«idócSou/ia/rit Leiden onderzoekt lokaties voor vierde parkeergarage STAD OMGEVING ALLER LEI(DS) Kroegentocht Leidse Jazzweek )vordt swingende lentewandeling Uitgelezen opgeruimd ege: |>rt EHD is igevolg wanbeheer Vrouw met geweld bestolen FIETSERS WELLICHT TOCH UIT BREESTRAAT Big Band speelt in Antonius Clubhuis -rasfflissl 1JAJ DONDERDAG 14 JANUARI 1988 PAGINA 9 ^k< Het tekort van de Hulpdienst (EHD) is itstaan door financieel ieer bij de GG en GD ambulancedienst ja- onderdeel van was. •ft de gemeente de ac- it verzocht bij de con- ;tra aandacht te beste de administratie van I. Dat schrijven burge en wethouders in een in gemeenteraadsleden. ;eren hiermee op be- jingen die de AbvaKa- ft geuit. De vakbond ;n onderzoek naar de iding van de GG en ik stelde de AbvaKabo ambulancedienst in iet een veel minder >rlies had gedraaid dan teente beweerde. Ook „;ent de gemeente. Vol- en W is het lagere te- ntstaan door een hoger ritten. Dat heeft dan een lagere vergoeding tot gevolg. Volgens de nte is met het overge- geld het tekort van vo ren gecompenseerd. „Dit tekort kan dan ook niet jevaller worden aange- evenmin zegt het iets b^iet structurele tekort bij ^M)", meent de gemeente, ^^leester en wethouders n verder op dat „de Ac- intsdienst in het verle- >en aanleiding heeft ge- [Bk oor het maken van op- Tjgen"- ie toekomst van de Eer- ^llpdienst is veel te doen. ^rneente heeft jarenlang eld moeten toeleggen op nst, omdat er veel „loze werden gemaakt, die ektenkostenverzekeraars Uit bezuini- verwegingen wil het de dienst onderbren- jj het particulier zieken- ersbedrijf Gebr. De De meeste personeelsle- n de vakbonden zijn te- rivatisering en willen dat ID wordt ondergebracht J brandweer. Omdat de rond dat zij te weinig in- r tie van het college had gen over de gevolgen hvatisering, is de beslis- ijnige tijd uitgesteld. Er een extra commissiever- ing over dit onderwerp iiden. DRONKEN MAN RAMT FIETSER LEIDEN Een 25-jarige fiet ser uit Leiden is vanochtend tegen half vier op de Vismarkt geramd door een 34-jarige Leidse automobilist, die te veel had gedronken. De bestuurder sloeg vanaf de Koornbrugsteeg linksaf de Vismarkt op. Hii nam de bocht te ruim en reed tegen de fietser op. De man vergezelde de jongen na het ongeluk in een taxi naar het Academisch ziekenhuis, waar hij door de politie werd aange houden en een bloedproef moest ondergaan. Hem werd een rijverbod opgelegd. De fiets werd totaal vernield. De fietser liep onbekend letsel op. Verdachten nieuwjaarsrellen aangehouden LEIDEN De Leid- se politie heeft giste ren twee Leidenaars van 17 en 18 jaar in hun woning aange houden en meegeno men naar het bureau wegens hun aandeel in de nieuwjaarsrel len op de hoek van de Marnixstraat en de Willem de Zwij gerlaan. Het tweetal Wordt verdacht van vernieling en openlij ke geweldpleging. Zij zitten nog vast. LEIDEN Een 21-jarige vrouw uit Rijswijk is gisteravond om kwart voor elf gewelddadig be stolen door een man. De man duwde dè vrouw tegen de grond bij de achteringang van het sta tion in het Terweepark. Hij schopte haar in de onderbuik en griste haar handtas weg. Daarin zaten ondermeer een portemonnee met drie honderd gulden en het paspoort van de vrouw. De politie kon de dief niet meer achterhalen. Met spandoek aan de haal LEIDEN De Leidse politie heeft vanochtend rond half vier een 26-jarige Leidenaar aange houden die werd verdacht van diefstal van een spandoek van de Leidse Jazzweek. Het ver moeden bleek te kloppen: de man had het spandoek nog bij zich. Hij had het weggehaald van de Haarlemmerstraat. Gemeente praat met jeugd in Merenwijk LEIDEN Jongeren uit de Merenwijk kun nen dinsdagavond 19 ja nuari met politie en ge meente praten over hun wensen en problemen. In de Merenwijk wonen veel jongeren die al ja renlang klagen omdat zij vinden dat er te weinig voorzieningen voor hen zijn. De bijeenkomst wordt vanaf 20.00 uur gehouden in buurthuis Op Eigen Wieken aan het Valkenpad 2. De or ganisatie is in handen van jongerenwerk Que- tal. Vloer stort in: bouwvakkers gewond LEIDEN Drie mannen uit Dreumel zijn gisterochtend om vijf over negen gewond ge raakt bij een bedrijfsongeval op de Papengracht. De werk nemers van een aannemings bedrijf uit Ameide waren aan het werk op de eerste verdie ping toen de vloer gedeeltelijk instortte. Deze steunde aan een zijde op stutten, die door trillingen vermoedelijk onder de vloer zijn weggegleden. Twee mannen van 21 en 34 klaagden over inwendige pij nen en moesten voor behande ling naar het Diaconessenhuis, een 33-jarige man kon ter plekke geholpen worden. LEIDEN De gemeente staat niet langer geheel afwijzend tegenover een vierde parkeergarage in de Leidse binnenstad. Volgens wethouder J. Peters van verkeer wer ken ambtenaren een no titie uit over verschillen de lokaties waar een par keergarage zou kunnen worden gebouwd in het kader van de afsluiting van de Breestraat. Het ziet er bovendien naar uit, dat de fietsers toch uit de Breestraat ver dwijnen om conflicten met het openbaar ver voer in de toekomst te vermijden. Het onderzoeksbureau Van Heesewijk uit Vught conclu- deerdè in ziin eindrapport, over de proef met de auto vrije Breestraat dat een par keergarage aan de kant van het Noordeinde noodzakelijk is voor de redding van de winkelstraat. Mogelijke loka ties zijn het LVC of de Lucas van Leydenschool. Namens de winkeliers toonde H.C. van Cleef zich tevreden over de toezegging van Pe ters „maar we moeten niet te vroeg juichen. Zo'n onder zoek is leuk, maar als er niets gebeurt zijn we nog niets verder gekomen". Van Cleef wil eerst het definitieve voorstel van het college af wachten dat de inspraak in gaat. „Wijkt dat te veel af van wat wij willen, dan zul len wij daartegen in beroep gaan", herhaalde hij nog eens een eerder dreigement. Tijdens een vergadering van de commissie die de proef heeft begeleid bleek gisteren dat er nog een aantal me ningsverschillen bestaat tus sen de winkeliers en de ge meente. Zo vinden de onder nemers dat de straat na ze ven uur niet kan worden opengesteld voor auto's om dat dat consequenties heeft voor de inrichting van de straat. Plantenbakken zou den dan bijvoorbeeld moeten worden weggehaald. De ge meenteraad heeft onlangs ge zegd dat de auto's 's avonds wèl gebruik moeten kunnen maken van de Breestraat. De politie wijst dat af uit oog punt van duidelijkheid. Breekpunt De winkeliers vinden ook, in navolging van het advies van Van Heesewijk, dat de fiet sers uit de Breestraat moeten worden verbannen en moeten worden omgeleid via de Langebrug. Deze oplossing zou een einde maken aan de conflicten tussen buschauf feurs en fietsers. Peters: „Die problemen moeten worden opgelost, maar ik geloof niet zo in dit idee. Fietsers heb ben een hekel aan omrijden en wat dat betreft zou het be ter zijn hen gebruik te laten maken van de marktenroute. Maar dat biedt op woensdag en zaterdag geen soelaas", al dus de wethouder. „Daar moet dus nog naar worden gekeken". Volgens B. Leeuwenburgh van de NZH is het mogelijk de bussen meer gespreid over de Breestraat te laten rijden, zodat de overlast van groe pen bussen minder wordt. Een ander breekpunt vormt de inrichting van de winkel straat. „Ik ben er niet van overtuigd dat er geen trot toirs meer nodig zijn", aldus Peters. De winkeliers willen dat de Breestraat het karak ter krijgt van een promena de. En dat kan volgens hen onder andere worden bereikt door de stoepen te verwijde ren. Gemeente en winkeliers zijn het er wel over eens dat al leen de Breestraat aanpak ken niet genoeg is. „De Bree straat is een duidelijk onder deel van het kernwinkelap- paraat. Een besluit over de Breestraat heeft dus ook ge volgen voor andere winkel straten in de stad", aldus wethouder Peters. „Alleen de Breestraat aanpakken is niet genoeg. Bovendien is het een kwestie van de lange termijn. Om de straat op te knappen is wel een jaar of vier, vijf nodig". Eind januari neemt het colle ge een beslissing over de toe komst van de Breestraat. Dat voorstel gaat dan de inspraak in. Daarna praten winkeliers en gemeente verder. Computer Klaverjasmiddag Muziekvereniging De Burcht Leiden houdt zondag 17 janu ari een klaverjas- en sjoel - middag in de Burchtvesting (Aalmarkt 9). Het begint om 14.00 uur en de kosten bedra gen 2,50 gulden. Voor meer informatie tel. 211744 of 311995. Een computercursus voor A jongeren tussen de 15 en 25 jaar begint 2 februari in Stats aan de Haarlemmerstraat 73c. De cursus bestaat uit vijftien lessen en wordt gege ven op dinsdagavond van 19.00 tot 20.30 uur. De kosten bedragen vijftig gulden. Op- Vergadertechniek Ouderen kunnen bij het Dienstepcentrum voor Ge- coördin eerd Bejaarden werk (DGB) een cursus vergader- techniek en notuleren vol gen. De cursus is bedoeld voor mensen van 55 jaar en ouder die maatschappelijk actief willen zijn. De twaalf lessen worden op dinsdag ochtend van 9.30 tot 11.30 uur gegeven in dienstencen trum De Kooi aan de Drift- straat 49. De kosten bedragen 10,50. Aanmelden kan via tel. 071-123744. Vrijwilligers De Telefonische Hulpdienst Leiden (THD) zoekt vrijwilli gers die ouder zijn dan 23 jaar, belangstelling hebben voor de medemens en goed kunnen luisteren. Zij moeten een dagdeel per twee weken beschikbaar zijn en zich voor minimaal twee iaar verbin den aan de Hulpdienst. Be langstellenden kunnen schrijven naar de THD, Post bus 495, 2300 AL Leiden. De Aikido Stichting Leiden houdt zondag een open dag. Tijdens de open dag zal het nieuwe cursusprogramma worden gepresenteerd. Ook bestaat de mogelijkheid mee te doen aan enkele Aikido- oefeningen. De open dag be gint om 14.00 uur en sluit om 16.00 uur. Elke maandagmid dag en woensdagavond kan een proefles gevolgd worden in de oefenruimte aan de Pieterskerkgracht 7. Voor meer informatie tel. 071- 125894/070-979492. Gospelcon eert Gert en Hermien Timmer man geven zondag om 19.30 uur een gospelconcert in de Bethlehemkerk (Lammer markt 57). De toegang is gra tis. Voor meer informatie: tel. 144411. Driekoningenspel In de grote zaal van Het Volkshuis aan de Apothe- kersdijk wordt zondag het Driekoningenspel opgevoerd. Dit middeleeuwse Duitse to neelstuk wordt door leden van het Medisch Deelgenoot schap opgevoerd. Het spel be handelt de geschiedenis van de drie koningen op weg naar Betlehem, vervlochten met de geschiedenis van ko ning Herodes. De voorstel ling is gratis toegankelijk en begint om 20.00 uur. Muzikale expositie van schilderijen en 24 januari een expositie van hun schilderijen in het Waagge bouw (Aalmarkt 21). Deze van origine Voorschotense kunstschil ders zijn in 1985 gaan samenwerken. Het samenwerkingsverband draagt de naam Gogh. Ze hebben beiden hun eigen stijl. Toch zijn er raakvlakken waardoor de stap om samen tegelijkertijd aan de zelfde doeken te werken makkelijk was. Op de tentoonstelling is het resultaat van die samenwerking te bezichtigen. De tentoon stelling wordt muzikaal begeleid door de laatste composities van Chris en Gerard Koerts getiteld Frames: zeven stukken compu termuziek variërend van klassiek tot disco. Het Waaggebouw is tijdens deze drie dagen van 10.00 tot 17.00 uur geopend. ■)EN Een groter "ast met vorig jaar gisteravond tijdens de igentocht van de Leid- J Jazzweek nauwelijks tbaar. Een jaar gele- h leek de kroegentocht ;n bestemd voor ge- g Ie liefhebbers die be- f waren de vrieskou te leren. Zij hadden lakt in dikke jassen, I ischoenen en moon- Is toen maar één zo snel mogelijk een m café in en er niet r uit komen. Dit jaar L de kroegentocht voor ■a's mensen meer weg I een lentewandeling. pllig pratend trokken I Leidenaars massaal kroeg naar kroeg. Met H jassen en een fris bier in de hand kon endien rustig buiten acht worden tot de eren plaats wilden ten in de vaak uitpui- le cafés. ier die ideale omstandig- ïn leek het er in het be rt van de avond op dat de gr s borrelbussen van de niet besteed waren aan ^gfroeggangers die in enor- aantallen waren op ko- 'S> dagen. De eerste uren bijna iedereen de voor- .Olk aan wandelen boven openbaar vervoer. toen na enige uren me en ziin zolen begon te en, schalde met grote re- naat de roep om borrel- p&en door de straten. Na alven zakten de feestelijk kierde bussen dan ook bij- Joor de veren zo vol gela- "ui waren ze met passagiers fgj voor het levende bewijs "jden dat ook stadsbussen ien swingen. de meesten van kroe- >ers was de muziek niet p belangrijk. Degenen die programmaboekje in de I op zoek gingen naar favorieten, hadden toch van bezienswaardighe- De meerderheid stroom- npelweg een café bin- i om te zien of het daar jellig was en of de tap viel •ereiken. Was de muziek exotisch voor de oren Boven: Met open jassen en een fris glas bier in de hand kon buiten rustig buiten gewacht worden tot er plaats kwam in de uitpuilende cafés, zoals hier bij l'Esperan- ce. Links: In café L'Esperance speelde bas sist Dolf del Prado met als gast Johnny Meyer op accordeon. FOTO'S: WIM VAN NOORT LEIDEN Als een soort voorproefje van het eigen lijke Key Town Jazzfestival speelt vrijdag de Frits Landesbergen Big Band in het Antonius Clubhuis aan de Lange Mare. De band zal dan Greetje Kauf- feld begeleiden die eerder deze week al met een trio optrad in het Rijksmuseum voor Oudheden onder het motto Jazz at the Temple. Zij had daarmee de pri meur van het eerste jazzconcert in de zaal van het museum waar ook de Egyptische Taffeh-tempel staat. Het concert in het Antonius Clubhuis begint om half negen. van niet-liefhebbers dan minst met folk of pop was slofte het gezelschap weer verwant. Funk én blues naar buiten op zoek naar wat scoorden hoog. Cafés die anders. Waar het druk was, deze muziek konden bieden, was niettemin meestal mu- puilden letterlijk uit van het ziek te horen die op zijn publiek. Twee kroegen bij de Hoog landse kerk deden in ieder geval verwoede pogingen el kaar met blues de loef af te steken. Wie tegen één uur tussen de Uyl van Hoogland en De Waag stil bleef staan kon pal na elkaar twee totaal verschillende versies van Muddy Waters' Got my Mojo Working horen. Rauwe mu ziek die zo langzaamaan het traditioneel aan jazzfestivals gekoppelde 'Icecream' lijkt te verdringen. Hoewel vrijwel overal in het centrum muziek, of anders wel zingend publiek was te horen, bleken er traditiege trouw toch een paar punten te zijn waar de meeste men sen zich verzamelden. Dat was vooral de omgeving vap de (Nieuwe) Beestenmarkt met het jazzcafé The Duke als middelpunt. Daar konden de bezoekers doorstromen: door de deur naar binnen langs podium en bar om door het raam aan de andere kant weer naar buiten te klaute ren. Een idee waarmee The Duke overigens niet de enige was. De omgeving van De Burcht en de Hooglandse Kerk was na de Beesten markt een goede tweede, ter wijl ook aan Rapenburg en Kaiserstraat een concentratie te vinden was. Het uitzonderlijk zachte weer zorgde er in elk geval dat de concentraties van mensen nauwelijks proble men gaven. Er werd niet echt gedrongen om kroegen binnen te komen en een en kel onvertogen woord viel er eigenlijk alleen als iemand toch per ongeluk de tenen van ziin buurman als opstap je had gebruikt. Opvallend, want tegelijk werd bijna overal geconstateerd dat het nog nooit zo druk was ge weest tijdens de kroegen tocht. RUDOLF KLEIJN Key Town op tv Jazzfestival dat zich za terdagavond in de Stadsgehoorzaal af speelt, zal ook op tele visie te zien zijn. De NOS maakt, onder re gie van Theo Ordeman, opnamen voor uitzen ding op een later nog niet bekend tijdstip. Tijdens het Key Town Festival spelen vanaf 20.15 uur zestien groe pen afwisselend in vier ruimtes van de Stadsge hoorzaal, van de grote zaal tot de koffieka mer, waarbij uiteenlo- Eende stijlen aan bod omen, van blues tot swing. Dit handige rekje voor uw oude kranten is voor u, wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Als het rekje vol is, maakt u er met behulp van het touw in één handbeweging een handig pakketje van. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Stuur de bon vandaag nog kosteloos - aan ons op. Nol Na: Noteer als nieuwe abonnee ingaande. Nqqm: Adres: Postcode/plaats: Telejoon.jvoor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per maand automatisch betalen f23,74 kwartaal acceptgiro f70,93 Stuur als dank de krantenhanger naar Naam:Voor Adres: Postcode/plaats. Stuur ur deze bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer I l, 2500 VD Den Haag (postzegel betalen wij). 1 Ceid&z Qounamt

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9