£eidóc6outa/nt Dammers Rijnsburg zijn te sterk voor LDG The Bassets in veiligheid DIOK grijpt weer naast landstitel Unicum-trio sneuvelt in kwartfinale Dubbel pri voor Bakke Taekwondosucces Leidse B- heren Flair nadert promotie Sleutels promoveren naar hoofdklass CASTRICUM WINT VAN AARTSRIVAAL IN A-TOERNOOI SITTARD: Guyt derde in Amersfoort* MAANDAG 18 IANUARI 1988 PAGINA 18 LEIDEN De dammers van Rijnsburg hebben in het titelduel tegen het Leidse Dam Genootschap hun ambities gestalte ge geven met een overtui gende overwinning op de tot dan ongeslagen koplo per. Damlust 2 vergaarde verrassend haar enige punten ten kost nota bene van Katwijk. RDC wil weer naar de lande lijke competitie en moet daar voor kampioen van de Dam- bond Midden Holland worden. Door een slippertje tegen HDC en een 100% score van koplo per LDG zag het daar echter niet naar uit. Het deze week verwerkte onderlinge duel in de voorlaatste ronde moest de doorslag geven. RDC moest winnen en startte al met een ingecalculeerde 2-0 achter stand. Eerste bord-speler Evert Bronstring is voor iedere Rijnsburgse tegenstander te sterk en ook voor RDC-voor- zitter Tom Noort, wat de enige winst voor LDG bleek. Met re mises voor André van der Kwartel tegen jeugdspeler Dick van Dijk, Wim Heems kerk tegen Gert Cederhout en nieuweling Hans Kolfoort te gen Arno Kooloos was de maximale score voor het LDG bepaald op 6. Door winstpartij en van de Rijnsburgse jeug- kampioen Cor van Disseldorp tegen Fred Ong, Ab Huisman tegen Peter Bronstring en een zieke Rien Cromhout tegen Max Leiwakabessy, was de zege en de kop voor de Rijns- burgers een feit. Als beide clubs in de laatste ronde geen fout maken moet een beslis singswedstrijd uitkomst bren gen. Degraderen doet dit jaar nie mand uit de hoofdklasse om dat door het wegyalllen van de Wassenaarse Damclub en het promoveren van Zoeter- meer er een leegte ontstaan is die opgevuld gaat worden door geen enkele club te laten de graderen. Met de komst van de twee bovenste clubs uit de eerste klasse (zeer waarschijn lijk Zegveld en Bodegraven die beide vorig jaar wel degra deerden) komt de hoofdklasse volgend jaar weer op 10 clubs. Damlust 2 uit Gouda kwam als eerste in aanmerking voor het stapje terug ondanks de opval lende overwinning in haar laatste wedstrijd. Met liefst 11- 5 werd in en tegen Katwijk gewonnen en werden de eerste punten veroverd. Excelsior uit Waddinxveen slaagde er niet in om tegen Boskoop een posi tief resultaat te verkrijgen, zo dat ook zij nu op 2 punten staan. Achter RDC en LDG zaten HDC uit Alphen en Krimpen op het vinkentouw. Door de 8-8 remise die over eengekomen werd, hebben beide teams elkaar de kans ontnomen mee te vechten in de strijd om de titel. Bij- HDC was het commentaar achteraf veelzeggend: „We hebben het laten liggen door onze spelers slecht te informeren en door eigenwijs gedrag van een paar spelers. Stom, maar waar." Stand na acht van de negen ronden: 1 RDC 7-12; 2. LDG 7-12; 3. HDC 7-11; 4. KDV 7-11; 5. Boskoop 7-7; 6. Samen Sterk 7- 4; 7. Katwijk 7-4; 8. Excelsior 7-2; 9. Damlust 8-2. LEIDEN De spanning in de landelijke badmin- toncompetitie stijgt. Met name in de onderste re gionen vechten nog vele clubs voor behoud van de klasse waarin nu geak- téerd wordt. Dat levert hier en daar opvallende uitslagen op en vaak ook goed badminton. In de bo venste regionen komen maar heel weinig regiona le clubs voor. De hoofd macht van Flair had op een klein misstapje van de concurrentie gerekend om dit weekeinde al de over stap naar de overgangs klasse te maken, maar Vlietwijk vecht nog voor de eigen kansen en won overtuigend. In Den Haag had Flair geen enkele moeite met DKC. Liefst 9-2 kwam er op de sco re-sheets, waardoor Flair offi cieel nog geen kampioen was en DKC officieel nog niet de gradeerde. De overige zes teams in de eerste klasse afde ling 3 vechten allemaal nog om de tweede plaats, maar kunnen allemaal ook nog de graderen. Met nog twee ron den te gaan en dus nog zes punten te verdienen heeft Vlietwijk de meeste kans op „het zilver", mede door de 7-4 winst thuis op Metro 2. Dat het moeite kost mag blijken uit de steeds groter wordende lijst van kleine en grotere blessu res in het Voorschotense kamp. In Lisse is de lijst van blessures al zo groot dat daar niets meer bij leek te kunnen. In Hoorn kreeg het team ech ter de zoveelste klap. Edwin Both verzwikte zijn enkel zo ernstig, t dat foto's en onder zoek in het ziekenhuis nodig waren. Met de gedachten meer bij Both dan bij het eigen spel, werd dan ook met liefst 10-1 verloren. Fred Paling redde de eer. Het tweede team van Lis- se haalde tegen het tweede van Hoorn haar gram en ver sloeg de gasten met 8-0. Bren- da Conijn had door een blessu re de weg vrij gemaakt voor zus Angela, die wist wat er van haar verwacht werd en haar steentje bijdroeg aan de maximale score. Een tweede 8- 0 overwinning kwam op naam van Flair 2 dat tegen het punt loze Refoba „lekker dolde". BC Leiden 2 had eenzelfde te genstander en kreeg ook een zelfde uitslag tegen Onder Ons. Merenwiek behaalde een belangrijk punt tegen kam pioen Velsen 2 mede door het goede invallen van Bert van Eijck. Rob Burgerjon was de man van de wedstrijd met drie winstpartijen. Verder was er weinig meer dan treurnis in de Leidse regio te bespeuren. Spotvogels trof het slecht. Tegen koploper Velo 5 kwamen de Op Dreef- spelers met goed spel en 3-1 uit de singles, maar liepen de dubbels niet, zodat de Haagse tegenstanders toch met de winst naar huis gingen. BC Leiden 3 maakte het zichzelf moeilijk door tegen Waterland met 6-2 te verliezen. BC Lei den 1 verloor met weer een hele ris invallers van kam pioen Van Zijderveld 4. Jan Slingerland redde de eer. Flair .3 deed het niet veel beter. Te lgen Van Zijderveld 8 werd met 6-2 verloren. Hier zorgde PMarielle Padberg in de mix met Henk Tija voor een punt. I Vlietwijk 2 werd met 5-3 thuis I verslagen door NIVO en blijft onderaan. Het Baken damt oppermachtig ALPHEN AAN DEN RIJN Het door de Alphense damclub HDC georganiseerde school- damtoernooi is door de plaat selijke basisschool Het Baken overheerst. Met twee teams in de finaleronde kon er al wei nig mis gaan, maar dat het eerste team over de hele dag slechts één remise toestond en verder alles won, had zelfs de ploegleiding niet gedacht. Naast deze twee teams gaan vanuit Alphen nog vier scho len naar de halve finale van het schooldamtoemooi van de DMH. De ploegen uit de hoog ste finaleronde aangevuld met de Christelijke basisschool uit Woubrugge en Het Kompas uit Ter Aar. LEIDEN The Bassets leverde een prima prestatie door Etten-Leur de voet dwars te zetten. De Brabantse rugbyclub werd met 6-4 teruggewezen, zodat The Bas sets definitief ereklasser blijft. Naast The Wasps degra deerde gisteren ook 't Gooi naar de promotieklasse. LSRG verloor in de promotieklasse noord met 12-28 van Haarlem. REL startte furieus en scoorde vanuit een line-outsituatie al snel een try. Overigens zonder conversie: 0-4. Waarop The Bassets wat begon terug te doen en Tinus Harskamp drie maal mocht kicken. Een dijbeenblessure had hem uit zijn evenwicht ge bracht, zodat hij ze allemaal miste. Na de pauze was de Sassen- heimse équipe pas echt agressief genoeg om het heft in handen te nemen. Veel balwinst vanuit scrum- en line-outsituaties be zorgde Sassenheim een flink overwicht. De gelegenheidsfull- back Ruud Vos brak door de Brabantse defensie en scoorde 4-4. Ditmaal schopte Harskamp wel raak: 6-4. Hoewel The Bassets sterker bleef, kwam de ploeg goed weg, toen de bal in de slotmi nuut uit een kick tegen de dwarsligger kwam. LSRG verloor met 12-28 van koploper Haarlem. De Leidenaars kwamen alleen te kort in de voorwaartsen. Voor het overige was Haarlem slechts licht in het voordeel. Het bleek echter voldoende voor de zege. Aan Leidse zijde vielen de zuivere kicks van Pieter Fi scher op. Indoorzilver v(a i Esther Schout*™ Zwolle bij het nationaa i pioenschap meerkamp een zeer fraaie zilvere behaald met een recoi van 4014 punten. Ach ongenaakbare Tineke HL* (die vorig jaar de titf Schouten terug pakte) terde Schouten zich t zichte van vorig jaar me)0f 200 punten en zeker me plaatsen. De prestaties i Holland meerkampstei hiermee de prestatie v; ny Litjens van vijf jaa, den evenaarde, waren: 81 conden op de 60 meter h 5.70 meter ver, 11.88 me gel, 1.69 meter hoog en minuten op de 800 mete *et In het programma om d e" den Cup bracht AAV-en1 van Maurik twee horde op zijn naam. Over 50 was hij met 6.91 second, snel voor Mark Kok e£ls^ brand Visser. Over 60 was zijn tiid 8.20 seci maar zijn achtervolgers den. LEIDEN De goalballers van.De Sleutels he- ben in Utrecht in de derde ronde van de lande lijke competite promotie afgedwongen naar de hoofdklasse. Door met grote cijfers alle drie te genstanders aan de kant te zetten zijn de man nen van Marcel Schaay onbereikbaar geworden voor de concurrentie uit Amersfoort. In de laat ste ronde zal de strijd tegen Doping beslissend zijn voor het kampioenschap, maar na de 13-4 overwinning op Het Zuiden, de winst va CR op het Zwolse Peperbus en de veelzeg gR winst van 9-5 op Zeeland heeft captain Smit daar wel vertrouwen in. Het tweedt verknalde haar kansen op een tweede door twee dikke nederlagen. Als belang J"Cl oorzaak kan daar de ziekte van Paul he aangemerkt worden. Dit LEIDEN DIOK miste evenals vorig jaar de landstitel „op een haar". Net zoals in de vorige jaargang was de uitwed strijd bij Castricum bepa lend voor het rugbykam- pioenschap van Neder land. De titelverdediger won gisteren met 15-6, prolongeerde daarmee het kampioenschap en ver wees DIOK daarmee naar de derde plaats, achter Hilversum. Na het duel in Castricum hoef de het vijftiental van coach Theo Snijders zich geen ver wijten te maken. Vooral tij dens de tweede helft heerste DIOK op de Castricumse helft, maar het kwam simpelweg niet door hechte thuisdefensie heen. De meeste punten waren toen al gemaakt. De Castricumse fullback André Marcker open de de score al vroeg met een kick, waarop DIOK wakker werd geschud en er een drop- kick van Ronald Vermeulen tegenover stelde: 3-3. Bart Wieringa bracht Castricum een duidelijke voorsprong door de ongelukkige Kees Kloots de bal afhandig te ma ken en het ovaal achter de trylijn te drukken. Marcker converteerde bovendien: 9-6. Nog altijd voor de wisseling van speelhelft schopte dezelf de Marcker bovendien nog twee keer tussen de palen, zo dat het halverwege 15-3 stond. Na een kwartier in het tweede deel maakte Mark Michelse er 15-6 van met een penaltykick, doch verder kwam Leiden niet meer. DIOK behield het initiatief tijdens de verdere speelduur, zonder echter de Castricumse verdediging stuk te krijgen, als gevolg van de „iets mindere pass" en wat pech in de aanval. En Castri cum volhardde steeds meer in de verdedigende houding. Het was gebeurd. Castricum greep wederom de landstitel. En te recht, want het was de meest constante formatie van niveau in de ereklasse. SITTARD/LEIDEN Voor het Unicum-trio Margot van Overloop, Eveline Hamers en Jacco Eltingh bleek de kwartfi nale van het Masita A- tennistoernooi, dat in Sit- tard gespeeld werd, het hoogst haalbare. In dit grootste en sterkste A- toernooi van Nederland bleken Digna Ketelaar, Caroline Vis en Johan Ve- kemans niet te kloppen opponenten. Het resultaat, de kwartfinale mag, gelet op de examenperikelen van alle drie, toch als goed omschreven worden. Margot van Overloop startte in een schema van 32 deelneem sters met een twee-sets over winning op Ming Yu Tjiong. De eerste set werd met steeds een game achterstand op 3-4 naar 6-4 omgebogen. Een te rugval in initiatief leverde in de tweede set na 3-0 een 3-3 stand op, die echter toch tot 6- 3 werd uitgebouwd. De punten en het rondegeld werden bij de laatste zestien gemakkelijk verdiend: een blessure belette Karin Moos het verder spelen. Voor de kwartfinale beteken de dat, dat geen optimale voor bereiding gerealiseerd was. Margot kwam niet in haar rit me, speelde te onrustig, en met teveel foutjes om Digna Kete laar te verontrusten: 2-6, 3-6. Eveline Hamers, als eerste ge plaatst, startte met een bye, om vervolgens een eenvoudige tweede ronde aan Janneke van der Woude te hebben: 6-2, 6-0. Ook de Zuid-Limburgse in Unicum-dienst bleek, vooral door haar eindexamen, duide lijk aan wedstrijdritme te heb ben ingeboet. De eerste set ging vlot in 2-6 naar Caroline Vis. De volgende was van een beter gehalte, maar werd toch via 5-4-met 5-7 door Vis bin- nengeslagen. In het damesdubbelspel verlo ren van Overloop en Hamers in de halve finale van het Limburgse koppel Beltgens- /Druyts met 7-6, 6-4, overigens nadat Van Overloop en Ha mers in beide sets met 4-1 had den voorgestaan. Eerder in de week had Astrid Bouw de kwalificatie voor het hoofd toernooi met 3-6, 0-6 verloren van Pauline Mulder. Evelijn Buermann speelde in de eerste ronde drie lange sets tegen Ca- LEIDEN De nationale titelstrijd taekwondo voor teams is dit weekeinde in de Leidse Unversiteits- sporthal bij de senioren B een enorm Leids succes geworden. Waren in de klasse senioren A alle Ne derlandse Olympia-gan- gers aanwezig, in de B- klasse overheersten de sportscholen van Gerard van den Berg en Aat van der Luyt. In de strijd om de nationale ti tels voor teams in het taek wondo waren dit weekeinde in Leiden alle nationale toppers bijeen. Bij de absloute top, de mannen met de hoogste ban den, werd de finale beslist door de Almelose sportschool van Ben Oude Luttikhuis, die „Ad van Emmerik" de baas bleef. Oude Luttikhuis haalde bij de junioren zijn tweede schooltitel binnen door „Juul Kok" uit Maastricht naar een nederlaag te werken. Voor Leiden kwam het succes is de drukst bezette klasse. In de B klasse hadden liefst 12 teams ingeschreven. In elk van de twee voorronden kwa men Gerard van den Berg en Aat van der Luyt tegenover elkaar te staan, maar in beide gevallen was het Van den Berg die doorstootte naar de finale. Van der Luyt pakte met beide teams de tweede plaats in de poule en bereikte daarmee eveneens tweemaal een gedeelde derde plaats. Op- Taekwondoka Mandy de Jongh werd gisteren tijdens het NK voor teams gehuldigd vanwege haar in 1987 behaalde wereldtitel en haar beide nationale titels. foto: andré van haasteren merkelijk in de finale was, dat het tweede team van Van den Berg uit slechts vier man be stond (ook de poulewedstrij den werden dus al met een 0-1 achterstand begonnen). In de finale stonden dus slechts clubgenoten tegenover elkaar. Theo Pet had een „makkie" door het ontbreken van een tegenstander (tot 58 kg), Ran dolph ter Haar verloor van Wim van Meegen (tot 64 kg), Oscar Betgen was te sterk voor Seth Spierenburg (tot 70 kg), Simon Hessusius verloor van Frans van Veen (tot 76 kg) en in de zwaarste klasse (boven 76 kg) ging de winst naar Ton Paauw die Johan Blansjaar versloeg. Margot van Overloop kon Digna Ketelaar in Sittard niet verontrusten: 2-6, 3-6. a FOTO: KEES V.D. BURG rolien Houben. Het werd een 4-6, 6-4, 3-6 nederlaag. Heieen van den Berg moest zich we gens ziekte voor het toernooi afmelden. Na de laatste dag van het schoolonderzoek op woensdag, leken 2 uurtjes trainen op don derdagmorgen voor Jacco El tingh niet de beste voorberei ding op een A-toernooi. Met 6- 2, 7-6 (7-5) won Eltingh echter voor het eerst dit'seizoen van Willem Bruin. De overwin ning in de volgende ronde, op de Belgische ranglijstspeler Jan van Langendock, was niet zozeer speltechnisch als wel qua resultaat opmerkelijk. Pas op 5-4 in de tweede set werd de eerste voorsprong genomen, 3-6, 6-4, 6-2. In de kwartfinale een sterk begin van Jacco met liefst 4 breaks op rij op de ser vice van Johan Vekemans. Op 6-1, 3-1 werd de break terug gepakt en kreeg Vekemans vleugels: 6-1, 3-6, 3-6. Met Mark van Eekeren verloor El tingh de eerste ronde dubbel spel met 3-6, 4-6 van de combi natie Vekemans/Sauer. PETER KLEIN LEIDEN Fleur Bakker (LZ) behaalde zaterdag tij dens de Speedo-wedstrij- den voor de jeugd twee gouden plakken. Op zo wel de 100 m. vrij als de 100 m. vlinder tikte Bak ker als eerste aan. De nieuwe Speedo-records die ze op beide afstanden zwom, waren tevens goed voor een plaats in de fina le, waaraan de beste 16 deelnemen. Op de 400 m. vrij bezette LZ de eerste drie plaatsen. Bianca Hoeks tikte in een tijd van 5.16.8 als eerste aan, gevolgd door Bianca Singeling en An drea Hoenselaar. Ook op de 100 m. rug jaargang '78 behaal de LZ drie medailles. De gou den plak ging naar Remco Singeling (1.26.3) en bij de meisjes veroverden Natasja Sierag en Rosan Bakker res pectievelijk de zilveren en bronzen plak. Voor de Zijl/LGB werd het enige goe de resultaat geboekt door Mi- cha Prins. Hij zwom op de 100 m. rug een nieuw persoonlijk record en veroverde daarmee waarschijnlijk een finaleplaats. Gisteren werd in De Zijl, voor de wat ouderen, de lange baan wedstrijd gezwommen. Voor de meisjes en dames betrof het de 400 m. vrij, bij de en heren werd de op de 400 m. Maaike Parrel (De zwom naar een eei en haar tijd (4.45.9 een nieuw persoonlijk waarmee ze tevens aan de limiet voor LZ-ers Nancy Kijk in te (4.49.8) en Danny (4.52.0) volgden haar. gebroeders Schouten onder de limiettijd winterkampioenschapp Dennis voldeed met zij tevens aan die van de kampioenschappen, het duo Schouten eindi bin Sprjnkhuizen van in 5.36.3. Behalve Pa Sprinkhuizen behaalde Zijl betreft alleen Nii werkerk nog een rr Ondanks een schouder! tikte Ouwerkerk als aan. Voor LZ zwommen 1 Paulien Stastra als van Weerde naar een lel Stastra sloot af in een tifl 4.38.8 eh was daarmee r tellen sneller dan WinnJ Deelen. Van Weerde ze| de op de 400 m. in een ts 4.50.7, slechts 0.7 seconu ven de limiettijd. Derf deze leeftijdsklasse wei 17-jarige Alexander sen. Het laatste eremetaal naar LZ-zwemmer Boekweit. LEIDEN René Guyt blijft goed rijden in zijn voorbereiding op het WK veldrijden over drie we ken. In Amersfoort plaat ste de militair zich zater dag in een drie man ster ke kopgroep met daarin Jo Martens en mede-se- lectielid Marcel Gerritsen. In de laatste fase van de wed strijd slaagde Gerritsen erin om alleen weg te rijden en dus de overwinning binnen te ha len. Ook moest Guyt Ml" nog voor zich dulden P meet, zodat hij met de p plaats genoegen moest n| Rini Pley eindigde op w" conden als vierde. d're' Gisteren reed Guyt de 'n9 nationale A-cross in het wa sche Overijsse; achter wiP"9* Hennie Stamsnijder strelen Katwijker lange tijd metPj" vorm zijnde Reinier Gro<J daal om de veertiende1 Uiteindelijk trok Guyt a langste eind in het l\]' vecht.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 18