Jezus als kind van zijn tijd Wandeling langs kust van Hans Keiler vol avontuurlijke verhalen ■f -ijT"1 ver de jeugdjaren van Jezus is maar weinig bekend. Wie weet bijvoorbeeld dat hij bij de volkstelling in de burgerlijke stand werd ingeschreven onder de naam Jehoshua Ben Joseef, zeg maar: Johan Jozefszoon. Het evangelie van Lucas verschaft enig inzicht in de jonge jaren van Jezus en voor het overige bestaan er tal van vromé vertellingen over hem, die vooral in de Middeleeuwen ontstonden. Uit beide bronnen putte Simon van Adelberg voor de samenstelling van een documentair portret over Jezus, dat op Eerste Kerstdag wordt uitgezonden. KRO, Eerste Kerstdag, Ned. I, 22.00 uur. Simon van Adelberg heeft er veel materiaal voor bestudeerd. Boven dien trok hij naar het Heilige Land om de plaatsen te filmën, vooral de omgeving van Nazareth, waar Jezus zijn jonge jaren sleet. Aangenomen mag worden dat vooral in de gebieden buiten de stad, het platteland, de situatie van nu gelijk is aan die in de tijd van Jezus. Al vrij jong moest Jezus met zijn ouders naar Egypte vluchten. He- rodus had vernomen, dat zijn ge zag werd bedreigd door een bore ling, die als koning der joden uit het bezette joodse volk zou op staan. Over die reis, over de moei lijkheden daarvan staat nergens veel vermeld, beter gezegd, hele maal niets. De volksverbeelding heeft daar iets op gevonden, na melijk eigen verhalen. Volgens een van die verhalen ge beurde het dat Jozef, Maria en Je zus door een gebied dwaalden, waar soldaten op zoek waren naar jongetjes onder de twee jaar, die zij op bevel van Herodus moesten doden. In het veld stuitten Maria en Jozef op boeren die hun land inzaaiden en die hen voor de sol daten waarschuwden. Maria zei tegen de boeren dat, als zij door de soldaten zouden worden onder- AU II X In een dergelijk gebied moet Jezus als kind buiten hebben gespeeld. Simon van Adelberg die heel wat speurwerk verrichtte naar de jonge jaren van Jezus. vraagd, zij naar waarheid moesten antwoorden dat zij ouders met een klein jongetje hadden gezien toen zij aan het zaaien waren. Een paar uur later verschenen die soldaten in het veld. De boeren vertelden hen dat zij tijdens het zaaien dat jongetje hadden gezien. Zij waren toen volop bezig met oogsten. In enkele uren tijd was het koren ge rijpt en gereed voor de oogst. Die boeren haalden dat seizoen een dubbele oogst binnen. Het mag als vaststaand worden aangenomen, dat Jezus als kind in Nazareth heeft gewoond. Omroep- pastor Adri Verweij, die samen met Simon van Adelberg aan deze documentaire heeft gewerkt, zegt het echter niet zo belangrijk te vinden op welke plaatsen Christus precies verbleef. Uit de evangeliën komt Hij naar voren als een zó belangwekkende figuur, als een man die met zoveel nadruk zijn leer vestigde, dat historisch onder zoek naar de plaatsen waar Hij verbleef duidelijk als vers twee mogen worden aangemerkt. Er be staat trouwens een oude joodse wijsheid die zegt: „Wie de bijbel al te letterlijk neemt is een ketter". Kazuifel Vivian Boelen, die de tekst voor deze documentaire heeft ingespro ken, gaat uitvoerig in op de afbeel ding op een kazuifel uit Heeze, dat dateert uit de 16e eeuw. Daarop werd alles afgebeeld wat men van Jezus wist. De verloving van Ma ria en Jozef staat er op, de geboor te, de besnijdenis en de vlucht naar Egypte. Dit kazuifel vervult een centrale rol in dit portret van Jezus. Aan de hand hiervan wordt het portret van Jezus samenge steld. Zijn vader en moeder blij ven hierbij uiteraard niet buiten beschouwing. Het leven van Jezus werd in zijn jonge jaren uiteraard bepaald door de leefwijze van zijn ouders. Men mag veilig aannemen dat zijn Jozef en Maria als joden leef den volgens de joodse gebruiken, FOTO:UPI waarin het familiale verkeer een belangrijke rol speelde, het regel matige onderlinge bezoek, het steunen van elkaar bij moeilijkhe den en de opvang van eikaars kin deren. Jezus heeft waarschijnlijk meer vaders en moeders gehad dan Jozef en Maria alleen. Bijbellezing gold in zulk een gezin als behorend bij het huiselijk le ven. Daarom hoeft het geen ver bazing te wekken dat Jezus aan zienlijk in de joodse leer onder legd bleek, toen hij met de schrift geleerden van die dagen in discus sie trad. Dit neemt allemaal niet weg, dat Jezus in zijn jonge jaren als een bijzonder kind werd beschouwd. Een wijs kind vooral, wijs voor zijn jaren. Zo moet hij door zijn omgeving begrepen zijn. Bij moei lijkheden vond hij nogal eens de juiste oplossing. Dat begon niet bij de bruiloft van Kanaan, waar hij de gastheer uit de problemen hielp door in het tekort aan wijn te voorzien. TON OLIEMULLER Fans Keiler maakte dit najaar een wandeling langs onze kust. Hij begon in Rottumeroog in het noorden en wandelde in veer tien dagen naar het zuiden, waar hij het bij Cadzand voor gezien hield. Het is niet direct een avontuurlijke tocht, maar wel een vol legenden en my then uit het verre verleden en een weerspiegeling van het heden. De NOS brengt deze documentaire „Sporen aan de kust" zondag op het scherm. Eerste Kerstdag: Ned. 2 om 14.55 uur. Radio 4 om 15.00 uur en BBC 2 om 19.10 uur. Wat uit zijn portret duidelijk spreekt, is dat hij over het gedeelte tussen Den Helder en Rotterdam niet echt tevreden is. De kust strook wordt daar vooral getekend door nijverheid. Wat hem het meest steekt, is dat Nederland geen badcultuur kent, zoals dat drie kilometer over de grens, zeg maar vanaf Knokke, wel het geval is. „Een joyeuze, genietende bad cultuur bestaat hier niet", is zijn conclusie. „Boulevards heten wel zo, maar ze zijn het niet en men sen lijken zich enkel op het strand te wagen wanneer de zee even niet kijkt". Over Zandvoort zegt hij. „Het was mooivroeger" en over Scheveningen: „Je moet er goed zoeken naar de zee". Dat Keiler niet de zomer, maar het najaar koos voor zijn wande ling had met praktische omstan- daar eigenlijk aparte verhalen van zou moeten maken". Fragmenten die Keiler wel ge bruikt, zijn afkomstig van schrij ver Godfried Bomans en de dich ters Slauerhoff en Roland Holst. Keilers portret toont een heel schone kustlijn, iets dat haaks lijkt te staan op de werkelijkheid. „Dat verraste mij ook, want tijdens mijn wandelingen had ik altijd de indruk dat er brandschone sche pen voor onze kust voeren. Het strand was meestal bezaaid met flessen van schoonmaakmiddelen als Lodaline. Op het moment dat we gingen filmen, was er echter geen fles te bekennen. Het strand was echt brandschoon". Strandjutter De beelden die Keiler het publiek tijdens zijn tocht voorschotelt worden doorspekt met verhalen over mythen en legenden. Er is een strandjutter in de documentai re verwerkt die vertelt over het vergaan van de Wilhelmsburg, maar ook architect Weeber en zijn toekomstverwachtingen komen aan bod; met passie praat hij over het verrijzen voor de Schevening- se kust van de onderwaterstad Eu ropolis. „Sporen aan de kust" biedt een klein lesje geschiedenis, onderhou dend in beeld gebracht en van commentaar voorzien door Keiler. Het is echter ook een stoet gefilm de herinneringen, doorspekt van stilistische plaatjes van onze kust. „Sporen aan de kust" biedt ge woon een andere kijk op de al eeuwen durende ontmoeting tus sen de Noordzee en het Hollandse land. HANS PIËT j 1**1 11 He1 Kurhaus, symbool van een zee". FOTO: CEES VERKERK digheden te maken, maar ook met het feit dat hij het in elk geval na het badseizoen wilde doen. Keiler is zelf een „kustjongetje" en zijn jeugdherinneringen liggen omslo ten in de fietsende knulletjes, die door het rulle zand ploegen en in de bunkers die bijvoorbeeld in de duinen bij Zandvoort aan Zee nog' altijd aan de oorlog herinneren. Hij besloot zijn wandeling te ma ken toen hij vorig jaar bij de re search voor zijn kustwandeling naar het Spaanse Santiago de Compastela (ook uitgezonden door de NOS) op de geschiedenis van de Ierse „vuurtorenheilige" Sint Brandaan stuitte. Dat verhaal zorgde er ook voor dat Hans zijn wandelng van boven naar bene den wilde maken. Tenslotte ligt de vuurtoren Brandaris op Terschel ling en is het de oudste lichttoren op de Nederlandse kust. Geluidsband Daar waar de beelden van een eeuwig beukende branding en een immer ruisende zee het toelaten, is een geluidsband te horen waar op fluisterende Duitsers staan. Hans: „Ik vond die geluidsband jaren geleden en besloot toen dat ik hem ooit nog eens zou gebrui ken. Dit was een mooie gelegen heid omdat onze zomerse kustver- halen nauw met Duitse badgasten zijn verweven. Het is eigenlijk een ironisch grapje van mij". Zo hoort de kijker bijvoorbeeld zeggen, wanneer Keiler vertelt over het herhaaldelijk verblijf van Sissy, koningin van Oostenrijk, in Zand voort: „Daar komt het meisje weer". Hans Keiler heeft moeten vaststel len dat er enorm veel poëzie ge schreven is over de Nederlandse kust en dat maakte de keuze er niet makkelijker op. Hans Keiler: „Bij de montage is veel weggesne den. Zo heb ik veel religieuze in formatie weg moeten laten. Ook omdat het in de opbouw van het verhaal niet goed paste. Dat Sche veningen en Zandvoort niet uit voerig worden belicht, is omdat je CcidóeSourunt NEDERLAND 11 J-9.35/13.00-13.05 NOS Nieuws voor doven NCRV De Carsons, Australische serie, met: Kevin Miles, Christi ne Amor e.a. Tommy en lan trachten Harry Armstrong te la ten opdraaien voor de moord op een gewonde politieagent 5 Grote verhalen voor kleine mensen, getekend bijbelver haal De Stuntels, tekenfilmserie 5 Winnie de Poeh, tekenfilmserie van Walt Disney 5 De Moddermonsters, sf-serie. Afl. 7: De aanval Kids, Canadese jeugdserie. Afl. 7: Afspraken E Comedy Capers. 'De golf- speler', slapstickfilm met Oliver Hardy en Larry Semon NOS Journaal 1 NCRV Dit is Disney - Kerstspe- cial, speciale aflevering van de tekenfilmserie, met avonturen van bekende Disney-figuren j Ferdy de Mier, tekenfilmserie (sj BZN in winter-wonderland, kerstpecial vanuit de bloemen veiling 'Het Westland' in Naald wijk met de Volendamse groep BZN en het Volendams Opera- koor (herh.) 3 NOS Journaal NCRV Herbie Rides Again. Ko medie, USA 74. R: Robert Ste venson. Helen Hayes, Stefanie Powers. Eigenwijze Volkswagen moet deze keer een oudere vrouw beschermen 1 Reis naar Bethlehem, kerstvie ring bij de geestelijk minder be gaafde bewoners van 'De Har- denberg' in Ede 2 Op verhaal komen in de Wes ter, vertelling van ds. Nico ter Linden 2 St. Elsewhere, Amerikaanse se rie, met Ed Flanders, Betty Whi te, Ellen Bry, Christina Pickles 3 NOS Journaal 3 Nieuws voor doven B-1.38 NCRV Where the Spies Are. Komische spionagethriller, GB 65. David Niven, Franpoise Dorléac. Engelse plattelands dokter wordt met een geheime opdracht naar Libanon ge stuurd NEDERLAND 2 W&ltSm 9.00-11.00 VOO H Tineke. Ontbijt- show met Tineke Nooij, met on der meer een optreden van een Russisch kerstkoor 13.00-13.05 NOS Nieuws voor doven 14.15 Het vliegende tapijt, Deense jeugdfilm naar de boeken van Ole Lund Kirkegaard, opgeno men in Turkije. Hodja, zijn vrien dinnetje Emerald en de wijze El Faza, binden de strijd aan met de boze sultan, die het vliegen de tapijt in zijn bezit wil krijgen 15.30 l§] Het kind en de toverijen. Ballet van Jiri Kylian, gedanst door het Nederlands Dansthea ter op muziek van Maurice Ravel 16.15 Voorbeschouwing Olympische Winterspelen, die in februari in 17.00 Jonathan en de dader, jeugd film van Ruud Schuitemaker. Op school is ingebroken. Jonathan verdenkt zijn boer Daan, ma'ar hij wil hem niet verraden 17.25 Paspoort voor Marokkanen 17.45 FEDUCO Mederlanders Neder landers, gesprekken met drie Surinaamse schilderessen over de rol van de Surinaamse kun stenaar in Nederland 18.15 NOS Nieuws voor doven 18.20 Straatje om... De avonturen van twee varkentjes en een pinguïn, tekenfilms 18.28 Piggeldy en Frederick 18.30 Sesamstraat 19.00 Journaal 19.12 VOO S3 Klasgenoten. Koos Postema laat Willeke Alberti weer plaats nemen in de school banken en haalt herinneringen op 19.57 Veronica Film, filmrubriek 20.25 Passies, documentaire serie van Olivier Koning. Afl. 'Bevlo gen verleden'. Vanavond een portret van ex-conservator Dia- konoff van het Rijksmuseum voor Natuurlijke Historie in Lei den 20.50 Who's Killing the Great Chefs of Europe? Komische thriller, USA 78. R: Ted Kotcheff. Geor ge Segal, Jacqueline Bisset 22.30 NOS Journaal 22.40-22.45 Nieuws voor doven BRT TV 11 14.30 Steek-er-wat-van-op-show, praatprogramma met Emiel Goelen. Thema's: Joden in Vlaanderen; Bekend. Beroemd! 15.30 Pronto, Italiaans voor beginners 16.00-17.40 The Pirate. Muz. avon tuur, USA 48. R: Vincente Minel- li. Judy Garland, Gene Kelly. Muziek: Cole Porter. Senorita denkt dat circusclown in werke lijkheid een Caraïbische zeero ver is 17.55 Geschreven nieuws 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma 18.05 Plons. Afl.: Plons en de worm 18.10 Speel op sport, serie jeugdpro gramma's waarin op speelse wijze een bepaalde sporttak wordt toegelicht. Vandaag: Kunstschaatsen 19.05 Joker-trekking 19.05 Boeketje Vlaanderen, speciaal 'Boeketje', met tips voor tv-pro- gramma's in de oudjaarsperio de van 27 december tot 3 janua ri. Presentatie: Gerty Christof- fels 19.35 Lotto, Tiercé, Quartè, Medede lingen en Vanavond 19.45 Journaal 20.10 Kunst-zaken 20.20 Jaaroverzicht 1987 21.55 Terloops: Een aparte kijk op de wereld 23.00 The Equalizer (De vereffe naar), Amerikaanse serie met Edward Woodward. Afl.: Back Home. Kersttijd. Twee oude mensen leven in een volkomen verwaarloosd gebouw. De eige naar wil het gebouw renoveren, maar dan wel om er dure flats in te verhuren. De huidige bewo ners, die niet kapitaalkrachtig zijn, moeten dan maar de straat op. De huiseigenaar huurt zware jongens om de mensen te terro riseren 23.50-0.10 Journaal, aansluitend Coda: 'Uw geboorte Jezus' (Or thodox Kerstlied) door Maria Chrstova (zang) en Maria Vade- mitsharova (harp) BRTTV21 20.20-22.00 Sport Extra: basketbal, voetbal en volleybal RTBF1 8.15 Nouba-Nouba, gevarieerd kin derprogramma 11.40 Interwallonie 13.00 Protestantse kerkdienst 14.00 Radjou, toneelstuk van Bob De- schamps 15.00 Sergeant Andersen, serie 16.15 Noubanimé, tekenfilms 16.40 Bouquins 18.30 Gourmandises 18.40 Jokertrekking 18.45 Tèlètourisme 19.20 Lotto-/Jokertrekking 19.26 Quick et Flupke, tekenfilmserie 19.30 JT1 20.00 L'espace d'une vie, serie 21.40 Variétés, amusement 22.20 E Born to Dance. Musical, USA 36. Eleanor Powell, James Stewart. Met veel danswerk en liedjes 0.05-0.35 JT2 Wuzzles. RTBF 1,16.15 SKY CHANNEL 8.00 Fun Factory, kinderprogramma met tekenfilms, spelletjes, mu ziek en speciale gasten, gepre senteerd door Andy Sheldon, Snoot en Crocker. Met om 11.10 Ski Boy, avonturenserie over twee jongelui die verzot zijn op de sneeuw in Zwitserland. Afl 'Cold Shoulder'. Bobby en Sa die's pogingen twee toeristen te koppelen lopen op niets uit 12.05 SI Sky Trax. Here Comes Christmas Day 13.05 Pop For mule 14.05 Monsters of Rock Pat Sharp (links). Sky, 12.05 15.05 Ski Report, ski-magazine. Waarin o.m. World Cup Cross Country in Castelrotto (Italië) en World Cup Freestyle in La Plag- ne (Frankrijk) 15.50 International Motorsports. Mo torsport: nabeschouwing van de Grote Prijs van Portugal 500 cc, plus 'Car Wars', een muzikale special met grappige incidenten in auto- en motorsport van het afgelopen jaar 16.55 SI Canada Calling 17.30 SI UK Network Top 40 18.35 Lost in Space, sf-serie. Penny en Will raken betrokken bij een zoektocht naar een vuurspu wend monster 19.35 Grizzly Adams Christmas Spe cial, serie met Dan Haggerty. Grizzly maakt zich klaar om Kerstmis te vieren. Een lawine doorkruist echter zijn plannen 20.50 Emerald Point, Amerikaanse serie rond een familie op een kleine luchtmachtbasis 21.45 WWF Survivor Series. Worste- lafvalrace in Ohio 0.50-1.20 The World Tomorrow, reli gieus programma BBC 11 9.20 Roobarb, vertelling 9.25 Saturday Starts Here, geva rieerd programma: Padding- ton's Birthday Bonanza 9.50 Sjaak en de bonestaak 10.00 The Muppet Babies, tekenfilms serie 10.30 Going Live: gasten, muziek, spelletjes 13.17 Weerbericht 13.20 Race for your Life Charlie Brown, tekenfilmserie 14.35 E The Great Escape. Avontu renfilm,USA 63. R: John Stur- ges. Steve McQueen. Geallieer de krijgsgevangenen proberen te ontsnappen 17.20 Telly Addicts, spelprogramma: Op zoek naar de tv-verslaafde van 1987 17.50 Final Score 18.05 Nieuws/Weer 18.20 E Blankety Blank, quiz gepre senteerd door Les Dawson 19.00 E Hi-De-Hi, Engelse comedy serie over belevenissen in een vakantiekamp 19.45 E Bob's Christmas Full Hou se, spelprogramma 20.25 B The Paul Daniels Christmas Magic Show. Paul kijkt terug op zijn kinderjaren en probeert een paard doormidden te snijden 21.15 E Bergerac, Engelse politiese rie die zich afspeelt op Jersey, met John Nettles, Liza Goddard. Afl.: Treasure Hunt John Nettles. BBC 1,21.15 22.45 Nieuws/Weer/Sport 23.00 Evil Under the Sun. Thriller naar Agatha Christie, GB 82. Peter Ustinov, Jane Birkin. Poirot moet een mysterieuze moord in een hotel onderzoeken 0.55 A Bit of Fry and Laurie. Come- dyshow 1.30 IJ Dead of Night. Fantasie, GB 46. Mervyn Jones, Roland Cul ver. Dromen worden werkelijk heid 3.10-3.15 Weerbericht BBC 21 SUPER CHANNEL I 12.50 International Snooker. Hoogte punten uit 1987 14.35 International Gymnastics 15.25 Peter-No-Tail, animatiefilm 16.45 Masterclass: Jacqueline du Pré. Sonate in A majeur van César Franck 17.20 The Story of Royal Broadcas ting. Vijftig jaar koninklijke tv- 18.20 Oliver! Musical naar Dickens, GB 68. R: Carol Reed. Kleine jongen komt terecht bij bende 20.40 Cinderella, gedanst door Paris Opera Ballet. Het sprookje Is opnieuw bewerkt door Rudolf Nurejev. De muziek is van Pro- kovjef. Het verhaal van 'Asse poester' speelt zich in de jaren 30 af in New York 22.45 E When We Are Married, En gelse tv-film van Barry Davis naar een verhaal van J.B. Priest ley 0.45-2.25 B Queen Christina. Kos tuumfilm, USA 33. Greta Garbo, John Gilbert. 17e eeuw: Zweed se koningin is zo verliefd dat ze afstand van de troon doet TV 5 SATELLIMAGES H 14.00 Coeur et pique, variété-pro gramma 15.10 Le Monde du cinéma, filmma gazine 16.00 Gourmandises. Kookrubriek 16.10 Rome, villa Médicis, doe. 17.00 Club de l'Europe N° 7. Euro- 18.00 Récréation, kinderprogr. 19.00 Traits Portrait, stripmagazine 19.30 Autant savoir. De oogst van 19.45 Salzburg, la Rome des Alpes, filmreportage 20.00 The show must go on, muzikale komedie. Vijf mensen vertellen op een party hun levensverhaal 21.00 Klassieke muziek, werken van Ravel en Rachmaninov door Rolf Plagge (piano) 22.00 Journaal 22.30-23.30 Impressions du Chile, documentaire, afl. 3 Funbus, kinderprogramma met de tekenfilms Jimbo and the Jet Set, Heathcliff, Lazer Tag Aca demie, Macron I, Star Fleet, Zor- ro en een aflevering van de serie Butterlfy Island IS Music Box, Videopix 11.00 Power Hour 12.00 Off the Wall E Africa Screams. Komedie, USA 49. Bud Abbott, Lou Cos- tello. Tijdens een safarireis ge beurt er niets dan ellende Dundee and the Culhane, serie met John Mills én Sean Garrison Super Sport American Super Sport, The European Top 40 Sydney to Hobart Yacht Race, verslag van de zeilrace van Syd ney naar Tasmania van 1986-87 The Professionals, politieserie. Afl.: 'Rogue' Wrestling, worstelen E Mary of Scotland. Drama, USA 39. R: John Ford. Kathari ne Hepburn, Fredric March 1 UB 40, muziekspecial ■3.35 Is] Music Box, Chart At tack 1.35 Off the Wall 2.35-3.35 The European Top 40 MTV EUROPE 24 uur Popnieuws en videoclips, met: 10.00-11.45 US Top 20 19.00-20.00 XPO, nieuwe clips 23.00-1.00 Christmas Party: Ro ger Clover and guests CHILDREN'S CHANNEL! 6.00-16.00 Tekenfilms, series LIFESTYLE I 10.00 It Figures 10.30 Cisco Kid 11.00 Your Shows of Shows 11.30 Get Smart 12.00 Divorce Court 12.30 Young Peoples Special 13.00 Powerful Women of Wrestling 14.00-16.00 The Edge of Night SCREENSP0RTISHH6 16.00 American College Football 18.00 Tennis 20.30 Power Sports In ternational 21.30 Boxing 23.00- 1.00 American Football DUITSLAND 1 (ARD) BE 10.00 Tagesschau 10.05 Die Spanische Stunde, muzika le komedie van Maurice Ravel 11.00 12. Jaaroverzicht 12.00 Die Steine der FluB und das Licht, documentaire over 12.45 That's Dancing, Amerikaanse speelfilm ('85) van Jack Haley jr. Met: Gene Kelly, Liza Minelli e.a. Liza Minelli. ARD, 12.45 14.25 Der Mondschimmel (2), tv-film van Brian Hayles. In de nacht van de volle maan begint het Keltisch feest van Beltane 15.15 Am anderen Ende der Welt (2), portretten van Australiërs 16.00 Musikantenstadl, folkloristisch muziekprogramma, met: Gol den Gate Quartet, Musikkapelle Westendorf, Waltraut Haas e.a. 17.30 Wie das alles aushalten?, ge sprekken over Kerstmis 18.00 Die Erben der Wikinger, serie over Europese koningshuizen. Vandaag: Noorwegen 19.00 Das Teuffelschiff (2), tv-spel van Victor Hugo 20.00 E Tagesschau 20.15 H Stars in der Manege, voor stelling van het Circus Krone 22.05 Is] Lottotrekking 22.10 Tagesschau 22.15 Das Wort zum Sonntag 22.25 The Man Who Knew Too Much. Thriller, USA 56. R: Alfred Hitch cock. James Stewart, Doris Day. Om arts te beletten te praten ontvoeren geheime agenten zijn zoontje 0.20 The Badlanders. Misdaad, USA 58. Alan Ladd, Ernest Borgnine. Twee onschuldig veroordelen besluiten na hun straf hun slag te slaan. Ze lopen in de val 1.40 Tagesschau/Nachtgedanken DUITSLAND 2 (ZDF) 9.30 Damals, oude journaals 9.40 Nachbam in Europa: 9.40 Italië 10.20 Turkije 10.40 Portugal 11.20 H De visser en zijn bruid, bal let van August Bournonville door het Koninklijk Deens Ballet 13.00 Heute 13.02 Frau Holle, sprookje naar de ge broeders Grimm. Afl. 2 13.50 Tiere, Clowns und Akrobaten, circusfragmenten gepresen teerd door Freddy Quinn 15.20 Heute 15.25 Wir sind wie Berlin, verhaal van Ralf Piechowiak en Nina Stein- hauser 16.15 A Little Romance. Drama, USA 79. Met Laurence Olivier 18.00 d Anna, serie, afl. 2 19.00 Heute 19.15 Hildegard von Bingen, doe. over geëmancipeerde vrouw 19.30 Flor und die Traumfrau, tv-film 21.00 Waldhaus, serie. Met Judith Edel. Angelika heeft de smaak van de wijde wereld te pakken 22.00 Heute en Gewinnzahlen 22.05 Bound for Glory. Drama, USA 76. David Carradine 0.30 Jazz Club, hoogtepunten uit een concert van de Berliner Jazz Tage 1987. Met: George Sheas- ring, Neil Swainson e.a. 1.20 Heute DUITSLAND 3 (WDF) 16.00 Doornroosje, jeugdfilm 17.10 DasZauberschloB.poppenfilm 17.30 Altes Handwerk 17.45 Ludwig van Bonn. Reportage over de omstreden Beethoven- sculptuur van Klaus Kammerich 18.30 Die rote Zora und ihre Bande, avonturenserie 19.00 Aktuelle Stunde 20.00 E Tagesschau 20.15 Fundstiicke, reportage over de provincie Frankenland 21.25 Das Phanomen Maria Callas, portret van deze opera-diva 22.55 Segovia at'Los Olivos, portret 23.50 Journaal

Leidse Courant | 1987 | | pagina 40