Ie kinderbescherming |i vogelvlucht belicht gekleurd gezien ^DIO/TELEVISIE EeidócSoirtfml DINSDAG 2 FEBRUARI 1988 PAGINA IS 11 Henny Huisman j omroepverkiezingen paar weken geleden lanceerde de VVD r eens het idee van omroepverkiezingen: me met de meeste stemmen krijgt ook de kte zendtijd. Als ie kijkt naar de getalsver- vingen die nu de toewijzing van zendtijd Jen: de abonnees op de omroepbladen plus tientjesleden, lijkt er voor zulke verkiezin- niet echt een goede reden te verzinnen. De mene en zoveel mogelijk 'voor het volk' ïta fende zuilen als A VRO, TROS en Veronica o ien toch al de meeste leden en dus de mees- li mdtijd. j.zou misschien toch wel aardig zijn het eens proberen om te kijken hoe het uitpakt. Dan 301 er natuurlijk wel een uitgebreide verkie- aan voorafgaan. Dat maakt het Ia|)a leuk. Zou bijvoorbeeld het instituut 'lijst- ker' ook in deze verkiezingen een rol moeten spelen. Van vroeger kan ik mij herin neren dat er mensen waren die op de vraag of ze op de Partij van de Arbeid stemden, vol af schuw antwoordden: Nee, natuurlijk niet, ik stem op Drees! Later kreeg de figuur van de lijsttrekker nog veel meer gewicht, mede door de opkomst van de televisie. Het succes van po litici als Terlouw, Van Agt, Lubbers en niet te vergeten de herrijzende Wiegel was (en is) im mers veel meer het succes van het 'mannetje' dan van het achter hem verscholen liggende politieke programma. Als je dat doortrekt naar de omroep, lijkt het voor de hand te liggen dat de aan omroepver kiezingen deelnemende instellingen ook een lijsttrekker aanstellen. De AVRO kan Jos Brink inhuren, Veronica zal wellicht Jan Len- ferink of Tineke bovenaan zetten en de TROS komt natuurlijk met Ron Brandsteder. De NCRV heeft het wat moeilijker: kun je bij zo iets nog komen aandragen met Dick Passchier? Marcel van Dam van de VARA kan moeilijk zichzelf bovenaan zetten en moet dan maar kie zen voor Son ja Barend, hoewel die tegenwoor dig maar weinig heel laat van het 'gezichtsbe palende' karakter dat haar programma jaren lang heeft gekenmerkt. Bij de Evangelische Omroep maakt het niet veel uit: daar lijken alle presentatoren en presentatrices sprekend en zwijgend op elkaar. De VPRO zal, om voldoen de steun te krijgen, wel weer een beroep doen op Van Kooten De Bie. Adriaan van Dis lijkt als stemmentrekker minder geschikt. Als de KRO verstandig is, komt daar Henny Huisman bovenaan de lijst. Deze voormalige popdrummer heeft zich met zijn playback- en soundmix-shows al zoveel krediet verworven bij het kijkvolk, dat hij maar hoeft te kikken om in een week tijd bijna een half miljoen briefkaarten binnen te krijgen met namen van kandidaten voor zijn soundmix-finale en om het telefoonverkeer in het hele land lam te leg gen voor het kiezen van de winnaar. Wat ik maar zeggen wil: bij politieke verkiezin gen wordt gemikt op het 'mannetje' of 'vrouw tje' bovenaan de lijst, de politiek zelf raakt steeds meer op de achtergrond; zo gaat het straks natuurlijk ook bij eventuele omroepver kiezingen. Wie kan het wat schelen voor welke omroep Huisman of Brandsteder of Brink zijn kunsten vertoont? Als ze maar op de buis ko men, dêér zal het bij verkiezingen om draaien. Daar ligt dan ook meteen het grote gevaar van dit soort verkiezingen. Niet dat ik de Sound mixers, de Honeymooners of de Wedders hun kijk- en luisterplezier misgun, dat zij verre van mij. Maar er is natuurlijk nog wel meer te bele ven in de wereld, en of we daar na die omroep verkiezingen nog net zo breed en pluriform over zullen worden geïnformeerd, is maar de vraag. Ook daar moet ruimte, tijd en geld voor beschikbaar blijven, zelfs als Henny Huisman straks de verkiezingen wint. RENÉ DE COCQ EINDSTATION": DOCUMENTAIRE VOOR DOORBIJTERS VERSUM De NOS-do- jentaire „Eindstation" lijkt Eflfal gemaakt voor doorbii- |®ji Regisseuse en samenstel- j lAlma Popeyus probeert in |ig minuten een beeld te in van de wereld van de inrichtingen voor de kin- bescherming. Het zijn eind- aijons voor de jeugd waar op ea gebied van de hulpverle- eigenlijk niets meer mee AY elijk is. Het gevolg is dat televisiekijker een stort- >n_d aan informatie over zich i krijgt, waarvan aan het Ie hoogstens wat flarden ren hangen. Het is geen iek aan het adres van ia Popeyus. Het geeft leijgstens de complexiteit aan E* het onderwerp. .chien had de NOS er r zendtijd voor moeten in- *°inen, aan de andere kant is de vraag of het onderwerp de waard zou zijn geweest. '9* olg is in elk geval dat idstation" (vanavond: Ned. 30 n 21.30 uur) een heel klein «xliek zo ver zal krijgen de ele documentaire uit te zit- Waarschijnlijk wordt de ersgroep vooral gevormd r mensen die dagelijks met kinderbeschermings-bijltje -7- ken. Dat zou overigens on- cht zijn want uit een on- vn soek is gebleken dat ruim ta miljoen Nederlanders in raking komen met deze A* i. In een reactie liet een oj lal betrokkenen weten dat 10. .in „Eindstation" in korte »o f weliswaar een heleboel op A" /komt en dat het je hier- ls):r af en toe duizelt, maar dat het een goed beeld geeft van de wereld van de kinder bescherming, zij het dan in een wat verbrokkelde vorm. „Maar de hoofd-elementen zit ten er sprekend in", aldus een van hen. Restanten De documentaire is een combi natie van gesprekken met mensen die worden opgeza deld met de restanten van de hulpverlening aan jongeren, zoals de jeugdpolitie, kinder rechters en directeuren van rijksinrichtingen en nagespeel de situaties. In opbouw zijn die scènes eigenlijk de kapstok voor een volgend gesprek. Ze zijn prachtig opgebouwd en to nen de kijker hoe de moeilijk heden in het gezin uiteindelijk kunnen leiden tot een con frontatie met de kinderrech ter. Het gaat dan om jongeren waarbij op het gebied van de hulpverlening eigenlijk niets meer mogelijk is. In deze ver filmingen wordt gebruik ge maakt van een combinatie van 'acteurs' en echte mensen. Zo is in de rechtszaal bijvoorbeeld alleen de kinderrechter niet nagespeeld. Alma Popeyus beschrijft haar documentaire als een vogel vlucht. Wat haar voor ogen stond, was vooral de stortvloed aan kritiek, die justitiële in stanties en raden van kinder bescherming door de pers over zich krijgen uitgestort, te weerleggen. Versimpelen De maakster heeft er geen mo ment aan gedacht het onder werp te versimpelen. „Dan zou het een propaganda-film zijn geworden en dat wilde ik niet. Bovendien is het gewoon een heel complex gebied". De maakster heeft vijf maan den aan „Eindstation" ge werkt. Daarbij heeft ze ge bruik gemaakt van een van te voren bedacht concept. Ach teraf kon ze vaststellen dat de meeste mensen met wie ze ging praten blij waren, dat ze kwam. „Ze kregen eindelijk de gelegenheid tot een weer woord". Hoewel ze veel voorgesprek ken heeft gehad, werden de interviews met de betrokke nen spontaan opgenomen. Alma: „Met al die mensen heb ik heel veel onderwerpen be sproken. Pas bij de montage heb ik keuzes gemaakt en uit eindelijk degene die een be paald onderwerp het duide lijkst onder woorden bracht in de film verwerkt". Combinatie Dat Alma voor een combinatie van gesprekken en gefilmde fragmenten koos, heeft met de aard van het onderwerp te maken dat in principe gort droog is. Die nagespeelde scè nes verlevendigen de materie nog enigszins. De situatie waarin de kinder bescherming zich bevindt, is verre van ideaal. De bezuini gingen bij WVC, het ministe rie waaronder deze hulpverle ning valt, roept zorgelijke re acties op. Het gevolg is veelal dat er halfslachtige maatrege- .Eindstation" toont hoe allerlei mensen nog iets proberen te ma ken van de allermoeilijkste groep jongeren. foto: nos len worden genomen, waarbij niemand is gebaat. „Wat heeft het voor zin dure observatie rapporten te schrijven als we ze toch niet ten uitvoer kun nen brengen", zegt een van de ondervraagden in de film. Prof. Doek, hoogleraar jeug drecht merkt op: „Het is echt zaak iets constructiefs te doen met de betrokkenen anders kun je die kinderen, die blijk baar niet in de maatschappij passen, net zo goed op een lek ke boot naar Engeland sturen, dan ben je ook van ze af". Allermoeilijkste groep „Eindstation" laat zien hoe de situatie ervoor staat. Het toont hoe allerlei mensen proberen nog iets te maken van de al lermoeilijkste groep jongeren. Jongeren bij wie opvoeding, opleiding en vrijwillige hulp verlening hebben gefaald. Wilma Kloosterman, chef kin derpolitie in Utrecht: „We pro beren te achterhalen waarom iemand bijvoorbeeld een win keldiefstal of een inbraak heeft gepleegd. Het motief daarbij is om te voorkomen dat het weer voorkomt. Er is echter een aantal hopeloze ge vallen en die gaan een crimi nele toekomst tegemoet". HANS PIËT Erna Sassen volgt Paul de Leeuw op HILVERSUM Enkele maanden geleden verliet Paul de Leeuw de KRO. De cabare tier was samen met Paul van der Lugt de presentator van „De Zalige Liefdeslijn", die elke zondagmiddag wordt uit gezonden op Radio 3. De KRO heeft nu een opvolgster voor hem gevonden: Erna Sassen. Zij zal vanaf 7 februari van de partij zijn. Dè 26-jarige Erna is ook af komstig uit de cabaretwereld. Zij volgde de Kleinkust-acade- mie in Amsterdam, was in 1985 winnares van het Delftse Cameretten cabaretfestival, speelde twee seizoenen in de musical „Publiek" van Seth Gaaikema en is vanaf volgen de maand te zien in de TROS televisie-serie „Medisch Cen trum West". Ron Brandsteder wordt het meest bewonderd HILVERSUM Ron Brand- steder is momenteel de meest bewonderde presentator van Hilversum. Dit is gebleken uit een onderzoek van het bureau Lagendijk. Vorig maand hield dit onder zoeksbureau een landelijk re presentatieve enquête onder plus-minus duizend Nederlan ders van achttien jaar een ou der. De vraag was: zoudt u mij de omroepmedewerkers en programma-presentatoren wil len noemen waar u de meeste bewondering voor heeft? Daarbij speelde het type pro gramma (amusement, spel, nieuws, actualiteiten) geen rol. Ron Brandsteder bleek met 35 procent het meest bewonderd. Ivo Niehe en Henny Huisman, die de tweede plaats delen, kregen slechts twaalf procent van de stemmen. Ted de Braak werd derde met tien procent. NEDERLAND 1 20.28 20.35 Bassie en Adriaan en de verdwenen kroon, kinder serie. Afl. 4: Een miljoen gulden losgeld. Bassie en Adriaan moeten het los geld aan de boeven over handigen. En Adriaan heeft een plan gemaakt Alf op Melmac (Animated Alf), tekenfilmserie TROS Nieuwsshow, fami lieprogramma gepresen teerd door Astrid Joosten en Wim Bosboom. Met o.a. Het Beroep van de week: Lasser NOS v26-Journaal TROS TROS Popformule, pop programma vanuit het Es cape Theater te Amster dam. Presentatie: Martijn Krabbé TELEAC Pronto? Cursus Italiaans TROS iTiFamilie Oudenrijn, Ne derlandse comedyserie rond verkeersthema's. Met o.a. Lex de Regt, Tan- neke Hartzuiker en Piet Hendirks. Afl. 8: In de kunst, uit de kunstl De va der des huizes verkeert in een artistieke crisis. Na een gesprek met zijn vader besluit hij zich op te sluiten Linda (slot), Linda de Mol signaleert opmerkelijke trends, ontvangt gasten en praat met jongeren over niet-alledaagse onderwer pen. Met o.a. de finale van de mode-ontwerpwed strijd, die afgelopen najaar werd uitgeschreven. 10.000 ontwerpers in spé stuurden een ontwerp, dat speciaal voor Linda be dacht moest zijn. Verder o.a. de enige Nederlandse skischans-springer, Gerrit Jan Konijnenberg, en de zangeres Pebbles mJournaal en weer TROS Animal crackers, serie dierenprogramma's met Andrè van Duin Te land, ter zee en in de lucht: Op glad ijs, speciale winter-editie van dit spel- programma, vanaf de Kunstijsbaan in Utrecht. Presentatie: Jack van Gel der en Tom Blom. Aanslui tend: bekendmaking prijs winnaars Ron's Honey moon quiz De Tros TV Show, praat programma van Ivo Niehe, grotendeels gewijd aan de watersnoodramp van 1953. Een noordwester- storm met orkaankracht maakte van de Noordzee een moordzee. 1870 Men sen verdronken en de wa tersnood ging als grootste Nederlandse ramp de ge- chiedenisboekjes in. In de uitzending zijn slachtoffers en redders van toen te gast en wordt veel histo risch filmmateriaal ver toond 22.30 TROS Aktua export: Au stralië, exportmagazine vanuit het World Trade Center In Amsterdam. Pre sentatie: Tineke Verburg, Jan Terlouw en Marcel Bruyns NOS 23.15 Journaal 23.20 Studio Sport extra. Pre- Olympeisch Volleybaltoer nooi in Amsterdam, sa menvatting 23.50 Nieuws voor doven NEDERLAND2 FEDUCO 17.40 Open universiteit NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.30 Sesamstraat 18.45 TJeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 TiPas de deux, serie van vier programma's over jongeren en (pop)muziek. Deel 1: Frans IKON-KRO/RKK 19.37 Kenmerk, actualiteitenru briek met een reportage over de toenemende be langstelling voor het jo dendom. Niet alleen doen vele christenen mee aan excursies naar de synago ge, leerhuizen en ge spreksgroepen met joden, maar ook zijn er vele hon derden die zich per jaar aanmelden voor toetre ding tot het officiële joden dom. In de film o.a. ge sprekken met een katho lieke vrouw die joods ge worden Is en met rabbijn J.Jacobs van het Neder- lands-lsraelitisch kerkge nootschap NOS 20.00 Nieuwsspits, actualiteiten voor de jeugd: Jouw draai aan de wereld, gepresen teerd door Frits Spits 20.20 Voor niks gaat de zon op, informatief programma over consumentenzaken, gepresenteerd door Leoni Jansen. Afl.: Gif in huls 21.00 Panoramiek, actualiteiten 21.30 Eindstation, documentai re van Alma Popeyus over jeugdhulpverlening, leder jaar bereiken gemiddeld tweeduizend kinderen tus sen de twaalf en achttien jaar daeindstations van de jeugdhulpverlening. Zij be landen in een rijksinrich ting voor de kinderbe scherming (zie elders op deze pagina) 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven TELEAC 23.05 Doelgericht ondernemen 23.35-23.50 Slapen kun je leren IT 1 nJ e Verdrengh presenteert het praatprogramma 'Mike', op BRT T- m 20.50 uur. FOTO: ANP (herh.) 19.25 Oshin, Japanse tv-serle met Ayako Kobayashi en Shiro Ito 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 Nieuwe 20.10 Kwidam, videospelletjes met Marleen Gordts 20.15 Modem: Broeikas, programma over het broeikaseffect en de mogelijke gevolgen hiervan voor de aarde. Presentatie: Wim Offeciers 20.50 Mike, praatprogramma met Mike Verdrengh rechtstreeks vanuit Bierbeek 22.10-22.35 Concert. Concerto nr 15 voor piano en orkest. KV 450, van Mozart, uitgevoerd door Rolf Plagge Nieuwe in teletekst Tik Tak, kinderprogramma (herh.) Plons. Afl.: Plons de wielrenner (herh.) Sprookjestheater: Hoe Anan- da driedubbel gelukkig werd. Op de Mongoolse steppen staan twee nomadententen. In de ene woont Boemba, in de andere Ananda. Ananda trekt naar de stad om te leren, maar Boemba vindt dit allemaal overbodig Mik, Mak en Mon, jeugdserie. Afl. 5: Op de vlucht De kruisboog (Crossbow), Amerikaans/Britse jeugdserie rond de legende van Willem Tell. Met Will Lyman, Jeremy Clyde, Robert Morley e.a. Afl.: De dokter 60-plut, seniorenmagazine. Afl.: Ouderen in de hoofdstad. Presentatie: Jan Borms Mededelingen en program- me-overzicht Nieuws Kunst-zaken I.Q„ quiz met denk- en weet- vragen, gepresenteerd door Herman van Molle Sinja Moea (20). 85-delige Bra ziliaanse tv-serie met Lucella Santos. Ruben de Falco, Mar cos Paulo e.a. Uitzending door derden. Pro- gramma van de Liberale Ra dio- en Televisie-Omroep Bijleren, een nieuwe kans, tiendelige serie. Afl. 2: Chantal en Joris (herh.) -22.55 Nieuws en Coda: Ge- grüszet Maria, van Brahms, uitgevoerd door het BRT Om roepkoor o.l.v. Vlc Nees - IT 2 00 Zonen en Dochters (Sons and Oaughters), Australische tv-se rle met Peter Phelps. Pat Mc Donald, Tom Richards e.a. Wayne vertelt Karen dat Patri cia geen gevaar vormt voor hun onderneming 23 Intermezzo: Presto uit trio opus 53. van Haydn, uitge voerd door het Trio Areata RTBF 1 18.00 Nouba, nouba, tekenfilmmaga- 18.30 Carrefours, gevarieerd pro gramma 19.00 Journaal 19.03 Ce soir, regionaal journaal 19.25 Lotto- en Jokeruitslagen 19.26 Quick et Flupke, tekenfilm 19.30 Journaal 20.00 Actualité la Une (herh.) 20.05 Double aept, spelprogramma. Presentatie: Robert Frère en Bernard Perpète 21.20 Propaganda, l'image et son pouvoir, documentaireserie over oorlogspropaganda. Van daag: In Amerika 22.10 Laatste nieuws 22.40-00.00 Cine-club de minuit: Tokyo-Ga, Duitse speelfilm uit 1985 van Wim Wenders. Met Chishu Ryu, Yuharu Atsuta, Werner Herzog e.a. Portret ban het dagelijks leven in de Japanse hoofdstad S) Ondertiteling vla TeleTekst. (s) Tweetalige of stereo-ultzen- BZwart/wit-uitzendlng. KDZwart/wit-ultzending met on dertiteling vla TeleTekst. S3 Bij niet-Nederlandstallge zen ders: uitzending In orglnele versie met ondertitels. ■d Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending In orginele versie met ondertitels. ^uitslanc^^J DUITSLAND 1 15.30 Lsbenswaga. 'Diagnose: Par kinson". reportage 16.15 Spass am Dianstag, kinder programma 17.15 Tagesschau 17.25 Dia glückliche Familie, tv-se rie. Afl.: Rosen 18.26 Tagesschau 18.30 Hier und haute, regionaal ma gazine 18.52 Remington Steel, tv-serie 19.58 Programma-overzicht 20.00 IrlTagesschau 20.15 Donnerlippchen, spelprogram ma met Jürgen von der Lippe 21.00 Panorama, actualiteitenrubriek 21.45 Flamingo Road, Amerikaanse misdaadserie met John Beek. Woody Brown. Howard Duff 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Eine schwierige Nechbar- schaft: Franzosen und Deut sche, documentaireserie. Afl. 3: Aus Besatzern werden Freunde (1944-1988) 23.45 Tagesschau 23.50 Nachtgedanken DUITSLAND 2 15.55 Haute 15.58 Enid Blyton: FUnf Freunden verfolgen die Strandraiiber (1), jeugdserie 16.55 Haute 17.10 fsl Tele-lllustrierle, actualitei ten sport en amusement 17.45 Alf, Amerikaanse comedyserie. Afl.: Parasit mit Puderquaste 18.20 Eichbergers besondere Falls, tv-serie. Afl.: Höhere Werte 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Die Reportage: War rettet die Ruhr? De overlevingskansen van de rivier de Ruhr 20.15 Verkehrgericht: Gefahrliche Kiisse, tv-serie met o.a. Claus- Dieter Reents, Gracia Maria Klaus en Don Balmer 21.45 Heute-Journsl, actualiteiten 22.10 Apropos Film. Filmrubriek van Helmuth Dimko en Peter Hajek 22.40 !o!Dss kleine Fernsehspiel: Saaraba, tv-spel van Amadou Saalum Sech met o.a. Abdoul Azis Diop, Fabienne Joelle Fel- hio en Diankou Bakhayokho. Tamsir, een jongeman keert na een 17-jarig verblijf In Europa terug naar zijn geboorteland Senegal. Hij verlangt naar de oude Afrikaanse levenswijze. Groot is zijn teleurstelling als hij ontdekt dat zijn landgeno ten zonder kritiek het Westen nabootsen in hun drang de vaart der volkeren bij te hou- 00.05 Haute DUITSLAND 3 Telekolleg II, cursus wiskunde I Sesamstraat I Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Weltweit Oortmunder Roulette, zesdeli ge tv-serie van Jost Krüger. Met Hannelore Hoger. Barbara Nüsse, Peter Franke e.a. Afl. 5: Die Geldlawlne West 3 aktuell i Plus 3, Sociaal-economisch magazine Landesspiegel: Rhelnhausen tot? Documentaire Drei vor Mitternacht i Laatste nieuws BBC 1 16.05 Holiday competition 16.25 The Clothes show, modema gazine. Presentatie: Selina Scott en Jeff Banks 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. "Henry's cat', 'Philomena', 'Laurel and Hardy', 'Jackano- ry' en 'Really wild show' 18.00 Newsround, jeugdjournaal 18.10 iT Grange Hill, jeugdserie over de belevenissen op een mid delbare school. Met Gwyneth Powell. Michael Sheard, Lucin- da Curtis e.a. 18.35 Neighbours, Australische tv- serie met Francis Bell, Dasha Blahova, David Glencie e.a. (herh.) 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Holiday '88, toeristisch maga zine met reportages over "Le- goland' in Denemarken, toeris me in Malaysia en de vakantie mogelijkheden in Cornwall 20.30 [TlEastEndera, famillefeuilleton met Bill Treacher, Wendy Ri chard, Susan Tully e.a. 21.00 Variety Club Awards, reporta ge van de uitreiking van de jaarlijkse onderscheidingen voor radio- en tv-persoonlijk- heden. Presentatie: Terry Wo- San en Ray Moore ournaal, regionaal nieuws en weerbericht 22.30 The play on One: Normal ser vice, Schots toneelstuk van John Byrne, met o.a. Richard Wilson. Katy Murphy. Kenneth Cranham en Martin Cochrane 23.45 Film '88, filmmagzine met Bar ry Norman. Ditmaal aandacht voor de films 'White mischief en 'Robocop' 00.45 Weerbericht BBC 2 16.00 Nieuws en weerbericht 16.02 Under sail 16.25 Cricket, verslag van de laatste dag van de Bicentennial Test match tussen Engeland en Au stralië vanuit Sydney 16.50 Nieuws en weerbericht 17.00 Catchword, quizprogramma met woordspelletjes 17.30 A gambol on steam 18.00 Best of brass, blazersmagazi- 18.30 Gardeners' world, tulnlerru- 19.00 Children's classics: The glass slipper, Amerikaanse speelfilm uit 1955 van Charles Walters. Met Leslie Caron, Michael Wil ding, Keenan Wynn e.a. 20.30 Tele-journal 21.00 City Lights, comedyserie 21.30 Food and Drink, Informatief programma over eten en drin ken. Ditmaal aandacht voor een test van keukenmessen, een bezoek aan twee Engelse wijnboeren in Wiltshire en een discussie over de vraag of 'ge- zondheldsvoedsel' werkelijk zo goed voor de mens is 22.00 Author! Author), Amerikaanse speelfilm uit 1982 van Arthur Hiller. Met Al Pacino, Dyan Cannon. Tuesday Weld e.a 23.45 Newsnighl, actualiteitenmaga- 00.30 Weerbericht 00.35-01.05 Crickef. Bicentennial Testmatch Engeland - Austra- Satelliet- ^V^Morger^J SKY CHANNEL NEDERLAND 1 16.00 is: Monsters of Rock, har- drockprogramma 16.30 Isi UK Despatch, popprogram- 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 The Monkees, comedyserie 18.30 I dream of Joannie, comedy- 18.57 Europees weerbericht 19.00 My Favourite Martian, come dyserie 19.30 Born Free, avonturenserie 20.25 A Country Practice, dramase- 21.27 Europees weerbericht 21.30 Tom Jones, muzikaal pro- gramma met als speciale gast Lyn Anderson 22.00 Nederlands voetbal 1988, met Martin Tyler en Jan Rietman 23.00 US College Football 1987 00.00 Monsters of Rock 01.02-01.05 Europees weerbericht VOO 15.30 (si Sesbert, tekenfilmserie 15.45 De Grote Meneer Kaktus Show, met Peter Jan Rens 16.15 is] Crossbow, jeugdserie 16.40 Dy nasty, Amerikaanse tv-serie NOS 17.30 1/>6-Journaal VOO 17.46 De heilige koe, automagazine BRT 1 15.00 Er was eens... het leven, Fran se tekenfilmserie 15.25 De avonturen van Teddy Ruxpin, tekenfilmserie 15.50 Patrick Pacard (2), jeugdserie 16.40-17.30 Klim-Op, tienermagazine DUITSLAND 1 SUPER CHANNEL 16.00 Nino Firetto totally Live, pop programma 17.00 Formula One, popprogramma met John Leslie 18.00 Super Sonic, popprogramma met Amanda Redington 19.00 Going for Gold, spelprogram ma met Henry Kelly 19.25 Europees weerbericht 19.30 River Journeys, documentaire- serie. Afl.: The Murray River 20.30 The Kenny Everett Show, co- medyshow 21.00 Singles, vijfdelige Australische tv-serie. Afl. 2: Jack 22.00 Super Channel News 22.25 Europees weerbericht 22.30 Voetbaluitslagen 22.35 Australian touring car cham pionship 23.35 Super sonic 00.35-01.35 Formula One 09.45 ARD-Ratgeber Das Internatio nale TV-Kochbuch 10.00 Tages schau und Tagesthemen 10.23 Ver- kehsgericht 11.55 Umschau 12.10 Panorama 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Tagesschau 15.20 Ta gesschau 15.30 Internationale GrU- no Woche Berlin 1988, berichten en reportages vanuit deze Berlijnse ten toonstelling 16.15 Moskito - nichte sticht besser, kinderprogramma 17.00 Der Pickwick-Club, kinderpro gramma 17.15 Tagesschau 17.25 Abenteuer in Vancouver, tv-serie DUITSLAND 2 09.45-13.15 Zie Duitsland 1 13.50 Programma-overzicht 13.65 I Thea- tertreff im ZDF: Maria Magdalena, treurspel van Friedrich Hebbel (herh.) 15.55 Heute 15.58 Heidi 16.25 Hals über Kopf, tv-serie 16.55 Heute 17.10 isl Tele-lllustrierte 17.40 Die Wi- cherts von nebenan, tv-serie BBC 1 MTV EUROPE 00.00-24.00 Is Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Maiken Wexo. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day. 16.00 YOI (herh.). 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladium in New York. 17.00-17.15 3 From 1 at 5, drie videoclips van een to partiest 19.00-19.30 Remote control, spelprogramma. 22.00- 23.45 US Top 20 Countdown. 00.00-00.30 Club MTV (herh.) 07.35 EEdgar Kennedy 07.55 Weer bericht 08.00 Breakfast time 09.30 Laverne and Shirley 10.00 Nieuws 10.05 Open air (1) 10.20 Kilroy 11 00 Nieuws 11.05 Going for gold 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Open air (2) 13.00 Nieuws 13.05 Daytime live 14.00 Nieuws 14.30 Neighbours 14.50 Going for gold 15.15 Wednes day matinee Winner take all, speel film 16.50 Children's BBC SKY CHANNEL TV 5 07.30 DJ Kat Wake-Up Club 07.35 DJ Kat Show 08.35 (si Sky Trax 13.05 Another world 14.00 Ask Dr. Ruth 14.30 Movie Time 15.00 Transfor mers 15.30 Bailey's Bird 16.00 s> Pop Formula 17.00 DJ Kat Show 16.05 Le nez a la fenètre, tv-film 17.35 La maison de TF1, knutselru- briek 18.00 Rècréation 18.40 Des Chiffres et des Lettres, spelprogramma 18.55 Nieuwsoverzicht 19.00 Panique sur le 18, amus« mentsprogramma 20.00 Une occasion en or, tv-serie 21.00 TV5 Sports 22.00 Journaal 22.30 Entretien avec Jeanne Mo- reau (2). interview 22.35-00.10 I Sols belle et tals-tol, Franse speelfilm uit 1957 van Mare Allëgret SUPER CHANNEL 07.00 Supertime 08.00 Nino Firetto Totally Live 09.00 Sons and Daugh ters 09.25 Vegetarian Kitchen 09.55 Hold down a chord 10.10 Swim 10.35 Training Dogs the Woodhouse Way 11.00 Beats of the heart 12.00 Emmerdale Farm 12.30 Eastward with Attenborough 13.00 Going for Gold 13.25 Europees weerbericht 13.30 Sons and Daughters 14.00 (dl Say Ah (Zeg'ns AAA) 14.30 Lifesty les of the Rich and Famous. Afl.: Andy Williams 14.55 Europees weer bericht 15.00 Supertime 16.00 Nino Firetto 17.00 Formule One RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 17.05 VOO: De wereld in een halfuur. 19.02 VPRO: De Plantage. 20.02 BorAt? 21.02 Zingen met Arie Pronk. 21.35 Metterdaad. 21.39 Hemelsbreed. 22.02 Begrijpt u wat u leest? 2260 België totaal. 22.30 Als mensen veranderen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek In de nacht. 05.02-07.00 VARA's Ochtendhumeur RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.05 VPRO: Boeken. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA'S Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Kamermuziek uit de Barok. 20.00 Nieuws. 20.02 NCRV-Klassiek. 21.40 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Kamermuziek. RADIO 5 18.10 NCRV: Vers of vijf. 18.20 PP: Uitzending van de WD. 18.30 KRO: Taal en teken. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Gute Reise. 21.00 Handwerken. 21.30 Moderne Chemie. 22.00 Pronto? 22.30 Aids: medisch en sociaal REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Omroep Rijnland: (Vla FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op dinsdag 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00-23.00 Pop wetenswaardigheden/Open Podium. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Band. 19.10 Actueel. 19.33 Wijswljzer. 20.10 Voor Grieken. 20.35 Voor Marokkanen. 21.03 Imago. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 18.00 Orgeltje van yesterday. 19.10 Rockgolf.' 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30-02.00 Twee tot twee BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Folk. 19.00 Duits-Joodse intelligentsia. 19.45 Sjaljapin in de jaren 20. 20.30 Israel Philharmonic Orchestra. 22.00 Actualla. 22.30 Een stille september, hoorspel. 2365 Klassieke muziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Radio I woensdageditie. 13.08 TROS: TROS Aktua. 13.20 Het Journallstenforum. 14.05 Binnenlandse Zaken. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO. Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Hier en nu RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Muslc-time. 09.03 Muziek motief. 10.03 Expresso. 11.03 Country trail. 12.03 Praise. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 07.00 Nieuws. 0762 NCRV: Preludium. 08.00 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 08.10 Platennleuws. 08.33 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Orkestpalet. 11.10 Klassieke pianomuziek. 12.00 Symf. muziek uit Engeland. 1260 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch concert. 14.00 Songs of praise. 1460 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportlef. 0965 Waterstanden. 09.30 RVU: Zo was het. 10.00 TROS: Postbus 270 - Mieke Telkamp. 11.00 De duvel Is oud. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Wereldwijzer. 14.00 FEDUCO: Wijzer op 5. 15.00 NOS. Meer over minder. 18.00 TROS: Schlagerfestival. 17.00 TROS Huiswerklijn. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunehprogramma. Radio Rijnmond: 07.00 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunehpro gramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16,00-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 0561 Met I wakker. 0860 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 1360 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goedemorgen, morgen. 07.12 Ook goeiemorgen. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Made in Germany. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee. 10.00 Schoolradio. 11.00 Concerterend. 12.10 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 1365 Prélude A l'après-mldl. 14.00 Philadelphia Orchestra. 1565 Opera en ballet met tabaks geur: Wolf-Ferrari en Novak.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 15