Zaanstadroejrt CHEF? mensen terug uit Heiin-team Justitie jaagt op vervuiler Lichtpuntje DAF wil stoppen met Parijs-Dakar SPRUITEN EN VARKENSSCHNITZEL EIGEN WERK LIGT STIL Tennisser Cash onverstoorbaar VANDAAG k Damrak rs omlaag HET WEER ZAANSTAD De gemeentepolitie van Zaanstad wil op korte termijn een groot deel van haar recherchemensen terughalen uit het bijstandsteam dat de ontvoering van Gerrit Jan Heijn onderzoekt. Volgens de Zaanse hoofd commissaris Van Es is deze stap nodig omdat het politiewerk in Zaanstad zo langzamerhand gaat lijden onder het Heijn-onderzoek. Zo zijn de laatste maanden enkele grote politie-projecten in Zaanstad uit gesteld in verband met het tijdelijke gebrek aan mankracht. Van Es denkt nog „hoogstens drie of vier" van de vijftien medewerkers in Haarlem ach ter te laten. Als er Zaanse politiemen sen worden teruggehaald, zal dat in elk geval eerst worden overlegd met de procureur-generaal in Amsterdam. „We hebben meer dan de helft van ons recherche-apparaat bij de zaak in gezet en dat gedurende vier maanden. Ondanks de toch grote problemen in Zaanstad hebben we dat lang volge houden. We zijn nu heel duidelijk op een punt gekomen dat dat niet meer verantwoord is, ook gelet op onze ei gen medewerkers die in deze tijd een enorm stuk improvisatietalent ten toon hebben gespreid", aldus Van Els. Ook hoofdinspecteur Muntingh, de leider van het recherchebijstands team, zal volgens Van Els binnenkort terug moeten naar Zaanstad. „Gezien de positie die hij binnen ons team be kleedt heb ik hem op zeer korte ter mijn weer nodig", aldus Van Els. Woordvoerder Anne Geelof van het Haarlemse rechercheteam zegt nog niets te weten over het inkrimpen van het team. „Elerst moeten we maar eens zien wat voor consequenties dat heeft en of de heer Van Els bij zijn be slissing blijft", aldus Geelof die er verder niet op in wilde gaan. Ook de procureur-generaal bij het Amster damse gerechtshof mr. J. de Ruijter wil geen commentaar geven op de kwestie. De restanten van de Nederlandse vrachtwagen die over de kop sloeg in de rally Parijs-Dakar. Hierbij kwam bijrijder Van Loeve- zijn om het leven. Beide andere Inzittenden, chauffeur Theo van de Rijt en monteur Chris Ross, werden zwaar gewond. FOTO: anp EINDHOVEN DAF wil de komende jaren niet meer deelne men aan de woestijnrally Parijs-Dakar. Vandaag valt de beslis sing. Afgelopen zaterdag kwam Kees van Loevezijn, navigator van een van de DAF-combinaties, om het leven. Bij het ongeval raakten de twee andere inzittenden, Theo van de Rijt en Chris Ross, zwaar gewond. De gewonden maken het gezien de omstandigheden goed. Zij ar riveerden gistermorgen op vliegbasis Volkel en werden naar het Catharina-ziekenhuis in Eindhoven overgebracht Beiden zijn buiten lévensgevaar. Het ongeluk van zaterdag betrof een service-wagen van de equi pe van Jan de Rooy, die onwetend van het ongeval de etappe voltooide. De equipe is vervolgens uit de race gehaald. Het onge val gebeurde kort na de start in het Nigerse Djado, dicht bij de plaats waar organisator Sabine twee jaar geleden om het leven kwam. Kees van Loevezijn was 31 jaar. Hij nam voor de derde keer als navigator aan de rally deel. De rally eiste gisteren de twintigste dode in tien jaar. De Franse bijrijder Patrick Canado verongelukte toen zijn Range Rover enkele malen over de kop sloeg en in brand vloog. Slachting onder zwarte zeeeenden Vrees voor kernafval tussen gifstort Peter Schilperoort geeft startsein Leidse Jazzweek Clusiustuin Leidse Hortus wordt in oude staat hersteld Aleen openbare basisschool in Noordwijks Vinkeveld NOB-koren op de molen van de NOS-nieuwe stijl Parijs-Dakar weer ter discussie Van Kempen blijft Kromkamp luttele centimeters voor OPERATIES AAN TESTES VAAK ONNODIG NIJMEGEN - In Nederland worden elk jaar veel te veel jongetjes geopereerd in verband met het niet op hun plaats zitten van de testes (zaadballen). Schattingen geven aan dat het wel eens zou kunnen gaan om tussen de 1000 en 3000 gevallen per jaar. Het betreft een kwaal waarvan de diagnose niet altijd makkelijk is te stellen. Bij jongetjes komt het voor dat de testes zich buiten de balzak bevinden. De oorzaak kan onschuldig zijn. Dan glijden de testes later terug op hun plaats in de balzak. Oorzaak van het te grote aantal operaties is de te vluchtige wijze van diagnose stellen, aldus prof. dr. C. Festen, kinderchirurg en verbonden aan het Radboudziekenhuis in Nijmegen. Pagina 10: Nog steeds geen beleid voor behandeling cryptorchisme. MELBOURNE - Wimbledonkampioen Pat Cash is vandaag bij de openingsronde van het toernooi om de Australische tennistitels in Melbourne opgewacht door 25 mensen die demonstreerden tegen de apart heid. Zij uitten kritiek op de deelneming van de Wimbledon-kampioen aan toernooien in Zuidafrika. Cash won onverstoorbaar van de Oostenrijker Muster (7-5, 6-1, 6-4). Menno Oosting versloeg in de eerste ronde de Fransman Thierry Tulasne: 6-2, 7-6 (7-0), 6- 3. Michiel Schapers won van de Westduitser Ivo Werner: 3-6, 4-6, 7-5, 6-3, 12-10. Brenda Schultz ver loor met 6-3, 6-2 van de Australische Sally McCann. De Canadees Glenn Michibata was te sterk voor Limburger Tom Nijssen: 7-5, 3-6, 6-4, 6-2. Drie doden bij aanslag Kampala NAIROBI Zeker drie men sen zijn vanochtend om het le ven gekomen bij een aanslag met granaten op een gebouw in de Ugandese hoofdstad Kampala waar zowel de Fran se, de Libische en de Sudanese ambassade zijn gehuisvest. De Franse ambassadeur, Pierre Cornée, zei in een telefonisch gesprek dat een Libische am bassademedewerker en twee Ugandese burgers zijn gedood. Het gebouw is gelegen in het centrum van Kampala. Wie verantwoordelijk is voor aan slag en welke land het eigen lijke doelwit was, is nog niet duidelijk. Man met kokende olie overgoten DEN HAAG Een 34-jarige Hagenaar is gisteravond rond zeven uur in een woning in de Kockstraat in Den Haag door zijn 27-jarige schoonzuster overgoten met ko kende olie. Hij liep daarbij derdegraads brandwonden op aan de linkerzijde van zijn lichaam. De man is naar het brandwondencentrum van het Zuiderziekenhuis in Rot terdam gebracht. Zijn toestand is kritiek. De schoonzus ter, die zelf aan haar handen gewond raakte en in het Westeinde Ziekenhuis werd behandeld, is later op de avond door de politie aangehouden. Het incident gebeur de tijdens een familieberaad van vier vrouwen en twee mannen, onder wie het slachtoffer. Er werd gesproken over moeilijkheden in de familie. Op een gegeven mo ment liep de ruzie zo hoog op, dat de schoonzuster van de man naar de keuken liep, de pan olie pakte die daar op het vuur stond en deze over h^ar zwager heen goot. De man rende gillend de straat op en werd door een kennis naar het Westeinde Ziekenhuis gebracht. Van daar is hij per ambulance naar Rotterdam vervoerd. Voorletters: Adres: Postcode/plaats: Telefoon (voor controle bezorging): De Leidse Courant wil ik best twee weken proberen. Gratis en geheel vrijblijvend. Botsing bij Leimuiden In een open envelop zonder postzegel opsturen naar de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag. NB Indien daartoe aanleiding beslaat, kan een verzoek om een proefabonnement wor den geweigerd. 16 PAGINA'S Bij een frontale botsing vanmorgen om tien over zeven op de Heren weg bij Leimuiden is een vrachtchauffeur om het leven gekomen. De* vrachtwagen met oplegger botste tegen een NZH-bus. De NZH-bus schoot door de botsing van het talud af en kwam twee meter voor een woning tot stilstand. De vrachtwagen bleef met de bumper boven de Westeinderplas hangen. De vrachtwagenchauffeur overleed ter plaatse. De politie kon vanochtend de naam van de chauffeur noq niet geven. foto: wim van noort Maandag 11 januari 1988 79e jaargang no. 24008 Uitgave Westerpers, behorende lol Sijthoff Pers, Apothekersdijk 34,2312 DD Leiden, Postbus 112300 AA, tel. 071 122244. Voor abonnementen: 071-313677. Giro 103003. Bank: Amro-bank N.V. Leiden. Directeur-hoofdredacteur IJ. Hallewas, Chefredacteur Wim Buijtenweg. Abonnementen (incl. 6% BTW) per maand 1. 23,74 (aut. betaling), kwartaal f. 70,93, jaar f. 270,20. Klachten bezorging: maandag t/m vrijdag van 18.00-19.00 uur, zaterdag 14.00-15.00 uur tel. 071-122248. Advertenties: (excl. 6% BTW) f. 0,65permm,familiebenchtenf. 0,59permm. Losse nummers f. 1,10 Weinig kans op regen. Van nacht aan de kust temperatu ren boven het vriespunt. In de middag ongeveer 5 graden. Matige zuidenwind, aan de kust af en toe krachtig. Zon op: 08.44; onder: 16.52; Hoog water Scheveningen: 08.13 en 20.43; laag water: 03.19 en 16.04. Jterdam/tokyo Damrak was vanmorgen [volging van Wall Street bpen vrijdag in mineur ping. De daling van de f met ruim anderhalve naar 184,00 gulden en voor een opnieuw lagere [Street brachten velen er- un stukken aan te bieden, jebeurde tegen behoorlijk je prijzen. perste noteringen lagen tot zeven procent onder dot van vrijdag met als ste verliezers Koninklijke Unilever, KNP, Heine- Nedlloyd en Elsevier. De ming viel de beurs na de urtenissen in New York jgens niet tegen. De reac- p de Japanse beurs en de tg van de dollar werd ge- j»d genoemd. -^ndelenkoersen op de ef- ^^Pnbeurzen in het Verre en zijn vanmorgen welis- omlaag gegaan, maar de lie was lang zo groot niet lie van afgelopen vrijdag beurs van New York. De meter van de beurs van )o. de Nikkei-index van 125 grote fondsen, daalde 1,3 procent, terwijl de Jones-index vrijdaga-' I met 140 punten een da- van 6,8 procent liet zien. F Hongkong was de Hang {-index kort voor het eind' |4-wle handel met 32 punten [|_^kt, een daling van 1,3 pro- i ,™r 1 Dat daling op de beur- iin Tokyo en Hongkong j - zo groot uitviel was te ten aan de dollarkoers, die et Verre Oosten nog rede- OflZÉfctand wist te houden. herenigde Naties verwach- idat de economische situa- n de wereld dit jaar uiterst Ibiel zal zijn. Dit blijkt uit men vandaag verschenen rap- Verwacht wordt dat de lomische groei in de we- slechts drie procent zal ragen. De VN-economen rspellen voorts dat ook de ëldhandel slechts drie pro- zal groeien. Begin oktober pachtten zij nog een toena- in de handel van 4,3 pro- Ê4: Wall Street be- oor herhaling „Zwar- ndag" atwijker gered heidl brandende t ïning ng, TWIJK Een 63-jarige 'oner van een flat aan de iwijkse Schouthof is zater- avond door de brandweer feijn brandende woning ge- szit I De man was door rook be- n 11 md en is ter observatie ënomen in het Academisch kenhuis Leiden. De brand I rond zes uur ontstaan in Jlgd woonkamer. De man had r op de bank een sigaret ookt om vervolgens naar Slaapkamer te gaan. De si- at was blijven branden en I de bank aangestoken. Bij ljn bestrijden van de brand pst de brandweer perslucht ruiken vanwege de rook- wflckeling. De woning liep in k- en waterschade op. ode bij ongeluk ARLEMMERMEER De ;nt| arige E.C.J. van Looij uit legom is in de nacht van frdag op zondag overleden r een verkeersongeval aan Ringvaart van de Haarlem- •meer. De man reed met auto op de Hillegommer- toen hij door een onver- I Jirbare manoeuvre in de In terecht kwam. Nadat de I b van de auto in het water |cht was gekomen, raakte wagen een boot en sloeg f de kop de Ringvaart in. jwel omstanders nog direct pet ongeluk in het water jngen, slaagden zij er niet |e man te bereiken. Deze zeeeend in Kijkduin zit van kop tot staart onder de olie en zal heel moeilijk in leven te houden zijn.FOTO: Milan konvalinka DEN HAAG - De schepen De Rotterdam, Octans en Smalagt van het ministe rie van verkeer en water staat zijn vanmorgen be gonnen met de bestrijding van de nieuwe olievlek, die mogelijk afkomstig is van hetzelfde schip dat verantwoordelijk is voor de olievervuiling op de Zeeuwse en Zuidhollandse stranden. De eerste olievlek ligt voor 90 procent op het strand, terwijl met een beetje gunstig weer de tweede vlek afdoende kan worden bestreden. Of de nieu we vlek ook vogels heeft ge troffen is nog onduidelijk. Rijkswaterstaat neeft nog geen idee wie verantwoordelijk is voor de olielozing op de Noordzee, die inmiddels aan vele duizenden vogels het le ven heeft gekost. Ongeveer honderd ton zware stookolie is de afgelopen dagen terecht ge komen op de kusten tussen Zeeland en Katwijk. Op het strand bij Scheveningen wer den afgelopen weekeinde on geveer 142 vogels opgehaald, zowel dood als levend. De meeste vogels zijn naar vogel asiel De Wulp gebracht. De dierenbescherming van Was senaar verzamelde ongeveer vijftien levende vogels en een onbekend aantal dode. Vanuit de zee bij Noordwijk en Kat wijk zijn enkele tientallen vo gels naar het asiel in Noord- wijk gebracht. Alle schepen die de afgelopen week langs de Nederlandse kust hebben gevaren plus een groot aantal havens zullen worden onderzocht. De offi cier van justitie in Rotterdam die belast is met maritieme za ken, mr. W. Hendriks, heeft vandaag een justitieel onder zoek ingesteld. Minister Smit- Kroes meent dat er internatio nale afspraken moeten worden gemaakt over de vervolging en - zwaardere - bestraffing van mensen die zich schuldig maken aan illegale lozingen op de Noordzee. De bewindsvrou we noemt de controlemogelijk heden op de Noordzee niettemin „uitstekend". Olie is er altijd op zee. Sche pen mogen krachtens interna tionale verdragen heel kleine hoeveelheden olie lozen. Som mige schepen lozen meer. Dat is nu gebeurd. En omdat 's winters altijd veel vogels on der de Nederlandse kust over winteren, is het nu echt goed fout gegaan. Politie jaagt op kangoeroe IJSSELMUIDEN - De politie in IJsselmuiden (Ov.) is giste ren drie uur lang in actie ge weest om een ontsnapte kan goeroe te vangen. Dat was zo moeilijk dat het dier met een geweer twee verdovingsspui ten kreeg toegediend. Maar de kangoeroe bleef vrolijk rond huppelen. Uiteindelijk kon het dier worden gepakt, toen het bleef vastzitten aan het gaas van een weiland. De kangoe roe is eigendom van een inwo ner van IJsselmuiden. Na een - niet alleen wat het weer, maar ook wat het nieuws aangaat - nogal somber weekeinde hebt u nu toch maar weer het eerste lichtpuntje van de week in handen: een nieuw exemplaar van de Leid se Courant De krant die u nu misschien nog los hebt gekocht, maar die u natuurlijk veel beter en goedkoper thuis kunt laten bezorgen. Hij brengt u weer helemaal op de hoogte van alle ups en downs in de wereld. De koppen wijzen u vanzelf de weg naar wat u wilt lezen. Wat er ook gebeurt sterker nog: dank zij wat er gebeurt: de bezorger zorgt er voor, dat u het werk van de redactie, of het nu bin nen-, buitenland, stad, streek of sport betreft on der ogen krijgt En dat het niet allemaal rozegeur en zonneschijn is daar kan zelfs de Leidse Courant niets aan doen. Elke dinsdag en woensdag hebben we groente en vlees in de aanbieding Spruiten, 1 QC net± 750 gramX.JlU Varkensschnitzel, gepaneerd, 1 A Q 100 g 1691.4^ 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten

Leidse Courant | 1988 | | pagina 1