ieuw leven in Gijsbreghten belaagde Badeloch ^Ó/TELEVI~ Qeid&iQowiard VRIJDAG 15 JANUARI 1988 PAGINA 17 brengt documentaires over Chinezen in Nederland JABYLC ASTA'UM Het grootste deel van de circa (al); linezen in Nederland is afkomstig uit 30.' ifepubliek China en uit Hong Kong. u"e sterke verschillen kennen zij een (1 van saamhorigheid. Nederlanders jk dat alle Chinezen hier iets met de i«"Heien Chinese maaltijden hebben te ma- 2i.30js natuurlijk niet zo. Bovendien lijkt 1 30- •fetelling voor de Chinese eetcultuur gevolg is dat een aantal Chinese abyloS niet meer rendabel draait. Aanlei- iji het eerste programma van de vijf- 45. 2juco televisie-reeks over Chinezen in 20J (25 februari: Ned. 2 om 23.00 uur) in 15. i? de mogelijkheden tot omscholing. *2; pderwerpen die in de serie aan bod .45. 2ijn woningnood, echtscheiding en de 45. 2tiling van het ingewikkelde Chinese 115 Ir'Hift' ree^s onderscheidt zich van (al); U andere programma's over dit onderwerp, met name in de samenstelling van de redactie. Hij bestaat bijna geheel uit Chinezen. De onder werpen worden dan ook, in tegenstelling tot de documentaires die de NOS enige tijd geleden uitzond, door Chinese ogen bekeken en ook zo behandeld. Bij de produktie, samenstelling en redactie van de films wordt nog maar nauwe lijks een beroep gedaan op Nederlandse colle ga's. Het uitzend-uur van de vijf documentaires, waarvan de laatste op 24 maart wordt uitgezon den, is misschien wat ongebruikelijk voor Fe- duco, maar er is een goede reden voor. De meerderheid van de Chinezen in Nederland werkt namelijk in de restauratieve sector. Tele visie kijken kan dus pas na de maaltijd en als de keuken aan kant is. Reclameverbod buitenlandse zenders in strijd met EG-recht' LUXEMBURG - Het verbod van op Nederland gerichte re clame in buitenlandse televi sieprogramma's is in strijd met het EG-recht. Dat heeft de ad vocaat-generaal bij het Euro pese Hof van Justitie gezegd in Luxemburg. De conclusies van de advocaat-generaal worden meestal overgenomen door het Hof. Een definitieve uitspraak wordt over enkele maanden verwacht, aldus een woord voerder van het Hof. Het oordeel van het Hof is ge vraagd door het gerechtshof in Den Haag. Dit moet uitspraak doen in een geding tussen de Bond van Adverteerders en minister Brinkman. De Bond wil dat het reclameverbod wordt opgeheven, zodat zij niet meer zijn aangewezen op de STER. Volgens de advo caat-generaal valt de verzor ging van televisie-uitzendin gen via de kabel onder de arti kelen 59 en 60 van het EEG- verdrag, waarin een vrij ver keer van diensten wordt gere geld. Het verbod op reclame en het verbod op speciaal voor Nederland televisiekijkers be stemde ondertiteling vormen een inbreuk op die vrijheid. Volgens de advocaat-generaal kan Brinkman geen beroep doen op het openbaar belang om de discriminatie van bui tenlandse zenders te recht vaardigen. Brinkman voert weliswaar aan dat de plurifor miteit van de Nederlandse om roep in gevaar komt, maar bij de bevoordeling van de STER spelen ook duidelijk commer ciële belangen een rol, aldus de voorlopige conclusies van de advocaat-generaal. In verband met het ondertite- lings- en reclameverbod heeft ook de Europese Commissie kort geleden een klacht inge diend bij het Hof. het is nog niet bekend wanneer die wordt behandeld. zo. ij. iboekf .00. 18 18 Ther 2); 18 U pace Binnen de .00. lavan de Haagse Come- i^ruit o.l.v. Hans Croi- nieuwe theatergroep wordt ge- ODEOlian het inbla2en van 5. i8even in de traditie van '0. ifi|ijkse „Gijsbreght van Men stelt zich voor. lal het moment waarop zo. 13 oude gezelschap een 5tudic speelgroep ontspruit 6564e Haagse planken een en een Badeloch igjtaan om van te water s'. 211 Oeleden alweer gold het als 8oed 8e' i4pm op nieuwjaarsdag I6ght op het toneel te zo. i6fromaten gooiende ac- 15°Slfe van hel 6eÖkte the- hear|ertoire af wilden en te a rfer persoonlijke invul- liroshian het toneelbestand d' c«nden, gooiden tijdens Delige voorstelling die li aan stukken, tion (tgse acteurs mogen zich ost bq voornemen gesteund NFAr. oor de sPes Patr'ae- de #ies vaderlands, middel- 0Ó.i5nolieren. Op een eerste van het KRO-radio- mma „Lezen voor de zich tien Gijs- en Badelochs. Zij i3»n naar de aula van de Do rjdijke Bibliotheek om lem te geven aan deze 'lelaagde mensen in een Barfdrama' dat de dDd dan heeft overleefd, rdag 21 januari kan -die gelezen opvoering eren op KRO-radio 5 0 uur. Vermuë, Monique i Martine van Es van het St. Janscollege. An- Louise v.d. Hoeven, Désiré de Ruyt, Tessa Hagedoorn en Mariska Daalman van het Thomas More/Ariënscollege en Robert-Jan Geers, J. van Laar en T. Vereecken van het Edith Steincollege wierpen zich op als Gijsbreghten en Badeloehs-in-spé. jonge men sen die hun ziel en zaligheid legden in hun tekstzegging. Engel Er verscheen zelfs een meisje voor de rol van de boodscha- pengel Gabriël, een scholiere van zulk een engelachtig voorkomen, dat regisseur Kees van Iersel haar spontaan uitnodigde bij hem thuis op de schoorsteenmantel te komen staan. De scholieren konden zich op trekken aan twee gerijpte en door de wol geverfde acteurs. Hans Boskamp beitelde in taal de bravoure van Gijsbreght uit en Trudy Labij als Bade loch leverde andermaal een hoogstandje met haar stem. De belaagde Badeloch gaf zij in haar woorden die licht aan doenlijke trilling mee van de vrouw die het lot van man en kinders na aan het hart ligt. Trudy staat even gemakkelijk in een musical van Annie MG Schmidt als in een STER-re- clame. Zij kan zelfs de voelba re pathetiek in het zeggen van Vondels verzen laten ho ren uit de tijd, dat Albert van Dalsum en Ellen Vogel de Gijsbreght deden. Zoals je in Engeland pas mee telt als ac teur als je in een Shakespea- re-rol gestaan hebt, zo hoorde je als toneelspeler hier min stens een keer iets van Von del gedaan te hebben. Vroe ger dan. Het is niet niks wat Gijs breght en Badeloch over kwam in Vondels visie. Ver teller Carel Alphenaar heeft dat uitgeplozen. Nu alweer zo n 350 jaar geleden kreeg Vondel de opdracht een dra matisch spel te schrijven bij gelegenheid van de opening van de nieuwe schouwburg. Vondel schoot toen de ge schiedenis te binnen, die 350 jaar eerder in Amsterdsam speelde. Vergeleken bij Haar lem was Amsterdam toen nog een gat, de burcht van Gijs breght met wat huizen er om heen. Die werden belegerd door de Kennemers onder aanvoering van graaf Floris V. de belager van het geluk van Gijsbreght en Badeloch. De Kennemers pasten de truc van het Trojaanse paard toe. Vosmeer de Spie komt daar hijgend over verhalen. Gijsbreght en Badeloch ko men voor hete vuren te staan. Zij schildert Floris V af als een huiveringwekkende man die eerder haar eer poogde te ontluisteren. Hoor met haar mee. „Verkrachter van een vrouw, zo kuis, zo welgebo ren. Helaas, zij kwam mij niet in die gestalt' naar voren. Waarmee haar zuivere ziel. van droefheid afgepijnd, in 't leven nu voor God en d'enge- len verschijnt". Zij krijgt in die klacht bijval van de rei van Clarissen, die een parallel trekken tussen Floris V en de kindermoorde naar Herodes: „O, Kerstnacht, schoner dan de dagen, hoe kan Herodes 't licht verdra- Stemmen Gijsbreght laat zich niet onbe tuigd. Hij heeft stemmen ge hoord: „In die verbaasdheid scheen een wolksken uit den hogen, en goddelijke glans te blinken voor mijn ogen. En uit die heldre wolk kwam ene stemme voort. Ik heb het licht gezien en zelf de stem ge hoordEn stelt ge huis en vrouw en kindren in gevaar? Doen schrikte ik, en steeg af, en pakte mij vandaar". Zij worden van binnenuit be laagd, ook in het liefste wat zij bezitten, hun kinderen, al slaat Badeloch de liefde voor haar man hoger aan dan die voor haar kinderen als zij haar beroemde liefdesbetui ging uit: „Waar werd oprech ter trouw dan tussen man en vrouw ter wereld ooit gevon den. Twee zielen gloe'nd aan eengesmeed. of vast gescha keld en verbonden in lief en leed". Daar kart geen popsong van daag de dag vol „I love you zus, I love you zo" nog tegen op. Die staan op hun hoogst drie weken in de toptien. ..Waar werd oprechter" hand haaft zich al 350 jaar als lief deshymne. Dit allemaal bovendien ge zegd in zesvoetige alexandrij nen, waarbij je volgens de re gie in elke versregel zes keer in je handen kunt klappen. Als je dat ritme en de gevoels waarde in Vondels verzen eenmaal te pakken hebt, zit je goed en kan deze prins der dichters je leven lang niet meer stuk. Dat wil de KRO in „Lezen voor je lijst" waar maken. Deze omroep valt daarmee Hugo de Groot bij, de diplo maat en staatsman, aan wie Vondel zijn „Gijsbreght" op droeg. Deze zond uit Parijs een brief naar Vondel, waarin hij hem prees voor de mooi vertelde geschiedenis van Amsterdam, van het eerste tot het laatste vers vol „wijse leeringe en teere hartroerin- ge". Zo moeten al die schoolse Gijsbreghten en Badelochs dat ook hebben ondergaan. Pro ducer Fred Wittenberg voelde daar volop in mee. Bij het ap plaus uit de zaal voegde hij bloemen. Dat is staande op het podium het mooiste dat je kan overkomen. Het verhaal wil, dat veel acteurs alleen daarom dat vak gekozen heb ben. TON OLIEMULLER 18.16 18.30 NEDERLAND 1 Columbus... of wat «r alle maal nog te ontdekken valt, amusementspro gramma gericht op oude ren. Presentatie: Frank Kramer. Met o.a. Violet Valkenburg en Agnes van Brussel (stichting De Om budsman) NOS W6-Journaal KRO De Band (slot), zesdelige jeugdserie geschreven door Marjan Berk. Afl. 6: Het vak. De Band wordt gevraagd om op te treden in het voorprogramma van RobdeNijs KRO's tekenfilmfestival TELEAC Portrettekenen en -schil deren. Les 3 KRO Merry melodies, tekenfilm KRO's comedy hour: Tnrob, Amerikaanse co medyserie met Diana Ca- nova in de hoofdrol. Afl.: Het concert. Het concert van rockzanger Marz gaat bijna niet door omdat San dy niets voor hem voelt KRO's comedy hour Mijn dochter en ik (Me and my girl), Engelse comedyserie met o.a. Richard O'Sulli- van en Joanna Ridley. Een jongedame in Simons bed verstoort een rustige zon dag NOS xJournaal en weerover- zicht KRO EDe Soundmix Show, amusementsprogramma waarin zes kandidaten live zingen op de muziek van hun idool. Presentatie: Henny Huisman Twee banen op één kus sen..., Engelse comedyse rie met o.a. Penelope Keith en Geoffrey Palmer. Do nald is jaloers als Caroline de onderhandelingen met een beroemd schrijfster 20.00 20.28 Penelope Keith als Caroline in 'Twee banen op een kussen'. Ned. 1 om 21.35 uur. foto-. ANP mag voeren 22.07 Brandpunt, actualiteiten rubriek 23.07 In 't holst van de nseht (Nightheat), Canadese po litieserie. Afl.: Op de vlucht. De dood van een il legale vreemdelingen brengt het politieteam op het spoor van Carribische politieke vluchtelingen NOS 00.05 Journaal 00.10 Nieuws voor doven en slechthorenden KRO 00.15-02.00 De vechtjas (Tunes of glory), Engelse speelfilm uit 1969 van Ronald Nea- me. Met o.a. Alec Guin ness, John Mills en Dennis Price. In een Schots regi ment wordt de leiding van de populaire kolonel Sin clair overgenomen door de formele kolonel Barrow. Er ontstaat al snel een con flict tussen de twee NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven sn slechthorenden 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 18.45 CEJeugdjournaal 19.00 Journaal TROS 19.12 Gerard Joling in het Verre Oosten, muzikale impressie vanuit Taiwan en Singapore (herh.) 19.30 Kijk tv, populair-weten- schappoelijk magazine ge presenteerd door Wubbo Ockels. Met o.a. aandacht voor communicatie bij oli fanten, lawines, veilig heidsmaatregelen m.b.t. auto's en pupil-onderzoek 20.00 Een trouwring mag niet knellen, toneelstuk van John Lanting's Theater van de Lach. naar een boek van Claude Magnier. Met o.a. John Lanting, Teuntje de Klerk en Mar- greet Heemskerk. De lot gevallen van een verarmde adellijke kunstschilder 21.45 TROS Sport, sportmagazi- ne gepresenteerd door Jack van Gelder 22.10 Interview met de minis ter-president NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 Een spannend bestaan, zevendelige familie-repor tage over een Nederlands gezin. Afl. 2: Moeten trou wen. Fokko heeft in het clubhuis een Turks meisje leren kennen. Wanneer zij van huis wegloopt wordt ze door het gezin Lievense opgevangen 23.28 Bricht van de Wilde Gan- NOS 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden irT -huiliiws in teletekst ces dTak, kinderserie (herh.) d eptovenaer van Oz (The wiz- i of Oz), tekenfilmserie jol Hitparadeprogramma aal fo.a. de clip van de kijker, T eenrzicht van de BRT-top 30 *elooeen studlogast aar tending door derden bedelingen en program- e virims krierbericht dooftoisie. Hilaire Sfeermaec- npi s, kaarsenfabrikant, geeft Jen in hoffelijkheid j33'Mariene, Westduitse speel- i| uit 1981 van Rainer Wer- Fassbinder. Met Hanna aW9ulla- Giancarlo Giannini, pIph Ferrer e.a. De Duitse zan- Ibs Willie is de vriendin van 1 vaJoodse componist Robert, e pijin Zwitserland woont. Willie de kekt carrière in het Derde rkesf- Rober1s vader is hoofd t i een Joodse geheime orga- Tltie en zorgt ervoor dat Wil- i Mal Zwitserland niet meer in :1 gig. Robert kan de schelding jg ei* aan on zoekt Willie op in jJtsland napot, achtergrondinforma- de filmaktualitelt it mtuwa en Coda lert. anisC toch bal, migrantenmagazine iwaassn on dochters (Sons and af ef9h,ers>- Australische tv-se- ip met Peter Phelps, Pat Mc- pTiald. Tom Richards e.a. f^in, Japanse tv-serle n Bddedelingen on program test I-overzicht l .Tidam, boei^a Time I Azteken, documentaire do Azteken, naar aanlei- >9 van een vandaag in Brus- I geopende tentoonstelling er de Indiaanse volksstam 10 Parlando... ma non ippo. Fred Brouwers praat it Emile Degelin over mu- ik. M.m.v. Catherine Mer- is. piano; Eric Vandermeu- t. piano; Floris Jonckheere. ino en het kamerorkest Sln- nia o.l.v. Dirk Vermeulen met ik Dequeker. fluit en Guy Jnson, klavecimbel »1 lag kiba-Nouba, kinderprogram- vak 'uroJ^fours, gevarieerd pro- Tiji soir, regionaal magazine Beuick at Flupke, tekenfllmse- Dofrf- Afl.: Mauvalse recontre p rnai du cinema de Bruxel- E'l01! 1988 vailnute Papillon, consumente- reiWviezen. Afl.; De huurprijzen Eu) 1988 n rfand ècran - Heroic fantasy: xkwn Ie Barbare (Conan the r&es9rbarian). Amerikaanse evrJeelfilm uit 1981 van John Mi- EuJS- Met Arnold Schwarzeneg- jk tr. James Earl Jones. Max ïnefc1 Sy<low "^"alandres, automagazine 55 Laatste nieuws 15.30 Eisfischen, reportage over het vangen van vissen in bevroren water, naar een vertelling van Siegfried Lenz 15.45 Wie man Dornröschen wach- küsst, sprookjesfilm van Wer ner Kubny naar de vertelling van de gebroeders Grlmm 17.15 Tagesschau 17.25 E Solo für 12, spelprogramma 18.00 Losberg, tv-serle. Afl.: Der Ausrelsser 18.26 Tagesschau 18.30 Hier und Haute, regionaal ma gazine 18.52 El WWF-Club, rechtstreeks amusementsprogramma ge presenteerd door o.a. Marijke Amado 19.58 Programma-overzicht 20.00 [STagesschau 20.15 El Prinzregententheater-Eröff- nungetestwochen: Sangerga- la, rechtstreeks muzikaal pro gramma gepresenteerd door August Everding. Met o.a. Ag nes Baltsa, Hildegard Behrens. Cheryl Studer. M.m.v. het koor van de Beierse Staatsopera en het Bambergse Symfonie-or kest o.l.v. Giuseppe Patané. In pauze van ca.21.30-22.00 Sportschau: Europese kampi oenschappen kunstrijden op de schaats vanuit Praag. Com mentaar: Corinne Halke en Hans-Joachim Rauschertbach 23.00 Tagesthemen, met Bericht aus 23.30 Panorama Europa: Kleiner Spinner (P'tit con), Franse speelfilm uit 1983 van Gérard Lauzier. Met Bernard Brieux. Guy Marchand. Caroline Cel lier e.a. Michel Choupon is pas 18 jaar. maar ziet het leven nu al niet meer zitten. Zijn ouders merkèn dit en proberen er van alles aan te doen. Als hij dan ook nog eens hevig verliefd wordt, krijgt hij het helemaal te 01.00 Tagesschau 01.05 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 Silas (4), zesdelige serie verha len naar de romans van Cecil Bodker. Met Patrick Bach. Lucki Molocher, Diether Krebs e.a. (herh.) Freizeit... und was man da- raus machen kann, vrijetijds- magazine. Fun-Camp: 1. Skiën met swingbo en mono-ski. 2. Langlaufen met de juiste uit rusting. 3. Volkslanglaufen - wedstrijd en vertier. Presenta tie: Hermann Feicht Haute e) Tele-llluatrierte, actualitei ten. sport en amusement Eln Engel auf Erdan, tv-serie met Michael Landon. Victor French, Julie Fulton e.a. Afl.: ...und unsern kranken Nach- barn auch Programma ovorzicht Heute Auslandajournal. Berichten van ZDF-correspondenten uit de hele wereld Aktenzeichen: XY... ungelöst, de recherche vraagt de kijkers om hulp bij onopgeloste mis drijven Showfenater, actueel amuse mentsmagazine, gepresen teerd door Sabine Sauer Heute-Journal. actualiteiten Marijke Amado presenteert het programma 'WWF-Club', op Duitsland 1 om 18.52 uur. FOTO: DIJKSTRA 22.10 Aspekte, cultureel magazine 22.50 Aktenzeichen: XY... ungelöet, reacties van kijkers 22.55 Verurteilt zum Tode (Death Penalty), Amerikaanse speel film uit 1979 van Waris Hus sein, Met David Labiosa. Col- leen Dewhurst, Dana Elcar e.a. Tijdens een gevecht tussen twee straatbendes doodt de vijftienjarige Carlos Rivera twee jongens. Hij wordt ter dood veroordeeld. De psycho loge Dr. Elaine Lipton doet alle moeite om hem van de electri- sche stoel te redden 00.30 Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II, cursus bedrijfse conomie. Les 4 18.30 Hallo Spencer, kinderserie 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws, sport en Blickpunkt Düsseldorf 20.00 Kulturezene 20.45 Landesspiegel: Wie iet Wald- bröl - was war Majdanek? Do cumentaire over de Duits-Pool se jongeren-uitwisseling 21.30 West 3 aktuell 21 45 ZAK: Politiech - aktuell - überraschend, magazine 22.30 03 Der Drachen (Latawiec), Poolse speelfilm uit 1982 van Miroslaz Gronowski. Met Anna Chitro. Jerzy Matalawski, e.a. Een jonge ingenieur uit de stad bezoekt een klein bergdorp om zich daar helemaal te wij den aan zijn hobby, het delta vliegen. In de lucht voelt hij zich immers helemaal bevrijd van de frustaties van huwelijk en werk. Dan ziet hij in het dorp nieuwe gezichten 23.40 Terremoto, ein Erdbeben im Tal von Belice 23.50 Laatste nieuws 0ö Ondertiteling via TeleTekst. Ei Tweetalige of stereo-uitzen ding. f Zwart/wit-uitzendlng. KC Zwart/wit-ultzending met on dertiteling via TeleTekst. 's& Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. K3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending In orginele versie met ondertitels. BBC 1 14.50 D Th# sands of Iwo Jima, Amerikaanse speelfilm uit 1949 van Allan Dwan. Met o.a. John Wayne. John Agar en Adele Mara 16.40 Ask Margo, consumentenma gazine met Margo MacDonald 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Corners', 'Superted', 'Jacka- nory' en 'Survival game' 17.55 Nswsround extra, jeugdjour- 18.10 CCGrange Hill, jeugdserie over een middelbare school. Met Ruth Carraway, Samantha Le wis, Ricky Simmonds e.a. 18.35 Neighbours, Australische tv- serie met Francis Bell, Dasha Blahova, David Glencie e.a. (herh.) 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Wogan, praatprogramma met Terry Wogan 20.20 Blankety Blank, quizprogram ma met Les Dawson 21.15 CDTwenty years of the Two Ronnies (slot), sketches met Ronnie Barker en Ronnie Cor- bett 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht 22.30 [BRockliffe Babies, detective serie. Afl.: A trip to the zoo 23.20 [DWicker's world: Living with walzing Mathilda, tiendelige serie programma's waarin Alan Whicker op zoek gaat naar Au straliërs van Britse afkomst 00.10 Silver Bears, Amerikaanse speelfilm uit 1978 van Ivan Passer. Met o.a. Michael Cai- ne, Cybill Shepperd en Louis Jordan 02.00 Weerbericht BBC 2 Sport on friday, met o.a. aan dacht voor de WK Darts en de EK Kunstrijden op de schaats Nieuws en weerbericht Catchword, quizprogramma met woordspelletjes cd River Journeys: Eater of men, documentaire waarin de schrijfster Christina Dodwell een reis langs een rivier in Pa- pua-New Guinea maakt (herh.) Food Drink, informatieve se rie over eten en drinken (herh.) E Sherlock Holmes-cyclus: Sherlock Holmes and the se cret weapon, Amerikaanse speelfilm uit 1942 van Roy Wil liam Neil. Met Basil Rathbone, Nigel Bruce. Lionel Atwill e.a. Tekenfilm Underground to Europe. Re portage over de Eurotunnel WK Darts, reportage vanuit Frimley Green The Friday Sport Gardeners world, tuinmagazi- 22.00 The Tracey Ullman Show, Amerikaanse comedyshow 22.25 Arena: The Beano and the Dandy, documentaire over de 50e verjaardag van twee strip- weekbladen voor de jeugd 'The Beano' en 'The Dandy" 23.15 WK Kunstrijden op de schaats te Praag 23.50 Newsnight, actualiteitenmaga- 00.35 Weerbericht 00.40-01.50 WK Darts, samenvatting vanuit Frimley Green SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 Batman, jeugdserie 18.30 I dream of Jeannie, comedy serie 18.57 Europees weerbericht 19.00 My favourite Martian, comedy serie 19.30 Land of the Giants, science- fictionserie 20.30 Big Vallay, westernserie 21.27 Europees weerbericht 21.30 The Deadly Ernest Horror Show: Black Carrion, Engelse horrorfilm uit 1984 van John Hough. Met o.a. Susan Hubley, Alan Love en Leigh Lawson 23.00 Paris to Dakar Report 23.20 Ask Dr. Ruth, programma over sex, relaties en huwelijk met dr. Ruth Westheimer 23.45 Nederlands voetbal, met een overzicht van de eerste helft van de competitie (herh.) 00.47-00.50 Europees weerbericht SUPER CHANNEL 16.00 Nino Firetto Totally Live, pop programma 17.00 Formula One, popprogramma met John Leslie 18.00 Super Sonic, popprogramma met Amanda Redington 19.00 Super soul 19.25 Europees weerbericht 19.30 Tomorrow's World, weten schappelijk magazine 20.00 Nurse, tv-serle 22.00 Super Channel News 22.25 Europees weerbericht 22.30 Gillette soccer scene, voet baluitslagen 22.35 American College Basketball 23.35 Europees weerbericht 23.40 Night Fright: Death Moon, Amerikaanse speelfilm uit 1978 van Bruce Kessler 01.20 Super Sonic 02.20-03.20 Formula One MTV EUROPE 00.00-24.00 [S Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt. Ray Cokes en Maiken Wexo. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day. 16.30- 17.00 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladium In New York. 19.00- 19.20 Remote control, spelpro gramma. 21.30 YO! Rap- en hiphop-video's. 22.00 MTV Party Zone. 00.00-00.30 Club MTV (herh.). 01.00-02.00 New TV 5 16.05 La nouvelle affiche 17.20 Rien qu'une petite fille, tv-film 17.50 Calibre 18.00 Récréation 18.40 Des Chiffres et des Lettres 18.55 Nieuwsoverzicht 19.00 Thalassa 19.55 Maria Vaureil, tv-film 21.05 Humeur - Humour 21.10 Portrait de Malcolm Forbes 22.00 Journaal 22.30 Divan 22.45-23.30 Sports Loisirs NEDERLAND 2 VOO 09.00-11.00 Tineke, recht streekse, gevarieerde ochtendshow gepresenteerd door Tineke de Nooy BRT 1 RTBF 1 08.15 Noube-nouba, gevarieerd kin derprogramma 09.30-10.00 Victor English method, cursus Engels 11.40 Interwallonii: Entre dos Cais, maga zine voor Portugezen 12.20 Interwal lonii: Hasret-Nostalgie, magazine voor Turken 13.00 Tribune Economi- que et social: La F.G.T.B. 13.30- 14.00 La panséa at les Hommes DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 Sportschau 10.35 Umschau 11.00 Showfenster 11.30 Aspakte 12.10 ARD Sport Extra. WK Skiën, afdaling heren 13.45-14.45 Int. tenniskampioenschappen Australië DUITSLAND 2 09.30 [sl Programma-overzicht 10.00 Heute 10.03 Sportschau 10.35 Einde 10.50 Dia Sport-Reportage. WK skiën voor dames, superreuzeslalom 12.10 Nechbarn in Europa 13.40- 14.00 &Dieee Woche, actualiteiten BBC 1 09.20 Roobarb 09.25 Saturday starts here 09.40 Roland's rat race, ko misch kinderprogramma 10.05 Kissy Fur 10.30 Going live, gevarieerd pro gramma met tekenfilms 13.12 Weer bericht 13.15-18.05 Grandstand, sportmagazine met o.a. rugby (Enge land - Frankrijk en Ierland - Schot land). EK kunstrijden op de schaats te Praag en paardenrennen te Ascot SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine 11.10 Ski-Boy, jeugdse rie 11.40 Transformers, tekenfilmse rie 12.05 Countdown, poppro gramma met Simone Walraven 13.35- 14.35 'sl Hera comes the weekend, popprogramma SUPER CHANNEL 07.00 Supertime, gevarieerd kinder- magazine 10.00 Videopix, met Nino Firetto 11.00 Chart attack, met Si mon Potter 12.00 Power hour 13.00 Top Gear, automagazine 13.30-14.30 Armchair adventure: Assignment Adventure, documentaireserie CHILDREN'S CH. 06.00 Cartoon time 07.00 Flash for ward 07.30 Curiosity show 08.00 Cartoon time 09.00 Rumpelstiltskin 09.30 Black Beauty 10.00 Drama hour: 8ummer switch 11.00 Chil dren's Channel Express 12.00 Car toon time 13.00 You can't do that on television 13.30-14.00 Children's Channel Express RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 VARA: Radio 1 vrijdageditie 19.02 AVRO: St. Kids van de Boven windse. 20.02 NCRV: Water en vuur. 21.02 Jazztime. 22.02 NCRV-Vrijdag-Sport. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband. 02.02 Oh. wat een nacht. 05.02-07.00 Ook goeiemorgen RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 AVRO: AVRO's radiojournaal. 18.15 Minjonmagazine. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondsplts. 19.02 VOO: Jeroen van Inkei. 20.30 Rob Stenders 22.02 Countdown Café RAOIO 4 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Europees Concert Podium. 22.00 Horizon. 22.30-23.00 NOS-Jazz. met jazzge schiedenis en NOS Jazz Festi val 1987 RADIO 5 18.10 VPRO: Euroburo. 18.20 PP: Uitzending van D'66. 18.30 VPRO: Euroburo. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 EO: De bijbel open. 21.00 Schoolagenda. 21.15 Zicht op Israel. 21.40-22.00 Theologische verkennm- REGIONAAL Radio West: 17.00-19.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105.7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op vrijdag 19.00- 20.00 Leiden Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Mid dagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT-ensembles. 19.10 Actueel. 19.35 Accordeon en Vlaamse liedjes. 20.03 Big Band concert. 21.03 Pandora. Muziekmagazine. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot twee BRT 2 18.00 Moe, hoor eens hoe. 19.10 Hitriders 21.00 Wat zijn dat voor toeren? 22.05 Country-slde. 23.30-02.00 Twee tot twee BRT 3 18.10 Actueel en weerbericht. 18.30 Kamermuziek. 19.00 Kroniek 2: Magazine. 19.45 Zelden gehoord. 20.30 Mozarteumorkest van Salzburg m.m.v. Paul Guida, piano. dir. Leopold Hager. 21.55 Actualla. 22.15 Jazz in Europa. 23.00 Serenade. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: TROS nieuws show. 12.03 Oud plaatwerk 13.06 TROS Aktua. 13.30 TROS Country. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De Opening. 11-03 Tussen Barend en van Dorp 12.03 De Rooie Haan 13.03 Comité van aanbeveling 13.25 Typisch Hollands RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Drie voor negen. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Paperclip-Radio. 14.03 Popstation. RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 AVRO: Wakker worden met.. 09.00 Toppers van toen klassiek. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhausconcert. 12.02 VOO: Strauss Co. polka's en operettemuziek 13.02 Veronica Klassiek RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief 09.25 Waterstanden, 09.30 FEDUCO: Hollandse nieuwe 09.45 Rekenen. 10.00 Taal. tekens en regels. 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.30 Tijdsein-thema. 12.00 Nieuws. 12.05 Meer dan een lied alleen...' 12.45 Vragen naar de weg 13.00 Nieuws 13.10 Hallo Nederland. 13.30 Opo doro (Open deur). 14.00 AVRO: De vonk REGIONAAL Radio Wast: (via FM-frequentie Radio 1) 11.00-11.30 Regionale ultgaans- en activiteitenagenda voor het weekein de. 1140-12.30 Open Podium. Aad de Korte met muziek uit de regio Ge sprekjes. muziek (van koormuziek tot new wave), agenda. Omroep Rijnland (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 12.00 Hindoestaans/Surinaams programma 13.00 Noordwijk Lokaal 15.00-19.00 Vandaag 'de dag op zaterdag Radio Rijnmond: 10.00 De omgevallen pla tenkast. 11.00 Rijnmonds diep 12.00 Op bezoek bij Radio Rijnmond. 13.00- 17.00 Geen commentaar, non-stop muziek. BRT 1 05.30 Met een wakker 08.20 Klaarwakker 09.10 Voel je thuis. 10.03 Onze keuze. 11.03 Het Kraaienest. 13.15 Matinee met om 13.15 BRT-produkties met licht klas siek. 14.03 Concert door het BRT-koor BRT 2 05.30 Welkom weekend 06.12 Te bed of niet te bed 10.03 Buitenspel 11.30 De Vlaamse top tien. 12.00 Top 30. 14.00 Radio Rijswijck. BRT 3 07.10 Goede morgen. 08.20 Licht klassiek ochtendconvert. 09.20 Ochtendconcert. 10.00 Pronto (9) Buone vacanze 10.30 Naar kinderland. La Bóite a joujoux (de speeldoos). Debus sy 11.00 Harmonies en fanfares. 11.30 Het BRT-koor 12.00 Tafelmuziek. 1 Sonate in G. opus 5 nr. 4 voor twee violen en continuo. Handel. 2. Trou- sième Caprice. Delalande. 3. Les Folies frangaises ou les Dominos. Couperin. 4 Thea- termuziek 'Andromede'. Char- pentier. 13.10 Muziekmakers.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17