t Michael Hadschieff ontspannen naar EK uoetballerlei Action Skoatter draver van 't jaar CfiidócSoutant ZATERDAG 23 IANUARI 1988 PAGINA 11 TAALD VOETBAL jlVlSlE vond 7! II-PEC Zwolle FC Groningen na S.-Roda JC Soord-Haarlem olenclam-AZ Sparta en Haag-OS'79 |recht-PSV en Bosch-FC Twente erenveen-Emmen Br-SC Cambuur iagles-RKC RALLYZEGE MET DANK AAN DE ORGANISATIE PARIJS Met dank aan de organisatoren Metge en Sabine en aan de Franse autosport-federatie, heeft de Fin Juka Kankkunen het vierwielers klassement van de tiende rally Parijs-Dakar ge wonnen. De Peugeot-rijder, met als bijrijder Juna Piironen, kreeg de overwinning min of meer in de schoot geworpen nadat zijn landgenoot Ari Va- tanen. in riante positie voor de winst, werd gedis kwalificeerd. Tweede werd de Japanner Ken Shi- nauzka en derde de Franse formule 1-rijder Pa trick Tambay. Het echtpaar Tijsterman werd acht ste. De Italiaan Eddy Orioli schreef de motoreditie van de tiende rally Parijs-Dakar op zijn naam. Hij bleef in de eindrangschikking zijn landgenoot Franco Picco en de Fransman Gilles Lalay voor. Het was Orioli's derde Parijs-Dakar. Vorig jaar eindigde de 25-jarige Italiaan als tweede achter de vijfvoudige winnaar Cyril Neveu uit Frankrijk. Gary Kasparov tegen „rest van de wereld" MUNCHEN Wereldkampioen Gari Kas parov heeft weer een nieuwe uitdaging ge vonden. De Sovjetrus speelt op 14 februari in Cannes tegen de „rest van wereld". Een schaakspektakel, dat gelijktijdig in vijf con tinenten wordt gehouden. Tien spelers staan via de modernste communicatiemid delen met de wereldkampioen in verbin ding. De partijen zijn op een groot beeld scherm te volgen. Overigens is de belang stelling onder de grootmeesters voor het evenement niet bijster groot. Zo verschijnt in Londen het zestien-jarige talent Michael Adams aan het bord. In Los Angeles neemt viervoudig Amerikaans kampioene Diane Savereide plaats achter de stukken. De an dere deelnemeres zijn nog niet bekend. Dreigende boycot Zwitserse atleten GENEVE De Internationale Amateur Atletiek Fe deratie (IAAF) heeft in een brief aan de Zwitserse bond (SLV) gedreigd atleten uit dat land te weren van de Zomerspelen van Seoul als Sandra Gasser on danks een schorsing van twee jaar toch uitkomt in een nationale wedstrijd. Gasser werd door de IAAF voor twee jaar geschorst nadat zij schuldig was bevon den aan het gebruik van verboden stimulerende mid delen tijdens de strijd om de wereldkampioenschap pen, vorig jaar september in Rome. Volgens directeur Wirz van de SLV werd de Zwitserse bond gisteren van het standpunt van de federatie op de hoogte ge steld. „De IAAF heeft ons gevraagd Gasser niet te la ten starten. De federatie liet ons tevens weten dat elke atleet die deelneemt aan wedstrijden waarin Gasser loopt, automatisch geschorst zal worden. De IAAF dringt er bij ons op aan de regels van de fede ratie te volgen. Als wij dat niet doen, heeft dat direct gevolgen voor de Zwitserse bond," liet Wirz weten. Fritz Korbach mogelijk naar GA Eagles DEVENTER - Cambuur- trainer Fritz Korbach wordt mogelijk de nieuwe trainer van de Deventer eerste divisieclub GA Eagles. Beide partijen heb ben deze week een princi- pe-accoord bereikt over een driejarig contract. Korbach heeft vanochtend aan GA Eagles laten weten dat hij maandag zal beslissen, na dat hij eerst nog met Cam buur, dat hem graag wil houden, heeft gesproken. Snijders niet langer kandidaat voorzitter NUENEN Peter Snijders heeft zijn kandidatuur voor het voorzitterschap van de Judobond Nederland ingetrok ken. De vroegere bondscoach acht zich onvoldoende gesteund door zijn dis trict. De in Nuenen wonende Snijders zou zich op 6 februari tijdens de dis trictsvergadering presenteren. Volgens Snijders heeft hij geen steun te ver wachten van districtsvoorzitter Toon Harks, die tevens vice-voorzitter is van de JBN. Frans Hoogendijk, be stuurslid van de JBN, is momenteel de enige kandidaat om in mei Henk van Oosten op te volgen Met een korte uit zondering was Snijders van 1976 tot 1984 coach van de Judo Bond Neder land. k»rt op tv MfAAG >NVAlfland 2, 12.00 uur. EK Usen en skiën, rland 2, 22.40 uur Studio r Nederlands, 12.15 uur. Nederlands, 22.35 uur. op zaterdag. Frans, 22.10 uur Match land 1, 15.45 en 03.55 uur Melbourne, jjand 1, 18.00 uur. Sport land 2, 12.55 uur Skiën, land 2, 22.05 uur. Das ak- i Sport-Studio, land 3, 19.30 uur. Sport im 1, 13.15 uur Grandstand. te dn2, 18.40 uur Bridge. et miChannel, 15.25 en 22.25 afrRally Parijs-Dakar. channel, 15.40 uur Skiën. "Channel, 16.25 uur Motor- 'iden\ Vim 'jden Channel, 21.30 uur: Worste ds i J°°f Sport. n w'eir Channel, 15.30 uur Hat rten fr Channel, 16.30 uur Ame- bben football. jje Channel, 20.30 uur Wor- zijn iGEN geletri*ntS 2- 12.00 uur EK ,7 nis •"ffi )0 uur: Studio Lecjjft Nederlands 1. 20.05 uur. de EU weekend. yen «e Nederlands 2, 15.00 uur *°r Is Frans, 18.30 uur Sport. meri 16.20 en 16.30 uur Sport. n eiland 1. 15.30 uur Tennis venjjourne. 7ee! Pland 3< 19 30 uur sP°rt im avtien -1, 16.00 uur Voetbal: Arse- e v;1lanchester United. 'ken 2, 15.00 uur Rugby, rswj 2. 18.40 uur: Skiën 2, 00.10 uur Snooker Channel. 15.00 en 22.55 Rally Parijs-Dakar. Br Channel, 14.30 uur sr Channel, 16.00 uur. Ame- i football. er Channel, 19.30 uur Ral- OOSTENRIJKER KAN VOOR HISTORISCHE PRESTATIE ZORGEN !,Veendam igs De ^aafschap pur ine DEN HAAG - Uiterlijk heel ontspannen heeft Mi chael Hadschieff zich de afgelopen anderhalve dag op het naderend Europees schaats-kampioenschap voorbereid. Geen spoortje van zenuwen of eventuele over-geconcentreerdheid bij de 24-jarige student be drijfseconomie uit Inns bruck die nochtans best in staat mag worden geacht om dit weekeinde voor een historische prestatie te zorgen. De in lengte van jaren door Russen, Noren, Nederlanders en hooguit een enkele Zweed opge bouwde hegemonie wan kelt. En zou het niet leuk zijn wanneer nu voor de broodnodige verandering eens zo'n dekselse Oosten rijker met de hoogste eer zou gaan strijken. De dus vooralsnog niet op zijn schouders drukkende last van het favoriet-zijn valt simpel te verklaren. Hadschieff, num mer zes op de mondiale rang lijst aller tijden met slechts vijf (niet op de Uithof aanwezige Russen) boven zich, veroverde vorig jaar bij zowel het Euro pees- als het wereldkampioen schap een zilveren plak. Beide keren achter de toen onge naakbare Nikolaj Goeljajev, die - gezien zijn vermeende rol in een nog wat duister doping- schandaal - tot leedwezen van menig Nederlands sportver slaggever momenteel elders vertoeft. DAM SC Veen- heeft gisteravond eigen publiek met 2- gewonnen van De ifschap. Het duel 1 geleid door scheids- ter Luinge. Die werd het bestuur van jidam opgeroepen als anger van Van Ette- in, die niet kwam op- ta. De wedstrijd begon ook een kwartier te rakteristlek is: SC Veendam - raaf schap 2-0 (0-0). 61. Ten I-O. 81. Huizlngh 2-0. Scheids- r Luinge. Toeschouwers: 2500 19 19 0 0 38 55-13 lend am 20 11 6 3 28 35-22 ichap 20 9 7 4 25 35-25 i18 10 4 4 24 37-19 f 19 8 5 6 21 39-43 bles19 7 6 6 20 30-27 Hadschieff. in ieder geval tot en met gisteravond de rust zel ve („Maar hoe zal dat zaterdag, kort voor de start, zijn? Wordt voor mij toch een nieuwe er varing"), noemt de Zweed To- mas Gustafson en de Noor Rolf Falk-Larssen z'n voor naamste concurrenten. „Maar in deze sport valt nimmer iets te voorspellen. Ik ga uit van een plaats bij de eerste drie. En misschien wint wel een Nederlander, met name dan Visser en Kern kers, die zijn per slot van rekening deze weersomstandigheden ge- Ruiten Een blik door de ruiten van kamer 320 van het Bel Air-ho tel levert dan een witte wereld op. Hoezo problemen met het weer, want sneeuw, dat moet een rechtgeaarde Oostenrijker toch bekend voorkomen? „Dat wel, ja, al hebben we daar deze winter in Innsbruck ook nog niet zo gek veel van gezien. Maar die wind hier, dat wordt het grootste probleem", voor spelt Hadschieff die in die me ning volledig wordt gesteund door kamergenoot Christian Eminger. Als beide schaatsers zich even later buiten wagen op weg naar de (vervolgens trouwens om wel begrijpelijke redenen afgelaste) training, huiveren ze door het gure Ne derlandse klimaat, de nieuws lezer op de radio in één van de busjes kondigt dan net een storm van windkracht negen aan. De Oostenrijkers hebben dan zojuist een zware nacht achter de rug. „Slecht geslapen", gaapt Eminger die het vlakbij voorbij razende verkeer hier van de schuld geeft. „Wat een herrie, zeg. Ik heb alleen maar liggen draaien, vreselijk, geen oog dichtgedaan. Toch vreemd eigenlijk dat zo'n groot hotel niet eens dubbele beglazing heeft. Straks hopen we naar een kamer aan de andere kant van de gang te kunnen ver huizen, misschien dat het daar wat rustiger is". In orde Voldoet het logies dan duide lijk niet aan de gestelde ver wachtingen, de ijsbaan waarop het straks uiteindelijk allemaal moet gaan gebeuren, kon wél de goedkeuring weg dragen. „Het ijs is in orde", meldde Hadschieff donderdag al, na dat hij wel in de gelegenheid was geweest zo'n twintigtal trainingsrondjes af te werken. Waarbij de Oostenrijkse équi pe. met als derde deelnemer jongeling Toni Meibock, voor al opviel door het gehanteerde tempo. Terwijl alle anderen heel rustig met de Haagse piste kennis maakten, trokken Had schieff, Eminger en Meibock meteen danig van leer, en pas sant de minder getalenteerde vertegenwoordigers van Italië en Zwitserland al met de nodi ge frustraties opschepend. „Anders heb je er niets aan. Zo trainen we altijd, lekker hard, iedereen voorbij suizen", aldus de mogelijk aanstaande kam pioen die daarbij ongetwijfeld in het achterhoofd hoopt ook zaterdag en zondag de rivalen zijn hielen te laten zien. De eerste training geschiedde overigens zonder hun trainer Gunther Schumacher. Hij arri veerde juist op het moment dat Hadschieff in de kleedka mer de veters van zijn schoe nen aan het losmaken was. „Ik wilde met de auto uit Inns bruck komen, maar het was daar zo mistig dat ik maar de trein heb genomen", aldus de verlate Westduitser die zich overigens geen enkele zorgen maakte over de al of niet aan wezige discipline bij zijn pupil len. Hadschieff: „Dat zit wel goed, hoor, we hebben een leuk groepje zo bij elkaar en trainen veel en vaak ook heel hard. maar steeds met volle overgave. We hebben in de loop der jaren immers wel ge merkt dat dat de enige manier is om aan de internationale top te geraken". Leukers Na de training stapte het ge zelschap weer in de bus, terug naar het hotel, dezer dagen de vaste woon- en verblijfplaats van het viertal. Slapen, eten, trainen, zo ongeveer ziet het dagprogramma er wel uit. Veel tijd om iets anders (lees: leukers) te doen, blijft er nau welijks over. Een uurtje win kelen (Meibock: „Waar verko pen ze hier de beste kaas?"), een kort bezoekje aan het aan palende Omniversum en hoog uit 's avonds even de stad in om een biertje te halen, dat was het wel zo ongeveer. Had schieff, goedlachs: „We zijn hier om een Europees kampi oenschap te rijden. Al moeten we natuurlijk blijven waken voor verveling". Daarom is een flink aantal video-films uit Oostenrijk meegesleept, zo komen de schaatsers de loze uurtjes wel genoeglijk door. Christian Eminger, die eerlijk Michael Hadschieff (voorgrc Eminger en Toni Meibock. meldt zijn naam niet al te hoog in het algemeen klassement te verwachten, blijkt een liefheb ber van het goede leven te zijn. „Eén of twee biertjes, daar slaap je het beste op, dus dat moet best kunnen. Alleen maar mineraalwater en om tien uur naar bed, dat is niks, dan ga je alleen maar liggen woelen". En, een lachsalvo van Hadschieff veroorzakend: „Bovendien wil ik toch wel even zien hoe mooi de meisjes hier zijn, tot nu toe was het nog niet veel bijzonders. Ook wat dat betreft hadden we misschien beter naar Heeren veen kunnen gaan" Maar. alle gekheid op een stokje, de in druk mag dus niet ontstaan dat de Oostenrijkers het uit stapje naar Den Haag als een vakantietripje beschouwen. Bijzaakje Staat deze winter voor menige schaatser in het teken van de Olympische Spelen in Calgary, de sympathieke Hadschieff weigert het Europees kampi oenschap als een bijzaakje af te doen. „Voor mij is deze wed strijd misschien wel de belang rijkste van het seizoen. Ik ben sn zijn ploeggenoten Christian FOTO: MILAN KONVALINKA een echte allrounder, geen pure specialist zoals Leo Visser die op de sprint te veel verliest en dat op de lange afstanden niet meer goed kan maken. Vergelijk het maar gerust met de tienkamp, ik ben op alle af standen redelijk tot goed, maar nooit de beste. Daardoor kom ik in het algemeen klassement echter wel hoog uit". Of Hadschieff, die afgelopen weekeinde tijdens de wereld bekerwedstrijden in Davos de o zo cruciale 1500 meter won, de juiste vorm bezit, moet na tuurlijk nog even worden af gewacht. Maar pessimistisch is hij zeker niet. Bovendien voelt hij zich in Nederland lekker thuis. „In Heerenveen, vorig jaar bij het WK, was een ge weldige stemming. Het Neder landse publiek is fantastisch, weet een goede prestatie te waarderen, van wie dan ook. Men is niet zo chauvinistisch. Ik hoop maar dat ook hier in Den Haag de mensen zullen komen, dan ben ik er van overtuigd, weer of geen weer, dat het een mooi kampioen schap zal worden". DICK KIERS IOC start enquête naar aids STRAATSBURG Het dagelijks bestuur van het Internationaal Olympisch Comité, het IOC, heeft gis teren na een vergadering bekend gemaakt, dat het onder zijn leden, 167, een enquête zal starten naar het thema aids bij contact- sporten. De medische com missie van het IOC zal tij dens een zitting op 5 mei in Straatsburg met de re sultaten naar buiten tre den. DEN HAAG De vijfjarige merrie Action Skoatter is in Den Haag uitgeroepen tot draver van het jaar 1987. Bea di Tricia ein digde als tweede. Vriend werd derde. Volbloed van het jaar werd de driejarige merrie Oryx of Troy, voor respectievelijk Anthony's Dream en Jules Favre. De persprijzen waren voor Action Skoatter en Jules Favre. De verkiezing van Action Skoatter kwam niet als een verras sing. De „Vliegende Friezin" won het afgelopen jaar bijna alles wat er te winnen was. Nederlands snelste draver aller tijden werd in eigen land slechts eenmaal verslagen. Dat gebeurde in de Prijs der Giganten door Grades Singing, een paard dat over de gehele wereld wordt gevreesd. Action Skoatter was in okto ber. tijdens Jumping Amsterdam, al uitgeroepen tot paard van het jaar. Voor die verkiezing komt elk willekeurig Nederlands paard in aanmerking. nderhalf miljoen tor Ruud Gullit |ud Gullit, sterspeler van Milan, wordt de komende Hr jaar gesponsord door de iaanse sportkledingfabri- ~fit Lotto. De Italianen heb- li Gullit een miljard lire be- Hld, ongeveer 1,6 miljoen den. Mario Rosato, direc- TTpr promotie van Lotto, was ■Mijteren in het trainingscen- lm van AC Milan om Gullit h eerste Lotto-schoenen te fcn passen. De Nederlander Ind tot nu toe bij Adidas on- I kontrakt. Adidas had fllit graag gehouden, maar n uiteindelijk niet tegen het d van de Italianen op. Het ptrakt werd afgesloten pr bemiddeling van Gullits Inager Apollonius Konij- nburg. an.s kosten geld tt slechte gedrag van fans hd de voetbalvelden, be- 'gt de Italiaanse voetbal- id heel wat werk. Na de ite helft van het seizoen :ft de strafcommissie al _tes uitgedeeld voor een to- van anderhalf miljard li- bijna 2,5 miljoen gulden, ploper in de lijst van "engst bestraften is AC Mi- Ruim een kwart miljoen t de club overmaken, 'ellino, AS Roma en Inter- ionale volgen op geringe afstand. Het totale boetegeld wordt aan het einde van het seizoen verdeeld over de ploe gen die nauwelijks voor het bankje van de strafcommissie hebben gestaan. Elton John verkoopt aandelen De „slag om Watford" is voor bij. Popzanger Elton John maakte gisteren in Londen bekend dat hij afziet van de verkoop van zijn aandélen, 93 procent, in de Engelse eerste- divisievereniging. Volgens John was de constante stroom van geruchten omtrent moge lijke nieuwe eigenaars van Watford niet in het belang van de club. „Ik heb altijd ge zegd dat ik bij de verkoop van mijn aandelen het belang van de vereniging voorop zou stel len", liet de zanger weten. „En die werden niet gediend door de speculatieve verha len. Watford werd door som migen gebruikt om uitgebreid in het nieuws te komen". Eerste gegadigde voor de aan koop van de aandelen was de kranten-magnaat Robert Maxwell. Hij kwam echter in conflict met de Engelse voet balbond. Gezien de andere ei gendommen van Maxwell, die ook eigenaar is van onder meer Oxford United en Rea ding, vreesde de bond dat er sprake zou kunnen zijn van verstrengeling van belangen. Sparwasser mogelijk bij HSV Jurgen Sparwasser, die eerder deze maand na een toernooi voor veteranen in de Bonds republiek achterbleef, voert besprekingen met HSV-ma- nager Magath over een moge lijke technische functie bij de Bundesliga-club. De 39-jarige Magdeburger, legendarisch in de DDR door zijn winnende doelpunt in het duel tegen de Bondsrepubliek tijdens het wereldkampioenschap van 1974, wil na een gewennings periode aan het werk als trai ner. De assistent van coach Reimann, Volker Schock, staat op het punt naar de amateur-afdeling gestuurd te worden. Verbouwing van Maracana-stadion Het Maracana-stadion in Rio de Janeiro, met 200.000 plaat sen de grootste ter wereld, zal helemaal moeten worden ver bouwd. De FIFA inspecteerde deze week de accommodatie, met het oog op de mogelijke toewijzing van de eindronde van het wereldkampioen schap aan Brazilië in 1994 krijgt. De kosten van de reno vatie worden geraamd op bij na 20 miljoen gulden. Graham Roberts tekent bij Glasgow De Engelse international Gra ham Roberts heeft een nieuw driejarig contract bij de Schot se kampioen Glasgow Ran gers getekend. Twee andere internationals van Engeland, doelman Chris Woods en ver dediger Terry Butcher, teken den al eerder voor een nieu we overeenkomst bij de Ran gers. Middenvelder Neil Webb, eveneens deel uitma kend van het keurkorps van bondscoach Robson, tekende twee jaar bij voor zijn club Nottingham Forest. Ajax uitgenodigd in Philadelphia Ajax is uitgenodigd om op 1 augustus in Philadelphia een wedstrijd te spelen tegen een andere Europese topclub. Het gaat om een promotiewed strijd in het kader van de po gingen het toernooi om het wereldkampioencshap voetbal van 1994 naar de Verenigde Staten te halen. Ajax heeft de invitatie nog in beraad. Ontslag Davidovic De Joegoslaaf Dimitri Davi dovic heeft ontslag genomen Graham Roberts: nog drie jaar bij de Rangers. FOTO: UPI als coach van de Belgische eerste klasser Beerschot. Hij wordt opgevolgd door de Belg Jos Smolders, een oud-speler van Beerschot, dat momenteel de negende plaats op de rang lijst inneemt. Gary Bailey naar Zuidafrika Oud-doelman Gary Bailey, die onder meer uitkwam voor het Engelse elftal en Man chester United, heeft een con tract getekend bij de Zuidafri- kaanse club Iwiza Kaïzer Chiefs. Bailey keerde vorig jaar terug naar Zuidafrika, zijn vaderland, met een ern stige knieblessure. Hij herstel de goed na een operatie. Scheidsrechter Thomas naar EK BERN De scheidsrechters- commissie van de UEFA heeft gisteravond in Bern 28 kandi daten aangewezen, die de wedstrijden in de eindronde van het Europees voetbalkam pioenschap in West-Duitsland zullen leiden. Bep* Thomas zal Nederland als scheidsrechter vertegenwoordigen. John Blankestein heeft een uitnodi ging gekregen als grensrechter op te treden. De ge electeerde scheidsrechters Caller Irummeier (Oos), Casarin (Ita). Fre- dnksson (Zwel. Hackett (Eng). Igna (Roe). Kirschen (ODD. Pauly (WDI). Ponnet (Bel). Rosa dos Santos (Por). Soriano Aladren (Spa). Thomas (Ned). Valentine (Sch) en Vautrot (Fra). Grensrechters: Peduiri (Zwi), Kohl (Oos). Longh. (Ita), Karlsson (Zwe), Midgley (Eng), Petrescu (Roe), Peschel (OD1), Tritsc- hler (WDI), Van den Vijngaert (Bel), Con- ce.cao Silva (Por). Blankenstein (Ncd). Smith (Sch) en Biguct (Fra). Karpov na winst bijna zeker van toernooizege WIJK AAN ZEE Ver moeid of niet, Karpov gaat de jubileum-editie van het Hoogovenstoernooi op zijn naam brengen. De evenknie van wereldkampioen Kaspa rov won gisteren van Farago volgens de strikt logische lij nen van de strategie, terwijl concurrent Andersson tegen Hansen ontsnapte met een benauwde remise. Het halfje voorsprong, dat Karpov zich daarmee verschafte, zal naar alle waarschijnlijkheid be slissend zijn voor de eindze ge. Niemand zal het Anders son aanraden er morgen in de slotronde tegen Karpov nog wat van te maken. De vorm van de oud-wereld kampioen is te solide voor probeersels. Andersson zag de bui al spoedig hangen en deed zo waar tegen Hansen een po ging op winst te spelen. Maar de jonge Deense grootmees ter, die sinds het behalen van de Europese jeugdtitel nog maar weinig op de grote toernooi-velden is gesigna leerd, werkte in het geheel niet mee. Na interessante penningen kreeg wit zelfs de beschikking over een vrij pion op de a-lijn, die slechts met moeite door Andersson kon worden afgestopt. Koerstips DEN HAAG De draverijen van Wolvega en Hilversum vragen de aandacht. Van avond is de eerste start op Wolvega om 18.00 uur. Onze tips voor deze meeting luiden als volgt: 1e koers: Berna, Cesar dl Trlcla, Bret- ta Hanover (9-5-10). 2e koers: Cirrus Lucswolle, Bea Crown. Barletta Mendel (6-2-5). 3e koers: Cesaro Speed. Bianca H, Ambrosius (3-2-1). 4e koers. Bastille. Zoroaster. Boeme rang (5-8-6). 5e koers: Zora Volomon. Bosvink T. Abba Neyenrode (2-3-6). 6e koers: Anadi, Zilverstone W. Arle Meerswal (4-6-2). 7e koers: Ada van Cornjum. Yvette W. Zodiac Boshoeve (6-5-1). 8e koers: Adriana A. Zie die Detvile. Zosma Corosa (2-6-1). 9e koers: Sir Dunnigan. Yevillon Nora, Abrogan Veha (8-1-7). 10e koers: Amerie Uithuizen, Zarmun- da, Warszaw (5-6-3). Hilversum, morgen om 13.00 uur. 1e koers: Cortoz Crown. Bianka T, Ace Hanover (8-4-9). 2e koers: Bright Speed. Zamdokan O. Andrew Westland (6-7-4). 3e koers: All Star Ashton, Annigje S. Zanta Catarina (1-2-7). 4e koers: Antrapid Aldorp, Anja Com- paen, Yardstick (7-4-3). 5e koers:Byvonne P, Zorkana, Allee van Altena (2-5-7). 6e koers: Be Quick, Binky Hanover. Baldi Montana (1-6-3). 7e koers. Amazone Cede, Ysco Quick, Walkover (8-2-4). 8e koers: Wanda Pluto. Star of Gol- star, Zabina Diepnow (2-4-1). 9e koers: Ale* di Tricia, Zally Ashton, Zita Fortuna (4-7-1). 10e koers: Yorky, Wajang, Zaffra Vol- tary (11-3-10). m.'.iJiiW.iJiM autosport Parijs-Dakar Laatste etappe Auto's: 1. Ambrosini/Guehennec (Fra) 24.13, 2. Smith/Fieuw (Vst/Bel) op 0.02, 3. Tambay/Lemoyne (Fra) op 0.32, 4. Kankku- nen/Piironen (Fin) op 0 54. 5. Tijsterman- /Tijsterman (Ned) op 1 45, 6. Shinozuka- /Magne (Jap/Fra) op 2 43. Eindstand: 1 Kankkunen/Piironen 42.39.33. 2. Shinozu- ka/Magne op 2.51.44, 3. Tambay/Lemoyne op 5.03.16, 4. Smith/Fieuw op 5.52.09, 5. Miller/Sieaenthaler (Ken/Zwi) Range Rover op 7.01.55. 8. Kees en Mieke Tijsterman op 9,53.23. Motoren: 1. Bacou (Fra) 20.27, 2. Peter- hansel (Fra) op 0.35, 3. Charbonnier (Fra) op 0.37, 4 Rahier (Bel) op 0.51, 5. Picco (Ita) op 0.53, 6. Gualdi (Ita) op 1.29. 10. Orioli (Ita) op 3.47 Eindstand: 1. Orioli 75.24.40, 2. Picco op 1.05.24. 3. Lalay (Fra) op 4.21 44. 4 Mas (Spa) op 5.27.22. 5. Ter- :i (Ita) op 5.35.36, 6. Gualdi op 7.14.23, 7. Olivier (Fra) op 8.25.56, 8. Findanno (Ita) op 9.32.14. bridge Wereldtoptoernooi in Den Haag Stand na 3e ronde: 1. Kreijns/Engel (Ned/Bel) 51. 2. Mahmood/Rodwell (Pak/Vst) 50, 3. Rose/Shenkin (Gbr), Ko- kish/Forrester (Can) en Fucik/Terraneo (Oos) 49. paardesport Koersen van Schaesberg Eerste koers, 1609 m: 1 Carlos Netten (H. Grift) 2.14.9-1.23.8. 2. Bourbon Hou- berg, 3. Bermce. Niet gestart: Aliena. Toto: winnend 1,40, plaats 1,20, 2,00, 1,70, kop pel 10,40, trio 45,00 Tweede koers, 1609 m: 1. Bobby Bui tenzorg (H. Grift) 2.10.3-1.21,0, 2. Anjo Renka, 3 Barbara Ridder Niet gestart: Zero Houberg. Toto: winnend 1,70, plaats 1,30, 1,90, 1,30, koppel 6,10, trio 22,40. Derde koers. 2100 m: 1. Brigitte G (W Velis) 2.55,8-1.23,7, 2. Alfons Uithuizen, 3. Zoleo Boslust. Toto: winnend 2,30. plaats 1.10. 1.30. 1,80. koppel 3.20, trio 64,90. Vierde koers. 1609 m: 1. Yvo (J. Opge- nort) 2.10.4-1.21.0. 2. Always Rider, 3. Zor- ro Ricardo. Toto: winnend 81,70, plaats 17,10. 3,20. 3,20. koppel 195.50, trio 2.656.10 Vijfde koers, 2100 m: 1 Anneriet (J. Wagenaar) 2 52.3-1.22.0. 2 Britta, 3. Ara besk C. Toto: winnend 3.70. plaats 2.80. 2.90. koppel 9.60. tno 27.60 Zesde koers, 1609 m: 1. Zombi Vitesse (L. Knol) 2.09,5-1.20,5, 2. Wervelwind Joost. 3. Ylva Teb. Niet gestart: Valeri Bor- zov. Toto: winnend 2,20, plaats 1,50, 2,10, koppel 14,10, trio 67,60. Zevende koers, 2100 m: 1. Zingana du Bois (J. van der Pijl) 2.54.8-1.22,2, 2. Amon Marco, 3. Andrea. Niet gestart: Vecht Haze laar. Toto: winnend 1.70, plaats 1,30, 2.40. 1,80, koppel 15,60. trio 40,30. Achtste koers, 2600 m: 1 Yokohama (W. Veils) 3.34,7-1.22.6. 2. Yukon Cede. 3. Yvonne V. Niet gestart: Warhorse B. Toto: winnend 7,40, plaats 3,00, 3,20, koppel 56,00, trio 193,00. Totalisator-omzet 205.784.00. schaken Hoogovenstoernooi in Wijk aan Zee Twaalfde ronde Grootmeestergroep A: Hansen (Den>- Andersson (Zwe) 1/2-1/2, Karpov (Sov)-Fa- rago (Hon) 1-0, Nikolic (Joe)-Hübner (Wdl) 1/2-1/2. Agdestein (Noo)-Ljubojevic (Joe) 1-0. Van der Sterren (Ned)-Sosonko (Ned) 1/2-1/2, Piket (Nedj-Van der Wiel (Ned) 1/2-1/2, Georgiev (Bul)-Tal (Sov) 1/2-1/2. Stand: 1 Karpov 8 1/2, 2. Anderson 8, 3. Agdestein 7, 4. Georgiev 6 1/2, 5. Farago. Hübner en Tal 6, 8 Piket. Van der Wiel. Hansen en Nikolic 5 1/2,12. Sosonko 5,13. Van der Sterren en Ljubojevic 4 1/2. Grootmeestergroep B: Ligterink (Ned)- Kouatly (Fra) 1/2-1/2, Flear (Gbr)-Knaak (DDR) 0-1, Lukacs (Hon)-Douven (Ned) 1/2- 1/2, Sjeskovsky (Sov)-Riemersma (Ned) 1- 0. Brennikmejer (Ned)-Krnic (Joe) 1/2-1/2, Nijboer (Ned)-Winants (Bel) 1-0, Cifuentes (Chi)-Fedorowicz (Vst) 0-1, Sjeskovsky-Wi- nants 1-0 Stand: 1 Sjeskovsky 9. 2. Fe- dorowicz 8, 3. Nijboer en Douven 7. 5 Rear en Knirc 6 1/2, 7. Lukacs 6, 8. Knaak 5 1/2, 9. Kouatly, Ligterink en Winants 5, 12. Ci fuentes en Brennikmeijer 4 1/2, 14. Rie- mersma 3 1/2. skiën Schansspringen Gstaad 1. Ptoc (Tsj) 84 +87 meter (218.0), 2. Tepec (Joe) 81.5+86,5 (214,7), 3. Weissflog (DDR) 82,5+84 (212,3), 4. Puikkonen (Fin) 83+86 (210,3), 5. Nykanen (Fin) 81,5+85,5 (210,1), tennis Open Australische kampioenscha|>- pen in Melbourne Gemengddubbelspel, halve finales: Novotna/Pugh (Tsj/Vst)-Van de Torre/Mar ty Davis (Ned/Vst) 6-2. 7-5; Navratilova- /Gullikson (Vst)-Thompson/MacPherson (Aus) 6-3, 6-2. Damesdubbelspel, halve finales: Na- vratilova/Shriver (Vst)-Graf/Smylie (Wdl/Aus) 6-4, 6-4; Evert/Turn buil (Vst/AusFGarrison/Potter (Vst) 6-4, 6-7, 6- tafeltennis Open Engelse kampioenschappen in Brighton Dames Halve finales: China-Frankrl|k 3-0, Japan-Oostenri|k 3-0 Finale: China- Japan 3-1: Zhili-Hoshino 21-18, 21-15, Zhi- min-lshida 21-16, 19-21. 21-11. Jiao-Hoshl- no 13-21, 21-9, 22-20, lilt/Huifen-Hoshi- no/lshida 21-14. 13-21. 12-21. Heren Halve finales: China-West-Duits- land 3-1, Zweden-Zuidkorea 3-0. Finale: China-Zweden 3-0; Cal-Undh 21-19, 17-21, 21-12, Jialiang-Persson 21-19, 21-19. Longcan/Qingguang-lindh/Persson 17-21. 21-14, 21-18. ijshockey Play-offs Amsterdam-Niimegen 5-7 (0-2,3-1,2-4); Rotterdam-Tilburg 4-6 (1-2.2-2,1-2). biljarten NK bandstoten Poule A, derde ronde: Van de Ven (Eindhoven)-Vultink (Eibergen) 150-54 (15). De Bruijn (Sluiskil)-Ve<thuis (Oldenzaal) 150- 148 (28). KHjn (Dongen)-Van der Smissen (St-Willebrord) 79-150 (7). Vierde ronde: Vultink-Velthuis 150-30 (9). Stand: 1. Van der Smissen 3-6 (19,56), 2. Van de Ven 3-4 (9,76), 3. Vultink 4-6 (7.53). 4. Velthuis 4- 2(7,00). 5 De Bruijn 3-2 (5.68). 6. Klijn 3-0 (5,74). Poule B, tweede ronde: Burg man (Baam)-Pi)l (Enschede) 150-91 (14) Koorevaar (Dordrecht)-Arnouts (Etten-leur) 91-150 (15) Derde ronde: Bongers (Nlj- megen)-Koorevaar 150-94 (22). Jaspers (St- Willebrord)-Pijl 150-57 (11). Arnouts-Burg- man 150-96 (20). Stand: 1 Bongers 34» (9,57), 2. Arnouts 3-6 (9,18), 3. Burgman 3- 4 (6,60), 4. Jaspers 3-2 (9.66), 5. Koorevaar 3-0 (5.07). 6. Pijl 3-0 (4.64).

Leidse Courant | 1988 | | pagina 11