Mario Been viert rentree met doelpunt sportuitslagen aald voetbal ortoptv Stand eredivisie Debutante Marga Preuter trekt haar eigen plan voetballerlei Jeroen Piket kansloos >RT Ceidóe Sou/tout ZATERDAG 16 JANUARI 1988 PAGINA 11 |rOND 5 Twente huna S. b-VVV [pc Utrecht LfC Den Haag C*Ajax ningen-FC Volendam ïll-FC Den Bosch divisie VOND hd Sport-Heracles prenveen-MVV n-NEC f-De Graatschap «les-SC Cambuur RAG land 2,14.00 uur Skiën en land 2, 22.40 uur Studio j, Nederlands, 12.10 uur. Nederlends, 22.25 uur >p zaterdag. «a Frans, 22.05 uur Match <15.00 uur: Tennis Antwer- and 2, 10.03 jr Sport- ir Sport- and 2, 10.50 uur Skiën, hnd 2, 18.10 uur EK 1 jden. and 2, 21.50 uur Das ak- Sport-Studio. and 3, 19.30 uur Sport im len" l. 18-°° uur WK darts, als tri 18 50 uur: Brid9e- dli> "Channel, 15.25 en 22J5 Den, njfaiiy parijs-Dakar. ?n, mjhannel, 15.40 uur. Skiën, er nuJhennel, 16.25 uur Motor- *een ti it wasf m'j Channel, 22.40 uur Trans- ïgeven Sport, x-prof rden £EN ïhannel, 21.30 uur. Worste- .eland 2, 19.00 uur Studio om derland 2, 16.25 uur: Schaat- nog t lI? ,hel Nederlands 1. 20.05 uur diplorjweekend. I voeS Nederlands 2, 15.00 uur Frans, 18.30 uur Sport. u, ils ,n llllr. RnJ. tll-pr 1, 18.10 uur Sport land 1. 19-50 uur Sport- pj-Telegramm 16.35 uur. Die rt-Reportage. N5 2,15.00 uur Rugby, balier 2< uun EK kuns,r'i- ?r no|J 2, 17.00 uur WK darts, it ook 2, 21.10 uur: Skiën. ;n. Ht Channel, 15.00 en 22.50 rnaaBa"y Parijs-Dakar, n sta» Ch"™'' 14M uur loetei), Channel, 21.00 football. NNH_ sker en legraf in derde de dubbelspel AIourne Marcella er en Manon Bollegraf hen gisteren tijdens de om de open Australische (titels de derde ronde van imesdubbelspel. ?r, met de Australische end bóf Jaggai"d aan haar zij- zjjde/on in drie sets \*an het Cijimuta/Moreno uit res- ivelijk Japan en Hong- rbhh 2-6, 6-0, 6-0. Bollegraf frii fit 1de met haar Ameri- partner Sandy Collins ïederlands/Britse koppel inne van der Torre/oa- }omer uit: 6-2, 6-0. Bren- ïhulz en Hellas ter Riet fcn uitgeschakeld door de £|B|alische speelsters 'Jenny St en Janine Thompson: Voorzitter FISA schrijft brief aan de Paus PAKIJS In een open brief aan Paus Johannes Paules II heeft Jean-Marie Balestre, de voorzitter van de FISA, om gerechtigheid voor de motorsport verzocht. Aanleiding tot zijn schrijven vormde een artikel in de krant van het Vaticaan, l'Osservatore Romano, waarin de motorsport als decadent en on menselijk wordt omschreven. Met betrekking tot de dagelijkse berichtgeving uit de rally Parijs-Da kar vermeldt de krant ondermeer: „De deelnemers laten zich onder valse voorwendselen in de woes tijn lokken. De sport is een pervers instrument van grote sponsorbelangen geworden". Balestre bekri tiseert in zijn brief de „leugenachtige aanval van de kerk op de rallysport, die door de gebrekkige kennis van enkele mensen dezer dagen in discre- diet is gebracht. Het artikel is een belediging voor alle vrijwilligers die elke dag op het parkoers de veiligheid van de deelnemers proberen te waar borgen". Cuba sluit zich aan bij Noordkorea HAVANNA Noordkorea heeft eindelijk een medestander gevonden in de, mogelijke, boycot van de Olympische Spelen van Seoul. Cuba maakte gisteravond na een vergade ring van het nationaal olympisch co mité, waarbij Fidel Castro acte de presence gaf, bekend dat het niet aanwezig zal in de Zuidkoreaanse hoofdstad. Eerder hadden vier ande re leden van het IOC twee dagen voor het sluiten van de inschrijvings termijn bekend gemaakt wel te zul len deelnemen aan de Zomerspelen: Tsjechoslowakije, Vietnam, Madagas car en Tanzania. Het wachten is nu nog op Albanië, Ethiopië, Nicaragua, de Seychellen en Syrië. Lowe en Bristow in halve finales bij WK darts FRIMLEY Met de beide Engelsen John Lowe en Eric Bristow zijn gisteren de laatste twee halve-finalisten van het wereldkampi oenschap darts bekend geworden. Titelverde diger Lowe (42) won in Frimley Green, in het graafschap Surrey, pas na negentig minuten en een adembenemende tiebreak in de zevende en beslissende set van de lokale held Paul Reynolds. Bristow, die na een blessure weer helemaal op de weg terug schijnt te zijn, wees de Schot Jocky Wilson met 4-2 terecht. Vorig jaar stonden Lowe en Bristow op dezelfde plaats in de finale, vanavond treffen ze elkaar ditmaal in de halve eindstrijd, als respectieve lijk tweede en derde geplaatst. Favoriet Bob Anderson neemt het vanaf 18.00 uur in de eer ste halve finale op tegen de verrassend zo ver doorgedrongen Amerikaan Rick Ney. Begrafenis bij de eerste tee BALLYBUNION Ben Amerikaanse golf-fanaat was zo verliefd op de baan van het Ierse Ballybunion, dat hij testa mentair bepaalde zo dicht mogelijk bij de eerste tee begraven te worden. Het stoffelijk overschot van Martin McDer- mott. een inwoner van Los Angeles, werd deze week inderdaad ter aarde besteld op het Killakenny-kerkhof, vlak bij de eerste tee van de baan in het westen van Ierland. Sean Walsh, de secretaris van de golfclub van Ballybu nion, zei: „Ik ben niet verbaasd over zon wens. Dat kun je nu eenmaal van Amerikanen verwachten. Zij hebben een zeer grote waardering voor deze baan. Daarom komen ze ook elk jaar terug om te spelen. Men kan zeggen dat deze man voorgoed is teruggekomen". Wim ter Hoek nog ongeslagen DEN HAAG Tijdens het Haags biljart kampioenschap hoofdklasse driebanden- klein heeft Wim ter Hoek zijn ongesla gen status behouden. De koploper won in de vierde ronde op imposante wijze met 40-19 in 27 beurten van Jan Cornelisse. Naaste belager Piet Koekkoek boekte in café Valkennest zijn derde zege: 40-31/44 tegen Joop Bankras. De stand (matchpunten-moyenne) na vier ronden: 1. Wim ter Hoek 8-1.142: 2. Piet Koekkoek 6-0.949; 3. Leo Duiven voorde 4-0.934; 4. Boy Verwijs 4-0.815; 5. Leo Wildenberg 4-0.745; 6. Fons Duiven voorde 4-0.737; 7. Jan Cornelisse 2-0.711; 8. Joop Bankras 0-0.631. PEC ZWOLLE EN FEYENOORD SPELEN GELUK ZWOLLE Mario Been heeft gisteravond in de competitiewedstrijd tegen PEC Zwolle (1-1) zijn ren tree in de hoofdmacht van Feyenoord met een doel punt gevierd. Daarmee redde de spelmaker, die de voorkeur kreeg boven André Hoekstra, een punt voor de Rotterdammers. Kort daarvoor had Peter van der Waart, de gevaar lijkste aanvaller van PEC, de thuisclub op voor sprong gezet. Beide treffers vielen kort na de rust. In de eerste helft ver zuimde pec Zwolle afstand te nemen. Van der Waart kreeg vier opgelegde kansen, maar de rappe aanvaller miste even- zovele keren. Achterin hadden Ben Wijnstekers en Ruud Heus de grootste moeite de snelle vleugelspitsen van PEC, Jerry Cooke en Edwin van Ankeren, af te stoppen. De beste kans voor Feyenoord, met een nauwelijks opvallende Been op het middenveld, was in de eerste helft voor Lars El- strup. De Deen vuurde de bal van afstand via de paal naast. Tien minuten na de rust mocht de Zwolse verdediger Leusink ongehinderd naar de achterlijn doorlopen. Zijn voorzet werd door Van der Waart koppend afgerond: 1-0. Nauwelijks bijgekomen van de feestvreude moest PEC in de eerste de beste tegenaanval de gelijkmaker incasseren. Een kopbal van Mitchell werd door de Zwolse defensie slecht uit- PSV 17 17 Ajax 18 12 Feyenoord 17 9 Fortuna S 18 8 VVV 17 7 FC Twente 18 8 Sparta 18 6 Willem II 18 7 FC Den Bosch 18 30 Haarlem 18 7 PEC Zwolle 19 6 FC Utrecht 18 5 FC Den Haag 16 34 68-13 26 46-28 22 36-28 21 35-27 20 26-17 20 36-28 18 23-18 18 31-27 7 18 28- 18 23-25 18 23-35 17 23-35 7 14 29- I 5 10 11 20-40 I 5 10 11 19-41 I 5 12 7 24-60 Israel besloot na die treffer de zwakke Blinker te vervangen door Hoekstra. De druk op net Zwolse doel werd groter. Fey enoord kreeg via Hofman twee uitstekende kansen op de zege. De Limburger faalde echter. In de slotminuut moest Hiele nog optreden bij een ak- tie van Marcel van Buuren die aan de aandacht van de Rot terdamse verdediging was ont snapt. PEC Zwolle-Feyenoord 1-1 (0-0): 55. Van der Waart 1-0, 56. Been 1-1. Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschou wers: 7500 PEC Zwolle: Abma; Veldwijk, Kam- stra (Duim), Van Buuren. Leusink. Booy, Yüeedag, De Meijer (Patrick); Van Ankeren. Van der Waart, Cooke. Feyenoord: Hiele; Wijnstekers, Troost, Molenaar, Heus; Hofman, Been, Elstrup, Barendse, Mitchell, Blinker (Hoekstra). Sinds de loting voor de eindron de van het Europees kampioen schap, in juni in de Bondsrepu bliek Duitsland, wordt de KNVB overstelpt met verzoeken van voetbal-liefhebbers die toe gangsbewijzen willen hebben voor één of meer duels van het Nederlands elftal. Een woord voerder liet gisteren weten, dat Overstelpt het geen zin meer heeft om kaar ten aan te vragen. Niet alleen omdat er al meer aanvragen zijn binnengekomen dan dat er kaar ten beschikbaar zijn, maar ook omdat het reisbureau Roever uit Amstelveen (dat een belangrijk deel van de beschikbare kaarten ontving) binnenkort de markt zal opgaan met een pakket één of meerdaagse reizen, inclusief toe gangskaarten. Van alle reizen, die Roever in samenwerking met touroperator OAD zal verzorgen, vloeit vijftig procent van de winst naar de bondskas. foto: anp KONGSBERG Met een te vreden blik stapte Marga Preuter gisteren laat in de middag van het ijs in Kongs- berg. De lichte vorst en het aangename zonnetje vaagden de twijfels over de conditie van de tegen een berghelling aangedrukte baan in het Noor se provinciestadje weg. De prikstokken, zoals bondscoach Egbert van 't Oever bij de eer ste kennismaking gekscherend had opgemerkt, konden de koffers \/eer in. Preuter kijkt reikhalzend, maar vooral ook optimistisch uit naar haar de buut op een Europees kampi oenschap. „Het ijs ligt er fan tastisch Dij. Mooier kan het bij na niet", meende ze na de trai ning. De 20-jarige inwoonster van Epse staat voor haar eerste in ternationale wedstrijd. Preuter verbleef tot dusver in de luwte van het gewest Oost. Ze be hoorde ooit een aantal jaren tot Jong Oranje, maar voor de buitenwereld was haar selectie voor de trip naar Noorwegen een complete verrassing. De uitverkiezing voor het EK verstoorde tevens haar norma le leventje. Zo erg zelfs dat een stage-verslag voor haar studie aan de Academie voor Mens en Arbeid in Deventer niet op tijd in de bus van haar begelei der kon glijden. „Ik dacht dat ik het wel op tijd zou kunnen inleveren, maar daar verkeek ik me lelijk op. Ik had het bij na af, maar ik kreeg ineens zo veel op m'n dak, dat ik het niet meer aankon", aldus Preuter. „Maar de school deed gelukkig niet zo moeilijk. Ik KNSB polst Rainer Mund KONGSBERG Dirk van Zanten, vice-voorzitter van de KNSB, zal dit weekeinde in formaties inwinnen over een mogelijk aantrekken van Rai ner Mund als trainer/coach. De Oostduitse succestrainer stopt in elk geval na de Olym pische Spelen van Calgary bij de bond van de DDR. Van Zanten arriveerde gisteravond in het Noorse Kongsberg. „Ik ga zeker met hem praten", kondigde hij aan. „Het aan trekken van een trainer uit Oost-Europa is echter geen eenvoudige zaak. Daar komt veel meer bij te pas dan een akkoord met de man persoon lijk. Er moet ook met de auto riteiten worden gesproken, en we zijn in eigen land natuur lijk verplicht een werkvergun ning aan te vragen". Mund weigerde elk commentaar over een mogelijke baan in Nederland. heb twee weken uitstel gekre gen". Door alle drukte rond haar persoon, raakte de voorberei ding op het EK danig in de knel. Ze bezocht zelfs een fy siotherapeut om enkele van haar gewrichten te laten be handelen Preuter: „In het weekeinde was ik helemaal over de kop. Er komt op zo'n moment enorm veel op je af. Ik kon het allemaal niet goed verwerken, me ook totaal niet concentreren. Ik zat vast. Zo ook mijn gewrichten en die heb ik even laten kraken. Hier in Noorwegen kwam ik pas weer tot rust. Ik heb lekker ontspannen naar het EK toe kunnen leven en ik heb er veel zin in. Met name in het begin van de week zag ik als berg tegen dit kampioenschap op. Voor mij is zoiets als bui tenstaander natuurlijk een enorm groot vraagteken. Ik kende de meiden wel, maar slechts erg oppervlakkig. De sfeer binnen de ploeg is me meegevallen. Ik vind het wel gezellig". Schema's De uiterst nuchtere Gelderse heeft haar eigen plan getrok ken: „Ik kreeg een uitnodiging voor de wereldbeker-wedstrij den in Davos, maar die heb ik afgewezen. Meer contact met Van 't Oever is er niet ge weest. Ik heb mijn eigen sche ma's dus gehanteerd. Mijn voorbereiding op deze wed strijd is zoals elke andere". Of' ze het EK als een opstapje naar de kernploeg beschouwt, is een vraag die Preuter naar de toekomst verschuift: „Ik ben nog niet gefixeerd op de kernploeg. Dat is ook niet mijn eerste streven. Ik leef van wedstrijd tot wedstrijd en kijk niet te veel vooruit. Ik zit nu bij de EK-ploeg en dat is meer dan ik ooit had durven dro- De Nederlandse ploeg in Kongsberg. Staand van links naar rechts: Ingrid Paul, bondscoach Egbert van 't Oever en Marga Preuter. Knielend: Yvonne van Gennip en Marieke Stam. FOTO: anp derlandse kampioenschappen in Alkmaar en dat is ook eer; wedstrijd waar ik moet preste ren. En mocht ik voor volgend jaar inderdaad een uitnodiging voor de kernploeg ontvangen, dan moet ik daar nog eens diep over nadenken. Natuur lijk speelt die gedachte door mijn hoofd, maar ik ben er nog niet uit. Ik zal mijn studie zeker niet zo maar aan de kant schuiven. Mocht ik niet slagen, dan kah ik nergens op terug vallen. Misschien moeten we een soort regeling treffen, maar zo ver is het- allemaal nog lang niet. Voorlopig zit ik in Kongsberg en hoop ik op een plaatsje bij de laatste zes tien. Dan ben ik tevreden". BERNIE VAN UNEN 't ullier terug bij ris Saint Germain !ard Houllier is gisteren tr als trainer aan het werk pan bij Paris Saint Ger- n. Houllier, die de club e jaar geleden naar de nse titel leidde, gaf drie Hnden geleden de coaching r aan Erick Mombaerts. j werd zelf manager van de 'ijse club. Na zeven neder- ,in in acht wedstrijden '"fd Mombaerts de wacht Pjgezegd en ging voorzitter >lli op zoek naar een op- i Eer. De naam van Johan afijff was daarbij in het ge- IV Gisteren besloot Paris ■fit Germain het seizoen af ïiaken onder de technische ling van Houllier, met as- Bntie van Mombaerts. raziliaans pk *K 1994 bed. 1994 bedroevend I kansen voor de Braziliaan voetbalbond om de eind- nde van de strijd om het in 1994 te mogen organi- flen worden met de dag Havelange vast in Rio de Ja neiro: „Met teleurstelling moet ik constateren dat de bond er maar niet in slaagt een goed concept te overleg gen om de organisatie in han den te krijgen. Dat doet mij als Braziliaan pijn". Het dos sier, dat de voetbalbond van het grootste Zuidamerikaanse land enige tijd geleden aan de FIFA deed toekomen, was volgens Havelange van be droevende kwaliteit. Beter liggen de papieren voor de Verenigde Staten. Dat heeft bij de wereldvoetbalbond een goed uitgewerkt plan uitge werkt op grond waarvan het denkt de eindronde in 1994 te kunnen organiseren. Geen sponsor voor FA Cup Het toernooi om de FA Cup, het belangrijkste van de twee Engelse bekerevenementen, krijgt voorlopig geen sponsor. In november bracht een brou werij een bod van 66 miljoen gulden uit om de naam van het bedrijf te mogen koppelen aan het toernooi. Het plan stuitte op groot verzet bij de Britse overheid, politici en or ganisaties tegen het gebruik van alcohol. Volgens Ted Crooker, secretaris-generaal van de FA, heeft de kritiek van derden geen invloed ge had op het besluit. „Beslissend zijn geweest de te hoge eisen van geïnteresseerden". Nieuwe sponsor voor Liverpool De lijstaanvoerder van de En gelse eerste divisie, Liverpool, heeft een driejarig sponsor contract afgesloten met de Italiaanse firma Candy. Met de overeenkomst is een be drag van drie miljoen pond (ongeveer tien mihoen gul den) gemoeid. Door beide par tijen wordt het contract ge zien als een gebaar van goede wil ten opzichte van het Hei- zel-drama, dat in 1985 tijdens de Europa-Cupfinale tussen Liverpool en Juventus 39 do- Boris Anguelov Bulgaarse coach Boris Anguelov is de nieuwe coach van het Bulgaarse elf tal. De 40-jarige Angeulov was al werkzaam als trainer van de jeugdselectie. Eind ja ren zeventig werkte hij in Oostenrijk. Anguelov volgt Christo Mladenov op, die na de nederlaag van twee maan den geleden tegen Schotland (1-0) ontslag nam. Bulgarije kwalificeerde zich niet voor de eindronde om het Europe se kampioenschap. Overleg UEFA en FA over supportersgeweld Na de loting voor de eindron de van het EK hebben verte genwoordigers van de UEFA en de FA overleg gevoerd over de opvang in de Bonds republiek Duitsland van de supporters van het Engelse elftal. Tijdens het gesprek, waarbij voor de Engelsen voorzitter Millichip en secre taris Crooker aanwezig wa ren, kwamen de Engelsen met een uitgewerkt plan voor de begeleiding van de aanhan gers. „We waren verrast door het goed doordachte idee", stelde Bangerter, secretaris van de UEFA. „Millichip en Crooker hebben ons verze kerd dat de FA en de Engelse regering het uiterste willen doen om moeilijkheden te voorkomen. Er zijn ook con tacten tussen de Engelse poli tie en hun Westduitse colle ga's. In principe gaan wij er daarom van uit dat er bij de eindronde in juni geen pro blemen behoeven te ont staan". Sportwereld Voetbal Jong Oranje speelt in Zeist oefenwedstrijden te gen de eerste-divisieclubs Go Ahead Eagles (op 3 februari) en MVV (17 februari). Zaalhandbal De finale van de strijd om de wereldbeker in het Zweedse Ystad gaat tussen de beide Duitslanden. Nadat de DDR zich donderdag al kwalificeerde, volgden giste ren de westerse buren. Zaalhandbal Het Neder landse herenteam verloor in Amienes een oefenwedstrijd tegen Frankrijk met 29-21. Autosport De Grote Prijs van Mexico in de formule 1 zal niet op 5 juni, maar al op 29 mei op het Rodriguez-circuit worden verreden. Schaatsen Arie Loef (Eind hoven) en Jorien Oosterwijk (Groningen) veroverden in Deventer de nationale studen- tentitels. Voetbal Ajax speelt de eer ste wedstrijd uit de kwartfina les van de Europa Cup 2, in Bern tegen Young Boys, één dag eerder, op dinsdag 1 maart. Autosport Mercedes keert na 33 jaar officieel terug in de autosport. In 1955 trok de fir ma zich terug, toen een onge val bij de 24-uursrace van Le Mans met een door de Frans man Levegh bestuurde renwa- gen aan 82 mensen het leven kostte WIJK AAN ZEE Het optreden van Jeroen Piket in de zesde ronde van het Hoogovens-schaaktoernooi oogstte giste ren heel wat minder bewondering dan zijn remise van woensdag tegen oud-wereldkampioen Anatoli Karpov „Als of hij door zijn eigen hond wordt gebeten", was de beeldende vergelijking die Jan Timman's secondant Vlastimil Hort in petto had. Predrag Nikolic wist dat de jonge Nederlandse kandidaat-groot meester met zwart slechts enkele systemen tot ziin beschikking heeft. In het konings-Indisch bereidde de Joegoslavische groot meester een kwaliteitsoffer voor, dat Piket tot de erkenning bracht, dat hij een kansloze nederlaag had geleden. De partij tussen Nikolic (met wit) en Jeroen Piket had het vol gende zettenverloop: 1 d2-d4. Pg8-f6, 2. c2-c4, g7-g6. 3. Pgl-f3. Lf8-g7. 4 g2-g3. 0-0, 5. Lfl-g2. d7-d6. 6. 0-0, Pb8-c6, 7. Pbl-c3, Lc8-g4, 8. d4-d5. Pc6-a5. 9. Ddl-d3, c7-c5. 10 Pf3-d2. e7-e5, 11. d5xe6 ep, Lg4xe6, 12. b2-b3, d6-d5, 13. c4xd5, Pf6xd5. 14. Lg2xd5, Le6xd5, 15 Pc3xd5, Lg7xal. 16. Pd2-e4, Lal-g7, 17. Lcl-g5, f7-f6, 18. Pd5xf6+, Tf8xf6, 19. Dd3xd8+. Ta8xd8, 20. Lg5xf6. Lg7xf6, 21. Pe4xf6+, Kg8-f7, 22 Pf6- e4, b7-b6, 23. Tfl-cl, Td8-d4. 24. Pe4xc5, Td4-d2. 25. b3-b4, zwart geeft het op AUTOSPORT Rally Parijs-Dakar 15© etappe: 1. Tambay (Fra-Rover) 3.44.15. 2. Da Silva (Fra-Mitsubishi) op 56.30, 3. Miller (Ken-Rover) op 1.00.03, 4. Bouchet (Fra-Rover) op 1.01.18, 5. Pescarolo (Fra-Peogeot) op 1.05.10, 6. Houssat (Fra-Perlini) op 1.10.48 (1e vrachtwagen), 7. Ratet (Fra-Toyota) op 1.18.20. 8. Colsoul (Bel-Mitsubishi) op 1.29.17, 9. Sarra- zin (Fra-Toyota) op 1.32.45, 10. Du- pard (Fra-Rover) op 1.33.57. 29. Va- tanen (Fm-Peugeot) op 2.38.18. Klas sement: 1. Vatanen 29.54.27, 2. Kankkunen (Fin-Peugeot) op 1.01.58, 3. Shinozuka (Jap-Mitsublshl) op 3.25.37. 4. Miller op 4.59.26, 5. Co- wan (Gbr-Mitsubishl) op 5.05.12, 6. Tambay op 5.32.19, 7. Ratet op 5.39.55, 8. Ambroslno (Fra-Peugeot) op 7.08.06, 9. Tijsterman (Ned-Mitsu- bishi) op 7.12.50. 10. Riviere (Fra- Toyota) op 8.07.20. Damesenkelspel, 2e ronde: Coene (Ned)-Sar Wendah (Ina) 8-11, 11-8, 11-9. Kwartfinales: Coene-Kho Mei Wha (Zko) 11-5. 9-12. 11-8 Damee dubbelspel, kwartfinales: Clark/Go- wers (Gbr)-Coene/Van Dijck (Ned) 15-4, 15-8. Magnussen/Benglson (Zwe)-Van de Knaap/Hattens (Ned/ Den) 15-6. 15-9 Gemengd dubbel spel, kwartfinales: Kjaer/Svarren (Den)-Van Dljck/Christiansen (Ned/ Den) 16-17, 15-7. 15-8. HOCKEY Indira Gandhi-herentoernooi in Lucknow (Ind) Halve finales: Paklslan-Zuidkorea 1- 0; Sovjetunie-Nieuwzeeland 3-0. MOTORSPORT Rally Parijs-Dakar 15e etappe: 1. Rahier (Bel-Suzuki) 8.13.50. 2. Orioli (Ita-Honda) op 2.10, 3. Joineua (Fra-Ecureuil) op 4.10. 4. Findanno (Ita-Suzuki) op 12.52, 5. La- lay (Fra-Honda) op 13.00. 6. Bacou (Fra-Cagiva) op 13.15, 7. Gualdl (tta- Cagiva) op 17.10, 8. Mas (Spa-Yama- ha) op 37.00, 9. Picard (Fra-Cagiva) op 42.12, 10. Poli (Fra-Ecureuil) op I.02.06 Stand: 1 Orioli 5.37.02, 2. Picco op 1.52.46, 3. Lalay op 5.02.17, 4 Mas op 5 46.50. 5. Gualdi op 6.35 59. 6 Olivier (Fra-Yamaha) op 8.09.03, 7 Findanno op 9.35.31, 8. Rahier op 10.10.22, 9. Bacou op 10.28.09, 10. De Montremy op II.16.36. SCHAATSEN EK kunstrijden in Praag (TsJ) Heren, na verplichte figuren en kor te kür 1. Fadejev (Sov) 1.0. 2. Kotln (Sov) 2.4. 3 Petrenko (Sov) 3.8. 4. Fi scher (Brd) 4.2. 5. Filipowski (Pol) 4,4. klsdansen, eindstand: 1. Bestemia- nova/Boekin (Sov) 2.0 punten, 2. An- nenko/Sjrentensky (Sov) 4.0. 3. Du- chesnay/Duchesnay (Fra) 7.6. 4. Oe- sova/Sjoelin (Sov) 7.6, 5. Beck/Beck (Oos) 8.4. 6. Engi/Toth (Hon) 12,0. SCHAKEN Hoogovens-toernooi in Wijk aan Zeo Grootmee stergroep A. 6e ronde: Hansen (Den)-Ljubojevic (Joe) 1-0, Hübner (Brd)-Sosonko (Ned) 0,5-0,5, Farago (Hon)-Van der Wiel (Ned) 0.5- 0,5. Andersson (ZweKTal (Sov) 0,5- 0.5. Karpov (Sov)-Georgijev (Bul) 1-0, Nikolic (Joe)-Plket (Ned) 1-0, Agdes- tein (Noo)-Van der Sterren (Ned) af gebroken. Stand: 1. Andersson 4.5; 2. Karpov 4; 3. Van der Wiel 3.5; 4. Ljubojevic. Tal, Nikolic. Farago. Hüb ner. Georgiev 3; 10. Agdestem 2.5 1 afgebroken partij); 11. Sosonko. Hansen 2,5; 13. Piket 2; 14. Van der Sterren 1.5 1). Grootmeestergroep B, 6e ronde: Lig- terink (Ned)-Riemersma (Ned) 0.5-0.5. Douven (Ned)-Krnic (Joe) afgebroken. Knaak (DDR)-Winants (Bel) 0-1. Kou- atly (Fra)-Fedorowlcz (Vsl) 0.5-0.5. Flear (Gbr)-Cifuentes (Chi) 1-0. Lu- kacs (Hon)-Nljboer (Ned) 0.5-0.5. Tsjeskovski (Sov)-Brenninkmeijer (Ned) 0,5-0.5. Stand: 1. Tsjeskovski 4.5; 2. Flear. Fedorowicz 4; 4. Krnic 3,5 1); 5. Kouatly 3,5; 6. Douven 3 1); 7. Llgterlnk, Winants, Nljboer 3; 10. Lukacs 2.5; 11. Brenninkmeijer. Cifuentes, Knaak 2; 14. Riemersma 1 TENNIS Open Australische kampioenschap pen in Melbourne Herenenkelspel, 3e ronde: Cash (Aus>-McNamee (Aus) 6-1, 6-2, 6-1 Herendubbelspef, 2e ronde: Cahili- /Kratzmann (Aus)-Car1er/Frawley (Aus) 7-5, 6-4; Connell/Michibata (Can)-Macpherson/Youl (Aus) 6-4. 7- 6; Evernden/Kriek (Nwz/Vst)-Rene- berg/Ross (Vst) 6-3. 6-4; Bates/Lund- gren (Gbr/Zwe)-Umberger/Woodfor- de (Aus) 6-4. 7-5; Schmidt/Siegel (Vst)-Benhablles/Potier (Fra) 7-6, 6-3; Castle/Saad (Eng/Vst)-Edmondson- /Roe (Aus) 6-2, 6-1. Damesdubbelspel. 2e ronde: Byrne- /Thompson (Aus)-Schultz/Ter Riet (Ned) 6-2. 6-2; Henricksson/Jolissaint (Vst/Zwi)-Lamb/Smoller (Aus/Vst) 6- 4. 6-3; Mesker/Jaggard (Ned/Aus)- Kijimuta/Moreno (Jap/Hkg) 2-6. 6-0, 6-0; Garrison/Potter (Vst)-Dahlström- /Jonsson (Zwe/Noo) 6-3. 6-2; Lind- quist/R. White (Zwe/Vst)-lida/Nlshya (Jap) 4-6, 6-2, 6-0; Bollegraf/Collins (Ned/Vst)-Van der Torre/Gomer (Ned/Gbr) 6-2. 6-0; Suire/Tanvier (Fra>-Cohen/Tsarbopoulou (Zwt/Gri) 6-1. 6-1. WATERPOLO Toernooi heren in Delft: Eger (Hon)- HZC De Robben 12-14; DZV-Duis- burg '98 (Brd) 16-11 Toernooi heren in Amersfoort: AZPC-Szeged (Hon) 9-14, China-CN Barcelona (Spa) 7-10. AZC-VZC 8-7 IJSHOCKEY Eerste divisie: Amsterdam-Tilburg 3- 8; Nijmegen-Assen 11-6; Geleen- Eindhoven 6-2. ZAALHANDBAL Wereldbeker heren in Ysted (Zwe) Poule 1: Zweden-Bondsrepu bliek Duitsland 21-18 Eindstand: 1 BR Duitsland 3-4; 2. Zweden 3-4; 3. Hon garije 3-2; 4. Spanje 3-2. ZAALHOCKEY Toernooi HDM Heren, poule A: Engeland-HDM 7-7. Spanje-Berlin (Brd) 6-5, Frankrijk- Wien (Oos) 9-8 B: Schotland-Wales 12-6. Damee: Engeland-HDM 8-3, Schotland-HGC 3-7. Jong Oranje-Ar- minen (Oos) 7-2. Engeland-Schotland 4-2.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 11