Een elftal zoals in 1974 en we nooit meer lerli jke Aad Kila is \NVB een stapje voor Costing en Schapers e laatste zestien Van l Oever is heisa rond Ria Visser beu Jan Reker verlaat VVV BONDSCOACH RINUS MICHELS: )RT CeidócOommit VRI1DAG 15 1ANUARI 1988 PAGINA 9 «ken Nykanen gs met politie LDORF De schans- fMatti Nykanen kijkt nog i te diep in het glaasje. De Jkte op 6 januari, na zijn Ihet vier-schansentoernooi thofshofen, in een disco- ïlaags met de politie. De j en olympisch kampioen, li ken was, brak daarbij zijn Intje. In het verleden werd jn door de Finse skibond [keren zwaar gestraft voor |tig alcoholgebruik. De Hjkse televisie maakte pas i melding van het voorval, ,r de Finse skibond geheim Houden. EK-ijsbaan onder water KONGSBERG De natuur- ijsbaan van het Noorse Kongs- berg, waar in het weekeinde het Europees kampioenschap schaatsen voor dames plaats heeft, lag gisteren onder een laag water. Het dooide flink in het stadje. De lokale ijsmeester probeerde met een sneeuw schuiver het overtollige water te verwijderen. Het viertal Ne derlandse deelneemsters Yvonne van Gennip, Marieke Stam, Ingrid Paul en Marga Preuter - klaagde tijdens de eerste training over de zacht heid van het dertig centimeter dikke ijs. Den Bosch ten onder tegen Aris Saloniki SALONIKI Den Bosch heeft gisteren in Thessaloniki de zesde wedstrijd in de strijd om de Euro pese basketbalbeker voor lands kampioenen verloren. De Griekse titelhouder Aris Saloniki was voor 6000 toeschouwers te sterk voor de Bossche ploeg: 120-99 (52-41). Ondanks de nederlaag blijft Den Bosch in de race voor een plaats in de finale-poule te Gent. Volgende week volgt in De Maaspoort het be langrijke duel tegen de Westduitse kampioen Satürn Köln. Voor Den Bosch is winst noodzakelijk om aanspraken op Gent te blijven hou den. Katarina Witt prolongeert titel PRAAG Voor de zesde achtereen volgende keer is de Oostduitse Katari na Witt Europees kampioene kunstrii- den geworden. Daarmee evenaarde de 22-jarige inwoonster van Karl-Marx- Stadt het record van de legendarische Sonja Henie. In Praag sloot Witt, die al jarenlang wordt getraind door Jutta Muller, voor 8000 toeschouwers de vrije kuur af met haar interpretatie van „Carmen". Haar niet vlekkelose optre den werd door twee juryleden niettemin met de maximale waardering (6,0) beloond. Achter Witt veroverde Kira Ivanova uit de Sovjetunie de zil veren medaille. De derde plaats was voor haar landgenote Anna Kondrasjo- VENLO In overleg met bestuur heeft Jan Reker besloten pei 1 juli eredivisieclub VVV uit Venlo de rug toe te keren. De po pulaire oefenmeester, die met twee clubs in onderhandeling is, is aan zijn tweede seizoen bezig bij de Limburgse vereniging. De spelers en de technische staf zijn gisteren na de training op de hoogte gebracht van de beslissing van Reker. Het bestuur zal de spelers opdracht geven in de komende weken een profiel schets te maken van de opvolger van Reker. „VVV heeft er al les aan gedaan Reker te behouden. Voor onze begrippen hebben wij hem een zeer aantrekkelijke aanbieding gedaan. Maar het bestuur van VVV heeft begrip voor de situatie van de Reker, die uit een handvol aanbiedingen kan kiezen", aldus manager Teeuwen. Twee seizoenen geleden verruilde Reker PSV voor de Venlose club. Vorig jaar eindigde VVV onder leiding van de trainer uit Vessem op de vijfde plaats in de eredivisie, waardoor de nacom- petitie werd bereikt. VVV bleef echter verstoken van Europees voetbal, doordat FC Utrecht het extra rondje won. EDBERG EN CONNORS TREKPLEISTERS IN ROTTERDAM ROTTERDAM Drie spelers uit de top zes van de wereldranglijst vormen de trekpleisters van het wereldtennistoer nooi in Rotterdam, dat van 8 tot en met 14 februari in sportpaleis Ahoy' zijn derde lustrum viert. De Zweed Stefan Ed berg (nummer twee achter Ivan Lendl en winnaar van het vorig jaar), de Amerikaan Jimmy Connors (vierde) en de Tsjeehoslowaak Miloslav Mecir (zesde) hebben toegezegd te komen John McEnroe heeft zich aangemeld voor het Grand Prix-tennistoernooi, dat van 8 tot en met 14 februari in Lyon, gelijktijdig met Rotterdam, wordt ge houden. FOTO: MILAN KONVAUNKA Mió'la keert Spoorwijk aan het einde van het seizoen de rug toe. ?erst ^-PROFVOETBALLER VRIJGESPROKEN IN BTC-AFFAIRE cre< AN: JL HAAG De straf- die de KNVB heeft [egd aan ex-spelers TC en de penning- er van de Haagse bal Bond hebben het voetbal wereldje tig in beroering ge- tot. Toch is een aspect alle opwinding enigs- over het hoofd gezien, verden namelijk ook spelers vrijgespro- Hannes de Pauw en Kila. £ila wil niet zo veel meer over die affaire. Het is jfQ hem een afgesloten istuk en, ondanks de vrij- i k, lijkt het hem toch niet ils zijn naam in de zaak genoemd. Toch wil hij e fken nog wel eens recon- Teri. „Ik heb", zegt de de kerstdagen maar liefst ien kilo afgevallen Kila, ik hoorde dat er een on- CC]ek naar betalingen bij zou komen onmiddellijk advocaat ingeschakeld, adviseerde om naar de kommissie een brief te a waarin ik precies het ig moest vermelden wat die periode van de club ingen had. Dat was een Itenvergoeding van tus- e 1500 en 2000 gulden die a-feeg voor mijn werk als fcrainer van BTC. Het is jiissie verscheen bleek dat goalies, maar dan ook alles Men had notulen van be- ,f.:svergaderingen waarin 1U| dat ik dat bepaalde be ihad ontvangen. Nou, dat Tlflk dus ook al geschreven, erlijkheid zal wel meege- )n hebben". boden Ie reglementen van de rB staat, dat de combinatie speler/betaalde jeugdtrainer verboden is. Toch was Kila in die periode bij BTC zowel speler als trainer. „Maar ik heb toen maar vier wedstrij den meegedaan. Kijk, legt hij nog eens uit. Ik woonde net in Houtwijk en daar speelt BTC. Ik ging daar wel eens kijken. Rob Ouwehand speelde daar en met hem heb ik vroeger nog gevoetbald. Op een gege ven moment kwam de trainer, Toon Brakug met de vraag of ik geen zin had bij BTC te ko men spelen. Dat wilde ik best, maar ik was nog lid van ADO. Brakus zou dat wel voor mij regelen. En inderdaad. Een dag later komt hij met de overschrijvingsformulieren en was de zaak geregeld. Ik had namelijk al een jaar niet meer voor ADO gevoetbald. Dan schijn je zo maar van club te kunnen veranderen. BTC was gewoon een gezellige club. En ik weet echt niet wie of wat er betaald werd. Toen ze bij de tuchtcommissie probeerden uit te vissen of ik daar iets van wist heb ik gezegd: Here, ik zit hier voor mezelf en niet om ovef anderen te praten. Als u dat wilt, stap ik onmiddellijk op". Kila was met zijn gezin in de week voor kerstmis met va kantie. „Ik keek een keer naar teletekst", herinnert Kila zich, „en daar zag ik dus staan dat spelers van BTC gestraft wa ren. Ik schrok wel even na tuurlijk want je weet toch nooit precies wat de KNVB doet terwijl je weet dat je on schuldig bent. Maar goed, voor mij is de zaak nu afgesloten". Roerige Aad Kila (34) heeft al een roe rige loopbaan achter de rug. Elf jaar maakte hij deel uit van de selectie van FC Den Haag, waarna nog een aantal iaren FC Twente volgde. „Ik ben door privé-omstandighe- den teruggekeerd naar Den Haag", vertelt Kila. „De perio de bij FC Twente was prima. Goed betaald en een fijn huis. Alhoewel het laatste jaar na tuurlijk door die degradatie niet het leukste was". Terug in Den Haag meldde Kila zich bij ADO. Daar hield hij het een half jaar vol. „Lex Schoenma ker was daar trainer. Die liet mij dus na afloop van de trai ning de ballen van het veld rapen. Niet om het een of an der, maar dat had hij niet moeten doen. Dat is een leuke klus voor de jongeren. Je kon toen ook zien dat Schoenma ker nog niet voor het grote werk geschikt was. Als trainer kan je het beste onderop be ginnen. Allers meemaken. Bij een vierdeklasser tref je toch een heel andere organisatie aan dan bij een club uit de hoogste klassen. Je komt veel meer obstakels tegen". Kila kan daarover meepraten. Hij is bezig aan zijn tweede seizoen bij vierdeklasser Spoorwijk en houdt het aan het eind van de competitie voor gezien. „En dan wil ik weer een stapje hogerop", zegt hij enthousiast. „Ik denk dat ik dat wel aankan. Ik weet dat wat ik zeg goed overkomt bij de spelers en als dat in de vierde klasse het geval is, dan moet dat in de eerste of twee de klasse toch zeker het geval zijn. Daarbij komt dat ik van uit mijn achtergrond wel weet hoe de voetbalwereld, zowel bij de amateurs als de profs, in elkaar steekt". gaat weet Kila maar al te goed. „Elf jaar heb ik gespeeld bij FC Den Haag. Ik leverde de club vier en een halve ton op. Maar nu krijg ik zelfs geen kaartje meer. Kort geleden kwamen we een keer halver wege de wedstrijd. Maar ik werd mooi teruggstuurd naar het loket. Aad Kila of niet. Geloof me, dat doet me pijn". ïpnn DICK DIJKHUIZEN LBOURNE Menno Iting en Michiel Scha- s hebben vanmorgen de open Australische ïiskampioenschappen vierde ronde bereikt, ting won in vier sets 4-6, 6-1, 6-4) van de dafrikaan Danie Vis- Schapers versloeg neens in vier sets diens dgenoot Christo van ïsburg. De Rotterdam- moest de eerste set de als twaalfde ge ëtste Zuidafrikaan la- maar leed daar geens onder: 2-6, 6-3, 6-3, 6- fcon Bollegraf bereikte met de Amerikaanse Sally Collins de tweede ronde van het da mes dubbelspel door het als achtste geplaatste duo Rosalyn Fairbank/Candy Reynolds (Vst) in drie sets uit te schake len: 7-6 (7-3), 3-6,6-3. Het als elfde geplaatste Franse duo Catherine Suire/Catherine Tanvier versloeg Nicole Jager- man/Jaime Kaplan (Nëd/Vst) met 6-1 en 6-0. Direct na het toernooi om de open Australische tennistitels neemt Mats Wilander een rustperiode van zes weken. Dat maakte een woordvoerder van de Zweedse tennisbond gisteren bekend in Melbourne. De nummer drie van de we reld wil die periode gebruiken om een nieuw huis te betrek ken in de stad Greenwich in de Amerikaanse staat Connec ticut. Wilander mist daardoor onder andere de eerste ronde van de strijd om de Davis-be- ker tegen Nieuwzeeland. Hij keert volgens plan terug op de tennisbaan in het toernooi in Florida. De kans is aanwezig dat ook de Australiër Pat Cash bin nenkort van een rustperiode kan gaan genieten. Vrijwillig zal dat echter niet zijn. We gens onwelgevoelige taal in het duel tegen de Oostenrijker Muster, werd Cash een boete opgelegd van 500 dollar. Hij passeerde daarmee de grens van 7000 dollar waardoor hij nog eens een straf kreeg opge legd van 10.000 dollar. Bij een totaal boete-geld van 15.000 dollar, mag Cash twee maan den niet aan Grand Prix-toer- nooien deelnemen. DEN HAAG Een Euro pese voetbalcompetitie ziet de huidige bonds coach van de KNVB, Ri- nus Michels, op korte ter mijn niet zitten. „Voor Nederland met zijn pad vinderscompetitie zou het aan te bevelen zijn, voor de Belgen misschien ook vanwege de extra publie ke belangstelling, maar in de overige landen bestaat die behoefte minder. Daar is elke wedstrijd een fina le. Ik hoop daarom van ganser harte dat PSV en Ajax zo ver mogelijk in de Europa Cup komen. Laten ze maar door die hel gaan. Daar leren ze oneindig veel meer van, dan in de paar vriendschappelijke oefenduels die voor Oran je nog op papier staan". Tijdens een bijeenkomst voor het Genootschap van Hoofdre dacteuren ging Michels nog een keer in op de verloren WK-finale tegen West-Duits- land in 1974: „Het ging daar, zoals altijd in het topvoetbal, om details. De realiteit van die wedstrijd was dat Oranje als favoriet gold. Een ongelooflijk gegeven, want we speelden te gen het gastland, in het sterk nationalistisch gezinde Bayern en in een uitverkocht stadion met 70.000 Westduitsers. Toch was Oranje favoriet. Een elf tal, zoals toen, krijgen we nim mer weer. Als klopte: indivi dueel en collectief. In een ang stig perfecte uitvoering van een concept, waar overal ter wereld nu nog wordt gespro ken. Ik heb individuele staal tjes gezien van bijvoorbeeld Cruijff die ongeëvenaard zijn". Michels. die de beelden van de finale pas jaren later terug durfde te zien, wijt het verlies aan externe factoren. „Dat West-Duitsland won, kwam omdat het in Franz Becken- bauer en Gerd Müller twee sterren had, die net iets meer wisten te geven dan anderen. Op de dag van de finale bracht Müller dat beetje extra. Die tweede Westduitse goal kon maar door één persoon in de wereld gemaakt worden. Mul ler dus. Onze ster, Cruijff, kon dat niet. Niet omdat hij dat niet wilde, maar omdat hij het mentaal niet aankon. Invloe den van buitenaf maakten het hem onmogelijk topfit aan de start te verschijnen". Michels refereert hiermee aan het zogenaamde „zwembad schandaal van het Oranje-ho tel in Hilltrup'. Voor de finale bracht het sensatieblad Bild- zeitung een reportage van Oranje-spelers, waaronder Cruijff, die met vreemde da mes in het zwembad aan het „ravotten" waren. De commo tie die dat teweeg bracht, was volgens de bondscoach opzet. „De bewuste fotograaf was een vriend van de hoteleigenaar, die hem heeft binnengesmok keld". Omdat Cruijff, volgens hem, in die finale niet optimaal fit was, ging het mis. Gullit is de ster, op wie Mi chels straks bij de EK in juni zijn blik richt. „Alléén kan hij het ook niet. Een ster geeft pas de doorslag, wanneer de rest ook perfect is geregeld". Zo heeft de bondscoach nog steeds zijn twijfels over het spel van Marco van Basten. „Hij speelt nog teveel voor zichzelf en niet in dienst van het elftal. Daarmee maakt hij dezelfde fout als Maradona voor het wereldkampioenschap in Mexico. Maradona werd pas een ster toen hij in dienst van het Argentijnse elftal ging spe len. Dan zie je dat een team ook om hem gebouwd kan worden. Het elftal wordt een eenheid". Mentale kracht Over de groepsindeling voor SÖp Srafr fPlF Rinus Michels: „Nederland heeft een padvinderscompetitie". de EK was de bondscoach niet helemaal ontevreden. Over de tegenstanders zegt hij: „Van Engeland weten we dat het moeite heeft zich aan te passen aan andere spelstijlen. In dat land zelf maakt dat niets uit, want iedere club speelt het zelfde systeem. Zuideuropese landen hanteren andere con cepten. Daar zul je rekening mee moeten houden. De En gelsen weigeren dat. En heb ben anderzijds een geweldige instelling. Dat is bij de Russen, die we als eerste krijgen, altijd de vraag. Hoe is de mentale kracht, zeg maar het zelfvertrouwen? Een niet te onderschatten factor. Faalangst is het slechtste wat een ploeg kan overkomen. We hebben dat zelf met onze doel man Hans van Breukelen meegemaakt. Die werd door de pers voortdurend op de nek gezeten met de roep om Stan ley Menzo van Ajax. Op zijn kamer in Zeist kon hij niet sla pen, omdat hij voortdurend wakker schrok van zwarte schaduwen op de muur. Die moest ik passeren. Nu is Van Breukelen er overheen. En gaat hij uit van zijn eigen kracht". Over zijn nabije toekomstplan nen kon Michels zich niet uit laten. Nadat hij een vierjarig contract bii PSV had afgewe zen (Michels wilde zich slechts voor twee jaar binden), lijkt hij in de wachtkamer plaats te willen nemen. Is Ajax een FOTO: TJERK HERINGA kandidaat? Zolang Harmsen daar werkzaam is, zal Michels niet naar zijn oude club terug keren. Daarvoor heeft de voorzitter van de Amsterdam mers als sectiebestuurslid de bondscoach teveel het bloed onder de nagels gehaald. „Ik ga eerst drie en een halve week met vakantie. Deze zo mer komt het er toch niet van Bayer Leverkusen heeft me gepolst om er te komen wer ken, omdat de manager van die club ook manager van FC Koln was, in de tijd dat ik daar nog werkte. Die heeft blijkbaar nog vertrouwen in me". HENK WAGEMAN KONGSBERG Egbert van 't Oever heeft zich gisteren in Kongsberg uit gesproken over de neisa rond de Olympische kwa lificatie van Ria Visser. „Dat gedoe is erger voor het damesschaatsen dan voor mij", meende de bondscoach aan de voora vond van het Europees kampioenschap. „Ik krijg de zwarte piet in handen in een spel dat ik van mijn kant eerlijk heb gespeeld. Ik heb altijd beweerd dat Ria Visser de derde Nederlandse is op de 3000 meter. Zij heeft alle kansen gehad dit te bewijzen. Van Marieke Stam zijn we om verschillende redenen tot nu toe niet te weten gekomen, waartoe zij op die afstand in staat is. Stam gaat hoe dan ook naar Calgary. Of ze daar de 3000 meter zal rijden moet worden afgewacht". Ria Visser beschuldigde Van 't Oever van tactische manoeu vres door Stam, in Davos, weg te houden uit wedstrijden met Visser. De Haagse rijdster nam, na de zoveelste botsing met Van 't Oever, persoonlijk contact op met het Nederlands Olympisch Comité om haar kansen in stand te houden. Op 25 januari valt de beslissing. „Ik speel geen spelletjes", stel de Van 't Oever gisteren met klem. Mund Rainer Mund noemt de ge ruchten dat hij door een dele gatie van de KNSB is bena derd om de scheidende schaatscoach Egbert van 't Oever op te volgen, uit de lucht gegrepen. „Ik hoorde in Yvonne van Gennip laat zich, tussen de voorbereidingen op het EK, op de step-slee duwen door Marieke Stam. FOTO: ANP Davos, dat zulke berichten in de Nederlandse kranten zijn verschenen. Ik ben echt door niemand benaderd en moet ook hard lachen om die veron derstelling", aldus de man ach ter de succesformule van de Oostduitse schaatstrein. Mund zal het komend week einde Gaby Zange-Schön- brunn in zijn selectie missen. De Oostduitse schaatsenrijd- ster kwam deze tijdens een training in Davos ten val en blesseerde zich dermate dat het EK door trainer Mund van de kalender werd gehaald. Door het wegvallen van Zange nemen de kansen van Yvonne van Gennip, Nederlands enige troef, op eremetaal aanzienlijk toe. sportuitslagen AUTOSPORT Uitslagen veertiend© etappe: Motoren: 1 Orioli (Ita-Honda) 4 uur. 42 minuten en 42 seconden. 2. Char- bonnier (Fra-Yamaha) op 1 uur en 32 seconden. 3. Olivier (Fra-Yamaha) 1.08.03, 4. Picco (Ita-Yamaha) 1.09.33, 5. Rahler (Bel-Suzuki) 1.09.39, 6. Picard (Fra-Cagiva) 1.12.54, 7. Lalay (Fra-Honda) 1.16.09. "8. Gil (Spa-Yamaha) 1.17.37, 9. Mas (Spa-Yamaha) 1.18.56, 10. Meinier (Fra-Suzuki) 1.19.40. Stand: 1. Orioli 45 uur, 37 minuien en 2 seconden. 2. Picco op 9 minuten en 46 seconden. 3. laly 4.51.27, 4. Mas 5.23.23, 5. Terruzzi (Ita-Honda) 5.30.27, 6. Gualdi (Ita-Cagiva) 6.20.59, 7. Olivier 6.42.47, 8. Findan- no (Ita-Suziki) 9.24.49, 9. De Montre- my (Fra-Yamaha) 9.40.08, 10. Rahier 10.12.32. Auto's: 1. Bouchet (Fra-Rover) 3.41,22. 2. Riviere (Fra-Toyota) 2.51, 3. Ambrosino (Fra-Peugeot) 3.53, 4. Colsoul (Bel-Mitsubishi) 4.41, 5. Kankkunen (Fin-Peugeot) 6.19, 6. Va- Perlini) .8.31, 9. Ratet (Fra-Toyota) 13.19, 10. Joineau (Fra-Buggy) 13.37. Stand: 1. Vatanen (Fin-Peugeot) 23 uur, 31 minuten en 54 seconden, 2. Kankkunen (Fin-Peugeot) op 1.02.10. 3. Lartigue (Fra-Mitsubishi) op 2.42.36, 4. Shinozuka (Jap-Mltsubishi) op 3.35.29, 5. Cowan (GBr-Mitsubis- hi) op 5.15.51. 6. Smith (VSt-Rover) op 6.18.21. BADMINTON lnvitati©to©rnool Taiwan Damea enkelapal, eerste ronde: Coe- ne (Ned) - Shinki (Jap) 11-1, 11-6, Su- santi (Indo) - Van de Knaap (Ned) 11- 2. 11-3. Sadanwati (Indo) - Van Oijck (Ned) 11-5, 9-12, 11-6. Damea dubbelspel, eerste ronde: Coene/Van Dijck (Ned) - Y Hsia/Hsiu Chi (Tai) 15-3, 15-9, Van de Knaap- /Hattens (Ned/Den) - Chian Mei/CHia (Tai) 15-8, 15-12. Gemengd dubbel, eerste ronde: Van Dijck/Christiansen (Ned/Den) - Chan- morasmee/Sansaneeyakuluilai (Thai) 15-3, 15-9. BASKETBAL EC basketbal voor landskampioe- Aris Saloniki (Gri)-Den Bosch (Ned) 120-99 (52-41); Maccabl Tel Aviv (lsr)-Orthez (Fra) 92-78 (36-42); Tra cer Milaan (lta)-Barcelona (Spa) 94- 100 (44-50). Stand: Partizan (Joe) 6-11; Tracer Mi lan (Ita) 6-10: Maccabi Tel Aviv (Isr) 6- 10; Aris Saloniki (Gri) 6-10; Satürn Köln (BDR) 6-8: Den Bosch (Ned) 6-8; Barcelona (Spa) 6-8; Orthez (Fra) 6-7. BILJARTEN GP driebanden Rotterdam Dick Jaspers (Sint-Willebrord) 50 36 7 1,388 Ad Broeders (Breda) 23 36 3 0,638 Louis Havermans (Zundert) 50 52 5 0.961 Raymond Burgman (Baarn) 49 52 5 0,942 HANDBAL Wereldbeker heren in Kriatianatad Poule A: Hongarije-Spanje 14-16. Stand: 1 West-Duitsland 2-4, 2. Zwe den 2-2. 3. Hongarije 3-2, 4. Spanje Poute B: Joegoslavië - Oost-Duits- land 23-21, IJsland - Denemarken 24- 22 Eindstand: 1. Oost-Duitsland 3-4, 2. IJsland 3-4, 3. Joegoslavië 3-4, 4 Denemarken 3-0. SCHAATSEN EK kunatrijdan in Praag Heren, stand na verplichte figuren: 1 Fadejev (Sov) 0.6 punten, 2. Kotin (Sov) 1.2. 3. Fischer (BDR) 1.8. 4 Fili- powski (Pol) 2.4. 5. Pevrenik (Sov) 3.0. 6. Zander (BDR) 3.6. Damea, einduitslag: 1. Wilt (DDR) 2.6 punten, 2. Ivanova (Sov) 4,6, 3. Kon- drasjova (Sov) 5.0, 4. Leistner (BDR) 9.8. 5. Koch (DDR) 12,2, 6. Gorbenko (Sov) 15,8. Paran, stand bij het ijsdansen na de korte kur: 1. Bestemianova/Boekin (Sov) 1.0, 2 Annenko/Sretenski (Sov) 2,0. 3 Beck/Beck (Oos) 3.4, 4 Oessova/Z- hoelin (Sov) 3,6, 5. Duchesnay/Du- chesnay (Fra) 4.6. SKI Afdaling Zlnal Damea: 1. Flgini (Zwi) 1.55,16, 2. Per cy (Can) 1.56,10, 3. Kronberger (Oos) 1.56,39, 4. Walliser (Zwi) 1.56,52. 5 Wolf (Oos) 1.56.81. 6. Oerlli (Zwi) 1 57,28, 7. Gafner (Zwi) 1.57,39, 8 Wachter (Oos) 1.57.43 Stand wereldbeker afdaling: 1 Figini 77 punten. 2 Walliser 47. 3 Wolf 43 Stand wereldbeker algemeen: 1. Figini 146 punten. 2 Walliser 102, 3. Fernandez-Ochoa (Spa) 101. TENNIS Open Australische kampioenschap- Derde ronde enkelspel heren. Lendl (Tsj. 1>-Woodforde (Aus) 6-4, 6-3, 6-1. Witskin (VStj-Leconte (Fra. 7) 6-4, 6- 3. 6-4, Masur (Aus. 16)-Krishnan (Indi) 6-3, 6-2, 3-6, 6-1, Oosting (Ned)-Vis ser (ZAf) 7-5, 4-6. 6-1,6-4. Schapers (Ned)-Van Rensburg (ZAf. 12) 2-6, 6- 3, 6-3. 6-4, Svensson (Zwe, 14)-Kroon (Zwe) 6-2, 6-7 (4-7), 6-4, 6-3 Dames. Navratllova (VSt. 2)-Kijimuta (Jap) 4-6, 6-2, 6-2. Everl (VSt. 3)-Fen- dick (VSt) 4-6. 6-1, 6-1, Porwick (WDI)-Krapl (Zwi) 6-2, 7-6 (8-6). Suko- va (Tsj. 6)-Lindstrom (Zwe) 6-2, 6-3, Cohen (Zwij-Antonoplis (VSt) 4-6. 6-1, 9-7, Potter (VStMnoue (Jap) 6-3. 6-2. Hanika (WDIj-Eldredge (VSt) 6-4, 6-1

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9