'mroepen vragen meer aandacht voor hoorspel £eidóc<Sotucwt [ET DE MINISTER VALT TE PRATEN OVER OMROEP lOORSPELWEEK IN TEKEN VAN HET MISDAADVERHAAL =1 —ADIO/TELEVISIE WOENSDAG 6 JANUARI 1988 PAGINA 11 LVERSUM Elke omroep krijgt de (is op korte termijn met de minister van MC te komen praten. Minister Brinkman |t zich veel voor van dergelijke uitkris- jiserende gedachtewisselingen. Hij zegde j gistermiddag toe tijdens de installatie ji het nieuwe bestuur van de Nederland- Om roep Programmastichting, waarvan I J. van der Reijden voorzitter is als op- jger van mr. P. van Dijke. ze gesprekken kunnen over alle hete hgijzers gaan, maar in het bijzonder met {roepen die dit wensen over de mogelijk- den van commerciële radio en tv. Dan I met die omroepen die zich zorgen ma li over dreigende commercie en de mi- leriële tegemoetkoming daarvan. I minister had deze gesprekken eerder gezegd, maar heeft deze niet willen ho eren voor de opsplitsing van de NOS in de NOS-programmatische poot en de NOB- bedrijfspoot zijn beslag zou hebben gekre gen. Nu deze fase niet zonder problemen gepasseerd is, blijft er volgens de minister tijd en ruimte genoeg om netelige zaken door te praten, op welk terrein van de om roep die ook liggen. Met betrekking tot de NOS zei de heer Brinkman, dat hij hoopt dat met ingang van 1 april, wanneer het derde net er zal zijn, deze zendgemachtigde daadwerkelijk een cultureel bolwerk zal vormen in het Hilversumse. De onrust, die over een en ander heerst in omroepland, zag de minister gesymboliseerd in nog een andere betekenis van 'onrust', en wel dat deel van een uurwerk, dat volgens het woordenboek een aandrijvende functie heeft. De nieuwe NOS-voorzitter Van der Reijden haakte in op de functie van de NOS-nieuwe stijl volgens de Mediawet. Zij zal de samenwerking tussen de omroepen moeten bevorderen en tevens eigen pro gramma's produceren. Hij wees in dit ver band op de zeggingsmacht van de kroonle- den in het bestuur, die stemmen genoeg hebben om met medewerking van slechts enkele omroepen beslissingen door te kun nen drukken. Over de mogelijkheid van commerciële tv zei drs. Van der Reijden, dat deze gezien de buitenlandse ervaring leidt tot eenheid van opvatting in de pro grammering. Dat is dan echter het gegeven, dat de rentabiliteit het belangrijkste criteri um vormt. Geen slecht criterium, maar ook niet één waarin maatschappelijke verant woordelijkheid en culturele identiteit ge makkelijk een weg vinden, aldus drs. Van der Reijden. Het standbeeld, dat minister Brinkman voor zichzelf zou willen oprichten in Hilversum, werd hem gisteren alvast aangeboden in de vorm van een pop door de nieuwe NOS-voorzitter drs. J. v.d< TON OLIEMULLER Reijden. foto: anp VERSUM De betekenis het hoorspel is, door het :iend televisie-aanbod, de ite tien jaar behoorlijk afge- len. Dat deed de werkgroep ..AD. (Culturele Informa- n Radio Drama) in 1980 be ten een hoorspelweek te or- iseren. De leidraad ervan dat elke Nederlandse om- ivereniging aan een voor de io debuterend auteur de op- ht gaf tot het schrijven van luisterspel. Inmiddels zijn Ierland en België (de BRT sinds 1983 ook mee) toe hun vierde hoorspelweek, 8 januari op Radio 4 wordt uitgezonden, irspelweken is tot nu jd gewerkt met een the- 185 was dat bijvoor- Id „het internationaal Jaar muziek". Deze keer gekozen voor misdaad- lalen, wat betekent dat er Ier een genre dan een speci- thema wordt behandeld. Nederlandse omroepen RO. KRO. NCRV, NOS. IS en VARA) strikten elk auteur terwijl de BRT een Iracht verleende aan „De kwinkel", een collectief irijvers. In totaal werden ntig jonge auteurs aange- reven. Het resultaat was ze- Itien luisterspelen, waaruit (uiteindelijk vijf werden ge len. De auteurs benaderen de (daad ieder op hun eigen ma- r met een soms verrassend Lltaat Atte Jongstra, verant- ordelijk voor de KRO-bijdra- ,De Zaak Nemesis" (zater- Radio 4 om 23.00 uur), deelt (oorbeeld een flinke knipoog naar Paul Vlaanderen. De ^A-bijdrage benadrukt r het justitiële aspect van isdaad in „Plaisier du Rio" Vaste groep Gebleken is dat er voor het hoorspel een vaste groep luiste raars is. Uit een recent onder zoek kwam naar voren dat het om zo'n 30 tot 40.000 geïnteres seerden gaat. een groep die al een aantal jaren stabiel blijft. Volgens een NOS-woordvoer- der heeft het publiek dat naar radio-drama luistert bestaans recht. „Door de hoorspelweek hopen we het drama uit het hokje 'anoniem kamerspel' te halen. Radio wordt steeds va ker gebruikt om de wereld in een half uur te laten passeren. Ons doel is echter het tegeno vergestelde te bereiken. Wij willen de tijd even stilzetten". Wie naar het aantal hoorspelen kijkt dat jaarlijks op de Neder landse radio wordt uitgezonden, moet constateren dat het om zo'n vijfhonderd drama-pro- dukties gaat. waarvoor de waardering vaak zeer hoog is. Vooral menige slechtziende en zieke ligt het hoorspel na aan het hart, al er is ook een grote groep kerngezonde luisteraars, die niet zonder kan. Het groot ste bezwaar dat de hoorspel- luisteraar aantekent, is dat de produkties 's avonds vaak te iaat worden uitgezonden. Als grootste voordeel boven televi sie merkt de groep op dat bij het hoorspel een zekere mate van 'geestelijke zelfwerkzaam heid' nodig is: je moet je eigen fantasie inschakelen en dat wordt als heel leuk ervaren. Wat dat betreft is televisie veel passiever. Acteren in een hoorspel is een vak apart. Omroepen die wel Teuntje de Klerk, Wim Kouwenhoven, Josephine van Gasteren en Jules Hamel (v.l.n.r.) lenen regel matig hun stem aan een hoorspel. FOTO: avro eens grote namen uit het thea ter aantrokken voor een hoor spel-hoofdrol, kwamen bedro gen uit. Een grote theater-ac teur hoeft namelijk nog geen goede radio-acteur te zijn. Bo vendien kun je voor de radio geen hulpmiddelen als een de cor, een kostuum of schmink gebruiken. Behalve de achter grondgeluiden wordt het ver haal gedragen door de stem men. De regisseur die verant woordelijk is voor het hoorspel kiest die stemmen op eenzelfde manier als de regisseur die bij de film verantwooredelijk is voor het casten. Zij worden daarbij ter zijde gestaan door het NOS-hoorspel-bureau. Dat casten van een stem is heel moeilijk. De regisseur moet niet alleen letten op de individuele stem. maar ook of deze in com binatie met anderen het gewen ste resultaat oplevert. Boven dien kan hij niet afgaan op het uiterlijk. Volgens een NOS- woordvoerder worden er voor hoorspelen nauwelijks audities gedaan. Daar is, zoals bijvoor beeld bij televisie, geen geld voor. De regisseur kiest zijn stemmen meestal naar aanlei ding van een telefoongesprek, maar in de praktijk blijkt dat hij veelal terugvalt op een vaste ploeg mensen, die hij door de jaren heen heeft leren kennen. Van de radio-acteur en -actrice wordt eigenlijk alleen verwacht dat hij microfoon-geniek is. Toch heeft de praktijk uitgewe zen dat er mensen zijn, die nooit geschikt zullen zijn voor het radio-drama. Het voordeel van de radio-acteur boven die van een theater-, film- of tele visie-persoonlijkheid is boven dien, dat een stem veelal niet leeftijdgebonden is. Het is dus heel goed mogelijk dat een wat oudere dame een jong meisje kan spelen en andersom. Waar elke hoorspel-regisseur voor huivert is om een toneel- loon voor de microfoon te bren gen. „Dat is heel slecht, want dan denkt de luisteraar, oh, dat is een toneelstuk vertaald naar radio, en dat moeten we voor komen", aldus een VARA- woordvoerder. Om een stop in aanbod tegen te gaan en de stroom nieuwe ra dio-acteurs op peil te houden, kan op de toneelschool in Maas tricht* bijvoorbeeld een speciale opleiding worden gevolgd. Bang dat deze mensen zonder werk komen te zitten, hoeft niemand te zijn, want volgens Hilversum is er genoeg werk voor jonge acteurs. Beste tijd Dat het hoorspel zijn beste tijd heeft gehad, wordt ontkend. Het zijn sombere tijden voor het hoorpel, dat wel. maar dat komt ook omdat omroepen het be schikbare geld liever in andere programma's stoppen. Boven dien is het opzetten en onder houden van een hoorspel-studio peperduur. Toch zijn de men sen. verantwoordelijk voor het hoorspel van hun omroep het er over eens, dat het behouden moet blijven. Mede door de sa tellieten dringen de Engelstali ge en Duitstalige landen steeds verder ons taalgebied binnen. Het behoud van het hoorspel betekent dus ook een beetje het behoud van de Nederlandse taal. Uit onderzoeken is trou wens gebleken dat het hoorspel het in andere landen heel erg goed doet. Met de hoorspelweek hopen de omroepen een verde re verschraling van het aanbod tegen te gaan en een hernieuw de interesse voor deze vorm van drama te wekken. Onder tussen worden ook plannen ontwikkeld om het hoorspel in andere vormen aan de man te brengen. Een van de gedachten is het hoorspel voor de luiste raar leverbaar te maken op cas sette, zodat hij zelf kan kiezen wanneer hij er naar wil luiste ren. HANS PIËT VOO 15.30 Sea bert, tekenfilmserie. Aft.: De verschrikkelijke eerbiedwaardige sneeuw man 15.45 Oe Grote Meneer Kaktue Show, kinderprogramma met Peter Jan Rens 16.15 33 Crossbow, jeugdserie. Afl.: De bergpas. Teil en Stefan worden nog steeds achterna gezeten door Ge ssier en zijn mannen en ra ken hierdoor Eleanor in de bergen kwijt 16.37 Dynasty, Amerikaanse tv- serie met o.a. John Forsy- the, Joan Collins en Linda Evans. Afl.: Angst. Alexis stemt er in toe een docu ment te tekenen waardoor Blake weer de totale con trole over het Denver-Car- ringtonbezit terugkrijgt NOS 17.30 vt6-Jo'urnaaf VOO 17.46 Indoor soccer toernooi, impressie van dit zaalvoet bal-toernooi volgens Ame rikaanse spelregels. Deel nemende ploegen zijn FC Antwerp, FC Utrecht, Feij- enoord, PSV, Club Brugge en Aegon All Stars 17.50 De heilige Koe, automa gazine 17.55 Indoor soccer toernooi, vervolg 18.02 Club Veronica, jongeren magazine, ditmaal geheel gewijd aan skiën 18.24 Indoor soccer toernooi, vervolg TELEAC 18.30 Klussen in huis (12) VOO 19.00 Pompy de Robodoll, ani matiefilm. Afl.: Pompy's grote verdriet 19.05 Ls) Countdown, poppro gramma gepresenteerd door Simone Walraven 19.40 Indoor soccer toernooi, vervolg NOS 20.00 mJournaal SOCUTERA 20.28 Filmpje van de S.N.V. VOO 20.33 Indoor soccer toernooi, vervolg 20.40 Moonlighting, Amerikaan se misdaadserie. Afl.: Broer, kun je een blondje missen? Tot zijn grote ver bijstering ziet David zijn broer Richard na jaren weer terug. Richard blijkt een zeer vermogend man te zijn geworden. David vraagt zich af hoe hij dit kapitaal bij elkaar gekre gen heeft 21.33 Indoor soccer toernooi, vervolg 21.40 Nieuwslijn, actualiteiten rubriek waarin aandacht voor geweld in het leger. Een ex-dienstplichtige ge tuigt van zijn verkrachting. Tevens een reportage over de wintersport waar veel 22.15 22.20 Nederlanders hun heil op het gras in plaats van in de sneeuw moeten zoeken. Ook een item over goud delvers in Brazilië. Ze ko men in opstand tegen hun erbarmelijke levensom standigheden. Presenta tie: Jaap van Meekren en Ruud Hendriks Indoor soccer toernooi, vervolg ^Parallax, geramatiseer- de serie over paranormale zaken. Afl.: uithuilen en op nieuw beginnen Indoor soccer toernooi, vervolg Veronica Sport Indoor soccer toernooi, vervolg The Hitchhiker, Ameri kaanse 'suspense'-serie. Afl.: Nachtploeg. Een ver pleegster in een bejaar dentehuis steelt en ver koopt de juwelen van haar patiënten om op deze ma nier de muzikale carrière van haar vriend te finan cieren NOS Journaal Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 FEDUCO 17.40 Dag dokter (3) NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 mJeugdjournaal 19.00 Journaal PP 19.12 Uitzending van de PSP NOS 19.22 Van gewest tot gewest, regionaal magazine. On derwerpen: 1. Schippers vrouw op de barricade. 2. Big Mecc in Maastricht. 3. Echoput 20.00 Wie, wat. waar en hoe laat, informatief program ma 20.20 Avondvoorstelling: Geen gevoel meer over (Death of the heart), dramatise ring van de gelijknamige roman van Elisabeth Bo- wen. Met o.a. Jojo Cole, Patricia Hodge en Robert Hardy. Het jonge meisje Portia komt in een haar vreemde omgeving te recht, waarin ze haar ge voelens niet kwijt kan. Haar dagboek, dat door de verkeerde wordt gelezen, veroorzaakt een crisissitu atie tussen haar en haar omgeving 22.05 Studio Sport 22.30 Journaal 22.45 Paul Bowles Tanger Marokko, Duits/Neder landse documentaire over deze in Marokko wonende en werkende Amerikaanse schrijver en componist 23.40 Nieuws voor doven en slechthorenden ine uit de Hitchcockfilm 'Strangers on a train', met Patricia thcock als Miriam en Farley Granger als haar echtgenoot Guy nes. BRT 2 om 20.15 uur. 15-16.35 Verhalen en legenden (Tall tales and legends), negen- delige Amerikaanse serie naar een idee van Shelley Duvall. Afl. 7: Ponches de Leon - the search for the fountain of Nieuwe in teletekst 0 Tik Tak, kinderserie (herh.) 5 Mareka en haar yaya (Five ti mes dizzy, slot), twaalfdelige Australische jeugdserie van J. Eastway. Met Rebekah Eimalo- glou en Helen Kambas. De va der van Mareka weigert de boeven geld te geven om zich te laten beschermen. Uit wraak gooien ze een brandbom in de winkel. De hele straat vindt dat de boeven nu te ver zijn ge- 5 Kilimanjaro, nieuwspro gramma voor tieners met re portages, portretten en gasten in de studio. Presentastie: Ma- riet Vandebos 0 Uitzending door derden, pro gramma van de katholieke Te levisie- en Radio-Omroep 0 Mededelingen en program ma-overzicht 5 Nieuwe 0 Kurtoisie, Hilaire Sfeermaec- kers. kaarsenfabrikant, geeft lessen in hoffelijkheid Fleirck, muzikaal programma rond de Nederlandse groep Flairck Krokant, culinaire serie waarin telkens een thema volledig uit gediept wordt, met warenken nis. materialen, recepten, wijn en dranktlps. Thema: Brood. Presentatie: Nest Menens 5 Verwant, kunstmagazine met o.a Verwant: Jan de Corte en Jurgen Gosch (Duits theaterre gisseur), Harold Szeeman over 'Monte Verita', Dichtung und Wahrheit: Pierre Menens, Me- diciprijs 1987, met Les èblouis- sements en brief van Dirk Lau- waen over Goya 5-23 20 Nieuwe en Coda. Bij Schrafft. van W.H. Auden. in een vertaling van Peter Ver- steegen ST 2 IO Zonen en dochters (Sons and Daughters). Australische tv-se- rie met Peter Phelps. Pat Mc- FOTO: VPRO Donald. Tom Richards e.a. Terry bevestigt de verklaring van Jill voor de rechtbank. Zijn kansen op vrijspraak worden daardoor vrijwel nihil 19.23 Intermezzo, prelude uit Pour Ie piano, Debussy, uitgevoerd door M. Mathys, piano. Herh 19.25 Oshin, Japanse tv-serie met Ayako Kobayashi en Shiro Ito 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 Nieuwe 20.10 Kwidam, videospelletje met Marleen Gordts 20.15-21.55 IlOe onbekende van de Noord-Express (Strangers on a- train). Amerikaanse speelfilm uit 1951 van Alfred Hitchcock. Met o.a. Farley Granger. Ro bert Walker, Patricia Hitchcock en Ruth Roman. In de trein van Washington naar New York ontmoet tenniskampioen Guy Haines een zonderlinge, op dringerige man, die zich voor stelt als Bruno Anthony. De man weet alle details over Guy's privèleven en dus ook dat hij graag zou scheiden van zijn vrouw Miriam om de doch ter van senator Morton te hu wen. Zonder veel omwegen stelt Bruno voor Miriam te ver moorden. Als tegenprestatie moet Guy Bruno's vader do- RTBF 1 17.15 Nouba nouba, kinderprogram ma met teken'ilms en de ver borgen camera, boekenru briek. Noubactif en Noubana- News Presentastie: Jean Mar tin 18.30 Carrafoura, gevarieeerd pro gramma 19.00 Journaal 19.03 Ca aoir, regionaal magazine 19 26 Quick et Flupka, tekenfilm 19.30 Journaal 20.00 C'aat a voir, magazine met nieuwsreportages 21.00 Bonjour mattra (12). tv-serie van Denys de la Patelliére. Met Danièla Darneux, Georges Wil son. Gèrard Klein, e.a 21.50 Coup da film. filmrubriek. Pre sentatie: Terry Focant 22.05 Cargo da nuit, cultureel maga zine. Presentatie: Jean-Louis Sbille 22.45 Nationale Loterij 22.50 Laatste journaal 23.20-23.30 La coeur et l'asprit, ka tholiek magazine DUITSLAND 1 15.45 Tauchotka, im femen Os ten, reportage over het meest oos telijke dorp in de Sovjet Unie 16.15 Moskito - nichts sticht bas eer, magazine voor scholieren 17.00 Der Pickwick-club, kinderpro gramma 17.15 Tagesschau 17.25 Abenteuer in Vancouver, tv- serie. Afl.: Die Holzfaller 18.00 Hallo Jerry Lewis, tv-serie. Afl.: Glanznummern 18.26 Tagesschau 18.30 Hier und Haute, regionaal ma gazine 18.52 Praxis Biilowbogen, tv-serie. Afl.: Trümmer der Vergangen- heit 20.00 ir: Tagesschau 20.15 Die Göttliche (Garbo talks), Amerikaanse speelfilm uit 1984 van Sidney Lumet. Met Anne Bancroft. Ron Silver, Carrie Fisher e.a. 21.55 Brennpunkt, actualiteiten 22.30 Tagesthemen 23.00 Jiirgen von Manger Also éiahrlich..., cabaretprogram ma van Jürgen von Manger 23.50 Nachtgedanken DUITSLAND 2 Terra-X, documentaireserie. Afl.: Die gefiederte Schlange Haute isl Tele-lllustrierte Zu Besuch, aber nicht als Fremder. Rainer Barzel be zoekt Ermland en Masuren Die Wicherts von nebenar\ tv- serie. Afl.: Schicksalsschlage Lottotrekking Haute Lautloses Lied, meditatie met teksten van Jospeh von Eichendorff t.g.v. Driekoningen Isl Doppelpunkt-Szene: Made in Britain. Thema: Londen - Li verpool. eikaars tegenpolen ZDF Magazin, actualiteiten Der Oenver-Clan (Dynasty). Amerikaanse tv-serie. Afl.: Die Niederlage Heute-Journal, actualiteiten Kontext: Ikonen, Popen und Glasnost, de Russisch-ortho- doxe kerk viert haar 100-jarig bestaan Vincent, Frangois, Pual und die anderen (Vincent. Fran cois. Paul et les autres), Fran s/Italiaanse speelfilm uit 1974 van Claude Sautet. Met Yves Montand, Michel Piccoli. Serge Reggiani e.a. Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met sport en nieuws 19.45 Raamprogramma van de re gionale studio'e 20.00 In Sachen Natur, milieumaga- 21.30 Weet 3 aktuell 21.45 Hobbythek: Ein Maskenball. hobbymagazine met ditmaal aandacht voor het maken van maskers 22.30 Das Erbe der Frauen, reporta ge vanuit Kameroen over de vrouwelijke heersers in dat land 23 46 Laatste nieuws BBC 1 16.20 Tekenfilm 16.25 Paddles up, impressie van de tweede ronde van een interna tionaal kano-toernooi in Wales 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Sebastian'. 'Animal fair', 'Pin ny's House'. 'George's marvel lous medecine'. 'Yogi Bear' en 'Wizbit' 18.00 Newsround, jeugdjournaal 18.10 Sticks and stones 18.35 Neighbours, tv-serie 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Wogan, praatprogramma met Terry Wogan 20.35 The clothes show, modema gazine. Presentatie: Selina Scott en Jeff Banks 21.00 ir Dallas, Amerikaanse tv-serie. Afl.: Tough love 21.50 Points of view, discussiepro gramma 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht 22.30 IT1Q.E.D. Wetenschappelijke serie. Afl.: The magic of me mory, over de werking van het geheugen 23.20 The right stuff (slot), tweedeli ge Amerikaanse speelfilm uit 1984 van Philip Kaufman. Met Sam Shepard. Barbara Hes- hey. Kim Stanley e.a. 01.00 Weerbericht BBC 2 Nieuws en weerbericht The great collectors Nieuws en weerbericht Catchword, quizprogramma met woordspelletjes The Royal Institution Christ mas Lectures, zesdelige we tenschappelijke serie voor jon- Victorian Kitchen Garden Three for all. Engelse speelfilm uit 1975 van Martin Campbell. Met Adrienne Posta, Cheryl Hall. Lesley North e.a. Schubert, serie van zes pro gramma's rond de muziek van de componist Franz Schubert. Afl. 5: Alfred Brandei, piano, speelt Plano sonate no. 21 in B Whistle test. popprogramma Timewatch, serie geschied kundige programma's. Afl.: Evidence of neglect M'A'S'H*, Amerikaanse co medyserie met Alan Alda, Lo- retta Switt e.a. Afl.: Deluge Campaign (1), zesdelige dra maserie van Gerald Macdo- nald. Met o.a. Penny Downie. Gary Waldhorn en Jeremy Cly de. Sarah Copeland ondekt dat haar carrière en huwelijk moeilijk samen gaan Barbara Dickson, serie van vier muzikale programma's rond deze zangeres Newsnight, actualiteiten Wssrbsricht lb Ondertiteling via TeleTekst. isl Tweetalige of stereo-u itzen- I 'Zwart/wit-uitzending. ■E Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. ld Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orginele versie met ondertitels. ■S Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending In orginele versie met ondertitels. SKY CHANNEL 16.00 Isl Pop Formula, popprogram ma met Marlijn Krabbé 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 Batman, jeugdserie. Afl.: Bat man stands pat 18.30 Hogan'a Heroes, comedyserie 18.57 Europees weerbericht 19.00 My Favourite Martian, come- 19.30 Time Tunnel, science-fiction- serie. Afl.: Secret weapon 20.25 A Country Practice, dramase rie 21.27 Europees weerbericht 21.30 Police Story, misdaadserie. Afl.: Hard rock brown 22.30 Shell International Motor Sport* 1987 23.35 Paris to Dakar Rally, reporta ge 23.50 Roving Report 1988, actualitei tenrubriek 00.20 SI Pop Formule 01.22-01.25 Europees weerbericht SUPER CHANNEL 16.00 Nino Firetto Totally Live, pop programma 17.00 Formula One, popprogramma met John Leslie 18.00 Super Sonic, popprogramma met Amanda Redington 19.00 Going for Gold, quizprogram- ma met Henry Kelly 19.25 Europees weerbericht 19.30 Gerald Durrell's World: The Amateur Naturalist, natuur filmserie. Afl.: The cost of living 20.00 Elkie Brooks, muziekspecial 21.00 Cassie A Co, misdaadserie. Afl.: One thief too many 22.00 Super Channel News 22.25 Europees weerbericht 22.30 Super Sport 23.25 Voetbaluitslagen 23.30 Europees weerbericht 23.35 Tomorrow's World, weten schappelijk magazine 00.00 World of Photography 00.30 Super Sonic 01.30-02.30 Formula One MTV EUROPE 00.00-24.00 is! Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Maiken Wexe. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day. 16.30- 17.00 Club MTV. programma met dansmuziek vanuit het Palladium in New York. Pre sentatie: Julie Brown. 19.00- 19.30 Remote control, spelpro- gramma. 2X00-2345 US Top 20 Video Countdown 00.00- 00.30 Club MTV (herh.) TV 5 16.05 Cass Ouvsrts, programma over racisme 17.50 Manuscrits Insdits 18.00 Recreation 18.40 Des Chiffres et des Lettres 18.55 Nieuwsoverzicht 19.00 Charivari, artiesten in Zwitser land 19.25 Tamps présent spécial 750 20.45 Tell Quel 21.20 Carabine FM, popmuziek van Zwitserse bands 22.0C Journaal 22.3U-00.00 Fans de Sport NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven EO 10.15 Vrouw zijn, vrouwenmagazine 10.55 Televisie fruitmand, muziek programma FEDUCO 11.10-11.30 De Nije skoalle (1) NOS 13.00 Nieuws voor doven EO 16.00 Daktari, Ameri kaanse serie 16.50 Kinderkrant NOS 17.30 Vï6-Journaal EO 17.46 Tijd sein-buitenland DUITSLAND 1 09.45 ZDF-info Arbeit und Beruf 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 rrManner (herh.) 12.00 Um- schau 12.10 ZDF Magazin 12.55 Per soverzicht 13.00-13 15 Tagesschau 15.20 Tagesschau 15.30 Expeditio- nen ins Tierreich 16.15 UThe Mun sters - (k)eine alltagliche Familie, Amerikaanse kinderserie uit 1964- 1966 16.45 Unternehmen Arche Noah, documentaireserie 17.15 Ta gesschau 17.25 Kommissar Zufall DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 13.15-13.30 ZDF-info Arbeit und Beruf 15.50 Programma-overzicht 15.55 Heute 16.00 Muppet-Babies, tekenfilmserie 16.25 Barbapapa, tekenfilmserie 16.30 Die Dreibeinigen Herrscher, science-fictionserie naar de boeken van John Cristopher 16.55 Heute 17.10 si Tele-lllustrierte 17 45 Mat lock, Amerikaanse misdaadserie BBC 1 07.35 Edgar Kennedy 07.55 Weerbe richt 08.00 Breakfast time, ontbljtte- levisie 09.35 Make 'em laugh 10.00 Nieuws 10.05 Open air (1) 10.20 Kil- roy, discussieprogramma 11.00 Nieuws 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Open air (2) 13.05 Daytime live, lunc- hmagazine. Presentatie Pamela Arm strong 14.00 Nieuwa 14.30 Neigh bours, tv-serie 14.50 The Thornbirds (4) 16.20 Tekenfilm 16.25 Paddles up, reportage pver kanovaren 16.50 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 DJ Kat Wake-Up Club 07.35 DJ Kat Show 08.35 isl Sky Trax 12 55 Another World 13.50 Paris to Dakar Rally 14.05 Roving Report 14.35 City Lights 15.05 Transformers 15.30 Bsily's Bird 16.00 isl Smash Great Video Race 17.00 DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Supertime 08.00 Nino Firetto Totally Live 09.00 Sons and Daugh ters 09.25 Play Golf 09.50 Everyday Yoga 10.00 Make it Pay 10.30 The Spice of Life 11.00 Jim'll Fix it 11.30 Some Mothers do'avs'em 12.00 Ri ver Journeys 13.00 Going for Gold 13.30 Sons and Daughters 14.00 Van der Valk 15.00 Supertime 16.00 Nino Firetto 17.00 Formula One RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 EO: Tijdsein 18.45 De vlucht van Hamid, hoorspel. 18.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 19.02 NOS: Hobbyscoop. 19.30 Akkoord. 20.02 Langs de lijn. 22.02 NOS Podium van de Neder landse Lichte Muziek. 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Volgspot. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 04.02 Clair Obscur. 06.02 In 't voorbijgaan. 08.07 Vandaag... donderdag RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 18.03 NCRV: De wereld zingt Gods RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VPRO Frontlijn. 21.02 Backline-Tropical. 22.02 Gonzo Radio 23.02 Heartlands RADIO 4 18.02 AVRO: Je hoort nog 's wat...l 19.00 Het woord aan de mzuiek. 20.00 Nieuws. 20.02 Jonge mensen op het concert podium. 22.00 Voor het stil wordt en wat later RADIO 5 18.10 TROS: TROS Kinderforum. 18.20 PP: Uitzending van de PvdA. 18.30 Tempo Doeloe 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30-21.20 FEDUCO: Medelanders Nederlanders. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag voorat 17.30 Vandaag de dag op woensdag. 19.00- 20.00 Rijnsburg Lokaal. Verder als Radio 1 Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Combo. 18.45 Protestants-godsdienstige uit zending. 19.10 Actueel. 19.33 Accordeon en Vlaamse liedjes. 20.03 In de club 21.03 Filmmuziek. 22.10 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Rljswijckfoon. 19.10 Dansvergunning: discotoppers. 22.05 Jazz Kaffee. 23-30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel 18.30 De rommelpot. 19.00 Symposium. 19.45 Jazz criss cross. 20.30-2345 Musica Antigua. MORGEN CHILDREN'S CH. 06 00 jKk In lh, box 07.30 Rouil*- bout 09.30 Stories without words 10 30 Jack in the box (herh.) 12.00 Jack in the box 14.00-16.00 Rousta bout (herh.) RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 AVRO: Auto In7 AVRO aan! 09.05 Arbeidsvitaminen. 11.50 Uit het plakboek van de re- 12.05 De burgemeester Is jarig. 1X08 AVRO's Radiojournaal 14.05 Koperen Ko en Nikkelen Neiis. 16.05 \RO Echo-Magazine RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 KRO: Het levende woord. 07.10 Vandaag... donderdag. 06.03 Hier en Nu. 08.54 Ontmoeting. 09.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Plein publiek. 113) De familieshow. 12.40 Middagpauzedienst. 1X03 Hier en nu 13.20 De lopende band. 14.03 Mixer. 15.03 NCRV coupe soleil. 17.03 VOO: Hollandse hits RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 TROS: De havermoutshow. 09.03 Tros gouden uren 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 De nationale hitparade top 100 RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 VOO: Ochtendslemming. 09.00 Veronica's meesterwerken. 11.00 Muziek voor miljoenen. 1X02 Nederland Muziekland Klas siek. 14.00 EO: Metromonium in Konsert. 1X30 Zeggen en schrijven. 16.00 VPRO: De beweging RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Straling. 10.00 KRO: Kiekeboe. 10.15 De zonnebloem. 1035 Boekenwijsheid. 11.00 De 50-f seniorenshow. 12.00 Nieuws 12.05 Kruispunt. 1235 Vertel me wat. 12.30 Da Capo. 12.53 In gesprek met de bisschop. 1X00 Nieuws. 1X10 Echo buitenland. 1X30 De Derde Wereld. 14.00 O kwadraat. 1430 Zin in muziek op 5. 14.40 Een droom van een mens. 1X00 Het dossier. 1X00 NOS: Zo kan het ook. REGIONAAL Radio We*t: (via FM-frequentle Radio 1) 07.15-06.00 Ochtendmagazine. 1X00-1X00 Lunchuur. Omroep Rijn land: (Via FM-trequentie 105,7 MHz) 10.30-1X00 Voor senioren. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 07.00 Och tendmagazine 09.00 Hans van Vliet. 1X00 Lunchprogramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 1X00-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.30 Met I wakker. 06,20 Klaar wakker. 09.05 Uit de band 11.30 Het vermoeden. 1X10 Actueel 1X33 Tussendoor. 14.03 Klapstoei 1X03 Zo d'ouden zongen. 1X05 Neem je tijd. 0X30 De eerste ronde. 09.00 Muziekboetiek. 10.03 Park eerschijf. 12.00 Regioprogramma. 1X10 Roddelradio. 14.00 Hitbox. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 06.15 Ochtendvariaties. 09.00 Matinee. 1X00 Tafelmuziek. 13.10 Actueel 1X30 Kamermuziek. 1X05 Symfonische muziek 16.-5 In de Bardische traditie.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 11