Uitzending zou veel misverstanden oproepen Aan de voorkant de school in, aan de achterkant er weer uit ALLEEN VERZET VAN PSP TEGEN BEZOEK LUBBERS AAN ISRAËL Grote bezwaren' tegen notitie over aids-test Pleidooi voor groeps- meditatie in ziekenhuis t BURGERLIJKE STAND BINNENLAND/BUITENLAND CeidaeComcmt DINSDAG 19 JANUARI 1988 PAGlfp CDJA tegen knipkaart voor studenten DEN HAAG De jongeren binnen het CDA zijn niet blij met het knipkaartsysteem voor universitei ten, hogescholen en de open universiteit, dat hun par tijgenoot minister Deetman van onderwijs 1 septem ber 1990 wil doorvoeren. Het idee is een ballonnetje dat maar snel moet worden doorgeprikt, aldus het CDJA in een reactie op het knipkaart-plan van de minister. Met dat systeem met inschrijvingspunten kan de student straks weliswaar zelf bepalen met welk vakkenpakket hij afstudeert, maar de studie duur wordt er wel heel beperkt door. De student komt in de problemen als hij bij voorbeeld door per soonlijke omstandigheden de tentamens niet haalt. Volgens de CDA-jeugd zit het bedrijfsleven ook niet te wachten op mensen die nooit verder dan hun boekjes en studeerkamer hebben gekeken. EDE - Waarom alleen de traditionele diensten en bezinningsbijeenkomsten op zondagochtend en bijvoorbeeld geen geleide meditatie? M. Bokslag, algemeen directeur van een ver pleeghuis in Haarlem, vroeg zich dit gisteren af op een bijeenkomst van de Nationale Ziekenhuisraad in Ede over de geestelijke verzorging. Vol gens haar zouden zorgverleners de patiënt ook kunnen opdragen dage lijks naar het stiltecentrum te gaan, „zoals we hem ook zijn dagelijkse portie medicijnen geven". Ze vindt dat het zomaar langs de bedden gaan door geestelijke verzorgers weinig zin heeft. Wel moet de instelling een dui delijk aanbod aan geestelijke verzor ging hebben,desnoods ingebed in het spreekuur op de polikliniek. Bokslag ziet de geestelijk verzorger als lid van het behandelteam, terwijl hij ook zal moeten worden betrokken bij de voorbereiding en de uitvoering van het beleid. Een Amerikaans onder zoek heeft uitgewezen dat patiënten die extra aandacht krijgen van de geestelijke verzorging gemiddeld twee dagen korter in het ziekenhuis liggen dan patiënten die de „stan- daard"-behandeling en -begeleiding krijgen. Valsemunter aangehouden jelle aan den IJssel aange houden die ervan wordt verdacht voor ruim veertig duizend gulden aan valse bankbiljetten te hebben vervaardigd. Daarnaast zou hij zich schuldig hebben ge maakt aan de diefstal van rijbewijzen en paspoorten die hij bij het inwisselen van het valse geld gebruik te. De man werd aangehou den nadat hij op een geld wisselkantoor in de hoofd stad valse bankbiljetten van 25 gulden wilde inwisselen. Nefarma dreigt apothekers met juridische stapj^. UTRECHT Nefarma, de Nederlandse Associatie van de Farmaceutische Industrie, zal „alert" zijn op apothekers die zonder toestemming van de huis arts en zonder de patiënt te informeren een recept wijzigen om zo een goed koper geneesmiddel te le veren. Als een apotheker op eigen houtje een dok tersrecept verandert, zal Nefarma juridische stap pen tegen hem nemen. De associatie schrijft dit in een brief aan de Neder landse apothekers. De aanleiding is een adverten tie van de ministeries van WVC en economische zaken waarin patiënten werd opge roepen alleen genoegen te ne men met zo goedkoop mogelij ke medicijnen. Volgens A. Cox, voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter Bevordering der Pharmacie (KNMP) heb ben de apothekers de brief kc van Nefarma „naast ziclAD gelegd". „We hebben te pal met de Merkenwet en ijake op de GeneesmiddelenvFoat: ning. De eerste doorbrei^ tei niet als ik de koper joorl hoogte breng van de wig in Als de patiënt om een geft per middel vraagt is hij|bel op de hoogte. En wat de He de betreft volgen wij j}tro' cept wel degelijk nauwfd, als wij een farmaceutiscitge: valent geven. Een middjde dat qua samenstelling eipr d hetzelfde is, maar een jArti naam heeft". stee Gesprekken met ouders van chronische spijbelaars leerden dat het meestal om terugge trokken kinderen gaat, die vaak grote problemen met hun ouders, leraren en andere leer lingen hebben. FOTO: ARCHIEF CHRONISCH SPIJBELEN NOODSIGNAAL TERUG GETROKKEN KINDEREN LEIDEN - „Ik breng haar aan de voorkant de school in, maar in vijf minuten is zij er aan de achterkant weer uit", verzucht een moeder. „Ik kan toch niet met mijn auto de klas in rijden?" Twee van elke vijf leer lingen in het voortgezet onderwijs zeggen dat zij wel eens spijbelen. Meest al blijft dat verzuim be perkt tot een klein aantal lesuren. Toch zijn er naar schatting 25.000 kinderen in de leeftijd van twaalf tot zestien jaar die meer buiten dan binnen de school te vinden zijn. Zij worden wel de chronische spijbelaars genoemd. Over deze groep was tot nog toe weinig bekend. Reden voor dr. A. Hauber en drs. L. Toornvliet van de afdeling jeugdrecht van de Rijksuni versiteit Leiden om samen met drs. C. Senten van het Riagg- Zuidhage een onderzoek in stellen naar chronisch spijbe len. Gesprekken met vijftien ouders van deze spijbelaars leerden dat het meestal om te ruggetrokken kinderen gaat, die vaak grote problemen met hun ouders, leraren en andere leerlingen hebben. Sommige ouders controleren het schoolbezoek van hun kin deren en geven straf als zij de lessen verzuimen. Het is ech ter lang niet altijd zo dat de ouders het schoolbezoek sti muleren. „Wat heeft die school voor nut. Je wordt toch werkloos", krijgen sommige spijbelende kinderen thuis te horen. De voor het leveren van prestaties zo noodzakelijke werksfeer ontbreekt geheel omdat de ouders geen zin heb ben in het werk dat zij doen of totaal geen interesse voor de school hebben. Keihard „Als je vaak weg blijft van school, verlies je het contact met je leeftijdgenoten", zegt Hauber, „maar loop je ook een achterstand op waardoor het moeilijk wordt de lessen te blijven volgen. Het is gewoon zo, dat als je een tijdje weg bent, je er niet meer bijhoort. Daar komt bij dat kinderen onder elkaar keihard kunnen zijn. Er wordt veel gepest en getreiterd waarbij sommigen altijd het mikpunt zijn. Daar door gaan sommige kinderen opzien tegen het naar school gaan". In andere situaties worden de problemen veroorzaakt door dat het onderwijs niet bij de leerlingen past. „Zij kunnen de leerstof niet aan", consta teert Hauber. „Vaak is hen na de lagere school verkeerd ver volgonderwijs geadviseerd. Daardoor kunnen kinderen die op de lagere school onop vallend en meegaand waren in het voortgezet onderwijs pro blematisch worden. Daar komt bij dat zij op een moeilijke leeftijd zijn, waarin zij zich tot een zelfstandig persoon ont wikkelen". De problemen beginnen echter lang niet altijd bij de puberteit. Hauber: „Sommige chronische spijbelaars zijn thuis altijd als het zorgenkindje gezien. Soms gaat het om een MBD-kind, een kind met een lichte her senbeschadiging als gevolg van zuurstofgebrek bij de geboorte. Crimineel Eén spijbelaarster leed aan de eetstoornis anorexia nervosa, In de helft van de situaties is de opvoeding alleen in handen van de moeder, die gescheiden is. Vaak zijn de moeders erg jong of erg oud". Scholen zijn meestal niet snel met maatregelen tegen spijbe laars. Het wegblijven van een lastpak komt de schoolleiding vaak niet slecht uit en met het huidige dalende aantal leerlin gen zal een school een leerling ook lang niet zo snel-meer van school sturen. De scholen zijn vaak ook niet snel met het waarschuwen van de ouders. Hauber: „Het is voorgekomen dat ouders pas na zes maanden hoorden dat hun kind de school niet meer bezocht. En het is niet uitzon derlijk dat een school pas na een afwezigheid van een week contact opneemt met de ouders van een leerling- Intussen brengt het kind de tijd door bij vriendjes of gaat in de stad zwerven om pas na schooltijd naar huis te komen. Als de moeder werkt en vroeg moet opstaan merkt zij vaak niet eens dat het kind niet naar school gaat". waardoor zij veel te zwak was om naar school te gaan. Deze problemen worden vaak veel te laat gesignaleerd". „De kinderen komen vaak wel bij het Riagg terecht, maar in het algemeen gebeurt dit nog te weinig. Chronisch spijbelen komt vaak voor in de lagere sociale milieus, waar de bar rière om naar een hulpverle ner te gaan het grootst is. Je wordt daar voor gek aangezien als je naar een psycholoog gaat. Een probleem is ook dat veel therapieën sterk verbaal zijn ingesteld, terwijl het gezin van de spijbelaar erg karig is in zijn woordgebruik. Er worden wel pogingen gedaan om de kloof tussen hulpverle ner en de spijbelaars en hun gezinnen te verkleinen. Te veel komt het echter nog voor dat de spijbelaar in zijn vet gaar kookt Wantrouwen „In de gezinnen van de spijbe laar heerst meestal onverschil ligheid en wantrouwen", gaat Hauber verder. „Zij zijn aan gewezen op een uitkering of een laag inkomen. De strijd om het bestaan is er vrij groot. Maken gewone spijbelaars zich nog al eens schuldig aan crimi neel gedrag, bij chronische schoolverzuimers is dit in dit onderzoek niet gebleken. Hau ber: „Gewone spijbelaars trek ken er wel eens in een vrij uur met een hele klas erop uit om in een winkel te gaan pikken. Stelen geeft dan status. Zwak keren kunnen dan bij iemand die veel gepikt heeft, bestellin gen doen en kopen voor de helft van de prijs. In zo'n groep gebeurt van alles. De chronische spijbelaars zijn ech ter veelal teruggetrokken en wantrouwend tegenover hun omgeving. Zij moeten uit hun isolement gehaald worden". „Nu gebeurt er pas iets als de leerplichtambtenaar langs komt. Meestal is de leerling dan veertien of vijftien jaar. Het zou goed zijn als de signa len van een spijbelaar eerder opgepakt werden zodat iets aan zijn problemen gedaan kan worden. Daarvoor is een nadere studie naar de kenmer ken van aanstaande chroni sche spijbelaars gewenst. Pre ventief optreden is noodzake lijk. Nu is de tijd waarin nog iets verbeterd kan worden vaak te kort". FRANK DE KLERK SUSKE EN WISKE DE EDELE ELFEN Qfl Sim DOET HEIHEIE TE* HRRL. YHH Z'JM DIOOn Eli DE HOOE bril, vnn zan omnonm het HET P/WRO in DE EUEti Efl V/TH zun BELOFTE OH 0E Elf EU TE ZULLEH HELPER. f Jk hom dus ran de tijm IJ UltgeverlJ/Wavery Productions KRO STELT DOCUMENTAIRE „GOD IN VLAANDEREN" UIT HILVERSUM Na uit voerige discussie bin nenskamers heeft de programmaleider van de KRO-tv, Gerard Huls hof, op het laatste mo ment besloten de voor gisteravond aangekon digde documentaire „God in Vlaanderen" van de eigen program mamaker Ad Zonneveld niet uit te zenden. Huls hof vindt deze documen taire, die al aan de pers was getoond, in de huidi ge vorm niet geschikt voor uitzending. Dit pro gramma werd op het laatste moment vervan gen door de documentai re „Klimmers in nood", die al eerder was uitge zonden. Hulshof zegt in te kunnen stemmen met de inhoud en conclusie van het program ma, namelijk het tanende ge loofsleven in België en de voortschrijdende ontkerkelij king. Hij heeft echter proble men met de vorm en de wijze waarop de ingesproken tekst met de beelden zijn verwe ven. De documentaire, die in sa menwerking met de Belgi sche BRT werd gemaakt, stuitte in dat land vooralsnog op minder bezwaren. In ons land zal de documentaire mo gelijk op een latere datum alsnog worden uitgezonden. Er zal daarover eerst overleg Gerard Hulshof: „Het gaat mij om de onduide lijkheden in deze docu mentaire". FOTO: PR moeten worden gevoerd met maker Zonneveld. Van hem wordt in elk geval verwacht, dat hij enkele ingrijpende wijzigingen aanbrengt. Zon neveld vertoeft momenteel wegens vakantie ergens op een niet bekend adres in het buitenland. Misverstanden Volgens Hulshof kan de do cumentaire op onderdelen aanleiding geven tot misver standen bij de kijker. Zo worden er allerlei personen sprekend opgevoerd, die deels wel en deels niet duide lijk worden geïntroduceerd. De film bevat delen, die uit sluitend bewegendb beelden toont met op de achtergrond een commentariërende stem. Hierbij wordt volgens hem onvoldoende aangegeven of deze stem toebehoort aan een kerkelijke autoriteit cq. een deskundige, ofwel aan een eenvoudige kerkganger, dan wel aan een toevallige pas sant. De beelden krijgen vol gens Hulshof aldus onvol doende ondersteuning van mondeling aangevoerde fei ten en commentaren. Hierin speelt mee, dat de opzet van deze documentaire een twee ledige inslag heeft, namelijk de kerk gezien als instituut èn de geloofsbeleving door de gemiddelde kerkganger. Het onderscheid tussen deze bei de gegevens wordt volgens Hulshof minimaal aangege ven. Naar verluidt bestaan er ook bezwaren tegen het gebruik door Ad Zonneveld van het begrip „folklore". Wat er nog aan geloofsleven in België tot uiting komt, in de vorm van processies en andere openba re kerkelijke manifestaties, wordt door Zonneveld om schreven als „folkloristische uitingen". De maker bedoelt hiermee te zeggen, dat het echte geloof in België een overleefde zaak is. Hij blijkt onvoldoende vertrouwd te zijn met de oorsprong van dit woord, het Engelse folk-lore, volksleer, dat juist duidt op gehechtheid aan tradities. Het idee voor het maken van de documentaires ontstond na de pausbezoeken aan Ne derland en België. In ons land leidde dit tot nogal wat roerigheid, terwijl in België de hartelijkheid overwoog. Afgesproken werd toen, dat de KRO een documentaire zou maken over de geloofsbe leving in België, terwijl de BRT de documentaire „God in Nederland" voor zijn reke ning nam. De laatste docu mentaire zal door de KRO op 8 februari worden uitgezon den. De BRT zendt beide do cumentaires uit op resp. 25 januari en 8 februari. Tussen de KRO en de BRT is over beide documentaires nog geen ander contact ge weest dan via de persdi|||| sten. Naar verluidt wor<||| beide documentaires ookl|| België alsnog kritisch be", ken. Le Fout Gerard Hulshof geeft ovfffr gens toe, dat er door de K een bedrijfsfout is gema door eerst in een voorvei ning deze documentaire in Ti publiciteit te brengen en/-« uitzending ervan vervolgt I te voorkomen. Enkele programmamake onder wie Aad v.d. Heu\ noemen dit schadelijk de KRO. De belangen deze omroep zouden door verbod geweld zijn aan daan. Zij maken van deze legenheid gebruik opnie" aan te dringen op een redt tiestatuut, waarin de zelfst; digheid van de programn^ makers is geregeld. Hulshof zei vanmorgen 1 de KRO-radio, dat ied hoofdredacteur de besliss kan nemen iets niet te pla:jtr sen dan wel niet uit te ze, y den. In dit geval heeft hij verantwoordelijkheid vt een dergelijke beslissing i nomen. Hulshof benadrih neett verDoaen, aueen verbetering erin heeft aarf drongen. Bij dergelijke derwerpen kan de KR gens Hulshof niet duidel genoeg zijn. De kans besta jn dat de BRT deze document^ re op 8 februari wel ongeu zigd uitzendt. Dat is dan verantwoordelijkheid van omroep, aldus Hulshof. t.G TON OLIEMULLB h" (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De PSP staat waarschijnlijk alleen in haar verzet tegen het bezoek dat premier Lubbers het komend voorjaar wil brengen aan Is raël. Andrée van Es, het enige PSP-lid in de Tweede Kamer, meent dat onder de huidige omstandigheden een dergelijk bezoek „een veel te provoce rende steun aan de Israëlische regering zal bieden". De grote partijen in de Twee de Kamer delen die conclusie niet. Ook de PvdA ziet geen reden het bezoek van de pre mier af te gelasten, aldus een woordvoerder. Wel verwach ten de sociaal-democraten dat Lubbers aan de Israëlische re gering zal duidelijk maken dat haar beleid in de bezette ge bieden door Nederland wordt afgekeurd. Daarom acht de PvdA het ook van uitzonder lijk belang dat er een optimale communicatie is tussen beide landen. Enkele Nederlandse ministers en nog zo'n 120 vaderlandse prominenten zijn van plan een fiets-elfstedentocht door Israël te maken, ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van dat land. Aan premier Lubbers is gevraagd het startschot te los sen. Een woordvoerder van de Rijksvoorlichtingsdienst ver klaarde gisteren desgevraagd dat nog geen enkele minister iets echt heeft toegezegd. „De zaak wordt nog bekeken". Wat de PvdA betreft mag Lubbers best het startschot lossen. „Als dat maar niet het enige is wat hij in Israël doet", aldus de fractiewoordvoerder. LEIDEN Geboren: Tugba, dr. v. A. Kayhan ea R. Kay- han; Maria Helena, dr. v. G. H. A. Bol en A. B. M. van der Valk; Larissa Mijanou, dr. v. H. de Vries en A. M. Nederpel; Hendrikus Waltherus Maria, zn. v. W. H. W. Gijsen en P. H. M. J. Hermans; Marouane, zn. v. E. M. Laaribi en Z. Amajid; Anne Maria Josephina, dr. v. R. G. J. Oostdam en B. M. M. Pennings; Gerben Cornelis Ja cobus Maria, zn. v. R. G. J. Oostdam, B. M. M. Pennings; Ruud, zn. v. A. C. M. van der Meulenhof; Anne, dr. v. A. C. M. van de Meulenhof; Alexan der Peter Holtius, zn. v. P. K. H. van Gessel en E. A.' Telle- gen; Sehla, dr. v. H. Genq en K. Gen?; Nicky, zn. v. G. J. van der Willigen en N. A. van Goozen; Natascha Maria Anna, dr. v. C. van Aarden en C. M. J. Kompier; Danny, zn. v. E. Bokma en I. W. J. M. de Rid der; Johannes Jacobus, zn. v. J. J. van Eeuwen, en A. Vlet ter; Leonard, zn. v. D. Guijt en M. H. de Vreugd; Eva Anna Hertha, dr. v. G. J. Ravensber- gen en A. Zwaan; Christina Wilhelmina Melanie, dr. v. A. J. van Berge Henegouwen en P. van Egmond; Nathalie Ca- tharina Maria, dr. v. H. P. C. Steenbergen en W. M. Brou wer; Edwin, zn. v. L. B. Dek kers en J. H. Riethoff; Danny, zn. v. N. J. C. van den Eijkel en C. B. Vooijs; Lambertus, zn. v. L. Montanje en M. Wester hoven; Paul, zn. v. P. van der Meij en E. B. M. Overkemping; Willem Cornelis, zn. v. W. C. Hoek en D. van Velzen; Petrus Carolus, zn. v. P. A. P. Immer- zeel en H. G. M. van Nobelen; Lucas Johannes, zn. v. H. J. Bakker en C. C.. Mieremet; Martin Andreas, zn. v. J. W. van Egmond en A. J. Achter; Benjamin Bram, zn. v. A. J. de Jonge en J. B. A. Jonckheer; Peter, zn. v. A. P. van der Bent en G. Zandbergen; Milou Cornelia Maria, dr. v. H. J. M. Floor en M. C.VC. Koster; Jo- zienke Renate Charlotte Ma ria, dr. v. D. R. Feijen en N. de Wit; Anna Caroline Josephine, dr. v. J. C. Roos en M. E. Schultheiss; Leendert Corne lis, zn. v. L. C. van der Marei en J. Berkheij; Maaike Hermi ne, dr. v. P. J. M. de Jong en M. C. J. Moerer; Johannes Pe trus, zn. v. J. F. Lamboo en C. M. J. van Boheemen; Youri, zn. v. S. van der Linden en J. E. Langerak; Velntino Ales- sandro Raffaele, zn. v. O. Pin- tus en C. A. M. M. B. Kostense; Paulus Jacobus, zn. v. H. H. N. Bakker en G. Roorda; David Alphons Adriaan, zn. v. C. P. E. Westgeest en P. M. M. Westgeest; Jozua Josinus, zn. v. J. T. Kentie en A. C. de Mooij; Eva, dr. v. J. A. Nijgh en M. van Lierde. Overleden: A. van der Boog, geb. 29 nov. 1911, man; G. van den Oever, geb. 26 sep. 1909, man; A. J. van der Krogt, geb. 19 aug. 1902, man; J. C. J. Bergman, geb. 29 nov 1910, geh. gew. met T. H. Juffer mans; A. C. Porreij, geb. 29 ju) 1900, geh. gew. met F. Plezier; A- van der Gaag, geb. 3 mei 1919, man; E. G. V. Dasbtfrg, geb. 9 dec. 1918, geh. gew. met J. T. Pronk; A. van Duuren, geb. 1 okt. 1901 e.v. J. Fasseur; S. van der Reijden; geb. 3 dec. 1900, geh. gew. met C. Lens; B. Bos, geb. 21 dec. 1911, man; L. J. A. e Wit, geb. 5 nov. 1914, man; D. Berkouwer, gebn. 12 jan. 1920, man; J. G. van Kem pen, geb. 27 okt. 1932, man; J. A. J. van Pagée, geb. 5 dec. 1903, geh. gew. met C. Janzen; J. Schreuder, geb. 10 jan. 1947, e.v. D. L. A. Keij; P. Delmeer, geb. 23 sep. 1901, man; J. H. van Wijland, geb. 27 jul. 1910, man; R. van der Walle, geb. 22 apr. 1943, man; J. M. Fransen, geb. 21 apr. 1911, e.v. A. J. van Rhee; B. Hoogervorst, geb. 6 nov. 1987, zoon; W. den Hol lander, geb. 25 juli 1913, man; F. Mol, geb. 9 aug. 1927, man; G. J. A. Voorn; geb. 13 feb. 1914, man; J. Neuteboom, geb. 21 nov. 1903, man; H. E. Wer- ler, geb. 26 dec. 1898, geh. gew. met H. B. Blechstein; J. M. Odems, geb. 10 jan. 1933, man; D. H. Rennick, geb. 27 jun. 1906, geh. gew. met A. van Al- tena; J. van der Meulen, geb. 3 dec. 1901, man; J. M. J. Kohl- man, geb. 23 dec. 1943, e.v. A. de Jongh; J. J. Binnekamp, geb. 30 decx 1908, man; E. Pret, geb. 12 mrt. 1896, geh. gew. met K. Stikkelorum; B. Schuurman, geb. 13 mrt. 1905, man; E. Plug, geb. 15 aug. 1901, man. Gehuwd: F. M. L. Doove, C. Noordermeer; J. Heruer, H. W. M. P. Paardekooper; E. C. Smeets, J. C. M. Vreeken; J. O. Kersbulck, E. Adu-Gyamfi; G. van Oevern, G. M. van der Meer; I. J. Vinkestijn, C. W. $ie Roo. .h€ Haargroeimid mag blijven DEN BOSCH - Het Helitan se bedrijf Farzoo mag n d gaan met de produktient een haargroeimiddel was het bestanddeel minoxiianc verwerkt. Het gerechtsljdel Den Bosch heeft mai z deze uitspraak gedaan ijiei< beroepsprocedure die gGei middelenfabrikant Upjon v; gen het bedrijf had aangier nen. Al eerder verloor IJ v( een kort geding tegen I|m over deze zaak. Upjohn dekte een aantal jaren gdin bij toeval dat het bloediwj verlagende minoxidil deüg groei kan bevorderen eDra het registreren als geneattc del. litii UTRECHT De notitie over de juridische aspecten van verzekering bij mogelij ke aanwezigheid van het aids-virus, die minister Kort hals Altes (justitie) in decem ber aan de Tweede Kamer heeft gestuurd, is onduidelijk en in tegenspraak met de aids-nota van staatssecretaris Dees (volksgezondheid). Dat stelt de Vereniging voor Gezondheidsrecht in een brief aan de Vaste Commissie voor justitie van de Tweede Kamer. Zij geeft in de brief aan „grote bezwaren" te hebben tegen de notitie. In de notitie van de minister staat onder meer dat mensen die een verzekering willen, ge vraagd mag worden om een aids-test te ondergaan vanwe ge de kans op fincanciële risi co's voor de verzekeringsmaat schappij. Het is te hopen dat uit de notitie niet door verze- g keraars en andere opdracen vers tot keuringen de citer sie zal worden getrokkeup hun belangen alle onderiez dus ook naar andere er| m ziekten- kunnen rechtvilec gen, zo schrijft de Veremoc voor Gezondheidsrechtit vraagt zich af of „merpn mensen mag aandoen gikk fronteerd te worden metjee belastende kennis, die zi)or niet hebben gezocht". ;d f De Vereniging voor Gelgri heidsrecht leidt uit de rin i van het kabinet af dat dm zekeraar medewerking int een bloedonderzoek „z«e i onderscheid des persooniaa alle aanvragers" zal men vragen omdat bij de seele van mensen die worden £k, niet mag worden gedisc- t neerd. Staatssecretaris Ge heeft het routinematig tee op aids bij het afsluiters (levens)verzekeringen afgiij zen. De vereniging ziet ten een tegenspraak. Kleuter overleden ROTTERDAM - De vierjarige kleuter die afgelopen i gewond raakte door een brand in Rotterdan, is in hetp72 terdamse Sophiakinderziekenhuis aan de gevolgen' rookvergiftiging overleden. De brand in de woning] stond vermoedelijk als gevolg van met vuur spelenden deren.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 4