f Iduco wil meer dan minderheden gekleurd gezien i Satelliet-TV I 3 PA^ O/TELEVISIE SUid&zQowuvnt DINSDAG 26 JANUARI 1988 PAGINA 15 :ll Studio Sport I'o'ït weekeinde Dirty, 1-3buM - In het komende weekeinde 1 (Spgtudio Sport in extra uitzendingen, 45! zaterc*ag a*s °P zondag aandacht on thutsen, veldrijden, skiën en volleybal, .30. op Ned. 2 tussen 12.00 en 17.15 uur Hend*rslag gedaan van het Ned. kampi- schaatsen in Alkmaar. Aan de start Lonen dan de allrounders en de sprin- nZe Bakker en Mart Smeets zorgen d0BARcommentaar' *4.00 uitzending doet Jean Nelissen ook .30. «Van het veldrijden in Hagendorf. tel. 6% Napel komt met commentaar bij °Dirtvn- °P zondag op Ned. 2 tussen 12.55 8.45. uur ziet men van alle genoemde Beelden van groot mededogen in „De laatste voorziening" Hoe minder flitsend, hoe mooier de televisie. Dat is niet een stelling die ze mij bij Veronica in dank zullen afnemen. Maar wel een wére, getuige het eerste deel van het drieluik „De laatste voorzie ning" over ouder worden dat Maarten Schmidt en Thomas Doebele ('veel gelauwerd', werd er in de aankondiging bij gezegd) maakten en zondag avond was te. zien. Bij de VPRO, natuurlijk. Want er is (met uitzondering van de NOS mis schien) geen enkele andere zuil die zo'n pro gramma-reeks zou aandurven. Zo'n film over oude mensen, die voor de beslissing staan al of niet naar een bejaardenhuis te gaan, dat is toch niet interessant? Dat flitst niet, er worden geen prijzen in verdiend, er is geen muzikaal inter- Allemaal waar, en misschien wel mede daarom was dit zo'n schitterend programma. Hier werd eindelijk weer eens de tijd genomen, hier was sprake van televisie met mildheid en mededogen. Die gewone oude mensen, met geduld bejegend en gefilmd, leverden in hun 'gewoonheid' onge woon aandoenlijke en ontroerende beelden op. Die ene mevrouw, die zo flink kon praten over euthanasie, over het afmaken van de kat, over de onvermijdelijkheid van haar verhuizing naar dat laatste station, en die zo moedig haar onttakelde woning verliet, maar op de stoep alsnog in ge luidloos huilen uitbrak - bij zoiets vormt zich een brok in de keel. Die oude man, die op z'n bijna- negentigste toch nog afzag van die verhuizing, omdat hij nog geen afstand kon doen van de meubeltjes die zijn overleden vrouw vroeger nog had gekocht, en van de brieven van inmiddels overleden familie en vrienden - toen hij het even te kwaad kreeg was dat bij deze geharde kijker ook het geval. Die verwarde mevrouw met pape gaai, die totaal ontregeld door het leven ging, die leverde beelden op waarbij je zowel kon lachen als huilen: dat eindeloze gehannes in de bestekla de, dat uitzoeken van broodbeleg terwijl net Ta- feltje-Dek-Je een warme maaltijd had bezorgd. Dat laatste ging zelfs de filmer net iets te ver: je hoorde hem buiten beeld zeggen dat er warm eten stond, waarop de vrouw opgelucht aan de maaltijd kon. Gefilmd met mededogen, zoals ge zegd. maar tegelijk ook met groot filmisch vak manschap. Een voorbeeld: die beelden van de voortstappende en trapklimmende 'oudjes' ner gens pathetisch, niet gemaakt om de zieligheid, maar wél met chirurgisch observatievermogen vastgelegd en gemonteerd. Beelden van zeldzame effectiviteit, een film die (ook als er niet nog twee delen zouden volgen) al behoort tot het bes- i (12); I 14.00. (ai); 5UM De Feduco rnr?PT>gramma's voor niin- ngracf/Ovf ,de kijMicht- Jancin.de doelgroepen (o.a. oirs, Chinezen en Mo- ia/j5- heeft de Federatie 45 fye Omroepen niet te (ai); tussen de tachtig en •jprocent stemt af op 12b hen bestemde pro- I. die meestal wat ikt op de zaterdag- en IDIÓ jddag in het zend- 9.00. ijn opgenomen. Maar (Denijrü meer dan minder- 1 ''.let „Sabi Diri" (Ken- ojjfbaar) (zaterdag: Ned. aas; 45 uur) doet de om- Unè c geslaagde poging in I me sng. eerste drama-serie troeteteduco en ze mag heel 011 op het eindresultaat, "l'^'^driedelige serie kijkt Roeiend en onderhou- drama. Tot nu ien de programma's 'jmroep in een docu- -jasje gestoken of een discussie over de van de kijker uitge- Dat deze keer voor pwerd gekozen, komt o'e vorm veel indrin- jongs- Het verhaal kan bevregisseur Frank Zi- uit ept best omschreven repjals een liefdesdrama generatie bui- t. IXs. waarbij stiekem de jaarJtiek r0nd het uithu- jederj dat nu eenmaal ge- 1 vank 's >n bet Hindoes- ?nt, iiefmilieu, wordt mee- enje'- 1° de serie draait ond C jonge Hindoestaanse Mar®nalai die verliefd de zelfverzekerde Winter. De ouders i zouden echter graag het meisje op traditio- i de man komt. In de omgang met Neder- isjes heeft Mila ech- Vingeroefening De Feduco noemt de reeks een vingeroefening voor de toe komst. Wanneer Nederland 3 straks van start gaat, krijgt de omroep meer ruimte en hoopt dan wat vaker gebruik te kun nen maken van deze vorm. „Wil je zo'n probleem eigen tijds en helder aanpakken, dan kun je beter voor drama kie zen. De documentaire en de discussie heeft zijn beperkin- Een volgende synopsis, waarin Molukkers zullen figureren, ligt klaar en de opdracht tot het schrijven van het scenario is inmiddels verstrekt. Het grootste probleem echter, waarmee de Feduco worstelt, is hoe financieren we het. Het budget dat ze krijgt, is name lijk afgestemd op de twee al eerder genoemde programma- technieken. „Sabi Diri", kon dan ook alleen worden ge maakt dankzij de financiële steun van het ministerie van WVC en het Cobofonds. Het programma werd, op het script na, geheel gemaakt door mensen uit de doelgroep waar voor het in eerste instantie is bestemd: Surinamers. Deze werkwijze is een vast gegeven bij de Feduco. Elke groep maakt zijn eigen programma's omdat de omroep meent dat zij het best met het onderwerp kunnen omspringen. Daarbij speelt ook dat de omroep hoopt op die manier onder de verschillende groepen een nieuw en eigen potentieel aan redacteuren, producers, regis seurs en acteurs te kweken. De enige manier om het zo ver te laten komen, is door die mensen programma's te laten maken. Dat binnen de Suri naamse gemeenschap al een goed regisseur aanwezig is (Frank Zichem was ook ver antwoordelijk voor de IKON- serie „De familie Wijntak") geeft die groep een voor sprong, maar de anderen doen hun uiterste best die achter stand zo snel mogelijk in te lo pen. Scenario Dat een blanke Nederlander werd ingehuurd voor het sce nario komt omdat het schrij ven ervan een vak apart is. Regisseur Frank Zichem: „We hebben het geprobeerd met een Surinaamse schrijver wiens boeken veel worden ge lezen, maar hij kwam er niet uit". Echt veel moeite om zich in te leven in de problematiek had scenarist Jan Rutger Achter berg niet. „Ik kende een aan tal problemen al. Daarbij heb ik heel veel met mensen ge praat, vooral met Frank, veel gelezen en ben toen maar gaan schrijven. Ik ben bij de plot begonnen, heb toen de karak ters uitgewerkt en daarna de leidraad uitgewerkt. Eigenlijk heb ik maar twee versies ge schreven. Daarna is er tijdens de opnamen hier en daar nog wat bijgeschaaft. De acteurs hebben zelf veel kunnen in vullen. Dus qua vorm is er nog het een en ander veranderd, de inhoud is echter onaange tast gebleven". Het vinden van de juiste ac teurs bleek niet gemakkelijk. Frank: „Het is moeilijk om binnen de Surinaamse ge meenschap aan geschoolde ac teurs te komen. De drie hoofd- „SABI DIRI" GESLAAGD LIEFDESDRAMA rolspelers, die we uiteindelijk vonden, hadden al enige erva ring op het toneel. Majorie, die de rol speelt van Regina Calsi- lea, speelt professioneel toneel. Ramon Rammath, die Ram Bi- hari neerzet, volgt acteerlessen en Kietje Sewratten, die Mila Panalal vorm geeft, zit op de toneelschool. Ik werk het liefst met mensen die niets kunnen, omdat je ze dan nog kunt kne den. Ik was echt heel gelukkig met dit drietal". Vijftien dagen „Sabi Diri" werd in november en december vorig jaar in vijf tien dagen om 16 mm ver filmd. Als decor diende de stad Amsterdam, terwijl Hennie Vrienten voor de muzikale in vulling zorgde. De keuze voor de titel „Sabi Diri" (Kennis is kostbaar) was volgens Jan Rutger Achterberg niet zo moeilijk „Het is een korte, pakkende tekst met een mooie poëtisch klank, die bovendien de lading van de afleveringen dekt". In de eerste aflevering komt de problematiek waarom het in deze serie draait, nog niet echt uit de verf. Frank: „De eerste aflevering is vooral een introduktie van de verschil lende hoofdrolspelers. Pas als in de tweede aflevering de liefdes-affaire tussen Ram en Mila zich ontwikkelt, tekent ook de confrontatie tussen de „moderne jongeren", en de „orthodoxe ouders" zich scher per af". Voor wie zich niet wil verdie pen in die problematiek blijft „Sabi Diri' toch de moeite waard. De serie biedt aange naam kijkspel, waarin veel humor werd verwerkt en waarin vooral het acteertalent van Maijorie Bosten (Regina) opvalt. HANS PIËT NEDERLAND 1 15.30 15.50 16.15 16.35 17.30 17.46 18.30 19.00 20.00 20.28 TROS Rosco's rad van avontuur, kinderprogramma Bassie en Adriaan en de verdwenen kroon, kinder serie. Afl. 4: De dreigbrief Alf op Melmac (Animated Alf), tekenfilmserie TROS Nieuwsshow, fami lieprogramma gepresen teerd door Astrid Joosten en Wim Bosboom. Met o.a. Het Beroep van de week: Verpleegkundige NOS Journaal TROS TROS Popformule, extra lange aflevering van dit popprogramma vanuit het Escape Theater te Amster dam. Naast een overzicht van de Nationale Hitpara de fragmenten van het Di amond Awards Festival 1987. Presentatie: Martijn Krabbé TELEAC Pronto? Cursus Italiaans voor beginners. Les 12 TROS SFamilie Oudenrijn, Ne derlandse comedyserie rond verkeersthema's. Met o.a. Lex de Regt, Tan- neke Hartzulker en Piet Hendriks. Afl. 7: Het staat in de sterren. De strips van Martin hebben succes; een telegram kondigt zelfs be zoek uit het buitenland aan Linda. Linda de Mol signa leert opmerkelijke trends, ontvangt gasten en praat met jongeren over nlet-al- ledaagse onderwerpen NOS Si Journaal en weerover- zicht TROS Ron's honeymoon quiz (slot), rechtstreeks spel- programma in het kader van een actie ten bate van de stichting Jantje Beton. Presentatie: Ron Brand- steder Ron Brandsteder presenteert voor de laatste keer 'Ron's Ho neymoon Quiz'. Ned. 1 om 20.28 uur. FOTO: ANP 22.10 De Tros TV Show, praat programma van Ivo Niehe 23.00 TROS Aktua, actualitei tenrubriek met onder meer uitgebreid aandacht voor de bevrijding van het con centratiekamp Auschwitz. Op 27 januari 1945 werd dit kamp door het Russi sche Rode Leger bevrijd. De bevrijding werd des tijds door de Russen ge filmd. Deze film, die twee jaar geleden werd terugge vonden in een filmarchief in Moskou, bevat nooit ge toonde beelden van uitge mergelde kampbewoners, van het onderzoek door Russische militairen, van de evacuatie van de zieke gevangenen uit de barak ken en van het verplichte schoonmaakcorvee door de plaatselijke bevolking NOS 23.35 Journaal 23.40 Nieuws voor doven NEDERLAND2 FEDUCO 17.10 Hollandse nieuwe (herh.) 17.40 Open Universiteit NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.30 Sesamstraat 18.45 EB Jeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 EVerdacht (van ver krachting), laatste uit een reeks zittingen van een te levisie-rechtbank, waarbij jongeren voor de kinder rechter verschijnen. Met Pauline Kalker, Frans Hoorn, Mr. Peter von Bruc- ken Fock e.a. Regie: Wim Neijman. Presentatie: Stephan Sanders IKON-KRO/RKK 19.37 Kenmerk, actualiteitenru briek met een eigen repor tage over Joegoslavië, on der de titel 'Kinderen van het communisme'. Jonge ren tonen weinig respect meer voor taboes en le gendes rond Tito, de partij en het leger NOS 20.00 Nieuwsspits, actualiteiten voor de jeugd: Jouw draai aan de wereld, gepresen teerd door Frits Spits 20.20 Van harte beterschap, praatprogramma met Pie- ter Meenhorst. Thema: Aids en de toekomst 21.00 Panoramlek, actualiteiten magazine 21.30 De Morgenthaler-affaire, gedramatiseerde docu mentaire over de Canade se arts dr. Morgenthaler, die zes jaar strijd voerde tegen politie, Justitie en rechtsres in de staat Que bec, over het oprichten en in bedrijf houden van abortusklinieken 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor dovsn TELEAC 23.05 Doelgericht ondernemen 23.35-23.50 Slapen kun je le ren, les 1 de Braziliaanse tv-serie 'Sinja Mosa' met Chica Xavier lia Santos. BRT 1 om 20.50 uur. FOTO: anp 19.45 Nieuw» 20.10 Kwidam, videospelletjes met Marleen Gordts 20.15 Allemaal beestjes, natuurfilm serie. Afl.: De korte zomer van de poolvos. Presentatie: Gil 20.50 Mike, praatprogramma met Mike Verdrengh, rechtstreeks vanuit De Pinte 22.05 Horizon, wetenschgappelljk magazine met o.a. aandacht voor de restauratie van de Gentse St.-Niklaaskerk, de niersteenvergruizer van de tweede generatie, praten met planten. Japan Screen Topics: een experiment met buildings die door een verende onder bouw aardbevingsbestendig zouden kunnen worden en - boekbespreking 22.55-23.20 Handel en wandel. Afl. 5: Succes in eigen zaak (1). Presentatie: Viona Westra (herh.) is. Afl.: Plons en de wor- (herh.) "*-*-~*rookjestheater Do prinses .de gouden kroon, met Luk ours*Koninck. Ille Geldhof. Ben FOD Ostade e.a. Drie avontuur- prinsen zien in Ajatta de nses van hun dromen. Om jr hand te krijgen moeten zij «ter een gouden kroon be- •gen, die perfect op het ofdje van de prinses past k, Mak en Mon, kinderserie, e 4: Ontsnapt |rj| kruisboog (Crossbow), erikaans/Britse jeugdserie «I ld de legende van Willem il. Met Will Lyman, Jeremy fde, Robert Morley e.a. Afl.: lus i box hij begint weer..., sa- >penfech jeugdprogramma (herh.. Vooftdedelingen en program- bothoverzicht ^«st-zaken e bi, quiz met denk- en weet- ;r stÉflen gepresenteerd door van Molle Jja Mosa (19). 85-dellge Bra- ze Maanse serie van Reynaldo kiury en Jayme Monjardin. dulet Lucelia Santos, Ruben de r n émma van de Christen-De- pcratische Omroep icht-50 Nieuwe en Coda: Four ïhubert Waltzes van Franz it aejhubert. uitgevoerd door het aelerarinetkwartet Arqhul ?n, nr ot aonen en Dochters (Sons and igebAughters), Australische tv-se- B met Peter Phelps. Pat Mc- ooald. Tom Richards e.a. Ke- fordh laat Lynn in de steek en zij kostBeml 66,1 wanhopige beslis- ëaa1termezzo: De Grève van eertlaude Debussy uitgevoerd >0 pP°r Maria Christova en Pyta chrager (herh.) j»hin, Japanse tv-serie met "—^yako Kobayashi en Shlro Ito lededelingen en program- ia-overzicht RTBF 1 19.00 Journaal 19.03 Ce soir, regionaal journaal 19.25 Lotto- en Jokeruitslagen 19.26 Quick et Flupke, tekenfilm 19.30 Journaal 20.00 15e Internationaal Filmfestival te Brussel, impressie 20.05 Actualités a la une 20.10 Double sept, spelprogramma. Presentatie: Robert Frère en Bernard Perpète 21.20 Propaganda, l'image et eon pouvoir, documentaireserie over oorlogspropaganda. Afl.: Le théètre des hostilités 1930-1945 22.15 Laatste nieuws 22.45-00.20 Cine-club da minuit: Mariene, documentaire van Maximllien Schell over Mariene Dietrich ffi Ondertiteling via TeleTekst. SI Tweetalige of stereo-uitzen ding. EZwart/wit-uitzending. KDZwart/wit-ultzending met on dertiteling via TeleTekst. (SI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. K3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wlt-uitzending In orginele versie met ondertitels. DUITSLAND 1 15.30 Sie - er - Es, vrouwenpro gramma. Vandaag: Liebe inter national. documentaire over het al dan niet krijgen van kin deren in kinderrijke landen 17.15 Tagesschau 17.25 Die glücklicha Familie, tv-se- rie. Afl.: Das erste mal 18.26 Tagesschau 18.30 Hier und heute, regionaal ma gazine 18.52 Remington Steel, tv-serie 19.58 Programma-overzicht 20.00 ETagesschau 20.15 m Die Montagsmaler, spelpro gramma met Sigi Harreis 21.00 Report, actualiteiten-rubriek 21.45 Flamingo Road, Amerikaanse misdaadserie 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Eine schwierige Nachbar- schaft: Franzosen und Deut sche, documentaireserie. Afl 2: Verspatete Feinschaft 1933- 1944 23.45 Der baron und seine Bilder, documentaire over de kunst verzameling van Thyssen-Bor- nemisza in Lugano 00.30 Tagesschau 00.35 Nachtgedanken DUITSLAND 2 15.55 Heute 15.58 Pfiff (1), sportprogramma voor kinderen 16.20 Logo, jeugdjournaal 16.2 f (2) 16.55 Heute 17.10 Tele-lllustrierte, actualitei ten sport en amusement 17.45 Alf, Amerikaanse comedyserie 18.20 Eichbergers besondere Falie, tv-serie. Afl: Ein Bliek für Men- schen 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Die Reportage: Die Rache des Inn, reportage van Marlon Odenthal over de milieu-ver vuiling, die ook de economie treft 20.15 Der Zersteurte (Le distrait), Franse speelfilm uit 1970 van Pierre Richard. Met Pierre Ri chard. Bernhard Blier, Maria Pacóme e.a. 21.45 Heute-Journal, actualiteiten 22.10 Teaterwerkstatt: Erloschene Zeiten, tv-fllm van Krzystof Za- nussi. Met Krzystof Zanussi, Elisabeth Trissenaar, Maja Ko- morowska e.a. 23.10 Zeugen des Jahrhunderts. Ingo Hermann In gesprek met Rudolf Arnhelm. Afl. 3: Bilder und sprache 00.10 Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II: cursus wiskunde 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 19.40 Raamprogramma van de re gionale studio's 20.00 Weltweit 20.45 Dortmunder Roulette, tv-serle. Afl.: Schnee von Gestern 21.30 West 3 aktuell 21.45 Plus 3, sociaal-economisch magazine 22.15 Landesspiegel: Ausverkauf von Arbeidsiedlungen? Docu mentaire 22.45 Initiativen 23.00 In Zukunft.„, Informatieve se- rié 00.00 Laatste nieuwe BBC 1 16.05 Valerie, Amerikaanse comedy serie met Valerie Harper in de hoofdrol 16.25 The Clothes show, modema gazine met Selina Scott en Jeff Banks 16.50 Children's BBC, kindermaga zine gepresenteerd dcor Andy Crane. Met o.a. 'Henry's cat", 'Philomena', 'Laurel and Har dy". 'Jackanory' en 'The Really wild show' 18.00 Newsround, jeugdjournaal 18.10 EGrange Hill, jeugdserie over de belevenissen op een mid delbare school 18.35 Neighbours, Australische tv- serie. met Francis Bell, Dasha Blahova, David Glencie e.a. (herh.) 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 E Holiday 88, toeristisch maga zine met ditmaal aandacht voor de verwerpelijke exploita tie van aapjes in Spanje, als attractie voor de toeristen. Slechts één op de tien baby aapjes overleeft het transport van Noord-Afrika naar Spanje, waar hun tanden worden afge broken en ze, zwaar onder de kalmerende middelen, toeris ten moeten vermaken 20.30 EEastEnders, familiefeuilleton met Bill Treacher. Wendy Ri chard. Susan Tully e.a 21.00 A question of sport, sportquiz 21.30 EWildlife on One, natuurfilm serie. Afl.: Pink puffins and hard rock 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht 22.30 The play on One: The dark room, tv-film van Guy Slater, naar een toneelstukvan Julian Cloag. Met o.a. Susan Wool- dridge en Philip Jackson 23.55 Film 88, filmmagazine van Bar ry Norman, met o.a. aandacht voor de films 'Nadine', met Kim Basinger en Jeff Bridges en 'King Lear' van Jean-Luc Godard 00.26 International snooker. Benson and Hedges kampioenschap- 01.10 Weerbericht BBC 2 16.00 Nieuws 16.02 International Snooker. Benson Hedges Masters, vanuit Wembley 16.50 Nieuws 17.00 Catchword, quizprogramma met woordspelletjes 17.30 Benson Hedges Snooker 18.30 Gardeners world, tuinierru briek 19.00 Children's Classics: The trea sure of Lost Canyon, Ameri kaanse speelfilm uit 1952 van Ted Tetzlaff. Met William Po well. Julia Adams, Charles Dra ke e.a. 20.20 Popeye, tekenfilm 20.30 Tele-joumal 21.00 City Lights, comedyserie met o.a. Gerard Kelly en Andy Gray 21.30 Food and Drink, informatief programma over eten en drin ken (herh.) 22.00 The Janitor, Amerikaanse speelfilm uit 1981 van Peter Yates. Met William Hurt. Chris topher Plummer, Slgourney Weaver e.a. 23.40 Newsnight, actualiteitenmaga zine 00.25 Weerbericht c SKY CHANNEL NEDERLAND 1 16.00 Canada Calling, poppro gramma 16.30 UK Despatch, popprogramma 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 The Monkees, comedyserie 18.30 1 dream of Jeannie, comedy- 18.57 Europees weerbericht 19.00 My Favourite Martian, come dyserie 19.30 Born Free, avonturenserie 20.25 A Country Practice, dramase rie 21.27 Europees weerbericht 21.30 Tom Jones, muzikaal pro gramma 22.00 Nederlands voetbal 1988, met Martin Tyler en Jan Rietman 23.00 US College Football 1987/88 00.00 S Monsters of Rock, har- drockprogramma met Mick Wall 01.02-01.05 Europees weerbericht VOO 15.30 E Seabert 15.45 De Gro te Meneer Kaktus Show 16.15 S Crossbow, jeugdserie 16.40 Dynasty, tv-serie NOS 17.30 Vrë-Journaal VOO 17.46 Veronica Sport BRT 1 15.00 Er was eens-, het leven 15.25 De avonturen van Teddy Ruxpin 15.50 Patrick Pacard 16.40-17.40 Speel op sport DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Heute 10.03 Die BomDe 11.50 Umschau 12.10 Report 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Heute 15.20 Tagesschau 15.30 Das Ende einer Zeit: Wandel und Beharrung in Aaien 15.15 Die Oma, Opa, Mama, Papa Guck-mal- show 16.45 Links und recht» vom Aquator 17.15 Tagesschau 17.25 Abenteuer in Vancouver SUPER CHANNEL 16.00 Nino Firetto totally live, pop programma 17.00 Formula One, popprogramma met John Leslie 18.00 Super Sonic, popprogramma met Amanda Redington 19.00 Going for Gold, quizprogram- ma met Henry Kelly 19.25 Europees weerbericht 19.30 Wildlife, natuurfilmserie. Afl.: Encounter underground, film over de Bulldog-mier In Au stralië 20.00 Waterfront, tv-serle 22.00 Super Channel News 22.25 Europees weerbericht 22.30 Voetbaluitslagen 22.35 Australian touring car cham pionship 23.35 Europees weerbericht 23.40 Super sonic 00.40-01.40 Formula One DUITSLAND 2 09.45-13.15 Zie Duitsland 1 14.15 Programma-overzicht 14.20 EWoy- zeck, toneelstuk van Geora Büchner 15.55 Heute 15.58 Heidi 16.20 Logo, Jeugdjournaal 16.25 Hals über Kopf 16.55 Heute 17.10 m Tele-lllustrierte 17.40 Die Wicherts von nebenan BBC 1 07.35 KLeon Errol 07.55 Weerbe richt 08.00 Breakfast time 09.30 La- verne and Shirley 10.00 Nieuws 10.05 Open air (1) 10.20 Kilroy 11.00 Nieuws 11.05 Going for gold 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Open Air (2) 13.05 Daytime live 14.00 Nieuws en weerbericht 14.30 Neighbours, tv- serie 14.50 Going for gold 15.15 Smokey and the Good-Time Out laws, speelfilm 16.50 Children's BBC MTV EUROPE 00.00-24.00 ID Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Maiken Wexo. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day. 16.00 YOI (herh.). 16.30 Club MTV. programma met dansmuziek vanuit het Palladium in New York. 19.00-19.30 Remote con trol. spelprogramma. 22.00 The Show, popprogramma met een gastpresentator. 23.00- 23.30 Reverb (herh.). 00.00- 00.30 Club MTV (herh.) SKY CHANNEL 07.30 DJ Kat Wake-Up Club 07.35 DJ Kat Show 08.35 0 Sky Trax 13.05 Another world 14.00 Ask Dr. Ruth 14.30 Movie Time 15.00 Transfor mers 15.30 Bailey's Bird 16.00 [£l Pop Formule 17.00 DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Supertime 08.00 Nino Firetto 09.00 Sons and Daughters 09.25 Ve getarian Kitchen 09.55 Hold down a chord 10.10 Swim 10.35 Training Dogs the Woodhouse Way 11.00 Beats of the heart 12.00 Emmerdale Farm 12.30 Eastward with Attenbo- rough 13.00 Going for Gold 13.25 Weerbericht 13.30 Sons and Daugh ters 14.00 SSay Ah 14.30 Lifestyles of the Rich and Famous 14.55 Weer bericht 15.00 Supertime 16.00 Nino Firetto 17.00 Formula One TV 5 16.05 Les Malhuers de Malou, tv- film 17.35 La maison de TF1, knutselru- briek 18.00 Récréation 18.40 Des Chiffres et des Lettres 18.55 Nieuwsoverzicht 19.00 Panique sur le 16, amusement 20.00 Une occasion en or, sf-serie 21.00 TV5 Sport» 22.00 Journaal 22.30 Entrien Avec Jeanne Moreau (1), interview 22.35-00.00 GEntrée des Artistes, Franse speelfilm uit 1938 van Mare Allègret. Met o.a. Louis Jouvet en Claude Dauphin CHILDREN'S CH. 06.00 Jack in the box 07.30 Rousta bout 09.30 Stories without words 10.30 Jack In the box (herh.) 11.00 Storytime 12.00 Jack In the box 14.00-16.00 Roustabout (herh.) RADIO 1 teder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio 19.02 VPRO: De Plantage. 20.02 Borét? 21.02 EO: Residentie PauzedlensL 21.35 Metterdaad. 21.39 Hemelsbreed. 22.02 Begrijpt u wat u leest? 2ZZ0 België totaal. 22.30 Als mensen veranderen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02-07.00 VARA's Ochtendhumeur RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.05 VPRO: Boeken. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartler. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Kamermuziek uit de Barok. 20.00 Nieuws. 20.02 Drie minder bekende symfo- niën van Haydn, Wldor en Hardn. 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Muziek van deze eeuw RADIO 5 18.10 NCRV: Vers of vijf. 18.20 PP: Uitzending van de PPR. 18.30 KRO: Taal en teken. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Gute Relse. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentle 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op dinsdag 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00-23.00 Pop wetenswaardigheden/Open Podium. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Vakbondskroniek: ACLVB. 18.55 Beiaardmuzlek. 19.10 Actueel. 19.33 Wijswljzer. 20.10 Voel je thuis. 21.03 Imago. 23.10 Crooners en Soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 18.00 Het orgeltje van Yesterday. 19.10 Rockgolf. 22.05 Je weet het maar nooit. 23^0-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Folkconcert. 19.00 Essay. 19.45 Uit een verborgen k l NDR-Symfc 22.00 Actualia. 20.30 Concert f MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Radio I woensdageditie. 13.08 TROS: TROS Aktua. 13.20 Het Journallstenforum. 14.05 Binnenlandse Zaken. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Hier en nu RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Muslc-time. 09.03 Muziek motief. 10.03 Expresso. 11.03 Country trail. 12.03 Praise. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium. 06.00 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 08.10 Platennieuws. 08.33 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Orkestpalet. 11.40 Pianomuziek. 12.15 Symfonische muziek uit Enge land (25). 12.45 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch concert. 14.00 Songs of praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. 17.00 Jacco's keus. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Leven met kanker. 10.00 TROS: TROS Postbus 270 - Mieke Telkamp. 11.00 De duvel is oud. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Wereldwijzer. 14.00 FEDUCO: Wijzer op 5. 15.00 Meer over minder. 18.00 TROS: TROS Schlagerfestival. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchprogramma. Radio Rijnmond: 07.00 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12XX) Lunchpro- gramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 1S.05 Neem de tijd. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 07.12 Ook goeiemorgen. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Het eerste bedrijf. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Made In Germany. 14.00 Dilemma. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee. 10.00 Schoolradio. 11.00 Kamermuziek. 12.20 Tafelmuzlek. 13.10 Actueel. 13.25 George Gershwin's song book. 14.00 II Vlagglo a Reims. Rossini. 16.25 Orkestmuziek.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 15