Tipgevers noemen dezelfde naam 3 4 5 7 9 10 13 Schrijfgerei Geredde arrestanten overwegen schadeclaims 11 VANDAAG STEM ONTVOERDER HEIJN HERKEND ludiarabië reigt met Stie gen Iran CcidócSouocmt Dinsdag 29 december 1987 79e jaargang no. 23998 Uitgave Westerpers. behorende tot Sijthoff Pers, Apothekersdiik 34,2312 DD Leiden, Postbus 112300 AA. tel. 071-122244. Voor abonnementen: 071-313677. Giro 103003. Bank. Amro-bank N.V. Leiden. Directeur-hoofdredacteur I.J. Hallewas, Chef-redacteur Wim Buijtenweg. Abonnementen (incl. 6% BTW) per maand f. 23,74 (aut. betaling), kwartaal f70,93, jaar f270,20. Klachten bezorging- maandag t/m vri)dag van 18.00-19.00 uur. zaterdag 14.00-15.00 uur tel. 071-122248. Advertenties: (excl. 6% BTW)j. 0,64 per mm. kleintjes I 0.45 per mm Lo6senummersf .10 -omanenko terug aarde beland 5KOU Joeri Romanenko, de Russische kos- aut is vandaag na een recordverblijf van 327 n in het ruimtestation Mir teruggekeerd op e. De Sojoez-ruimtecapsule met Romanenko ijn collega's Aleksandr Aleksandrov en Ana- Levtsjenko aan boord, landde vanmorgen in «sneeuwde steppen van Kazachstan, zo be te de Sovjettelevisie. Er werden geen bijzon eden gegeven over de toestand van de ruim- arders. Aan boord van de Mir bevinden zich de kosmonauten Vladimir Titov en Moesa arov; zij zullen volgens Russische berichten aar in de ruimte blijven en daarmee het re- van Romanenko breken. Alphense zweefvlieger Musters verongelukt ALPHEN AAN DEN RIJN/LA PLAGNE Zweefvlieger Kees Musters (41) uit Alphen aan den Rijn is zondag in de Franse Alpen om het leven gekomen door een ongeluk met een deltavlieger. Musters, gezagvoerder van een Boeing 737 van Transavia Airli nes, verongelukte door nog onop gehelderde reden bij de start met zijn deltavlieger van een rots- kam. Hij stortte 150 meter naar beneden en was op slag dood. Het ongeluk gebeurde in de buurt van La Plagne, een wintersport- centrum in het Franse departe ment Savoie. Haagse gewurgd DEN HAAG De Haagse politie heeft gisteren in een woning aan de Jan de Baenstraat in Den Haag de 55-jarige mevrouw T.G. Eggens dood aangetroffen. De politie vermoedt dat de alleenstaande vrouw met een sjaal is gewurgd. Buurtbewoners die de vrouw al drie dagen niet hadden gezien waarschuw den de politie. Vandaag is sectie verricht op het stof felijk overschot van de Haagse. Overigens zijn in de woning geen sporen van braak of vernielingen ge vonden. Ook wordt niets uit het pand vermist. Ook kind van Pakistaanse verdronken VEENENDAAL In het Amster- dam-Rijnkanaal bij Diemen is giste ren het lichaampje van een verdron ken kind gevonden Het is vermoede lijk het jongste van de drie kinderen van de Pakistaanse vrouw Naseem Amin-Akhtar Ali uit Veenendaal, die zondag in dezelfde omgeving werd gevonden. De 33-jarige vrouw vertrok op maan dag 23 november uit haar woning in Veenendaal, met achterlating van een brief waarin zij aankondigde zichzelf en haar kinderen van 4,5 en 6 jaar van het leven te zullen bero ven. Het staat nu vrijwel vast dat ook de andere twee kinderen om het le ven zijn gekomen. Veerboot zinkt: 150 mensen dood DHAKA Een ongeluk met een veerboot in het zuiden van Bangladesh heeft gisteren ver moedelijk aan bijna 150 men sen het leven gekost. Aan boord was brand ontstaan, waarna het vaartuig is gezon ken. Het ongeluk deed zich voor bij de mondingen van de Ganges in het zuidelijk district Patuakhali. Elf mensen over leefden de ramp; zij hebben brandwonden opgelopen. Vol gens de politie is nog niet be kend hoe het vuur, dat ont stond in een van de motoren van de veerboot, kon uitbre ken. Half tot zwaar bewolkt. Ir) de middag of avond mogelijk re gen. Temperatuur omstreeks 9 graden. Matige zuidwesten wind, langs de kust hard. Van af zaterdag lagere tempera tuur. Zon op: 8.49; onder: 16.36. Scheveningen hoog water: 11.16 en 23.48; laag water: 6.53 en 19.06 uur. Verbod tot handel in VNU en Audet AMSTERDAM - Op de Am sterdamse effectenbeurs is vanochtend een verbod tot handel ingesteld in de uitge versfondsen VNU en Audet „in verband met een te ver wachten bericht". Het ver bod geldt tot maandag 4 ja nuari. Bij de VNU wilde men vanochtend geen enkele commentaar geven. Wel werd gezegd dat nog in de loop van de dag een bericht zou verschijnen. 16 PAGINA'S Onder de duizenden bellers zouden vijftig mensen zijn die de stem van een ontvoerder hebben herkend. Sommigen noemden dezelfde naam. FOTO: CEES VERKERK HAARLEM - Op het 06- nummer van de recherche in Haarlem zijn tot van morgen elf uur ver over de duizend tips binnenge komen over de ontvoe ringszaak Heijn. Er is ook [een groot aantal tips via (plaatselijke politiekorp sen, waaronder Leiden en [Den Haag, doorgegeven aan de politie van Haar- llem. Onder de vele bel lers zouden ten minste vijftig mensen zijn die de stem van een ontvoerder hebben herkend. Sommi gen noemden dezelfde naam. De stem werd met een aantal andere aan knopingspunten aan het publiek voorgelegd in een twee keer herhaalde extra aflevering van „Opsporing Verzocht". Volgens poli tiewoordvoerder A. Fol- gerts is een opmerkelijk aantal tips afkomstig uit de onderwereld. Een man uit Leeuwarden reed gisteren na het zien van het tv-programma Opsporing Ver zocht helemaal naar het Haar lemse politiebureau om daar persoonlijk zijn verhaal te ver tellen. En hij was niet de eni ge. Vanmorgen is op het hoofdbureau van politie ook een groot aantal poststukken per expresse gearriveerd. Er zijn naar aanleiding van de massale respons van het pu bliek nog geen arrestaties ver richt. Het is geenszins uitgesloten dat de politie, de familie Heijn of Ahold alsnog met de ont voerders van Gerrit Jan Heijn gaat onderhandelen over de rest van het gevraagde losgeld en over de vrijlating van de ontvoerde. De kans op dat laatste wordt overigens uiterst klein geacht; minister Kort hals Altes van justitie gaat er zelfs al vanuit dat Heijn niet meer leeft. De politie wil al leen opnieuw met de ontvoer ders onderhandelen als zij een duidelijk teken van leven van Gerrit Jan Heijn kunnen ge ven. „En de ontvoerders moeten duidelijk laten blijken dat het hen ernst is de zaak alsnog snel tot een eind te brengen", aldus H. Munting, hoofd van het operationeel commandocentrum. „Gebeurt dat niet, dan gaan we gewoon door met de jacht op de ont voerders". De uitzendingen van de AVRO gisteren over Gerrit Jan Heijn hadden een kijk dichtheid van respectievelijk 34, 35 en 15 procent. Het waar deringscijfer van de midda guitzending bedroeg 7,5. Het extra journaal van de NOS om 18.10 uur trok 9 procent van de bevolking, met een waarde ring van 7,3. Pagina 3: Politie speelt niet alle troeven uit ïeh 'lgische frites aak niet te eten IUSSEL Het is goed is met de Belgische fri- r. bijna twee derde van t gebakken aardappel- bdukt dat in snackbars in restaurants wordt I-kocht is ongeschikt or consumptie. De Bel- iche consumentenbond krijft in haar blad Tes- inkoop dat de frites ak gebakken wordt in d, afgebroken vet dat Ier- en bloedziekten gevolg kan hebben, j bond nam 66 proeven rspreid over het hele -ü n !RIYAD Op de top- aljerentie van de Arabi- Golfstaten heeft Sau- abië gedreigd met ac- ujals Iran weigert de re- lkjtie van de VN te aan- ~>l|den waarin wordt op- }epen tot een staak- •vuren in de Golfoor- [ijl andere landen zich ulden in diplomatieke taal is Iran, uitte Saudiarabië Onverhuld dreigement aan iadres Teheran. Maar er I niet bij gezegd op welke ier Saudiarabië tot actie overgaan. Waarnemers fachten dat de Golfstaten irste instantie voor militai- eun bij Egypte zullen aan- pen. nu de banden met dit zijn hersteld. ^lashington hebben de VS !K laten schemeren dat zij ■licht bereid zijn een voor- Van de Sovjetunie in over- 10fg te nemen om een j£[eenheid van de Verenig- gljlaties in de Perzische Golf ptioneren. Voorwaarde is je VN-Veiligheidsraad in- t met een wapenembargo i Iran. Efjna 7: Iran: Nederlandse pen in Golf „onvriende- autoverhuur F.PRANGERS per- rhuur van luie auto'. po, jnenbusjes vanaf 30.- p.dag. OOFDSTRAAT 104 LEIDERDORP Tel. 071-894040 De koninklijke familie op weg naar hoger gelegen pistes in het Oostenrijkse Lech am Arlberg. Koningin Beatrix, prins Claus en hun zonen brengen daar mo menteel hun wintervakan- tie door. Tijdens het tradi tionele foto-uurtje stapten zij eensgezind in de skilift. Van links naar rechts prins Claus, koningin Beatrix en prins Willem-Alexander. Daarachter de prinsen Fri- so en Constantijn. FOTO: ANP Dollar weer onder/1,80 AMSTERDAM De koers van de Amerikaanse dollar is vanochtend op de wisselmarkt in Am sterdam geopend op 17985 en noteerde kort later 17955. De koers verblijft daarmee voor de tweede dag onder de 1,80, drie cent lager dan de note ring van vlak voor de kerst. De effec tenbeurs in Amster dam regeageerde vanochtend kalm met gelijke of wat lagere openings koersen. Óndanks massaal ingrijpen van de centrale banken in Europa en die van Japan, bereikte de dollar koers gisteren ook elders nieuwe na oorlogse dieptepun ten en reageerden de internationale effectenbeurzen met een flinke koersdaling. Ver wacht wordt dat de dollar de komende weken verder zal dalen. Pagina 6: Dollar sleept effecten beurzen mee. DEN HAAG De gedeti neerden, die op Eerste Kerstdag door de brand weer uit hun cellen op het hoofdbureau van politie werden bevrijd, overwe gen bijL de overheid scha declaims in te dienen. Dit heeft een aantal van hun advocaten gisteren meege deeld. Volgens de raadslieden zouden de gemeente Den Haag en het ministerie van justitie op het punt van de brandveiligheid in het cellencomplex grove na latigheid kunnen worden ver weten. Er wordt in dit ver band gesproken van een on rechtmatige daad. Het eventueel indienen van schadeclaims is gebaseerd op het lichamelijke en geestelijke letsel dat de arrestanten door de brand hebben opgelopen. De kwestie van de financiële aansprakelijkheid zal op het hoogste niveau moeten worden uitgezocht. Het gaat om de vraag aan wiens zorgen de arrestanten in hun cel wa ren toevertrouwd. Wie was be last met het feitelijk toezicht: de gemeentepolitie of justitie? De Haagse politie heeft inmid dels toegegeven dat bij het fouilleren van de 17-jarige jon geman die vrijdag in zijn cel binnen het Haagse hoofdbu reau van politie brand heeft gesticht, een fout is gemaakt. „Dat moet worden geconsta teerd", zo gaf woordvoerster A. van Gils van de Haagse po litie gistermiddag toe. Pagina 14: „De agenten lie ten ons in de cel zitten: als ratten in de val". Klachtenregen over vuurwerk LEIDEN Met het begin van de legale verkoop van vuurwerk, is ook een stroom van klachten op gang gekomen. Gisteravond was de politie al door vijftig tot zestig mensen gebeld die klaag den over geknal. Hoewel de verkoop nu officieel is gestart, mag het vuurwerk pas met de jaarwisseling worden afgestoken. Vol gens een politiewoordvoerder worden vooral ouderen en huis dieren geplaagd door het willekeurig afsteken van alle mogelij ke soorten knallers. Hoewel de politie zegt direct te reageren op dit soort klachten, is het nog niet tot aanhoudingen gekomen. De betrokkenen, meestal jongeren, zijn over het algemeen al ver trokken als de opvallende politiewagens op de plek des onheils arriveren, legt de politiewoordvoerder uit. Pag 9: Leiden kent nauwelijks meer illegaal vuurwerk. Wolvegrijns Terwijl een assis tente van een die renarts hem achter de oren kietelt, ontplooit de 38 kilo zware wolf een wrede grijns. Al thans, zo lijk het. Het beest is echter dood: het werd onlangs neerge schoten nabij Fon- tan aan de Franse Rivièra. Sinds april werden in dit ge bied zo'n driehon derd schapen en lammeren gedood: Of al die slachtof fers zijn te wijten aan de kaken van deze ene wolf, is niet duidelijk. FOTO: AP Sietsma: „Goede vraag maar ik geef geen antwoord" Sombere ontknoping en bruiloftsrijst Korthals Altes betuigt familie Heijn medeleven Palestijnen in Bayrut zijn de wanhoop nabij Leiden verknalt straks voor meer dan half miljoen Alkemade sloopt deel Oostenrijkse woningen LIDO Noordwijk wordt gesloopt Gullit draagt titel „Voetballer van het jaar" op aan Mandela Eigenlijk mist u het nu al meteen: dat uitgekiende schrijfgerei. Want als u het bij de hand had zou u onderstaande bon (als nieuwe proef-abonnee) of de bon op de voorpagina van het tweede katern (als abonnee, die een ander opgeeft) meteen al kunnen invullen. Enfin, u vindt vast nog wel ergens een pen of potlood om toch aan de slag te kunnen gaan. En als u dan zover bent, dat u weet wat n wilt, dan staan beide bonnen garant voor een be langrijk vervolg: een veertiendaags gratis proefa bonnement voor u of een vast abonnement voor een ander. Het cadeautje, een uitgekiende set schrijfge rei, wordt u dan toegestuurd. Om opnieuw voor de Leidse Courant aan de gang te gaan. De Leidse Courant wil ik best twee weken proberen. Gratis en geheel vrijblijvend. Voorletters: Adres: Postcode/plaats: Telefoon (voor controle bezorging): In een open envelop zonder postzegel opsturen naar. de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag. N B Indien daartoe aanleiding bestaat, kan een verzoek om een proefabonnement wor den geweigerd DA0

Leidse Courant | 1987 | | pagina 1