Virusziekte •edding voor ein Vergeer Korbach gaat in op aanbod Eagles Ploeg Raas gaat op dezelfde voet verder iËjRT QeidócQowuvnt DINSDAG 26 JANUARI 1988 PAGINA 7 Vliet op ^te plaats ïsdaagse IRDAM Teun van Vliet, n de drie Nederlanders in de jamse zesdaagse, heeft na de an gisteravond met zijn Liech- jise partner Roman Hermann i $te plaats bereikt. Het duo i i de achterstand van een ronde i rk/Doyle, vlak voor midder- weg. Het publiek, maandag DO man opgekomen, zag dat de i atieregeling -één ronde winst rijftig premiepunten- niet in ,g kwam. Alleen Freuler/Thu- rdienden een ronde als win- /an de afvalwedstrijd. Winst voor basketbalselectie AMSTERDAM Het Ne- derlands heren-basketbal team heeft gisteravond in Amsterdam een oefenduel tegen Canadians gewon nen met 101-90. De wed strijd gold als voorberei ding op het kwaficatieduel voor het Europees kampi oenschap tegen Engeland, woensdagavond in Am sterdam. Van de twaalf geselecteerde spelers viel Herbert Camero van Ca nadians af. Te Velde was de Neder landse topschutter. Hij verzorgde 21 punten. Sponsor stopt bij PEC Zwolle ZWOLLE PEC Zwolle zal op zoek moeten naar een nieu we sponsor voor shirt reclame. De huidige. Supercracks, stopt aan het einde van het sei zoen na twee jaar aan de Zwolse voetbalclub verbonden te zijn ge weest. Hennie Ver schoor, die van PEC naar FC Utrecht zou vertrekken, heeft een meniscusoperatie on dergaan. Verschoor zal mogelijk slechts twee weken zijn uitgescha keld. Bakker voor de wind te langzaam BUENOS AIRES Steven Bakker en Ko- bus Vandenberg, het Nederlandse duo dat bij het wereldkampioenschap in de Star- klasse de afvaardiging naar Seoul moet zien te rechtvaardigen, zijn er op de tweede dag van het zeilevenement bij Buenos Aires in geslaagd met de besten mee te varen. Europees kampioen Bakker werd in de tweede race vijfde, na op de openingsdag, benauwd voor diskwalificatie wegens een te vroege start, te zijn omgedraaid en vier kostbare minuten te hebben verspeeld. In de tweede wedstrijd was de start van de Rotterdammer uitstekend. Hij bereikte als eerste de boei, maar moest tot zijn teleur stelling ervaren, dat de boot voor de wind te langzaam liep om de leiding tot het einde te behouden. Ben Johnson te snel SHERBROOKE De Canadese sprinter Ben Johnson miste bij in- doorwedstrijden in Sherbrooke maar net zijn eigen wereldrecord van 6,41 seconden op de 60 meter en ontsnap te ook maar net aan een ernstige blessure. De razendsnelle Johnson flitste na 6,47 seconden over de eind streep en had aan de opstaande val- matten niet genoeg om zijn vaart af te remmen. De in Jamaica geboren sprinter vloog over de veiligheidsom heining en smakte tegen de grond. ,,Ik greep in een reflex een soort gor dijn vast, dat aan de achterzijde hing", zei Johnson. „Dat was mijn ge luk. Als ik dat niet had gedaan, was ik op mijn nek geland met alle moge lijke gevolgen vandien". Recordscore in Westduitse Lotto HAMBURG Grote teleurstel ling onder dege nen die zaterdag zes cijfers goed hadden in de Westduitse Lotto: dit waren er 222, een record. Elk krijgt „slechts" rond 85.000 mark. Het bedrag valt nog mee. Er zat namelijk extra geld in de pot, doordat vorige week niemand de zes goede cijfers had. Sportprijsvragen DEN HAAG De prijsverdeling van de sportprijsvragen van het afgelopen week einde is als volgt: Lotto 3: le prijs: 2 x 195.399.20; 2e prijs: 1 x 150.000.00; 3e prijs: 159 x 977.30; 4e prijs 6.155 x 25.20; 5e prijs: 82.952 x ƒ5,00. Toto 3: le prijs: 4 x ƒ25.879.10; 2e prijs: 247 x ƒ85,90; 3e prijs: 2.669 x ƒ19.80. Toto-gelijk 3: le prijs: 3 x ƒ7.100,50; 2e prijs: 6 x ƒ66.80; 3e prijs: 71 x ƒ28.20; 4e prijs: 882 x ƒ3.60. Cijferspel: Winnende ge ul 43 82 37 Geen win naars le en 2e prijs. DEVENTER Fritz Korbach heeft het bestuur van de eerste divisieclub Go Ahead Eagles gistermiddag laten weten op het aanbod van een driejarig contract als trainer-coach in te gaan. Korbach maakt het sei zoen bij Cambuur af. Hij volgt bij de Eagles Nico van Zoghei op, die aan het eind van het huidige seizoen vertrekt. [SSER NIET NAAR SPELEN too N HAAG Het Ne- j-jj lands Olympisch Co- ooo B heeft gisteravond in «so i Haag de samenstel- 5;So l van de schaatsploeg 180 r de Olympische Win- ipelen in Calagary be- 6.00 ld gemaakt. Bij de JÜÜu en werden Hein Ver- ioo r, Gerard Kemkers, <20 Visser, Jan Ykema, jjJ lino Boelsma en Her- 3 50 t Dijkstra aangewezen. inter Geert Kuiper 5 00 l buiten de ploeg. De 'oo pesploeg bestaat uit 530 pnne van Gennip, Ma- )oos jte Stam, Ingrid Harin- |"55 Ingrid Paul en Chris- >50 Aaftink. Ria Visser laf. tdc bekendmaking van de featsploeg voor de Olympi- Winterspelen in Calgary adrukten NOC-voorzitter ik Vonhoff dat de samen- ling in volstrekte harmo- met de KNSB was ge- Dick van Zanten, •voorzitter van de schaatsbond, gaf dit toe. „Elke beslissing was een unanieme", aldus Vonhoff, „alle hangpun- tjes hebben we uitvoerig be sproken. Er is zelfs nog af vaardiging van Anne Jan Portijk voor de 1500 meter overwogen. In gezamenlijk overleg kwamen we tot de conclusie, dat dit er voor deze spelen niet meer inzat". Hein Vergeer, tweevoudig Europees en wereldkampioen, was van het begin af poten tieel Olympisch kandidaat. Hij voldeed geen enkele keer aan de eisen van het Neder lands Olympisch Comité. Een geslaagd Europees kampioen schap, met podiumplaatsen op de 500 en 1500 meter, trok hem over de streep. Vooraf was afgesproken dat de Euro pese titelstrijd in de Haagse Uithof niet zou meetellen. Het gebeurde toch. „We hadden ook niets afgesproken over een virusziekte", repliceerde Vonhoff, „de afstandskampi oenschappen in Heerenveen waren door dat virus geen eerlijke maatstaf". Leeuwen hoek: „Ik moet toegeven, dat onbewust de geweldige staat van dienst van Vergeer heeft meegeteld. Hein demonstreer de dit weekeinde op het Euro pees kampioenschap een stij gende vorm. Wij zien voor hem wel kansen op een goed Olympisch resultaat". Hangijzer Boven: Ria Visser. Rechts: Henk Vonhoff (rechts), voorzitter van het NOC, be groet de vice-voorzitter van de schaatsbond, Dick van Zanten, voor aanvang van de vergadering over het uitzen den van de Nederlandse schaatsploeg naar Calgary. FOTO: ANP De selectie van Ria Visser was geen hangpuntje maar een hangijzer. De zilveren- medaillewinnares van Lake Placid 1980 eindigde twee keer bij de eerste acht op de 3000 meter van wereldbeker wedstrijden (Oost-Berlijn en Calgary). Van de mogelijke kandidaten was Visser de eni ge die al twee keer aan de Winterspelen had deelgeno men. Ze werd niet opgesteld in de Olympische ploeg, om dat schaatsexpert Bram Leeu wenhoek die prestaties rela teerde aan het deelneemsters- veld. „In beide wedstrijden ontbrak een handvol rijdsters, die normaal gesproken beter hadden gepresteerd. Er waren ook geen aanwijzingen, dat Ria bij de komende Spelen bij de eerste acht zou kunnen ko- NOC wil meer limieten stellen DEN HAAG Het Nederlands Olympisch Comité en de KNSB zijn niet ontevreden over de voor de Olympische Win terspelen gevolgde selectieprocedure. Voor het eerst werden in het schaatsen ook limieten gesteld. Dat is bij zwemmen en atle tiek reeds lang gebruikelijk. Het NOC is van plan het limieten systeem ook uit te breiden naar het wielrennen. Voorwaarde is wel dat tijden kunnen worden vergeleken. Zo vormden de re sultaten in de Thialfhal van Heerenveen een aardige indicatie voor het schaatstoernooi in Calgary. Het NOC stelde een tijd van 14.30 op de tien kilometer voor heren als eis, op de 5000 meter dames was 7.40 een voorwaarde voor deelneming. NOC had geen argumenten in handen om de potentiële kan didaten Geert Kuiper en Pe tra Moolhuizen voor te dra gen. Van beiden werd alleen de naam genoemd in het overleg. Ook die van Grietje Mulder, zelfs geen potentieel kandidaat, kwam ter tafel. Door zijn zesde plaats tijdens de wereldtitelstrijd sprint van vorig jaar was Kuiper een van de eerste gegadigden. Wegens gebrek goede resulaten in het recente verleden had hij geen schijn van kans meer. Menno Boelsma uit Nootdorp zal wel op de 500 meter in Calgary aan de start verschijnen. Het e'.ftal schaatsers zal naar alle waarschijnlijkheid niet worden aangevuld. Er is slechts een theoretische kans voor de twee- en de vier mansbob, die deze week in Sarajevo deelnemen aan de Europese titelstrijd. Volgens NOC-bestuurslid Leeuwen hoek voldoen de resultaten tot op heden niet aan de eisen. De ploeg is even groot als vier jaar geleden toen de Olympi sche Winter Spelen in Saraje vo werden gehouden. De af vaardiging kwam destijds zonder medailles thuis. De beste klassering werd behaald door Yvonne van Gennip, die op de 3000 meter als vijfde eindigde Van het elftal gaan verder Hein Vergeer en Jan Ykema op herhaling. Het NOC schrijft de schaatsers in op de volgende onderdelen: Heren: 500 meter: Menno Boelsma (Nootdorp), Jan Ykema (Harlingen), 1000 meter: Jan Ykema, 1500 meter: Hein Vergeer (Haastrecht), 5000 me ter Leo Visser (Haastrecht) en Ge rard Kemkers (Eelde). 10 000 meter: Leo Visser. Gerard Kemkers en Herbert Dijkstra (Pesse). Dames: 500 meter Ingrid Haringa (Amsterdam) en Christine Aaftink Baambrugge). 1500 meter: Yvonne van Gennip (Haarlem) en Marieke Stam (Egmond), 3000 meter: Van Gennip en Ingrid Paul (Zevenhui zen); 5000 meter: Van Gennip, Stam en Paul Als coaches gaan mee: Henk Gemser (heren allround), Eppie Bleeker (sprint) en Egbert van t Oever (da mes). In overleg met chef de mission en de betreffende trainers kunnen de aangewezen rijders ook voor een of meer andere nummers worden ingeschreven maranch kondigt hardere maatregelen tegen doping aan |JS Juan Antonio Sa- versterkende middelen aange- wel dat de controles strenger ranch, die een beroep deed op ich, president van het kondigd. De Spanjaard bezocht zullen worden uitgevoerd. „De de internationale sportbonden lationaal Olympisch Co- gisteren in Parijs een symposi- ware schuldigen bij doping-af- gemeenschappelijk de strijd te- heeft voor het Olym- um over doping. Samaranch faires zijn meestal niet de gen doping aan te binden, jaar hardere maatregelen liet zich verder niet uit over sporters, maar de figuren uit het gebruik van spier- de nieuwe aanpak, maar stelde hun omgeving", aldus Sama- heb het idee dat ik door ®^fterlandse clubs niet op larde wordt geschat. Als ik 6 namen in het olympisch 8 lal zie... Ik zou wel eens 9 3/4 h keer willen meedoen. 4 5/8 lar ia, als je in België 31/2 telt, ben je uit beeld. Het is 5 J'J lar België, wordt er ge- j tht. Michels is een keer 31/g inen kijken, ook naar Ru- 5 5/8 fc. Het was een snertpartij, 3 3/8 J verloren van Club Brug- 53/81 Hier is ook niets te halen, I hij na afloop. Tellen de ede wedstrijden dan niet 'iet den Boer, spits van IMechelen, in Voetbal) langzamerhand weet nie- nd meer precies wat er viejin de hand is. Wie weet dui- 0k tn er er wel ineens nieuwe 'llementen op. zodat we er niet mogen spelen, ich denk ik dat de beslis- g van de VSPC niet zo- lar in een uurtje genomen ure gronden besloten hebben, p^'bewel ik het ook niet zo erg ecj )u vinden als ze me gelijk dse£ven, omdat ze me zo'n leu- o p meid vinden". Jiandbalster Marianne lult in het Algemeen Dag- gsH 'ukl Zulke dingen zoals er met err).rank Rijkaard zijn gebeurd, j pllen mij zeker niet overko- pen. En ik zie het nut er niet Jan in om - zoals Van der 3D f'JP heeft gedaan- bepaalde nensen met een videoband fan mezelf in Italië te laten leuren. Daar heb ik geen be hoefte aan". (Ronald Koeman in de Haagsche Courant) „Ja, maar ik ben altijd erg wantrouwend. Onder hem is het halve elftal uitverkocht. Zijn eigen schoonvader is daar ook bij betrokken. Als ik de verhalen over de va- der-zoon relatie tussen Harmsen en Cruiiff lees, dan is de zoon door de eigen va der vermoord in De Meer. In de hele achterliggende perio de heb ik Cruijff echter niet een keer kunnen betrappen op een opmerking dat het ook wel eens zijn fout zou kunnen zijn. Het was altijd de schuld van de spelers. Maar als het orkest vals speelt, dan.is dat toch ook de zaak van de orkestleider". (Hans Kraay in NRC Han delsblad) „Wie gaat mij vertellen hoe een beroepssportman moet leven Ik jaag al sinds ik een geweer kan vasthouden. Wat heeft dat met mijn instelling ten aanzien van de sport te maken Niets Als Ameri kaan moet je wel karakter hebben wil je je in Europa handhaven. Elke Europese renner in mijn positie was al na twee weken naar huis te ruggegaan als hij op z'n ne gentiende in zo'n wereld was beland. Die mensen die wat op mij moesten aanmerken, hadden het liefst gezien dat mij het ongeluk ook nog op een golf-terrein was overko men". (Wielrenner Greg Lemond in Het Parool) „Jarenlang werden topspor ters voor grote evenementen eerder geselecteerd op emo tionele dan op zuiver presta- tieve gronden. Handenvol geld kostte dat, want er gin gen ook nauwelijks getrainde sporters mee. Ik wens niet te werken op basis van het uit stapje, ik wil kwaliteit. Het is ten opzichte van de validen- sport soms moeilijk te bepa len wat kwaliteit is, maar toch zijn er criteria. Zoals de hoeveelheid training, die va lide topsporters nodig hebben om in Seoul te komen. Dat is een uitgangspunt". (Tjeera Talsma, zwem trai ner van de Nederlandse In validen Sportbond, in de Volkskrant) „Er is inderdaad een grote ri sicofactor. Als je in een van de eerste partijen verliest en achter komt te staan, wordt het heel moeilijk. Maar dat het zo is bepaald, kun je dit keer niet de FIDE verwijten. Op het laatste FIDE-congres in Dubai hebben de groot meesters zelf dit systeem voorgesteld. Wel is het op merkelijk dat de twee kandi daten die niet in Dubai aan wezig waren, namelijk Korts- jnoj en ik, gekant zijn tegen die korte tweekampjes. Maar ja, omdat we er toen niet wa ren, kunnen we nu niet meer protesteren". (Schaker Jan Timman in Trouw) „Ik heb zo'n zeven zesdaag sen met Peter Post gereden. Hij heeft me tijdens die eve nementen de principes van het zesdaagserijden bijge bracht. Wat hij zei, ben ik nooit vergeten. Eén van de mooiste strategische trucs van Post was de zogenaamde doublet. Tijdens de jacht pak ten we dan een ronde en dan dacht ik: Mooi we kunnen niet meer stuk maar bij het aflossen siste hij dan ineens „nog een ronde" en gaf me een formidabele zwieper. Het publiek raakte dan in ver voering. Schitterend blufpo ker". (Wielrenner René Pijnen in de Telegraaf) „Het is allemaal verziekt. De Havelanges (FIFA) en de Sa maranches (IOC) hebben za kelijke belangen bij de in standhouding van de doping controles - de uitvoerende in stituten zijn er financieel af hankelijk van en over het onderwerp zijn leuke con- gresjes te organiseren op al lerlei lucratieve plaatsen in de wereld, waar je anders nooit komt. In Amerika is nu een ware heksenjacht op do ping aan de gang, maar in de Tweede Wereldoorlog wer den de anabole steroïden juist aangeprezen vanwege hun agressieverhogende werking. Gezondheid is een relatief (I^N^B-arts Han Inklaar in De Tijd) Belczyk wint in Leukerbad De Canadees Felix Belczyk suist van de helling in Bad Leuker bad. Zijn tijd bleek een halve seconde sneller dan die van de Zwitser Zurbriggen. Het leverde Belczyk de overwinning op. FOTO: AP BRUSSEL De wielerploeg van Jan Raas zal in het komen de seizoen vrijwel niet afwijken van de ploeg van 1987. In samenstelling, noch doel. De groep nam afscheid van Joop Zoetemelk en Cees Priem, die stopten, en Luc Roosen. Daar voor in de plaats kwam één Belgische amateur, Benny Hey- len. De ploegleider mikt opnieuw op dagsuccessen. „Wij hebben overwogen", vertelde Kaas gisteren bij de pre sentatie van zijn ploeg in Brussel, „een ronde-renner aan te trekken, maar de keuze op dat terrein is beperkt en de inves tering is hoog". De financiële steun van de geldschieter is nog twee jaar ge garandeerd, voor 1990 is er een optie. Het budget is met bijna twintig procent verhoogd en bedraagt voor 1988 3,8 miljoen gulden. Voor Raas een voldoende basis. Dit jaar start de ploeg in de Ronde van Frankrijk, maar laat Italië en Spanje opnieuw links liggen. Meer dan vijftien klei nere etappewedstrijden staan op het programma. De twintig renners, die onder contract staan, zijn: Van Pop- pel, Nijdam, Hanegraaf, Verhoeven, Solleveld, Wijnands, Ducrot, Jakobs, Cornelisse, Maassen, Poels en Van Passel (Ned), Peeters, Pevenage, Emonds, Edwig van Hooydonck, Gino van Hooydonck, Vlassaks en Heylen (Bel) en Gölz (WD1). Timman weer niet verder dan remise SAINT JOHN De opvatting dat Valeri Salov niet snel van zijn stuk is te brengen, is in Timmans tweede matchpartij bewaarheid. Met wit bereikte de Nederlandse kandidaat voor de wereldtitel gisteren in het Canadese St. John minder dan een dag tevoren met zwart. Toen had hij een - niet benutte - kans op definitief voordeel. Ditmaal kwam het niet zover. Op de 46ste zet werd de partij remise gegeven. De stand is 1-1 en de nieuws gierigheid neemt toe over wat er dient te gebeuren als de match in 3-3 eindigt. Volgens de huidige opzet wordt de match verlengd met twee par tijen. Is dan nog geen beslis sing bereikt, dan volgen partij en met steeds minder bedenk tijd; eerst een uur, daarna een half uur, dan een kwartier en zovoorts tot zich een winnaar aandient. Niet alle deelnemers zijn gelukkig met het perspec tief dat een partijtje snel schaak beslissend kan zijn voor uitschakeling of door gaan. Het laatste woord is daar nog niet over gezegd. Vooralsnog echter doet Tim man verwoede pogingen in de tweekamp zelf voordeel te be reiken. Hij is echter niet zo ge lukkig als Nigel Short die de vreemde avonturen van de Hongaar Sax al voor de twee de keer afstrafte. t: Jan Timman (Ned); zwart Salov (Sov). Russisch 1. e2-e4, e7-e5. 2 Pgl-(3. Pg8-I6, 3 Pf3xe5. d7-d6. 4. Pe5-f3, Pf6xe4, 5. d2-d4. d6-d5. 6. L(l-d3. Lf8-d6, 7 0-0. 0-0. 8 c2-c4, c7-c6, 9 Ddl-c2. Pb8-a6. 10. a2-a3, f7-f5, 11 Pbl-c3. Pa6-c7. 12. Pc3-e2. Pc7-e6, 13. b2-b4. Kg8-h8. 14 Lcl-b2. Dd8-e8, 15. Tal-el. De8-h5. 16 P(3-e5. 15-14. 17 12-13. Pe4-g5, 18. c4xd5, c6xd5, 19. Lb2-cl. Ld6xe5. 20. d4xe5, Lc8-d7, 21. Lcl-b2, a7-a6. 22. Dc2-d2, Ta8-d8, 23. Tel-cl, Ld7-e8. 24. Lb2-d4, Le8-g6. 25 Ld4-b6. Td8- d7, 26. Ld3xg6. h7xg6, 27. Lb6-c5. T18-15, 28 Lc5-d6, Pg5-17. 29 Tcl- c8+. Kh8-h7, 30. Pe2-d4. Pe6xd4. 31 Dd2xd4. P17xe5. 32 Ld6xe5. T15xe5. 33. Dd4xl4. Dh5-15. 34 Df4-h4+. D15- h5. 35 Dh4-14. Dh5-15. 36 D14-H4+. D15-h5. 37 Dh4-g3. d5-d4. 38. Tll-el. Te5xel 39 Dg3xel. Dh5-g5. 40 De 1 -e8. Dg5-e3+ 41. Kgl-fl. De3xe8. 42. Tc8xe8. Td7-c7. 43 Te8-d8. Tc8- c3, 44 Td8xd4, Tc3xa3. 45. Td4-d6. b7-b5, 46. Kfl-12 remise Deelnemers NK-schaatsen DEN HAAG De deelnemers aan de Nederlandse kampioen schappen schaatsen komend weekeinde op de baan van Alkmaar zijn:: Dames: Sprint: Aaftink. Bol- laart, Haringa, Hekkers, Loor- bach en Meijer. Reserve: Uit ham. Allround: Van Gennip, Keu len, Limbach, Van der Meer, Meijer, Moolhuizen, Mulder, Pasveer. Paul, Preuter, Stam, Van Straaten, Visser en De Vries, reserve: Frederiks. Heren: Sprint: Boelsma. Van Hameren, Janssen, Jonkman, Kaats, Kuiper, Loef, Nieuwen- huizen, Noyens, Peters. Terp stra, Vergeer en Ykema. Re serve: Brugmans. Allround: Berkhout, Bos, Bruins, Van de Burg, Groen, Hoekstra, Hogervorst, Kem kers, Kooiman. Koopmans. Kraayenbos. Orie. Van der Ploeg, Portijk. Sluimer, Stie- kema, Tel, Visser en Woesten- burg. Reserve: Bloemberg De reserves vallen alleen in bij een oneven aantal rijders. Schapers: al 30 mille ARLINGTON Michiel Schapers heeft in januari goed geboerd. Nederlands beste ten nisser sloeg in de eerste maand van 1988 al 30.000 gulden bij een. De Rotterdammer ver diende het meest met zijn plaats in de kwartfinales van de strijd om de open Australi sche tennistitel. Mats Wilander is voorlopig de best betaalde speler. De Zweed voerde door de Australische titel zijn ver diensten op tot bijna 200.000 gulden. sportuitslagen ATLETIEK Indoorwedstrijden In Sherbrooke: Da mes 60 meter: 1. Echols (VSt) 7,27 seconden, 2. Taylor-lssajenko (Can) 7.32. 3. Rocheleau (Can) 7.34. 60 me ter horden: 1. Rocheleau 8.11. 2. McKenzie (VSt) 8.26, 3. Davis (VSt) 8.27.600 meter: 1 Walton-Floyd (Vst) 1.27.53. 2. Cato (Can) 1.29.91, 3 Har- ris (VSt) 1.29.96. 200 meter 1. Phipps (Can) 23.89. 2. Guidry (VSt) 23.99. 3 Richardson (Can) 24.14. 400 meter: 1 Crooks (Can) 53,16. 2. Laurence (Can) 54.07, 3. Killingbeck (Can) 2.54,52. 1000 meter: 1. Melinte (Roe) 2.38.45, 2. Colebrook (VSt) 2.44,70, 3. Richburg (VSt) 2.45,52. 3000 meter snelwandelen: 1. Torrellas (VSt) 13.21.99. 2. Peel (Can) 13.22.60. 3. Rigutto (Can) 13.25.95. Verspringen: 1. Echols 6,26 meter. 2. 2. Nelson (Can) 6,06. 3. Davis (VSt) 5,88 Heren 60 meter: 1 Johnson (Can) 6.47 se conden. 2. Cooper (VSt) 6.52. 3. Su- rin (Can) 6.74 60 meter horden 1. McKoy (Can) 7.62. 2 Reid (VSt) 7.80. 3. Davis (VSt) 8.03. 200 meter: 1 Thomas Jefferson (VSt) 21.29, 2 Council (VSt) 21.63. 3. Tyrus Jeffer son (VSt) 22.09 400 meter: 1 Smith (Can) 47.34 (fotofinish). 2. McCoy (VSt) 47.34. 3. Forde (VSt) 47.53. 600 meter: 1. Sanders (VSt) 1.17,47, 2. Brandt (Can) 1.18.02, 3. Anderson (VSt) 1.19,23. 1000 meter 1. Kwizera (Ken) 2.20.62. 3. Jackson (VSt) 2.21.20. 3. Elliott (VSt) 2.22,07 1500 meter: 1. Cheryot (Ken) 3.47,75. 2. Krohn (VSt) 3 49.10. 3. Peter Rono (Ken) 3.49.35. 5000 meter snelwande len: 1 Leblanc (Can) 19.38.48. 2. La- pointe (Can) 20 18.92. 3. Gauthier (Can) 21.49.22. Verspringen: 1. Tyrus Jefferson 7,83 meter. Hoogspringen 1. Conway (VSt) 2,30, 2. McCants (VSt) 2,30, 3. Howard (VSt) 2.25. Polsstokhoogspringen: 1. Duplantis (VSt) 5.40. 2. Glander (VSt) 5.30, 3. Ferguson (Can) 5,20. BASKETBAL Nederland-Canadians 101-90 (35-43). WIELRENNEN Zesdaagse van Rotterdam Stand: 1. Van Vliet/Roman Hermann (Ned/Lie). 2. Clark/Doyle (Aus/GBr). 3. De Wilde/Tournè (Bel). 4. Freu- ler/Thurau (Zwl/WDI), op een ronde: 5. Moser/Blncoletto (Ita). op drie ron den: 6. Oosterbosch/Pieters (Ned), op vier ronden: 7. Worre/Pedersen (Den), op vijf ronden: 8. Gunther- /Diehl (WDI). op tien ronden: 9. Hess- /Sawyer (WDI/Aus), op elf ronden: 10. Vaarten/Kristen (Bel/WDI). op dertien ronden: 11. Vallet/Biondi (Fra). op vijftien ronden: 12. Sigi Herman/lle- aems (Lie/Bel), op negentien ronden: Gisiger/Masrki (Zwi). ZEILEN Wereldkampioenschap Star-klasse in Buenos Aires Tweederace: 1 Cayard (VSt), 2 Rey nolds (VSt). 3 Griese (WDI). 4. Zanetti (Arg), 5. Bakker/Vandenberg (Ned). 20. Van Leeuwen/Vollebregt (Ned). Stand: 1. Cayard 8. 2. Hagen (WDI) 14. 3. Reynolds 19. 4 Zanetti 19.7. 5. Brun (VSt) 22. 15. Bakker 45. 48. Van Leeuwen 103. SCHAKEN Achtste finales van het kandidaten toernooi in St. John Timman (Ned) - Satov (Sov) 1/2-1/2; stand is 1-1. Vaganian (Sov) - Por- tlsch (Hon) 1/2-1/2; stand is 1-1. Sax (Hon) - Short (Gbr) 0-1; Short leidt met 2-0. Ehlvest (Sov) - Joesoepov (Sov) 1/2-1/2; Joesoepov leldt met 1 1/2-1/2. Seirawan (Vst) - Speelman (Gbr) 0-1; Speelman leidt met 1 1/2- 1/2. Sokolov (Sov) - Spraggett (Can) 1-0; Sokolov leidt met 1 1/2-1/2. Kortsjnoi (Zwi) Hjartarsson (IJs)

Leidse Courant | 1988 | | pagina 7