Onderwijs zonder glans en glitter —OIO/TELEVISIE CiidócSouumt WOENSDAG 20 JANUARI 1988 PAGINA 11 cht-tv op Britse hmercie-net n onze correspondent M Roger Simons) (EN Lijders aan sla- heid komen vanaf vol- i maand beter aan hun tn op het Britse commer- glevisienet. Op 15 febru- verschillende ITN- Otste Britse tv-bedrijven, >s, blijft al sedert gerui- d de hele nacht in de met name tot klokslag 6 de morgen, wanneer de brogramma's van TV- ginnen. jn de ogen van de pro- lamakers zijn de nachte- Itzendingen van Thames chte nacht-tv, omdat zij akelijk bestaan uit Ims en dingen afkom- it de Verenigde Staten itreeks, per satelliet). »s weet met oude Kojaks irel 250.000 kijkers aan te in, waarna in het Lon- de nachtelijke kijkdicht- yenwel blijkt te zakken (ider dan 50.000 februari komt er veran- Vanaf die datum blij- Irie andere Britse tv- ihappijen eveneens 's in de ether, maar dan pend met eigen werk. •Dgramma's kosten zo'n pond per uur, maar plevisie is stukken goed- aatschappijen Granada, 11, Yorkshire TV en mis- ook de commerciële tv bhotland staan al in de okken om dag en nacht programma's uit te zen even dagen in de week n proef zes maanden a zal worden onderzocht voldoende bijval hebben •n om ermee door te evisiereus Thames heeft iervonden dat nacht-tv 1 is op het gebied van re- De opbrengst daalt wel nredigheid tot de lagere fchtheid, maar daar te er staat dat er heel wei- frsoneel nodig is om de lijke uitzendingen te •gen. Verwacht wordt !TN (de gezamenlijke "sdienst van de Britse erciéle tv) binnenkort jlijke nieuwsprogram- al aankondigen. De gro- jfThames, Granada, Lon- Weekend, Central en hire) zullen deze wel op jis brengen. De BBC i met dit alles nog even Oorlog op de radio HILVERSUM De afgelopen vier jaar zond NOS-radio in totaal zes documentaire-series uit over de gevolgen van oor logvoering. Deze series werden verzorgd door dr. Hylke Tromp, directeur van het polemologisch instituut van de Rijksuniversiteit Groningen. Deze reeks wordt nu afgesloten met vijf nieuwe programma's, deze keer over de gevolgen voor de militairen zélf. Dr. Tromp: „Je voedt mensen op met belangrijke normen en waarden, als „Gij zult niet doden". In de oorlog leer je: doden moet. Je doodt vijanden, je ver moordt vrouwen, kinderen en zelfs baby's. Overleef je de oorlog en kom je terug in de burgermaatschappij, dan geldt weer dat doden per se uit den boze is. Wanneer je aan het front veel mensen, vijanden doodt, krijg je een medaille. Doe je terug in eigen land hetzelfde, dan word je opgesloten als een gevaarlijke gek". In de eerste twee uitzendingen op donderdag 21 en 28 januari, wordt vooral veel aandacht be steed aan Vietnam-veteranen. In de volgende uitzendingen bezoeken de programmamakers bekende Westeuropese slag velden: Bastogne, Ieperen, Verdun. Telkens op donderdag NOS-radio 5, 16.30 uur. Vrouwen in mannenberoepen HILVERSUM Morgen en op 28 januari brengt de RVU op Radio 5 het twee luik 'Vrouwen in mannen beroepen'. De uitzendingen zijn van 09.30 tot 10.00 uur. Alle emancipatiegolven ten spijt zijn er talloze beroepen die uitsluitend door man nen worden uitgeoefend. Zodra vrouwen doordrin gen in een typisch mannen beroep, dalen de status en het loon. Nieuw contract voor sterren van 'Dynasty' LOS ANGELES - Linda Evans, een van de sterren van de Ameri kaanse tv-serie "Dynasty", vertel de dat haar, Joan Collins en John Forsythe, contracten voor nog een jaar waren aangeboden. „Ik weet nog niet of ik volgend jaar terug keer," zei Evans. "Alles is nog in het onderhandelingsstadium." Een woordvoerster voor "Dynasty", Rachel McAllister, zei dat de toe komst van de serie zou afhangen van de wijze waarop de onderhan delingen verliepen. "Dynasty is ze ker niet bijgezet." aldus McAllister. Zij voegde er aan toe dat het fil men van het huidige seizoen tot eind maart zou doorgaan. Een be kend gezicht dat terugkeert naar de andere langlopende reeks, "Dal las", is dat van Charlene Tilton, die acht jaar lang "Lucy" speelde. Lorimar, de produktiemaatschap- pij, deelde mee dat Tilton zou mee doen aan de laatste twee episodes van dit seizoen. Zij verliet de serie twee jaar geleden om iets anders te gaan doen. Een woordvoerster van Lorimar. Barbara Brogliatti, zei dat besprekingen gaande waren over een andere opzet voor Dallas. Larry Hagman blijft echter de ge wetenloze J.R. Ewing. Het nieuwe zou inhouden dat elke aflevering van Dallas een op zichzelf staand stuk wordt, met begin, midden en einde, aldus Brogliatti, die er aan toevoegde dat Dallas evenmin werd bijgezet. TELEAC: DRUK BAASJE IN OMROEPLAND HILVERSUM Appetijtelijke koppies, schitterende decors, een showparade eerste klas met de bekende Nederlanders op de voorgrond, zijn zaken waar Te- leac geen geld en moeite aan spendeert. Dat laat ze over aan de omroepen, die in de dage lijkse strijd om de kijkcijfers el kaar met deze bijzaken de loef proberen af te steken. „Vroeger doolden wij ook rond in het televisie-wereldje. De magie van het Gooise had ons eveneens betoverd. De glans en glitter zijn verbleekt; wij ma ken nu slechts gebruik van de hulpmiddelen die hier voorhan den zijn. We hebben de show van de Gooise matras achter ons gelaten hebben', meldt Zwollenaar Sietse Zuiderbaan, hoofd in- en externe betrekkin gen van Teleac, die er alles aan gelegen is om zijn stichting uit het „kwade daglicht' der Hil- versumse oppervlakkigheid te halen. De „story' van een suc cesvolle onderwijsinstelling, die sinds haar ontstaan 25 jaar gele den zelf is uitgegroeid tot een bekende Nederlander. Uit dit drukke baasje is een produktie gekomen waar menige omroep een puntje aan kan zuigen. Bij na alle 270 cursusprogramma's, enkele co-produkties met de BRT of de BBC daargelaten, is het resultaat van eigen hand en ontsproten uit de eigen creatie ve geest. De mediawet van WVC-minister Brinkman in uitvoering: Nederlands pro- dukt, educatief en cultureel verantwoord. „In het begin dachten wij cur sisten te trekken door bekende „koppies' als cursusleiders aan te stellen. Flauwekul. Die aan pak kwam niet erg geloofwaar dig over; een cursus is geen pak wasmiddel, die door de overtui gingskracht van bijvoorbeeld „Zeg 'ns AAA'-dokter Lydie van der Ploeg verkocht moet worden. Een cursus moet het op eigen kracht zien te halen. Vakmensen zeggen onze leer lingen meer dan een Mies Bouwman die naast verstand van presenteren ook ineens van alles schijnt te weten over, ik noem maar een voorbeeld, port rettekenen. Zo hebben wij in het begin voor de cursus Espe ranto' gebruik gemaakt van Van Kooten en De Bie. Dit symplis- tische duo maakte deze wereld taal tot een belachelijke aange legenheid, terwijl esperantisten heel serieuze mensen zijn; een soort wereldverbeteraars en die dulden het niet dat hun ideaal belachelijk wordt gemaakt'. Het inschakelen van VIP's was dus geen onverdeeld succes. „Pure waanzin. Laat deskundigen hun verhaal maar doen'. Deze koersverandering heeft Teleac geen windeieren gelegd. Kwamen in het begin op de cursus Esperanto met het edele duo Van Kooten en De Bie slechts 1800 mensen af, de hui dige cursussen leveren duizen den trouwe gegadigden op. „De laatste jaren, een enkele uitzon dering daargelaten, kunnen wij uitsluitend bogen op bestsel lers'. Het zilver wordt dit jaar gevierd met grote veranderin gen. Teleac krijgt samen met haar tv-collega's zonder leden het derde Nederlandse televi- Het inschakelen van Van Kooten en De Bie als leraren Esperanto was geen onverdeeld succes. FOTO: ROEL BAZEN/VPRO sienet onder haar beheer. Sa men met RVU en NOT wordt deze vernieuwing bezegeld door een educatief verbond te vor men. „Waarschijnlijk, of het nu over een paar maanden of vier jaar is, zullen wij met z'n drieën omgesmolten zijn tot één educa tieve omroep', beschrijft Zui derbaan de nakende toekomst. Multi-mediaal En nu cd's en video-films niet meer uit het dagelijks leven weg te denken zijn, zullen deze technologische „grapjes' ook deel uit gaan maken van het multi-mediale onderwijspakket dat Teleac biedt. Want dat mag duidelijk zijn: Teleac handelt niet langer alleen maar in tele visie-uitzendingen, maar brengt complete schriftelijke cursussen op de markt, geeft boeken uit, houdt studiebijeenkomsten in den lande, organiseert reizen met een educatief en cultureel tintje naar het buitenland, komt ook via de radio in de ether en laat extra studiemateriaal op grammofoonplaten en cassette bandjes opnemen. Teleac is niet langer de enige die zich met „onderwijs-op-afstand' bezig houdt. Zelfverzekerd meldt Sietse Zuiderbaan: „Ik durf te beweren dat Teleac de markt heeft opengebroken voor schriftelijk onderwijs. De con frontatie met een cursus op te levisie schrikt mensen wakker. Wij zetten mensen in een strak cursuslijf. Elke week zijn er twee tv uitzendingen, waarvan één herhaling. Radio 5 neemt ook een deel voor z'n rekening. Les niet geleerd of een paar weken de media niet gevolgd, betekent dat je achterop raakt. Want wij lassen niet even een rustpauze in. Wij gaan door". „Als mensen dat ritme eenmaal te pakken hebben, weten ze precies waar ze aan toe zijn. Wij geven ze een basis voor een schriftelijke vervolgopleiding. Zo'n ondergrond is noodzake lijk, want vergeet niet dat het ongelofelijk moeilijk is om he lemaal in je eentje te studeren. De meeste mensen houden dat niet vol. Je moet over een ijze ren discipline beschikken, want er is niemand die je een duwtje in je rug geeft of vraagt of je je huiswerk al hebt gedaan'. Pittig Deze woorden werpen een heel ander blik op het onderwijs wat Teleac Nederland biedt. Een klein steekproefje wijst uit dat veel mensen denken dat Teleac voornamelijk leuke, ontspan nende cursusjes geeft, zoals handwerken en tekenen; cur sussen zonder dwang, zonder diploma, zonder prestige. „Leuk als mensen aan onze cursussen plezier beleven, maar daar zijn ze natuurlijk niet in eerste instantie voor bedoeld. Mensen die daadwerkelijk aan het werk gaan, zien gauw ge noeg in dat het niet alleen maar lollig is, maar vaak bijzonder pittig. De cursussen laten niet voor niets veel drop-outs zien; veel mensen halen de eind streep niet, geven halverwege op omdat ze het niet op kunnen brengen in het strakke regime van ons cursuspakket mee te gaan. Veel mensen zijn impul sief. Zeggen: „Leuk. dat wil ik ook leren', maar volhouden, ho maar. ageert Sietse Zuiderbaan. Teleac viert geen vijfde lu strum, maar hoopt dit jaar een mooi jubileumgeschenk in ont vangst te mogen nemen. Eind 1988 wordt de 2,5 miljoenste cursist verwacht. JANINE STOUGIE NEDERLAND 1 VOO 15.30 Seabert, tekenfilmserie. Afl.: Verfoeilijk valse foto's 15.45 De Grote Meneer Kaktus Show, met Peter Jan Rens 16.15 IS Crossbow, jeugdserie. Afl.: De alchemist. Willem Teil rijdt toevallig tegen een boomtak en stort be wusteloos neer. Hij wordt wakker in het kasteel van Vogel, de alchemist. Vo gel, die verliefd is op Elea nor, stelt Teil een ruil voor: een prachtige kruisboog tegen Eleanor. Tell weigert en wordt in een kerker ge worpen, alwaar hij in con tact komt met Frangois 16.40 Dynasty, Amerikaanse tv- serie. Afl.: Een liefde om niet te vergeten (1) NOS 17.30 ViS-Journaal VOO 17.46 Veronica Sport, sportma- gazine met Simone Wiegel 18.08 Family ties, Amerikaanse comedyserie. Afl.: De eni ge echte (2). Alex verkeert in een lastig parket nu hij verliefd is geworden op El len, het kamergenootje van zijn vriendin. Ellen heeft inmiddels vergevor derde trouwplannen met haar eigen vriend en dus besluit Alex alles op alles te zetten om het huwelijk te dwarsbomen TELEAC 18.30 Rockschool II, les 1 VOO 19.00 Pompy de Robodoll, ani matiefilm. Afl.: De speel goedwinkel 19.05 Countdown, poppro gramma met o.a. gesprek ken met Sky Channel-vj Pat Sharp, Mark King van Level 42, het ruimtewezen Alf en Ben Liebrand, ma ker van de mini-mix,die nu in de top 40 staat. Verder een optreden van de Ne derlandse groep „I've got the bullets". Presentatie: Jeroen van Inkel NOS 20.00 xJournaal en weerover- zicht SOCUTERA 20.28 Samen kiezen, film van de Stichting Werkensrode VOO 20.33 Moonlighting, Amerikaan se komische detective-se rie. Afl.: De dame met het misvormde gezicht. Een gesluierde dame huurt Maddie en David in om t Ondertiteling via TeleTekst. s Tweetalige of stereo-uitzen- [Zwart/wit-uitzending. KT Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. .ai Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. Frank Harbert op te spo ren, een man waar ze ooit veel van hield. Toen zij ver liefd werd op een ander heeft hij haar verminkt door zoutzuur in haar ge zicht te gooien. Maddie en David nemen de opdracht aan, maar raken al snel verwikkeld in duistere za ken 21.27 Verona, satirisch pro gramma met Harry Ver- meegen en Henk Spaan 21.50 Nieuwslijn, actualiteiten rubriek. Presentatie: Jaap van Meekren en Ruud Hendriks 22.25 Veronica's voetbalfeest. Sport met show, videoclips en de verkiezing van de Voetballer van het Jaar. Presentatie: Harry Ver- meegen 23.10 Pin Up club, erotisch ma gazine van Jef Radema kers NOS 00.05 Journaal 00.10-00.15 Nieuws voor doven NEDERLAND2 FEDUCO 17.40 Dag dokter, les 5 NOS 18.10 Trekking van de Staatslo terij (3) 18.15 Nieuws voor doven 18.30 Sesamstraat 18.45 j!Jeugdjournaal 19.00 Journaal PP 19.12 Uitzending van het CDA NOS 19.22 Van Gewest tot Gewest, regionaal magazine 20.00 tWie, wat, waar en hoe laat, informatief program ma 20.20 Avondvoorstelling: Op nieuw beginnen (Slingre valsen), Deense speelfilm uit 1981 van Esben Hoi- lund Carlsen. Karen en Jens, beiden gescheiden, ontmoeten elkaar aan het eind van de zeventiger ja ren. Volwassen geworden in die periode, kennen zij hef handboek van aan trekken en afstoten, de losse relaties en de ver schillende sexuele technie ken uit hun hoofd. Hun ex- partners draaien nog steeds om hen heen en hun kinderen begrijpen er niets meer van. Maar on danks hun cynisme en hun desillusies vinden Jens en Karen de moed om samen opnieuw te beginnen 22.00 Studio Sport 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag 23.00 Avondvoorstelling: Déja vu, tv-film van Jorge Hoogland over het bijzon dere contact tussen een oma en haar kleindochter. Met o.a. Elise Hoomans. Tamar Baruch en Frank Rigter 23.30-23.35 Nieuws voor doven ite z°'22 Varhalen en legenden (Tall ta les and legends), negendelige Èmerikaanse tv-serie naar een ee van Shelley Duvall. All.: John Henry Klimop, tienermagazine over life-style en cultuur (herh.) Nieuws in teletekst Tik Tak, kinderserie (herh.) Plons. Afl.: Plons en de Spreeuwen (herh.) Chocky's uitdaging (Chocky's challange, 2), zesdelige Engel se science-fictionserie van Bob Blagden, gebaseerd op de lboeken van John Wyndham •Kilimanjaro, wekelijks nieuws programma voor tieners met ^reportages, portretten en gas- Cn in de studio. Presentastie: ariet Vandebos Mobiele mensen, automagazi- ditmaal een vergelij- ende test Turbo Diesels: Toy- •ta, Camry. Renaul 25 en Fiat ïroma; Dossier: Vierwielstu- ing; Reclamefilms over auto's; 'ortret van een autojournalist, itie: Danny Verstraeten ingen en program- iurloisie, Hilaire Sfeermaec- ers, kaarsenfabrikant, geeft in in hoffelijkheid magic of David Copper- Id, goochelshow met David ipperfield. Gast: Ann Jilian ie schrijft die blijft, literair [magazine met James Clavel, auteur van o.a. Shogun, tijdens zijn bezoek aan België; Koos Zomeren stapte van het thrillergenre over op het literai re; Bob van Laerhoven schreef een verhalenbundel waarin zi- [geuners centraal staan. Pre sentatie: Martin Coenen [Uitzending door derden: pro gramma van de Katholieke Te- Radio-Omroep 05 Nieuws en Coda: Ron deel, van Jean-Pierre Rawie I Zonen en dochters (Sons and Daughters), Australische tv-se rie met Peter Phelps, Pat Mc Donald, Tom Richards, e.a. Lynn vraagt zich af of haar hu welijk met Kevin nog een toe komst heeft 19.23 Intermezzo: Ik wist niet. van Jef van Hoof, uitgevoerd door Koen Crucke, zang en Mare Matthijs, piano (herh.) 19.25 Oshin, Japanse tv-serie van Yukiko Okamoto. en Sugako Hashida. Met Ayako Kobayashi en Shiro Ito 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 Nieuws 20.10 Kwidam, videospelletje met Marleen Gordts 20.15 [The Philadelphia etory, Amerikaanse speelfilm uit 1940 van George Cukor. Met Cary Grant, Katherine Hepburn, Ja mes Stewart e.a. Tracey Lord staat op het punt te trouwen met George Kittridge, als plot seling haar ex-man Dexter Ha ven opduikt. Tracey is woe dend. maar haar moeder, zus en oom ontvangen Dexter met open armen 22.05-22.20 Bijleren, een nieuwe kans, 10-delige serie. Afl. 1: Frangois en Marietta (herh.) RTBF 1 17.15 Nouba nouba, kinderprogram ma met tekenfilms en de ver borgen camera, boekenru briek; Noubactif en Noubana- 18.30 Carrefours, gevarieeerd pro- 19.00 Journaal 19.03 Ce soir, regionaal journaal 19.26 Quick et Flupke, tekenfilmse rie 19.30 Journaal 20.00 15e Festival international du cinéma de Bruxelles 1988, im pressie 20.05 Strip tease, satirisch program- 21.05 Toutes griffes dehors, zesdeli ge Franse tv-serle met Sophie Desmarets. Serge Avedikian, Jacques Frangois e.a. Afl. 1: Rue de la paix. 22.00 Coup de film, filmrubriek. Pre sentatie: Terry Focant 22.10 Cargo de nuit, cultureel maga zine. Presentatie: Jean-Louis Sbille 22.50 Nationale Loterij 22.55 Laatste journaal 23.25-23.35 Le coeur et l'esprit, ka tholieke magazine DUITSLAND 1 Chance für ein bisschen Glück, reportage over de be hoefte van het gehandicapte kind aan menselijke warmte Die Spielbude, kinderpro gramma met Gina Stephan Tagesschau Abenteuer in Vancouver, Ca nadese tv-serie Hallo Jerry Lewis, tv-serie Tagesschau Hier und Heute, regionaal ma gazine Praxis Bülowbogen, tv-serie Programma-overzicht gjTage8Schau Schwarz Rot Gold: Schwarzer Kaffee, tv-film van Theo Mez- ger. Met Uwe Friedrichsen, Siegfried Kernen, Edgar Bes- 22.00 Brennpunkt, actualiteiten 22.30 Tagesthemen 23.00 Jürgen von Manger: Also aaiihrlich... Afl.: Tote Fische im Rhein en Die autorische Erzie- hung (herh.) 23.45 Tagesschau 23.50 [Der Draufgünger (Boom town), Amerikaanse speelfilm uit 1939 van Jack Conway. Met Clark Gable, Spencer Tracy, Claudette Colbert e.a. 01.45 Bamy Bër, tekenfilmserie 02.00-ca.06.00 ARD-Sport extra: In ternationale tenniskampioen schappen Australië, recht streekse reportage van de hal ve finale dames enkelspel DUITSLAND 2 Heute Heidi, tekenfilmserie Hals über Kopf, tv-serie Heute m Tele-lllustrierte Die Wicherts von nebenan, tv- serie. Afl.: Sonnige Aussichten Lottotrekking Programma-overzicht Heute Doppelpunkt-Gesprflch: Morgen noch gelebt? Studio- gesprek met jonge mensen over levensdoelen en de kan sen op verwezenlijking ZDF-Magazin. Informatie en opinies Der Denver-Clan (Dynasty). Amerikaanse tv-serie Heute-Journal, actualiteiten Kontext: Gehversuche, repor tage over protestantse ge meenten in Vietnam [Die Anstalt, Duitse speelfilm uit 1978 van Hans-Rüdiger Mi- now. Met Susanne Granzer, Wolfgang Preiss, Gerd Baltus DUITSLAND 3 Telekolleg II: cursus Engels Sesamstraat Aktuelle Stunde, regionaal magazine met sport en nieuws Gesucht - gefunden West 3 aktuell Wissenschaftsshow: Lust und Leid sus biochemischer Sicht, informatief wetenschap pelijk programma over het on derzoek naar het ontstaan van lustgevoelens Stillegung, documentaire over het sluiten van staalbedrijven en de daaruit voortvloeiende leegloop van hele gebieden Laatste nieuws ^ngelan^^J BBC 1 15.20 Wednesday matinee: Isabel's choice, Amerikaanse tv-film uit 1981 van Guy Green. Met Jean Stapleton, Richard Kiley, Peter Coyote e.a. 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met 'Pinny's house en Animal fair", 'Laurel Hardy", "Jackanory", "The whistling princess and other stories', 'Wizbit' en "Yogi Bear' 18.00 New8round, jeugdjournaal 18.10 White peak farm (2), driedelige serie over een boerenfamilie, gezien door de ogen van een zestienjarig meisje 18.35 Neighbours, Australische tv- serie met Francis Bell, Dasha Blahova, David Clencie e.a. 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Wogan, praatprogramma met Terry Wogan 20.35 The clothes show, modema gazine gepresenteerd door Se- lina Scott 21.00 B3 Dallas, Amerikaanse tv-serie met o.a. Barbara Bel Geddes, Victoria Principal, Larry Hag man en Linda Gray 21.50 Points of view, kijkersreaties 22.00 Journaal, rogionaal nieuws en weerbericht 22.30 C3Q.E.D. Documentaireserie. Afl.: Your child's diet on trial, waarin aandacht voor de vraag of het groeiende aandeel van snackbar-voedsel in het voe dingspatroon van kinderen kan lijden tot slechte schoolpresta ties en jeugdcriminaliteit 23.00 Sportsnight. Met o.a. de Litt- lewoods voetbal-cup 00.40 Weerbericht BBC 2 16.00 Nieuws en weerbericht 16.03 Wide world 16.50 Nieuws en weerbericht 17.00 Catchword, quizprogramma met woordspelletjes 17.30 EVictorian kitchen garden. Afl.: Januari (herh.) 18.00 The exhibition gala, samen vatting van het schaatsgala als afsluiting van de EK kunst schaatsen in Tsjechoslowakije 18.30 Holiday '88, informatief pro gramma over vakantiezaken Sierh.) ir|( Bogarde-cyclus: Hot enough for June, Engelse speelfilm uit 1964 van Ralph Thomas. Met Dirk Bogarde, Sylva Koscina. Leo McKern 20.40 Rock and Roll Years: 1956, eerste uit een serie muzikale programma's met nieuwsfeiten en muziek uit een bepaald jaar. Ditmaal met o.a. Bill Ha ley. Elvis Presley en Lonnle Donegan (herh.) 21.10 Antenna, wetenschappelijk magazine 22.00 M*A*S*H\ Amerikaanse co medyserie met Alan Alda, Lo- retta Switt e.a. Afl.: Mail call again 22.25 ECampaign (3), zesdelige dra maserie met o.a. Penny Dow- nle en Jeremy Clyde 23.20 Barbara Dickson. Tournee van deze zangeres, waarin ze o.a. West-lerland, Zuld-Wales en Lincolnshire aandoet 23.50 Newsnight, actualiteitenmaga- 00.35 Weerbericht SKY CHANNEL 16.00 I Pop Formule, popprogram ma met Matrijn Krabbé 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 Batman, jeugdserie 18.30 I Dream of Jeannie, comedy- 18.57 Europees weerbericht 19.00 My Favourite Martian, come dyserie 19.30 Time Tunnel, science-fiction- 20.25 A Country Practice, dramase- 21.27 Europees weerbericht 21.30 Police Story, misdaadserie 22.25 Snow Report 22.30 International Motorsports 23.35 Paris to Dakar Rally, reporta ge 23.50 Roving Report 1988, actualitei tenrubriek 00.20 s Pop Formule 01.17-01.20 Europees weerbericht SUPER CHANNEL 16.00 Nino Firetto Totally Live, pop programma 17.00 Formula One, popprogramma met John Leslie 18.00 Super Sonic, popprogramma met Amanda Redington 19.00 Going for Gold, quizprogram- ma met Henry Kelly 19.25 Europees weerbericht 19.30 Armchair adventures, natuur- documentaireserie. Afl.: Afri can Hunter 20.30 The Hot Shoe Show, amuse mentsprogramma met Wayne Sleep 21.00 Cassie Co, misdaadserie 22.00 Super Channel News 22.25 Europees weerbericht 22.30 Super Sport 23.25 Gillette Soccer Scene, voet baluitslagen 23.30 Europees weerbericht 23.35 Tomorrow's World, weten schappelijk magazine 00.00 World of Photography 00.30 Super Sonic 01.30-02.30 Formula One MTV EUROPE 00.00-24.00 Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Maiken Wexo. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day. 16.30- 17.00 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladium in New York. 19.00- 19.30 Remote control, spelpro- gramma. 22.00-23.45 US Top 20 video countdown. 00.00- 00.30 Club MTV (herh.) TV 5 16.05 Temps Présents 16.55 Musique Classique 18.00 Récréation 18.40 Des Chiffres et des Lettres 18.55 Nieuwsoverzicht 19.00 Test, amusementsprogramma 19.55 Le Course autour du Monde 20.50 L'Orchestre 21.00 Tell Quel 21.20 Jazz a Montreux. Optreden van Ray Charles 22.00 Journaal 22.30-23.30 Continents Francopho- NEDERLAND 1 huisvrouw 10.55 Televisie fruitmand, muziekprogramma FEDUCO 11.10- 11.30 De nije skoalle (3) NOS 13.00 Nieuws voor doven EO 16.00 De reu zen van het woud, documentaire 16.25 Lassie, Amerikaanse kinderse rie. Afl. 1: Lassie en de zeemeeuw 16.50 Kinderkrant, kinderprogramma NOS 17.30 ViS-Journaal EO 17.46 Tijdsein-Buitenland, actualiteiten DUITSLAND 1 09.45 ZDF-info Arbeit und Beruf 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 Schwarz Rot Gold: Schwarzer Kaffee 12.10 ZDF Magazin 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Tages schau 15.20 [The munsters, Ameri kaanse jeugdserie 15.45 Unterneh- men Arche Noeh: Natur zum Anfas- sen, reportage over een natuurbe schermingskamp 16.15 ARD-Sport extra. Tennis vanuit Australië: Halve finale dames enkel 17.15 Tagesschau 17.25 Kommis8ar Zufall, tv-serie DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 13.15-13.30 ZDF-info 15.50 Programma-over zicht 15.55 Heute 16.00 Muppet-Ba- bies 16.25 Barbapapa 16.30 Die Dreibeinigen Herrscher, sf-serie 16.55 Heute 17.10 [s Tele-lllustrierte 17.45 Matlock, misdaadserie BBC 1 07.35 [Edgar Kennedy 07.55 Weer bericht 08.00 Breakfast time 09.30 Laverne and Shirley 10.00 Nieuws 10.05 Open air (1) 10.20 Kilroy 11.00 Nieuws 11.05 Going for gold, spel- programma 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Open air (2) 13.00 Nieuws 13.05 Daytime live, lunchmagazine 14.00 Journaal en weerbericht 14.30 Neighbours, tv-serie 14.50 Going for gold 15.15 The British Film: The Maggie (High and dry), speelfilm uit 1953 16.50 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 DJ Kat Wake-Up Club 07.35 DJ Kat Show 08.35 s Sky Trax 12.55 Another World 13.50 Paris to Dakar Rally 14.05 Roving Report 14.35 City Lights 15.05 Transformers 15.30 Bailey's Bird 16.00 is] The Great Vi deo Race 17.00 DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Supertime 08.00 Nino Firetto 09.00 Sons Daughters 09.25 Play Golf 09.50 Everyday Yoga 10.00 Make it Pay 10.30 Cinnamon 11.00 Jim'll Fix it 11.30 The Orchestra 12.00 River Journeys 13.00 Going for Gold 13.30 Sons Daughters 14.00 Van der Valk 15.00 Supertime 16.00 Nino Firetto 17.00 Formula One CHILDREN'S CH. 06.00 Jack in the box 07.00 Rousta bout 09.30 Stories without words 10.30 Jack in the box (herh.) 11.00 Storytime 12.00 Jack in the box 14.00-16.00 Roustabout (herh.) RADIO 1 leder heet uur nieuws (NOS). 16.05 EO: Tijdsein 18.45 De vlucht van Hamid, hoorspel. 18.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 19.02 NOS: Hobbyscoop. 19.30 Akkoord. 20.02 Langs de lijn. 22.02 NOS Podium van de Neder landse Lichte Muziek. 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Volgspot. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 04.02 Clair Obscur. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07-07.00 Vandaag... donderdag RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NCRV: De wereld zingt Gods RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VPRO: Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands RADIO 4 18.02 AVRO: Je hoort nog 's wat. 19.00 Het woord aan de muziek. 20.00 Nieuws. 20.02 Residentie Orkest. 22.00 Voor het stil wordt en wat later RADIO 5 18.10 TROS: TROS Kinderforum. 18.20 PP: Uitzending van de PvdA. 18.30 TROS: Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 FEDUCO: Medelanders Neder landers. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op woensdag. 18.30 Moker. 19.00-20.00 Rijnsburg Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT-Combo. 19.10 Actueel. 01.33 Accordeon en Vlaamse liedjes. 20.03 In de club: Jazz. 21.03 Filmmuziek. 22.10 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee BRT 2 17.10 Rijswijckfoon. 19.10 Dansvergunning. 22.05 Jazz Kaffee. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 De rommelpot (37). 19.00 Symposium. 19.45 Jazz Criss-cross. 20.30-23.45 Musica Antlqua. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto in? AVRO aan! 09.05 Arbeidsvitaminen. 11.50 Uit het plakboek van de re- 12.05 Oe burgemeester is Jarig. 14.05 Koperen Ko en Nikkelen Nelis. 16.05 KRO: Echo-Magazine RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS)\ 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag...donderdag. 08.03 Hier en Nu. 08.54 Ontmoeting. 09.03 Wie weet waar Willem Wever 10.03 Plein publiek. 11.30 De familieshow. 12^0 Mlddagpauzedienst. 13.03 Hier en nu. 13.20 De lopende band. 14.03 Mixer. 15.03 NCRV coupe soleil 17.03 VOO: Hollandse hits RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: De havermoutshow. 09.03 Tros gouden uren. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 De nationale hitparade top 100 RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 VOO: Ochtendstemming. 09.00 Veronica's meesterwerken. 11.00 Muziek voor miljoenen. 13.02 Nederland Muziekland Klas siek. 14.00 EO: Metromonium in Konsert. 15.30 Zeggen en schrijven. 16.00 VPRO: De beweging RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Vrouwen in mannenbe roepen. 10.00 KRO: Kiekeboe. 10.15 De zonnebloem. 10.55 Boekenwijsheid. 11.00 De 50+ seniorenshow. 12.00 Nieuws. 12.05 Kruispunt. 12.25 Vertel me wat. 12.30 Da Capo. 12^3 In gesprek met de bisschop. 13.00 Nieuws. 13.10 Echo buitenland. 13.30 De Derde Wereld. 14.00 O kwadraat. 14.20 Zin in muziek op 5. 14.40 Jonge gasten. 15.00 Het dossier. 16.00 NOS: Zo kan het ook. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchuur. Omroep Rijn land: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 10.30-12.00 Voor senioren. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 07.00 Och tendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchprogramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08-20 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor. 14.03 Klapstoel. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 09.00 Muziek boetiek. 10.03 Parkeerschijf, bont magazine. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Roddelradio. 14.00 Hitbox. 17.00 Focus 17.10 Amazone. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee Frangaise. 10.00 Schoolradio. 11.00 Matinee 2 - Concertant. 12.05 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.25 Russische pianomuziek. 15.15 Symfonische suites. 16.35 Wel thuis.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 11