Zorg voor opkomend talent bij schaken inWijk aan Zee ;ORT CeidóeSotvuwit 37™ oerstips Irene de Kok krijgt trofee sportsupport JEROEN PIKET START MET REMISE TEGEN LJUBOJEVIC BOSKOV GENOEMD ALS OPVOLGER CRUIJFF Smeding succesvolste rijder Dick Jaspers vertegenwoordigt biljart-minima voetballerlei Opmars Schultz en Witvoet gestuit Handbalster Bult stapt naar rechter ZATERDAG 9 JANUARI 1988 PAGINA 9 port op tv .NDAAG iderlond 2, 11.50 uur: Schans- irtnnd 2, 22.05 uur AVRO s jii-Sportpanorama. Klerland 2, 22.40 uur: Studio »ort. ilgië Nederland», 22.40 uur >ort op zaterdag. [j ilgië Frana, 22.00 uur Match I 5. 15.00 uur Tennis. Uitstand 1, 10.55 en 11.50 uur ihansspringen. jitsland 1, 18.00 uur Sport- n hau. jitsland 2, 22.05 uur Sport am n fnstag. - jitsland 3, 19.30 uur Sport im esten. - IC 1, 13.15 uur Grandstand. IC 1, 01.55 uur Darts. IC 2, 17.40 uur Darts, u |C 2. 19.30 uur Bridge. iy Channel, 14.50 uur. rally iri|s-Dakar. 1 ty Channel, 15.05 uur Skiën. cy Channel, 15.50 uur Motor- or!. (y Channel, 21.30 uur. Worste- iper Channel, 15.30 uur tori. iper Channel, 20.30 uur Wor- Klerland 2, 19.00 uur. Studio I tort. tlgië Nederland» 1, 20.05 uur I jort week end. i tlgië Nederlands 2, 15.00 uur l adion. i tlgië Frans, 19.00 uur. Sport, i f 5, 16.30 uur. Sport, i jitsland 1, 18.10 uur Sport- i hau. jitsland 1, 19.50 uur. Sport- hau-Telegramm. 2, 17.10 uur Die •-Reportage. Island 3, 19.00 uur Sport im 4C 1, 16.00 uur: Voetbal. IC 2, 15.00 uur Rugby. IC 2, 18.45 uur. Skiën. I IC 2, 21.10 uur Sport. |C 2, 22.45 en 00.45 uur. Darts. ty Channel, 13.55 uur. rally trijs-Dakar. 1 ty Channel, 14.05 uur Tennis. 1 iper Channel, 14.30 uur 1 tort. 1 iper Channel, 16.00 uur Ame- 1 tan football, iper Channel, 16.55 en 23.00 Ir Skiën. 81.00 A 35.00 103 N HAAG De draverij- bp de banen van Wolvega 1420 navond 18.00 uur) en Hil- 3840 sum (morgenmiddag 13.00 16.20 vragen de aandacht. ze tips voor Wolvega lui- >7^50 f- 59.50 58 50 [oers: Chamontie T, Bas Loo, Blik- 50.00 |V (5-7-8). 15.30 |oers: Cesaro Speed. Ami Harves- I0.00H Arjan Morgan (2-5-8). 14.50 koers: Adiana Beroona. Zico van 13.00 dow. Always Nebit (6-9-10). '2.50 koers: Zodetia. Yatagan Alve, 200 rting (3-9-7). 6.00 coers: Adret Vrijenesse. Best Uit- I4.00 en. Boemerang (5-3-9). O.OQK *oers: Zora Volomon, Abba Ney- '4.80 0de en Aras la Vasta (5-8-2). 750 koers: Wiske Toogwijk. Ada van 9 80 Tijum. Amerie Uithuizen (9-7-3). 9 00 koers: Astrid Tonka, Yarell Gal- 3 00 York Bennesse (5-2-3). 2.50 toers: Zethes Crown, Ydo Morgan, 2.00 ta Victory (3-4-8). 5.00B koers: Uno Skoatter. Way to For- 800 i, Sir Dunnigan (1-2-7). 9.50 koers: Alex di Tricia, Walter Ney- 3.00 >de. Walkover (5-9-4). 5.00- koers: Bodin. Bonheres Zimbi. no R (6-2-5). koers: Alida van Imca. Byblow ^nise. Arjen ter Lune (6-9-8). Jtoers: Winston Oxford. Zodiak, SStn Star (4-2-5). eF^toers: Zorba, Ossewaard, Ylbode Mt. Wajang (2-8-5). koers: Bight Speed. Zeppelin, erk. ply (7-8-2). >.50 toers: Antrapid Aldorp, Amerlyon, 1.50 1(4-3-1) 1.50 koers: Bingo Neyenrode, Bosvink >.78 tnnigje S (1-7-3) '.54 koers: Amazone Cede. Woerden. MO jf Ashton (6-1-5) '.25 koers: Vriend. Abrogan Veha. >.06 6 Boekelte (6-4-8) !.83 koers: Yrus du Bois, Agamble in. ALme de BLoomerd. (12-10-3) Rijkaard op korte termijn bij Sporting LISSABON Sporting Lissa bon verwacht op vrij korte termijn over Frank Rijkaard te beschikken. Manager Joa chim Salvador van de Portu gese ploeg verklaarde gisteren dat Ajax inmiddels tweederde van de transfersom (ruim vijf miljoen gulden) heeft ontvan gen. Het resterende gedeelte wordt tuSsen 15 en 20 januari overgemaakt, waarna de Am sterdamse clubleiding de speler zal vrijgeven. De helft van het bedrag, dat Ajax voor de speler krijgt, gaat naar landskampioen PSV. Uitgesloten voetbalvandalen maken goede kans bij rechter AMSTERDAM Voetbalsupporters die door de KNVB via het Openbaar Ministerie het afgelopen sei zoen zijn uitgesloten van het bezoeken van voetbal wedstrijden maken een goede kans die uitsluiting met succes bij de civiele rechter aan te vechten. Dit schrij ven de juristen H. Frankema en J. Rademaker in het laatste nummer van het Nederlands Juristenblad. Vol gens de juristen is het experiment om bepaalde perso nen de toegang te ontzeggen om ernstige vormen van voetbalvandalisme te voorkomen in strijd met het Eu ropees Verdrag voor de Rechten van de Mens. Bij dit experiment mag de officier van justitie gegevens over voetbalvandalen die veroordeeld zijn aan de KNVB verstrekken. De persoonlijke levenssfeer zou hiermee worden aangetast. Voorts meent het duo dat slechts de strafrechter tot uitsluiting kan overgaan. Conclude rend komen de juristen tot de slotsom dat een gewon nen proces bepaald niet is uitgesloten. Protesten tegen aanwezigheid Cash ADELIADE De aanwezigheid van de Australische tennisser Pat Cash bij het invitatie-toernooi in Adelaide wordt niet door al zijn landgenoten gewaardeerd. De Wimbledon-winnaar was giste ren tijdens de door hem gewon nen partij tegen de Zweed Mats Wilander voortdurend het mik punt van anti-apartheids-demon stranten, die protesteerden tegen het optreden van de Australiër tijdens de strijd om de open Zuid- afrikaanse tennistitels in novem ber in Johannesburg. De tekst van de buiten het stadion schreeuwende demonstranten loog er niet om: „Pat Cash, bloed geld". UTRECHT Irene de Kok heeft gisteravond in het Jaarbeurs-gebouw in Utrecht uit handen van IOC-lid Anton Geesink de Sportsupport Trofee ge kregen voor haar prestaties in het afgelopen jaar. De Kok werd Europees- en wereldkampioene in de gewichtsklasse tot 72 kilogram. Aan de trofee (in 1985 voor Joop Zoetemelk, in 1986 voor Hein Vergeer) was nu voor het eerst ook een bedrag van 10.000 guldën, bestemd voor trainingen, stages en materiaal, verbonden. Tijdens de bijeenkomst reik te Hans Muller, voorzitter van de Stichting Sport support, in totaal 37 onderscheidingen uit aan een gezelschap van ruim tachtig Nederlandse topspor ters voor een eerste plaats in een Europees - of we reldkampioenschap, het vestigen van een Europees - of wereldkampioenschap óf een andere vergelijk bare topprestatie. Tien teams, veertien individuele heren en dertien dames werden gehuldigd. Nico Jalink niet naar FC Den Haag DEN HAAG Nico Jalink komt niet naar FC Den Haag. De rech- ter-middenvelder die bij AZ transfervrij mag vertrekken heeft de Zuiderparkclub gisteren laten weten geen ge bruik te maken van het aanbod. Jalink, voor malig speler van Excel sior, speelt waarschijn lijk de rest van het sei zoen bij Fortuna Sit- tard. Ook Roemenië meldt zich aan LAUSANNE Als 145e land heeft Roemenie zich aan gemeld bij het In ternationale Olym pische Comité voor deelneming aan de Spelen van Seoel. Het is het vijfde Oostblokland, dat de uitnodiging van het IOC heeft geac cepteerd. Vier jaar geleden namen in Los Angeles 140 landen deel. Roe menie was toen de enige Oosteuropese vertegenwoordiger. WIJK AAN ZEE Voor de doelstellingen van het Hoogovens-schaaktoer nooi was het halfje dat Je roen Piket gisteren uit zijn confrontatie met Ljuboje- vic peurde net zo belang rijk als de winst waarmee Anatoli Karpov de start van de jubileum-uitgave glans gaf. Zorg voor het opkomend ta lent is één van de redenen, waarom de toernooi-leiding in Wijk aan Zee voorlopig geen deel wil uitmaken van het Grand Prix-circuit. „Het is jammer dat daar een klei ne, selecte groep de buit bin nen haalt. Waar blijven de kansen voor opkomende spe lers? Wij stellen die groepe ring in staat te laten zien, wat ze waard zijn. Ook, ja vooral ook, Nederlandse schakers. Laat ze aantonen wat ze te^en die kanonnen presteren", aldus de filosofie van organisator Peter Alke made. Zo'n stellingame veronder stelt een maximale inzet en die leverde de Nederlandse subtop (Timman is afwezig om zich voor te bereiden op de kandidatenmatch in Ca- nad) dan ook. Het zichtbare resultaat waren de remises van John van der Wiel tegen oud-wereldkampioen Tal en van de jeugdige Piket tegen de Joegoslaaf Ljubojevic. Van der Sterren miste door tastendheid om zich Hübner van het lijf te houden ea Genna Sosonko kwam nog niet in actie omdat zijn te genstander Georgiev vertra ging had. Het zettenverloop van de partij tussen Paul van der Sterren (met wit) en de Westduitser Robert Hübner Lf1xc4, a7-a6. 6. 0-0, c7-c5, 7. a2-a4. Pb8-c6, 8. Dd1-e2, Dd8-c7, 9. Pbl- c3. Lf8-d6, 10. b2-b3. 0-0, 11. Lc1- b2, c5xd4. 12. e3xd4. Pc6-a5, 13. d4- d5. Pa5xc4, 14. b3xc4. Lc8-d7. 15. Pc3-e4. Pf6xe4, 16. De2xe4. Ta8-e8, 17. PI3-g5. 17-15, 18. De4-h4, h7-h6. 19. Pg5xe6, Ld7xe6, 20. d5xe6. Te8xe6, 21. Ta1-e1. Te6-g6, 22. f2-!3, Dc7-a5, 23. Te1-d1, Ld6-c5+, 24. Lb2-d4. Lc5xd4+, 25. Dh4xd4. Da5xa4, 26. Td1-b1, Da4-c2, 27. g2- g3. b7-b6, 28. Tb1-b2. Dc2-a4. 29. Tf1-b1, T18-16. 30. Dd4-d5+. Kg8-h7. 31. Kg1-g2. Da4-c6. 32. Dd5xc6, Tf6xc6, 33. h2-h4. h6-h5. 34.Tb2-a2. Tc6xc4. 35. Ta2xa6. 15-14. wit geeft het op. Jeroen Piket: remise. (Van onze correspondent Gerard Kessels) ROME Het bestuur van Ajax heeft contact gezocht met Vuja- din Boskov, momenteel trainer bij het Italiaanse Sampdoria, voor de opvolging van Johan Cruijff. Boskov heeft echter laten weten dat hij geen zin heeft om de club uit Genua verlaten. Dat meldt de Italiaanse Gazzetta dello Sport. Boskov heeft als trai ner door half Europa gezworven. In Nederland tramde hij Feye- noord, in Spanje Real Madrid. In Italië boert Boskov dit seizoen uitstekend. Zijn Sampdoria staat samen met AC Milan op de tweede plaats in de serie A. Boskov is volgens de Italiaanse sportkrant ook benaderd door andere Europese topclubs: Ander- lecht en Bayern München. De trainer heeft echter alle aanbie dingen van de hand gewezen. „Iemand als ik moet zijn carrière afsluiten in Italië. Naar een ander land gaan zou hetzelfde zijn als van de universiteit terugkeren naar de middelbare school", aldus de trainer. DEN HAAG Tjitse Smeding is ook in 1987 de meest succes volle pikeur van Nederland geweest. Hij behaalde 183 overwin ningen. De paarden van zijn entrainement in Oudeschoot ver dienden driekwart miljoen gulden. Wat verdiensten betreft, vol gen de stallen van Roelof Kromkamp en Arnold Mollema op de tweede en derde plaats met respectievelijk 474 en 473 duizend gulden. De eindzege van Smeding stond al geruime tijd vast. De strijd om de tweede plaats eindigde in een dead heat tussen Ge rard van Eykelenborg en Hugo Langeweg met elk 131 zeges. De meest succesvolle amateur was voor het tweede achtereenvol gende jaar Fred Handelaar. Bij de amatrices werd Janna Dragt opnieuw kampioene. De eindstand bij de beroepsrijders over 1987: 1. Smeding 183 overwinningen, 2. Van Eykelenborg en Langeweg 131, 4. Grift 125, 5. Mollema 114. Fred Imhoff in achterhoede bij WK soling MELBOURNE Fred Imhoff is niet erg op dreef tijdens de wereldtitelstrijd in de Soling-klasse voor die kust van Melbour ne. De zeiler uit Oude Wetering, met als bemanningsleden Frank Steeneker en John Hofland, kwam gisteren niet verder dan de 37e plaats in de tweede race en de 24e positie in de derde wedstrijd. In de eerste race, die woensdag werd gezeild (donder dag was het windstil en kon er niet worden gevaren), was Im hoff op de 25e plaats blijven steken. In het tussenklassement be zet Imhoff de 27e plaats. een kopduel met WINST AJAX IN PORTUGAL de Portugees Ri- cardo. Rechts PORTIMAO Onder leiding van de nieuwe technische staf, het trio Spitz Peter barsson Kohn-Bobby Haarms-Barry Hulshof f heeft Ajax gisteravond in Portimao een foto: anp oefenwedstrijd tegen Portimonense met 2-1 gewonnen. Portimonense, dat in december de Deen Jan Sörensen van Ajax overnam, is voorlaatste in de hoog ste divisie van de Portugese competitie. De eerste helft werd zonder doelpun ten afgesloten. Na een uur opende Jan Wouters de score uit een strafschop. Dennis Bergkamp bracht de stand drie minuten voor tijd op 2-0. Een minuut later scoorde Karim tegen. GORSSEL Dick Jas pers vertegenwoordigt bij het Nederlands kampioen schap driebanden in en kele opzichten de minima in de biljartsport. De 22- jarige debutant is temid den van de gevestigde orde in Gorssel de jongste, minst ervaren en schuch terste speler. Na twee da gen mag Jaspers best wat minder bescheiden zijn. De biljarter uit Sint-Willi- brord won gisteren met opvallend gemak van Weijenburg en Broeders en nam daarmee met een maximale score en een hoog gemiddelde (1,315) de leiding in zijn poule. Jaspers valt in Gorssel van de ene verbazing in de andere. In de wetenschap dat hij niets te verliezen heeft, begon hij don derdag aan zijn eerste toernooi om de nationale driebanden-ti tel. Na de gemakkelijke over winning op Arnouts, van wie hij enkele weken geleden in de competitie nog ruim had verloren, las hij ook de andere favoriet in poule B, Weijen burg, de les: 50-23. Ook de ont moeting met Broeders had voor hem een aangename af loop (50-32). Jaspers blonk niet uit met lange series, maar speelde alert en scoorde regel matig. Het biljartpubliek, dat in Gors sel slechts in kleine getale ver tegenwoordigd is, ziet in Jas pers een supertalent. Een speler die in de toekomst kan uitgroeien tot iemand van het kaliber Ceulemans. Ook Jas pers' dorpsgenoot Van der Smissen werd ooit betiteld als opvolger van de fameuze Bel gische biljarter, maar heeft de belofte (nog) niet kunnen in lossen. Jaspers wil van zo'n predikaat dan ook niets weten: ,,De ambitie om een grote bil jarter te worden, is aanwezig. Ik ben bezeten van het spelle tje. Maar ik moet nog veel le ren. Het is moeilijk te voor spellen hoe ik me in de toe komst zal ontwikkelen" Jaspers kwam alleen aan de leiding in poule B doordat Delftenaar Joop de Wilde zijn eerste nederlaag leed. In de andere groep behaalde Hage naar Ruud Nieuwenburg uit twee partijen slechts één punt. T^%oting EK op tv jggmls dinsdag de loting plaats gggindt voor de eindronde van strijd om de- Europese |j[ oetbaltitel in Düsseldorf, lullen de Engelse voetballief- i6 7/8»ebbers het resultaat als eni- 161/4 (en niet direct op de televisie 15 tunnen aanschouwen. De ^'Jianhangers in de andere ze- S91/4 ren betrokken landen, waar- i4 3/4inder Nederland, kunnen de 161/4 rekking rechtstreeks op de >3 7/8)eeldbuis volgen. 181/2 Oefenduels foor Oranje l/oor het Nederlands A-elftal itaan in de voorbereiding op je jJe eindronde van de Europe- n pfe titelstrijd twee van de drie nsel>efeninterlands vast. Op 23 klaart wordt op Wembley te- De?en Engeland gespeeld en op Binsdag 24 mei wordt er thuis "inJeoefend tegen Bulgarije. Op 3 mi juni, negen dagen voor het ude e&'n van eindronde in de j:ve^ondsrepubliek Duitsland, ptjJtaat de derde en laatste oefe- p ^hinterland voor de keurtroep dg3" Michels gepland. De 'keKNVB is bezig met het con- 0 giracteren van een tegenstan- rderer- Roemenië, Joegoslavië Ljyjtn de DDR zijn de kandida- ere*en- 3SsJielgische fusie n de maak p rin de Belgische plaats Genk -gorden de mogelijkheden pnderzocht tot een fusie te ;omen van de plaatselijke Jg Hubs Winterslag (eerste klas- >e) en Thor Waterschei tweede klasse). Het voorstel lat uit van de directie van Kempense steenkolenmij nen. In het kader van een groot toeristisch project in Midden-Limburg ligt het in de bedoeling op de terreinen van de mijnen een voetbal stadion te bouwen, dat plaats zal bieden aan de nieuw te vormen club. De vertegen woordigers van de mijnen en de clubs hopen over drie maanden klaar te zijn met de uitwerking van de plannen. Straf Van Eek en Van Loen De voetballers René van Eek en John van Loen zijn door de UEFA voor één bindende wedstrijd in een vertegen woordigend elftal geschorst. Het duo was half december in de kwalificatiewedstrijd van Jong Oranje tegen Bul garije in G roesbeek tegen de tweede gele kaart aangelo pen. Van Eek en Van Loen zullen derhalve niet worden geselecteerd voor de eerste wedstrijd, in en tegen Spanje, in de kwartfinales van de strijd om het Europees kam pioenschap voor elftallen on der 21 jaar. Die uitwedstrijd wordt op 24 februari ge speeld. De plaats van hande ling is nog niet bekend ge maakt. Over de wedstrijd in Nederland wordt nog getwist door de KNVB en de Spaan se bond. De Spanjaarden hebben een voorkeur voor 23 maart, terwijl de KNVB een dag eerder prefereert. Op de 23e immers staat de A-inter land tussen Nederland en Engeland op het programma en vanwege de (zeer waar schijnlijke) TV-uitzending wordt voor een minimale be- René van Eek. FOTO: DIJKSTRA langstelling voor de jeugdin- terland gevreesd. Maradona wil in 1993 terug naar huis De Argentijnse voetballer Diego Maradona wil in 1993 terug naar zijn oude club Boca Juniors, om de droom van zijn moeder te vervullen dat hij en zijn broers Hugo en Lalo een jaar samen in het zelfde elftal spelen. Marado na zei dit in een televisie-in terview met een particulier Italiaans televisiestation, dat gisteren werd uitgezonden. Maradona, die Napoli naar de eerste landstitel in de ge schiedenis van de club leidde, heeft onlangs zijn contract met vier jaar verlengd. Hij kwam in 1984 bij de Zuidita- liaanse verenging. Hugo Ma radona werd afgelopen zo mer door Napoli ingelijfd, maar al snel uitgeleend aan een andere Italiaanse club uit de hoogste divisie, Ascoli. Lalo Maradona speelt in Spanje. Geen uitstel voor Leverkusen De onderhandelingen van Bundcsligaclub Leverkusen, die Feyenoord op Europees niveau uitschakelde, met Barcelona over een verschui ving van de speeldatum van de eerste kwartfinalewed strijd in het UEFA-beker- toernooi zijn mislukt. Lever kusen was er veel aan gele gen het duel niet woensdag 2 maart af te werken, maar 1 of 3 maart om een recht streekse televisie-uitzending mogelijk te maken. Leverku sen vreest de concurrentie van het Europese topduel tussen Bayern München en Leo Beenhakkers Real Ma drid, dat dezelfde dag wordt gespeeld. De wedstrijd wordt vanwege renovatie van het eigen complex in het Keulse Mungersdorfstadion afge werkt. Schots voetbal verder in lift De belangstelling voor het Schotse competitie- en beker voetbal is ook in 1987 weer toegenomen. Liefst achttien procent meer toeschouwers passeerden vanaf het begin van het seizoen tot eind de cember de kassaé. Dat heeft Jim Farry, de secretaris van de Schotse league, donderdag in Glasgow medegedeeld. „Voor het zesde achtereen volgende seizoen is de be langstelling in Schotland toe genomen. Dit is een uniek gebeuren. Geen enkele ande re bond in Europa kan ons dat nazeggen", aldus een op getogen Farry. Titelhouder Glasgow Rangers is met een John van Loen. FOTO: DIJKSTRA gemiddelde van 40.000 toe schouwers koploper. Cabenas krijgt geen licensie De door Brest gecontracteer de Paraguyaanse voetballer Roberto Cabenas komt dit seizoen niet in aktie voor de Franse eerste-divisieploeg. De aanvaller krijgt geen li centie van de Franse voetbal bond, omdat Brest met twee buitenlanders het maximale aantal onder contract heeft. Het kostte Brest veel moeite de speler van America Cali naar Frankrijk te halen. De voorzitter van de club werd in Colombia geruime vastge houden op verdenking van valsheid in geschrifte. Svilar blijft vast De raadkamer van Dender- monde heeft de hechtenis van de Joegoslavische reser vedoelman van FC Antwerp. Ratko Svilar, met een maand verlengd. Svilar zit al sinds 10 december vast omdat hij wordt verdacht van heling van gestolen bontmantels en leren jassen. SYDNEY Brenda Schultz en Hester Witvoet werden gis teren in de kwartfinales van het met 360.000 gulden gedo teerde tennistoernooi in Syd ney uitgeschakeld. De 20-jari- ge Witvoet verloor van de als tweede geplaatste Helena Su- kova met tweemaal 6-2. Schultz verloor eveneens ir twee sets van de Amerikaanse Patty Fendick: 6-3, 7-5. Een ongekend groot contin gent Nederlanders, acht dames en vier heren, ls direct voor het hoofdtoernooi om de open Australische titels, dat maan dag in Melbourne begint, toe gelaten. Van het kwartet bij de heren lootte Hagenaar Huub van Boeckel de jonge Austra liër Mark Kratzmann. Michiel Schapers speelt in de eerste ronde tegen een speler, die zich via het kwalificatietoer nooi moet plaatsen. Menno Oosting komt eerst tegenover de Fransman Thierry Tulasne te staan, Tom Nijssen vindt de Canadees Glenn Michibata te genover zich. Bij de dames zijn de ouvertures van de Neder landse deelneemsters: Hellas ter Riet-'qualifier'. Manon Bol- legraf-Adams (Aus), Marianne van der Torre-Dechaume (Fra), Nicole Jagerman-Ding- wall (Nwz), Hester Witvoet- Schwartz (Vst), Carin Bak- kum-Lindström (Zwe), Brenda Schultz-McCann (Aus), Mar- cella Mesker-Collins (Vst). Negende etappe Parijs-Dakar geneutraliseerd DJANET De negende etappe van de rally Parijs-Dakar, van Djanet (Algerije) naar Djado (Niger), is gisteren door de organi satie geneutraliseerd. Men kon niet voldoende de veiligheid waarborgen omdat de brandstof-voorziening voor helikopters, vliegtuigen en auto's donderdag in moeilijkheden was gekomen. De karavaan werd doorgestuurd naar Djado, waar vandaag de tiende etappe naar Arlit start. AMSTERDAM Handbal-international Marianne Bult stapt, als zij haar tussentijdse overschrijving van OSC naar Foreholte niet voor elkaar krijgt, naar de rechter. Deze week werd haar door het bestuur van de afdeling Amsterdam van het NHV de transfer gewei gerd, omdat zij niet voldeed aan het critèrium van een verhuizing. De afdelingsbesturen van Amsterdam en Groningen hebben de zaak van de betwiste transfers doorgeschoven naar het verbondsbestuur. Het NHV buigt zich maandagavond over de protesten van Bult en Christine Knigge. „Als de zaak op de lange baan geschoven wordt, dan stap ik naar de rechter. Mij wordt op deze manier een positie-verbetering onthouden. Mijn belang is duidelijk in het geding", aldus Bult, die zich laat bijstaan door juridisch adviseur Bonte. Martin Bruens stevent af op prolongatie titel DEN HAAG Martin Bruens lijkt bij het Haags biljartkam- pioenschap libre-klein eerste klasse rechtstreeks op prolon gatie van zijn vorig jaar vero verde titel af te stevenen. De speler van Zuiderkwartier is na vier partijen nog zonder puntverlies en heeft een hoog moyenne: 7 42 Bruens klopte achtereenvolgens Ruud Vin (130-82/19), Jan van der Werff (130-86/22). Fred te Pas (130- 85/13) en Maurice Wink (130- 31/16). De beste partij in Sa- monda was die tussen Jan van Gulik en Martin Frederiks: 130-128 in slechts 12 beurten. Stand na 4 ronden: 1 Martin Bruens (Zuiderkwartier) 8-7.42; 2. Martin Fre deriks (WBD) 6-7 09; 3. Pim Kohier (Entre Nous) 6-6 40; 4 Jan van Gulik (Zuiderkwartier) 4-6.74. 5 Maurice Wink (Escamp) 4-4 15; 6 Frëd te Pas (OKK) 2-5.38; 7 Jan van der Werll (Zuiderkwartier) 2-4.25; 8. Ruud Vin (Entre Nous) 0-4.47

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9