Beslissende klokslag 12 blijft zeer tijdgebonden RADIO/TELEVISIE CeidaeGou/io/nt WOENSDAG 30 DECEMBER 1987 PAG[ Zenders geven testbeeld van Nederland 3 DEN HAAG - De televisiezenders voor Nederland 3 die al gereed zijn, zenden vanaf komende maandag een testbeeld uit. De proefuitzendingen zijn bedoeld om handelaren en in stallateurs in de gelegenheid te stellen ontvangers en anten ne-installaties af te stemmen en aan te passen voor de ont vangst van de programma's van het derde televisienet. De uitzendingen vinden plaats op werkdagen van 08.45 tot 17.00 uur, zo heeft de PTT bekendgemaakt. Het testbeeld is her kenbaar aan de tekst „PTT NED 3". Het wordt afgewisseld door technische informatie over zenders en ontvangstmoge lijkheden. Via de geluidskanalen wordt standaard het pro gramma van Radio 5 meegezonden. De zenders die vanaf maandag het testbeeld gaan uitzenden zijn Smilde (kanaal 44), Roermond (kanaal 34), Lopik (kanaal 30), Markelo (ka naal 51), Wieringermeer (kanaal 42) en de hulpzenders Sle- naken (kanaal 32) en Wijk aan Zee (kanaal 21). De zenders Goes en Arnhem zijn nog in aanbouw. Nederland 3 gaat in april volgend jaar van start. Jongerenproject op de KRO-radio HILVERSUM In samenwerking met de Federatie van de Katholieke Centra voor Levensvorming in Utrecht brengt de KRO-radio vanaf januari een twee maanden durend multi mediaal jongerenproject. De uitzendingen (twee maal acht afleveringen) worden onder de noemer „Overal Vandaan" (vanaf 19 januari; Radio 5 om 18.30 uur) en „Jonge Gasten" (vanaf 7 januari; Radio 5 om 14.40 uur) op de radio gebracht. „Overal Vandaan" is een project rond jongerenliturgie. Het richt zich op de jeugd zelf. Er wordt informatie gegeven over de achtergronden en basis-elementen van de liturgische vie ring. Daarbij wordt ingegaan op vragen van jongeren en worden aanzetten gegeven tot nieuwe ideeën voor de opzet van een viering. Een aantal componisten en tekstschrijvers heeft voor „Overal Vandaan" nieuwe teksten en muziek ge schreven. „Jonge Gasten" is een katechetisch project. Dit richt zich met name op de ouders en vrijwilligers in de parochie. Het pro beert handvatten aan te reiken om met jongeren tot geloofs- communicatie te komen. Veronica best beluisterd HILVERSUM Veronica was in de laatste maanden van dit jaar de best beluisterde omroep. Dit blijkt uit de cijfers van het Periodiek Luister Onderzoek, dat in opdracht van de NOS en de STER werd uitgevoerd door Intomart. Over de vijf radio-zenders ge meten kwam de VOO met 6.6 procent als eerste uit de bus, ge volgd door de TROS (5.1) en AVRO (4.3). De luisterdichtheid van Veronica nam in vergelij king met vorig iaar een half procent toe. Het best beluister de programma was VOO's „Mu ziek terwijl U werkt" (19.3 pro cent), gevolgd door „Goud van oud" (19.1) en AVRO's „Ar beidsvitaminen" (7.7). WIM KAN EN FONS JANSSEN OP OUDJAAR HILVERSUM De VARA, van mening dat op oudejaarsavond Wim Kan niet in de ether mag ontbreken, geeft op radio 1 en 2 tussen 20.00 en 22.00 uur frag menten uit vroegere program ma's weer, zoals „Twaalf mil joen oliebollen op aardgas", „Wie moet ik groeten" en „Wankelend over de drempel". Dit gebeurt in het programma „Voor wie niet kijken wil". Hierin zal ook Fons Janssen te horen zijn in een herhaling van de toespraak die hij hield, toen hij eerder dit jaar aan minister Brinkman een museumjaar kaart aanbood. Wanneer morgenavond de beslissende klokslag de overstap van oud naar nieuw markeert, moeten ze er in New York nog zes uur op wachten en zitten de Polen al een uur in het nieuwe jaar, staat de fles leeg op tafel. Dat heeft allemaal te ma ken met de zon, en met de astronomische ver schijnselen, de samen hang van het firmament. Het juiste tijdstip wordt aan de hand daarvan door menselijke bereke ningen bepaald. De be slissende klokslag blijft zeer tijd- en plaatsgebon den. Wim Beiderveld van het Haagse Omniversum ver telt daarover interessante dingen in het KRO-radio- programma „Dossier", morgenmiddag op radio 3 om 15.00 uur. In dit pro gramma begeeft men zich in bespiegelingen over de jaarwisseling, zowel men selijk als wetenschappe lijk bekeken. Daarom mag Wim Kan niet ontbreken. Met hem begint deze uitzending. Waar gaan we in het nieuwe jaar naar toe? Hij kon zich dat rustig af vragen, want samen met Cor- rie keek hij thuis naar zijn ei gen oudejaarsavondprogram ma. Na zijn overlijden werd het Corrie vaak te machtig. Zij verdroeg het niet die avond alleen in haar eigen huis te blijven. Om bestand te Ru van Ru van Veen weefde kerstmelodietjes in het oudejaarslied van Wim Kan. Sieni Strikwerda bereikte dat Gor- batsjow naar Reagan ging. zijn tegen de weemoed, bracht zij na het overlijden van Wim de laatste avond van het jaar ten huize van vaste pianist Ru van Veen door. De enige man die de voorbije sfeer van Kan met zich meedraagt. Wims zwak Ru van Veen, zoveel jaren de vaste pianist van Kan, vertelt trouwens frappant over Wims zwak voor nostalgie. Oude jaarsavond kon voor hem niet zonder de kerst gedacht worden, zodat hij in overleg met de grote meester van de grap hier én daar wat kerst melodietjes door het oude- jaarsprogramma heen weefde. Daar hoort men „Gloria, in excelsis deo". Sieni Strikwerda van Kruis raketten-Nee ziet met welge vallen op het oude jaar terug. Wie had kunnen denken, dat heer Gorbatsjow met zijn glasnost naar New York zou gaan om het daar eens te worden met zijn grote rivaal Reagan? Zij vindt, dat zij echt iets heeft bereikt in het afgelopen jaar, ontspanning in de wa penwedloop. Al was het dat alleen maar. Stammend uit een gereformeerd gezin met bijgebracht begrip voor de medemens, realiseert zij zich wel weer teveel mensen uit haar directe omgeving tekort te hebben gedaan. Tijdens de feestdagen is dat te verhelpen. Met het sturen van kaartjes wordt het tekort aan aandacht voor anderen goed gemaakt. Of men zoekt het in andere persoonlijke objecten, een ty pisch aandenken om zich dicht bij elkaar te voelen, te weten als het ware. Antropoloog Wouter van Beek, ook in deze uitzending, vertoeft dit jaar niet in de huiselijke kring. Hij verblijft in Kameroen. Hij viert daar het nieuwe jaar niet, omdat ze daar de jaren niet tellen. Afri kanen tellen niet in jaren en niet in leeftijd. Iedereen is even oud. Ook niet in geld. Iedereen is even rijk of arm. Alles te willen tellen en te be meten noemt de Afrikaan een typisch westerse kwaal. Eeuwen Het heeft eeuwen geduurd voor we op onze en mogelijk juiste tijdrekening zaten. Eerst kwam Julius Caesar met zijn Juliaanse kalender, daarna paus Gregorius met de gregoriaamse, die we nu nog gebruiken. Daarop tilde hij de christelijke feestdagen boven het niveau van de heidense zonnewendefeesten. Er be staat een nauwe samenhang tussen de kerstening van Eu ropa en de indeling en be stemming van de tijd. Paus Gregorius maakte zelfs de misrekening van julius Caesar goed door een schrikkeldag in te voeren, vier jaar lang een Jules de Corte filosofeert over tijd. FOTO'S: SP kwart dag tekort, omdat de aarde niet sneller wil. Dat le vert ook in '88 weer een schrikkeljaar op. Jules de Corte en zelfs God fried Bomans mpgen niet in dit programma ontbreken. Ju les de Corte filosofeert over het begrip „tijd", terwijl Bo mans de geneugten van oude jaarsavond in de huiselijke kring aan een nadere be schouwing onderwerpt. Men kijkt elkaar vast in de ogen onder het uitsleken van de kreet: „Mien, daar ga je". En men vat het kelkje bij de voet gevuld met warme bisschops wijn, alsof je met een warme dweil in je gezicht wordt ge wreven. TON OLIEMULLER 15.30 15.45 16.15 17.30 17.46 18.15 19.00 19.05 20.00 20.28 VOO Seabert, tekenfilmserie. Afl.: Een tijding in Tibet De Grote Meneer Kaktus Show met Peter Jan Rens Crossbow, jeugdserie. Afl.: De bedrieger. Tijdens zijn reis met Stefan wordt Tell in een val gelokt. Hij kent echter de leider van de rovers, en wordt vrijge laten Dynasty, Amerikaanse se rie. Afl.: De bal komt aan het rollen. Blake en Ste ven, in het bezit zijn de van de verklaring van Emily, gaan op zoek naar de men sen met valse getuigenis sen. Blake ziet ook kans de oplichterspraktijken van Ben en Alexis aan het licht te brengen NOS V26-Journaal TELEAC Cursus Klussen in huis. Afl.: 11. Verwarming VOO IS Top '87, beste hits van 1987 Pompy de Robodoll, ani matiefilm. Afl.: Beng Beng wordt een held B Vervolg Top'87 NOS EB Journaal SOCUTERA Vijftig jaar met elkaar. Uitzending van de Stich ting Foster Parents Plan VOO Miami Vice, Amerikaanse politieserie. Afl.: Iedereen zit in de showbiz... Croc kett en Tubbs proberen het koffertje te vinden dat gestolen is van Don Galle go, één van de grootste drugsleveranciers. De schuldigen zoeken zij in de thaterwereld. Wanneer Pompy de Robodoll heeft zijn doel nog steeds niet bereikt. Ned. 1 om 19.00 uur. een zeer telentvolk ver en acteur neet ken wordt, staat ti een grotere verras wachten 21.27 Nederland muzi Erik de Zwart pres artiesten uit binn buitenland 22.15 Nieuwslijn, actua rubriek. Presentati van Meekren en Hendriks. 22.50 B Gemene verhal rie boosaardige tes. Vanavond: Stei tennisleraar Peter i van zijn leerlinger ven. Desiree en has dinnen gaan hem lesje leren 23.15 RUR, Jan Lenferin met drie gasten o derwerpen uit de van kunst, sex en schap NOS 00.05 Journaal 00.10 Nieuws voor doi slechthorenden NEDERLAND2 17.00 17.25 18.15 18.20 19.12 19.22 VARA Herdenkingsdiem den Uyl. Rechi vanuit de Nieuwe Amsterdam. NOS Olivia en de g schat, kinderverha; Dieren-dingen, se tuurfilms. Afl.: Bi woon merkwaardig FEDUCO Hollandse nieuwe, (herh.) NOS Nieuws voor dot slechthorenden Straatje om, kers tie-uitje voor kleut op weg zijn naarl straat. Tekenfilmpjf Sesamstraat Journaal P.P. Reformatorische l ke Federatie (RPF) NOS Van gewest tot j regionaal magazine delijk energievraag Het archief gro bloeit. 3. Klooster* m Wie, wat, waar laat? rubriek over menten op het get kunst, cultuur, recr toerisme Oud en Nieuw rugblik op 1987 en blik op 1988, op he van sport, politiek, en algemene onde uit het nieuws. M.i baretgroep Friss gens. Presentatie van Zijl. Interview tje van Oostveen Smeets Journaal Nieuws voor d^ slechthorenden BRT 1 16.15 Tall tales and legends, Ameri kaanse serie. Vandaag. All.: Pecos Bill 17.05 De avonturen van Teddy Rux- pin (The adventures of Teddu Ruxpin), Britse tekenfilmserie. 17.55 Nieuws 18.00 Tik Tak, kinderserie. 18.05 Mareka en haar yaya (Five ti mes dizzy), Australische juegd- serie van J. East way. 18.35 50 Jaar kindervreugd, voor stelling van de Werking van Kindervreugd n.av. zijn 50e ju bileum. 19.00 Programma van de KTRO 19.40 Mededelingen en prögram- ma-overzicht 19.45 Nieuws 20.10 Pak de poen, de show van 1 miljoen. Loterij-show vanuit het Amerikaans Theater. Pre sentatie: Luc Appermont 21.30 Stardrift. Het trio Farfarello, optreden van dit Duitse en semble tijdens het Star Festi val Knokke-Heist 1987 21.50 Charbon velours, filmmagazi ne: Body in ruins 22.40-23.00 Nieuws en Coda BRT 2 19.00 Zonen en dochters (Sons and Daughters). Australische serie Pat McDonald. Tom Richards, e.a. Afl.446. Katie's medeleven met Terry brengt hen dichter bij elkaar 19.23 Intermezzo 19.25 Oshin, Japanse serie. 19.40 Programma-overzicht 19.45 Nieuws 20.10 Kwidam met Marleen Gordts 20.15-22.05 Verhaten uit het Ween- se Woud toneelstuk van O. von Horvath in een bewerking van Pavel Korhout. Opgevoerd door het Raamtheater met o.m. Luc Phillipa, Bert André en Julienne de Bruyn. In We nen in de jaren 30 moet Mari anne, tegen haar wil, zich ver loven met de slager. Ze gaat echter samenwonen met de flierefluiter Alfred en krijgt een kind van hem. Nadat Alfred Marianne in de steek heeft ge laten, wordt het kind door zijn grootmoeder opgevoed. Maar deze verwaarloost het kind en het kind sterft RTBF 1 16.00 17.30 16.00 18.25 18.30 18.45 19.00 19.03 Ecran de vacances Nouba nouba Chacun chez sol, Amerikaan se comedyserie. Carrefours Croisillons Rubrique service Journaal Ce solr, Regionaal journaal Quick et Flupke, tekenfilm Journaal Bonjour maitre, serie van De- nys de la Patellière. Afl. 11. Coup de film, filmrubriek 7ème Festival international du rira de Rochefort Pennies from heaven, Ameri kaanse speelfilm uit 1981 van Herbert Ross. Met: Steve Mar tin, Bernadette Peters, Chris topher Walken e.a 1934. De economische crisis is voorbij maar het huwelijk van het echtpaar Parker blijft wankel. Hij Is een dromer, terwijl zij met beide benen op de grond blijft staan. De ruzies en me ningsverschillen zijn dan ook niet van de lucht Laatste nieuws DUITSLAND 1 Het uit Liverpool afkomstige kwartet Ttie Beatles staat centraal in de documentaire „It was Twenty Years Ago Today". Duitsland 3 om 21.45 uur. FOTO: SP sprek met Yehudl Menuhin. M.m.v. het Hamburgs Filhar monisch Staatsorkest 16.00 Heute 16.04 Heidi, tekenfilmserie naar de roman van Johanna Spyri. Afl.: Der neue Schlitten 16.30 Hals über Kopf, serie. Afl.: Frohe Weihnacht. (herh.) 17.00 Heute en Aus den Lëndern 17.15 ËiTole-lllustrierte, sport, actu aliteiten en amusement 17.50 SI Anna, 1st sie für Beifall noch zu jung? 6-delige kerst serie. Deel 6. (slot) 18.58 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Kaum zu glauben, quiz van Pit Weyrich. 20.15 Kennzeichen D, nieuws uit Oost en West 21.00 Der Denver-Clan, Amerikaan se serie met John Forsythe, Lina Evans, Joan Collins e.a 21.45 Heute-journal, actualiteiten 22.10 Ein verrücktes Huhn (Tendre poulet), Franse speelfilm uit 1977 van Phillipe de Broca. Met: Annie Girardot, Philippe Noiret, Catherine Alric e.a. De vrouwelijke commissaris van politie Lise Tanquerelle heeft in Parijs een druk bestaan. Eerst ontmoet zij na 20 jaar haar oude jeugdliefde Antoine Le- mercier. Ze geloven beiden in een nieuw begin. Dan wordt ze ook nog geconfronteerd met een serie vermoorde volksver tegenwoordigers 23.50 Heute 16.00 Deutsches aus der anderen Republik 16.45 Moskito nichta sticht bas eer, kindermagazine 17.30 Die Trickfilmschau, met Bar ney Bear, tekenfilm 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, actualiteiten 18.19 Abenteuer in Vancouver, se rie. Afl.: Computerchips 18.50 Praxis Bülowbogen, serie. Afl.: Um jeden Preis. 19.57 Programma-overzicht 20.00 mTagesschau 20.15 Das andere Leben, tv-film van Nicolas Gessner. Met: Christia- ne Hörbiger, Dietrich Mat- tausch, Elisabeth Endriss e.a. Agnes wordt door haar man verlaten. Alleen gelaten pro beert de na te gaan wat er fout is gegaan. Ze beseft dat ze een nieuw leven moet opbouwen. En hoe moeilijk het'ook gaat. na verloop van tijd weet ze dat ze het alleen redden kan 21.30 Jahrosthemen 1967. Terugblik op 1987 22.30 Tagasthamen, actualiteiten 23.00 CC James Stewart: Cocktail für eine Leiche (Rope), Ameri kaanse speelfilm uit 1948 van Alfred Hitchcock. Met: James Stewart, John Dall, Farley Granger e.a. Brandon en Phi lip, twee studenten vermoor den hun studiegenoot David, om zichzelf te bewijzen dat een perfekte moord mogelijk is. Daarna geven ze in het appar tement waar het lijk verborgen is een feestje. Niemand ver moedt iets, behalve een leraar die hun met zijn 'supermens-fi losofie' op het idee heeft ge bracht 00.20 Tagesschau 00.25 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 E Ondertiteling vla TeleTekst. Tweetalige of stereo-uitzen ding. OZwart/wit-uitzendlng. KDZwart/wlt-ultzending met on dertiteling vla TeleTekst. SI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. KI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. DUITSLAND 3 Trickfilmschau, tekenfilms Einer Woche violle Samatage, poppenspel Auf den höhen dea Changaj, natuurdocumentaire over de Changai-bergketen in Mongo lië i Segeln ist schoner als Fern- sehen, reportage over de zeil wedstrijd 'Rosenregatta' 87 l Die rota Zora und ihre Bande, serie naar de gelijknamige ro man van Kurt Held. Afl. 10: Un- verhoffter Reichtum i Aktuelle Stunde Raam programma i Tagesschau met weerbericht Kultour, terugblik op de cultu rele gebeurtenissen van 1987 Sgt. Pepper's Es war vor 20 Jahren..., documentaire over het gelijknamige Beatles-al bum i D Dar Mitternachtakrimi: Es-1 ist soweit, serie van Francis Durbridge. Met: Jürgen Goslar, Eva-lngeborg Scholz, Peter Pasettl e.a. Afl. 6 (slot) i Laatste nieuws BBC 1 16.45 Children's BBC 16.50 Space baby, tekenfilm 17.20 Tales ot the mouse hockey league, kinderprogramma 17.45 The film special: A ghost of a chance 18.35 Rolf Harris cartoon time, te kenfilms 19.00 Nieuws en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine. 20.00 Wogan presents, Wogan's Ra dio Fun (deel 2) 20.45 What a carry on 21.10 Dallas, Amerikaanse serie 22.00 Nieuws 22.24 Regionaal nieuws 22.26 Weerbericht 22.30 Great Ormond Street - A figh ting chance 23.45 Films of the year 00.30-02.15 E On the waterfront, Amerikaanse speelfilm uit 1954 van Elia Kazan. Met: Marlon Brando, Eva Maria Saint, Karl Malden e.a. Verslag over New Yorkse havenvakbonden. De film werd bekroond met acht Oscars. BBC 2 16.35 Nieuws en weerbericht 16.38 Regionaal nieuws 16.45 E The gay divorce, Ameri kaanse speelfilm van Mark Sandrich. Met: Fred Astaire, Ginger Rogers, Alice Brady e.a. Deze film is vooral door zijn opmerkelijke danspartijen meer dan de moeite waard. 18.30 Jack High 19.00 Little Lord Fauntleroy, Ameri kaanse speelfilm uit 1936 van John Cromwell. Met: Freddie Bartholomew, Alec Guinness, Mickey Rooney e.a. De achtja rige Ceddie Errol, een arme jongen uit New York woont sa men met zijn weduwe-moeder. Op een dag wordt hij door zijn grootvader, de Earl of Dorin- court, naar Engeland geroe pen. Zonder dat hij het beseft. 21.10 L'enfant at les sortilèges van Ravel 22.00 The killing fields, Engelse speelfilm uit 1984 van Roland Jofèe. Met: Sam Waterston, Haing S Ngor, John Malkovich e.a. Het waar gebeurde ver haal van de Amerikaanse New York Times-journalist Sydney Schanberg en zijn helper Dith Pran. Laatstgenoemde valt tij dens de evacuatie van de Kamphucea in handen van de Rode Khmers. De journalist doet vanuit New York er alles aan zijn vriend te helpen en zal uiteindelijk terugkeren naar Kampuchea om te proberen hem te redden. De film is een zeldzaam aangrijpende en in alle andere opzichten een op merkelijk geslaagde film. 00.15 Pianosonate no 1 van Beetho ven 00.45 E Maria Walewska (Con quest), Amerikaanse speelfilm uit 1937 van Clarence Brown. Met: Greta Garbo, Charles Boyer, Reginald Owen e.a. Garbo In de rol van een Poolse gravin Maria Waleska, die ver liefd wordt op keizer Napoleon. Maria wordt naar Napoleon gestuurd om de vrijheid van haar land te bepleiten, maar valt voor zijn charme. Later verlaat Napoleon haar voor prinses Marie Louise, maar wanneer hij wordt verbannen blijkt Maria hem trouw te zijn gebleven. 02.35 Weerbericht SKY CHANNEL 15.00 Transformers 15.30 Skippy. Afl.: Surprise, surprise 16.00 Pop Formule. Martijn Krabbe presenteert hits. 17.00 The DJ Kat Show. Linda de Mol en D.J. Kat brengen een aantal teken- en jeugdseries 18.00 Batman. Avonturenserie. Afl.: Zelda the great. Batman en zijn hulpje Robin moeten het opnemen tegen de ontsnap pingstechnieken van Zelda 18.30 Hogan's Heroes. Avonturense rie. Afl.: The gypsy. 18.57 The Uniroyal Weather report terror. De reizigers komen te recht in de Franse revolutie. 20.25 A Country Practice. Drama serie. Afl.: Spellbound (2). 22.30 Shell International Motor Sporta 1967 23.25 Roving Report Special 00.35 Sky Trax from Germany 01.02-01.00 The Uniroyal Weather Report SUPER CHANNEL 16.00 Nino Firetto Totally Live 17.00 Formula Ona 18.00 Super Sonic. Met Amanda Re- dington. 19.00 Royalty. Kijkje in het leven van de Britse koninklijke familie. 20.00 Marvin Hamlisch. Gladys Knight, Liza Minnelli, Johnny Mathis en Carly Simon zingen in het Dorothy Chandler Pavi lion in Hollywood nummers van componist Marvin Hamlish 21.00 Cassia ft Co. Serie over twee privé-detectives. 22.00 Super Channel Newt 22.15 Tim. Amerikaanse speelfilm uit 1979. Met Mel Gibson, Alwyn Kurts, Pat Evlson en Piper Laurie. Liefdesgeschiedenis over de jonge Tim die verliefd wordt op een Amerikaanse vrouw van In de veertig. Hij is er heel«gelukkig mee. maar zijn familie denkt er anders over 00.20 Supor Sonic. 01.20-02.20 Formula Ona MTV EUROPE 00.00-24.00 IS Popprogramma's, met v)'s Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Maiken Wexo. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day. 16.30- 17.00 Club MTV. programma met dansmuziek vanuit het Palladium In New York. 22.00- 23.45 US TOP 20 Countdown. TV 5 16.05 Muaiques en Tète. Een avond met Charles Dutoit. 17.50 Manuscrits Inédits. Muzikale grappen van Franz Walther en Guy Bovet. 18.00 Récréation 18.40 Des Chiffres et des Lettres 18.55 Flash .Info 19.00 Les Evasions Célóbres. De graai van Lavalette 19.55 Case Ouverte: Au Coeur du Racisme 21.40 Musique Classiquo 22.00 Journal Télévisé 22.30 Maxim's a Genéve. Amuse mentsprogramma. NEDERLAND 1 EO 10.15 Vrouw zijn, vrouwen magazine vanuit de Veenderhoe- ve bij Veenendaal 10.55 Televisie fruitmand NOS 13.00 Nieuws voor doven EO 15.30 Little wo man, Amerikaanse speelfilm uit 1949. Eén voor één trouwen de zusjes March, maar Jo blijft over. Zij zoekt haar toekomst in het schrijven NOS 17.30 Vi6-Jour- naal BRT 1 15.00 Kadans 15.50 Jambon d'Ar- denne, Belgisch/Franse speelfilm over een hevige concurrentiestrijd in de Ardennen. 17.15 Beach Boys Par- DUITSLAND 1 10.05 Oud- en Nieuwsjaarsprogram- ma 10.15 Concert vanuit de Alte Opera in Frankfurt. 10.45 Der Schatz von Lima, documentaire 11.30 ARD-Sport extra: IJshockey voor landskampioenen: Bondsrepu bliek Duitsland - Sovjel-Unie, samen vatting. 11.50 WK Skiën, afdaling voor heren. 13.00 A la carte 13.45 Kirche im Koffer, portret 14.30 Der Mondschimmel 15.15 Scott of the antartica, Engelse speelfilm DUITSLAND 2 10.00 Heute 10.02 Peters Popehow. 12.50 Heute 12.55 ZDF-regional 13.25 Kalle und das geheimnisvolle Karussell, speelfilm 14.45 Die Schat- zinsel 16.20 Rock in Liga 16.45 Heu te 16.50 Album *87 BBC 1 08.00 Breakfast time. 09.55 Neigh bours 10.20 Children's BBC 12.00 The littlest hobo 12.25 A mirthworm masquerade 13.00 Montreux Rock festival 13.55 Nieuws 14.30 Neigh bours 14.50 The champ, Amerikaan se speelfilm 16.50 Children's BBC BBC 2 12.30 An elephant called slowly, En gelse speelfilm 14.00 Showreel '87 14.40 Ben Hur, Speelfilm SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 08.35 Sky Trax 13.05 Another World 14.00 Roving Report 15.00 Transfor mers 15.30 Skippy 16.00 The Smash Graat Video Race 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 The Blunders 07.30 The Magie Lollipop Adventure 08.00 Nino Firet to Totally Live 09.00 Sons and Daughters 09.25 Harlem Globetro- ters 09.50 Ghostbusters 10.15 He- athcliff 10.25 Rod's Christmas Con cert 11.30 Jim'll Fix It 12.00 Some Mothers do 'ave 'em 12.30 Wild World 13.30 Sons and Daughters 14.00 Wagon Master 15.45 Hippo 16.00 Nino Firetto Totally Live RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 Tijdsein 18.45 De vlucht van Hamid, hoorspel. 18.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 19.02 NOS: Hobbyscoop. 19.30 Akkoord. 20.02 Langs de lijn. 22.02 NOS Posium van de Neder landse Lichte Muziek. 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Volgspot. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 04.02 Clair Obscur. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07-07.00 Vandaagdonderdag RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 Hier en Nu 18.03 De wereld zingt Gods lof. 18.54 In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VPRO: Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02-24.00 Heartlands RADIO 4 17.00 Jacco's keus 18.00 NOS: Nieuws. 18.02 AVRO: Je hoort nog 's wat...! 19.00 Het woord aan de mzulek. 20.00 Nieuws. 20.02 De school van Cèsar Franck 22.00-24.00 Voor het stil wordt en wat later RADIO 5 18.00 Nieuws. 18.10 TROS: Basiscode 3 extra. 18.20 P.P.: CDA. 18.30 Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Buitenlanders 20.30 FEDUCO: Oudejaars-conféren- 20.55-21.20 De Spaanse vrouw REGIONAAL Radio West: 17.00- 18.00 Avondmagazine met Victor De- coninck. Omroep Rijnland: (Via FM- frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op woensdag 18.30 Moker. 19.00-20.00 Rijnsburg Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middag magazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT-Combo. 18.45 Protestants-godsdienstige uit zending. 19.10 Actueel. 19.33 Incontro. Voor Italianen. 20.03 In de club. 21.00 Nieuws en waarnemingen. 21.03 Filmmuziek. 22.10 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Rijswijckfoon. 19.10 Dansvergunnlng. 22.05 Jazz kaffee. 23.30 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 De Rommelpot. 19.00 Symposium. 19.45 Jazz criss-cross. 20.30 Musica Antiqua, deel 1: Willem De Fesch - Nederlands compo nist en virtuoos (8): Oratorium „Judith" 23.45 Luit en harp. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto in? AVRO aan! vue... 12.05 De burgemeester i: 13.08 AVRO's Radiojournaal' 14.05 Koperen Ko en Nikkel; 16.05 KRO: Echo-Magazine r is jaij jrnaal Mikkele VOS) 3 woo- RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOSL 07.03 KRO: Het levende v 07.10 Vandaag...donderdag. 06.03 Hier en Nu. 08.54 Ontmoeting. 09.03 Willem Wever 10.03 Plein publiek. 11.30 De familieshow. 12.30 Middagpauzedienst. 13.03 Hier en nu. 13.20 De lopende band. 14.03 Mixer. 15.03 NCRV coupe soleil. 17.03 VOO: Hollandse hits RADIO 3 07.03 TROS: De havermoulst 09.03 TROS gouden uren. j 12.03 Allemachtig, het is alwf RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 VOO: Ochtendstemmiifi 09.00 Veronica's meesterweifc 11.00 Muziek voor miljoenen1 13.02 Nederland Muziekland^ 14.00 EO: Metromonium in if 15.30 Zeggen en schrijven. 16.00 VPRO: Senza Parole j RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. i 09.30 RVU: Tijd. 10.00 KRO: Kiekeboe. li 12.00 NOS: Nieuws. 12.05 Kruispunt. 12.25 Vertel me wat. 12.30 Da Capo. 12^3 In gesprek met de bi» 13.00 NOS: Nieuws. f' 13.30 De Derde Wereld. 14.00 O kwadraat. 14.20 Zin in muziek op 5. 14.40 Een droom van een r«I 15.00 Het dossier. 16.00 NOS: Oud en nieuws f REGIONAAL Radio Waitfc] frequentie Radio 1) 07.15-flft tendmagazine met Nico t. 12.00-13.00 Lunchuur Omr<r land: (Via FM-frequentie 10ff 10.30-12.00 Voor seniorenfC Rijnmond: 07.00 Ochtendiïl 09.00 Hans van Vliet. 12,00 li! gramma. 14.00 Tineke Spc. 16.00-17.00 Rijnmond getapt BRT 1 05.31 Met 1 wakker. v 08.20 Uit de band. v 11.30 Het vermoeden. ,r 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. i 14.03 Accordeon en Vlaamsjt 15.03 Zo d'ouden zongen. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 09.00 Muziek boetiek. 10.03 Parkeerschljf. Bont ir1 12.00 Regioprogr. )e 13.10 De middagpost. 14.00 Hitbox. (C BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Hulde aan Andres 10.00 Symfonisch huldec 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.30 Oesterreich-Kloester 16.30 Hulde aan Heitor ■terröü virsös

Leidse Courant | 1987 | | pagina 10