Leython profiteert van misstappen concurrentie FORMULE LEIDEN AAN KOP Fides Pacta blijft n het goede spoor 3ruins en Spreeuw leiden Foreholte naar de overwinning TOP kansloos RTTRIBUME £etdóc6omont MAANDAG 1 FEBRUARI 1988 PAGINA 15 2 ID EN Datateam Foreholte »ft weinig moeite gehad met mid- imoter ODIN. Met Karina Bruins Jj^Ellie Spreeuw in glanzende vorm nknnen de Voorhoutsen overtui- oi-id met 12-18. Omdat Aalsmeer in egtopper tegen E O beide punten OOtte (12-10) en VZV verloor bij atsick'20 (16-7) schoof Foreholte [ne»r naar een tweede plaats. ^heren van Rijnstreek zagen in de der- ^ndivisie kans De Treffers twee punten .0_andig te maken door met 14-16 te win- ori. Saturnus profiteerde daarvan met QQ simpele 22-9 zege op Kwiek Sport. De bijles van Olympia behaalden in een de- t 'sieve wedstrijd een goed resultaat te- De Treffers (5-8), terwijl OASE hek- Foreholte speelde tegen ODIN collectief een sterke wedstrijd, maar had in de per sonen van Karina Bruins en Ellie Spreeuw twee absolute uitblinksters. Spreeuw scoorde de eerste drie doelpun ten. Zij zou haar totaal die dag op tien treffers brengen. Bruins was tot wanhoop van de Heemskerkse speelsters onpasseer- baar. ODIN keek bij de rust al tegen een 4-11 achterstand aan. Ook een persoonlij ke dekking op Ellie Spreeuw baatte de thuisploeg weinig. De afwerking werd eenvoudigweg overgelaten aan Nicole Skomorowski. Bij 7-16 gunde coach Kecs- kemethy, die na afloop „niet ontevreden" was. zijn reservespeelsters meer speeltijd. De beide ploegen sloten de wedstrijd af op 12-18. De heren van Saturnus kregen van Kwiek Sport de doelpunten op een pre senteerblaadje aangeboden. Dat was de verdienste van de eigen verdediging. De technisch minder begaafde Hagenaars verslikten zich keer op keer in de verre uitstap van de Leidse centrumspelers. Deze maakten de buitenkansjes vanuit breakouts over meerdere schijven be kwaam af. Bij rust leidde Saturnus al met 12-3, na zestig minuten was dat verschil gegroeid tot dertien doelpunten: 22-9. Het passeerde daarmee op de ranglijst De Treffers dat in de wedstrijd tegen Rijn streek geen moment duidelijk kon maken waarom het op de tweede plaats vertoef de. Rijnstreek speelde met gemak de Tref fers-defensie uit, waardoor het halverwe ge al op een 3-10 voorsprong stond. Dat was mede te danken aan het perfecte kee pen van Peter Bon, die pas vaker moest capituleren, toen De Treffers in slotfase enkele break-outs afrondde. Op dat mo ment hadden veteranen Rob Leenhuis, Willem Slingerland en Gerard Rijn de strijd al verlaten. Van 9-15 kwam De Treffers terug tot 14-16. Zonder keepster Hermine Goedkoop heeft Olympia tegen de Treffers het aantal te gendoelpunten tot een minimum kunnen beperken. Opbouwspeelster Sabrina Se- gers verving Goedkoop bekwaam. Zij werd slechts vijf maal gepasseerd. Omdat opbouwspeelster Anita Bellekom vrij snel het veld moest verlaten was Olympia's slagkracht danig gereduceerd. Het resul taat was een wedstrijd waarin de beide minst gepasseerde defenies uit de derde divisies het elkaar lastig maakten. Omdat de Wassenaarsen de break-out van Tref fers bekwaam opvingen won Olympia met 8-5, na een ruststand van 6-3. OASE won in Vlaardingen moeizaam van het onderaanstaande Hollandiaan. Weliswaar leidde de formatie uit Oud-Ade na dertig minuten met 1-5, maar het begon in het eerste kwartier na rust slordig te spelen. Het was aan keepster Ans de Haas, die zelfs liggend op de grond ballen stopte, te danken dat de Vlaardingsen niet verder terug kwamen dan tot 5-7. HVS stelde in de eerste helft teleur. Omdat Ank van der Bosch een persoonlijke dekking kreeg konden de Stompwijksen maar twee maal scoren. Saturnus'72 deed dat vier maal. in de tweede helft hield Tjits de Groot Ank van der Bosch lang aan de kant. Het Stompwijkse spel werd daardoor breder opgezet. Via 8-8 pakte HVS met 11-9 de punten. In de afdeling haakten de heren van HVV af in de strijd om het kampioen-" schap. Grootste concurrent Quintus 2 bleef HVV met 6-12 de baas. De Voor- schotense aanval was krachteloos, terwijl Quintus met alle middelen (geoorloofd en niet geoorloofd) de gevaarlijke break-out van HVV uitschakelde. De dames van HVV deden betere zaken. Weliswaar speelde het zelf niet, maar Northa ver speelde de punten aan Saturnus. Aanvan kelijk leek Northa naar een eenvoudige zege te lopen, maar het gaf een 0-4 voor sprong uit handen. Saturnus liep kwam op 10-4 (rust: 5-4) en won met 12-6. Saturnus- keepster Paula Klap stopte vier strafwor- pen. Uitslagen. Dames: Rijnstreek-AHC 2 7-8. EHC 2-Fairplay 13-13, MMO-MSV 10-8; Heren: VELO-HVS 31-17, Rijnsoever- da!IDEN - Fides Pacta oojft in het spoor van kop- oojer Die Haghe door ver- isend ruim met 7-19 van -K.V te winnen. Pemix is ,hfiter geheel van slag af ;h| moest hekkesluiter jrims met 11-13 voor la- idj gaan. Fiks was de eni- e' eersteklasser, die in het |"heel geen punten vera arde en komt nu dicht bij j- rode streep. Velocitas [speelde met de topper "jen SDO (K) in het oruitzicht de gedeelde ste plaats. Verder werk- KNS na negen nederla- eindelijk de hatelijke weg, maar kan net als is Eiland aan degradatie uwelijks meer ontglip- Ddra we achterkomen is het eurd, want de vechtlust is er foon niet om terug te vech- constateerde trainer Rob Dort somber over Pernix in matige duel tegen Pams. la Kuipers (3), Geerten «dveld (2), Carla van Evert, Ineke Mulder, Kees Horten- s en Peter Kuipers gaven het xwicht een uur lang via 5-3 >t) tot 9-6 in de score weer, ar daarna kwam er de klad De staartclub uit Den Haag am op 9-10 en omdat alleen irtensius de korf vond. viel teleurstellend 11-13 verlies te vermijden, es Pacta verkeert momen- in topvorm, zoals oude ri- HKV met 7-19 pijnlijk idelijk werd gemaakt. Robin nmejing, goed voor vijf tref- Mieke Selier (2) en René der Vooren bouwden voor een 4-6 voorsprong op, die lien steeds werd uitgebouwd >r sterk aanvalsspel, resulte- d in hattricks voor Bettina nmeling en Ronald van der den. Typerend voor de cht van het achttal was, dat alve Henk van der Waals, vanger van de geblesseerde Willem Meijer, iedereen tot ren kwam. een 10-10 gelijkspel nam derkwartier knap revanche >r de 22-12 nederlaag, die idy haar eerder dit seizoen diende. Erik van Lunteren Theo van Leeuwen, Aldo idon en Wil de Wit, elk emaal trefzeker, verrasten de iloper met lang uitgespeelde ivallen, die goed waren voor een voorsprong tot 7-5 en ook op 7-9 soelaas bleken te bieden. De schot vaardigheid van Fiks was tegen Oranje Wit mini maal, nu schutters als Diederick van Veen (geblesseerd) en Theo Vreeken (vakantie) ontbraken. Nico van Weizen hield in z'n eentje het verschil tot 4-5 be perkt, maar toen Gwenny de Best, Reinetta de Mooy en in vallers Rob Coli en Robert van der Kraan hem assistentie gin gen verlenen, was de strijd door een 5-11 ruststand allang gestre den en werd de uitslag pijnlijk groot: 9-17. De beginaanval van De Danaï den toonde zich bij Sperwers via Erik Kromhout (5), Enrico Mud en invalster Monique Pe ters erg trefzeker, maar liet wel even snel doelpunten door. De formatie van René Versloot raakte hierdoor een 3-7 voor sprong helemaal kwijt (8-8) en kwam met 11-12 dan ook met de hakken over de sloot. „Gezien het spelverloop hebben we een punt gewonnen", oor deelde coach Van Vliet van Fluks over het 6-6 gelijkspel bij DES. Zijn ploeg kwam door een lengtetekort tien minuten voor tijd 6-4 achter, waarna Anne Passchier uit een doorloopbal en van afstand het punt redde en gelijk de meest produktieve aanvaller werd. Kort na de paalwisseling hield Ons Eiland haar verdediging tien minuten gesloten voor Vriendenschaar (B), zodat er een kans was om de 5-7 achter stand ongedaan te maken. Jo- landa de Boer voltooide enkel nog haar hattrick en dit was met de overige goals van Colin- da de Wekker, Jan Boon en Jaco van der Weele te weinig om te verhinderen, dat met 6- 11 verlies de degradatie weer wat dichterbij kwam. Velocitas zat het bij Weidevo gels bepaald niet mee, want men verloor de koppositie met 11 -7 én ook Rien van Poelgeest, die in de veertigste minuut een knieblessure opliep. De onfor tuinlijke speler had samen met Martine van der Water, Bert van Osnabrugge en Jan Schef- fers een 4-1 achterstand tot 5-4 opgehaald, maar even voor zijn uitvallen werd het 8-4 en beide feiten betekenden de genade klap voor de Leiderdorpers. Ondanks het gemis van twee basisspelers bleef Tempo tegen het hoger geplaatste De Dijkvo- gels voor de vierde maal zonder verlies: 10-10. Edo Kuipers, Erik Pons, Rob Wilschut en in valler Bram van der Waals, al len twee keer scorend, gaven hun club via 7-4 (rust) lange tijd zicht op meer, totdat in de laatste vijf minuten ongelukki gerwijs een 10-8 voorsprong nog verspeeld werd. De Algemene liet lijstaanvoer der ALO met 12-13 onnodig ontsnappen, want de thuisclub had op 0-2 na voortdurend de leiding. Annemieke Molloy, Je roen de Boer, Alfred Lam booy (2), Wilma Sinteur, Jory Sjar- dijn, Edith Weijmans, Ruud Swaak en Wim van Vliet zorg den voor 11-7, wat in het slot- kwartier toch geen garantie bleek voor een goed resultaat. Vlak voor tijd bracht KNS te gen WION met Hendrik van Ruiten en Ger Glasbergen meer lengte in de aanval teneinde het eerste punt in deze competitie te bemachtigen. Dit stelde Ga- brièlle Kok in staat om 9-9 te maken, waarbij Edwin Kooien met zijn vijf treffers evenzeer een grote inbreng had. orfbalselecties IDEN - De Leidse Korfbal- leratie heeft de selecties gefor- erd voor de jaarlijkse wed- ijden tegen Nederland, die op februari gespeeld zullen irden. or Leiden I werden gekozen Ria cnhuis, Karin Westerbeek, Jacque- i Winter, Stella van der Zaag )P), Carla Kuipers, Janneke Mul- (Pcrnix) en Gerco Langelaan, nk Nijenhuis. Anne van der Zaag )P). Geerten Breedveld, Kees Hor- sius en Peter Kuipers (Pernix), Jas- Engel (TOP) zal deze groep als louds begeleiden. Leiden 2, gecoa- d door Simon Boot (Zuiderkwar- bestaat uit Mieke Selier, Bettina nmeling (Fides Pacta), Ellen Eph- n, Sandra Slingerland (De Danai- I). Lian Tieleman, Hanneke Vro- i (Pernix) en Jan Willem Meijer, van der Vooren (Fides Pacta), Kromhout (De Danaïden), Theo leken (Fiks), Sjoerd van der lauw (TOP) en een nog nader aan vijzen speler. De juniorcngroep, die b van Vliet (Fluks) onder zijn hoe- heeft. wordt gevormd door Brenda nema. Edith Weijmans (De Alge- Isolde Spnngveld. Patncia ilhof (De Danaïden), Joyce Cohen Jes Pacta), Miranda van der Zeeuw iderkwartier) en Edward Dekker. Terwiel (De Algemene). Mar- der Lugt, Hans van der Velde mix), Jeroen du Pau (Fides Pacta) Remco Molloy (Die Haghe). Op- lend is in het eerste team de afwe- heid van spelers van Fides Pacta, keuzecommissie had weliswaar Pa- w Gottmer, Wilma Neuteboom, bin Sommeling en Ronald van der 'den genomineerd, maar zij be- ikten om blessures of gebrek aan langstelling. Robert van der Kraan van Fiks zoekt naar afspeelmogélijkheden in het duel met Oranje Wit. Een ontmoeting die pijnlijk ruim werd verloren: 9-17. DORDRECHT - De goede vorm die TOP in de eerste weken van het nieu we jaar ten toon spreidde, lijkt wat weggeëbd. Het achttal van Jasper En gel boekte in die periode drie zeges op rij en een eervolle nederlaag tegen For- tuna, maar ging nu bij Deetos kans loos onderuit: 12-9. Weliswaar was de ploeg gehandicapt door het ontbreken van spelverdeler Anne van der Zaag (teenblessure), maar dat was toch een mager excuus om het zwakke tegen spel te rechtvaardigen. De start van de tegenvallende korfbal- match was al weinig hoopgevend, want in zeven minuten stond Deetos op 3-0. Dit was tekenend voor het ver weer van TOP, dat in de eerste om gang nauwelijks tot lange en goede aanvallen kwam. „Het spel was slecht", gaf coach Engel achteraf grif toe. „Het ene vak heeft deze weck nauwelijks kunnen trainen, omdat Anne van der Zaag onverwachts ge blesseerd raakte en Frank en Ria Nij enhuis een weekje op vakantie waren. Ieder ging voor zich naar oplossingen zoeken, zodat het samenspel ontbrak Het andere vak heeft veel te kort ge schoten en dat is funest met dat voor- verdedigen". Vandaar dat de Sassen- heimcrs in hoofdzaak uit dode spelsi tuaties succes hadden, want Frank Nijenhuis scoorde uit twee vrije ballen en Gerco Langelaan uit een zelf gefor ceerde strafworp en dit leverde met een treffer van Ron van der Willik een 6-4 ruststand op. Even leek het erop of de tactische zet van Engel om Frank Nijenhuis meer in de punt van de aanval te zetten, vruchten zou afwerpen. De desbetref fende schutter hield samen met vakge noten Ria Nijenhuis en Aad Wiege- rink, vervanger van Anne van der Zaag, de achterstand tot 9-7 in beperk te proporties. De laatste tien minuten kwamen Deetos noch TOP echter ver der dan verbrokkeld en traag spel. De thuisclub liep via haar topscorer Leeu wenhoek (5) uit naar 11-7 en dit was beslissend, hoewel Frank Nijenhuis (later vervangen door Peter Tiggel- man) en Ron van der Willik nog iets van de achterstand afknabbelden, met 12-9 als teleurstellend eindresultaat. Ellen van de Berg (links) en Petra van Wissen (39) vormen een sterk blok. Gemini klopte Riva met 3-1. LEIDEN Voor de divi sieteams in de Leidse re gio was het een uitzonder lijk voorspoedige dag. Al leen de dames van Gemi ni verloren één set, alle andere teams wonnen blank. In de promotie klasse was dat anders; goede resultaten waren er voor de heren van Donar en VCS en de dames van Novo 2, die ieder een van de koplopers versloegen. De heren van Gemini 2 zagen hun progressie niet voortduren, zij verloren hun wedstrijd kansloos. Twee wedstrijden vonden geen doorgang. De tegen stander van Novo 1 dames had de aanvangstijd niet goed gelezen, terwijl Ley thon 2 heren voor de tweede maal onverrichter zake huiswaarts kon door het ontbreken van een scheidsrechter in rayon Gouda. Leython is opgeklommen naar de 2e plaats, door eigen winst en verlies van de concurrentie. De ploeg trad aan tegen PVC Blokkeer, met Rob Mudde als enige spelverdeler, die behalve goed spelverdelen, ook menig punt bij elkaar serveerde. Alle 3 de sets werden door hem uit- geserveerd. De winst van Ley thon kwam zeker niet in de laatste plaats door de spelana- lyse van PVC, vorige week ge maakt door John Groen. Ro bert Maassen uit het 2e speelde mee, en deed dit niet onver dienstelijk. Novo trad in Sche- veningen aan tegen hekkeslui ter Kalinko. De le set werd moeizaam gewonnen met 18- 16, volgens coach van Nierop doordat zijn team eerst moest wennen aan de donkere zaal. Daarna werd eenvoudig met 15-4 en 15-2 afgesloten. Met Arno van Weizen uit het 2e speelde Gemini een zeer ge concentreerde wedstrijd tegen PVC Blokkeer. Winnen was nodig om de aansluiting bij de middenmoot te houden en dit lukte met 3-0. Zowel spelver- deling (Matty de Tombe) als veldverdediging ging uitste kend, waardoor de snelle aan val via linksvoor goed liep. Ondanks simpel spel dikteerde Gemini de westrijd. Donar speelde weer een ou derwetse wedstrijd. Ook de aanval, die de laatste tijd niet zo uit de verf kwam, ging weer goed, waarbij George Ha- geman de sterren van de he mel sloeg. 3-0 Werd het tegen nummer 2, Radius. Helaas werd Fred Wessels weer ge veld door een zweepslag. Novo 2 trad, evenals het eerste aan tegen (hekkesluiter) Kalinko 2. Toch kwam de ploeg met 2- 0 achter. Door veel te wisselen wist coach Simon Beurze het ritme erin te krijgen en (zelfs, met een 7-1 achterstand in de 5e set) met 3-2 te winnen. Het goede spel en doorzettingsver mogen waarmee Gemini 2 vo rige week van de nummer 4 won, waren deze week ver te zoeken. De reserves verloren daardoor kansloos met 3-0 van GSC. LUSV speelde een wei nig geconcentreerde wedstrijd tegen Radius. Behalve de 4e set, lagen de setstanden dicht bij elkaar. Kasper van der Schaft speelde deze met 3-1 gewonnen wedstrijd een goede verdedigende partij. VCS en Tornado begonnen de le set beide wat klungelig en al snel stond het 1-0 in het voordeel van VCS. Daarna waren de rollen omgekeerd: lrl. Vanaf de 3e set werd de wedstrijd spannend en moest zelfs een 5e set gespeeld worden om de winnaar aan te kunnen wij zen. Tot 9-9 kon Tornado bij blijven, daarna kostte het VCS niet veel moeite de set en de wedstrijd te winnen. Bij de dames speelde Gemini tegen Riva, dat ten opzichte van de le helft behoorlijk ver sterkt was. Toch begon de le set voorspoedig. Alles ging goed en aanvallend was iedere klap raak: 15-1. De 2e set kreeg Gemini iets meer tegen stand: 15-9, terwijl door een te rugval Riva de 3e set kon win nen. De 4e set ging lang gelij- kop en Gemini heeft 3 maal op setpunt gestaan voordat Ellen van de Berg het laatste punt wist te forceren: 18-16 en 3-1. Met Ineke Havinga als spel- verdeelster en een aanvallend uitblinkende Marga Stokman nam Leython al snel een 9-1 voorsprong tegen koploper Sliedrecht. Daarna werd de pass wat minder, maar Ley thon bleef aan de goede kant van de score. In de 2e set werd Leython aanvallend nog beter en al snel stond het 2-0. De 3e set was het spannendst en on danks dat Leython bijna voortdurend tegen een achter stand aankeek, werd toch met 18-16 gewonnen. Gemini 2 speelde een zeer aantrekkelijke wedstrijd tegen nummer 1 SVC De le 2 sets duurden samen één uur, waar bij de eerste set (ondanks een 14-9 voorsprong voor Gemini) met 16-14 naar VCS ging en de 2e met 16-14 naar Gemini. De 3e en 4e set gingen gelijkop tot 12-12 respektievelijk 8-8, maar werden uiteindelijk door SVC gewonnen, mede door de grotere aanvalskracht. Novo 2 had deze week tijdens de trai ningen wat gas teruggenomen, waardoor zij zeer ontspannen tegen koploper Riva aan hun wedstrijd begonnen. Door col- lektief en geconcentreerd te werken trok Novo steeds aan het langste eind en met 12, 8 en 10 tegenpunten met 3-0 te winnen. Brigitte Noort moest na een enorme duik gebles seerd gewisseld worden. Ley thon 2 speelde een leuke ge- lijkopgaande wedstrijd tegen Ridderveld. De formatie maakte iedere set meer dan 10 punten, maar had net niet vol doende kracht om de sets te winnen: een 3-0 verlies. Een 3- 0 nederlaag ook voor RVV, dat tegen nummer 11, Skania, zelfs geen set won. ANGENIS VAN DEN CLOOSTER LEIDEN Ook na de zesde speeldag van de na tionale vijfmansleague heeft Formule Leiden kans op de titel van de tweede klasse C. Ondanks de moeizame wijze, waar op werd gebowld in Vlaardingen, veroverde de Leidse formatie zes van de negen maximaal haal-' bare punten. Daarmee be hield Leiden, zij het ter nauwernood, de kopposi tie. Na overwinningen op Swallow Amstelveen (2-1) en R&O Vlaardingen (3-0) ging Formu le tegen runner up Van der Poort onderuit met 1011 tegen 876. Toch werd op karakter het laatste punt nog naar Lei den geknokt: 920 om 903. Ook Holland Oasis Travelers uit Sassenheim blijft in de kopgroep hangen. Via winst partijen op Hellevoetsluis (2-1) en Hawkeye 2 (3-0) bereikten de mannen van captain Fred Peeters vijf punten. Flight Eagles bleek te sterk. Omdat lijstaanvoerder Lucky Strikes uit Maassluis een punt meer vergaarde is het verschil tus sen de nummers één en twee nu twee punten. In de derde klasse veroverde het Leiderdorps team Azië in Rijswijk acht winstpunten door te winnen van EVA 5 (Den Haag) (3-0), het Ridder- kerse Balneger (2-1) en het Haagse Roadrunners (3-0). Van der Zwan speelde in Haarlem en versloeg Oscam (Alphen aan de Rijn) en Ohra (Amstelveen) met 3-0. Alleen leider ADB uit Volendam was beter: 1-2. Van der Zwan staat derde met een achterstand van zeventien punten op ADB. Zo- merzorg is na de twee 2-1 winstpartijen op de in Rotter dam TES en Fighting Machine uit diezelfde plaats nog altijd niet van de zesde plaats af. Het duel met Bas van der Heyden, de nummer één. ging verloren Direct degradatiegevaar is er niet voor Zomerzorg. Vierde klasser Termeulen speelde in Delft en vergaarde zeven pun ten. Van De Boer (Spijkenisse) en het Rijswijkse Rocky Mountains wonnen de Leider dorpers met 3-0. Alleen het thuisspelende Fireballs was sterker: 1-2. Termeulen derde met zes en een half punt ach ter op X-team uit Delft. Uit alle regioteams scoorde Frank Bokern van Zomerzorg met 1157 de hoogste serie over zes games

Leidse Courant | 1988 | | pagina 15