooien doe Ik geef ie het antwoord wat je wilt horen: niets. Ik ben daar aanwezig, ik kijk, ik spreek .met men sen, maar ik doe er niets. We vergaderen er, maar dat is niet iets waar je van wakker ligt. Ik heb tijdens de Spelen overigens de B-status, mag me dus alleen ophouden bij sporten die met schaatsen te maken hebben. We hebben ook geen VIP-behandeling, zoals ik die in Moskou 1980 wel had". (ISU-bestuurslid Herman van Laer in Sport Interna tional) „Het hoogtepunt is het eind resultaat van het hele collec tief en niet dat jij het zelf zo mooi doet. Dat is voor begin ners. Later kom je tot een punt dat het niet uitmaakt wat je zelf doet, want als het collectief er niet van profi teert, wat heeft het dan voor zin, wat maakt het dan uit?" (Spelverdeler A vital Selin- ger in Volleybal) „Altijd trainen, altijd de wed strijdspanning en vooral al tijd de hoge verwachtingen. Dan moet de druk wel eens van de ketel. Hij doet dat misschien op een wat vreem de manier. Ja, hij heeft een alcoholprobleem. Wat moetje doen als begeleider Als je zegt: stop met drinken, dan gaat hij naar zijn kamer en doet de deur op slot. En drinkt daar verder. Matti wil geen hulp. Hij zegt gewoon dat hij geen problemen heeft". (Finse bondscoach Kari Ylianttila over schans- springer Matti Nykanen in Sport International) „Niet dat ik op dit moment te weinig train, hoor. Misschien wel wat minder dan Bettine, maar dat is met mijn speltype ook wel verantwoord. Nee, ik bedoel, elke week in de com petitie het onderste uit de kan te moeten halen tegen spelers die meestal beter zijn dan ik en tegen een vrouw nog eens extra hun best doen. Dat constant op mijn tenen moeten lopen, dat zou me in zo'n druk jaar als dit wel eens kunnen gaan opbre ken". (Mirjam Kloppenburg in Taf eltennismagazine „Allemaal waren ze van me ning dat ik heb gebruikt Wendy Sly, Zola Budd, Elly van Hulst, zij heeft mij erg teleurgesteld. Als ik weer te gen ze loop zal ik er rekening mee moeten houden dat ik door hen niet gezien wordt zoals ik ben. Dat is jammer, want de sociale contacten waren voor mij een belang rijk facet van de sport. Het was in het begin moeilijk te verdragen, maar ik heb nu de juiste instelling gekregen. De echte vrienden staan ach ter me en dat zijn de waarde- vollen. En de ander werp ik op een afvalhoop en daar laat ik ze". (Atlete Sandra Gasser in Trouw) „Wij Nederlanders werken met een trainingsplan. Wij sparen ons voor het echte grote werk. Onze inspannin gen zijn volledig gericht op de Olympische Spelen. En daar zal ik Karlstad verslaan. En misschien mijn record wel terugpakken". (Schaatser Leo Visser in Time) Simone Schilder ronde verder WELLINGTON Drie van de vier Nederlandse tennis speelsters, die meedoen aan het toernooi in het Nieuwzee- landse Wellington zijn al op de eerste dag uitgeschakeld. De enige, die wel de tweede ronde bereikte, was Simone Schilder. Zij versloeg de Australische Jenny Byrne met 6-2, 6-2. Ca- rin Bakkum verloor van de Amerikaanse Sheri Norris (2- 6, 6-3, 6-4), Marianne van der Torre van de Engelse Clare Wood (6-1, 6-3) en Yvonne Derkinderen van de Nieuw- zeelandse Claudine Toleafoa (3-6, 6-1, 6-0). Esmeralda Ossendrijver (rechts) spande gisteren een kort geding aan tegen de KNSB. Welis waar gesteund door haar zusje Manuela en haar advocaat mr. Vriesendorp wordt haar kans van slagen gering geacht. FOTO: ANP SHORTTRACK-PLOEG AL VERTROKKEN NAAR DE VERENIGDE STATEN UTRECHT De kans dat de 19-jarige Rijswijk- se shorttrack- kampioene van Nederland, Esmeral da Ossendrijver, alsnog in aktie zal komen tij dens de wereldkampi oenschappen (van 9 tot en met 11 februari in het Amerikaanse Saint Louis) en de Olympische Winterspelen in Calgary moet zeer klein worden geacht. Tijdens het kort geding, dat ze aanspande voor de president van de Utrechtse arrondisse mentsrechtbank, mr. C. L. baron van Ha- rinxma thoe Slooten, te gen de Koninklijke Ne derlandse Schaatsenrij ders Bond bleek dat de nationale ploeg één uur voor het begin al naar de Verenigde Staten was vertrokken. Naar aanleiding van hun op treden tijdens de nationale ti telstrijd in Groningen wer den de zusjes Esmaralda en Manuela Ossendrijver uit de Nederlandse selectie gezet en ook kwamen ze niet in aan merking voor de strijd om de Europa Cup, de wereldkam pioenschappen en de Olym pische Spelen. In een brief van 11 januari liet de KNSB weten dat ze getweeën waren uitgesloten van iedere selec tie „wegens wangedrag". Het geding was niet door de zusters samen aangespannen, maar alleen door Esmeralda. Het wangedrag van Manuela werd dus niet aangevochten. Tijdens de zitting werden op namen van Studio Sport en van het radioprogramma Nieuwsspits vertoond. Twee keer werd de video ten tone le gevoerd. Eerst met com mentaar van Esmeralda's ad vocaat mr. R.D. Vriesendorp en later met het gebruikelij ke commentaar van verslag gever Heinze Bakker. Tijdens de beelden was volgens mr. Vriesendorp geen sprake van enig wangedrag van Esme ralda Ossendrijver: „Het gaat hier om twee zusters Ossen drijver. Die mag je niet over één kam scheren. Daar heeft de KNSB geen rekening mee gehouden. Door het behalen van haar nationale titel heeft Esmeralda recht op uitzen ding". Uitbarsting Al jaren is de verstandhou ding van de familie Ossen drijver met de zusjes Simone en Monique Velzeboer uit Oud Ade allesbehalve goed te noemen. Volgens de KNSB is het al eerder tot een uitbar sting gekomen en moesten de Ossendrijvers op het matje komen bij de bond. Zelfs nog aan het begin van het seizoen was dat het geval. Volgens de advocaat van de KNSB, mr Eric Vilé, is in het verleden trainer Jan de Vries al opge stapt omdat hij niet langer wilde samenwerken met de Rijswijkse zusjes. Jan Charisius, voorzitter van de betrokken commissie van de KNSB (die over de kern ploegen gaat) had, volgens Vilé aan Heinze Bakker ver zocht om de beelden, die be trekking hadden op het wan gedrag van de Ossendrijvers niet uit te zenden. Vilé: „Met de mensen van Studio Sport heb ik contact gehad en ge vraagd of er nog meer beel den waren dan die in Studio Sport waren uitgezonden. Ze hadden een gekuiste versie gebracht. Op verzoek van de president van de rechtbank zijn die beelden in een later stadium nog te zien". Volgens Vilé hebben bonds coach Gijs Rijneveld en de zusjes Velzeboer voor het vertrek naar Amerika laten weten het eerste vliegtuig naar huis te nemen, in het geval zou worden besloten om Esmeralda Ossendrijver in het gelijk te stellen. Vrie sendorp daarover: „Dat die verhouding zo zou zijn ver stoord, betwijfel ik. Binnen Nederland is er wegens ge brek aan voldoende toprijd- sters bij het shorttrack een felle concurrentie tussen de eiseres met haar jongere zus ter Manuela enerzijds en de gezusters Velzeboer ander zijds. Op internationale toer nooien echter werken de vier dames reeds jaren samen om de Nederlandse driekleur hoog te houden. Van een fa milievete is dan ook geen sprake". Volgens Vilé heeft Esmeral da Ossendrijver zelf ook wei nig hoop op een goede afloop van het kort geding. Samen met haar zuster heeft ze zich ingeschreven voor de Neder landse kampioenschappen langebaan voor junioren, die komend -weekeinde in Eind hoven worden gehouden. De president zal Vóór donderdag 10.15 uur uitspraak doen ARTHUR VAN RIJSWIJK GRONINGEN Twee dagen voor de EK-kwalificatiewed- strijd tegen Tsjechoslowakije heeft het Nederlands basket balteam gisteren een slechte beurt gemaakt. Donar versloeg de selectie van bondscoach Ruud Harrewijn in Groningen met 76-73. Rij de rust was de voorsprong van de eredivisie club veel groter: 39-26. Oranje maakte een matte en vermoei de indruk. De spelers spaarden zich vooral in de eerste helft nadrukkelijk. Voor het oefen duel hadden zich Korthout (ziek) en Schilp (knieblessure) afgemeld. Het is nog onzeker of beiden morgen wel in aktie kunnen komen. Harrewijn heeft Kuipers (Den Bosch) aan de selectie toegevoegd. Het duel met de Tsjechoslowaken is voor Nederland de vierde ontmoeting in de reeks kwali ficatiewedstrijden voor de fi naleronde van de Europese ti telstrijd. Wim Rijsbergen naar Roodenburg LEIDEN Wim Rijsbergen heeft zich voor een ia^r als (hoofd)trainer verbonden aan de Leidse zondagtweedeklas ser Roodenburg. Rijsbergen had eveneens aanbiedingen van buitenlandse prof- en na tionale amateurclubs, maar be sloot te tekenen voor de club waar hij ooit zijn imposante loopbaan als speler begon. Het bestuur van de voetbal vereniging is zeer gelukkig roet de komst van Rijsbergen: „We willen hogerop en heb ben een beleid voor de komen de jaren opgesteld. We hebben en houden alle vertrouwen in onze huidige trainer Harry Talsma en hopen dat hij erin slaagt Roodenburg nog dit sei zoen eerste klasser te maken. Harry heeft het tot nu toe uit stekend gedaan maar voor de toekomst verwachten en ver eisen wij nog meer", aldus voorzitter Ruud Wiggers. Voetbal Portsmouth plaatste zich gisteravond voor de vijfde ronde van het toernooi om de Engelse FA Cup door met 2-1 te winnen van Sheffield United. Golf De Schot Sandy Lyle bracht het open kampi oenschap van Phoenix (Ari zona) op zijn naam en ver diende daarmee 117.000 dol lar. sportuitslagen VOLLEYBAL Olympisch kwalificatietoernooi heren in Amsterdam 2e dag: Belgié-Kameroen 3-1 (15-6, 14-26, 15-6, 15-6); China-Griekenland 3-1 (11-15, 15-8, 15-7, 15-11); Neder land-Venezuela 3-0 (15-2, 15-6, 15-2). Stand; 1. Nederland 2-4 (6-1); 2. Chi na 2-4 (6-1); 3. België 2-3 (3-4); 4 Ka meroen 2-3 (4-3); 5. Griekenland 2-2 (2-6); 6. Venezuela 2-2 (0-6). SCHAKEN Kandidatentoernooi SL John Kortsjnoj (Zwt>-Hjartarson (iJsl) 1-0 (voorlopige eindstand 3-3), Sokolov (Rus) - Spraggett (Can) 1/5-1/5 (3-3), Timman - Salov (Rus) 1-0 (3,5-2,5), Vaganjan (Rus) - Portisch (Hon) 1/5- 1/5 (2,5-3,5). American football In de finale om de Super Bowl, het jaarlijks hoogtepunt in de Amerikaanse competitie, won Washington Redskins met 42-10 van Denver Bron-

Leidse Courant | 1988 | | pagina 7