Qowuvnt j onge kaper KLM-toestel Bon: iTFLORA 2 Opgeruimd gen kersttoelage voor ).000 werknemers Fokker Den Haag wil stadhuis gaan huren van ABP VANDAAG VEILING FLORA BEMANNING VEILIG TERUG OP SCHIPHOL ,,HartaanyaPwitwaij|Mit w a Qoede Ker^tdage;i 4 Hl Hl A 13 17 KERST 1 Zuidafrika veroordeeld over Angola Ccldóc (Bowuvnt Donderdag 24 december 1987 79e jaargang no. 23996 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Uitgave Westerpers, behorende tot SijthoH Pers, Apothekersdijk 34,2312 DD Leiden, Postbus 112300 AA. tel. 071-122244. Voor abonnementen: 071 -313677. Giro 103003. Bank: Amro-bank N.V. Leidea Directeur hoofdredacteur l.J. Hallewas, Chef-redacteur Wim Buijtenweg. Abonnementen (incl. 6% BTW) per maand f. 23,74 (aut. betaling), kwartaal f. 70,93, iaar f270,20. Klachten bezorging: maandag t/m vnidag van 18.00-19.00 uur. zaterdag 14.00-15.00 uur tel. 071-122248. Advertenties: (excl.6% BTW)f. 0,64 per mm, kleintjes f. 0,45 per mm Vandaag wolkenvelden, droog en af en toe zon. Tijdens de kerstdagen mogelijk wat re gen. Middagtemperatuur oplo pend tot ongeveer 7 graden. Matige zuiden wind. Zon op: 08.48, onder: 16.32; hoog water Scheveningen: 06.23 en 18.32; laag water: 01.41 en 14.15. IPHOL - Bijna duizend Fokkermedewerkers van de vesti- op Schiphol-Oost hebben gistermiddag tussen half vier en uur een demonstratieve werkonderbreking gehouden. Dit »urde in verband met het besluit van de Fokkerleiding om 1 januari geen periodieke verhoging en geen kersttoelage ƒ200 per man uit te betalen aan de 10.000 werknemers. Na- iand maakte een Fokker-woordvoerder bekend dat de sala- mde is uitgesteld tot de eerste helft van januari. De kersttoe- blijft echter wel in kas. Fokker wil dat geld reserveren toekomstige uitkeringen aan werknemers. Door de bezuini- sronde die de vliegtuigbouwer moet uitvoeren, bestaat de i dat werknemers in de nabije toekomst op straat komen te ij. Tijdens de werkonderbreking werden de Fokkermede- kers toegesproken door een kaderlid van de industriebond, stelde dat Fokker gemaakte afspraken niet nakomt. Op 8 ja- w* ri praten de bonden verder met de Fokkerleiding. f vereenkomst inken over ektronisch talen Rekenkamer kan het werk niet meer aan (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Algemene Rekenkamer, onafhankelijk controleur van de Rijksuitga ven, kan het werk niet meer aan. Om toch nog zoveel mogelijk werk af te krijgen heeft de Rekenkamer particuliere accountantskan toren ingeschakeld. Daarvoor betaalt men dit iaar 1,2 miljoen gulden. De Rekenkamer kampt met een groot personeeltekort. Veel personeel vertrekt naar het bedrijfsleven. In middels heeft minister Van Dijk van binnen landse zaken de Rekenkamer toegestaan een toeslag tot 20.000 gulden bruto per jaar op het normale salaris te betalen teneinde accoun tants en andere financiële deskundigen in huis te houden dan wel in dienst te kunnen DEN HAAG Het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds (ABP) ziet wel brood in de stadhuisplannen van de gemeente Den Haag. Het ABP en het Haagse college van burgemeester en wethouders zijn dan ook een voorovereenkomst aangegaan voor de financie ring ervan. Dat houdt in, dat de gemeente Den Haag het stadhuis van het ABP wil gaan huren. Uit een en ander kan worden ge concludeerd dat het ABP voldoende kans ziet om het stadhuis, ontworpen door de wereldbekende Amerikaan Richard Meier, te bouwen voor 320 miljoen gulden. Dat bedrag mag van de Haagse gemeenteraad onder geen beding worden overschreden. Het ABP wil het stadhuis de eerste vijf jaar voor gemiddeld 17,6 miljoen gulden per jaar verhuren. Huren is voor de gemeente aantrekke lijk, omdat dan geen dure lening behoeft te worden afgesloten. Sojoez koppelt aan ruimtestation Mir MOSKOU Drie Russische kosmo nauten zijn er gisteren in geslaagd hun ruimteschip Sojoez TM-4 te koppelen aan het ruimtestation Mir, aldus het of ficiële persbureau TASS. Aan boord van de Mir bevinden zich de kosmo nauten Joeri Romanenko en Alexander Alexandrov. De Sojoez was maandag gelanceerd vanaf het ruimtevaartcen trum Baikonoer in centraal Azië en heeft aan boord commandant Vladimir Titov, Anatoly Levtsjenko en Moesa Manarov. Levtsjenko zal na een week met Romanenko en Alexandrov terug keren naar de aarde. Romanenko heeft 321 dagen in de ruimte doorgebracht en vestigde daarmee een record. 34 PAGINA'S [STERDAM - De Neder- Ise banken die deelne- in de Bankgirocentrale de Postbank na lange tijd overleg uiteindelijk reenstemming bereikt r de gezamenlijk op te en technische infrastruc- voor elektronisch beta- Deze zal zo worden inge- it, dat per eind 1988 elke letaillisten te plaatsen be- automaat geschikt zal zijn r betalingen van pashou- van alle banken in ons De automaten bij de ieliers sturen de transac- electronisch naar de uwe organisatie, die ze ischakelt naar de afzon- jke banken. Banken en llisten zullen de kosten amenlijk dragen. Of de rthouders moeten betalen It aan de afzonderlijke ken overgelaten. (ADVERTENTIE) AUTOVERHUUR F.PRAMGE1S van luxe auto's en per- lenbusjes vanaf 30.- p.dag. ider met bkidnapte bons in ïstenrijk )CHT Kidnapping kinderen die bii een iding aan de vader of ier zijn toegewezen, it vaker voor, maar de lier waarop de 42-jarige n Pueper uit Diever zijn zoons heeft ontvoerd, is heel bijzonder. Op 2 juli Pueper zijn zoons van zeven en acht jaar door gemaskerde mannen nappen. Bij de grens chtte Pueper hen op met i twee zoons van vijftien zestien jaar. Na de hereni- S. g vertrok het zestal spoor- gs naar Oostenrijk om er i een „welverdiende" va- itie te genieten. Pueper cedeert al jaren tegen de wijzing van zijn drie jong- zoons aan zijn ex-vrouw, t Openbaar Ministerie in recht heeft nu een uitleve- gsverzoek ingediend, ssiar het is nog de vraag of Oostenrijkse politie Pue- zal uitwijzen. (ADVERTENTIE) VOORJAAR r MET TIENDUIZENDEN f BLOEMEN IN Bloemenpracht in weel derig groen Schitterend aangelegd met een prachtige waterpartij Infostands met alles over bloemen en planten in en om uw huis 22-27 DECEMBER Dagelijks 9 tot 17 uur. Toegangs- Prijs f 6.-. Kinderen tut 14 jaar. - 65-plussers en CJP-houders f 4.-. Groepskorting mogelijk. SCHIPHOL De boeing 737 „Abel Tas man" van de KLM die gisteravond op weg naar Milaan werd gekaapt, is vanmorgen kort voor vijf uur behouden op Schiphol geland. Het toestel werd gevlogen door dezelfde beman ning als die tijdens de kaping aan boord was, twee vliegers en zes le den cabinepersoneel. De bemanning werd op Schiphol begroet door familieleden. De kaping van de Boeing kende een geweldloos einde toen een truc met een „hartaanval" de kaper zo ontwapende, dat hij de meeste passagiers di rect vrijliet en zich later helemaal overgaf. Een jonge Italiaan, de 15-ja- rige Dino Scioni, had de pi loot van het toestel dat op weg was van Amsterdam naar Milaan, gedwongen door te vliegen naar Rome. Daar eiste hij één miljoen dollar losgeld voor de vrijla ting van de 91 passagiers en de zes bemanningsleden. Bo vendien wilde hij een ander toestel om via Kuwayt naar de Verenigde Staten door te vliegen. Hij dreigde de Boeing op te blazen als niet niet aan zijn eisen zou worden voldaan en als de politie een poging zou doen het vliegtuig te bestormen. De moeder van Dino. mevrouw Vanderwelde. arriveert vanuit Cagliari op Sardinië op de luchthaven van Rome, kort nadat haar zoon zich aan de politie heeft overgegeven. FOTO: AP De onevenwichtige kaper woont op Sardinië en was in Nederland op bezoek bij zijn Nederlandse grootouders. Hij bleek na afloop van de kaping niet gewapend te zijn. Tijdens de onderhande lingen met de luchthavenau toriteiten had hij gezegd via het horloge dat hij droeg, een bom tot ontploffing te kunnen brengen die zich in zijn koffer bevond. De jon gen had alleen handbagage bij zich. De kaping eindigde om circa 22.30 uur toen het hoofd van de anti-terrorisme brigade aan boord van het toestel ging, waarna de ka per zich overgaf. De moeder van de jongen was even daarvoor op het vliegveld gearriveerd, vergezeld van zijn broer en zusje. De Itali aanse politie noemde de on gewapende kaper „volslagen gek". Volgens de passagiers is er geen paniek aan boord geweest en bleef de kaper zelf ook rustig. Van de 91 passagiers waren er 50 Ita liaans. De overige 41 waren hoofdzakelijk Nederlanders, Britten en Amerikanen. Ook de vorige kaping die de KLM trof werd uitgevoerd door een kaper zonder poli tiek motief. Het was een geestelijk gestoorde jonge man die in augustus 1978 een DC-9 van de KLM dwong een andere route te kiezen. Hij bedreigde de be manning daarbij met een speelgoedpistooltje. Deze Ne derlandse jongeman is voor zijn daad nooit veroordeeld. Hij is geplaatst in een psy chiatrische inrichting. Pagina 11: Jonge kaper in aniek: „Dan ontploft de om nu!" Dino Scioni wordt na afloop van de kaping op het vliegveld Fiumicino door een politieman weggeleid. Spoedcursus Nederlands voor Belgische informateur BRUSSEL - De Belgische kabinetsinformateur Guy Spitaels, in zijn gewone bestaan partijvoorzitter van de Waalse Parti Socia- liste en hoogleraar aan de universiteit van Brussel, leert momenteel in hoog tempo Nederlands. Voor de tweede maal in twee dagen werd Spitaels, die geen Nederlands spreekt maar pretendeert het wel te verstaan, giste ren geconfronteerd met een Vlaams partijvoorzit ter, die ten overstaan van hem weigerde Frans te spreken. Na CVP-voorzit- ter Frank Swaelen, die dinsdag de informateur bezocht, was dat gisteren de voorzitter van de Volk sunie, Jaak Gabriëls. In de Vlaamse christelijke pers worden grote vraag tekens gezet bij de benoe ming van Spitaels tot in formateur. Bovendien ne men vrijwel alle Vlaamse partijen net Spitaels hoogst kwalijk, dat hij rond de verkiezingen van 13 de cember de omstreden oud- burgemeester van Voeren, José Happart, als meest prominente spreker voor zijn partij opvoerde. i k f 4 4 i 4 AA 'h 1 4 T Jk w ,$-■*> 9 k j f A m. J K Geidoa Qowuxnt Nabezorging Geen krant, geen kerstbijlage of geen radio- en televisiebijla- ge ontvangen? Bel dan tussen 18.00 en 19.00 uur telefoon nummer 071-122248 en uw krant en/of bijlagen worden vanavond nog nabezorgd. Witte Kerst blijft een droom NEW YORK AI 45 jaar dromen veel men sen van een „White Christmas". Om precies te zijn, zijn het er meer dan 170 miljoen. Van het lied dat Irving Ber lin in 1942 schreef en dat door Bing Crosby onsterfelijk werd ge maakt, waren op 30 juni van dit jaar name lijk 170.884.207 exem plaren verkocht. Daar mee is het in de VS de best verkochte plaat al ler tijden geworden. Berlin schreef het lied voor de film „Holiday Inn", met Crosby en- Fred Astaire in de hoofdrollen. Crosby zong het in de film en maakte er een single van. Daarvan werden meer dan dertig mil joen exemplaren ver kocht. Van versies van tal van andere zangers nog eens 140 miljoen. Irving Berlin, die 99 jaar is geworden, blijft dit jaar overigens rus tig thuis met Kerst, want het zal regenen in New York. Veel doden bij overstroming op Sulawesi JAKARTA In het zuiden van Sulawesi (het voormalige Cele bes) in Indonesië zijn bij overstromingen en aardverschuivingen als gevolg van hevige moesson-regens zeker 67 mensen om het le ven gekomen. Dit heeft een plaatselijke functionaris gezegd tegenover de Indone sische pers. Bij de overstromingen heb ben meer dan 85 mensen verwondin gen opgelopen. Rond 2.500 huizen werden verwoest Kardinaal Alfrinks laatste stille tocht door Utrecht Vuurwerk importeur: Verbied knalwerk in Europa" v 'ü- O- Vrijlating Heijn zou een kerstwonder zijn 12 pagina's Wees gegroet Maria! Daklozen: „Ze worden op aarde geplaatst, maar mogen nergens verblijven". De burgemeester schaatst op klompen. Droom van Gerrit Pomp: allemaal auto's met racestoeltjes op het dak. EXTRA Bijlage van 12 pagina's met alle radio- en televisieprogramma's. S NEW YORK - De Veilig heidsraad van de Verenig de Naties heeft gisteren Zuidafrika scherp veroor deeld wegens de voort gaande bezetting van An golees grondgebied er omdat er geen tekenen zijn van een aanstaande terugtrekking. In een resolutie die door de vijftien leden unaniem werd aanvaard werd secretaris-ge neraal Javier Perez de Cuel- lar van de VN gevraagd van Pretoria een tijdschema te verkrijgen voor de terug trekking van de Zuidafri- kaanse troepen uit Angola en toe te zien op uitvoering er van. Perez deelde de Raad maandag mee dat zich nog zeker 7.000 Zuidafrikaanse soldaten bevinden in het zui delijke en zuidoostelijke deel van Angola. Pretoria schendt daarmee een resolutie van de Veiligheidsraad van 25 no vember waarin een troepen- terugtrekking voor 10 de cember werd geëist. Opgeruimd staat netjes. Zelfs lezen in de Leidse Courant eindigt met het weggooien van de krant. Sommige mensen leggen de kranten liever eerst nog netjes op een stapeltje om hem dan nog eens te kunnen raadplegen. Wii hebben daar zelfs een mooi rekje voor, dat we cadeau geven aan iedereen, die een nieuwe abonnee aanbrengt. Mocht u nou zelf „Het Binnenhof" nog niet lezen en onderstaan de bon willen invullen. Bedenk dan dat u dat ook door een familielid kunt laten doen via een andere bon, wat verderop in de krant. Die krijgt dan dat rekje en als 'ie wil geeft die het wel weer aan u. Zo vangt u de Leidse Courant en het cadeautje: dus twee vliegen in één klap. De Leidse Courant wil ik best twee weken proberen. Gratis en geheel vrijblijvend. Voorletters: Adres: Postcode/plaats: Telefoon (voor controle bezorging): In een open envelop zonder postzegel opsturen naar. de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag. N B. Indien daartoe aanleiding bestaat, kan een verzoek om een proefabonnement wor den geweigerd.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 1