Clusiustuin wordt in oude staat hersteld Soma/rit-y STAD OMGEVING Penningkabinet onderzoekt schat uit Gelders Randwijk Weer brand in Lorentzschool LEIDEN WEER JAZZSTAD lurthuis Cornelis Joppensz geopend Alphenaar gewond bij aanrijding LEIDERDORP Een 25-jarige Alphenaar is zaterdag rond middernacht gewond geraakt bij een aanrijding in Leider dorp. De man reed met zijn auto op het Engelendaal en ver leende geen voorrang toen hij de Persant Snoepweg op wilde draaien. Een 35-jarige automobiliste uit Leiderdorp kon hem niet meer ontwijken. De man is voor behandeling naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden gebracht. LEIDEN Als een van de grotere vondsten van de laatste jaren, zo typeert drs A. Pol van het Ko ninklijk Penningkabinet de schat die onlangs door een boer bij het Gelderse Randwijk werd aangetrof fen. Al ploegende stuitte hij op 500 gouden en 30 zilveren munten. Het aan het Rapenburg bij het Rijksmuseum voor Oud heden gevestigde Pen ningkabinet onderzoekt de schat nu op zijn weten schappelijke waarde. De geldelijke waarde van de schat blijft daarbij voorlopig buiten beschouwing. „Dat is ook onze taak niet. We hebben natuurlijk wel enig idee van de waarde, maar de handel kan dat veel nauwkeuriger be palen". Pol zegt op verzoek BURGERLIJKE STAND Geboren: Antonia Alida Kim, dr. van M. van der Bent en A. E. Koome. Rebekka. dr. van J. Beeuwkes en M. Beute. Gideon Leonard Thomas, zn. van W. de Mooij en A. H. van der Bent. Jacob Andreas, zn. van A. L. Boon en K. D. Visser. Judith Helena, dr. van I. Erades en G. P. Roest. Sandjai Prashantkoemar, zn. van S. S. Gajadien en I. Basgiet. Floris Ro derick. zn. van A. M. van der Sluis. Sven Cornells, zn. van C. Eberwijn en M. Tuin. Gerard, zn. van W. G. de Lange en A. H. de Bruin. Kaj Piotr, zn. van A. P. Bergman en K. Y. Weyssenhoff. Wilhelmine Antonia, dr. van P. J. Lansbergen en M. E. de Goede. Soraya, dr. van A. Ben Ali- Salah en I. M. de Jong. Comelis Hen- drikus Maria, zn. van H. C. W. M. Voorham en J. M. van Schie. Sabine Cornelia, dr. van R. Aarssen en R. Postma. Jennifer Esther, dr. van C. Kulk en K. van der Sluis. Julius Ja cob Dirk. zn. van D. Hazelhoff en A. C. P. M. van den ElshouL Martin Jo hannes. zn. van H. J. Liefhebber en M. J. Haarman. Meintje Christina, dr. van W. Guijt en J. W. Scholten. Da niel, zn. van H. A. de Jong en G van de vinder van de schat ook enige terughoudendheid te betrachten met uitlatingen daarover. „Maar het loopt in elk geval in de tonnen'vat hij het bedrag samen. De vondst geldt daarmee als een van de grootste sinds 1966 toen in het Zeeuwse Seroos- kerke 1.100 munten zijn ge vonden. Later zijn, aldus Pol, elders nog wel grotere aantal len munten dan in Randwijk gevonden, maar dat ging dan wel om kleinere zilveren munten van minder waarde. De oudste in Randwijk gevon den munten dateren uit de dertiende eeuw. De jongste is van 1608. Het overgrote deel is vijftiende en zestiende eeuws, aldus Pol. De munten komen uit een flink aantal Europese landen: Engeland, Spanje, Por tugal, Italië, Duitsland, en Noord- en Zuid-Nederland (België). Volgens Pol was het vrij ge- Poel. Sabrina, dr. van J. Visscher en M. Zandbergen. Kimberley, dr. van W. C. J. Zuidhoek en J. Lancaster. Thomas Johannes Albertus, zn. van P. L. van Maris en M. A. C. Bader Kevin. zn. van N. Godé en M. Wen- dels. Bart Hilko, zn. van A. Japenga en I. Wolters. Andrea, dr. van H. J. A. van Dijk en P. M. Prins. Fenne, dr. van H. J. A. van Dijk en P. M. Prins. Jeroen Pieter, zn. van P. van Dijk en E. A. M. Noordover. Tugba, dr. van A. Kayhan en R. Kayhan. Sabine, dr. van A. H. van der Lin den. Jacobus Willem, zn. van J. W. van Dorp en K. A. Hoek. Johannes Pieter Machiel, zn. van J. van der Kraan en A. E. Vooijs. Melissa Silva- na, dr. van B. van der Weijden en J. Bosman. Sebastiaan Edwin Mitchell, zn. van E. J. H W van Wijk en K D. L. Luijckx. Martine, dr. van C. Kromhout en M. B. Vlieland. Arend je Geertruida, dr. van G. M. Ouwe- hand en M. H. Kloos. Jan Albert Isi- door, zn. van P. H. Hovenkamp en G. A. van Uffelen. Marit Marlies, dr. van A. van Delft en L. M. J. Cou- wenberg. Jan, zn. van H. A. van Do ren en M. N. Noorman. Elske, dr. van H. A. van Doren en M. N. Noorman. Gehawd: J. G. Slierings en J. M. Meertens. R. A. Roem en U. Winter. G. J. J. M. van Oorschot en J. M. E. Dracht. S. Kuiper en I. M. Dreef. LEIDEN De honder den jaren oude Clusius tuin van de Leidse Hor tus Botanicus wordt op nieuw ingericht. Dit ge beurt ter gelegenheid van het 400-jarig bestaan van de Leidse universi taire tuin achter het aca demiegebouw aan het Rapenburg. In 1990 zal de tuin weer geheel in zijn oorsponkelijke staat zijn hersteld. Bezoekers van de Hortus zullen van het werk weinig merken. De Clusiustuin is name lijk in de winter, wan neer de meest ingrij pende werkzaamheden plaatsvinden, voor het publiek gesloten. Alleen in de zomermaanden zal de begroeiing van de tuin minder dicht zijn dan gewoonlijk. De Clusiustuin van de Leidse Hortus bevat de oudste com plete inventaris van een plantencollectie in Europa. De tuin is in 1594 ingericht door de toenmalige 67-jarige directeur Carolus Clusius. Deze geleerde gaf de belang rijkste aanzet tot de ontwik keling van de beschrijvende botanie als zelfstandige we tenschap. De laatste jaren is men veel meer te weten ge komen over onder andere de namen en de plaats van vele planten in de tuin in de tijd van Clusius. Op initiatief van de Clusiusstichting wordt daarom de tuin opnieuw in gericht. De Clusiustuin is te vinden in een afzonderlijk tuindeel van de Hortus Botanicus aan de 5de Binnenvestgracht. In 1990 moet de tuin, mede in het kader van het 400-jarig bestaan van de Hortus, in de oorspronkelijke staat hersteld zijn. De herinrichting, die zo'n 65.000 gulden gaat kos ten, wordt betaald door een bank. „De tuin moet precies zo worden als het in 1594 was", vertelt G. van Vliet. Van Vliet is wetenschappelijk di recteur van de Hortus Bota nicus en houdt zich bezig met het „Clusiusproject". „Er werken zo'n vier mensen aan het project. Iedereen heeft zich verdiept in de nieuwe gegevens die de laatste jaren werden ontdekt over de tuin", aldus Van Vliet. De tuin is al eerder, in 1933, voor zover mogelijk in de originele staat teruggebracht. Dit was mogelijk dankzij een door Clusius geschreven ca talogus met een plattegrond die in de archieven van de Universiteit bewaard was ge bleven. De aanleg wordt nu echter aangepast aan de hui dige kennis op dit gebied. „Veel onderzoek was nodig om die kennis te vergaren' weet Van Vliet. „Clusius richtte zich op de realisatie van een botanische collectie, niet alleen op de aanleg van een instructietuin voor medi sche kruiden. Clusius was weliswaar een geneeskundige maar verdiepte zich niet al leen in de medische plant kunde. Hij was meer een bo tanicus die zich bezig hield met hoe planten gegroepeerd moesten worden, onder ande re naar vorm en soortgelijk heid. Hij was vooral beschrij vend bezig. De man had bo vendien door heel Europa ge reisd voor hij naar Leiden kwam. In het buitenland verzamelde hij allerlei zaden en planten". De herontdekking van een grote verzameling aquarellen van de hand van Clusius zijn de laatste tijd gebruikt voor de meer nauwkeurige be schrijvingen en benamingen van planten. Deze bleken na de oorlog verdwenen te zijn uit de collecties van de Ber- lijnse Staatsbibliotheek in Duitsland waar Clusius een tijd woonde. In het begin van de tachtigerlaren doken deze weer op in Polen en worden nu bestudeerd. Ook een her barium met 1700 planten uit de periode 1660-1666, dat door de Leidse apotheker Gaymans was samengesteld, werd in 1983 teruggeschon ken aan Leiden door de Uni versity of California. Door deze ontdekkingen is veel meer bekend geworden over de technieken en methoden van tuinonderhoud uit de 16de en 17de eeuw. Voor de Clusiusstichting, die zich voornamelijk bezig houdt met cultuur-historische as pecten van botanische tui nen, was dit een aanzet om de tuin opnieuw in te rich ten. „Eigenlijk wordt de tuin nu geperfectioneerd", vertelt Van Vliet. De tuin is verdeeld in vier hoeken met elk drie of vier vakken, waarin plantenfami- lies zijn gerangschikt. In boekjes is dit systeem terug te vinden. De eerste catalo gus, in het handschrift van Clusius, is in de Leidse uni versiteitsbibliotheek bewaard gebleven. Clusius overleed in 1609, 83 jaar oud, en werd be graven in de Lieve Vrou wenkerk. Later werden zijn stoffelijke resten overge bracht naar de Pieterskerk. In 1990 zal „zijn tuin" weer geheel in ere hersteld zijn. Dan zal ook een boek over Carolus Clusius, de Clusius stichting en de Clusiustuin worden uitgebracht MAANDAG 11 JANUARI 1988 PAGINA 7 jS de politie de man om •macht aanhield, was >r een onbekend per- dusdanig verwond, dat aar het ziekenhuis moest "len gebracht. De politie hem daar onbewaakt ir. De volgende ochtend ^apte hij. Geschiedenis Een korte cursus over de geschiedenis van Leiden begint eind januari in het Volkshuis aan de Apo- thekersdijk. De cursus omvat zes bijeenkomsten van twee uur op woens dagavond. De deelne mers brengen ook een bezoek aan het gemeen telijk archief. De kosten bedragen dertig gulden. Voor informatie: tel. 071- 149180. 't Spoortje Voor de cursus tekenen en schilderen in buurt huis 't Spoortje aan de Bernhardkade kunnen belangstellenden zich in schrijven. De lessen zijn op dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur. De kosten bedragen 24 gul den per vier lessen. In lichtingen: tel. 071- 210649. Jongeren be weging De Jongerenbeweging verbonden met de FNV houdt op dinsdag een bij eenkomst rond het the ma drugs. Er wordt een film gedraaid en er is een vrouw die vertelt over haar drugsverleden. De bijeenkomst in het on derkomen van de Jonge renbeweging aan de Koppenhinksteeg 2 be gint om 20.00 uur. En tree: 2,50. Cursus Het Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs Leiden houdt een cursus voor degenen die proble men hebben met het al coholgebruik van men sen in hun omgeving. De cursus bestaat uit een aantal bijeenkomsten die worden gehouden in Het Consultatiebureau aan de Lange Mare 45. De eerste bijeenkomst is op 12 ja nuari. Geïnteresseerden kunnen zich opgeven bii C. Majoor-Van Sister, tel. 071-143641. Geen krant ontvangen 7 Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tusson 14.00 en 15.00 uur. telofoonnr 071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd. Inspraakavonden over bouwlokaties LEIDEN De gemeente houdt maandagavond 18 ja nuari een informatie- en inspraakbijeenkomst over de bebouwingslokaties die genoemd worden in de ontwerpnota: „Bouwen in bestaande Leidse Wijken". De bijeenkomst is voor omwonenden van de Koom- burgerweg, Roomburgerlaan, Burggravenlaan-sport- veld, Sportpark Roomburg, station Lammenschans, Melchior Treublaan-Kanaalweg en school Lorentzka de. De bijeenkomst wordt gehouden in de aula van de Reinwardt Academie aan de Van den Brandelerkade 24a en begint om 20.00 uur. De nota wordt voor de zomervakantie 1988, na in de raadscommissies besproken te zijn, aan de gemeente raad voorgelegd. Tot die tijd zullen er een aantal in spraakavonden worden gehouden. Tijdens deze bij eenkomsten zullen de wethouders D. Tesselaar (volkshuisvesting) en J. Peters (ruimtelijke ordening) de woningbouwvoorstellen toelichten. De inspraakre sultaten van de bijeenkomsten zullen bij de behande ling van de nota worden overlegd. De laatste resten van de voormalige Lorentzschool aan de Lorentzkade zijn zaterdagmiddag om een uur uit gebrand. Het houten onderkomen was al twee maal eerder door brand getroffen. De eerste maal gebeurde dat in augustus, terwijl op 2 januari opnieuw een grote brand uitbrak, die de school vrijwel geheel vernielde. De brandweer kon zaterdag slechts con stateren dat er nu helemaal niets meer van de school overeind staat. Volgens de politie was ook dit maal zeer waarschijnlijk sprake van brand stichting. Overigens zorgde de brand voor een grote rookontwikkeling, die in de binnenstad duidelijk merkbaar was. FOTO: WIM VAN NOORT VANDALEN OPGEPAKT LEIDEN De Leidse politie heeft zaterdaga vond om negen uur ne gen Leidse jongens in de leeftijd van 13 tot 18 jaar opgepakt in de Pelikaan hof. Het negental richtte daar vernielingen aan en gooide met vuurwerk. Ook werd een ruit ver nield. Een aantal van hen had daar al eerder vandalisme gepleegd. De politie liet de daders in de loop van de avond weer los. Zij krijgen in het kader van het Halt- project een alternatieve straf opgelegd. Jongens dreigen met verkrachting LEIDEN Twee Leidse jon gens van 15 en 16 jaar zijn gis ternacht om kwart voor twee aangehouden door de politie. Zij hadden op de Morsstraat een 24-jarige vrouw uit Leiden beetgepakt. De 15-jarige jongen had gezegd: „Zullen we haar even verkrachten". Door tus senkomst van haar vriend werd het tweetal op andere gedach ten gebracht. Het tweetal kon later op de Damlaan worden aangehouden. „Leiden Is een van de grootste jazzsteden van Nederland". Met deze woorden ontlokte Peter Schilperoort het publiek in de bomvolle De Waag in Leiden gisteravond een enthousisast applaus. De bekende orkestleider van de Dutch Swing College Band sprak deze lovende woorden ter gelegenheid van de opening van de achtste Leidse Jazzweek. Schilperoort merkte verder op dat Breda als jazzstad een grote con current Is. „Maar in Leiden zijn veel meer ver schillende stijlen jazzmuziek te horen". De or kestleider (die in het kort de verschillende jazz- stijlen besprak) overhandigde wethouder F. Kuijers (cultuur) de tweede plaat van Leidse jazzmusici, „Key Town Swings, vol. 2" en tapte bierpullen vol voor enkele sponsors en Bernard Berkhout van de band Bernard Berkhout's Swingmates. De laatste kreeg de pul wegens zijn grote verdiensten op jazzgebied voor Lei den. Na het optreden van Schilperoort volgde het traditionele openingsceoncert door het Leids Studenten Jazz Gezelschap. De Leidse Jazzweek duurt tot en met zondag. Hoogtepun ten zijn de kroegentocht langs bijna vijftig cafés (woensdag) en het Key Town Jazz Festival in de Stadsgehoorzaal (zaterdag). In De Waag kan men elke dag vanaf vijf uur 's middags terecht voor de jazzmarathon. FOTO: WIM VAN NOORT inerale er geweld 8920 SN In het kader van 3720 udium Generale van de 144.80 f Universiteit wordt in 3830 iri en maart een serie le- 99M i gehouden over gebruik 94 80 leersing van geweld. Na 8250 natuurhistorische inlei- 4200 worden enkele recente J888 8ën met betrekking tot Ie en geweld behandeld. 2040 nsdag 2 februari wordt 23.60 jr. P. Kloos gesproken 25.50 igressie als cultuurhisto- 3338 verschijnsel. „Agressief 3950 I als een natuurlijk re- 29 60 ïhanisme" is het thema 18.00 t lezing op dinsdag 9 fe- 38 50 Verdere lezingen over J300 en ^heersing van ge- 33 00 worden gehouden op 16 5600 februari en op 1, 8, 15 en Jooo art. 50 het kader van Studium ale wordt in februari en [580 een serie lezingen ge- izoo n over de maatschappe- 44.10 (etekenis van het secula- I®'8® proces. Het gaat hierbij I3 20 i snelle toename van het it oo buitenkerkelijken in i9 50 nd. Sinds 1960 is het se- •9 00 atieproces gaande waar- 1400 in 1988 de gezamenlijke ynootschappen voor het §UlH!in de geschiedenis tot ^rheid worden beste m- 10, 17 en 24 februari 9 en 16 maart zal hier- jvorden gesproken, lezingen worden gehou- n het Centrale Voorzie- ■ngebouw, Cleveringa- 11 en beginnen om 20.00 Ider shandeling iicht uit _:kenhuis )EN Een 41-jarige uit Zeist is zaterdagoch- tegen acht uur ontsnapt iet Academisch zieken- ^■De man was daar opge- 9 sn nadat hij vrijdaga- om elf uur een 18-jarig I meisje had mishandeld e Stationsweg. Hij had neisje drie klappen ver- ^■t toen zij ruzie maakte lijn dochter. Het misverstand dat ze hun „schat" dan kwijt zouden ra ken, weerhoudt sommigen niettemin daarvan. Daar is echter geen sprake van, aldus Pol desgevraagd. De vinder is slechts verplicht de vondst te delen met de eigenaar van de grond. Die eigenaar is in nogal wat gevallen de gemeente of een andere overheid, maar als het gaat om eigen grond hoeft er dus ook niet gedeeld te worden. Pol wijst overigens wel op het belang van onderzoek door het Penningkabinet. Daarvoor moeten de munten enige tijd worden afgestaan. De vinder krijgt ze na verloop van tijd echter wel vakkundig schoon gemaakt en voorzien van een beschrijving terug. Andersom levert het onderzoek het Pen ningkabinet mogelijk nieuwe kennis van de muntgeschiede- nis op en eventueel de moge lijkheid interessante munten te verwerven. Fietsster gewond bij aanrijding RIJPWETERING Een 55- jarige vrouw uit Rijpwete- ring is zondagavond om zes uur aangereden op de Oud Adeselaan. Ze fietste richting Rijpwetering toen ze van achteren werd aangereden door een onbekend gebleven auto. De bestuurder van de auto reed na het ongeval door. De vrouw werd met enkele gebroken ribben en ander letsel naar het Acade misch Ziekenhuis in Leiden overgebracht. Op hetzelfde tijdstip vond op de Ripselaan in Rijpwetering eveneens een ongeval plaats. Een 22-jarige Leiderdorper slipte met de brommer. Hij werd licht gewond en moest naar het AZL worden ge bracht- bruikelijk dat munten uit zul ke uiteenlopende landen wer den opgepot. „Uiteindelijk hebben munten hun dekking in zich". In het handelsver keer werd de waarde van der gelijke munten vroeger al aan de hand van catalogi bepaald. Bovendien waren er vrij een voudige hulpmiddelen om het gehalte edelmetaal en het ge wicht te bepalen. Ook het verstoppen van geld was niet ongewoon in vroeger eeuwen. „De mensen brengen pas de laatste honderd jaar geld naar de banken. Vroeger werd dat thuis bewaard: in huis of onder de grond. Om te voorkomen dat anderen de be zitter te snel af kon zijn, moest het geheim van zo'n bergplaats goed bewaard worden. En dan kon het ook gebeuren dat het geld uiteindelijk bleef zitten." Vinders van munten die ouder dan vijftig jaar zijn, zijn overi gens verplicht hun vondst bij de overheid aan te melden. Ondertrouwd: E. T. M. van Bohemen en B. M. G. de Grijs. W. F Majoewskij en H. C. M. Bouterse. C. Repelius en E. E. van Overleden: N. Zwanenburg, geb. 6 nov, 1925. man. E. Reidel, geb. 25 sept. 1902, geh. gew. met A. J. van Dijk. J. van der Zwet, geb. 19 jun. 1905, man. L. F. H. Braun, geb. 2 febr. 1923, man. M. van Dam. geb. 28 nov. 1971, dochter. P. I. Ruben, geb. 26 jun. 1946, e.v. A. J. van der Velde. A. Verstraaten, geb. 20 aug. 1917, man. K. van der Ster, geb. 9 jan. 1922, man. H. Petiet. geb. 15 febr 1959, e.v. S. de Jong. J. W. Borst, geb. 12 aug. 1903, man. F. R. Lakamp, geb. 18 jul. 1986, zoon. H. Trapman, geb. 11 sept 1921, geh. gew met S. Has- per A. van der Plas, geb. 3 apr. 1929, e.v. M. van der Plas. J. Tazelaar, geb. 24 dec. 1987, dochter. L. C. van der Graaf, geb. 6 nov 1926. man J. C. K. Roodheuvel, geb. 30 apri. 1923, man. W. de Jager, geb. 11 dec. 1962, vrouw. H. van Zutphen, geb. 12 dec. 1914, geh. gew. met F. Aarts. J. D. Schneider, geb 26 jun 1907, geh. gew. met W. de Roode. M. P. T. Hou- dijk. geb. 17 jul. 1929, e.v. J. T. M.' Los. M H. Turk. geb. 4 dec. 1964, man. C M. J. Corel. geb. 16 mei 1924, vrouw. H. Spierenburg, geb. 7 sept. 1909, geh. gew. met S. van Weeghel. C. M. Katgerman, geb. 30 nov. 1913, geh. gew met C. Bosch. tien jaar hebben 'de Burgemeesters- en Rijndijkwijk eindelijk een eigen buurthuis. Afgelo- Hnterdag werd dit riante onderkomen aan de Oppenheimstraat 6a geopend door wethouder H. ^^ongen (sociaal-cultureel werk). Zij zette de naam van het buurthuis (die is aangebracht op de Hrsteen) in de schijnwerpers. De wethouder stipte aan dat buurthuis Cornelis Joppensz een ment is. Het is een dependance van buurthuis Matilo en beschikt over slechts een „halve" Ipskracht. „Cornelis Joppensz moet daarom draaien met veel vrijwilligers. Ik ben benieuwd lat gaat", aldus de wethouder. Van Dongen memoreerde dat Cornelis Joppensz pas na heel izwervingen langs tal van lokalen kon neerstrijken In de voormalige kleuterschool Duimelijn Oppenheimstraat. De wijk heeft enkele maanden zonder buurthuis gezeten nadat de school Ie Lorentzkade was afgebrand. In dit gebouw was Cornelis Joppensz gevestigd in afwachting Ie verhuizing naar de Oppenheimstraat. Mevrouw Van Dongen zei dat nu de toekomst voor de p.ptfen in de wijk (zij maakten ook gebruik van de school aan de Lorentzkade) moet worden P-Ptld. FOTO: WIM VAN NOORT r r tomobilist overleden IGMADE De 35-jarige P.A. van der Meer uit Leimui- te zaterdagmiddag in het AZL overleden aan de verwon- die hij vrijdagavond opliep bij een ongeval. De man Brond tien uur op de parallelweg langs rijksweg A4. Op Vens van Hoogmade en Rijpwetering verloor hij de ■t over het stuur, vermoedelijk vanwege een te hoge Beid. De auto kwam in de berm terecht en vloog over de ~'De man werd uit zijn voertuig geslingerd. Hij liep ern- nwendig letsel op. Vrijdagnacht werd hij geopereerd en dagmiddag volgde een tweede operatie. Tijdens die ope- .overleed de man. _jto te water na aansteken sigaret 'JBRUGGE Het opsteken van een sigaret heeft zater- Vond verstrekkende gevolgen gehad voor een 22-jarige toobilist uit Leiderdorp. De man reed met zijn auto op de Knciale Weg tussen Woubrugge en Hoogmade, toen hij de auto-aansteker zijn sigaret wilde aansteken. Dat leid- rin zo af dat hij de berm inreed, de macht over het stuur )or en in een sloot langs de weg belandde. De Leiderdor- fcwam er zonder kleerscheuren van af, zijn auto liep je schade op. Voetganger aangereden RIJNSBURG Een 17-jarige Rijnsburger is zondag om tien voor een 's nachts gewond ge raakt bij een ongeval op de Noordwijkerweg. De jongen was bezig de weg, ter hoogte van de Brouwer straat, over te steken toen er een auto uit de richting Oegst- geest kwam. De voetganger stopte aanvankelijk op het midden van de weg maar be sloot op het allerlaatste mo ment toch nog door te lopen. Hij kwam met de auto in aan raking en belandde met zijn hoofd tegen de voorruit. Hij werd ter observatie naar het Academisch Ziekenhuis in Leicen gebracht.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 7