Machtsstrijd in De Meer Volleybal team wandelt over Cuba •e Kuyper wint Lisse derby OPPOSITIE BEDREIGT „HUWELIJK" AJAX-JOHAN CRUIJFF QeidM<2owuvnt DONDERDAG 24 DECEMBER 1987 PAGINA 17 port op tv bAAG 2, 15.10 uur Zeilen: Adml- ~*Ch«nn#l, 21.00 uur Worste- Channel. 22.55 uur Spaans r- BEN idand 2, 16.30 uur Schaat- jp natuurijs. 2, 13.30 uur Golf 1987 Channel, 22.00 uur Neder- |voetbal. «DAG jrland 2, 16.15 uur Voorbe- pwing Olympische Spelen, jrland 2, 22.40 uur Studio Nederlands, 2240 uur op zaterdag. 2, 12.30 uur Snooker. 2, 14.35 uur Turnen. Channel. 15.05 uur Skiën. Channel, 15.50 uur Motor- Channel, 2145 uur. Worste- éi Channel, 15.30 uur Channel, 16^0 uur Ame- fiSuper Sport. U Channel, 16^0 uur Zpi- Channel, 20J0 uur Wor- MG rtand 2, 19.00 uur Studio I Nederlands 1, 20.05 uur (weekend. Nederlands 2, 16.00 uur Frans, 19.00 uur Sport. 16.00 uur Sport. 3 |and 1. 10.00 uur Früh- iand 2, 1637 uur Sport thannel, 14.05 uur Austra- yoetbal. avhannel, 22.55 uur Tennis, r Channel, 1430 uur Iter Meeuws -olger Thijs feEL Walter Meeuws de opvolger van Guy _ils coach van het Bel- Toetbalelftal. De 36-jari- |-Ajacied, zelf 46-voudig Itional treedt op 1 juli I tionaal trainer in dienst i Belgische voetbalbond. I het wereldkampioen- in Italië van 1990 moet rs nog onder supervisie Uy Thijs, die technisch I jur wordt met verant- tlijkheid voor alle natio- jelecties, werken. Het «tt van Thijs werd Jag met twee jaar ver- Walter Meeuws werkt zoen als trainer bij de f-klasser Lierse SK. kersberger uwe trainer itenrijk !N Josef Hickersber- gisteren benoemd tot i* van het Oostenrijkse Iteam. Hij volgt de Joe- Branko Eisner op, die nam na de uitscnake- in Oostenrijk in de kwa- ewedstriiden voor het ise titeltoemooi. Hic- trger, die een jaar assis- an Eisner was, is met eertig jaar de jongste »ach in de historie van 0itenrijkse voetbal. Hii is lernational en speelde meer voor Kickers Of- h en Fortuna Düssel- ITI NDSCOACH iNGARUE j 1PEST Jozsef Tajti is ngang van het nieuwe I. >ach van het Hongaarse llteam. De oud-speler t«fnved Budapest is in een e van slechts twee jaar q |le coach van de nationa- aa|g. Het laatst was Laszlo ^als zodanig actief. Tajti ta 1983 tot het toernooi wereldtitel in Mexico issistent van de toenma ich György Mezey. Winst AC Milan omgezet in nederlaag MILAAN De tuchtcommissie van de Itali aanse voetbalbond heeft de uitslag van de com petitie-wedstrijd AC Milan-AS Roma veran derd van 1-0 in 0-2. Dit besluit werd genomen naar aanleiding van het afsteken en gooien van vuurwerk naar Tancredi. De Romeinse doel man kreeg een hartstilstand en ontsnapte dank zij razendsnel medisch ingrijpen aan de dood. AC Milan moet voorts een boete van zestig mil joen lire (92.000 gulden) plus alle ziektekosten voor Tancredi betalen. De ploeg van Ruud Gul- lit zakte door het besluit van de tuchtcommissie van de tweede naar de vierde positie op de ranglijst. AS Roma steeg door de papieren over winning van de vierde naar de derde plaats. De stand in de competitie luidt nu: 1. Napoli 21 punten; 2. Sampdoria en Roma 17; 4. Milan 16; 5. Juventus 13. Weer Britse voetbalsupporter vrijgelaten BRUSSEL In Belgis is gisteren de vijfde Britse voetbalsupporter vrijgela ten in afwachting van het proces in verband met het Heizel-drama van 29 mei 1985, waarbij aan het begin van de Europacup-finale Juventus-Liverpool 39 mensen de dood vonden. Hij werd vrijgelaten na af sluiting van het onderzoek tegen hem. Er zitten nu nog 20 supporters vast. Zwemwedstrijden in De Zijl LEIDEN De zwem- en po lovereniging De Zijl-LGB houdt zaterdag haar traditio nele Nationale Kerstwedstrij den. Deze wedstrijden zijn voor meisjes en joïigens van 10 tot en met 12 jaar. Er wordt gezwommen om de wisselprijs: de Sergio de Gregorio-trofee. De wedstrijden worden gehou den in zwembad De Zijl (Para- maribostraat 34) en beginnen om 13.00 uur. Westduitsland wil namen supporters DEN HAAG De West- duitse justitie en de Duitse voetbalbond (DFB) willen een namenlijst van de 2.000 in ons land geregis treerde voetbalvandalen. Dit in verband met de Eu ropese Kampioenschappen Voetbal, die komend jaar in de Bondsrepubliek ge houden worden. Het Cen traal Informatiepunt Voet balvandalisme (CIV), een onderdeel van het ministe rie van binnenlandse za ken, heeft zo'n lijst. Jong Oranje neemt plaats van Olympisch elftal in DEN HAAG Het Olympisch elftal heeft als aparte selectie van de KNVB voorlopig opgehouden te bestaan. De resterende wedstrijden in het kwalifi catietoernooi voor de Zomerspelen van Seoul worden door de technische leiding van de nationale voetbalbond gebruikt als oefenduels voor het elftal van Jong Oranje, dat zich vorige week kwalificeerde voor de kwartfi nales van de Europese titelstrijd. Ook spelers als Gillhaus, Meijer, Krüzen, De Wolf, die juist buiten de eerste zes tien voor het nationale A-team vallen, worden bij die wedstrijden ingezet om internationale ervaring op te doen. Supporters Feyenoord mogen niet naar uitwedstrijden AMSTERDAM Vier supporters van Feyenoord die zich voor de politierechter in Amsterdam giste ren moesten verantwoorden voor het uiten van discriminerende be ledigingen over joden, hebben van mr. Doeleman een wedstrijdver bod opgelegd gekregen. De rechter bepaalde dat zij zes opeenvolgende uit-wedstrijden van hun club niet mogen bijwonen. Houden ze zich daar niet aan, dan moeten ze een week zitten. Bovendien kregen ze allen een geldboete opgelegd, va riërend van 150 tot 400 gulden. AMSTERDAM Hoe lang houdt het „huwelijk" tussen Ajax en Johan Cruijff nog stand Als het aan Cruijff zelf ligt nog twee jaar en clubvoorzit ter Ton Harmsen wil zijfi oogappel voor maximaal één seizoen vastleggen. Maar dan zal de technisch directeur wel water bij de wijn moeten doen en zijn eisen om meer bevoegd heden laten varen. Zo niet, dan gaat Ajax op zoek naar een nieuwe trainer. Dat zal dan zo goed als zeker geen Ne derlander zijn, omdat vol gens de clubleiding in Ne derland geen geschikte kandidaten „vrij" zijn. Het rommelt behoorlijk in de wandelgangen van stadion De Meer, waar een nog groeiende vijfde colonne in de oppositie tegen Cruijff is gegaan, die „egotripperij" wordt verweten. Ook een groot deel van de spe lersgroep keert zich zo langza merhand tegen de technisch directeur, die alles beter weet en altijd maar gelijk wil heb ben. De spelers verwijten Cruijff ook, dat hij bij succes alle eer naar zich toehaalt en bij mindere resultaten de spe lers onderuit schoffelt. Ook het te aanvallende voetbal, dat Cruijff propageert, is niet po pulair bij de spelers, die vin den dat zij door het riskante spel te veel punten en dus ook veel premies mislopen. Technisch apparaat Het bestuur, dat Cruijff dus niet meer bevoegdheden wil geven, eist ook dat hij enkele wijzigingen zal aanbrengen in het technisch apparaat van de club. De bij spelers en bestuur allesbehalve populaire Tonnie Bruins Slot, die tot op heden Cruijff's linkerhand is en ana lyses maakt van de komende EC-tegenstanders, moet van positie ruilen met Barry Huls hof f, die zijn baas tegengas durft te geven. Cruijff voelt daar weinig voor, want Bruins Slot doet zijn werk naar beho ren. Zelfs het feit dat de spe lers de hulptrainer op alle mo gelijke manieren treiteren door bijvoorbeeld op een trai ningskamp zijn voetbaloutfit te verstoppen en de WC-bril op zijn hotelkamer in te sme ren met Midalgan (een crème waarvan de spieren gaan gloeien), kan Cruijff niet van gedachten doen veranderen. Cruijff, die aan zijn derde jaar als technisch directeur werk zaam is bij Ajax, kreeg in ziin eerste seizoen al veel kritiek, maar snoerde de oppositie het afgelopen voetbaljaar de mond door naast de nationale beker, die een jaar eerder ook werd gewonnen, ook de Europa Cup II naar Amsterdam te halen. Daarna kreeg Ajax echter een enorme inzinking, hetgeen leidde tot een voortijdige be slissing in de competitie. Kop loper PSV heeft nu al tien verliespunten minder dan de hoofdstedelijke club, die dit seizoen ziin zinnen had gezet op de landstitel. Daarnaast had Cruijff nogal wat conflicten met spelers. In eerste instantie had de technisch directeur het voorzien op Frank Rijkaard en John Bosman, die in de ogen van de „meester" geen goed konden doen. Bosman zou scherpte missen en Rijkaard, die het seizoen als aanvoerder begon, was niet geschikt voor de leidersrol en daarover was Cruijff erg teleurgesteld. Stemmen Na de nederlaag tegen Sparta haalde Cruijff tijdens de pers conferentie uit naar enkele spelers. Zonder namen te noe men wisten insiders, dat hij het vooral op Rijkaard had be grepen. Een dag later ontnam Cruiiff Rijkaard de aanvoer dersband op onelegante wijze. De technisch directeur liet de spelers stemmen over wie in hun optiek de „leider" op het veld zou moeten worden. Cruiiff gaf iedere speler een briefje-op-naam, waardoor hij later later kon zien wie op wie gestemd had. Daardoor durf den sommige spelers Rijkaard niet te steunen, waardoor hii met miniem verschil de band kwijtraakte aan Jan Wouters Vanaf dat moment voelde de emotionele international zich niet meer thuis in De Meer. Hij had de indruk, dat zijn col lega's op hem waren uitgeke ken en - onschuldige - pesterij tjes over het tekenen van twee contracten (Ajax en PSV) maakten de speler doodonge lukkig. En aangezien ook Cruijff (Rijkaard: „Hij zette mij steeds voor joker op de training en ik wilde mij niet langer als een klein kind laten behandelen") de gemoedstoe stand van de speler verkeerd inschatte, kwam het uiteinde lijk tot een definitieve breuk na de zoveelste woordenwisse ling tussen beide werknemers van Ajax. Rijkaard verliet woedend het stadion om er vervolgens nog één keer terug te komen. Dat was om zijn kleding in te leveren. Ook Jan Sörensen en Peter Ëoeve haalden de winter niet. Sörensen volgde het voorbeeld van Rijkaard en weigerde eveneens nog langer voor Ajax Toen alles nog koek en ei was tussen Ajax en Johan Cruijff. Na het behalen van de Europa Cup voor bekerwinnaars in Athene op 13 mei j.l. foto: anp RIJKAARD NIET ERG SPRAAKZAAM „Wat er bij Ajax gebeurt is mijn zaak niet meer APELDOORN Frank Rijk- aard houdt zijn conditie sinds kort op peil door het spelen van zaal voetbaltoernooien. De bij Ajax in onmin geraakte verdediger draafde gisteren op in een team van oud-interna tionals, dat deelnam aan een toernooi in Apeldoorn. De 25- jarige Rijkaard behaalde met §loegmaats John Rep, Sjaak wart, Gerrie Mühren en de Amsterdamse hulptrainer Bar ry Hulshoff zelfs de finale. Feyenoord was de tegenstan der die met 5-1 werd versla gen. Rijkaard scoorde een keer. Erg spraakzaam over het hoe en waarom was Rijkaard gis teravond niet. Op de vraag of Ajax hem toestemming heeft verleend om naast zijn Ajax- salaris hier en daar een ex traatje op te strijken, ant woordde hij:„Geen gekke vra gen. Vraag maar iets over het toernooi Met bleek dat Rijk aard maandagavond, op de dag dat Johan Cruijff op vakantie ging, ook al een toernooi in Ede had gespeeld. Op de vraag of hij trek heeft in een terug keer bij Ajax wanneer Cruijff binnenkort vertrekt: „Weer een gekke vraag. Maar ik denk dat Ajax het best met Jo han verder kan gaan. Tussen ons lukte het gewoon niet. En wat er bij Ajax verder gebeurt is mijn zaak niet meer". uit te komen, zolang Cruijff de touwties in handen zou heb ben. Sörensen verweet Cruijff, dat hij niet met mensen kon omgaan. Hetzelfde verhaal vertelde Peter Boeve, die in ongenade was gevallen, nadat hij openlijk kritiek leverde op Cruijff. Boeve werd naar het tweede verbannen, maar slaagde er in samenwerking met een advocaat in om de straf ongedaan te maken. Waarnee hij in feite zijn posi tie onmogelijk maakte. Kliekjesvorming „Dat had ik er voor over, want die overwinning gunde ik Cruijff niet", aldus de speler die inmiddels onderdak heeft gevonden bij Beerschot. „Ik vind Cruijff nog steeds een goede trainer, maar met men sen omgaan kan hij niet. Als voetballer had hij conflicten nodig om te kunnen presteren, maar dat werkt niet bij ieder een. Daarom snap ik niet, dat hij zijn eigen privé-oorlogjes ging voeren met Bosman, Rijkaard, Sörensen en mijn persoontje. Daardoor dreef hij de spelersgroep uit elkaar, ont stond er kliekjesvorming. Dat bevordert de prestaties nega tief". Die mening wordt nu gedeeld door een deel van het bestuur en commercieel directeur Arie van Eijden, die vindt dat Jo han Cruijff teveel macht heeft. Hij was het ook, die anderhal ve week geleden verklapte, dat Cruijff wel eens aan zijn laatste seizoen bij Ajax bezig zou kunnen zijn. En dat terwijl iedereen had aangenomen, dat Cruijff voor twee jaar zou bij tekenen. Voorzitter Harmsen had dat immers gezegd tijdens een interview in een sport maandblad. Die uitspraak van Van Eijden heeft de onrust in het Ajax- kamp alleen maar verder aan gewakkerd. De kritiek op het aan- en verkoopbeleid van de technisch directeur, de interne ruzies en de matige resultaten werd niet langer binnenska mers gehouden. Door de recente ontwikkelin gen is de kans inderdaad ui terst klein, dat Cruijff bij Ajax blijft. De technisch directeur, die een maandelijkse gage van 100.000 gulden toucheert, hoeft evenwel niet bang te zijn voor zijn toekomst. Paris Saint Ger main (Frankrijk) wil de Vin- kevener, die momenteel va kantie voert in een Oostenrijks wintersportgebied, het liefst al direct inlijven en eerder al toonden Barcelona en HSV in teresse. Maar die clubs liepen een blauwtie bij Cruijff, die Ajax vooralsnog trouw blijft. Maar hoe lang nog? RICHARD THANNHAUSER erstips I HAAG Zaterdag kerstdag en zondag 27 er staan op de banen ispectievelijk Wolvega ersum draverijen op ogramma. Onze tips meeting op Wolvega 2e koers: Allegre (8), Anmiek Har vester (9), Beta Belwin (1). 3e'koers: Allard Morgan (6), Berthi Prinses (4), Benno (5). 4e koers: Astrid Tonka (8), Zarragona (10), Annemiek D"Aster (6). 5e koers: Yena di Robles (6). Zierat Kandia (1). Ymke Zuidvelde (2). 6e koers: Yevillon Nora (6), Alex di Tricia (3), Yet Star Last (5). 7e koers: Amerie Uithuizen (7), Wa jang (6), Arie S (2). 8e koers: Amerlyon (8). Zora uit Hau- le (3), Amy Victory (4). 9e Koers: Uno Skoatter (7), Yortoz (5), Vic Lerona (2). 10e koers: Ypco Oostland (3), Wikje Last (10), Abrogan Veha (8). 11e koers: Yvette W. (8), Zarmunda (9), Wervelwind C (1). Voor de draverijen op de baan van Hilversum tippen wij: le koers: Benno R (9), Bliksem V (1), Boy Buitenzorg (4). 2e koers: Ace Regina (5). Beauty Bos- zorg (7), Balder (8). 3e koers. Bianca S (7). Anton Geesink (1), Bekila Ludwig (10). 4e koers: Agamble Again (8), Zarpa (I), Zilvermaid (5). 5e koers: Bink Uithuizen (1), Byblow Promise (5), Zora Volomon (9). 6e koers: Abba Neyenrode (4), Bos- vink T (2), Akassan Ashton (11). 7e koers: Brandy Boszorg (6), Zege Boszorg (7), Viola Marijke (9). 8e koers: Zeus Boekelte (7), Zozo Ne- vele (1), Wanda Pluto (6). 9e koers: Zorba Ossewaard (5), Win ston Oxford (11). Yurriaan L (10). 10e koers: Alme de Bloomerd (7), Yackie Brogan (12), Yate Middelwijk (II). Onze W5-tlps luiden: W5 1: Bink Uithuizen (1), Byblow Promise (5), Zora Volomon (9). W5 2: Boszorg (6), Zege Boszorg (7). Viola Marijke (9). W5 4: Zorba Ossewaard (5), Winston Oxford (11). Yurriaan L (10). W5 5: Alme de Bloomerd (7), Yackie Brogan (12). Yate Middelwijk (11). Prijsvragen Westduitse midlotto: Trek king A: 2-3-9-19-35-39. Reser ve: 36. Trekking B: 3-5-8-9-34- 42. Reserve: 20. Spel 77: 628264. Het Nederlandse blok Jan Posthuma (links) en Pieter-Jan Leeu werink geconcentreerd in actie tegen de Cubaan Ricardo Rodri- 9u6z' foto: ANP HAARLEM De Haar lemse volleybalweek is gisteren gewonnen door het Nederlandse heren- team. In de eindstrijd werd Cuba voor de twee de keer binnen drie dagen verslagen. Na de 3-2 maandag volgde in een met 2500 toeschouwers bezette Kennemersporthal woensdag een nog duide lijkere zege: 3-0. De set standen waren: 15-8, 17- 15, 15-7. In het treffen van maandag was er nog sprake van grote spanning in het duel tussen Nederland en Cuba. Gisteren ging het in het grootste gedeel te van de strijd om een een- richtingsduel. Selinger startte met dezelfde basis: Blangé, Benne, Zwerver, Zoodsma, Posthuma en Leeuwerink. De laatste neemt voorlopig de plaats in van de geblesseerde Grabert. Toen de 2500 toe shouwers zich hadden opge maakt voor een paar uur top- volleybal was de eerste set al voorbij. Binnen zeventien mi nuten, met weinig spanning en veel Nederlands geweld, werd de eerste reeks met 15-8 ge wonnen door Oranje. In de tweede reeks openbaarde zich dezelfde fout als in het eerste duel. De ploeg verzuimde een 12-6 voorsprong te vergulden. Een reeks van fouten, aan de opslag en in de stop, gaven de Cu bane de kans terug te ko men in de wedstrijd. De spe lers uit het Caraibische eiland, een blamage in het vooruit zicht hebbende, lieten de mo gelijkheid niet ontgaan. Selin ger greep toen ook voor het eerst in. Hij bracht Bert Goed koop op 13-11 in het veld op de plaats van Jan Posthuma. De sprong-service van de aan voerder moest de laatste pun ten binnen brengen. Het lukte niet Bij 14-15 kregen de Cuba nen de kans de set te winnen. Het noopte Selinger tot een tweede ruil, een van meer be lang Marco Brouwers kwam net als maandag in het veld voor Leeuwerink. Hij bleek de gewenste versterking. De Mar- tinus-speler schudde met pra ten de ploeg wakker, en zorg de voor de belangrijke gelijk maker. Een technische fout van de Cubanen en een smash van Zoodsma zorgden voor setwinst. In de derde set kwamen de Cubanen er andermaal niet aan te pas. Brouwers bleek een belangrijke schakel, zowel verdedigend als aanvallend. Bij 1-7 nam Samuels zijn eer ste time-out, bij 4-11 volgde zijn tweede. Het had geen en kele invloed op de gang van zaken. Oranje heerste daar voor en ook daarna. Vooral de combinaties door het midden zorgden voor een reeks van punten. Het duurde zeven set- punten alvorens Posthuma met een smash via het blok een zege met 3-0 op het score bord liet noteren. JN De Lisse derby De Kuyper en FC Lisse f een leuke partij met 3- in het voordeel van de r. Een andere „dorps- Boerenburg - Noord- ting met 2-3 naar de gas- «Nenken passeerde ROAC de slotfase (1-4), terwiil num en THB-Boys doel- |k deelden (5-5). Nog Joals vielen er in Voor vaar Landwer Johan en Sport goed waren voor taties op het scorebord: lyper - FC Lisse 3-1 (1- sse rivalen, de ploegen p met elk 11 punten irlijk naast elkaar op de 8t, maakten er een aan- lijke derby van. Harrie ^r Zwet en Patrick Bon voor de 1-1 ruststand. Na de pauze trok De Kuyper op inzet de partij naar zich toe. Twee treffers van Ron Hooge- veen brachten de beslissing (3- 1). Boerenburg - Noordwljk 2-3 (0-2) In het met leuk voetbal door spekte Noordwijkse onderonsje kwam Boerenburg door tref fers van Albert Bosma en René van Hensbergen met 0-2 achter te staan. Na de pauze kreeg de thuisploeg via Bert- Jan de Ridder aansluiting. Via Andries Wendt en andermaal De Ridder bleef Noordwijk aan de goede kant van de sco re. Landwer Johan - Sloos Sport 6-9 (3-5) Beide ploegen hadden duide- meer zin in aanvallen dan iet vervullen van de defen- lilt" sieve taken. Voor de pauze van het aantrekkelijke duel bolde het net al acht maal (3- 5). Na de thee trapte Sloos er nog een kwartet goals bij, waar de Voorhouters een trio tegenover stelden. Ronald van der Pot. Martin de Jong en Ben Heemskerk waren na mens Sloos goed voor drie goals; Ton Arroyo en Ron Bel- kum (elk 2), Erik Warmerdam en Herman Prins (elk 1) scoor den voor de thuisploeg. ROAC79 - Menken 1-4 (0-1) Menken had het tegen hek- kesluiter ROAC lastiger dan op grond van de stand op de ranglijst verwacht mocht worden. Pas tien minuten voor het eind werd de 1-1 stand omgezet in 1-4. Peter Ruygrok opende de score in de eerste hefft. Vlak na de doelwisseling maakte Wilco van der Meer gelijk. Kees Nulkes, Klaas Vink en andermaal Ruygrok bepaalden de uitslag op 1-4. Lugdunum - THB Boys 5-5 (1-3) De Boys verslikten zich in de tweede helft in het laaggeklas seerde Lugdunum. Voor rust liep het slecht verdedigende Lugdunum tegen een 1-3 ach terstand op. Na de pauze werd die omgezet in een 5-4 voor sprong, waarna de gasten de zaak vlak voor tijd in even wicht brachten. Voor de Kik kers vonden Ton de Rooy (2), Harm de Vos. Edwin Verhoogt en Fred Kanbier het net, bil THB Boys waren Richara Trompert (2), Leo van Kam pen, Gerard van Beek en Geep van Rooyen de doelpun tenmakers. sportuitslagen PAARDESPORT Koersen Nootdorp EERSTE KOERS. 1640 m: 1. Catch Me Jacky (J. van Dooyeweerd) 2.20,3 - 1.25.6. 2. Carlina d'Almere. 3. Cos- mos Greenacre. Toto: winnend 3.50, plaats 1.50 1.60 1.60, koppel 7.90. trio 117,70. TWEEDE KOERS. 2000 m: 1 Bright Shadow (G. v. Eykelenborg) 2.51.4 - 1.25.7. 2. Boy B. 3. Beatrijs. Toto: winnend 9.60. plaats 2.00 2.30 1,70, koppel 30,50, trio 216,80. Niet ge start: Be Be. DERDE KOERS. 2000 m: 1. Astor Sammer (Ao. de Wrede) 2.50.1 - 1.25.1, 2. Brianne S. 3. Bitonto Men del. Toto: winnend 2.50. plaats 2,10 1.50 1.90. koppel 7.30. trio 84,40. Niet gestart: Aadje 't Woud. VIERDE KOERS. 2000 m: 1. Baron Wilkes (M. Pools) 2.46.8 - 1.23.4. 2. Ali Buitenzorg. 3. Attila's Shadow. Toto: winnend 3,90, plaats 1.90 1,50 2.40. koppel 10.90. trio 214.80. VIJFDE KOERS. 2000 m: 1. Zimpulse S (Mej. G. Posthumus) 2.45,3 - 1.22,7, 2. Zambesi Cede. 3. Yvento. Toto: winnend 3.80. plaats 1,90 1.90 5.60. koppel 5.60. trio 340,80 ZESDE KOERS. 2000 m: 1. Ayres Boy (P. Zandt) 2.45,3 - 1.22.7, 2. Arjen Fnkhniypn 3 Airs and Graces Toto- winnend 2.30, plaats 1,20 1.20 1,50, koppel 6.70. trio 45.00. Niet gestart: Zworthy Dean. ZEVENDE KOERS. 1640 m: 1. Zoom- er (G. van Eykelenborg) 2.16.6 - 1.23.3, 2. Zingaro Hanover. 3. Young Love. Toto: winnend 2,40. plaats 2,10 1,70 2.60. koppel 16.70, trio 209.90. Niet gestart: Yes Corosa. ACHTSTE KOERS. 2380 m: 1. Zonla Prince (H. Langeweg) 3.21,4 - 1.24.6, 2. Yarn Spinner. 3. Ann David. Toto: winnend 5.60. plaats 3.00 7,60 1.60. koppel 56.90. trio 409.10. Niet ge start: Zairly AlbO. NEGENDE KOERS. 1640 m: 1. Yarell Gallant (L Dooper) 2.17,1 - 1.23.6. 2. Annerlet, 3. Zie Zo Boszorg, Toto: winnend 7,10. plaats 1,70 1.30 1,30, koppel 31.70, trio 202,20. TIENDE KOERS. 2380 m: 1. Wez Warber (Mej. M. Vos) 3.13.2 - 1.21.2. 2. Yfred Star. 3. Winneton Heiloo. Toto: winnend 1.90. plaats 1,20 1.30,. koppel 2,50. trio 12.30. Niet gestart: Yourl Prince. ELFDE KOERS. 2000 m: 1. Yckxs dl Robles (Ao de Wrede) 2.43.8 - 1.21,9, 2. Avanti S. 3. Yaffingale. Toto: winnend 1,70. plaats 1,60 1,40 1.40. koppel 5,20. trio 17,50. Niet ge start: Zorro Ulandia. Totalisatoromzet: f. 359.057,00. SCHAATSEN Marathon In Den Haag: 1. Kasper (Arnhem). 2. Cazemler (Den Horn), 3. Kleine (Kerkenveld). 4 De Boer (Edam). 5. Van Wijhe (Oosterwolde). 6. Van den Boogert (Eindhoven), 7. Maarssen (Rijsenhout), 8. Jansen (Lelden). 9. Molenaar (Waddlnxveen). 10. Dijkstra (Pesse). 11. Kromkamp (Oldeholtpade). 12. Van Kempen (De Hoef). 13 Vriend (Enkhuizen). 14. Wedman (Amsterdam). 15. Hagen (Lisse). 16. Niesten (Heemskerk). 17. Bakker (Wljnjewoude) 18. Ferwerda (Stiens), 19. Ensing (Gieten), 20. Van der Hoorn (Ter Aar). Stand derde pe riode: 1. Van Kempen 63.2 punten. 2. Kromkamp 58. 3 Maarssen 44. 4 Kasper 41.1, 5. Ruitenberg (Olde- broek) 37. 6. Kleine 36. 7. Cazemier. Van den Boogert en Dijkstra 33. 10. Ferwerda en Niesten 29. SCHAKEN Internatiomnaa.' toernooi Groningen Eerste ronde: Van der Wlel-Van de Pol 1-0. Den Boer-Greenfeld 0-1. Van Steenls-Kuljf 0-1. Borm-Riemens 1-0. Prakken-Pllester 0-1. Van Mil-Wlers- ma 1-0. De Jong-De Boer 0-1. Al- berts-Langeweg 0-1, Pielerse-Mulder 1-0. Hoeksema-Cameron 1-0 Tweede ronde Krudde-Van der Wiel 0-1, Greenfeld-Zagema 1-0. Van de Oude- weeterina-Kuczynski 1-0, Hickl-Bie- renbrooaspot 1-0. Van der Werf-Her- tneck 0-1, Kuljf -Webbink 1-0. Bos- man-Borm 0-1. Pllester-Nuijen 1-0, In "t Veld-Bellln 1/2-1/2. Dam-Van Mil 1- 0. Derde ronde: Van der Marel-HIckl 0-1. Hertneck-Dam afgebroken, Borm-Van de Oudeweeterlna 1/2-1/2, Vogel-Pliester 1/2-1/2. Blees-Visser 0-1, Van der Wiel-Langeweg afgebro ken. Caessens-Howell 0-1, Booij-Kuljf 0-1. Hoeksema-De Boer 0-1. Van Wely-Greenfeld 0-1, Bellln-Prakken 1/2-1/2. Stand aan kop na de derde ronde: 1. Greenteld (Isr). Hlckl (WDf). De Boer (Ned), Howell (GBr). Visser (Ned) en Kuyl (Ned) allen 3 punten. VOLLEYBAL Haarlem Nederland-Cuba 3-0 (15-8. 17-15. 15- 7); Japan-Griekenland 3-1 (9-15. is- 12. 15-8. 15-7). Eindstand: 1. Neder land 4-8 (12-4); 2. Cuba 4-4 (8-6); 3. Japan 4-4 (8-9); 4. Griekenland 4-0 (3-12). ZWEMMEN Open Amerikaanse kampioenachep- pen in Orlando Haren, 100 meter vrije aleg: 1. Dud ley (Vst) 50.70. 2. Dalbey (Vst) 51.05. 3. Miranda (Vst) 51.24 1500 metsr vrije elag: 1 Killion (Vst) 15.14,39, 2. 2 Jorgensen (Vst) 15.23.85. 3. Cel- linski (Pol) 15.24.55 200 meter schoolslag: 1 Kublak (Vst) 2.17.16, 2 Schroder (Vst) en Lopez (Spa) 2.18,24. 200 meter vlinderslag: 1 Patten (Vst) 2.00.82. 2. Heath (Vst) 2.01,11, 3. Baker (Vst) 2.01.60. Dames, 100 meter vri)e aleg: 1. Tor res (Vst) 55.72. 2. Wayte (Vst) 56.40. 3. Costache (Roe) 56.42 600 meter vrije slag: 1 Evans (Vst) 8.24.71, 2. Broce (Vst) 8.34.32, 3. Andrea H«yes (Vst) 8 39 72

Leidse Courant | 1987 | | pagina 17