-■iet alles goud wat er blonk in de Gouden Eeuw ^O/TELEVISIE Cc*dóc6otvumt DONDERDAG 14 JANUARI 1988 PAGINA 15 litzendingen over Korea )reide Ie kojUM Vanaf morgen brengt de RVU lege t omroep op vier achtereenvolgende vrij- 5 wek, 22, 29 janurari en 5 februari 1988) via 3 kra(n serie programma's over Korea. De uit- i zijn van 09.30 tot 10.00 uur. Dit land jienteel in de belangstelling, omdat de Spelen er worden gehouden, ^^^het Duitsland van het Oosten. Na de ^^A'ereldoorlog deelden de geallieerden het stukken: het communistische Noord- het kapitalistische Zuid-Korea. Maar bei- RfJN erkennen de splitsing niet. De oorlog tus- :zeiaer>en Zuid (1950-1953) gaf het land in éér. nerspe bekendheid. Veel Nederlandse militai- °m 2un mee jn die oorlog. Sindsdien gaat het pi beroerd tussen de twee. Pas geleden bij- zo I werden we opgeschrikt door de ramp 5. guid-Koreaans vliegtuig. Zuid-Korea be dong Noord-Korea ervan een bom te hebben '"g'^n het vliegtuig. !or (alk— 10k 1^ N.-Holland krijgt regionale omroep HAARLEM - Een meerderheid van ge deputeerde staten van Noord-Holland is ak koord gegaan met de invoering van regio nale omroep per 1 ja nuari 1989 in de pro vincie. De VVD en D66 in het college zijn tegen het voorstel. PvdA en CDA voor. Dit. besluit betekent concreet de redding van Radio Stad in Haarlem. De rijkssub sidie stopt, de provin cie neemt het over. Jan Tieland directeur- hoofdredacteur Omroep Limburg MAASTRICHT - Het bestuur van de Stichting Omroep Limburg heeft met ingang van 1 april de 41-jarige Jan Tie land uit Hilversum benoemd tot direc teur-hoofdredacteur. Tieland is nu nog werkzaam als plaatsvervangend hoofd Dienst Radioprogramma van de Radio Volksuniversiteit Educatieve Omroep. Tieland is onder meer coördinator van het radio- en tv-programma „Werken aan werk" en programmatechnicus en regisseur-producer van de Nederlandse afdeling van de Wereldomroep geweest. In 1968 bezocht Tieland diverse ontwik kelingslanden, waaraan hij verleden jaar een serie programma's wijdde voor Radio 5. Omroep Limburg is de voort zetting van de voorheen onder de NOS ressorterende Regionale Omroep Zuid, die meer dan 41 jaar heeft bestaan. Jos Brink te gast bij Boudewijn Büch HILVERSUM Boudewijn Büch ontvangt zondag Jos Brink in zijn culturele magazine „Büch" (Ned. 1 om 16.50 uur). Het ge spreksonderwerp tussen beide heren heeft als thema: de twee werelden van Jos Brink. Boude wijn voert de kijker voorts mee op een kunsttocht door Rotter dam en langs de schitterende Ja panse tentoonstelling in Leiden. en verder is er aandacht voor de film van Chuck Berry. Het muzi kale intermezzo wordt verzorgd door de zangeres Mathilde San- ting. Jeroen van Inkel ook „Countdown" HILVERSUM Radio 3 disc-jockey Jeroen van Inkel wordt de vaste ver vanging van Simone Walraven in het populaire Veronica-popprogramma „Countdown". De omroep, die al enige tijd op zoek was naar een man of vrouw die zou kunnen invallen wan neer Simone Walraven bijvoorbeeld op vakantie is, liet de keus op Jeroen val len, nadat zij nogal onder de indruk was geraakt van zijn natuurlijke ma nier van presenteren voor de camera. Jeroen loopt al enkele weken mee aan de zijlijn. Hoe hij het er vanaf brengt is te zien, wanneer hij voor de eerste keer de touwtjes volledig in handen krijgt. Simone gaat binnenkort namelijk twee weken op vakantie. laV« <14 aPUM Carmen Ko- a dor^nnelot Peters van de .00.2imse Nicolaas Maes- o. wogven niet meer te kij- 1h« lc'e n'euwe serie „Le- ik J Gouden Eeuw" van iex (hjbnderwijs-tv. Atè de -I254en Annemiek en r OSfcelen zij een rol in iels gedramatiseerde jn vier delen, die te :óp lli, maar ook op band Whaaar is. 00 Ik en Sophie reizen je roef van de trek- in Haarlem naar Am- THEA^'J vragen de kapitein 1718J Oostinjevaarder het 9.00.n het lijf en bekijken maèn de lakenweverij. 'e* JUten zij met hun neus iecrei Aan het slot keren i.i5.|naar de klas waar de (a'); (geschiedenisles geeft, i het dan allemaal nog de leraar. Zij waren i het gebeurde. En zij half no? 'eu^ 00^' ec^1 HecP- Zij leren ook dat >a. t( niet alles goud was ie» (ilonk in de zeventien- d0 kster van deze reeks, Hulsbergen van de IQ d er geen moeite mee en (de pittige meisjes op Pe,#1e tikken: „Op die Ni- 23 laesschool worden ex- ssen gegeven. Als ik cteermateriaal nodig tra ik daar altijd even kij- p (festal vind ik iets ge- y» de die meisjes slechts 2 te aanwijzingen te ge- a speels en attent tege- ij zich thuis voelden in torische speeltuin. Hulsbergen kreeg voor van deze serie van Coen Flink vertelt als Rembrandt waarom hij mensen schildert zoals hij ze portretteert, foto: nos vele kanten deskundige mede werking, zoals Wim v.d. Spek van de NOT, historicus dr. Joop de Jong en Monique van Brandwijk van de NOS. Het liefst had Tineke de hele serie gedramatiseerd op het scherm gezet. Zij had de medewerking gekregen van te goeder naam en faam bekend staande ar tiesten. Coen Flink als Rem brandt, Elsje de Wijn als moe der van een armoegezin, Lou Landré als de vader, Kees Coolen als regent-koopman, Allard v.d. Scheer als de pol- derdroogmaler Leeghwater, Theu Boermans als kapitein, en verder Josée Ruyter, Nelly Frijda, Arthur Boni, Albert Abspoel en Hans Veerman. Duurder „Maar", vertelt Tineke, „ook dit project zou dan veel duur der uitgevallen zijn dan de be doeling was. Ik heb het ge zocht in een afwisseling tussen drama en documentaire". Dit dan nu misschien voor de eerste keer, dat geldtekort zo gunstig heeft gewerkt. Het team van de NOT beschikte over prachtig plaatwerk van gebouwen en mensen in de kleding van die tijd. Dat staat er allemaal keurig op en geeft een minstens zo helder beeld van die tijd als het in gespeel de vorm aan scholieren zou zijn voorgezet. De schilders van .die dagen volgden de bouwers in het voetspoor. De uitbreiding van Amsterdam, de ene ringgracht na de andere, het stadhuis (pa leis) op de Dam, de waagge bouwen, die schitterende ge vels, het havenverkeer met al die schepen naar de Oost en de West. de rijke kooplieden fla nerend door de straten. Dit had voor veel geld allemaal nagespeeld kunnen worden, maar de bestaande afbeeldin gen, musea vol, bieden stof voor beeldvulling voldoende. Bovendien werden deze ver vaardigd door vroegere vak mensen op hun terrein. Dat valt in geen nagespeelde vorm te verbeteren. Waar de speelse opzet terugvalt naar documen taire, daar bloeien de kleuren open van het zeventiende eeuwse schildergeweld. De man achter dit alles Wim v.d. Spek geeft graag een ver klaring voor die werkwijze. „Hoe je geschiedenisonderwijs ook inricht, de meester die mooi kan vertellen, heeft de leerlingen aan zijn lippen. Die moet daar ook werkelijk een meester in zijn, dat feit en fic tie, het spannend makende vertelsel, niet ten koste van el kaar gaan. Die moeten elkaar juist versterken. Dan wordt de geest van die tijd invoelbaar. Dat hebben wij in deze serie beoogd. Het staat aan de kij kers te oordelen of wij het goed hebben gedaan". Het kan niet ontkend worden, dat je als kijker aan de hand van Annemiek en Sophie een wereld wordt binnengevoerd, die hoe zeventiende eeuws ook als nieuw wordt ervaren. In die opzet werkt de tv voor scholieren (en ook ouderen) als een leermeester, die de verbeelding toevoegt aan de historische werkelijkheid. De bedoeling van leerstof is dat het beklijft. In deze serie worden de voorwaarden daar voor geschapen. Dat 75 pet. van de basisscholen tegen woordig over tv-met-video be schikt levert hoogstens een lichte vingerwijzing op voor de belangstelling voor school- tv. Goud Het was niet alles goud wat er in de zeventiende eeuw blonk. Prachtige grachten met statige gevels, maar in de steegjes huisden de armen, onderhou den door de bedeling. Ook daar lopen Annemiek en Sop hie rond. Zieke mensen kon den bij kwakzalvers terecht, waar zij onverdoofd van rotte kiezen en ontstoken blinde darmen werden ontdaan. De patiénten brulden het uit van de pijn. Het bloed vloeide in stromen. De groepen 7 en 8 van het basisonderwijs moeten tegen eén stootje kunnen. Zij betreden ook de kajuit van een scheepskapitein, die zij ter verantwoording roepen voor zijn hardhandige bewind aan boord. De kapitein (Theu Boermans) laat bulderend we ten, dat hij geen troep aan boord kan velen, dat ieder zich aan de regels heeft te houden. Bovendien horen er geen vrouwen aan boord. Dat geeft maar opwinding. Annemiek en Sophie weten niet hoe vlug zij het hazepad moeten kiezen. Leeghwater in eigen persoon vertelt hoe hij polders droog wil leggen, Rembrandt hoe hij de grootheid van de mens niet wil schilderen volgens het oude voorbeeld van een stra lenkrans om het hoofd, maar met een gezicht en een hou ding waaruit de ziel van de ge portretteerde spreekt. Mooi, die grote meester aan het woord, al weet je dan dat het Coen Flink met baret is. Bij deze serie horen cursusboe ken, die op het bekende NOT- adres kunnen worden verkre gen, zomede een videoband, die alles laat zien wat de NOT nog meer op haar programma heeft staan. Er wordt gewerkt in de geest van wat een mees ter eens zei: „Ik vertel mijn leerlingen graag over allerlei interessante zaken. Het moois te is als ik er wat bij kan laten zien". TON OLIEMULLER »uw» in teletekst c Tek, kinderserie (herh.) ipul>ns. All.: Plons en de schild- :tiond (herh.) zo. me, Amerikaanse tv-serie ASTjt Debbie Allen. Lee Currein. al); jca Gimpel e.a. Afl.: Home- 30, ming 3: iropèse volkakultuur (2), do- zomentaireserie ABiiending door derden: Pro- Ion, imma van Televisie en On- 9 Hfneming 21 kdedelingen en program- .30. |-overzicht nnéuws ro. intt-zaken vby)ger-lager, spelprogramma 30. larin twee kandidatenduo's 45. t tegen elkaar opnemen met f 2eelkaar1en en enquètevra- I): h. Presentatie: Walter Ca- 15. ku 3 2inorama, actualiteitenrubriek 45.titeauvallon (22), 26-dellge 15, bnse tv-serie van Paul Plan- f tlteon en Serge Friedman, 15. Ier de lotgevallen van de fa al); Hlie Berg 1 (110 Nieuw» en Coda. Jan de laulder, van J. D'Hollander, zo.lgevoerd door Geert D'Hol- zo rider. beiaardier boe 00,- ok|n «tem in de gemeente. >act.: Kieskeurig in je gemeente, o- fesentatie: Viona Westra EJjrh.) ten en dochter» (Sons and ighters), Australische tv-se- met Peter Phelps, Pat Mac- ald en Tom Richards. Liz :ft hoeveel Gordon voor betekent lelingen en program- iin%uw» 4ridam, videospelletjes met fcrleen Gordts w.;i5 Het huwelijk van Maria TU*aun (Die Ehe der Maria 6«un). Westduitse speelfilm ■M 1980 van Rainer Werner tUfesbinder. Met Hanna Schy- [Ha. Klaus Löwitsch. Gisela llen e.a. Aan het eind van de uclrlog trouwt Maria met Her- Braun. Enige tijd na de 4jrlog moet Herman voor en* '•ijle jaren de gevangenis in egens doodslag. Ondertus- 'O.jn ontwikkelt Maria zich tot °in gevoelloze zakenvrouw 5:1 tsi iro 1 ö,mm louba nouba, kinderprogram- i ia ior*rrefour», gevarieerd pro- 1 purnaal gri» »oir, regionaal programma isluick at Flupke, tekenfilmse- 0(l». Afl.: Flegme pumaal g'«tlvnl du Cinema de bfruxelles 1988 lutant «avoir, informatief pro- 'tjramma. Afl.: La voiture prop- Dfindic, Franse politiefilm uit (>I983 van Serge Leroy. Met Da- D#'el Auteuil, Thierry Lhermitte, 4jascdale Rocard e.a. finescope, filmmagazine patste journaal >3.40 Le» chrétien dans la vie lociala, politieke uitzending 15.30 Expeditionen in» Tierreich, reportage over olifanten (herh.) 16.15 UThe Munsters, Amerikaanse kinderserie uit 1964-1966. Afl. 2: Das liebe Geld 16.45 Unternehmen Arche Noeh: Von Blaukehlchen und Beu- telmeisen, reportage over zeldzame vogels 17.15 Tagesschau 17.25 Kommissar Zufall, tv-serie. Afl: Zwischen Plus und Minus 18.26 Tagesschau 18.30 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.52 Falcon Crest, Amerikaanse tv- serie. Afl.: Falsche Hoffnungen 19.58 Programma-overzicht 20.00 EETagesschau 20.15 Der perfekte Mord.'Wie die Nazi-Richter freigësprochen wurden', reportage over hoe de voormalige Nazi-rechters door de Westduitse Justitie behandeld werden 21.00 Der 7. Sinn. Verkeerstips 21.03 IB 12. Internationales Circus- Festival von Monte Carlo. Fragmenten van het prijswin naars-gala. Presentatie: Ger hard Schmltt-Thiel 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Schwarz Rot Gold: Um Knopf und Kragen, tv-spel van Dieter Meichsner. Regie: Marco Sere- finl. Met Uwe Friedrichsen, Helmut Zierl, Georg Meyer- Goll e.a. Zaluskowki van de Hamburgse douanerecherche krijgt te maken met een inge- wikKelde zaak van economi sche misdaad. De goedkoper import van textiel uit Oost-Azie komt aan het licht. Hij wordt geassisteerd door inspecteur Grosser (herh.) 00.55 Tagasschau 01.00 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim. Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.55 Heuta 16.00 Muppet-Babies, Amerikaanse tekenfilmserie van Jlm Henson. Afl: Guter, satter Spass 16.25 Barbapapa, tekenfilmserie. Afl: Familienkonzert 16.30 Die Dreibeinigen Herrscher, sience-fictionaserie naar de boeken van John Cristopher. Met John Shackley, Jlm Baker. Lucinda Curtis. Afl. 2: Gefah- ren und Misstrauen überall 16.55 Heuta 17.10 (H Tele-lllustrierte, sport, actu aliteiten en amusement 17.45 Matlock. Amerikaanse mis daadserie met Andy Griffith, Kene Holiday, Linda Purl e.a. Afl: Das magische Auge 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Was wóre wenn...? Het grote spelprogramma met kandida ten uit Duitsland en Oostenrijk. Presentatie: Vera Russwurm en Hans Jürgen Bëumler 21.00 Wie würden Sie entscheiden? Serie gedramatiseerde rechts zaken met aansluitend discus sie in de studio. Presentatie: Gerd Jauch. Afl.: Het recht in eigen hand nemen 21.45 Heute-journal, actualiteiten 22.10 Jenseits der grossen. Worte, documentaire over jongeren in Duitsland en Frankrijk na de ondertekening van het samen werkingsverdrag tussen Duits land en Frankrijk, 25 jaar gele- Gordon Jackson speelt de hoofdrol in 'Die Profis', op Did. 2 om 23.45 uur. FOTO: PR 22.55 Die Sport-Reportage, Europe se Kampioenschappen Kunst rijden op de schaats vanuit Praag. Commentaar: Christa 23.45 Die Profis, Engelse misdaad serie met Gordon Jackson, Martin Shaw. Lewis Collins e.a. Afl.: Operation Susie. Escon- dora is een kleine arme staat in Zuid-Amerlka met een mili tair-regime. Om de staatsuit gaven te financieren wordt ille gaal cocaine geproduceerd en geëxporteerd. Raul en Diana, kinderen van één van de machthebbers in Escondora en studerende in Londen probe ren een einde te maken aan de import van de cocaïne uit- hun vaderland 00.30 Heute DUITSLAND 3 Telekolleg II: cursus scheikun de. Afl.: Metalen Programma met de muis Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Raam program ma van de re gionale studio's EOrohende Schatten (Sha dow on the wall), Amerikaanse speelfilm uit 1949 van Pat Jackson. Met Ann Sothern, Za- chary Scott, Gigi Perreau, e.a. De zesjarige Susan Starrling is getuige van de moord Op haar moeder. Wanneer dan ook nog ten onrechte haar vader van deze moord wordt beschul digd, geraakt de kleine Susan in een shock. De ware dader, haar tante Dell Faring, voelt zich veilig, maar dat verandert, wanneer de psychiatrische be handeling van Susan vruchten begint af te werpen Filmtip: Therapie zwecklos, documentaire West 3 Aktuell Geschichte: Rheinhotel Dree- sen, documentaire over de ge schiedenis van dit 250 jaar oude hotel ESoweit die Füsse tragen, tv- serie van Fritz Umgelter naar de roman van Josef Martin Bauer. Met Ferdinand Anton. Hans Epskamp. Harry Engel e.a. Siberië 1950: Op zijn maandenlange vlucht maakt de Duitse krijgsgevangene Cle mens Forell kennis met drie uitgebroken misdadigers. Sa men gaan ze op pelsdieren- jacht en wordt er naar goud tezocht. Maar tijdens de lange Iberische winter lopen de spanningen hoog op Nachgespielt: Das Haus Hes- selingen 15 in Meppel/Hol- land, documentaire over Henk Boerwinkel het Nederlandse poppentheater Triangel Laatste nieuws Simon and Laura, Engelse speelfilm uit 1955 van Muriel Box. Met o.a. Peter Finch, Kay Kendall en Muriel Pavlov Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. •Jimbo and the Jet Set", "The Chucklehounds', 'Superled'. 'Jackanory' en 'Around the world with Willy Fog" Newsround, jeugdjournaal Blue Peter, Informatief kinder programma Neighbours, Australische tv- serie met Francis Bell, Dasha Blahova, David Clencie e.a. Journaal en weerbericht London Plus, regionaal nieuwsmagazine Top of the pops, popprogram- ma met een overzicht van de Engelse hitparade SEastEnders, familiefeuilleton met Bill Treacher, Wendy Ri chard, Susan Tully e.a. Tomorrow's world, weten schappelijk magazine waarin o.a. aandacht voor de vorde ringen van het Amerikaanse space shuttle-programma, bij na twee jaar na de ramp met de Challenger Mastermind, quizprogramma met Magnus Magnusson Journaal en weerbericht The fall and rise of Reginald Perrin, comedyserie met o.a. Leonard Rossiter, Pauline Ya tes en John Barron (herh.) Question time, discussiepro gramma tussen publiek en po litici, o.l.v. Sir Robin Day EK Kunstrijden op de schaats, samenvatting Weerbericht BBC 2 16.00 Nieuws en weerbericht 16.03 WK Darts, reportage vanuit Frlmley Green 16.50 Nieuws en weerbericht 17.00 Catchword, quizprogramma met woordspelletjes 17.30 A day with Angela Rippon 18.00 Best of Brass, muzikaal pro- gramma 18.30 Holiday '88 (herh.) 19.00 Battlestar Galactiea, Ameri kaanse science-fictionserie met Lome Greene, Dirk Bene dict. Richard Hatch, e.a. Afl.: Greetings from earth (2) 19.50 Tekenfilm 20.00 Cover to cover, boekenmaga- 20.20 The education programma, informatieve serie 21.10 CQThe war in Korea (2), vierde lige documentaireserie van Max Hastings van de Dally Te legraph 22.00 i£Yes, Prime Minister, come dyserie met o.a. Paul Edding- ton en Nigel Hawthorne. Pre mier Jim Hacker is verheugd dat The House of Commons zijn verklaring, dat hij nooit te lefoonlijnen van parlementsle den heeft afgeluisterd, slikt. Maar Sir Humphrey kent de waarheid en dat stelt hem voor een dilemma 22.30 l£40 Minutes: If you love him let him go, documentaire over jonge gehandicapte mensen en de zorgen van hun ouders 23.10 And now something else, co- medyshow 23.40 Newsnight, actualiteiten 00.25 Weerbericht 00.30-01.05 WK Darts, samenvatting 16.00 3! The Greet Video Race, pop programma met Pat Sharp en Ronnie the runner 17.00 .The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 Batman, jeugdserie 18.30 I dream of Jeannle, comedy serie 18.57 Europees weerbericht 19.00 My Favourite Martian, come dyserie 19.30 Get Smart, comedyserie 20.00 Hazel, comedyserie 20.30 Emerald Point, dramaserie 21.27 Europees weerbericht 21.30 WWF Superstars of Wrestling 22.25 Paris to Dakar Rally, reporta- 22.40 Pord Ski Report 23.25 Spaans voetbal 00.25 Monsters of Rock, har- drockprogramma 01.22-01.25 Europees weerbericht SUPER CHANNEL 16.00 Nino Firetlo Totally Lhre 17.00 Formula One, popprogramma met John Leslie 18.00 Super Sonic, popprogramma met Amanda Redington 19.00 Captain Power end the Sol diers of the Future, science- fictionserie. Afl. 2: Wardogs 19.25 Europees weerbericht 19.30 Armchair Adventure: Pushing the limits, documentaireserie. Afl.: Flashbacks 20.00 Benny Hill, comedyserie 21.00 BiSay Ah (Zeg'ns AAA). Ne derlandse comedyserie 21.30 Twilight Zone II, Amerikaanse 'suspense'-serie 22.00 Super Channel News 22.25 Europees weerbericht 22.30 American Indoor Soccer Lea- ?ue. San Diego - Minnesota uropees weerbericht 23.35 American College Football 00.35 Super Sonic 01.35-02.35 Formula One MTV EUROPE 00.00-24.00 Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Maiken Wexo. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day. 16.30- 17.00 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladium In New York. 19.00- 1940 Remote control, spelpro gramma. 22.00-23.00 Metal, hardrockprogramma met Mai ken Wexo. 00.00-00.30 Club MTV (herh.) 16.05 DLe gigolo, Franse speelfilm uit 1960 van Jacques Deray. Met o.a. Alida Valli en Jean- Claude Brialy 17.40 Aujourd'hui en France 18.00 Récréation 18.40 Des Chiffres et des Lettres 18.55 Nieuwsoverzicht 19.00 Champs Elysées, cultureel magazine 20.30 Aujourd'hui en France 20.35 Apostrophes, literair magazine gepresenteerd door Bernard Pivot. Gast: Jeanne Moreau 22.00 Journaal 22.30-23.30 Cinéma Cinémas NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven RVU 14.00 RVU: Keer het tij (2) KRO 14.30 ISDon Camillo in Mos kou, Italiaans/Franse speelfilm uit 1965 van Luigi Comencini 16.15 Co lumbus... of wat er allemaal nog te ontdekken valt, praatprogramma van Frank Kramer NOS 17.30 1A6-Jour- naai KRO 17.46 De Band (slot) DUITSLAND 1 10.00 Haute 10.03 S12. Internationa le Circus-Festival von Monte Carlo 11.35 EK Kunstrijden op de schaats vanuit Praag 12.55 Peraoverzicht 13.00 Heute 13.15 ARD Sport extra. Tennis vanuit Australië 14.20 Die schóne Otero (slot), tv-serie 15.20 Tagesschau 15.30 Eisfischen, repor tage 15.45 Wie man Dornröschen wachküsst, sprookjesfilm 17.15 Ta gesschau 17.25 Hl Solo für 12 DUITSLAND 2 10.00-11.35 Als Duitsland 1 11.55 Die Sport-Reportage. WK Skiën, af daling dames 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15-13.45 Bild(n)er der Chemie 14.30 Heute 14.35 Bil- der, die die Welt bewegten 15.00 Der Freibeuter (1), driedelige tv-film 16.00 Sila», jeugdserie 16.25 Frei- zeit... und was man daraus machen kann 16.55 Heuta 17.10 H Tele-lllu strierte 17.45 Ein Engel auf Erden BBC 1 07.35 flLeon Errol 07.55 Weerbe richt 08.00 Breakfast time, ontbljtte- levisie 10.00 Nieuws 10.05 Open air (1) 10.20 Kilroy 11.00 Nieuws 11.05 Going for gold 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Open air (2) 13.00 Nieuws 13.05Daytime live 14.00 Journaal en weerbericht 14.30 Neighbours, tv- serie 14.50 BThe sands ol Iwo Jima, spelfilm ult 1949 16.40 Ask Margo 16.50 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 DJ Kat Wake-Up Club 07.35 DJ Kat Show 08.35 isj Sky Trax 12.55 Another World 13.50 Paris to Dakar Rally 14.05 Fashion TV 14.35 City Lights 15.05 Transformers 15.30 Bailey's Bird 16.00 S) Here comes the weekend 17.00 DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Supertime 08.00 Nino Firetto 0900 Sons and Daughters 09.25 World of Photography 09.50 Play it safe 10.00 Madhur Jaffrey's Indian Cookery 10.30 Exploring Gardens 11.00 Tears for Fears 12.00 Emmer- dale Farm 13.00 Game for a laugh 13.25 Weerbericht 13.30 Sons and Daughters 14.00 Cassie A Co 14.55 Weerbericht 15.00 Supertime 15.30 Captain Power 16.00 Nino Firetto 17.00 Formula One CHILDREN'S CH. 06.00 Jack In the box 07.30 Rousta bout 09.30 Stories without words 10.30 Jack in the box (herh.) 12.00 Jack in the box 14.00-16.00 Rousta bout (herh.) NEDERLAND 1 EO i Daktari, Amerikaanse tv- serie. Afl.: Judy weer thuis. Jenny maakt zich ernstig zorgen wanneer Judy en Clarence spoorloos ver dwenen zijn D'r kan nog meer bij, kin derprogramma Pablo, informatieve teken filmserie. Afl.: Marco Polo gaat solo NOS Vi6-Journaal 16.50 17.15 17.30 17.46 EO Tijdsein-Buitenland, ac tualiteitenrubriek met Aad Kamsteeg IOS Islam and the sciences (2), Britse documentaire over de invloeden van 's werelds tweede gods dienst op de wetenschap TELEAC Gute Reise, Duits voor be ginners. Les 2 EO Nathalie (Little girl on the farm), tekenfilmserie. Afl.: Op de proef gesteld Op kleine rails (Kleine Welt auf Rëdern), Duitse documentaire over model spoorweg bouw. waarin o.a. aandacht voor sttom- locomotieven, stroomsto ringen en het schoonma ken van rails en bovenlei dingen NOS XJournaal en weerover- zicht EO Impressies van het Hula reservaat (Sights at the Hule reserve), Israëlische natuurdocumentaire Ronduit toernee: In de aanval, jongerenprogram ma waarin scholieren met elkaar in debat gaan over beïnvloeding. Gesprekslei ding: Jan van den Bosch. Muzikale gasten: Carel Heinsiusen combo 21.55 Tijdsein, actualiteitenma gazine met een recht streeks verslag van een unieke werelduur-record poging in het sportpaleis Ahoy' te Rotterdam. De blinde wielrenner Arnold Polderman doet op de tan dem met aan het stuur 18.30 19.00 19.24 20.00 20.28 Kunstenares Lies Lobatto is te gast in 'Ja, natuurlijk'. Ned. 2 om 20.25 uur. FOTO: anp Guus Barhorst een poging de 50 km grens te door breken. Vervolgens een reportage over de onrust in de door Israël bezette gebieden, met achtergron den die tot nu toe nauwe lijks belicht werden. Voor beelden daarvan zijn de rol van Egypte en het opko mende militante moslem- fundamentalisme. Verder aandacht voor de sociale verzekeringsbank, die zijn werknemers een niet-ro- ken-therapie aanbiedt en voor de 'State of the World 1988' van het 'World Watch Institute' in Was hington. een jaarlijkse analyse van de toestand van het milieu op aarde 22.25 God verandert mensen, praatprogramma vanuit De Musketon in Utrecht NOS 23.30 Journaal 23.35 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 18.30 18.45 19.00 19.12 20.00 NOS Paspoort voor Turken Nieuws voor doven en slechthorenden Paspoort voor Joegosle- ven Sesamstraat x Jeugdjournaal Journaal NCRV Dit is Disney, tekenfilm magazine Niet te geloven (Amen). Amerikaanse comedyse rie. Dominee Gregory krijgt zijn zeurderige tante Marlha op bezoek. Wan neer Ernest haar mee uit neemt, bloeit zijn echter helemaal op Ja, natuurlijk, programma over natuur en natuurbe houd. Presentatie: Karin de Groot, Frank de Graaf. Piet Steltman en Antoon van Hooff Rondom Tien, themapro gramma. Afl.: De drama tiek van het ongewone. Henk Mochel praat met travestieten en trans- sexuelen(herh-) Het eerste concert, ge dicht van Michel van der Plas. voorgedragen door Els Buitendijk NOS Journaal Nieuws voor doven en slechthorenden tTJ Ondertiteling via TeleTekst. a Tweetalige of stereo-uitzen ding. llZwarl/wit-uitzending. ■TZwarl/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orgtneie versie met ondertitels. ■Q Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 KRO: Echo-Magazine 18.35 Man en paard. 19.02 KRO's Country time. 19.55 Maria ter Steeg. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 22.15 Kind ontvoerd, hoorspel. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02-07.00 VPRO: VPRO's Nachtle- RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse hits 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 TROS: Ferry Maat s soul- en disco show 21.02 De CD Show 23.02 Sesjun RADIO 4 16.00 VPRO: De beweging. 20.00 Nieuws. 20.02 De wandelende tak. 21.00 Het posium. 23.00 NOS: De pruik van Andy War hol, hoorspel. RADIO 5 18.10 KRO: Lezen voor de lijst. 18.40 IOS: Turks programma. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.45 TELEAC: Follow through. 21.00 Moderne Chemie. 21.35 Pronto? 22.00 Sociale zekerheid REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105.7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30- 19.00 Vandaag de dag op donderdag. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 16.05 Neem je tijd. 18.30 De BRT big band. 18.45 Politieke tribune: de SP. 18.55 Beiaardmuziek 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 De BRT combo. 20.03 Folk op donderdag. 21.03 Hoorspelweek NOS-bijdrage: „De pruik van Andy Warhol" van Jurrie Kwant. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 18.00 Over stuur opgenomen op het autosalon. 19.10 Funky Town. 22.05 Boem Boem. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Etnische muziek en volksmu ziek. 19.00 Dossier milieuzorg. 19.45 Home made. 20.30 Festival van Vlaanderen 1987. 21.50 Voor blazers. Richard lil - Ouverture. 22.00 Actualia: Nieuwe muziek. 22.15 Nieuwe Muziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VPRO: Het Gebouw. 13.08 NCRV: Hier en nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.05 V I P -roem 16.05 VARA: Radio 1 vrijdageditie RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo. 17.03 Het levende woord. KRO's Ontbijtshow. Adres Onbekend. In antwoord op. Pater Adri Maat Van twaalf tot twee. M/V Magazine. KRO-Cameretten. TROS: Gerard de Vries draait op verzoek. Nederlands hitwerk RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook goeiemorgen. 09.03 Goud van Oud. 11.03 Simone Walraven. 12.03 Bart en de Zwart. 15.03 De Top 40 RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 VARA: Vroeg Ochtendconcerl. 09.00 Klassieke liederen. 00.25 Intermezzo. 09.55 Recital op een Tangentenftugel. 10.30 Le roi David. 11.55 Lunchconcert. 13.00 Nieuws. 13.02 Operette. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.30 Klein bestek. 15.30 Uit de schat der eeuwen. 16.00 Crème du Baroque. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Korea. 10.00 IKON: Hoe gaat 't er mee. 11.00 Een leven lang. 12.00 Nieuws 12.05 RVU: Toegift. 12.15 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.00 Nieuws. 13.10 VPRO: Het gebouw, met Euro- buro. 14.00 AVRO: Schoolradio. 15.00 VPRO: Het spoor 16.00 Muziek uit Het Gebouw. 16.30 Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine 12.00-13.00 Lunchuur. Radio Rijn mond: 07.00 Ochtendmagazine. 09M Hans van Vliet. 12.00 Lunchprogram- ma 14.00 Tineke Speksnijder. 14.00- 17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de band 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel 13.33 Tussendoor. 14.03 Welkom in Vlaanderen. 15.03 Zo d'oud en zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Dag en dauw. 08.12 Brussel X. 10.03 Platenpoets. 11.55 Mediatips. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Hadiemicha. 14.00 De stemming. 16.00 Abraham al gezien? 17.05 Pa, zing eens A! BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtend variaties. 09.15 Twee grote cello-sonates. 10.00 Schoolradio. 11.00 Symfonisch Concert in Slowa kije. 12,00 Tafelmuziek. 13.10 Actueel 13.25 Watermuziek. 14.10 Het Djungel-boek (naar Rudy- ard Kipling). Charles Koechlin. 15.30 Vlaamse kamermuziek. 16.40 Of het nog niet koud genoeg

Leidse Courant | 1988 | | pagina 15