Lustmoorden Ted Bundy leveren soms schokkende reconstructie op IDIO/TELEVISIË Ccidóe Souoont VRIJDAG 8 JANUARI 1988PAGINA 11 ireaans kinderkoor op Nederlandse tv VERSUM - Het Koreaans Kinderkoor zal maandag- jd de AVRO-uitzending „Sportman/vrouw van het jaar" lI"d Ssteren met folkloristische en traditionele liederen uit •od land. l%0or bouwde intussen internationale reputatie op. Zij °Pfjsten hun zang met muziek uit authentieke instrumen- eemjjn zij dragen kleurrijke kleding als gebruikelijk in hun De Amerikaanse journalist Bob Pierce, een oorlogsver- esidgever, raakte bij zijn aankomst in de jaren '50 zo ge- ze%t door de ellende van de kinderen daar die hun ouders oroipren hadden, dat hij een hulpprogramma opzette samen e" ,de kinderen. Dit leidde tot de internationale hulporga- w'tie „World Vision" die adoptie-op-afstand regelt. De üe «kinderen werd hiermee een nieuw toekomstperspectief )me|den, terwijl zij tevens een koor begonnen te vormen, op tournee overal veel belangstelling trok en tendele jestjhet geld verdiende voor de opvang van kinderen. Voor >a vf kinderen werd ook een muziek- en zangschool opgezet, ys rf zij bekwaamd worden in voor hun land traditionele kaai Ander logo voor BRT-televisie BRUSSEL De beide televisie-netten BRT krijgen binnen enkele dagen een ander terlijk. Het gaat om de invoering van nieu netsymbolen. De oude logo's gaan al vanaf be gin 1982 mee. Opvallendste verschil met de oude logo's is dat in de nieuwe een beweging zit. Ze worden in drie dimensies gebruikt Daarvoor is een computer-animatie gemaakt. De bedoeling is dat de twee logo's een totaal verschillende sfeer creëren. Het logo van het eerste net heeft iets sjieks. Het gaat om twee latten, die zich uiteindelijk plooien naar het cij fer 1. Het logo van het tweede net is minder gewijzigd. De 2 heeft alleen een wat moderner uiterlijk. Dit moet beweging, dynamiek en het actuele accentueren. Bij elke aankondiging van een programma wordt in het kleurenraster een foto van het komende programma getoond. Buitenland krijgt geen Nederlandse tv-gegevens meer HILVERSUM De NOS heeft de levering van Nederlandse programmagegevens aan Duitse bladen met ingang van het nieuwe jaar gestaakt. De Omroep Stichting beroept zich daarbij op de nieuwe mediawet. In eerste instantie zijn met name de Duitse bladen de dupe, maar de NOS wil binnen kort ook ophouden met het verstrekken van gegevens over de Nederlandse tv-pro- gramma's aan Belgische bladen. Met name de Duitse tijdschriften zijn fu rieus over de handelswijze van de NOS. In het grensgebied worden de Nederlandse tv- programma's regelmatig bekeken, maar in de eigen kranten en tijdschriften zal de Duitse tv-kijker met ingang van februari waarschijnlijk geen informatie meer aan treffen over de Nederlandse programma's. Nederland is daarmee het enige land dat op het vaste land van West-Europa haar pro grammagegevens niet beschikbaar stelt aan andere uitgaven dan de eigen omroepbla den en in beknopte vorm aan Nederlandse dag- en nieuwsbladen. Dit is in strijd met het beleid dat men in Brussel op Europees niveau heeft uitgestippeld. Het westduitse blad 'Stern' zond eerder een klacht naar de Europese Commissie. Hierover moet nog een uitspraak komen, maar men verwacht een veroordeling van het standpunt van de NOS. België won eerder een dergelijke zaak. Professor Boukema, die de zaak van „Stern" behandelt, ziet mogelijkheden om de Nederlandse omroepen te dwingen hun gegevens beschikbaar te stellen. De Duit sers voelen er echter vooralsnog niets voor om voor die paar programmaregels per dag diep in de buidel te tasten en zo'n dure pro cedure te beginnen. Mark Harmon als lustmoordenaar Ted Bundy. ERSUM Het kijken ie Amerikaanse mini-se- iThe Deliberate Stranger" u.ojct twee tegenstrijdige ge- I6.0fens los. Aan de ene kant is LE feen verhaal dat de kijker ]g-°Jjn greep krijgt omdat het terelnd in scène is gezet. Aan t daindere kant speelt de vraag 0. z<e levenswandel van een ®D^a-moordenaar zoveel aan- 13 4L1 ver"dient. „The Delibera- I3;4ptranger" gaat namelijk 16.01 Theodore Robert Bundy, Strefctudent rechten, die moge- *66 lustmoorden op zijn ge- ,2n heeft. Veronica brengt Ï9.3fiini-serie vanavond (Ned. 21.4(1 20.50 uur) in twee delen iab!aet scherm. n vli verhaal is gebaseerd op AagI gelijknamige boek van tjialist Richard Larsen, een vithd van Ted, die aanvanke- «gelooft in zijn onschuld, j'^'hian, werkzaam bij de Se- Mnll Times, speelt een belang- vr rol in het verhaal. Hij .s trjt in het begin het nodige r "kvwicht tegen alle beschul digingen die worden geuit. Niets wijst er ook op dat de student een genadeloze moor denaar is. Het tegenovergestel de lijkt eerder waar. Theodore is een welbespraakte, inne mende, behulpzame persoon lijkheid, die door velen wordt gezien als charmeur. Zelfs wanneer hij door de politie in de kraag is gegrepen geloven zijn naaste vrienden en ken nissen dat het om een misver stand gaat. In dat geloof worden ze bovendien gesterkt door het feit dat Bundy voor zijn vertrek naar Utah om rechten te gaan studeren, raadsman was bij het crisis centrum in zijn geboortestad Seattle en staflid bij de Ad viescommissie ter Bestrijding van de Misdaad. Huiveringwekkend Bundy pleegde zijn moorden tussen 1974 en 1979 in vier sta ten van Amerika. Omdat niet duidelijk is hoeveel moorden hij op zijn geweten heeft - hij werd tenslotte in Florida ter dood veroordeeld voor de moord op drie meisjes - worden alleen zijn bewezen daden in beeld gebracht. Bij de andere moorden gaat het om niet meer dan de suggestie, maar de uitwerking daarvan is even huiveringwekkend als de daden zelf. Richard Larsen heeft op een integere manier de zaken op een rijtje gezet en de gevoelens die bij vriend en vijand leef den verwerkt. „Deliberate Stranger" is geen verhaal waarin de schrijver probeert te achterhalen wat Teds drijfveer voor de moorden is geweest. Heel even maar gunt hij de kijker een blik in diens verle den. Theodore werd geboren op 24 november 1946 als het onechte kind van Louis Co- well. Zijn vader was een ex-pi loot. Als kind vertelde hij zijn vrienden veelal dat zijn groot ouders zijn ouders waren en dat zijn moeder z'n oudere zus was. Of daarin de aanleiding schuilt voor de moorden mag de kijker zelf bepalen. Opmer kelijk is wel hoe hij uiterlijk onbewogen de rechtzaken on dergaat en hoe gemakkelijk hij zich laat vangen tijdens zijn twee ontsnappingen. Misschien geeft Bundy zelf wel aan wat er mis is met hem, wanneer hij tijdens een ontmoeting met Larsen de sociopatische per soonlijkheidsstoring ter sprake brengt. Een sociopaat heeft geen geweten of schuldgevoel. Hij heeft geen gevoel voor de gevolgen. Bovendien willen ze steeds grotere risico's nemen. Zaken die op Bundy van toe passing lijken te zijn. Niet bewust De student had geen enkel probleem de vrouwen voor zich te winnen. Zijn vriende lijke uiterlijk en het gemak waarmee hij een passend ver haal verzon, waren daarbij zijn sterkste troeven. Bundy koos zijn slachtoffers met opzet on der vreemden. Deze werkwij ze zorgde ervoor dat de politie geen enkel aanknopingspunt had. Het bewijsmateriaal dat tijdens de rechtzaak werd aan gevoerd (het haar van de meisjes, de gebitten) was dan ook nauwelijks toereikend om hem achter slot en grendel te krijgen. Het werd bovendien gedeeltelijk van tafel geveegd. Bundy is altijd in zijn onschuld blijven geloven. Op 15 januari 1986, acht jaar na de twee moorden in een meisjeshuis in Tallahassee, Florida, verzocht hij de Hoge Raad om herzie ning van zijn vonnis en diende een verzoek om gratie in. Het verzoek werd afgewezen en Bundy wacht nog steeds op de voltrekking van zijn doods- Waarschuwen De hoofdrol in „Deliberate Stranger" wordt gespeeld door FOTO: AP Mark Harmon. Liefhebbers van de Amerikaanse reeks „St. Elsewhere" kennen hem als de plastisch chirurg Robert Cadwell. Mark speelt op over tuigende wijze zijn rol als de charmante Ted Bundy. „Deliberate Stranger" wil vooral een waarschuwende vinger opsteken. De produktie slaagt daarin door de naïeve, onschuldige instelling waar mee vrouwelijke tieners blijk baar door het leven stappen, dik te onderstrepen. Zijdelings toont het ook de verregaande drang die blijkbaar bij Ameri kanen leeft om overal een fi nancieel slaatje uit te slaan. Het gaat zelfs zover dat er be drukte T-shirts met 'Bundy voor één nacht' te koop worden aangeboden en een bar een 'Bundy Special' schenkt. De mini-serie is aan grijpend en houdt de kijker in zijn greep, hoewel de moorde naar deze aandacht eigenlijk niet verdient. HANS PIËT NEDERLAND 1 18.16 18.30 20.00 20.28 KRO De ver van mijn bed show, gevarieerd programma over Derde Wereld-zaken, gepresenteerd door Han van der Meer NOS •/26-Journaal KRO De band, zesdelige jeugd serie naar een scenario van Marjan Berk. Afl. 5: Trijntje KRO's tekenfilmfestival TELEAC Portrettekenen en •schil deren. Les 2 KRO KRO's comedy hour: Throb, Amerikaanse co medyserie met o.a. Diana Canova, Jonathan Prince en Jane Leeves. Zach en Sandy gaan samen op zoek naar nieuw talent KRO's comedy hour: Mijn dochter en ik (My and my girl), Engelse comedyserie met o.a. Richard O'Sulli- van, Tim Brooke-Taylor en Joanne Ridley. Na veertig jaar komt Nell haar grote jeugdliefde weer tegen NOS IS Journaal en weerover- zicht KRO De soundmix show, amu sementsprogramma waar in zes kandidaten live op de muziek van hun grote idool zingen. Presentatie: Hennie Huisman Twee banen op één kus sen... (Executive stress), Engelse comedyserie met Penelope Keith en Geof frey Palmer in de hoofdrol len. Donald vertelt aan vrienden en bekenden dat Caroline haar nieuwe baan aan hem te danken heeft Brandpunt, actulaiteiten- magazine waarin uitge- De detectives Kevin O'Brien (Scott Hylands) en Frank Gi- ambone (Jeff Wincott) krijgen vanavond te maken met vrou wenhandel in 'In 't holst van de nacht'. Ned. 1 om 23.07 uur. FOTO: ANP breid aandacht voor de af faire Jules Croiset. Wat zouden de gevolgen van de verzonnen ontvoering voor de Joodse gemeen schap kunnen zijn? Verder een portret van de veelbe lovende balletdanser Rijn- bart Martijn en beelden van een zaalvoetbaltoer nooi in München, waar PSV een van de deelne mende ploegen is 23.07 In 't holst van de nacht (Nightheat), Canadese po litieserie. Afl.: Vrouwen handel. Door de moord op de assistente van een mo deontwerper belanden O'Brien en Giambone in de modellenwereld NOS 00.05 Journaal 00.10 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 18.45 [fjJeugdjournaal 19.00 Journaal VOO 19.12 De nationale ideeënbus, programma voor uitvin ders, gepresenteerd door Leo van de Goot 20.00 Bodylijn, tips voor de ge zondheid, make-up en kle ding 20.25 iïPassies, documentaire serie. Afl.: Het oog van de naald 20.50 Deliberate stranger (1), Amerikaanse miniserie uit 1986 van Marvin Chom sky. Met o.a. Mark Har mon, Frederick Forrest en Glynnis O'Connor. Ted Bundy, een ambitieuze student rechten, staat bij al zijn vrienden bekend als een intelligente, goedge- manierde en door iedereen gerespecteerde man... tot juli 1974. Dan blijkt dat hij iets te maken heeft met de moord op twee vrouwen en eet) zevental verdwijnin gen (vervolg: 23.35 uur, zie ook elders op deze pagina) 22.10 Gesprek met de minister president NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 (TlSpannend bestaan, ze vendelige familiereportage over een Nederlands ge zin. Afl. 1: Onbetaalde re keningen. Presentatie: Violet Falkenburg (herh.) 23.28 Berichten van de Wilde Ganzen NOS 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden VOO 23.35-01.40 Deliberate stranger (Slot), vervolg van deze Amerikaanse miniserie ACT i aé oa Nieuws in teletekst Tik Tak, kinderserie (herh.) De tovenaar van Oz (The wiz- zard of Oz), tekenfilmserie. Afl.: Het kleine blauwe steen- vretertje Bingol Hitparadeprogramma met hoogtepunten uit het vori ge Bingo-seizoen Uitzending door derden Programma-overzicht Nieuws Weerbericht Kurtoisie. Hilaire Sfeermaec- kers, kaarsenfabrikant, geeft lessen in hoffelijkheid Première, filmnieuws met Jo Röpcke Hersenspoeling (Garde a Vue), Franse speelfilm uit 1981 van Claude Miller. Met Lino Ventu ra, Romy Schneider, Guy Mar- chand e.a. In een Frans provin ciestadje zijn twee kleine meis jes verkracht en vermoord. De alom gerespecteerde notaris Martinaud heeft het tweede lijkje gevonden. Hij wordt on dervraagd door inspecteur Gallien, die hem verdenkt van de moorden Filmspot, achtergrondinforma tie bij de filmactualiteit 23.05 Nieuws en Coda: Cen trum, van Geert van Istendael :r T 2 Babel, migrantenmagazine Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-se- rie met Peter Phelps, Pat Mc Donald, Tom Richards e.a. De verwondingen van Jeff hebben grote gevolgen voor zijn toe- Oshin, Japanse tv-serie met Ayako Kobayashi en Shiro Ito Programma-overzicht Nieuws Weerbericht Kwidam, videospelletjes Extra Time, sportmagazine Wereld van drugs, documen taire over drugs en hun ge schiedenis, met getuigenissen van verslaafden -22.50 Recital Hilde de Groote, recital door Hilda de Groote, een Vlaamse sopraan die een carrière opbouwde aan de Wiener Volksoper. M.m.v. het Filharmonisch Orkest van de BRT o.l.v. Fernand Terby en Dieter Schaufler, tenor. Op het programma aria's van Lehar. Dvorak en Puccini "BF 1 'algP Nouba-Nouba, kinderprogram- M) Carrefoura, gevarieerd pro- tarsj gramma Journaal Ce soir, regionaal magazine Quick et Flupke, tekenfilm Journaal Minute papillon, consumente nadviezen. Afl.: Adviezen aan slachtoffers van misdrijven. Presentatie: Dominique Mat- La réve californien (Dream west, 1), tv-serie met Richard Chamberlain. Alice Krige. Claude Atkins e.a. Jazz a la grand place. Met Philip Catherine. Chet Baker. Jean Louis Rassinfousse 10 Laatste nieuws DUITSLAND 1 15.20 Tagesschau 15.30 Pappi, was machte Du eigent- lich den ganzen Tag? Kinde ren achterhalen wat het beroep van hun vader inhoudt. Afl.: De vader van Silke, een psychiater en de vader van Mirco, een machineparkop zichter 15.45 Du machst uns Kummer, Tsjechoslowaakse speelfilm uit 1974 over een avontuur in een internaat. Regie: Jiri Hanibal 17.10 Julia und der Rentenkavalier, informatieve serie. Afl. 9: Son- derposten 17.15 Tagesschau 17.25 Cs] Solo «ür 12, spelprogramma 18.00 Losberg, tv-serie. Afl.: Abseits 18.26 Tagesschau 18.30 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.52 Dsi WWF-Club, rechtstreeks amusementsprogramma ge presenteerd door Marijke Amado 19.57 Programma-overzicht 20.00 IzlTagesachau 20.15 Anastasia, Amerikaanse speel film uit 1956 van Anatole Lit- vak. Met Ingrid Bergman, Yul Brynner, Helen Hayes e.a. Pa rijs in de twintiger jaren: De voormalige Russische generaal Bounine probeert de frappante gelijkenis tussen een myste- rieuze vrouw en Anastasia, de jongste dochter van de ver moorde tsaar Nikolaus de Tweede, uit te buien. Op die manier hopt hij de tsaristische erfenis van 10 miljoen pond in ontvangst te nemen 22.00 Gott und die Welt: Die nach- tolger. Rome en de benoeming van bisschoppen, religieus programma 22.30 Tagesthemen, met Bericht aus 23.00 Heut' abend, ARD-talkshow met Joachim Fuchsberger. Gast: Alfred Biolek 23.45 Lucky Luciano, Italiaans/Fran se speelfilm uit 1973 van Fran cesco Rosi. Met Gian Maria Volonte, Rod Steiger, Edmund O'Brien e.a. 'Lucky' Luciano heeft negen jaar gevangenis straf uitgezeten, wanneer deze berichte mafiabaas naar Italië wordt uitgewezen. In Napels bouwt hij in no-time via de drugshandel een machtig im perium op. De Amerikaanse narcotica-brigade zet alles op alles om een en ander te be wijzen 01.30 Tagesschau 01.35 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 16.00 Silas (3), zesdelige serie verha len naar de romans van Cecil Bodker. Met Patrick Bach, Lucki Molocher, Dietner Krebs 16.25 Freizeit... und was man da- raus machen kann, vrijetijds- magazine. Met o.a. Venetië en Spanje, winterreizen voor ken ners. Presentatie: Gerd Maus- 16.55 Heute 17.10 (s) Tele-lllustrierte, actualitei ten, sport en amusement 17.45 Ein Engel auf Erden, tv-serie met Michael Landon, Victor French. Dick van Dyke e.a. Afl.: wohltun errettet vom tode 18.56 Programma overzicht Ingrid Bergman als Anastasia in de gelijknamige film op Duitsland 1 om 20.15 uur. FOTO: PR 19.00 Heute 19.30 Auslandsjournal. Reportages van buitenland corresponden- 20.15 Derrick, misdaadserie met Horst Tappert, Fritz Wepper, Christiane Hörbiger e.a. Afl.: Fliegender Vogel. Twee jaar geleden heeft een meisje om haar vriend te beschermen de schuld van een zweendel op zich genomen. Vervolgens kreeg zij twee jaar hechtenis. Nu zij weer vrijkomt wil Derrick proberen het ware verhaal bo ven water te krijgen 21.15 Auf den Spuren der letzten Kopfjager,"documentaire over de neushoornvogel 21.45 Heute 22.10 Aspekte, cultureel magazine 22.50 Die Sport-Reportage, met Magdalena Müller 23.20 M.A.S.H., Amerikaanse speel film uit 1969 van Robert Alt man. Met Donald Sutherland, Elliot Gould, Tom Skerritt e.a. De lotgevallen van. drie chirur gen in een veldhospitaal in Ko rea, die door hun inzet en kun nen een zekere mate van vrij heid genieten. Een vrijheid waar zij dan ook stevig gebruik van maken al was het alleen maar om het moraal hoog te houden 00.10 Heute DUITSLAND 3 I Telekolleg II, cursus econo mie. Afl.: Aufgaben und Auf- bau der Kostenrechnung i Hallo Spencer, kinderserie I Aktuelle Stunde, regionaal magazine met sport en nieuws Buchladen, litarair magazine over het verschijnen van nieu we boeken Landesspiegel: Thony Sheri dan, filmportret West 3 akutell ZAK: politisch - aktuell überraochend West 3 Extra-spiel: Der Lie- ben Mutter, tv-film van Rosw- hita Zeigler. Een essayistisch- documentairische benadering van het begrip moeder Laatste nieuws BBC 1 16.20 Tekefilm 16.25 Paddles up, reportage van de finale van een internationale kano-competitie in Llangollen, Wales 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Corners', 'Superted', 'Geor ge's marvellous medecine' en 'Survival Gram 17.55 Newsround extra, nieuwsma- gazine voor de jeugd 18.05 ffiGrange hill, jeugdserie over een middelbare school. Met Gwyneth Powell, Michael She- ard, George A. Cooper e.a. 18.35 Neighbours, Australische tv- 19 00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Wogan, praatprogramma met Terry Wogan 20.20 HBIankety Blank, comedyquiz met Les Dawson 21.15 5320 Years of the two Ron- nies, amusement met Ronnie Barker en Ronnie Corbett 22.00 Nieuws, regionaal niéuws en weekend-weerbericht 22.30 Rockliffe's babies, detective serie met o.a. Ian Hogg en Joe McGann. Afl.: Go for it 23.20 Footloose, Amerikaanse speel film uit 1984 van Herbert Ross. Met Kevin Bacon, Lori Singer, John Lithgow e.a. 01.00 Weerbericht BBC 2 15.02 Sport on friday, sportmagazi ne met o.a. aandacht voor voetbalwedstrijden om de FA- Cup en een portet van de skiër Eddie Edwards, de enige En gelse deelnemer aan het Vier- schansen toernooi 16.35 Ask Margo, consumentenma gazine 16.50 Nieuws en weerbericht 17.00 Catchword, quizprogramma met woordspelletjes 17.30 The Royal Institution Christ mas Lectures (5), zesdelige wetenschappelijke serie voor jongeren. Ditmaal aandacht voor de toepassing van lasers in het SDI-project 18.30 Food Drink, informatief pro gramma over eten en drinken 19.00 KSherlock Holmes-cyclus: Sherlock Holmes and the voi ce of terror, Amerikaanse speelfilm uit 1942 van John Rawlins. Met o.a. Basil Rath- bone, Nigel Bruce en Evelyn 20.05 Prince Edward Island 20.15 Boatshow, reportage van deze watersporttentoonstelling in Londen 21.00 The friday report, actuele re portage 21.30 Gardener's world, magazine over tuinieren 22.00 The Tracey Ullman Show, se rie van zeven Amerikaanse co- medyshows met Tracey Ullman 22.25 Arena, kunstmagazine mei dit maal een portret van Woody Guthrie 23.30 Newsnight, actualiteitenmaga zine 00.05 Weerbericht 00.20-02.10 The vanishing Corporal (Le Caporal èpinglè), Franse speelfilm uit 1962 van Jean Renoir. Met o.a. Jean-Pierre Cassel, Claude Rich en Claude Brasseur SKY CHANNEL 23.05 IS Here comes the weekend, popprogramma The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine Batman, jeugdserie Hogan'8 Heroes, comedyserie Europees weerbericht My favourite Martian, comedy- Land of the Giants, science- fictionserle. Afl.: Manhunt Big Valley, westernserie Europees weerbericht The Deadly Ernest Horror Show: Shadow of the cat, hor rorfilm met o.a. Barbara Shel ley en William Lucas Paris to Dakar Rally, reporta- 23.20 Ask Dr. Ruth, programma over sex, relaties en huwelijk, met dr. Ruth Westheimer 23.45 Rugby Union 00.42-00.45 Europees weerbericht SUPER CHANNEL 16.00 Nino Firetto Totally Live, pop- programma 17.00 Formula One, popprogramma 18.00 Super Sonic, popprogramma 19.00 Super soul, popprogramma 19.25 Europees weerbericht 19.30 Tomorrow's World, weten schappelijk magazine 20.00 Feature Film: Nurse, Ameri kaanse tv-film met o.a. Michael Learned en Robert Reed, als inleiding op de gelijknamige tv- serie die volgende week vrij dag van start gaat 22.00 Super Channel News 22.25 Europees weerbericht 22.30 Voetbaluitslagen 22.35 The cold war games, basket bal-ontmoeting tussen Rusland en Amerika 23.35 Europees weerbericht 23.40 Night Fright: Curse of the Crimson altar, Engelse horror- film uit 1968 van Vernon Se wed. Met o.a. Mark Eden en Boris Karloff 01.15 Super Sonic 02.15-03.15 Formula One MTV EUROPE 00.00-24.00 Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Maiken Wexo. Ver der: concert-agenda (Gig gui de), de Mega Mover en Record of the Day. 16.30-17.00 Club MTV, programma met dans muziek vanuit het Palladium in New York. Presentatie: Julie Brown. 19.00-19.30 Remote control, spelprogramma. 21.30 YO! Rap- en Hip Hop-muziek. 22.00 MTV Party Zone, non stop videoclips. 00.00-00.30 Club MTV (herh.). 01.00-02.00 New Visions TV 5 16.05 Concours de violon Zino Francescati 17.00 Et si on oubliait la joconde? 17.45 Las divine sieste de papa 18.00 Rëcréation 18.40 Des Chiffres et des Lettres 18.55 Flash info 19.00 Montagne 19.30 Au bal d'lrene 21.05 Portrait 22.00 Journaal 22.30 Divan 22.45-23.30 Sports Loisirs NEDERLAND 2 RTBF 1 08.15 Nouba-nouba, gevarieerd kin derprogramma 09.30-10.00 Victor English method, cursus Engels 11.40 Interwallonië: Spotkania, magazine voor Polen 12.20-13.00 Interwallonië: Ciao Amici, magazine voor Italianen 13.30-14.00 Le coeur et l'esprit DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 Die Sport-Reportage 10.55 ARD Sport Extra. Wereldcup Skiën, afdaling dames. Om ca.11.50 afdaling heren 13.00 Tagesschau 13.15-13.45 Programma weekoverzicht DUITSLAND 2 09.30 Programma-weekoverzicht 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 Die Sport-Reportage 10.55 Auslandsjournal 11.40 Gott und die Welt: Die Nachfolger 12.10-13.40 Nachbarn in Europa BBC 1 09.20 Roobarb 09.25 Saturday starts here. Gevarieerd programma met o.a. 'Corners' 09.40 Roland's rat race 10.00 Muppet Babies, tekenfilmserie. Afl: Muppet land 10.30 Going live, gevarieerd kindermagazine gepresen teerd door Sarah Greene, Philip Schofield en Peter Simon. Met o.a. een optreden van Terence Trent D'Arby 13.12 Weerbericht 13.15- 18.05 Grandstand, sportmagazine met paardenraces te Hydock, rugby (John Player Special finale), voetbal (voorbeschouwing op de wedstrijd Ipswich Town - Manchester United van morgen), skiën in Garmisch Par- tenkirchen en National cyclo-cross SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine met Andy Sheldon, Snoot en Crocker 11.10 Ski-Boy, avonturenserie 11.40 Transformers 12.05 IS Countdown, popprogramma met Simone Walraven 13.35-14.35 isl Here comes the weekend SUPER CHANNEL 07.00 Supertime, gevarieerd kinder- magazine 10.00 Videopix, verzoekvi- deo's met Nino Firetto 11.00 Chart attack, hitparade-overzicht 12.00 Po wer hour, hardrockprogramma 13.00 Top Gear, automagazine 13.30-14.30 Armchair adventure: Realm of Dark ness, documentaireserie CHILDREN'S CH. 06.00 Cartoon time 07.30 Flash for ward 07.30 Curiosity show 08.00 Cartoon time 09.00 Ichabod Crane 09.30 Black Beauty 10.00 Drama hour: Seven wishes of a rich child 11.00 The Children's Channel Ex press 12.00 Cartoon time 13.00 You can't do that on television 13.30- 14.00 Young universe RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 VARA: Radio 1 vrijdageditie 19.02 AVRO: St. Kitts van de Boven windse. 20.02 NCRV: Water en vuur. 21.02 Jazztime. 22.02 NCRV-Vrijdag-Sport. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05.02-07.00 Ook goeiemorgen RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 AVRO: AVRO's radiojournaal. 18.15 Minjonmagazine. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 Jeroen van Inkel. 20.30 Rob Stenders. 22.02 Countdown Café RADIO 4 18.02 NOS: Aspekten van de kamer muziek. 19.00 De bovenbouw, hedendaagse muziek. 20.00 Nieuws. 20.02 PromeNOS. 22.30 NOS Jazz geschiedenis. 23.00 De drakendoder, hoorspel RADIO 5 18.10 VPRO: Euroburo. 18.29 PP: Uitzending van het GPV. 18.30 VPRO: Euroburo. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 EO: De bijbel open. 21.00 Schoolagenda. 21.15 Zicht op Israël. 21.40 Theologische verkenningen REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Omroep Bijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op vrijdag 19.00- 20.00 Leiden Lokaal. Verder als Radio 1 Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Mid dagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Ensembles. 19.10 Actueel. 19.35 Accordeon en Vlaamse liedjes. 20.03 BRT Big Band. 21.03 Hoorspelweek: De drakendo- 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee BRT 2 17.10 Moe, hoor eens hoe. 18.00 Pa, zing eens A. 19.10 Hitriders. 21.00 Wat zijn dat voor toeren?. 22.05 Countryside 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Kamermuziek. 19.00 Kroniek. 19.45 Werken van Spohr en Schnitt- ke. 20.30 Orchestre National Francais met viool o.l.v. Lorln Maazel. 21.55 Actualia. 22.15 Jazz in Europa. 23.00-23.45 Nieuwe muziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: TROS nieuws show, 12.03 Oud plaatwerk. 13.06 TROS Aktua. 13.30 TROS Country. 14.30 TROS sport. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De Opening. 11.03 Rob de Nijs 'Zilver'. 12.03 Wegens vakantie gesloten. 13.03 Cabaret Zak en As. 13.30 Typisch Hollands. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Drie voor negen. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Paperclip-Radio. 14.03 Popstation. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 AVRO: Wakker worden met... 09.00 Toppers van toen klassiek. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhausconcert. 12.02 VOO: Strauss Co. 13.02 Veronica Klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Hollandse nieuwe. 09.45 Rekenen. 10.00 Taal, tekens en regels. 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.30 Tijdsein-thema. 12.00 Nieuws. 12.05 Meer dan een lied alleen...! 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Hallo Nederland. 13.30 Opo doro (Open deur). 14.00 Nieuws. 14.00 AVRO: De vonk. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 11.00-11.30 Regionale uitgaans- en activiteitenagenda voor het weekein de. 11.30-12.30 Open Podium. Aad de Korte met muziek uit de regio. Ge sprekjes. muziek (van koormuziek tot new wave), agenda. Omroep Rijnland (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 12.00 Hindoestaans/Surinaams programma 13.00 Noordwijk Lokaal 15.00-19.00 Vandaag de dag op zaterdag. Radio Rijnmond: 10.00 De omgevallen pla tenkast. 11.00 Rijnmonds diep. 12.00 Op bezoek bij Radio Rijnmond. 13.00- 17.00 Geen commentaar, non-stop muziek. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Klaarwakker. Magazine over toerisme en vrije tijd. 09.10 Voel je thuis, Programma voor migranten 10.03 Onze keuze. Kritisch overzicht van nieuwe platen. 11.03 Het Kraaienest. 13.15 Matinee. 14.03 Opera- en belcantoconcert. BRT 2 05.30 Welkom weekend 08.12 Te bed of niet te bed. 10.03 Buitenspel. 11.30 De Vlaamse top tien. 12.00 Top 30. 14.00 Radio Rijswijck. BRT 3 07.10 Goede morgen. 08.20 Ochtendvariaties (1), 1. Con certo in G voor fluit en orkest, Von Gluck. 2. Sonate nr. 62 in ES voor piano Haydn. 09.20 Ochtendvariaties (2) 1 Concer tante Symfonie in ES (KV 297b) voor hobo, klarinet, fa got, hoorn en orkest, Mozart. 2. Isolde's Liebesrod, Wagner 10.00 Een suite van Zultes. 11.00 Harmonies en fanfares. 11.30 Koorwerken van Schoenberg. 12.05 Tafelmuziek. 13.10 Muziekmakers. 14.30 Keuze voor discofielen.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 11