Oosthout krijgt recreatiepark K Milieuconsulenten in Bollenstreek Ondernemers willen geen paaltjes in Boekhorstlaan CDA wil Lindehof verkopen pacDEN OMGEVING Ceidócgotarmt earmond kan bouwgrond voor school toch kopen VRIJDAG 8 JANUARI 1988 PAGINA 17 houdt inning voor trekken wegen DEN HAAG De aan- unning van de gemeen- om onder andere de Jo- ëlstraat door te trekken, liet geschorst. Dat heeft j van State vanmorgen G. Kerssens, bewoner Jozef Iraëlsstraat uit ad hiertoe verzocht na- ,8 november zijn bezwa- »n de aanlegvergunning md waren verklaard sse. Kerssens stelde gis- £)or de Raad van State J-è^meente Lisse een „wis- toepaste. Was er vroe- :*»4ke van 1800 woningen Poelpolder-Zuid 2, te- dig wordt slechts ge- over maximaal 700 wo- „Het gaat dan om een het totale gebied. De Lisse streeft nog paar 1800 woningen in e bouwlokatie", meende is. De Lisser stelde dat leze „wisseltruc" een vat m*' daglicht was gewor- i de toekomstige ver- F0Tlasting van de doorge- t jgi Jozef Israëlstraat. Wais wees er gistermorgen en- ^at de gemeente Lisse er ij ^^berekeningen vanuit is *,i dat het aantal auto's Ie boleneernt na 1583/1984. hele overheid heeft de cjen ies omtrent het aantal en ,eelhpruik van auto's bijge- oj.et aantal passerende au- lGOp, de Jozef Israëlstraat „ipnjlaardoor veel hoger dan t eeneslane 2500"- zei Kers* ischf£ wees °P de geluidso nder van en Bosch, die |i de gemeente Lisse het Ookvoer wees Baad er Jte op het gewijzigd pro- ,n J beleid waardoor Lisse r komende tien jaar in np van 1800 maximaal 700 een|en mag bouwen. „Lisse 1800 woningen bouwen, tkeningen over het ver- 1 de geluidsoverlast zijn ir ook altijd vanuit ge- ie provincie verbiedt ons omende jaren zoveel wo neer te zetten". Voortbestaan Wijndorp onbedreigd NOORDWIJKERHOUT Het Wijndorp aan de Gooweg in Noordwijkerhout hoeft niet gesloten te worden. In overleg met de gemeente is besloten dat het Wijndorp geen wijn meer aan de Gooweg mag verkopen. Wel mag het pand aan de Gooweg als opslag- en distributiecentrum worden gebruikt. Verder mag het Wijndorp bestellingen bezorgen. Het Wijndorp, dat gevestigd is in een voormalige champig nonkwekerij, werd in december 1987 door de gemeente Noordwijkerhout bedreigd met sluiting. De vestiging van de detailhandel was niet in overeenstemming met het geldende bestemmingsplan. De eigenaar van de wijnhandel ging tegen de dreigende sluiting in beroep bij de Raad van State. Op de zitting werd geconcludeerd dat de gemeente niet zozeer be zwaar had tegen de opslag en distributie van wijnen maar te gen de detailhandel. De twee partijen besloten ter plaatse sa men te gaan zoeken naar een compromis. Het Wijndorp gaat nu op zoek naar een pand in Noordwijkerhout waar de detail handel kan plaatsvinden. Fluks rukt op NIEUW VENNEP Korfbalvereniging Fluks heeft zich op de tweede plaats van haar derde klasse genesteld achter leider Velocitas. De korfbalclub uit Noordwijk bereikte deze positie dankzij een 8-10 zege op KIOS (N). Bram Koppenaal, goed voor vier doelpunten, en Koos Passchier gaven hun achttal al gauw een 0-3 voorsprong en die bleef steeds behouden (rust 3-5). Hoewel de tweede aanval door het ontbre ken van Marleen en Anne Passchier wei nig schot bezat, bleef de formatie van Kees van Vliet ook in de tweede helft de lakens uitdelen en kwam via 5-7 op 6-10. In de rommelige slotfase slaagde de thuis club erin dit verschil nog te halveren: 8- 10. De overige Noordwijkse goals waren van Aad van Drongelen (2), Nel Hordijk, Dorith Passchier en Kees Imthorn. Akkoord over asielzoekers SASSENHEIM De leden van de raadscommissie voor volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en mi lieuzaken gingen gisteravond akkoord met het voor stel om met ingang van 1 juni aanstaande 14 en tot 1 januari 1989 28 plaatsen beschikbaar stellen voor asielzoekers. De liberaal J. van Dorssen bleek even wel wat bedenkingen te hebben over het aantal asiel zoekers dat in Sassenheim toegelaten zal worden. Hij voerde aan: „We hebben er de laatste jaren herhaal delijk op gewezen dat ons dorp vol is. Het eind van de bouwcapaciteit is inzicht. „Een gezamenlijke aanpak van het probleem zou naar zijn mening stellig de meeste kans van slagen bieden. De woordvoerder van de VVD benadrukte dan ook zich niet aan de ver plichtingen te willen onttrekken. Hij merkte op: „Ik huldig het principe dat de sterkste schouders de zwaarste lasten moeten dragen". Ook wethouder H Drenth gaf er de voorkeur aan dat gemeenten met leegstand van woningen een groter aantal asielzoe kers zouden moeten opnemen. Man verliest vier vingers KATWIJK Een 23-ja- rige Katwijker heeft gis teren tijdens zijn werk vier vingers verloren. De man werkt in een plaat werkerij op industieter- rein 't Heen. Even voor de lunchpauze rond half één gistermiddag legde de man in een moment van onbedachtzaamheid in plaats van een plaat zijn hand onder een stansmachine. Vier vin gers werden verpletterd. De man is naar het AZL gebracht. BOTSING OPFIETSPAD HAZERSWOUDE Een 12-jarige fietsster uit Hazerswoude is vanoch tend gewond geraakt bij een botsing met een 17-jarige bromfietser uit Al phen. Het ongeluk gebeurde op het fietspad langs de Rijndijk in Hazers woude. Het meisje is met een hersen schudding en letsel aan de arm naar het Rijnoord ziekenhuis gebracht. Fietsster gewond LISSE Een fietsster uit Lisse is van morgen gewond geraakt bij een aanrij ding met een bromfietsster. Het onge luk gebeurde op de kruising van de Eerste Poellaan met de Vennestraat in Lisse. De fietsster zag de 25-jarige bromfietsster uit Lisse over het hoofd. Zij is met hoofdletsel en mogelijk een gebroken enkel overgebracht naar het AZL. VOORHOUT Het voor malige volkstuincomplex in de wijk Oosthout wordt ingericht als een wandel en verblijfspark. Dit plan werd gisteravond door wethouder D. IJdo gepre senteerd tijdens een infor matie-avond in het SEC- gebouw. In eerste instantie waren op het 1,2 hectare grote stuk grond volkstuinen gepland. Later bleek dit onmogelijk omdat het complex te laag ligt. In plaats daarvan werd het huidige volkstuincomplex Els- geest uitgebreid. Het plan (het tweede, het eerste was te duur) is gemaakt door Het Spectrum. Er komt een aantal voorzie ningen waaronder een visgele- genheid voor gehandicapten, een basketbalveld met 'gras, een trapveld waarop eventueel ook doelen kunnen worden geplaatst. Er komen wandelpa den langs en zelfs voor de be planting, er komen rustban ken en een picknickplaatsje waarop een tafel en banken zullen worden geplaatst. Langs het basketbalveld komt een L- vormig terras 1 met banken. Hiervan verwacht men dat het een ontmoetingsplaats voor jongelui zal worden. Ook komt er een houten ge bouwtje voor de hoveniers van het Spectrum die de zorg heb ben voor de beplanting in de wijk Oosthout. De beplanting van het parkje zal bestaan uit 80 procent ruige beplanting en 20 procent luxe beplanting. De spoorsloot wordt verbreed en deze loopt uit in een waterpar tij waarin een eilandje is ge pland. Vanaf de waterkant komt eerst een talud van on geveer 1 meter breed waarop maar zo'n 20 centimeter water zal staan. Dit uit veiligheidso verwegingen. Het park zal niet toegankelijk zijn voor fietsers en bromfiet sers en zal afgesloten worden met een afsluitbare klappaal. Wel zullen de paden zo breed worden dat er een ambulance kan rijden in noodgevallen. De inrichtingskosten van het plan bedragen 270.000 gulden. Deze maand komt het ontwerp in de commissies ruimtelijke or dening en financiën aan de orde en in februari zal de ge meenteraad beslissen. iStlaj/jOND De gemeente /erribnd is er toch in ge- Ij^ 9'de gronden aan te ko- 0Ibór de bouw van een 'e RK-basisschool. Deze boujeling deed wethouder Ie vergadering van vek^ssie financiën en eco- Che aangelegenheden, en W tot overeenstem- -N. izijn gekomen met de -^ren van de grond is pmerkelijke zaak, om dat het er tot voor kort naar uitzag dat de gemeente een onteigeningsprocedure zou moeten starten om aan de gronden te komen. Dit zou de bouw aanmerke lijk hebben vertraagd. Met de aankoop van de grond en het verdwijnen van de Leer- hoeve na de nieuwbouw, ko men er voor de toekomst ook weer lokaties beschikbaar voor sociale woningbouw in Warmond. Tijdens een extra vergadering op 21 januari, zal de overeenkomst aan de commissie worden voorge legd. De theekoepel in park Groot Leerust zal worden gerestau reerd. Beter gezegd: er zal een geheel nieuwe theekoe- Cel neergezet worden, waar- ij historische onjuistheden zullen worden weggelaten. Een en ander is begroot op 190.000 gulden. Van dat be drag wordt 70 procent gesub sidieerd door Monumenten zorg. De commissie was ver heugd dat deze slepende zaak eindelijk aangepakt wordt. Als ook de raad akkoord gaat zal men zich in Warmond binnenkort kunnen abonne ren op Filmnet. Over het voorstel van B en W om één kanaal van het kabelnet aan dit bedrijf te verhuren werd een positief advies uitge bracht. Spinbaanschool gesloopt De Spinbaanschool in het dorpscentrum van Wassenaar wordt gesloopt. Een sloopbe drijf is met groot materieel aan het werk getogen om de twee gebouwen met de grond gelijk te maken. De school moet wij ken voor zestig nieuwe wonin gen. Het oudste deel van de voormalige huishoudschool werd kort voor de Tweede We reldoorlog gebouwd. Dit deel viel enkele maanden geleden ten prooi aan vlammen. Het nieuwe gedeelte werd nauwe lijks een kwart eeuw geleden gebouwd en verkeerde tot kort voor de sluiting de school in goede conditie. Enkele Wasse- naarders opperden daarom dat een verbouwing het ge bouw geschikt zou maken voor groepswonen. De gemeente is hier nooit op in gegaan. FOTO: CEES VERKERK LISSE Het Samenwer kingsorgaan Duin- en Bollen streek (SDB) moet een aantal milieuconsulenten aanstellen. Deze milieuconsulenten kun nen de ambtenaren, die zich binnen de gemeenten bezig houden met milieutaken, advi seren en ondersteunen. Verder kunnen zij het milieubeleid van de diverse gemeenten op elkaar afstemmen, overleg voeren met het rijk en de pro vincie en een klachtenlijn op zetten en bemannen. Ook moeten de milieuconsulenten zelf specifieke knelpunten op milieugebied, die in de hele Duin- en Bollenstreek spelen, aanpakken. Dat blijkt uit het onderzoek naar de samenwer king tussen gemeenten op mi lieugebied. Het onderzoek is uitgevoerd door bureau Beren schot in opdracht van het SDB. Op dit moment besteedt elke gemeente tijd en aandacht aan milieutaken. Omdat de ge meenten vaak te klein zijn, zijn er geen ambtenaren die fulltime met milieu bezig zijn. Daardoor is er geen sprake van een adequate uitvoering van milieutaken in de Duin en Bollenstreek. Slechts 35 procent van de bedrijven die een hinderwetvergunning moeten hebben, beschikken hierover Slechts 19 procent heeft een vergunning die toe reikend is. Vooral agrarische bedrijven werken bijna alle maal zonder vergunning. Con trole op naleving van de hin derwetvergunning vindt over het algemeen slechts plaats na klachten. Om deze situatie te verbete ren, beveelt het rapport de aanstelling van de milieucon sulenten aan. Zij moeten be paalde milieutaken gaan stroomlijnen en aanpakken. Het onderzoek kiest voor de milieuconsulenten, in dienst van het samenwerkingsor gaan, omdat de gemeenten in de Duin- en Bollenstreek wei nig voelen voor een regionale milieudienst. Dit tast de auto nomie van de gemeenten te veel aan. Tegen samenwer king staan de gemeenten niet afwijzend. Overigens voelen de milieuor ganisaties juist wel veel voor die regionale dienst omdat die zich onafhankelijker van de gemeenten kan opstellen. Het bedrijfsleven wil „geen extra loket hebben bij het verlenen van hinderwetvergunningen en staat huiverig tegenover een regionale dienst. Uit het onderzoek blijkt ver der dat de gemeenten uit de Duin- en Bollenstreek denken geen knelpunten op milieuge bied te hebben. Zij verschillen hiermee duidelijk van mening met de milieuorganisaties die de bollenteelt met het inten sief gebruik van bestrijdings middelen als een milieupro bleem zien. V thuis De Weipoort in "irwoude houdt van- na fde eerste bingo van het fsprye jaar. Aanvang acht irum Woensdag de 13 januari 1een sjoelavond voor de f spetitie op het programma. '°^ccrten ,el Hulp en Heil kerk van i'volt psychiatrisch centrum xenbosch aan de Veurse- tweg in Leidschendam zondag een serie van zondagmiddagconcerten. loge!ag speelt Aart de Kort op 75. i\Flentrop-orgel werken u. joh. Seb. Bach, John Al- )verf H van Koert, A. de Kort r__j'h. Dubois. De concerten Binrfncn om half drie De vol- concerten zijn op 21 fe- en 17 april. Iedereen is >m, de toegang is gratis. ht eerste jazzconcert in het ive jaar van de Leider- w \se Jazzclub De Wagen - heeft morgenavond in éi. jollandsche Tuyn aan de TIEidstraat plaatsn. De jazz- n- libbers kunnen dan op- !|p kennismaken met de jekefase musici van de Jojo eiktg Band. Deze band, die al ig succes oogstte, jazzfesti- i/i binnen- en buitenland, in de stijl van de kleine- )3 \yingorkesten uit de 30-er sen.ï De band staat onder lei- jdei» van de bekende altsaxist ™orjribrafomst Joep Peeters. ®n concert begint om half De toegangsprijs voor LE -leden van de Jazzclub De nschuur bedraagt zes vinden —Ie bijeenkomst van maan- J van de afdeling Leid- fkt voorzitter P. van •n, tevens chef van de hendamse Plantsoenen- over de twee Canari- eilanden la Gomera en 'alma. De lezing begint *ht uur in het Diensten ,jm Duivenvoorde aan de irpV Willem de Rijkelaan mg Zijdesingel) en is toe- gelijk voor belangstellen- sussen e Don Bosco-mavo in Sas- T senheim kunnen belangstel lenden zich maandagavond tussen zeven uur en half ne gen opgeven voor vier cursus sen die worden verzorgd door de Leidse Volksuniversiteit K&O. Er is ook nadere infor matie over de lessen beschik baar. Het betreft hier cursus sen kunstgeschiedenispsy chologie en astrologie; glasgra veren, en make-up en ge zichtsverzorging. Voor infor matie kan men ook 's morgens vanaf tien uur bellen met de Leidse Volksuniversiteit K&O, 071-141141. Jaarvergadering KMTP De afdeling Lisse van de Ko ninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde houdt maandag haar jaarver gadering in de Pauluskerk aan de Ruishornlaan in Lisse. Op de agenda voor deze ver gadering staat onder meer het jaarverslag van de secretaris en dat van de penningmees ter. Verder is er de bestuurs verkiezing, komt de begroting aan de orde, wordt er een quiz gehouden en is er de rond vraag. De vergadering begint om acht uur. Streekcommissie De Streekcommissie Alphen aan den Rijn houdt maandag een vergadering in Hotel Toor aan het Stationsplein 2 in Al phen. Er zal een lezing worden gehouden door de heer Van de Griend, milieu ambtenaar van de provincie, die het onder meer zal hebben over de gang van zaken rond rijksweg 11 en de vuilstort plaatsen in Ter Aar. Discussie daarover is mogelijk, en de bezoekers kunnen verder ideeën en wensen over ont wikkelingen in de streek naar voren brengen Aanvang acht uur. informatie is verkrijgbaar bij voorzitter J. Zondervan. te lefoon 01720-35702 of bij me vrouw Bakker van de provin cie, telefoon 070-116135. Expositie In het centrum De Schakel in het winkelcentrum Leidsen- hage in Leidschendam zijn tot 25 februari werken te zien van de nonfiguratieve schilder en tekenaar Henk Jansen. Be halve abstracties zijn er ook pentekeningen te zien van oude oorlogsschepen zoals de beroemde (Zweedse) Wasa en de Victory, het vlaggeschip van Nelson. De Schakel is op maandagmiddag open van twee tot vier uur en op dins dag tot en met zaterdag van twaalf tot vier uur. Gratis toegang. De Boekhorstlaan in Voorhout. FOTO: WIM VAN NOORT VOORHOUT/DEN HAAG Geen paaltjes voor de deur van de zaad- handel A. Jirka aan de Boekhorstlaan. Dat eiste A. Jirka gistermorgen voor de Raad van State. Jirka maakte bezwaar te gen het besluit van het Voorhouts gemeentebe stuur om het voorste ge deelte van het Boekhorst laan in te richten als woonerf. Paaltjes moeten voorkomen dat er slordig wordt geparkeerd waar door de weg wordt ge blokkeerd voor fietsers en voetgangers. Jirka maakte gistermorgen duidelijk dat hij niet zo zeer problemen had met het woon erf als wel met de plaatsing van de paaltjes. „Ik heb een zaadhandel. Voor het laden en lossen moet ik met mijn auto dicht bij de voordeur van mijn auto komen. De zaden zitten in jute zakken en die mogen niet nat worden". Jirka stelde gisteren voor dat de gemeente der .ontabele palen zou aan schaffen. Hij was bereid de paaltjes te beheren en te on derhouden. Andere bezwaren zoals de angst dat hij zijn han del niet meer buiten zijn zaak kan uitstallen en de onvol doende parkeergelegenheid voor de klanten, waren vol gens Jirka minder belangrijk. „In het woonerfvoorstel blijft dit mogelijk", meende Jirka. Behalve Jirka maakten ook P. en H. van Gerven bezwaar te gen het plaatsen van de paal tjes. De Van Gervens, die niet op de zitting waren, vreesden dat zij hun winkel niet meer vanuit de Boekhorstlaan kon den bevoorraden. Het voorstel om de paaltjes door Jirka te laten beheren werd door de gemeentewoord voerder E. Ribberink, adjunct- directeur gemeentewerken, af gewezen. „Dat is een gemeen telijke aangelegenheid'meen de hij. Ribberink lichtte toe dat de paaltjes noodzakelijk waren om de veiligheid van voetgangers en fietsers te ver hogen. Ook stelde hij dat er klachten waren van bewoners dat er te slordig wordt gepar keerd. Door het plaatsen van de paaltjes moet dit worden voorkomen. Bij Jirka zou een paal worden neergezet waar door Jirka met enige gema noeuvreer toch nog met zijn auto tot voor de deur kon ko men. Verder stelde hij dat de gemeente er geen problemen mee heeft als Jirka of Van Gerven af en toe op het weg dek laadt en lost. Staatsraad Veldkamp zette enige vraagtekens bij het woonerf in de Boekhorstlaan. Veldkamp: „In een woonerf hebben voetgangers en auto's gelijke rechten. Er hoeven dan geen gedeelten van de weg worden afgeschermd voor voetgangers". Veldkamp wees de vertegenwoordigers van de gemeente ook op het feit dat het aangevochten besluit over het instellen van een woonerf over het voorste deel van de Boekhorstlaan inmiddels ge wijzigd was. De gemeente Voorhout wil het woonerf nu pas in laten gaan na het deel van de Boekhorstlaan dat a(s blauwe zone is aangewezen. Ook vreesde hij dat het inrich tingsplan van de gemeente Voorhout niet voldoet aan de daarvoor gestelde regels. NOORDWIJK De meerderheid van de raadscommissie voor wel zijnszaken vindt dat in de Lindehof de eerstelijnsge zondheidszorg moet worden ondergebracht. Het kruiswerk, de maat schappelijk dienstverle ning, de gezinszorg en de basisgezondheidsdienst, met inbegrip van de schoolarts, zouden daar mee onderdak komen. De VVD, de PvdA, het PAN en Noordwijks Belang konden zich gisteren in deze gedachtengang van het college vinden. Het CDA echter niet. Deze fractie vreest voor aan tasting van het monumentale pand door verbouwing en aan bouwsels als het bezet zou worden door gezondheidsdien sten. Daarom geeft het CDA de voorkeur aan verkoop van het gebouw aan een particu lier, die zich als kandidaat ge gadigde heeft aangemeld. De linkse fracties en de VVD lie ten in hun overwegingen om de Lindenhof aan gezond heidsdiensten te verhuren, de werkgelegenheid zwaar mee tellen. Voor alle commissieleden stond vast, dat de Lindenhof - eens het geboortehuis van de dichteres Henriëtte Roland Holst, later het notarishuis, on der andere van mr. C. Punt, in de bezettingsjaren centrum van het Noordwijkse verzet, en thans in gebruik als kinder kliniek van het Academisch Ziekenhuis te Leiden - haar historisch karakter dient te behouden. Ook was de com missie het eens over de toe komst van de tuin met zijn markante beukenbomen en rhododendronpartijen. Deze tuin zou volgens de commissie- Qes. Mr. F. E. Boonstra, secretaris van de vereniging de Oude Dorpskern, zette uiteen, dat zijn vereniging de voorkeur geeft aan koop van het pand door de gemeente om er een sociaal-culturele bestemming aan geven. Als zodanig had zijn vereniging destijds de Vrije Academie voorgesteld. Via Rijksmonumentenzorg was het bestuur ter ore geko men. dat er ook een zeer Kapi taalkrachtige particulier zou zijn, die zich in de sfeer van monumentenpanden voor de Lindenhof zou interesseren. Verder was de vereniging Hendrick de Keyser als moge lijke koper voorgedragen. Ver koop aan de in het college voorstel genoemde particulier acht De Oude Dorpskern on gewenst, omdat deze familie van plan zou zijn het gebou wencomplex geheel of gedeel telijk te gaan bewonen met één of meerdere gezinnen. Mr. Boonstra sprak namens zijn vereniging voorkeur uit voor de vereniging Hendrick de Keyser. Van de Anker, directeur van het hotel-restaurant Hof van Holland verzocht aan de com missie bij het geven van een bestemming aan de Lindenhof rekening te houden met de be langen van de zaketimensen in de omgeving van het pand. In een vestiging 'van gezond heidszorg zag Van den Anker weinig heil. Naar zijn mening behoort de bestemming van de Lindenhof een injectie aan Noordwiik-Binnen te geven. Wethouder J. Bedijn deelde mede. dat de Vrije Academie de Lindenhof als sociaal-cultu reel centrum niet ziet zitten. Ook de vereniging Hendrick de Keyser staat bepaald niet te trappelen om over het gebouw te kunnen beschikken. Er moet aan het pand toch wel het een en ander gebeuren, meende de wethouder. Zwaar tilde hij bij het geven van een bestemming aan het pand aan de werkgelegenheid Drs. M. de Jong legde er de nadruk op, dat het CDA de Lindenhof als monument wil behouden. Naar zijn mening staat ver koop dit doel niet in de weg. In dit geval zou de gemeente echter niet met lasten opgeza deld worden. De CDA'er sprak zijn vrees uit dat bij een ingebruikgeving aan de gezondheidsdiensten de ene aanbouw op de andere zou volgen. J. Smit (VVD) zei het voor een deel met het CDA eens te zijn. Het onderbrengen van de gezondheidsdiensten in de Lindenhof leek hem echter belangrijk, omdat dit ten goe de zou komen aan het gehele werk op dat gebied. P.J. Barn- hoorn (Noordw.Bel.) betoogde nog het van belang te vinden dat dat historisch waardevolle pand behouden blijft. Hij voel de wel voor het onderbrengen van het gebouw in een stich ting. „Als wij de Lindenhof verkopen, zijn wij het kwijt". P.A.C. Teunissen (PvdA) wees op het belang van een stich ting, waarin alle politieke groeperingen iets van de eigen ideeën terugvinden. Verschil van mening met de wethouder was er over de vraag of de gevolgde procedu re wel juist geweest was. Barn- hoorn suggereerde om nog eens door het plaatsen van een advertentie gegadigden voor het pand aan te trekken. De wethouder wilde daarvan niet horen. Ook voelde hij er niet voor om met particuliere gega digden te gaan praten. Wat de koop van de Lindenhof be treft, liet Bedijn nog weten, dat het in eigen beheer hou den van het gebouw voor de gemeente voordeliger zou uit komen dan verkoop aan een stichting. Taxi-leges nauwelijks merkbaar in tarieven LEIDEN/REGIO De leges die de provincie Zuid-Holland gaat opleggen aan het taxiver- 1 voer, zullen door de taxi-bran che waarschijnlijk worden doorberekend in de tarieven. De consument zal daar echter niet zo veel van merken, daar de vergunningen niet hoeven te worden verlengd en het leges bedrag dus een eenmalige zaak is. Dat verwacht gedeputeerde T.F.J. Jansen van de provincie Zuid-Holland. Volgens de 1 ïa- nuari in werking getreden Wet Personenvervoer moet de pro vincie nu vergunningen gaan verlenen en tarieven gaan vast stellen voor taxivervoer. Oor spronkelijk was dat een taak van de gemeentebesturen. De provincie Zuid-Holland wil echter haar taak binnen een iaar overdragen aan samenwer kingsverbanden van gemeen ten, die door de Wet Personen vervoer mogelijk zijn gemaakt. Voor de tussenperiode heeft de provincie een taxi-verordening opgesteld, want het ziet ernaar uit dat zij voor in elk geval ze ven regio's voorlopig nog de vergunningverlenende instel ling Hjft De kosten voor het verlenen van vergunningen en vergunningbewijzen aan de taxi-ondernemers zijn in de ontwerp-begroting voor 1988 geraamd op 400.000 gulden. Omdat gemeenten en rijk geen geld beschikbaar stellen voor deze taak, wil de provincie dat de vergunningverlening kos tendekkend is. Volgens de le gesverordening gaat daarom de aanvraag van een taxivergun ning 800 gulden kosten. Voor 1988 verwachten GS circa vijf honderd aanvragen voor ver gunningen.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17