NOB-koren op de molen van NOS-nieuwe stijl rukwerk in beeld serie van Feduco L^IO/TELEVISIE ger- CcidocSoiuant MAANDAG 11 JANUARI 1988 PAGINA 9 het ken aan Werk" van start, de eerste van het zesdelige 'er i_>gramma over de grafische industrie. Deze serie krijgt iken mende vijf zondagen vervolgen, telkens op Ned. 2 om te uuur. Aan dit project is een prijsvraag verbonden. Hier- I wordt woensdagmiddag openheid gegeven op radio 5 joon '-00 uur >n programma „Wijzer op vnf". van ?at dijkers kennis maken met de wereld van grafici va|typografen, beeldschermopmakers, drukkers en boek- ructii,rs ^at grafische industrie met de nieuwste techno- in dre ontwikkelingen te maken heeft laat men uitgebreid issie!t scherm zien. In de verschillende afleveringen krijgt l ianru'c'e^k ^et samensPei voor °6en tussen mens en ma- J Ook laat men in de serie het historische deel van het cht zien. Een oude machinezetter komt weer op zijn achter de loodzetmachine, die weliswaar in een mu- Istaat, om een demonstratie te geven hoe er vroeger ge it werd. Bij het dagblad Trouw leert men hoe de krant fakt wordt. Daar wordt via de modernste beeldscher- maak-methode dagelijks de krante-productie geklaard, lens heeft een centrale plaats in deze serie. Maar in de Jamma's wordt ook duidelijk gemaakt dat mensen die m onvoldoende met hun tijd meegaan, uiteindelijk hun I zullen verliezen. ierie is bedoeld voor mensen met een lagere of verou- I opleiding of door scholing hun positie willen verbete- Er komen verder verschillende opleidingsmogelijkhe- de grafische industrie ter sprake. Herhaling van deze .ante serie volgt op 21 en 28 februari en op 6, 13, 20 laart. iotogravure NRM in Haarlem een stagiair van de grafi- I MTS aan het werk met de diepdrukmachine waarop Mal tijdschriften worden gedrukt. foto: nos ian maakt samenstelling Mediaraad bekend JfIJK Minister Brinkman van WVC heeft de voor- |en samenstelling van de Mediaraad bekend gemaakt, ld vormt het nieuwe adviesorgaan van de regering op pied van mediazaken onder de onlangs van kracht ge- n Mediawet. In de Mediaraad zijn de Omroepraad en rsraad uit de oude Omroepwet samengebracht. De le- de nieuwe raad worden op voordracht van de minis- r de kroon benoemd. Voorzitter is de al eerder be- oud-voorzitter van de Omroepraad en voormalige r van CRM, A. van der Louw. Hij zal worden bijge- Hoor zestien leden. Er zijn nog twee vacatures, die naar Ichting spoedig zullen worden vervuld. Als secrataris raad is voorgedragen mr. J.W. Kalkman, oud-secreta- Omroepraad. HILVERSUM De leden van de koren, de orkesten en de en sembles van voorheen de NOS traden per 1 januari met een nieuwe werkgever een nieuw stadium binnen. Zij kwamen te recht onder de paraplu van het NOB BV, die zelf geen pro gramma's maakt, maar alles aanlevert voor de uitzendingen van derden. Daarbij hoort ook muziek, zang, hoorspel etc. De buitenstaander heeft niet zo'n kijk op die verandering, omdat de NOS eigenlijk een al legaartje was. Zij vormde een technisch/facilitair bedrijf, dat voor de zendgemachtigden uit zendingen verzorgde. De pro grammatische tak van de NOS maakte uitzendingen van alles wat de anderen lieten liggen of beter in gezamenlijkheid kon worden ondernomen, zoals de „Elfstedentocht", kunst, sport en nieuws. Daarnaast had de NOS ook nog een bestuurlijke overkoepelende functie. Alleen als verzorger van eigen en gezamenlijke programma's bleef de NOS per 1 januari over. Niet meer dan een zendgemach tigde. Het personeel, dat dient om de tv-fabriek in Hilversum op gang te houden, kwam in dienst van het NOB BV, de vroegere technisch/facilitaire tak. De artiesten, in dienstver band bij dit NOB, leveren hun bekwaamheid en/of bevlieging aan telkens op die momenten, dat er vraag naar bestaat. Dit geldt bijvoorbeeld ook voor de decorontwerpers en gekwalifi ceerde technici, artiesten in hun vak. Moest vroeger de NOS uitko men met het beschikbare om- roepgeld, de luisterbijdragen en de STER-inkomsten, voortaan moet er door NOB BV concur rerend worden gewerkt. Als ge privatiseerd, zelfstandig bedrijf moet het NOB winst maken om de zaak draaiende te houden. Winstprincipe Voor de afdelingen muziek, zang en hoorspel van het NOB geldt volgens een ministeriële toelichting niet op korte ter mijn, dat deze onderhevig moeten worden gemaakt aan het winstprincipe. Brinkman stelde onlangs, dat het uitbaten van een culturele taak niet wenselijk is. In het blad „Con certpodium", een uitgave van het NOB BV, lezen we. dat ge noemde kunstenaars onder een nieuwe vlag dezelfde koers blij ven varen, op bestelling inzet baar zijn. Dit zal uiteraard de toekomst moeten leren. Uitein delijke winst wordt niet alleen bepaald door verdiensten, maar ook door het inperken van de kosten. Het gevaar op enige honderden ontslagen werd door dreigende omroepacties wel ge keerd, maar wat als het NOB BV aantoonbaar verliesgevend gaat werken? Zal dit geen uit dunnende werking in het arties tenbestand tot gevolg hebben? Vooralsnog maakt men zich in kunstenaarskringen hierover niet al te grote zorgen. En daar mee niet de kijker en de luiste raar, omdat deze niet de kans loopt binnen de kortste keren minder van hetzelfde te krijgen. Een stukje zekerheid put men ook hieruit, dat voorlopig de omroepen wat hun tv-prodük- ties betreft minstens 75 pet. hiervan moeten uitbesteden bij het NOB BV en voor wat de ra dio aangaat zelfs honderd pet. Andere zekerheden moet men vooralsnog blijven putten uit de opstelling van de minister. Hij zei daar verleden week iets over bij de installatie van het bestuur van de nieuwe NOS, die voor de programma's moet zorgen. Hij betoogde dan wel zichzelf voor al te zien als „overheid op af stand", maar wees met nadruk toch ook op wat de wetgever via de nieuwe Mediawet van een zendgemachtigde als de NOS verwacht met betrekking tot haar programmatische taak. In het bijzonder ging hij hierbij in op de NOS-zaak tot gezamenlij ke verzorging van uitzendingen. Letterlijk zei hij: „Ik spreek de hoop en de verwachting uit dat vanaf nu, en zeker vanaf het tijdstip dat het derde net in ge bruik wordt genomen, de pro gramma's van de NOS daad werkelijk een cultureel bolwerk kunnen worden genoemd". Bij deze uitspraak verwees de minister ook naar de mogelijk heden, die geschapen kunnen worden door middel van het Stimuleringsfonds Nederlandse Culturele Omroepprodukties. Hij wenste de programmama kers en allen die daarbij betrok ken zijn die inventieve onrust toe die noodzakelijk is om de luisteraars en kijkers daadwer kelijk te kunnen meeslepen met dat wat hen cultureel bezig houdt. Deze woorden handelen over de taak van de program matische NOS, maar hangen toch ten nauwste samen met net sociaal en materieel welzijn van het facilitaire NOB. Dit moet immers door de zendgemachtig den, waaronder de NOS, draai ende worden gehouden. Dit niet alleen met betrekking tot het technische areaal, maar zeker ook op het punt van het artistie ke potentieel. De minister bouwde in zijn woorden een veiligheidsclausule in met be trekking tot de kosten, die voor een en ander gemaakt moeten worden. Deze mogen niet de pan uitrijzen. Hij haalde hier voor een citaat aan van de Brit se schrijver Henry James, lui dende: „Genoegen te nemen met wat er is en daarmee te werken, is zeer zeker leven op een verstandige manier". De nieuwe NOS-voorzitter, drs. J. v.d. Reijden, haakte hier gelijk op in door te stellen, dat dankzij de minister de nieuwe NOS^niet onmiddellijk door het NOB BV de deur kreeg gewezen en niet de aanzegging ontving uit het bestaande tv-complex te ver dwijnen. Voor de NOS-vergade- ringen moet in vanouds de Mar- conizaal ruimte worden ge huurd bij het NOB-BV Dit doet de NOS graag, al kost het een paar centen. Zodoende blijft nauw contact mogelijk tussen de NOS-programmamakers en de NOB-programmavervaardigers. Aldus blijven de NOB-koren en -muzikanten dicht bij huis en koren op de molen van de nieu we NOS. Dit heeft bijna iets weg van een „duaal bestel". Sprookje Dat men de toekomst in die kringen niet zorgeloos inziet spreekt uit een sprookje in ge noemd blad, dat wordt verteld door een anonieme „Notenkra ker". Deze schrijft onder de in zet „Er was eens", dat in een prachtig kasteel in het Gooi geheten Radio 4, zeven dwergen huisden. Zij hadden daarin allen een eigen vertrek onder het motto „My room is my castle". Wie hiermee worden bedoeld zal de attente lezer niet ontgaan. Dat zijn de zendgemachtigden. En, zo lezen we verder, in dit sprookje speelt ook een beeld schone prinses een rol. Zij dient als allegorische voorstelling van de fraaiste aller kunsten, de muziek. Zoveel tijd spendeerden de dwergen aan het ruzie ma ken met elkaar, dat de prinses zich in het kasteel steeds onge lukkiger begon te voelen. En zich slechts op haar eigen stek veilig wist. Alleen „Notenkra ker" weet waar haar hart op he den huist. Dat blijft voor velen een vraag. Alleen voor hem staat het antwoord geheel open. Vooralsnog ziet hij de toekomst niet somber in. Anders zou hij niet in sprookjes geloven. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 15.30 mKokkerellen, culinair programma gepresen teerd door Ria van Eijn- dhoven en Sonja van Proosdij 15.45 AVRO'8 Service Salon, fa milieprogramma gepre senteerd door Catherine Keyl en Amanda Spoel. Met rechtstreeks vanuit het Radboudziekenhuis in Nijmegen beelden van een geboorte door middel van een keizersnede. Het is de eerste maal dat deze beel den live op tv gebracht worden. Voorts aandacht voor de vraag wat de waar de van tips van paragnos ten voor de politie is. Een en ander naar aanleiding van de ontvoeringszaak Gerrit Jan Heijn. In de stu dio wordt met deskundi gen gediscussieerd. Het probleem van de week is: Hoe hou je je goede voor nemens vol? Op muzikaal gebied worden verwacht Henny Huisman en Greetje Kauffeld en bij Kunst Kij ken is Therese Steinmetz te gast 17.00 Dungeons dragons (Ma giërs en monsters), teken filmserie. Afl.: De schat van Tardos NOS 17.30 v26-Journaal AVRO 17.46 Foofur, tekenfilmserie. Afl.: Een gejaagde jacht 18.00 Toppop, top-20, video-pri meurs, RTV-tip, optredens en interviews. Presentatie: Bas Westerweel TELEAC 18.30 Sociale Zekerheid (7) AVRO 19.00 Wordt vervolgd, stripma gazine. Presentatie: Han Peekei 19.25 AVRO's Sportpanorama, rechtstreeks sportpro gramma vanuit het Con grescentrum in Den Haag, waarin aandacht voor En gels voetbal (Sheffield Uni ted - Everton), de halve marathon hardlopen in Eg- mond aan Zee. de rally Pa rijs - Dakar en Nederlands voetbal. Presentatie: Ruud ter Weijden NOS 20.00 lTJournaal en weerover- zicht AVRO 20.28 AVRO's Sportverkiezing van het jaar 1987, pro gramma vanuit het Con grescentrum in Den Haag, gepresenteerd door Ruud ter Weijden. M.m.v Het Korean Childeren Choir en Robert Paul 21.37 Opsporing verzocht, pro gramma bedoeld om in sa menwerking met de politie en justitie misdrijven op te lossen. Presentatie: Jan Scholtens en Wil Simon 22.20 AVRO's Televizier, actali- teitenrubriek waarin aan dacht voor de volksop stand die eind vorig jaar in de Roemeense Industrie stad Brasov uitbrak. In een reportage worden de oor zaken van het protest on derzocht. Presentatie: Ria Bremer, Karei van de Graaf, Pieter Varekamp en Cees van der Wel 23.05 Inpakken en..., toeristi sche reeks. Afl: Noord en West Sumatra en Sulawe si. Presentatie: Cees van Drongelen (herh.) 23.40 Ontdek je plekje, toe ristische serie. Afl.: Elburg NOS 23.55 Journaal 00.00 Nieuws voor doven NEDERLAND 2 FEDUCO 17.40 Taal, Tekens en Regels 17.55 Gewoon rekenen NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.30 Sesamstraat 18.45 Jeugdjournaal 19.00 Journaal HV 19.12 Kwartslag: De kont tegen de krib (1), informatieve serie over vier vrouwen en hun carrières VARA 19.27 De Smurfen, tekenfilmse rie. Afl.: Baby-smurf is weg 19.40 Labyrinth, spelprogram- ma gepresenteerd door Peter Jans Rens 20.05 Wereldrecord simultaan- schaken, record-poging van Hans Böhm. Commen taar: Felix Meurders 20.30 Golden Girls, Amerikaan se comedyserie. Afl: Ste keligheden. Dorothy vindt een baantje in hetzelfde museum als waar Blanche werkt. Men is tevreden over haar, een beetje te veel, volgens Blanche 20.55 Goedele, praatprogram ma gepresenteerd door Goedele Liekens. Gasten: het Belgische trio 'De Nieuwe Snaar', Renee Damstra naar aanleiding van het boekje 'Zoge naamd, zogeheten' over voornamen, Bart de Graaf, die in reclamespots en op toneel een jongetje speelt, maar in werkelijkheid een volwassen man is, drs. II. Bijl van het gerechtelijk la boratorium in Rijswijk, waar de oorzaak van bran den wordt nagegaan en ci neast Louis van Gasteren 21.30 Bergerac, Engelse politie serie met John Nettles in de hoofdrol. Afl.: Gif. Bij een plechtigheid van de Vrijmetselaaars sterft ie mand als gevolg van ver giftiging. Bergerac ontdekt een geheime wereld vol met frauduleuze praktijken NOS 22.30 Journaal 22.45-22.50 Nieuws voor doven juac 1 iij Miauwt in lalalekal Tik Tak, kinderserie (herh.) »lons, kinderserie. Afl.: Plons het** be watertor (herh.) Jüertina, detectiveserie voor naiinderen. Met Lea Couzin, igei^ieke Bouve. Jan Reusens e.a. iet Ml- Superenzymen tvonturenbaai (Danger bay). Sanadese jeugdserie. Met Donnelly Rhodes. Christopher 1 VA?rabb. Ocean Hellman e.a. Ml.: Het verdwenen beeld (orte film _litzending door derden. lichtpunt, programma van de ?re/fyrijzinnige Verenigingen Mededelingen en program- na-overzicht (urtoisie. Hilaire Sfeermaec- p jpers. kaarsenfabrikant, geeft y essen in hoffelijkheid Huwlijk en oorlog (Fortunes of 7/ormar). zevendelige Engelse tv- in terie, gebaseerd op 'Balkan /orpWogy' en 'Levant trilogy" van ?e7iP"v'a Manning. Met Kenneth ^.-Jranagh, Emma Thompson. .ofconald Pickup e.a. Afl. 2: Ja- le/aluari 1940. Guy is zeer actief en m het intellectuele leven in vWnPoekarest- Hij is erg gezien bij .„„Jsdereen, alleen voor zijn Jrrouw Harriet heeft hij weinig /pandacht. Harrier vraagt zich 'r. M wanneer dat eens zal veran- >l/dflieren c^Ubyrint: Om U te dienen... De 'mondelinge geschiedenis van de dienstboden Terugblik. Dimitri van Toren blikt terug op zijn carrière bin nen een kwarteeuw kleinkunst. ?a/oPresentatie: Kathy Lindekens m23.15 Nieuwe en Coda: Win- jjernacht op Texel, van Jan Greshoff f/ieiPronto, Italiaans voor begin- us e®rs vajZonen en Dochters (Sons and baughters), Australische tv-se- net*\e. Met Peter Phelps, Pat Mc- r e®onald. T°m Richards, e.a. feileff veroorzaakt heel wat her rie bij de O'Briens Mededelingen en program- ™^na-overzicht Nieuws Kwidam, videospelletje met Marleen Gordts -~JExtra-Time, sportmagazine #-*3.00 Uitgelezen, programma 'V^waarin een aantal acteurs worden van gedachten wisse len over een bepaald thema. Eerste thema: Plato in het ka- vii^inet' Mmv- WMy Claes. J jGaston Geens, Frans Verleyen Ultfen Mark Eyskens mi en IfT ianiNouba, nouba, tekenfilms innttine fde Csrrefours, gevarieerd pro- HE aaDCe soir, regionaal journaal og Quick et Flupke, tekenfilmse- eirie. Afl.: Terrible histoire Journaal L'ècran temoin: Alien (Le hui- tième passager). Engelse venscience-fictionfilm uit 1979 van ke Ridley Scott. Met Tom Skerritt. i ctfSigourney Weaver. John Hurt wel ea- '23.55 Laatste nieuws DUITSLAND 1 15.30 Jackpot, showprogramma 16.05 Fern-Gesprfiche. Afl.: Wer bracht wen? 16.15 Die Sendung mit der Maus, kinderprogramma 16.45 EDie Kinder vom Mühlental, dertiendelige kinderserie. Afl. 2: April, April und Kapitan Groschny 17.15 Tagesschau 17.25 Der Prins muss her, tv-serie. Afl: Das Testament des Dr. Mathusius 18.26 Tage8chau 18.30 Hier und Heute, regionaal ma- 18.52 Der Fahnder, Duitse politiese rie. Afl. Über dem Abgrund 19.58 Programma-overzicht 20.00 ETagesschau 20.15 Der elegante Hund, achtdelige tv-serie met Helmut Lohner, Gudrun Gabriel, Rita Russek e.a. Afl. 6: Servus Durchlaut. Wat doet een jongè vrouw als haar adellijke familie haar dwingt tot een huwelijk van stand? Zij neemt een minnaar. Haar keus valt op ALfons 21.00 Die Metros dieser Welt, docu mentaireserie. Afl.: de Metro in Moskou 21.15 Kinder der Welt, documentai reserie. Afl. 12: Parieren geht über Studieren, reportage over de opvoeding in Japan 22.00 Pleiten, Pech Pannen, lach wekkende dingen 22.30 Tagesthemen 23.00 Panorama Europa: Daheim sterben die Leut, Duitse speelfilm uit 1985 van Leo Hie- mer. Met Walter Nuber, Nor- bert Hauber, Lulse Zodel e.a. De boer Hans Allgeier heeft het aan de stok met het platte landsbestuur, omdat ze hem op het nieuwe waternet willen aansluiten. Hans Allgeier heeft namelijk een eigen waterbron. De boer weert zich verbeten en zet het de hoge heren be taald door middel van zwarte magie 00.40 Tageschau 00.45 Nachtgedanken.' beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 iary Russell. Michelle Gallagher, Marcus Harris e.a 16.25 Barbapapa, tekenfilmserie. Afl.: Sauriër 16.30 Hut abl Wenn Ich nur ein Vo gel wSre, reportage van R.H. en Caroline Materna over een 9-jarig meisje dat op haar vier de uit Noord-Vietnam vluchtte en nu gevangen leeft in Hong kong 16.55 Heute 17.10 IS Tele-lllustrierte, actualitei ten. sport en amusement 17.45 Trio mit vier Fausten, mis daadserie. Afl.: Das Attentat 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Dem Tod auf der Spur, tv-film van Wolf Gremm, gebaseerd op de roman 'The Winterbe- ach' van de sf-schrijtster Kate Wilhelm. Met Ruth Maria Ku- bitschek, Ferdy Mayne, Stefan Reck e.a. Lyle Taney krijgt het aanlokkelijke aanbod om in Maine een zeldzame adelaar soort te bestuderen. Daar komt de professor Taney in aanraking met een wewetenlo- ze chanteur, die haar dwingt de mysterieuze geleerde Sam Walter en zijn assistent Carlos te bespioneren. Aansluitend: Ratschlag für Kinogënger, ak- tuele filmrencensies 21.45 Heute-Journal, actualiteiten 22.10 Menschenkinderl Reportage over droomwoningen in de vorm van pyramides en palei- 22.45 Die stillen Stars, het privè-le- ven van Nobelprijswinnaars. Afl.: De natuurkundige Dr. Gerd Binnig 23.15-00.30 ZDF JazzClub, Jazz programma m.m.v. The Craig Harris Group en George Gruntz Emergency Call DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II: Deutsch. cursus Duits 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 19.40 Raamprogramma van de re gionale studio's 20.00 Luck's Zeitlupe, die halbe Stunde der Wahrheit (2) 20.30 Sportplatz: Eine Amerikane- rin in Köln, documentaire 21.00 Landes8piegel: Nordrhein- Westfalen - und zurück, docu mentaire over een pijpleiding naar Noorwegen 21.30 West 3 aktuell 21.45 Signale: Sex an jeder Ecke, documentaire over de sex-in- dustrie in Düsseldorf 22.30 Riickblende. 'Vor 130 Jahren gestorben: Graf Radetzky', filmportret van de 130 jaar ge leden overleden graaf Radetz ky, veldmaarschalk en politicus 22.45 Kultur und Wissenschaft. Aansluitend: Laatste nieuws BBC 1 16.05 Hudson and Halls, komisch culinair programma met Peter Hudson en David Halls 16.30 Watchdog, consumentenru briek 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Bananaman'. 'Antiques road show', "Laurel and Hardy". ■Jackanory' en E'Droids, The adventures of R2-D2 and C- 3PO', dertiendelige animatie serie over de robots R2-D2 en CP-3P0 uit de 'Star Wars'- films 17.55 Newsround, jeugdjournaal 18.05 Blue Peter, informatief kinder programma 18.35 Neighbours, Australische tv- serie met Francis Bell, Dasha Blahova, David Clencie e.a. 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 Londen plus, regionaal maga- 20.00 Wogan, Terry Wogan ontvangt gasten in zijn praatprogramma 20.35 Watchdog, consumentenru- 21.00 iSThe Kenney Everett Televi sion Show, comedyshow 21.30 Whatever next, quizprogram- ma met Noel Edmonds 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 Panorama, actualiteitenrubriek 23.10 Stark, Amerikaanse tv-film uit 1985 van Rod Holcomb. Met o.a. met Nick Surovy, Marilu Henner en Par Corley. Een po litieman neemt het op tegen de onderwereld van Las Vegas 00.45 Weerbericht BBC 2 16.03 WK Darts, reportage vanuit Frimley Green 16.50 Nieuws en weerbericht 17.00 Advice Shop 17.30 Noticeboard 17.35 Poldark (9). 16-delige drama serie naar de roman van Win ston Graham. Met Stuart Whit man, Robert Wagner, Rosema ry Forsyth e.a. (herh.) 18.30 Tomorrow's world, weten schappelijk magazine 19.00 CR.K.0 Ladies: The fallen sparrow, Amerikaanse speel film uit 1943 van Richard Wal lace. Met o.a. John Garfield, Maureen O'Hara en Walter Slezak 20.30 WK Darts, reportage vanuit- Frimley Green 21.10 EHorizon: Death of a star, do cumentaire over het explode ren van een supernova in fe bruari 1987. Voor het eerst sinds 1604 waren astronomen in staat een dergelijk feno meen nauwkeurig gade te slaan. Bij de observatie werd tevens de theorie gecontro leerd, die voorspelde dat een stervende ster in één seconde dezelfde hoeveelheid energie uitstoot als honderd maal de hoeveelheid energie die de zon gedurende haar hele 'leven' uitstoot 22.00 Clarence, comedyserie met Ronnie Barker in de hoofdrol 22.30 Moonligtning, Amerikaanse detectiveserie met Cybill Shep herd, Bruce Willis, Allyce Beas- ly e.a. Afl.: Come back, little Shlcksa 23.15 WK Darts, reportage vanuit Frimley Green 23.50 Newsnight, actualiteiten 00.30 Weerbericht 00.35-01.10 WK Darts, samenvatting SKY CHANNEL 16.00 (S Get Set, Go, popprogramma met Gary Davies 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 Batman, jeugdserie. Afl.: True or false-face 18.30 I dream of Jeannie, comedy- 18.57 Europees weerbericht 19.00 My Favourite Martian, come dyserie 19.30 Black Sheep Squadron, avon- turenserie 20.30 The Insiders, avonturenserie. Afl.: The mentor 21.27 Europees weerbericht 21.30 Mobil Motorsport News 22.05 Spaans voetbal 23.05 IS Soul in the City, poppro gramma 00.00 is Engelse Top 40 Show, pop- programma 01.02-01.05 Europees weerbericht SUPER CHANNEL 16.00 Ninno Firetto Totally Live, popprogramma 17.00 Formula One, popprogramma met John Leslie 18.00 Super Sonic, popprogramma met Amanda Redingtdn 19.00 Going for gold, quizprogram- ma met Henry Kelly 19.25 Europees weerbericht 19.30 The spice of life, documentai reserie over de herkomst van specerijen. Afl.: Nutmegs 20.00 Foley Square, comedyserie 20.30 Ace Crawford, comedyserie 21.00 Barnaby Jones, misdaadserie 22.00 Super Channel News 22.25 Europees weerbericht 22.30 Brazilian football. Vaqsco da Gama - Guarani 23.30 Europees weerbericht 23.35 The ski report, weerbericht en sneeuwhoogten 23.40 Wrestling 00.30 Super sonic 01.30-02.30 Formula One MTV EUROPE 00.00-24.00 S Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Maiken Wexe. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day. 16.30- 17.00 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladium in New York. 19.00- 19.30 Remote control, spelpro- gramma. 22.00-23.00 XPO (herh.). 00.00-00.30 Club MTV (herh.) TV 5 16.05 Magazin Economie 16.35 Le conte de I'olseau 17.05 Prévert, rose ou bleu 17.35 Felix et ciboulette, kinderpro- 18.00 ^ècréation, kinderprogramma 18.40 Des chiffres et des lettres, spelprogramma 18.55 Nieuwsoverzicht 19.00 Nouveau Monde, actualiteiten 19.30 Showbiz, amusement 20.20 La Foret sous les cendres, documentaire 21.15 Empire (1). dramaserie 22.00 Journaal 22.30 Play-back 23.20-23.30 Dossier Nord/Sud NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13 00 Nieuws voor do ven TROS 15 30 Rosco's rad van avontuur 15.50 Bassie en Adriaan en de verdwenen kroon (2) 16.15 Alf op Melmac, tekenfilmserie 16.35 TROS Nieuwsshow, familieprogramma met Astrid Joosten en Wim Bosboom NOS 17.30 Vi6-Journaal TROS 17.46 TROS Popformule, popprogramma met Martijn Krabbé DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Info 10.00 Heute 10.03 Der elegante Hund (6, herh.) 11.20 Menschen8kinderl 11.55 Umschau 12.10 Kinder der Welt 12.55 Perso verzicht 13.00 Tagc8schau 13.15 ARD Sport extra. Samenvattingen van de Internationale tenniskampi oenschappen vanuit Australië 15.20 Tagesschau 15.30 Lebenswege, re portageserie. Afl.: Diagnose: Kanker 16 15 Spass am Dienstag: Der Mies- ling und Alisa 17.15 Tagesschau 17.25 Rosowski, tv-serie DUITSLAND 2 09.45 Als Duitsland 1 12.00 Die Sportreportage. Loting voor de EK voetbal 13.00 Heute 13.20-13 45 Der Automensch, documentaireserie 15.50 Programma-overzicht 15.55 Heute 16.00 Hut abl Wie Heidi die Angst besiegt, kinderfilm 16.50 Bar bapapa, tekenfilmserie 16.55 Heute 17.10 IS Tele-lllustrierte 17 45 Alf, comedyserie BBC 1 07.35 I Leon Errol 08 00 Breakfast Time 10.00 Nieuws 10.05 Open Air (1) 10.20 Kilroy 1100 Nieuws 11.05 Going for gold 11.25 Children's BBC 1155 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Open Air (2) 13.00 Nieuws 13.05 Daytime live 14.00 Nieuws en weerbericht 14.30 Neighbours 14.50 Going for gold 15.15 Knots landing 16.05 Valerie 16.25 The clothes show 16.50 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 DJ Kat Wake-up Club 07.35 DJ Kat Show 08 35 s Sky Trax 13 05 Another world 14.00 Mobil Motor- sports News 14.30 City lights 15.00 Transformers 15.30 Bailey's bird 16.00 Sky Trax 17.00 DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Supertime 08.00 Nino Firetto Totally Live 09.00 Sons and daugh ters 09.25 Take six cooks 10.00 Bet ter than new 10.30 Sporting chance 11.00 Super soul 11.30 Three of a kind 12.00 In at the deep end 13.00 Going for gold 13.25 Europees weerbericht 13.30 Sons and daugh ters 14.00 Barnaby Jones 14.55 Eu ropees weerbericht 15.00 Supertime 16.00 Nino Firetto Totally live 17.00 Formula One RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO. Veronica Nieuwsradio 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Op de eerste rang. 22.50 Bewogen grensgangers. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02 AVRO's Nachtdienst RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 EO: Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondsplts. 19.02 AVRO: Get back. 20.02 Muziek met Meta. 22.02 Candlelight RADIO 4 18.02 VARA: Blazers magazine. 18.30 De klassieken 20.02 Klassieke muziek. 21.40 Klassieke pianomuziek. 22.00 Chris Hinze Combination. 23.00 Nathan en Tabileth, hoorspel. RADIO 5 18.10 VARA: Chips die je niet kunt eten - magazine. 18.20 PP: Uitzending van de RPF. 18.30 NOS: Programma voor blinden. 18.40 Kleine zendgemachtigden. 19.00 Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Gute Reise. 21.00 Moderne Chemie. 21.30 Pronto? REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. Omroep Rijnland: (Via FM-fre- quentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op maandag 19.00 Leiderdorp Lokaal 20.00-21.30 Turks programma. Verder BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 „Lekenmoraal en filosofie". 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 BRT Combo. 20.03 Tropical. 21.03 Hoorspelweek: VARA-bijdrage „Plaisir du roi" van James Leigh en Ria Leigh-Loohuizen. 22.05 Parlando. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Bizaria 18.00 Bistro Gerard. 19.10 Zig-zag, popmuziek. 22.05 Maneuvers in het donker. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Kamermuziek 19.00 Kroniek 1. 19.45 Lebedem en de nieuwe muziek. 20.30 EBU-concert vanuit Rome. 22.30 Blues jazz. 23.15-23.45 Kamermuziek. MORGEN CHILDREN'S CH. 06.00 Jack in the box 07.30 Rousta bout 09.30 Stories without words 10.30 Jack in the box (herh.) 12.00 Jack in the box 14.00-16.00 Rousta bout (herh.) RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo-magazine. 07.15 Het levende woord. 07.30 Nieuws. 07.33 Echo-magazine. 08.50 Postbus 900. 09.05 Met de KRO, met Anne. 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 Ratel. 11.02 KRO's Schone Kunsten. 11.05 Echo-magazine. 12.02 KRO's Schone kunsten. 13.05 Echo-magazine. 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto in? Avro aan! 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Vrouw zijn. 11.30 Ik zou wel eens willen weten. 11.58 EO- Metterdaad hulpverlening. 12.03 Lunchtime-magazine 13.03 Tijdsein. 13.30 VPRO: De plantage. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Holland wordt wakker! 09.03 Wessel van Diepen. 11.03 Angelique. 12.03 VARA's Steen Beenshow 14.03 Twee meter de lucht in. 16.03 De verukkelijke vijftien RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 TROS: Een goede morgen met violist Jaring Walta. 09.00 Continu Klassiek 11.00 TROS Concertzaal. 12.30 Nieuwe klassieke platen 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke Top 10. 13.30 Belcantonum. 16.00 NCRV: Het kunstbedrijf RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Hulpverleners naar het dal. 10.00 NCRV: De wereld zingt Gods lol 10.50 Tekst en uitleg. 11.00 Studio 55. 12.00 Nieuws 12.05 De verdieping 12.45 Tegendraads geloven 13.00 Nieuws 13.10 Nederland en zijn buren 13.30 NCRV-Leerspiegel 14.15 Meet Mr. Money 14.30 TELEAC: Follow through. 15.00 NOS: Schone wereld. 16.00 Op de rand van het recht. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchuur. Radio Rijn mond: 07.00 Ochtendfnagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchprogram- ma 14.00 Tineke Speksnijder 16.00- 17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor 14.03 78 Toeren tijd. Jo Leemans. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Sjapoo. 06.12 Hoop doet leven. 09.50 Plankenkoorts 10.03 Broccoli. 12.00 Regioprogr 13.10 Onvergetelijk 13.45 Orgelrecital Ivan Gullini. 14.00 De gewapende man 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee (1). 10.00 Schoolradio. 11.00 Kamermuziek 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.25 Frederik Chopin. 16.15 ..lobet Gott in seinen Reichen" (Kantate BWV 11). Bach.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9