an der Poel aat voor goud 1 Tafeltennisteam walst over Oostenrijk heen Haagse fans willen kort geding tegen Eindhoven Nauwelijks krachts verschil tussen Timman en Salov Zware eis voor Haldan Krultang en strijkbout mee naar Winterspelen ARM—f EeidócGou-iatit vrijdag 29 januari 1988 pagina 9 el twee duels Je tribune HAAG De opmer- die Rinus Israel na van de wedstrijd Zwolle-Feyenoord op uari aan het adres van Isrechter Van Vliet ie, komen de Rotter- trainer duur te staan, ichtcommissie van de 3 ontzegde Israel voor wedstrijden het recht ainer/coach op te tre- Hij werd bovendien ift met een boete van ilden, wegens het „be- van onbehoorlijke en igende taal aan het van en tegen scheids- er Van Vliet". Nieuwe bewijzen tegen Evangelisti ROME Het „geval Evangelisti" blijft de gemoederen bezig houden. De Itali aanse staatstelevisie (RAI) heeft woens dagavond nieuwe bewijzen geleverd dat de Italiaanse verspringer Giovanni Evangelisti ten onrechte de bronzen medaille heeft gekregen tijdens het tweede toernooi om de wereldtitels atle tiek. dat in augustus/september in Rome werd gehouden. Volgens filmbeelden van de RAI hebben twee juryleden, tij dens de ere-ceremonie van het kogelsto ten. het merkteken voor de laatste in druk van de springer in de bak ver plaatst, waardoor de laatste sprong van Evangelisti, door de computer werd ge registreerd op 8,38. Dat was vijf centi meter verder dan de sprong van de Amerikaan Larry Myrricks (8,33 m). KNOV steunt gehandicapte sporters DEN HAAG Het KNOV, met 110.000 leden de groot ste ondernemersorganisatie in het midden- en kleinbe drijf (MKB), is een actie ge start om het Olympisch co mité voor gehandicapten uit de financiële problemen te halen. Het comité komt 300.000 tot 400.000 gulden te kort om eind van dit jaar 117 gehandicapte sporters naar Seoul (Zuid Korea) te sturen. Daar moeten zij deelnemen aan de Olympi sche Spelen voor gehandi capten, de Paralympics. Huisvesting Oranje geregeld DEN HAAG Het Nederlandse voetbalelftal is tijdens de groeps wedstrijden uit de eindronde van de strijd om het Europees voetbal kampioenschap gehuisvest in de omgeving van Düsseldorf. Van 2 tot 12 juni betrekt Oranje een ho tel in Mettmann. Dat heeft een voetvalveld in de naaste omge ving. Na het eerste duel, op 12 juni tegen de Sovjetunie, vertrekt het team naar Benrath dat eveneens in de omgeving van Düsseldorf ligt. De KNVB heeft de vroegere sportjournalist en TV-commenta- tor Fred Racké gepolst voor de functie van voorlichter tijdens de eindronde van het Europees voet balkampioenschap. Blochin definitief naar Oostenrijk WENEN Oleg Blochin speelt van begin maart niet meer voor Dinamo Kiev. De oud-voetballer van het jaar in Europa, heeft deze week toe stemming gekregen zijn laatste jaren te slijten in het westen. De aanvaller kwam eind vorig jaar een contract overeen met de Oostenrijkse tweede divi sie-vereniging Vorwürts Stei- er. Het wachten was op de vrijgave van de Russische sportoverheid. Blochin maakt waarschijnlijk op 12 maart zijn debuut voor zijn nieuwe werk gever. Vorwörts moet voor de komst van Blchin ongeveer 165.000 gulden overmaken. Plan om circuit-Zandvoort nieuw leven in te blazen (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Met een bedrag van 34.4 miljoen gulden kan het cir cuit-Zandvoort worden opgeknapt en weer uitgroeien tot een vol waardig nationaal en internationaal circuit. De Stichting nieuwe ac commodatie circuit heeft dit gisteren in Den Haag bekend gemaakt. De stichting wil het totale benodigde investeringsbedrag loskrijgen van het bedrijfsleven, de rijksoverheid, de provincie Noord-Holland en de gemeente Zandvoort. Het bedrijfsleven zou grote belangstel ling hebben maar met concrete bijdragen wachten op stappen van de rijksoverheid. Het plan voorziet in drie fasen. In de eerste fase, nog dit voorjaar te beginnen, zijn de volgende activiteiten gepland: uit breiding rennerskwartier, verandering van een bocht in het circuit en verbetering van het imago. In fase twee (voorzien voor eind dit jaar, begin 1989) komt een modernisering van het hele circuit aan de orde alsmede maatregelen ter beperking van geluidoverlast naar de omgeving. In de derde fase (te starten in 1989) moet het circuit uitge bouwd worden tot een multifunctionele accommodatie. Sportwereld Tennis - Tijdens een demonstratie- toernee door Japan, versloeg Boris Bec ker twee keer Ivan Lendl. Woensdag veroverde de num mer een van de we reld in Osaka nog een set. gisteren werd hij in twee reeksen verslagen De eerste set werd pas beslist na een tie-break, in de tweede was de doorbraak van een opslag-game van Lendl voldoende voor de Westduit ser 7-6, 6-4. EEN HULPJE VAN STAMSNIJDER TIJDENS WK kGENDORF Drie !ïken geleden had Adrie n der Poel ontegenzeg lijk een aandeel in de gende Nederlandse ldrittitel van Hennie amsnijder. De Enter- 349. ar, sinds jaar en dag de 389^. »ste vaderlandse crosser, 349.- d het door de steun n zijn ploeggenoot uit 309. oogerheide minder 449 oeilijk dan het geval w u zijn geweest wanneer an der Poel een recht- ,w~ reekse concurrent was 509]. jweest en stevende ede daardoor onbe- eigd op zijn verwachte JQ ampioenschap af. amsnijder vindt zondag, als 5/1 ootste Nederlandse troef bij strijd om de regenboogtrui het Zwitserse Hagendorf, 9.50 inieuw de Brabander aan a 50 jn zijde. Van der Poel start ft keer echter niet op voor- 9.50 and om zijn stalgenoot van a 50 'DM hand- en spandiensten verlenen, maar om zelf een 9,50 ooi naar het hoogste treedje w/k P het podium te doen. Van yQ er Poel maakt bepaald geen heim van zijn aspiraties in 950 950 B.50 Hagendorf. „In Hulsberg heb ik, denk ik te mogen zeggen, aardig wat werk verzet voor Hennie. Daar geef ik niets om, maar nu ligt het wel iets anders. Als ik zondag goed ben wil ik graag mijn eigen kans rijden. Die ambitie heb ik en hij ook. We moeten maar eens kijken wat de sponsor wil. Want ik ben na tuurlijk beroepsrenner genoeg om te weten dat ik daar ook rekening mee zal moeten houden. We moeten maar eens zien. Ik verwacht echter dat Hennie niet als een gek achter me aan zal gaan als ik vooruit zit. En andersom zal ik dat ook niet doen. Het kan natuurlijk zijn dat we samen met een buitenlander weg ra ken. In dat geval zal het toch wel een beetje wegkoersen worden, 0111 beurten weg springen. En eventueel moeten we het dan maar in de sprint uitvechten. Dat is echter allemaal gespeculeer, want in een wedstrijd kan zo veel gebeuren dat het weinig zin heeft om je daar vooraf al druk om te maken". Brood Van der Poel krijgt regelma tig van de in veldritten gespe cialiseerde profcoureurs het verwijt voor de voeten hen het brood uit de mond te ha len. De nationale wegkampi- oen is echter terecht doof voor dergelijke kritiek. Zo lang hij immers met zijn rela tief geringe voorbereiding op het crossseizoen in de winter maanden beter presteert dan anderen, is die ergernis niet gefundeerd. Van der Poel. in 1985 achter Klaus Peter Tha ler tweede tijdens zijn eerste en tot dusver enige optreden op WK-niveau, verzekerde zich ook niet voor niets van het zilver in Hulsberg. „Het valt trouwens best mee wat ik allemaal nog doe in het veld. Hoewel ik van mezelf vind dat ik nog maar weinig bewe zen heb, ben ik in acht kam pioenschappen van Nederland wel zes keer bij de eerste vijf geëindigd, heb ik een Super- prestige-wedstrijd gewonnen en kan ik in de grote crosses mijn mannetje aardig staan. Ik zou trouwens zelf ook best nog meer veldritten willen rijden, want ik vind het heel leuk om te doen. Bovendien past het prima in mijn voor bereiding op de weg. Daar blijft natuurlijk voor mij het grootste belang liggen. Zou ik die wintermaanden nog in tensiever bezig gaan, dan zou Adri van der Poel werd in 1985 tweede bij het WK-veldrijden. Zondag hoopt hij op een plaatsje hoger. foto: anp ik uitkomen op honderdtach tig tot honderdnegentig wed strijddagen per jaar. Zou te gek zijn. De teleurstelling bij sommige anderen kan ik ove rigens best begrijpen. Ze zien een crosseizoen mislukken doordat ze niet naar het WK mogen. Daarom vind ik het ook klasse van een Martin Hendriks, dat hij me zondag in Wetzikon toch veel succes wenste bij het WK". Van der Poel kan met een goede prestatie in Hagendorf voor een prima voortzetting zorgen na het jaar 1987, waar in hij de Nederlandse titel op de weg veroverde. „Dat heeft me veel zelfvertrouwen gege ven", bevestigt hij. „Tegen over de ploegmaats doe ik nu ook sneller mijn mond open in functie van het team. Wat dat betreft heeft die titel een aardig steentje bijgedragen. Ik heb veel moraal, het gaat alle maal veel speelser dan in het verleden. Ik ben er trouwens ook van overtuigd dat de prestaties alleen maar beter worden als je meer ontspan nen bent. Ja, ik heb momen teel echt plezier in mijn WILLEM PFEIFFER ÏLGIN DETSPOOR 0ELJAJEV O Voor de tweede keer en twee weken is de Noor- jortwereld in rep en roer akt door het bekend den van de handel in ver in stimulerende middelen een sporter. Nadat eerst buiten kwam dat de atser Nyland testosteron hebben meegenomen uit len van de Sovjetrus Goel- voor zijn landgenoot Kros- werd gisteren bekend dat Belgische powerlifter Eric ain is gearresteerd wegens mokkel van anabole steroi- De wereldkampioen werd 'ehouden in de buurt van ;ns met Zweden. In zijn vond de douane ruim )0 tabletten. Net als bij het il Krosby, betrof het pillen Russische makelij, pin werd woensdag in ge- :hap van zijn vriendin aan- luden vlak nadat hij de is met Zweden was gepas- d. Coppin verklaarde tegen louane dat hij de pillen in den had gekocht. „Hij zegt hij de tabletten in Gothen- heeft aangeschaft voor 00 kronen (15.000 gulden), zouden slechts voor eigen nik zijn," vertelde Olsen. ar wij zijn dat betreft zacht £»d nogal sceptisch. Hij moet een ontzettende liefhebber anabole zijn wil hij 28.000 etten slikken. Van wie hij •pullen heeft gekocht weten nog niet". tor Blinov, de president van chaatsbond van de Sovjetu- gisteravond in Oslo aan- omen. Hij is in de Noorse fdstad op uitnodiging van •chaatsbond en het Nationa- Olympische Comité van irwegen naar aanleiding van >ping-affaire Goeljajev. Bli- voert in de loop van vrij- Olso gesprekken met on- andere zijn Noorse collega ine Gerhardsen en met Arne fhrvold, lid van het dagelijks ituur van het Noorse Olym- ich Comité. Rfldo, K r ai sportuitslagen afeltennis Werland-Ooostenrijk lldan-Gsodam 21-9, 21-10; Turk ic 16-21. 21-7, 12-21; Vriesekoop- Itlek 21-18. 21-9; Haldan/Van lanje-Bar/Gsodam 18-21. 21-19, -11; Haldan/Vriesekoop Bar/Kottek -11. 21-16; Haldan-Bar 21-11. 21- Turk-Gsodam 21-12. 21-12 De 1. Engeland 2 Nederland; 3. Wië; 4. Italië; 5. Denemarken; 6. Irkije; 7. Oostenrijk; 8. Finland DEN HAAG De supporters vereniging van FC Den Haag heeft een advocaat in de arm genomen om een kort geding aan te spannen tegen de ge meente Eindhoven. Dit omdat voor het duel PSV - FC Den Haag van aanstaande zondag slechts 450 kaarten beschik baar zijn gesteld. De Hage naars menen recht te hebben op 750 kaarten en willen een dwangsom stellen van duizend gulden per niet gekregen kaart. Overigens zijn er ook problemen met de bouw van het supportersvak in het eigen Zuiderpark-stadion. Doordat de levering van een aantal hekken is vertraagd, dreigt „Midden-Noord" later te worden afgeleverd dan was gepland. Het bestuur van de supporters club van FC Den Haag heeft de gemeente Eindhoven giste ren per expresse-brief laten weten niet verantwoordelijk te zijn voor eventuele incidenten. „Vorig jaar is ons de toezeg ging gedaan dat we 750 kaar ten zouden krijgen als er bij PSV - FC Den Haag niets zou fout gaan", meldt secretaris Ben Tichem namens de sup porters. „We kregen na afloop zelfs complimenten van het PSV-bestuur, maar nu blijkt dat we die extra kaarten toch niet krijgen. Er zullen zondag beslist meer dan 450 Haagse supporters per trein naar Eindhoven gaan. Wij kunnen niet voor de gevolgen in staan". De Haagse advocaat A. Wes tendorp heeft op verzoek van de fans contact gezocht met de Eindhovense politie-commissa- ris Raven. Westendorp: „Hij zei me niets van een dergelijke toezegging af te weten. Raven ziet geen reden af te wijken van het beleid en wil niet meer dan 450 kaarten ter be schikking stellen". Westen dorp heeft de Haagse fans in middels afgeraden een kort geding aan te spannen. „De termijn is gewoon te kort. Het lijkt me niet haalbaar". De supporters die zondag zon der toegangskaart in Eindho ven aankomen, zullen door de gemeentepolitie naar huis worden gestuurd. De loketten van het PSV-stadion zijn de gehele dag gesloten, maar Ha genaars die een zitplaats wil len bemachtigen kunnen hier voor vandaag (19.00 tot 21.00) en morgen (12.00 tot 14.00 uur) nog terecht in het Zuiderpark. De uitwedstrijd van FC Den Haag bij PSV betekent voor het team van Pim van de Meent in de huidige competitie overigens pas de tweede con frontatie met een Nederlandse topclub. Vorig jaar ging de Haagse Europa Cup-deelnemer alleen op bezoek bij Ajax (4-2) en de ontmoetingen met Feye- noord en PSV werden respec tievelijk verboden en afgelast. Voor de wedstrijd van over morgen kan trainer Van de Meent niet beschikken over doelman René Stam en spits Remco Boere. Beiden kampen nog steeds met blessures. Ver dediger Edwin Purvis ontbrak gisteren op de training van FC Den Haag vanwege verplich tingen bij het nationaal mili tair elftal. Hij is zondag ge woon inzetbaar. Jaap Bloem zal als tweede doelman plaats nemen op de reservebank. ROB LANGEVELD ST JOHN Jan Timman en Valeri Salov hebben elkaar ook in de vierde partij uit hun tweekamp uit de kandidaten- serie tot het uiterste bezig ge houden. Na drie remises werd de vierde confrontatie afge broken na 62 zetten in een stelling die opnieuw een de ling van het punt doet ver wachten. De 36-jarige Nederlander en zijn dertien jaar jongere tegen stander uit de Sovjetunie heb ben in de reeks van de zeven tweekampen op New Found- land voor een primeur ge zorgd. Niet eerder immers werd een partij afgebroken. Tussen geen van de andere koppels, die strijden voor een plaats bij de laatste acht, lijkt het krachtsverschil ook zo ge ring. De 222 zetten van Tim man en" Salov hebben in vier partijen geen wezenlijk krachtsverschil aangetoond. In de eerste partij schenen de kansen voor Timman wat be ter, in de derde oogde het half je van de Nederlander iets kleiner dan dat van de Sovjet schaker. Overige uitslagen. (Hon)-Short (Gbr) 1/2-1/2 (stand 1-3). Vaganjan (Sov)- Portisch (Hon) 1/2-1/2 (stand 1 1/2-2 1/2), Kortsjnoj (Zwi)-Hjartarson (IJsl) 0-1 (stand 1-3), Sokolov (Sov)-Sprag- gett (Can) 1/2-1/2 (stand 2 1/2-1 1/2). Wit: Timman (Ned), zwart Salov (Sov) 1 e2-e4. e7-e5, 2 Pgl-f3. Pg8- f6. 3 Pf3 x e5. d7-d6. 4. Pe5-f3, Pf6 x e4. 5 d2-d4, d6-d5. 6 Lfl-d3. Lf8-d6, 7 0-0. 0-0, 8. c2-c4, e7-c6. 9 Ddl-c2, Pb8-a6, 10 a2-a3, Lc8-g4, 11 c4-c5, Ld6-c7, 12. Pf3-e5. Lc7 x e5, 13. d4 x e5. Pe4 x c5, 14 Ld3 x h7 Kg8- h8, 15 b2-b4, Dd8-h4. 16 Lh7-d3, Pe5 x d3. 17. De2 x d3, Pa6-c7. 18. h2-h3, Lg4-h5. 19 f2-f4. f7-f5. 20 Pbl-d2. Pe7-e6. 21. Pd2-b3. b7-b6, 22 Pb3-d4, Pe6 x d4. 23. Dd3 x d4. Lh5-f7. 24. Lel-e3. Ta8-c8. 25. Tal-cl, Tc8-c7. 26. Tcl-c3, Tf8-c8. 27. Tfl-cl. Dh4-e7. 28. Kgl-f2, Lf7-e6. 29. Kf2-g3, Kh8-g8, 30. a3-a4, Kg8-f7, 31. a4-a5, b6 x a5, 32. b4 x a5. c6-c5. 33. Tc3 x c5. Tc7 x c5. 34. Tel x c5, Tc8 x c5, 35 Dd4 x e5 De7 x c5. 36 Le3 x c5, a7-a6, 37 Lc5-b6. Le6-d7, 38 Lb6-d4. g7-g6. 39. Kg3-h4. Ld7-e6. 40 Kh4-g5. Le6-d7, 41. Kg5-h6. Ld7-e6. 42 Ld4-c5. Le6- d7. 43. Lc5-b6, Ld7-c8, 44 Lb6-e3, Lc8-d7, 45. Le3-f2, Ld7-c8. 46 Lf2-a7. Lc8-d7, 47 La7-c5, Ld7-c8. 48 Lc5- d4 Le8-e6. 49 Ld4-c3. Le6-d7. 50 Le3-b2. Ld7-c8. 51 Lb2-al. Le8-d7, 52 Kh6-g5. Ld7-e6, 53 Lal-b2, Le6- c8, 54 Lb2-c3, Lc8-e6, 55. Lc3-al, LcG-c8. 56. Lal-b2, Lc8-e6. 57 Lb2- e3, Le6-c8, 58. h3-h4, Lc8 -d7. 59. Lc3-d4. Ld7-e6, 60. Ld4-e3, Le6-d7. 61 Le3-f2, Ld7-c8. Lottoschandaal in Joegoslavië BELGRADO Joegoslavië heeft sinds deze week een curieus lotto-schandaal. Bij de direct op de televisie uitgezonden trek king van de balletjes, bleken drie uur later de nummers een tot en met vijf niet in de trommel te hebben gezeten. De trekking werd daarop herhaald. De gelukkigen, die «lachten voor de hoofdprijs in aanmerking te komen, hebben al aangekondigd te gen de handelwijze in beroep te gaan. De winnaars van de twee de trekking hebben slechts lof geuit. ZOETERMEER Te groot voor het servet, te klein voor het tafellaken. Het Nederlands tafeltennisteam bevindt zich in Europees verband in een nogal lastige situatie. Deelname aan de superliga bleek vorig seizoen te hoog gegre pen, al zat er toen aan de uiteindelijke degradatie dan wel een onsmakelijk geurtje omdat rivaal Bulgarije een Zweedse ca deautje mocht ontvangen. Eenmaal terug in de eerste divisie zijn de meeste duels evenwel niet meer dan een verplicht nummer, waarbij de winnaar eigenlijk al ruim van tevoren vast staat. Zo kon gisteravond in Zoetermeer ten koste van Oostenrijk (6-1) al weer een zege op het Nederlandse conto worden bijgeschreven. De vierde, na eerder de 5-2 tegen Denemarken, de door eigen falen veel te moeizame 4-3 tegen de Belgen en de 6-1 tegen Fin land. Ook de aanstaande confrontaties met Italië (thuis) en Turkije (uit) passen keurig in dit stramien. Het wachten is eigenlijk vol ledig op de wedstrijd in en tegen Engeland, die voor 5 maart staat geprogrammeerd. De enige echt serieus te nemen concur rent in een competitie met veelal tweederangs landenploegen Of nog erger, want de matige Oostenrijkse oppositie werd onder een soort Weense wals volledig verpletterd. Bekocht Vooraf werd al niet te veel rekening met deze tegenstander ge houden. En toen ook nog eens bleek dat de belangrijkste pion nen (Dietmar Palmi en de ex-Chinees Ding Yi) in Wenen waren achtergebleven, voelde het circa 400-koppige publiek in het daarmee volgepakte tafeltennis-zaaltje van het Prins Willem Alexander-sportcentrum zich knap bekocht. De echte chauvinis ten onder hen niet te na gesproken natuurlijk. Ook het, zonder de geblesseerde Henk van Spanje aangetreden, Nederlandse team kon daarin weinig verandering brengen Want al te geïnspireerd verschenen Paul Haldan. Ron van Spanje, Rob Turk, Bettine Vriesekoop en Mirjam Kloppenburg niet achter de tafel. Alleen Turk werd tot een prestatie van ni veau gedwongen. De speler van het Hazerswoudse Avanti vocht echter meer tegen zichzelf dan tegen de taaie Oostenrijkse de fensie-specialist Gottfried Bar. De 36-jarige veteraan slaagde er dan ook conform de verwachtingen in om het enige tegenpuntje voor de gasten te scoren. Clubgenote Bettine Vriesekoop had het tegen de onbekende Oostenrijkse Vera Kottek heel wat eenvoudiger. Nadat de eerste game (21-18) misschien nog redelijk gelijk op was gewoon, toon de de wat meer gas gevende Nederlandse vervolgens het aanwe zige klasse verschil duidelijker aan: 21-9. Vriesekoop, zich voor bereidend op haar laatste Top Twaalf-toernooi (over twee we ken in het Joegoslavische Ljubljana), werd geen ogenblik op haar al of niet aanwezige vorm getest en had ongetwijfeld liever een training afgewerkt. De overige, stuk voor stuk door Nederland gewonnen, partijen verliepen min of meer geruisloos. Dat kon overigens niet worden gezegd van de volksliederen, die voor aanvang van de interland werden gespeeld. De geluidsinstallatie sputterde fel te gen en het horten en stoten riep onmiddellijk herinneringen op de toen net overleefde rit over de nog steeds abominabel geas falteerde toegangsweg van het PWA-centrum. DICK KIERS ZOETERMEER Het Nederlands Olympisch Comité heeft Paul Haldan voor een zware, schier onmogelijke, opgave gesteld De gevluchte Roemeen met Nederlands paspoort zal tijdens de Europese titelstrijd, half maart in Parijs, de laatste vier in het enkelspel moeten halen om zijn deelneming aan de Olympische Zomerspelen in Seoul veilig te stellen. Dezelfde norm werd ge steld voor het dubbel Haldan/Henk van Spanje. Indien alleen het dubbel in Parijs aan de voorwaarde voldoet, zal Haldan ook ingeschreven worden in het enkelspel. AMSTERDAM - Mochten de Nederlandse schaats- (st)ers bij de Olympische Winterspelen in Calgary medailles opeisen, dan kunnen ze in ieder geval picobello bij de ceremonie protocolair verschijnen. Een strijkijzertje en een krultang voor de vrou wen, en een scheerappa- raat voor de mannen. Het zit allemaal in de Olympi sche bagage die de Neder landse equipe voor de Winterspelen gisteren in Amsterdam kreeg over handigd. Naast onder meer een koerscalculator- tje en een walkman. Er werd de olympische deel nemers bij de officïele pre sentatie in het Hilton-hotel op Schiphol nog meer in het vooruitzicht gesteld. Olympi sche kampioenen mogen in ieder geval (gratis) voor 5000 gulden winkelen bij de spon sor van het nationale voet balelftal. En ook voor een nationaal record, een bron zen of een zilveren medaille ligt een vergoeding klaar. Ook Wim Cornelis, de Chef de Mission van de Wintere- quipe, die vooralsnog uit zes schaatsers en vijf schaatssters bestaat, pakte uit. Cornelis deed dat richting staatssecre taris Dees, die verhinderd was en de presentatie niet bijwoonde. „Topsport in Ne derland krijgt nog lang niet die belangstelling, die het naar mijn mening verdient van de overheid. Over een paar weken hopen wij als Nederlanders in Calgary de hele wereld prestaties te la ten zien. In schril contrast daarmee staat dat de over heid geen enkele bijdrage le vert aan de uitzending van de ploeg. Naast de gelden uit de toto en lotto die we krij gen moeten we dan ook ge lukkig zijn met de sponsors die we hebben en die een trainingsstage m Butte (Ver enigde Staten) mogelijk ma ken'. Hein Vergeer helpt Yvonne van Gennip in haar olympische jack tijdens de officiële over dracht van de Nederlandse schaatsploeg voor de Winter spelen. FOTO: ANP Lausanne kandidaat voor 1994 LAUSANNE De Zwitserse stad Lausanne, zetel van het Internationale Olympisch Comité, heeft zich officieel kandidaat gesteld voor de Winterspelen van 1994. Lausanne dient het in de verkiezing, op 15 sep tember in Seoul, op te nemen tegen waarschijnlijk Anchorage (VSt), Lillehammer (Noo), Ostersund (Zwe) en de Bulgaarse hoofdstad Sofia. De sluitings datum voor inschrijving is 31 januari. PTT BIEDT OLYMPIËRS GRATIS UUR OPBELLEN AMSTERDAM Leden van de Nederlandse ploeg, die deelneemt aan de Olympische Winterspelen in Calgary, mogen vanuit Canada een uur gratis telefo neren met het thuisfront. De PTT heeft ze gisteren zogenoemde telecards aangeboden tijdens de officiële overdracht van het winterteam aan de chef de mis sion op Schiphol. Voorlopige kandidaten Seoul DEN HAAG Het bestuur van het Nederlands Olympisch Comité heeft donderdag Michiel Schapers (tennis) en de judokas Theo Meyer (tot 95 kg) en Hans Buiting (boven 95 kg) aangewezen als potentie- Ie kandidaten voor de Olympische Spelen in Seoul Ook de zwemploegen op de 4 x 100 meter vrije slag en 4 x 100 meter wisselslag bij de dames zijn poten tieel kandidaat voor Seoul.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9