lowles, een Amerikaan mis in Marokko gekleurd gezien Ïn\DIO/TELEVISIE £eidoe(3oma/nt DINSDAG 5 JANUARI 1988 PAGINA 15 dejaars- televisie: waarom ret het altijd 'op leuk meest geslaagde grappenDat zijn de leuk- trappen zei Herman Fin kers vorige week ;j Jan Lenferink in een maxi-aflevering RurEn gelijk had hij. Het verdient aan- iing deze wijsheid ook aan collega-grap- ''jnakers door te spelen zoals, ik noem maar ind. Gerard Cox. Deze voormalige cabare- tegenwoordig niet weg te slaan uit de Hil- umse studio's als er ergens, voor welke om- dan ook. een spelletje wordt opgenomen, kte met een zeldzaam melige act het „Pro- lma van het jaar" onveilig Hij toonde mee weer eens aan dat hij alle verhoudin- over wat leuk en niet leuk is totaal uit het heeft verloren. te schrijnender, omdat diezelfde Gerard vroeger een van de leukere Nederlanders Hij was even later in dezelfde oudejaars- if op het andere net te zien in een fragmen- tje uit het theaterprogramma dat hij destijds met Frans Halsema opvoerde: de klassieke scè ne van de twee hopmannen. Dat was meteen het leuks tg dat de Nederlandse televisie rond de jaarwisseling 1987-1988 had te bieden: een fragmentje cabaret, opgenomen in een zaal, er gens in de jaren zeventig. Pijnlijk. Het al genoemde Programma van het jaar" was een van de terugblik-pogingen die in de af gelopen week over de kijker werd uitgestort. Een produktie van Jef Rademakers (vandaar die vreemde overgang naar het Braziliaanse ballet aan het slot: er horen volgens deze nooit volwassen geworden Playboy-columnist nu eenmaal elke Veronica-avond blote borsten over het scherm te rollen - als ik het zo mag noemen; 'wapperen' was deze keer een betere benaming...). Het programma had weer Koos Postema in de hoofdrol, die beter moest weten. In zo'n collage van slecht playbackende Nederlandse en bui tenlandse artiesten (en sportcommentatoren!), badmode en Veronica-jingles misstaat een man als Postema. hoezeer hij ook zijn best doet de veel te schetsmatige gesprekjes waarvoor hij nu en dan een minuutje kreeg nog enige inhoud te geven. Een onwaardige vertoning, ook al omdat Postema krampachtig de schijn probeerde op te houden dat het 'live' was („Nog een kwartier tot twaalf uur...terwijl iedereen met de klom pen kon aanvoelen dat het een opname was (de praatjes met buitenlandse gasten waren immers ondertiteld). Haast even onwaardig was eerder al het gecom bineerde terugblik-programma van de NOS, een co-produktie van het „Journaal" en „Stu dio Sport". Wat was de zin van die oude-heren- act van Frisse Jongens, die steeds tussendoor kwamMoet dan alles per se 'op leuk'? En leuk was het niet eens. En wat was er eigenlijk leuk aan die collage van valpartijen die „Studio Sport" had samen gesteld uit beelden van het wereldkampioen schap turnenIk vond het alleen maar zielig, die vertoning van een serie vreselijke doods makken. gemaakt door prille turnstertjes die ei genlijk gewoon met poppen horen te spelen. Dit was dus de komische noot van het afgelopen jaar. dames en heren. Nee, als je zo terugkijkt op een weekje oude- jaars-televisie, dan zijn er maar weinig 'geslaag de grappen' in de betekenis van 'echt leuk' te registreren. Zelfs de programma 's die als kome die, comedy of lachserie worden geëtaleerd bie den maar weinig vertier. In „Zeg 'ns Aaa" zit al haast geen geslaagde vondst meer. maar héél vreselijk is dat bij „De Familie Oudenrijn": het niveau van dat maak sel (met geld van de overheid nota bene, die vergeefs hoopt ermee de verkeersveiligheid te dienen) beschouw ik als een rechtstreekse bele diging. Wat een ongein, wat een geforceerde lolbroekerij, wat een opgelegde anti-humor. Een beschamende aanblik. RENE DE COCQ VERSUM De Ameri- ;e schrijver/componist Bowles blijft in veel op en een opmerkelijke man. •t dat hij van alle Ame- inse auteurs de beste kor- rhalen schrijft, maar als van een Newyorkse tand- heeft hij zich in dat land thuis gevoeld. Op zijn jende jaar al trok hij naar Via Parijs kwam hij in kko terecht, een land met cultuur, die nog niet van was aangetast, meen- lij zelf. Hij voelde zich daar en vond er zijn halve le- erblijf. Nu nog. •documentarist Hans Hui- werd door deze figuur ikt en liep hem na voor levensverhaal. De man meer te doen dan schrij- en muziek maken. Hij t zich een geboren reizi- niet een toerist, wel een die overal thuis is. Hij ANjt zich geen bewoner van land, maar wereldburger. tv zet hem morgen op .cherm (Ned. II om 22.45 onder de titel: „Paul [les Tanger Marokko". die momenteel wat te- 'etrokken leeft, zocht en |g contact met alle grote lenaars, die een halve lang de Europese cultuur •n bepaald, schilders en ijvers, zoals Gertrude Benjamin Britten,. Jean ;au, André Gide en Chris- ler Isherwood. Hij schreef k voor balletten en zoals „Dreams that mo- tejcan buy". In de oorlogsja- vocf keerde hij terug naar Amerika, waar hij met toneel groten verkeerde, zoals Tenes- see Williams en met schrijvers als Truman Capote. Ook schreef hij daar om in zijn on derhoud te voorzien muziekre censies, alsmede de tekst voor een opera. Autobiografie Voor deze documentaire werd ruim geput uit zijn autobiogra fie „Without stopping", waar uit hij zelf stukken voorleest. Hij brengt ook citaten uit ver halen van zijn hand. Jammer dat niet precies wordt aange geven welke delen uit zijn le vensbeschrijving stammen en welke uit zijn verhalen. Op die momenten wordt het als kijker even moeilijk om werkelijk heid en fictie uit elkaar te houden. Overziet men zijn leven, dan stoort het minder dat er geen verschil wordt gemaakt tussen de werkelijkheid van zijn le ven en de fantasie van zijn ro mans. Op zijn reizen over de wereld beleefde hij de ene bi zarre ervaring na de andere. Dit verschafte hem stof voor zijn boeken, die ontleend aan de werkelijkheid door hun hang naar het surrealisme iets buitenaards krijgen. Over Marokko komt hij niet uitgepraat. Hij raakt ook niet uitgekeken op de riten in dat land, de half-godsdienstige, half wereldse reidansen op doordringende trommelrit men. Daarvan heeft Hans Hul- scher, in overleg met Bowles, ook het nodige opgepikt. -wt_ Zijn geaardheid dreef hem rusteloos weg uit zijn geboorte land. Hier de vrijheid leren kennend, stelde hij vast nooit meer naar Amerika terug te zullen keren, omdat hij het le ven in dat land aanvoelt als een gevangenisleven. Letter lijk zei hij eens: „Elke dag bui ten Amerika is een dag buiten de gevangenis". De eisen, die de Amerikaanse samenleving aan hem stelde, lagen hem niet. Hij kreeg in Europa nauw con tact met de schrijfster Jane Auer. Zij deelden hun liefde voor reizen en trekken en voor de literatuur. Zij trouw den en beleefden hun voor keuren samen en innig. Ook zij was Newyorkse, geboren in de artiestenwijk Greenwich Village. Ook zij voelde Ameri ka niet aan als een thuis. Zij begon te zwerven en ontmoet te Bowles. Tijdens haar ziekte, waaraan zij later overleed, toonde hij zich emotioneel zeer onthand. Binding In Parijs vertaalde hij Sartres „Huis clos" in het Engels. Aan diverse kunstprodukties ver leende hij zijn medewerking. Intussen kwam ook het boek gereed, dat uiteindelijk zijn li teraire reputatie bepaalde, ge titeld „The sheltering sky". Dit boek kon alleen in Tanger ontstaan, de open stad, waar geheime diplomatie en dubbel- spionage op elkaar stuitten, een stad vol uitzonderlijke personages, uit de halve we reld vandaan, die grootmach- Paul Bowles, in Amerika de beste schrijver van korte verhalen. FOTO. NOS ten vertegenwoordigden. Maar die nochtans hun „geheime plekjes" strikt voor zichzelf houden buiten de wegen van het publieke verkeer om. Zijn reizen vormden voor hem een onuitputtelijke bron tot schrijven. Zijn vermogen het uiterlijk van een land in ver^ band te brengen met de geaardheid van zijn bewoners tekenden hem tot een schrij ver met wereldnaam. Hans Hulscher heeft enige overredingskracht aan de dag moeten leggen om Bowles voor het voetlicht te krijgen. Daarna moest hij er nog geld voor zien te werven, hetgeen lukte door ook de Duitse tele visie er voor te interesseren. Hans Hulscher vertelt, dat Bowles op zijn reizen zoveel meemaakt, dat bij het naver tellen ervan op de televisie geen duidelijk portret van de man naar voren zou kunnen komen als het steeds over an dere zaken zou gaan. Dat hij dat heeft willen vermijden. De nadruk ligt dan ook op Bowles als literator. Daarnaast werd met veel moeite begeleidend materiaal boven water ge bracht. Daar dit documentaire portret vooral steunt op citaten, die door Paul Bowles zelf worden gelezen, zal deze documentaire zeker de geïnteresseerden in literatuur aanspreken. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 TROS 15.30 Rosco'6 rad van avontuur, kinderprogramma 15.50 Bassie en Adriaan en de verdwenen kroon, acht- delige kinderserie. Afl. 1: Een toevallige ontmoeting 16.15 All op Melmac(1), dertien delige tekenfilmserie over het leven van Alf, voordat hij op de aarde terecht kwam 16.35 TROS Nieuwsshow, recht streeks familieprogramma gepresenteerd door Astrid Joosten en Wim Bosboom NOS 17.30 'AS-Journaat TROS 17.46 TROS Popformule, mu ziekprogramma vanuit het Escape Theater te Amster dam, met Martijn Krabbé 18.15 TROS wondere wereld, populair-wetenschappelijk magaiine. Presentatie: Chriet Titulaer TELEAC 18.30 Pronto? Cursus Italiaans voor beginners TROS 19.00 CD Familie Oudenrijn, Ne derlandse comedyserie over verkeersveiligheid. Met o.a. Lex de Regt, Tan- neke Hartzuiker, Piet Hen driks en Andrea Domburg. Afl. 4: Dead-Line. Martin Oudenrijn werkt met zijn wekelijkse strip voor Veilig Verkeer Nederland tegen de klok. Door het helse ka baal in de keuken wil het echter maar niet vlotten 19.25 UIMijn Geheim, spelpro- gramma gepresenteerd door Robert Long NOS 20.00 CD Journaal en weerover- zicht TROS 20.28 0 Ron's honeymoon quiz, rechtstreeks spelprogram- ma gepresenteerd door Ron Brandsteder 22.10 De Tros TV Show. Praat- 23.00 TROS Aktua Export: Ita lië, exportmagazine vanuit het World Trade Center in Amsterdam. Presentatie: Tineke Verburg, Jan Ter louw en Marcel Bruins NOS 00.10 Journaal 00.15 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 FEDUCO 17.40 Open Universiteit NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 mJeugdjoumaal 19.00 Journaal IKON 19.12 CD Verdacht (van inbraak) (1), vierdelige tv-serie van Wim Neijman waarin jon geren voor een televisie rechtbank verschijnen. De zeventienjarige Freek staat terecht wegens een serie van 34 inbraken, de meeste gepleegd met een paar vrienden. Op school weten ze van niets IKON/KRO/RKK 19.37 Kenmerk, aktualiteiten NOS 20.00 Nieuwsspita. Actualiteiten voor de jeugd: Jouw draai aan de wereld, gepresen teerd door Frits Spits 20.20 Nieuws uit de ruimte, ruimtevaartmagazine ge presenteerd door Piet Smolders. Ditmaal een En gelse documentaire over de Europese ruimtevaart 21.00 Panoramiek, actualiteiten 21.30 Lang leve de mode, vier delige documentaireserie over mode. Afl. 2: Van din gen die voorbij gaan, illus tratie van hoe toekomstige nieuwe vormen en kleuren aan het verleden zijn ont leend 22.30 Journaal 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden NOS 22.50-23.20 Studio Sport extra. Schaatsen: samenvatting van de Nederlandse Kam pioenschappen te Heeren veen. Commentaar Hein- ze Bakker De nieuwe Nederlandse meidengroep 'De Meisjes' is vanavond te gast bij Ivo Niehe in de TV- Show. Ned. 1 om 22.10 uur. FOTO: ANP vr i Nieuws in teletekst Tik Tak, kinderserie (herh.) erw Sprookjestheater: Van het To- vorfluitje en het Toverhoedje. Met Luk de koninck. Goeie De- rick. Ben van Ostade e.a Mik, Mak en Mon, kinderserie De kruisboog (The crossbow), Amerikaans/Britse jeugdserie Lelej rond de legende van Wilhelm Teil. Afl.: De vier ruiters Zestig-plus, programma voor ouderen. Thema voor van avond: Ouderen en (on)veilig- anti| heid Mededelingen en program ma-overzicht Nieuws Kunst-zaken I.Q., quiz met denk- en weet- vragen gepresenteerd door Herman van Molle Sinja Mosa (16), 85-delige Bra ziliaanse tv-serie van Reynaldo Boury en Jayme Monjardin I jaa Uitzending door derden natil-22.50 Nieuws en Coda oek ese T 2 Zonen en Dochters (Sons and Daughters), Australische tv-se- rie met Peter Phelps, Pat Mc Donald, Tom Richards e.a. Terry's proces is een zware test voor de verschillende rela- Intermezzo Oshin, Japanse tv-serie met Ayako Kobayashi en Shiro Ito Mededelingen en program ma-overzicht Kwidam, videospelletjes met Marleen Gordts Modem: Oo«terschelde. Docu mentaire waarin bijzondere aandacht voor de Belgische bijdrage tot het oosterschelde- project Mike, praatprogramma met Mike Verdrengh •22.40 Concert, uitgevoerd door het Jeugdorkest van de EG o.l.v. Vladimir Ashkenazy. Uitgevoerd wordt het derde concert voor piano van Prokof- jev. Solist: Barry Douglas IF 1 L'écran de Vacances, kinder programma Nouba, nouba, tekenfilms Carrefours, gevarieerd pro gramma Journaal Ce soir, regionaal journaal Lotto- en Jokeruitslagen Quick et Flupke, tekenfilm Journaal Double sept, spelprogramma met Robert Frere en Bernard Perpete Babel, serie over alternatieve geneeswijzen, waarin van avond aandacht voor de ho meopathie Laatste nieuws ■01.10 Cinó-club de minuih La femmo flambeé (Die flambler- te Frau), Duitse speelfilm uit 1983 van Robert van Ackeren. Met Gudrun Landgrebe. Mat- hieu Carriere, Hans Zischler e.a. Een jonge vrouw verlaat haar echtgenoot, ze heeft ge noeg van haar saaie leventje en besluit zelf in haar onder houd te voorzien door de pros titutie in te gaan Sie - er - Es, vrouwenpro gramma. Afl.: Partnerkeuze. Spass am Dienstag, kinderse rie met Tom Jerry, tekenfilm en Flip-Flop, spelletjes-show Tagesschau Rosowski, tv-serie. Afl: Selbst is der Mann Tagesschau Hier und heute, regionaal ma gazine Bradbury Trilogie, tv-serie.' AflDie Marionetten AG Diplomaten küsst man nicht, tv-serie. Afl.: Drei Manner und kein Baby Programma-overzicht CE Tagesschau Alles oder Nichts, spel- en amusementsprogramma met Max Schautzer Report, actualiteitenrubriek Flamingo Road, Amerikaanse misdaadserie met John Beek, Woody Brown, Howard Duff e.a. Afl.: In der Gewalt der Gangster (2). Sheriff Semple bemoeit zich met een drugs zaak in Truro. In zijn geldzucht gaat hij echter te ver. De dea ler zet hierna Nick Walter en Terry aan om Fielding en zijn vrouw die op huwelijksreis zijn te ontvoeren Tagesthemen, actualiteiten Fantastico, cultureel program ma met ditmaal een documen taire over de tv-ontwerper Hans Donner Tagesschau Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- DUITSLAND 2 15.50 Programma-overzicht 15.55 Heute 16.00 Hut abl Peter geht in die luft, documentaire over een jonge tje in Nieuwzeeland, dat het vliegtuig van zijn vader leende 16.50 Barbapapa, tekenfilmserie. Afl: Barbados Töpferei 16.55 Heute 17.10 El Tele-lllustrierte, actualitei ten, sport en amusement 17.45 Alf, Amerikaanse comedyserie met Max Wright, Anne Sche- deen, Benji Gregory e.a. Afl. 1: Hallo, da bin ich 18.20 Eichbergers besondere Falie, tv-serie met Walter Sedlmayr, Billy Zöckler, Bernd Herberger e.a. Afl: Schönes Wochenende 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Die Reportage: Der kampf der De hoofdrol spelers uit de tv-serie 'Matlock'. V.l.n.r. Kene Holliday, Andy Griffith en Linda Purl. Duitsland 2 om 20.15 uur. FOTO: ANP Prostituierten, reportage over zelfhulpgroepen van prostituès 20.15 Matlock - Tagebuch einee perfecten Mordes, misdaad film van Robert Day. Met Andy Griffith. Kene Holiday, Lori Le- thin e.a. Wanneer de tv-repor- ter Steve Emerson zijn ex- vrouw opzoekt vertelt zij hem erachter te zijn gekomem dat de regering samenwerkt met de Mafia. Kort daarop wordt zij vermoord en Steve gearres teerd omdat hij haar het laat ste heeft gezien 21.45 Heute-Journal, actualiteiten 22.10 Aut unseren Ateliers, berich ten over aktuele film- en tv- produkties 22.40 Das Kleine Fernsehspiel: Mo ses Mayer, misdaadfilm van Hans-Peter Böffgen. Een ge schiedenis vol bedrog, valse munterij en. op de koop toe, een olifantenkerkhof in Afrika 23.45 Das verrückte Orchester, co medyserie. Afl.: Der ungebete- ne Gast. Met Julian Joy-Cha grin als dirigent en Sefi Rivlin als zijn dienaar 00.10 Heute DUITSLAND 3 Berufe im Wandel, informatie ve serie. Afl. 1: Kraftfahrzeug - Mechaniker Telokolleg II, cursus wiskunde. Afl: Hauptsatz der Differential und Intergralrechnung Sesamstraat Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Raam programma van de re gionale studio's Weltweit Dortmunder Roulette, zesdeli ge tv-serie van Jost Krüger. Met Hannelore Hoger, Barbara Nüsse, Peter Franke e.a. Afl. 1: Schwarzer Freitag. Ariane heeft In het casino een af spraak met Wilma Rissow. Wil- ma, die van haar man geschei den leeft, wordt door hem ver volgd. Opeens is Wilma ver dwenen. Verder duikt Heldi op in het casino, zeer opvallend gekleed en zet h9t hele casino op zijn kop West 3 aktuell Plus 3, economisch magazine Landesspiegel: Gleichgestellt oder kaltgestellt, reportage over vrouwengelijkheid Vorgestellt Deutschlandbilder lm Ange- sicht des Todes, filmportret van de coureur' Christian Dan- 23.45 Laatste nieuws BBC 1 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane Met o.a. 'Henry's Cat", 'Laurel and Har dy'. "George's marvellous me dicine'. 'Yogi Bear" en 'The re ally wild show" 18.00 Newsround, jeugdjournaal 18.10 ID Grange Hill, jeugdserie over de verwikkelingen op een mid delbare school. Met o.a. Gwy- neth Powell, Michael Sheard en George A. Cooper 18.35 Neighbours 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal maga- 20.00 Holiday '88, nieuwe serie infor matieve programma's over va kantiezaken. Ditmaal o.a. een reportage over Blackpool en aandacht voor een nieuw soort arrangement naar de Griekse eilanden. Presentatie: Frank Bough 20.30 (SEastEnders, familiefeuilleton met Bill Treacher, Wendy Ri chard, Susan Tully e.a. 21.00 A question of sport, sportquiz 21.30 Divided we stand (slot), come dyserie 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 An affair in mind, tv-film van Colin Luke, naar de thriller 'The face of trespass' van Ruth Rendell. Met o.a. Amanda Do- nohoe, Matthew Marsh en Stephen Dillon 00.00 Magic rectangle, documentai- 00.50 Weerbericht BBC 2 16.00 Nieuws en weerbericht 16.02 The great collectors 16.50 Nieuws en weerbericht 17.00 Catchword, quizprogramma met woordspelletjes, gepre senteerd door Paul Coia 17.30 The Royal Institution Christ mas Lectures, zesdelige we tenschappelijke serie voor jon geren. Afl. 2: Crystals and la- 18.30 Rally in the sky 19.00 Gullivers Travels, Engelse speelfilm uit 1977 van Peter Hunt. Met Richard Harris, Ca therine Schelle, Norman Shel- 20.25 Schubert, zesdelige serie ge wijd aan deze componist. Afl. 4: Academy of St. Martin-in- the-Fields o.l.v. Sir Neville Marriner: Symfonie nr. 10 in D 21.00 City Lights 21.30 Food and Drink, informatief programma over eten en drin- 22.00 Kramer versus Kramer, Ame rikaanse speelfilm uit 1979 van Robert Benton, naar de gelijk namige roman van Avery Cor- man. Met Meryl Streep en Dustin Hoffman in de hoofdrol- ITI Ondertiteling vla TeleTekst. Bi Tweetalige of stereo-uitzen ding. |IZwart/wit-uitzendlng. ■JZwart/wit-uitzending met on- dertiteling via TeleTekst. lol Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. H3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. SKY CHANNEL 16.00 El Canada Calling, poppro gramma 16.30 El UK Despatch, popprogram ma met Carolyn Marshall 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 Batman, jeugdserie. Afl.: The thirteenth hat 18.30 Hogan's Heroes, comedyserie 18.57 Europees weerbericht 19.00 My Favourite Martian, come dyserie 19.30 The Invisible Man, avonturen- serie met o.a. David McCallum en Melinda Fee 20.25 A Country Practice, dramase- 21.27 Europees weerbericht 21.30 Tom Jones, muzikaal pro- gramma met als speciale gast Audrey Landers 22.00 Rugby Union: Australia - Ar gentina 23.00 US College Football 1987/88 00.00 El Monsters of rock, hardrock- programma 01.02-01.05 Europees weerbericht SUPER CHANNEL 16.00 Nino Firetto totally live, pop- programma 17.00 Formula One, popprogramma met John Leslie 18.00 Super Sonic, popprogramma met Amanda Redington 19.00 Going for Gold, qulzprogram- ma met Henry Kelly 19.25 Europees weerbericht 19.30 Kingdom of the ice bear, na- tuurdocumentaire 20.30 The Kenny Everett show, co- medyshow 21.00 The Professionals, misdaad serie. Afl.: A starring of dust 22.00 Super Channel News 22.25 Europees weerbèricht 22.30 Voetbaluitslagen 22.35 Australian touring car cham pionship, reportage 23.35 Europees weerbericht 23.40 Super sonic 00.40-01.40 Formula One MTV EUROPE 00.00-24.00 S Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Maiken Wexo. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day 16.00 YOI (herh.) 16.30-17.00 Club MTV, programma met dans muziek vanuit het Palladium in New York 19.00-19.30 Remote Control, quiz. 22.00 The Show, programma met een gastpresentator 23.00-23.30 Reverb (herh.) 00.00-00.30 Club MTV (herh.) TV 5 16.05 L'Affaire Marie Besnard (slot), tweedelige tv-fllm (herh.) 17.35 La Maison de TF1 18.00 Rècréation 18.40 Des Chiffres et des Lettres 18.55 Nieuwsoverzicht 19.00 Fela en concert 20.00 Crimes Passionnels 21.00 TV 5 Sports 22.00 Journal 22.30-00.00 La fiancee qui venait du froid, Franse speelfilm uit 1983 van Charles Nemès NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven RVU 15 00 BBHH (4) VOO 15.30 Seabert 15.45 De Grote Meneer Kaktus Show 16.15 Crossbow, jeugdserie 16.40 Dynasty NOS 17.30 Vrê-Journaal VOO 17.46 De heilige Koe, automagazine BRT 1 15.00 Nils Holgersson, tekenfilmserie 15.25 De avondturen van Teddy Ruxpin 15.45-16.35 Verhalen en le genden, Amerikaanse serie DUITSLAND 1 09 45 ARD-Ratgeber 10.00 Tages schau und Tagesthemen 10.23 IlDie Mitlaufer (herh.) 12.00 Report 12.55 ARD-Sport extra. Internationale Vier- schanzentournee 15.35 Tagesschau 15.45 Tsuchotka, im fernen Osten 16.15 Moskito - nichts sticht besser, magazine voor scholieren 17.00 Der Pickwick-club 17.15 Tagesschau 17.25 Abenteuer in Vancouver DUITSLAND 2 09.45-12.00 Als Duitsland 1 12.25 Theatertreff im ZDF: Torquato Tas- bo, toneelstuk van Goethe 15.15 Heu te 15.20 Heidi, tekenfilmserie 15.45 Terra-X, documentaireserie 16.30 Heute 16.45 BI Tele-lllustrierte 17.15 Zu Besuch, aber nicht als Fremder BBC 1 07.35 Edgar Kennedy 08.00 Break fast time 09.35 Make 'em laugh 10.00 Nieuws 10.05 Open air (1) 10.20 Kilroy 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Open air (2) 14.00 Nieuws 14.30 Neighbours, tv-serie 14.50 The Thornbirds (3) 16.20 Tekenfilm 16.25 Peddles up 16.50 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 DJ Kat Wake-Up Club 07.35 DJ Kat Show 08.35 isl Sky Trax 13.05 Another world 14.00 Ask Dr Ruth 14.30 Movie Time 15.00 Transfor mers 15.30 Bailey's Bird 16.00 El Pop Formule 17.00 DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Supertime 08.00 Nino Firetto Totally Live 09.00 Sons and Daugh ters 09.25 Vegetarian Kitchen 09.55 Wild Flower 10.10 Swim 10.35 Trai ning Dogs the Woodhouse Way 11.00 Beats of the heart 12.00 Em- merdale Farm 12.30 Eastward with Sons and Daughters 14.00 IS Say Ah (Zeg'ns AAA) 14.30 Bob Hope 14.55 Europees weerbericht 15.00 Super- time 16.00 Nino Firetto Totally Live 17.00 Formula One RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio 19.02 VPRO: De plantage. 20.02 Borèt. 21.02 EO: Zingen met Arie Pronk. 21.35 Metterdaad. 21.39 Hemelsbreed. 22.02 Begrijpt u wat u leest? 22.20 België totaal. 22.30 Als mensen veranderen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's Ochtendhumeur RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.05 VPRO: Boeken. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwarlier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Kamermuziek uit de Barok. 20.00 Nieuws. 20.02 Concert. 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Kamermuziek RADIO 5 18.10 NCRV: Vers of vijf. 18.20 PP: Uitzending van de VVD. 18.30 NOS: Taal en teken. 19.00 Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Gute Reise. 21.00 Pronto. 21.30 Structuur in Basic. 22.00 Geschiedenis en instellingen van de Verenigde Staten. 22.30 Slapen kun je leren REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op dinsdag 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00-23.00 Pop wetenswaardigheden/Open Podium. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Band. 18.45 Gastprogramma. 19.10 Actueel. 19.33 Wijswijzer. 20.03 Voel je thuis. 21.03 Imago. Jongerenmagazine. 23.30-02.00 Twee tot twee BRT 2 17.10 Het algemeen belang. 16.00 Orgeltje van yesterday. 19.10 Rockgolf. 22.05 Praat voor de vaak. 23.30-02.00 Twee tot twee' BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Folk. 19.00 Galerie. 19.45 Uit een verborgen kamer. 20.30 Concert. 22.30 Hoorspel. 23.30 Serenade CHILDREN'S CH. MORGEN 06.00 Jack In the box 07 30 Rousta bout 09.30 Stories without words 10.30 Jack in the box (herh.) 12.00 Jack in the box 14.00-16.00 Rousta bout (herh.) RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Radio l woensdageditie. 13.08 TROS: TROS Aktua. 13.20 Het Journalistenforum. 14.05 Binnenlandse Zaken. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Hier en nu RAOIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Music-time. 09.03 Muziek motief. 10.03 Expres so. 11.03 Country trail. 12.03 Praise. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld 17.03 Ronflonflon RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 NCRV: Preludium. 08.00 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 08.10 Platennieuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Orkestpalet. 11.30 Klassieke pianomuziek. 12.00 750 Jaar muziekleven in Berlijn. 12.35 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunchconcert. 14.00 Songs of praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. 17.00 Jacco's keus RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Water. 10.00 TROS: TROS Postbus 270 - Mleke Telkamp. 11.00 De duvel Is oud. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Wereldwijzer. 14.00 FEDUCO: Wijzer op 5. 15.00 NOS Meer over minder 16.00 TROS: TROS Schlagerfestival. REGIONAAL Radio Wast: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchprogramma. Radio Rijnmond: 07.00 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchpro gramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00-17.00 RI|nmond getapt BRT 1 05.31 Met I wakker. 08.20 Klaar wakker 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor 14.03 Van kattekwaad tot erger. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goedemorgen, morgen. 07.12 Ook goeiemorgen. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Het eerste bedrijf. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Made in Germany. 14.00 Dilemma, spelprogramma. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goedemorgen. 08.15 Ochtendvariaties. 10.00 Schoolradio. 11.00 Matinee met Casella. 12.03 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.30 Werken van Bizet. 14.00 La jolie tille de Perth, opera van Bizet. 16.30 Symfonisch.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 15