rullit draagt titel >p aan Nelson Mandela Liverpool behoudt ongeslagen record Schuldeiser Thialf in hoger beroep tegen reddingsplan fichiel Schapers errast door junior .onder loep sportuitslagen Ian Rush te laat terug van vakantie »ORT QeidócQowumt DINSDAG 29 DECEMBER 1987 PAGINA 13 ranje ifent tegen plgarije HAAG Het Neder- voetbalelftal speelt op ►j een oefenwedstrijd te- Bulgarije. Het duel in Nederland gespeeld, in welk stadion is nog bekend. Voor deze da- stond aanvankelijk een dstrijd tegen Schotland ïlasgow) op het pro- ma, maar deze ontmoe- s nu van de baan. KOEMAN MANAGER FC GRONINGEN GRONINGEN Martin Koeman wordt vanaf 1 maart aanstaande algemeen-manager bij FC Gro ningen. De club heeft hem voor een termijn van vijf jaar vastgelegd. De huidige coach van de ere divisieclub krijgt de verantwoording voor de tota le gang van zaken met de nadruk op het voetbal- technische deel. De komende manager van FC Groningen maakte dit seizoen een bliksemcarrière. Hij begon als as sistent van Rob Jacobs, na het jaar daarvoor de amateurclub Oranje Nassau te hebben getraind, en werd na diens vertrek op 31 augustus op aandrang van de spelersgroep interim-trainer. Omdat Koe man niet in het bezit van de vereiste papieren voor hoofdtrainer was werd de wel van alle be voegdheden voorziene Henk van Brussel als veld- trainer geëngageerd. Koeman behield echter de eindverantwoording voor het eerste elftal. Jaspers blijft Ceulemans voor ZUNDERT Dick Jaspers is gisteravond tijdens de mini- vijfkamp de Belgische biljart matador Raymond Ceulemans voor gebleven. De speler uit Sint Willebrord versloeg Ceu lemans met 6-4, waardoor hij met acht punten de eerste prijs greep. Bij winst van Ceule mans zou de Belg toernooiwin- naar zijn geworden. Nu moest hij genoegen nemen met de tweede plaats, voor Harry van de Ven en de Belg Ludo Die lis. Ook Van de Ven had van Ceulemans gewonnen, evenals trouwens van Jaspers.» Winst broers Kouwenhoven PALAMOS Op de tweede dag van de internationale zeilregatta bij de Spaanse plaats Palamos hebben de gebroeders Kouwenhoven gisteren de derde race in de 470-klasse gewonnen. De broers Drontman werden tweede. Dat was te vens de enige dagoverwinning voor een lid van de nationale selectie. Bart Ver schoor eindigde in de tweede dagrace voor windsurfers als tweede achter de Fransman Piegelin. Het duo Van Ek- /Lambriex werd vierde in de eerste dag race van de Tornado's, maar lopen de kans gediskwalificeerd te worden we gens een te vroege start. Roy Heiner had pech in de eerste race van maandag in de Finnjollenklasse. Hij moest opgeven we gens een gebroken neerhouder. LEEUWARDEN Cate ringbedrijf Eurest BV uit Amsterdam, één van de schuldeisers van het ijssta dion Thialf, heeft bij het ge rechtshof in Leeuwarden ho ger beroep aangetekend te gen de goedkeuring die de rechtbank heeft verleend aan het reddingsplan voor Thialf. Dat maakte een einde aan zes maanden uitstel van betaling. De meerderheid van de 120 schuldeisers stem de ermee in, waarmee het voortbestaan van Thialf was verzekerd. Directeur W.F. Hollander van Eurest verklaarde dat in zijn ogen niet alle schuldei sers gelijk zijn behandeld. Volgens de faillissementswet dient het gerechtshof binnen twintig dagen het beroep te behandelen. Eurest had on enigheid met de voormalige bewindsvoerders van Thialf over de hoogte van de vorde ring, die acht ton zou bedra gen. Ook vindt Hollander het onjuist dat alleen de vier grootste schuldeisers een deel van hun vordering in aande len kregen uitgekeerd. A VERKIEZING TOT EUROPEES VOETBALLER VAN HET JAAR IJS Ruud Gullit is rmiddag in Parijs uit- pen tot Europees [tballer van het jaar In de door het blad ice Football georga- rde verkiezing kreeg Nederlandse interna al 106 punten. De OHugees Paolo Futre Jletico Madrid) werd _£ede, gevolgd door 3ilio Butragueno (Real idrid). Gullit heeft de l de verkiezing ver- aden „gouden bal", die op een later tijdstip in rijs krijgt uitgereikt, [ed ragen aan Nelson dela, die nog altijd in gevangenis in Zuid- ia verblijft. Van Gul- is bekend, dat hij een (tegenstander is van de irtheidspolitiek van de [dafrikaanse regering. De 25-jarige spelverdeler van AC Milan is na Johan Cruijff de tweede Nederlandse voet baller die tot beste speler van Europa werd uitgeroepen. Cruijff werd drie keer eerste: in 1971, '73 en '74. Marco van Basten -teamge noot van Gullit bij AC Milan- deelde de zesde plaats met de Brit John Barnes van van Li verpool. Gullit toonde zich na het bekend worden van zijn verkiezing bijzonder ver heugd. „Niet alleen voor me zelf ben ik blij, maar zeker ook voor het Nederlandse voetbal", zei hij in Milaan. „Ik heb het niet alleen te danken aan het feit, dat ik met PSV de nationale titel heb behaald, maar ook aan de kwalificatie van het Nederlands elftal voor het toernooi om de Euro pese titel van volgend jaar. Het betekent verder een aan moediging voor me en een nieuwe impuls voor de toe komst, waar AC Milan de vruchten van kan plukken". Vorig jaar, toen de Igor Bela- nov van Dinamo Kiev werd gekozen, was Gullit nog ze ventiende op de lijst. Het was de 32e maal dat de verkiezing werd gehouden. De Brit Sir Stanley Matthews (Blackpool) was de eerste, die in 1956 tot Europees voetballer van het jaar werd gekozen op initia tief van het blad 'France Football'. Hoogtepunt De verkiezing van Ruud Gul lit tot Europees voetballer van het jaar 1987 betekent onge twijfeld een nieuw hoogte punt in zijn langzamerhand imposante carrière. De 25-ja- rige speler van AC Milan, die zijn loopbaan begon bij DWS en via Haarlem, Feyenoord en PSV dit jaar bij de club van de televisiemagnaat Sil vio Berlusconi terecht kwam, kreeg maar liefst 106 van de maximale 135 punten, toege kend bij het jaarlijkse onder zoek onder 27 journalisten van evenveel verschillende landen van het blad France Football. Johan Cruijff kreeg driemaal de meeste stemmen, in 1971, 1973 en 1974. Rob Rensen- brink bracht het in 1976 ach ter Franz Beckenbauer tot de tweede plaats. Derde plaatsen waren er voor Cruijff (1975), Rensenbrink (1978) en Ruud Krol (1979). Krol was de laat-' ste Nederlandse voetballer, die hoog eindigde. Marco Van Basten, nu gedeeld zesde, werd vorig jaar achtste, negen plaatsen boven Gullit. Gullit, geboren op 1 septem ber 1962 in Amsterdam als zoon van een Surinaamse va der en een Nederlandse moe der, .maakte bij Haarlem zijn debuut in het betaalde voet bal. Op 19 augustus 1979 (hij was toen pas zestien jaar) trad hij als libero in de wedstrijd Haarlem-MVV (2-2) voor de eerste maal op in de eredivi sie. Hij verhuisde later voor driekwart miljoen gulden naar Feyenoord en liet De Kuip in Rotterdam na drie Ruud Gullit met een van zijn karakteristieke acties. Het leverde hem de titel „Europees voetballer van het jaar" op. FOTO: AP seizoenen achter zich voor hetzelfde bedrag om twee sei zoenen actief te zijn bij PSV. Na een wekenlang durende onverkwikkelijke situatie bij de landskampioen stemde het bestuur van PSV er op 22 maart van dit jaar in toe Gul lit voor zeventien miljoen gul den te laten gaan naar AC Milan, dat ook Marco van Basten van Ajax Gullit heeft zijn verkiezing niet alleen te danken aan zijn internationaal in het oog springende transfer naar AC Milan, waarmee hij voor grote koppen op vele sportpagina's zorgde, maar voor een niet gering deel ook aan zijn bij drage tot de kwalificatie van het Nederlands elftal voor de eindronde om de Europese ti tel in West-Duitsland. Hij maakte op zijn negehtiende verjaardag in Zurich zijn de buut voor Oranje, dat toen met 2-1 van Zwitserland ver loor. Nu staat Gullit op een totaal van 31 interlands, waarmee hij na doelman Hans van Breukelen (32) de op eén na meest ervaren man van Oranje is. Hij scoorde tien keer voor Nederland. Historie De historie van de verkiezing van Europees voetballer van het jaar is: 1956: Matthews (Eng), 1957: Di Stefano (Spa), 1958: Kopa (Fra), 1959: Di Stefano (Spa), 1960: Suarez (Spa), 1961: Sivo- ri (Ita), 1962: Masopust (Tsj), 1963: Jasjin (Sov), 1964: Law (Sch), 1965: Eusebio (Por), 1966: Bobby Charlton (Eng). 1967: Albert (Hon), 1968: Best (N-Ier), 1969: Rivera (Ita), 1970: Müller (Wdl), 1971: Cruijff (Ned), 1972: Becken bauer (Wdl). 1973: Cruijff (Ned), 1974: Cruijff (Ned), 1975: Blosjin (Sov), 1976: Bec kenbauer (Wdl), 1977: Simon sen (Den), 1978: Keegan (Eng), 1979: Keegan (Eng). 1980: Rummenigge (Wdl). 1981: Rummenigge (Wdl). 1982: Rossi (Ita), 1983: Platini (Fra), 1984: Platini (Fra), 1985: Platini (Fra), 1986: Belanov (Sov), 1987: Gullit (Ned). Klassement Het klassement van 1987 is: 1. Gullit (Nederland. AC Mi lan) 106 punten, 2. Futre (Por tugal, Atletico Madrid) 91. 3. Butragueno (Spanje, Real Ma drid) 61, 4 Michel (Spanje. Real Madrid) 29. 5. Lineker (Engeland, Barcelona) 13. 6. Barnes (Engeland, Liverpool) en Van Basten (Nederland, AC Milan) 10, 8. Vialli (Italië, Sampdoria) 9, 9. Robson (En geland, Manchester United) 7, 10. Allofs (West-Duitsland, Marseille) en Hysen (Zweden- .Fiorentina) 6, 12. Amoros (Frankrijk, Monaco) en Matt- haus (West-Duitsland, Bayern München) 5. 'a ktAIDE Michiel Schapers is zijn toernee doör Australië ie» begonnen. De 28-jarige Rotterdammer liet zich gisteren in fierste ronde van het Grand Prix-toernooi van Adelaide ver- '0| door de elf jaar jongere Jason Stoltenberg. De Australi- dunior versloeg de Nederlander in drie sets. "fe Oosting heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van aserand Prix-toernooi van Wellington. De tennisser uit Son ;neg de Nieuwzeelander Brett Steven in twee sets. Hagenaar °van Boeckel werd bij zijn eerste optreden in Wellington in ,atts uitgeschakeld door de Amerikaan Todd Witsken. Ook ®|eerste geplaatste Jonas Svenssort kon zich niet kwalifice er het vervolg van het 150.000-dollartoernooi. De Zweed l]r van de Nieuwzeelander David Lewis. .1 Bollegraf heeft de tweede ronde van het tennistoernooi z'*isbane bereikt. De speelster uit Assen versloeg de Austra- j Louise Field. Voor Brenda Schultz en Hellas ter Riet l*e het toernooi in de Australische kustplaats slechts één Zij verloren respectievelijk van Janine Thompson en nJ Zrubakova. Mark Ward van West Ham (midden) wint het gevecht om de bal van Brian Statham (links) tijdens het duel met Tottenham Hot spur. LONDEN Liverpool heeft gisteren de voorsprong van tien punten op de naaste con currentie intact gehouden door een onbetwiste thuiszege van 4-0 op Newcastle United. Steve McMahon, na vier minuten met een schot van dertig me ter, John Aldridge, met twee treffers na rust waarvan één uit een omstreden strafschop en Ray Houghton, twee minu ten voor tijd, zorgden ervoor dat Liverpools ongeslagen re cord vanaf het begin van de competitie thans 21 wedstrij den bedraagt. Het als tweede geklasseerde Nottingham Forest scoorde gisteren eveneens makkelijk: 4-1 thuis tegen Coventry, via onder meer twee treffers van Tommy Gaynor. Het verschil tussen Liverpool en Nottingham blijft indruk wekkend: 53 tegen 43 punten, waarbij Nottingham -een wed strijd minder heeft gespeeld. Het als derde geplaatste Arse nal verloor met 3-1 van Wim bledon en zag de achterstand op koploper Liverpool ver- erilings maakten we ook, 't op gladde sneeuw. Weet it wij ook prachtig von- Op z'n Italiaans juichen: ;eveanse voetballers die een iunt maken, rennen uit blijdschap naar de tri en laten zich door de adfchouwers aanraken en Jen. Te gek vonden we Nou, als wij dus op het jolplein een doelpunt pikten dan liepen we ook ga door naar het hek en galt we ons in gedachten beien door een miljoe- bubliek. De mensen in de aan de overkant zullen gedacht hebben: wat die gasten raar. Mijn t voorbeeld was lange Johan Cruijff. Zoals hij met een beetje van .die nen, dat vond ik schitte- Ik dus ook zo lopen, hè. op nu nog met O-benen, leb ik ervan overgehou- En: „Mijn geheim is dat tn regelmatig leven leid. ain bijna iedere dag. Dat veel kracht als je over- ook nog naar school i Dus zorg ik ervoor dat ed eet, een uurtje of wat lag studeer en rond half 1 bed lig. In het week- precies hetzelfde: voet- n. een beetje, wandelen de stad met mijn vrien- Serda, studeren, uitrus- Een saai leven? Heie niet. Wat is er nou fij- lan de chaos die het le- |eeft zoveel moge- lit te bannen? Deze ma- van leven geeft duide- iid, het bespaart je ook energie die je dan weer FOTO: ANP voor het voetbal kunt gebrui ken". (Voetballer Brian Roy van Ajax in De Tijd) „En sponsors hebben ook al geen belangstelling voor die blote zwemmers. Je kunt en HGC. Twee ploegen die, op de één of andere manier altijd de beschikking hebben over veel Oranje- of Jong Oranje-speelsters. Daar te genover staan de overige clubs, die soms één, maar vaak geen international in hun gelederen hebben. De krachtsverhoudingen liggen dus scheef, wat natuurlijk ook zijn invloed heeft op de wedstrijden. De competitie wedstrijden van Amsterdam bijvoorbeeld verlopen meest al op twee manieren. De eer ste is dat Amsterdam over de zwakke tegenstander heen loopt, die zoveel mogelijk tij- drekt om de score zo laag mogelijk te houden. Een tweede mogelijkheid is dat de tegenstander zich opstelt ach ter de 23-meterlijn. Onder het motto: 'Probeer er maar doorheen te komen'. Wij ma ken nu zelfs mee dat coaches speelsters wisselen als ze het lef hebben over de midden lijn te komen". moeilijk volkadden met re- (Hockeyster Marjolein clameleuzen. Daarvoor zijn die broekjes veel te klein. Nu gaan al die mooie reclame teksten naar de koerstruien en -broeken van wielrenners. Da's veel aantrekkelijker. Om van de voetbal- en zaal- sportshirts maar niet te pra ten. En het schandaal tennis- profs op de Olympische Spe len laat ik maar met een nare smaak in de mond buiten de discussie. Dat is eenvoudig te idioot om te bespreken. Duit se zwemmers komen met sleeën van auto's aanzetten bij wedstrijden, terwijl onze vertegenwoordigers vijf gul den per dag krijgen plus een reiskostenvergoeding op basis van een treinkaartje tweede klas. Topsport in Nederland, je blijft lachen". (Henk Steegeling, vader van zwemmer Stan, in de Volkskrant) „Al sinds jaar en dag wordt het kampioenschap bepaald door twee clubs: Amsterdam Bolhuis in Hockey Magazi ne) „Als meisje van een jaar of zeven speelde ik vaak bij een boer in de buurt. De pony had mijn speciale belangstel ling. Ik heb daar heel wat op pony's rondgehobbeld zonder dat er in de verste verte van wedstrijden sprake was. Het werkte kennelijk aansteke lijk want na verloop van tijd is de hele familie in een ma nége gaan lessen. Iedereen was gek op paarden. Op een avond kwam mijn vader thuis met de mededeling: „Ik heb een manége gekocht". Ik kon me daar helemaal uitle ven. Ik leerde al het leuke en minder leuke werk in de ma nége kennen. Ik deed alles en ik wilde alles. In de stal len, in de rijbaan, op de trac tor er. 's avonds achter de bar". (Amazone Tanja van Mal- sen in De Landelijke Rui ter) „In principe speel ik met drie spitsen. Voor amateurs de ge makkelijkste speelwijze. Het tweespitsensysteem vergt meer tactische aanpassing van de rest van het team. Want de voorste twee zullen numerieke aanvulling moeten krijgen tijdens het aanvalsspel en de invulling van die opdracht is voor amateurs met hun paar trai ningsuren moeilijk te verwe zenlijken". En: „Het valt mii op dat in het amateurvoetbal de „dertigers" schaarser worden. Hetgeen betekent dat voetballers over het alge meen vroeger afhaken, om wat voor reden dan ook. Mijn ervaringen wijzen ook in die richting. Vorig jaar met mijn selectie van gemiddeld 27 jaar heb ik wat problemen te verwerken gehad. Eindeloze gesprekken, dreigen te stop pen met voetballen, niet eens met de positie in het elftal, reputaties die door een 'ach terban' gesteund worden en moeilijk afgebroken kunnen worden en ga maar door". (Voetbaltrainer Jan de Gier van Zwijndrecht in De Oefenmeester) Marjolein Bolhuis. FOTO: DIJKSTRA groot tot dertien punten. Arse nals Noord-Londense buur man Tottenham maakte met een 2-1-zege op West Ham een einde aan een reeks van vijf achtereenvolgende nederlagen op eigen terrein. Centrum-ver dediger Chris Fallington maakte in de zeventigste mi nuut het beslissende doelpunt. Queens Park Rangers trok profijt van de nieuwe aan winst Mark Falco. Hij scoorde tweemaal. Mede daardoor won QPR met 3-2 van Oxford; de eerste overwinning in elf wed strijden. DEN HAAG Lotto 52 van het afgelopen weekeinde heeft geen winnaars van de eerste en tweede prijzen op geleverd. Ook toto 52 kende geen winnaar van de eerste prijs. De resultaten van de sport- prijsvragen zijn: Lotto 52: le en 2e prijs: geen winnaars. 3e prijs: 53 x f Resultaten sportprijsvragen 7.550,40, 4e prijs: 3.736 x f 107,10, 5e prijs: 69.407 x 5,00. Cijferspel 52: 0 x 6 cijfers goed, 1x5 cijfers goed, 17 x 4 cijfers goed, 214 x 3 cijfers goed, 2.212 x 2 cijfers goed.. (Vaste prijzen). Toto 52: le prijs: geen winnaar, 2e prijs: 11 x 792,40, 3e prijs: 157 x 138,70. Toto gelijk 52: le en 2e prijs: geen winnaars, 3e prijs: 11 x/ 152,40, 4e prijs: 246 x 10,50. BASKETBAL Haarlemse basketbalweek 2e dag: Hapoel Holon (lsr)-Weert 65- 57 (30-31), Australië-Francana Sao Paulo (Brazilië) 100-79 (50-32). Oefenduel: Nederland (dames)-Bans- ka Bystrica (Tsj) 72-67. BILJARTEN Mini-vijfkamp in Zundert 5e ronde: Dielis (Bel)-Van der Smis sen (Ned) 6-6; Ceulemans (Bel)-Jas- pers (Ned) 4-6. Eindstand: 1. Jaspers 8 punten, 2. Ceulemans 6; 3. Van de Ven 6; 4. Dielis 5; 5. Havermans 4; 6. Van der Smissen 1. PAARDESPORT Concours hippique in Weert Springconcours, tabel A, 1.40 meter (met barrage): 1. Van der Vleuten met Goldfee. 0 strafpunten, 32,78 secon den. 2. Van Groesen met Cartoon 0- 32,94, 3. Van der Schans met Wiebe P 4-28,95. Springconcours, tabel A, 1.50 meter (met barrage): 1. Van Groesen met Graphic 0 strafpunten. 28,97 secon den, 2. Ehrens met Olympic Sunrise 7-33.70. 3. Romp met River Rock 8- 25,77, 4. Van der Ham met Fever Z 8- 29,79, 5. Dufour met Olympic Simply Magic 12-26,25. Progressief springconcours: 1. Lan- sink met Libero H 12 punten (11,70 seconden). 2. Van der Vleuten met Winston 12 (12,27), 3. Van de Broek met New Mexico 12 (13,24). SCHAKEN Europees jeugdkampioenschap In Arnhem 9e ronde: Gelfand (Sov>-Rlemersma (Ned) 1-0, Koslc (JoeHvansjoek (Sov) 1/2-1/2, Brenninkmeijer (Ned)-Lang- ner (Tsj) 1-0, Lutz (Wdl)-Norwood (Eng) 1/2-1/2, Calinescu (Roe)-Lev (Isr) 0-1. Pieniazek (Pol)-Almelda (Por) 0-1, Thorhallsson (IJs)-Horvath (Hon) 1/2-1/2, Benev (Bu))-Vandevoor1 (Bel) 1/2-1/2, Gdanski (Pol)-Mackay (Sch) 1-0, Koch (Fra)-Wessman (Zwe) 1/2- 1/2, Bellini (ItahSpycher (Zwi), 1/2- 1/2, Mannlnen (Fin)-Bern (Nooj 1-0, Meric (Tur)-Kourtesls (Grl) 0-1, Sulll- van (Wal)- Casagrande (Oos) 1-0, Mc Mahon (ler)-Wians (Lux) 0-1, Fernan dez (Spa)-Hansen (Den) afgebroken. Stand: 1. Gelfand 8 pnt, 2. Ivansjoek .7 1/2 pnt, 3. Brenninkmeijer 6 pnt. 4. Riemersma. Langner. Koslc. Lev en Almeida allen 5 1/2 pnt. 9. Hansen 5 pnt en 1 atg. partij. Jeugdlandenwedstrijd in Nuenen 1e dag: Polen-Engeland 4-0, Neder- tand-West-Dultsland 3-1. TENNIS Grand Prix-toernooi van Adelaide Herenenkelspel, 1e ronde: Stolten berg (Aus)-Schapers (Ned) 6-3, 6-7, 6-2. Grand Prix-toernooi van Wellington Herenenkelspel, 1e ronde: Oosting (Ned)-Steven (NZe) 7-5, 6-1, Witsken (VStj-Van Boeckel (Ned) 4-6, 6-2, 6-3, Lewis (NZe)-Svensson (Zwe) 6-4, 6-1. Toernooi van Brisbane Damesenkelspel, 1e ronde: Bollegraf (Ned)-Field (Aus) 6-3, 6-1. Zrubakova (Tsj)-Ter Riet (Ned) 6-3, 6-3, Thomp son (Aus)-Schultz (Ned) 0-6, 6-4. 6-4. VOETBAL Engeland Queens Park Rangers-Oxford 3-2. Sheffield Wednesday-Derby 2-1, Tot tenham-West Ham 2-1. Wimbledon- Arsenal 3-1, Liverpool-Newcastle 4-0, Luton-Charlton 1-0, Manchester Uni ted-E verton 2-1, Norwich-Chelsea 3- 0. Nottingham Forest-Coventry 4-1, Portsmouth-Watford 1-1. Stand: 1. Liverpool 21-53, 2. Nottingham Fo rest 20-43. 3. Arsenal 22-40, 4. Man chester United 21-38, 5. Everton 22- 37. 6 Queens P Rangers 22-36, 7. Wimbledon 22-34, 8. Chelsea 22-29, 9 Luton 21-28, 10. Southampton 21- 28. 11. Tottenham 22-28, 12. Shef field Wednesd. 22-27, 13. West Ham 22-26, 14 Newcastle 21-25, 15. Der by 21-24, 16. Coventry 21-24, 17. Ox ford 22-22. 18. Norwich 22-21. 19 Portsmouth 22-20, 20. Watford 21- 18. 21. Charlton 22-18. VOLLEYBAL Toernooi in Apeldoorn Heren, poule A: Cu ba-West-Duits land 3-1, Frankrljk-Modena 1-3. B: Anlmo-Zweden 1-3, Animo-Minas 0- 3. Dames, poule A: Dynamo-Oost- Duitsland 0-3, Zweden-Ravenna 0-3. B: AMVJ/DL-Olympus 1-3, Cuba-Am bassadors 3-0. ZEILEN Regatta bij Palamos 470 heren, 3e race: 1. Kouwenhoven (Ned), 2. Drontman (Ned), 3. Pepon- net (Fra). 5. Stavenuiter (Ned). Stand: 1. Kouwenhoven 3 punten. 2 Humer (Wdl) 6. 3 Drontman 19.4. 10. Stave nuiter. Alle Nederlanders gaan over naar de finalegroep. Tornado, 3e race: 1. Faou (Fra). 2. Wolf (Wdl). 3. Zucolli (Ita). 4. Van Ek (Ned). 4e race: 1 Faou. 2. Zucolli. 3. Wolf, 5. Van Ek. Stand: 1. Faou 3 punten. 2. Wolf 9. 3. Van Ek 11.7 FD. 2e race: 1. Pollen (Noo), 2. Etten (Wdl). 3. Bojsenmöller (Den). 11. Ko ning. 3e race: 1. Bojsenmöller. 2. Sela (Isr). 3. Berger (Fra). 6. Koning. Stand: 1 Bojsenmóller 15.7 punten. 2 Sela 16. 3. Pollen 24. 10. Koning 49 Finnjolten, 3e race: 1 Spltzauer (Oost). 2 Doreste (Spa). 3. Bridge (Eng). 10. Hummel (Ned). Heiner (Ned) staakte de strijd wegens mate- rtaalpech 4e race: 1. Spitzauer. 2. Heiner (Ned). 3. Bridge. 10 Hummel. Stand: 1Spitzauer 5.7 punten. 2. Do reste 13.7. 3. Bridge 21.4, 5. Heiner 26.4. 15. Hummel 50. 470 dames, 3e race: 1 Foster (Eng). 2. Porta (Ita). 3. Lebrun (Fra). 4. Steenhuis (Ned). 4e race: 1. Jarvls (Eng). 2. Brland (Fra). 3. Sóderström (Zwe), 9 Steenhuis Stand: 1 Porta 6 punten, 2. Steenhuls en Briand 16. Plankzeilen, 3e race: 1. Piegelin (Fra). 2. Pirinoli (Fra). 3. Tellier (Ned), 4 Verschoor (Ned), 12. Relntsema (Ned). 4e race: 1 Piegelin, 2. Ver schoor. 3 Bonga (Zwi). 4. Tellier. 14. Relntsema. Stand: 1 Piegelin 0 pun ten. 2 Bonga 13,7, 3. Verschoor 19. 4. Tellier 21.7, 10. Reintsema 33. TURIJN Aanvaller Ian Rush heeft zich bij Juventus in eer moeilijke positie ge manoeuvreerd. De Welsh man keerde gisteren een dag te laat terug in Turijn na een kerstvf kantie in Groot-Brit- tannië. Het was de derde keer dit seizoen dat de inter- national zonder opgaaf van redene verstek liet gaan. De clubleiding dreigt de be kritiseerde spits een zware boete op, te leggen. Voorzitter Boniperti reageerde furieus op de absentie van Rush en verklaarde de onwillige speler vijf miljoen lire boete (ruim 8000 gulden) te laten betalen. Rush heeft het in zijn eerste seizoen in de serie A moeilijk. Hij scoorde slechts drie keer. Kasparov beschaamd over eigen niveau MOSKOU Gari Kasparov is beschaamd over het peil van de match om de wereld titel schaken, die twee we ken geleden eindigde. Hoe wel hij zijn titel prolongeer de, is hij niet tevreden over zijn verrichtingen. Dit ver klaarde de wereldkampioen gisteren in een interview in de Russische partijkrant Pravda. Kasparov stelt dat de 24e en laatste partij, die hij won en daardoor uitdager Karpov bedwong, het enige hoogtepunt was in de saaie match. „De slotpartij heeft de nare smaak enigzins kunnen wegnemen. De algemene in druk blijft echter bedroe vend". Kasparov miste vaak concentratie. „Soms vergat ik dat ik om de wereldtitel speelde". Sportwereld Atletiek De internationale atletiekfederatie IAAF heeft met Mobil Oil een sponsorcon tract voor vier jaar gesloten. In ruil voor 7,3 miljoen dollar (14 miljoen gulden) is het Amerikaanse concern van 1988 tot en met 1991 hoofd sponsor van de Grand Prix, aki Door het milde winter weer is de wereldbeker-ont moeting Noordse combinatie in Schönach, die voor 2 en 3 januari op het programma stond, verschoven naar 5 en 6 japuari. -[

Leidse Courant | 1987 | | pagina 13