EekbeSou/to/nt 4* Bewoners Stevenshof zijn problemen zat Fototentoonstelling over de Leidse Hout STAD OMGEVING lond loopt shock p door schop Een cadeau van formaat ERGERNIS OVER VERKEER, ONKRUID EN HONDEPOEP ^MENWERKING POLITIE AARZELEND VAN START echtersbaas krijgt boete Basketbaltoernooi Leidse scholieren DINSDAG 22 DECEMBER 1987 PAGINA 9 BR donderdagavond pen voor publiek ;IDEN Het Energiebedrijf Rijnland BR) «s vanaf 7 januari elke donder- eavond voor het publiek geopend. 19.00 tot 21.00 uur zijn alle loketten het informatiecentrum open. De instelling geldt voor een proefperiode n een half jaar en duurt tot eind juni. iarna zal uit de resultaten van een on- rzoek onder de verbruikers moeten jken of de openstelling definitief irdt. jdens de proefperiode kunnen de ver- uikers op donderdagavond terecht or het aanvragen en opzeggen van n energielevering, vragen over de ,ta en de termijnbedragen, betalings- ;elingen, voorlichting over energiebe- Iring en toestelkeuze. Weerstand tegen hoger kijkgeld LEIDEN/KATWIJK Het dagelijks bestuur van de gemeen schappelijke regeling antenne-energievoorziening Leiden en omstreken is tegen de provinciale opcenten op het kijk- en luis tergeld. De opbrengst hiervan is bestemd voor de twee regionale omroepen: Radio Rijnmond en Radio West. Mocht de provincie toch besluiten de burgers te belasten met een hoger kijk- en luis tergeld dan moet ook de streekomroep Rijnland van dit geld meeprofiteren. Dit komt te staan in een brief die het dagelijks bestuur van de gemeenschappelijke regeling die de ontvangs- tmast in Oegstgeest beheert binnenkort naar het provinciebe stuur stuurt. Het algemeen bestuur gaf hier gisteren groen licht voor. Bestuurslid J. Walenkamp noemde het tijdens de vergadering van het algemeen bestuur gisteravond in Katwijk „zuur" als de omroep, die door de gemeenten in de gemeenschappelijke rege ling representatief is verklaard, niets van de opbrengst zou krij gen. „Onze regio telt wel ongeveer 100.000 mensen die kijk- en luistergeld betalen. Die brengen straks een fors bedrag biieen", meende hij. De meerderheid van het algemeen bestuur deelde zijn mening. Inbraak in kantoorpand LEIDEN Drie linnen schilderpa nelen zij het afgelopen weekeinde gestolen uit een kantoor aan de Oude Singel. De schilderpanelen met bijbelse voorstellingen werden vakkundig losgesneden. De daders zijn het pand binnengekomen door een ruit in te slaan. De waarde van de panelen is niet bekend. ARRANGEMENTEN LEIDSE JAZZ WEEK LEIDEN - De VVV-Leiden heeft twee verblijfsarrangementen sa mengesteld tijdens de Leidse Jazz- week van 10 tot en met 17 januari. De arrangementen behelzen een Leidenaar benoemd tot beleidsmedewerker CCOOP LEIDEN Het bestuur van de Christelijke Centrale voor Overheids- en Onderwijspersoneel (CCOOP) heeft drs. M. Akkerman uit Leiden met ingang van 1 januari benoemd als beleidsmedewerker. De 25-jarige Akkerman is aan de Rijksuniversiteit van Leiden afgestudeerd in de juridisch- politieke wetenschappen. Hij is sinds november 1986 voorzitter van het CDJA in Leiden en omgeving en bestuurslid van het CDJA-Zuid-Holland. Akkerman gaat activiteiten voor het bestuur van deze centrale verrichten bij het secretariaat van de CCOOP in Scheveningen. Bij de CCOOP zijn acht vakorganisaties van de overheids- en onderwijspersoneel met ruim 170.000 leden aangesloten. Het hoofd van de afdeling voorlichting van het ministerie van WVC, de Leidenaar L. Smit, is benoemd tot hoofd public relations en voorlichting van de NCRV. Smit stu deerde Slavische talen in Leiden en werkte als redacteur bij het ANP. Smit (33) treedt op 1 maart in dienst bij de NCRV. Vuurwerk in beslag genomen LEIDEN Een 36-jarige Leidenaar is gisteren op de Burggravenlaan door de Leidse politie aangehouden wegens net illegaal verkopen van vuurwerk. De man had elf kilo vuurwerk in zijn auto liggen. In een garagebox in Leiderdorp, die de man als opslagplaats gebruikte, werd nog eens 21 kilo vuur werk aangetroffen. De totale verkoopwaarde van de 32 kilo vuurwerk is 580 gulden. Alle vuurwerkpakketten werden in beslag genomen. Kerstboom gestolen LEIDEN Een Leidse volkstuinder heeft aangifte ge daan van diefstal van een negen me ter hoge kerstboom. De boom is gestolen uit een volkstuintje van de vereniging Ons Buiten aan de Willem de Zwijger laan. De boom was netjes omgekapt. LEIDEN Er wordt veel te weinig gedaan aan grote en kleine pro blemen waar de bewo ners van de Stevenshof mee te kampen hebben. Daarom gaat wijkvereni- ging Stevenshofjespolder e klachten bundelen en verbrengen aan de ge meente. „Het wordt naar ons idee tijd dat de ge meente zich gaat buigen over de problemen die nu binnen de wijk le ven", schrijft de vereni ging in Polderpraat, het wijkblad van de Stevens hof. Er ziin volgens de vereniging nogal wat gevaarlijke ver keerssituaties in de wijk. Zo rijden er regelmatig auto's over het fietspad van de Rijndijk. „Dat is afgesloten voor motorverkeer. Eerst was er een vluchtheuvel en stonden er paaltjes om auto's tegen te houden. Die zijn nu weggehaald omdat er moet worden geasfalteerd. Het ge volg is dat er auto's over het fietspad rijden. Een heel ge vaarlijke situatie", vertelt se cretaresse C. Brussee van de wijkvereniging. Ook de Stevenshofdreef is niet veilig. Brussee: „Er vlie gen regelmatig auto's uit de bocht. Het bushokje staat nog steeds langs de weg, maar wij vragen ons af hoe lang nog". Ook zijn er volgens de wijk vereniging te weinig over steekplaatsen op de Stevens hofdreef. „Moeders die hun kinderen naar school bren gen, moeten oversteken bij de Helena Verburgstraat en de Belle van Zuylenstraat. Dat is heel gevaarlijk, vinden wij. De gemeente zegt dat er een brug is en een weg onder de Stevenshofdreef door. Maar dat is niet genoeg", al dus Brussee. Ook het onkruid is de wijk vereniging een doorn in het oog. „Het groeit zo goed dat het onkruid tussen de straat stenen een eigen leven gaat leiden. Je begint je af te vra gen of de gemeente beter niet af en toe een grasmaaimachi- ne over de weg kan laten gaan", schrijft de wijkvereni ging in Polderpraat. Een andere ergernis vormt de hondepoep. „Het ligt over al in de hele wijk. En ook in het park", zegt Brussee. Vol gens haar is bij de gemeente ook hierover aan de bel ge trokken. „Maar dan wordt gezegd dat eerst het resultaat van de proef met de honden- stroken in De Kooi bekend moet zijn, voordat maatrege len worden genomen". Vol gens de wijkvereniging moeten in de Stevenshof hondenstroken komen of een hondentoilet. „Het park is zo langzamerhand veranderd in één gigantische honden- strook, waarin geen hond zich meer waagt", meldt Pol derpraat. Volgens de wijkvereniging spelen de problemen in de wijk al jaren. „In het begin werden deze problemen weg gestopt of er werd gedacht: Daar doen ze over een iaartje wel wat aan. Inmiddels zijn er al weer een paar jaren voorbij gegaan en erg veel is er nog niet veranderd", vindt de wijkvereniging. EN De samenwerking gemeentekorpsen en .politie in de regio gaat offi- I op 1 januari van start. Dit rijdagmiddag in een verga ng van de vertegen woord i- van de politiekorpsen uit regio besloten. Volgens M. Is, de voorzitter van de be- irlijke bovenbouw, het over- irgaan dat zich over de re- samenwerking buigt, zal het echter langzaam van start gaan. „Ondanks de samenwerking tussen de rijkspolitie van Lei derdorp, de gemeentekorpsen van Leiden, Delft, Gouda, Naaldwijk, Monster, Katwijk, Noordwijk en Alphen aan den Rijn zal het in het begin een steeds wisselende samenstelling zijn", aldus Paats. Een regionaal informatiecen trum is er voorlopig nog niet. Met de 800.000 gulden subsidie die is toegezegd worden bij voorbeeld auto's of kantoorbe nodigdheden aangeschaft om de samenwerking zo goed mogelijk te laten verlopen. Bij zaken waarin een regionaal recher cheteam wordt ingezet, zal nog worden gewerkt vanuit de plaats waar een bepaalde zaak speelt. Hoeveel mensen er dan aan meewerken hangt volgens Paats van de omvang van de zaak af. Maximaal mag het re chercheteam uit twintig men sen bestaan. Voorlopig blijft het nog bij een gezamenlijke aanpak van be paalde zaken. Het komende jaar zal dan bekeken worden hoe het rechercheteam functio neert. Er zal aan de hand van de werkzaamheden worden be keken hoe aan het regionale team het beste vorm kan worden gegeven. Het volgend overleg over onder andere een dataverbinding tussen de ver schillende politiekorpsen en een samenwerking op het ge bied van opleiding en vorming zal in april plaats hebben. Er is volgens Paats ook een vergoe ding voor deze samenwerking in het vooruitzicht gesteld. LEIDEN „Geef mij maar de Leidse Hout" is de titel van een fototentoonstelling die in de hal van het Leidse stadhuis wordt gehouden. De tentoon stelling wordt volgens secreta ris van de Vereniging Vrien- deh van de Leidse Hout R. Mante gehouden zolang er be langstelling is. Gistermiddag werd de tentoonstelling geo pend door wethouder F. Kuij- ers (cultuur) en werden tevens de prijzen voor de winnende foto's uitgereikt door J. Ver steeg, voorzitter van de Leidse Amateur Fotografen Vereni ging (LAFV). Volgens Kuijers had de stimu lans van de gemeente om de tentoonstelling te houden, niets te maken had met de eventuele busbaan langs de Leidse Hout of de huizenbouw aan de kant van de Warmon- derweg. „De tentoonstelling wordt zeker niet gehouden om over een paar jaar aan te ge ven hoe het was. Het gaat hier louter om een activiteit om de Leidse Hout onder de aan dacht te brengen", aldus de wethouder De Vereniging Vrienden van de Leidse Hout heeft afgelo pen zomer in samenwerking met de LAFV de fotowedstrijd georganiseerd. Er kwamen ne gentig inzendingen binnen van amateurfotografen uit Leiden en omstreken. In di verse categorieën werden prij zen behaald. De eerste prijs van honderd gulden in de ca tegorie zwart/wit werd ge wonnen door R. Bruijn uit Oegstgeest. In de categorie kleur wonnen C. Jansen en M. Boon de eerste prijs. Drie tweede prijzen van elk vijftig gulden werden in de wacht ge sleept door S. Durieux, S. Par don en P. van Leeuwen, allen uit Leiden. N HAAG/LEIDEN 43-jarige man uit Lei- dorp is gisteren door itierechter E.J. Nu- nn veroordeeld tot een irwaardelijke geldboete dat hij in augustus '85 hond heeft geschopt, gebeurde in het omburgerpark in Lei- i, waar de man zijn ei- hondje uitliet. gens zijn verklaring kwam tseling „een ruig behaarde" d op zijn dier af. „Ik had t het idee dat hij mijn hond 1de besnuffelen. Ik probeer de hond weg te duwen met n hand en toen dat niet te gaf ik hem een schop", us de man. Hij vertelde dat Iniet zijn bedoeling was de nd te verwonden: „Ik han- de meer uit een soort bezit- tersdrang, ik wilde mijn eigen hondje verdedigen". Door de schop liep de grote hond een inwendige bloeding op en een shock. Tot zijn dood in februari vorig jaar kon hij niet meer springen en de trap oplopen. „Het moet dus een heel harde schop zijn ge weest", dacht officier van jus titie mr. A.F.M. Dekkers. In tegenstelling tot de advocaat van de verdachte, achtte hij opzet .bewezen. De officier eis te een boete van 500 gulden, waarvan 200 gulden voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar. Voorts zou de man de kosten van de medi sche behandeling van de hond moeten betalen aan de eigena resse. Met dat laatste was de politierechter het eens. Daar naast legde hij een voorwaar delijke boete op van 250 gul den met een proeftijd van twee jaar. K HAAG/LEIDEN „Dit (en buitengewoon ernstige n van straatterreur". Dat officier van justitie mr. 'M. Dekkers gisteren tegen 21-jarige Leidenaar, die est voorkomen bij de poli- echter omdat hij met een tal vrienden voorbijgan- had mishandeld op het penburg in november 1985. officier hield rekening met feit dat de verdachte niet initiatiefnemer was geweest de vechtpartijen en bo- idien de schade had ver- fd die de slachtoffers had den geleden. „Daarom eis ik geen onvoorwaardelijke ge vangenisstraf", aldus Dekkers. Hij eiste een geldboete van 1000 gulden en een voorwaar delijke celstraf van twee we ken met een proeftijd van twee jaar. Politierechter E.J. Numann legde deze straf op. Een inwoner van Zoeterwoude werd door de politierechter veroordeeld tot 500 gulden boete omdat hij in december '85 in een dronken bui een ruit en een slot van een deur had vernield in zijn woonplaats. oorlichtingsblad over andhaving milieuregels IDEN '„De provincie en de handhaving van milieuregels". I is de titel van een informatieblad dat is uitgebracht door de vincie Zuid-Holland. Onder handhaving wordt verstaan het dat de provincie ervoor moet zorgen dat bedrijven en andere anisaties zich aan de milieuregels houden. Dat gebeurt door Irole, door het nemen van of dreigen met maatregelen. Die Mregelen kunnen zijn het geheel of gedeeltelijk sluiten van inrichting, het toepassen van bestuursdwang en het opleggen een dwangsom. Wie belangstelling voor het blad heeft, kan en naar bureau Voorlichting en Inspraak, tel. 070- 116622. Zo'n zestig teams, samengesteld uit brugklassers uit het voort gezet onderwijs in Leiden, namen gisteren deel aan een basket baltoernooi in de Leidse Universiteitssporthal aan de Einstein- weg. Door het grote aantal inschrijvingen werden de voorrondes gespeeld in de gymzalen van de scholengemeenschap Visser t Hooft en het Agnescollege. Vrijwel alle Leidse scholen waren ver tegenwoordigd. Er werd fel gestreden om de prijzen die beston den uit bekers en certificaten. De jonge basketballers moesten zich strikt houden aan het strenge wedstrijdreglement, dat was vastgesteld door de organisator van het toernooi, de Gemeente lijke Schoolsportcommissie Leiden. De eerste prijs bij de meisjes werd gisteren in de wacht gesleept door het Stedelijk Gymnasi um. De tweede prijs was voor De Leidse. Derde werd het Agnes en vierde het Rio. Bij de jongens was de uitslag als volgt: 1. Ste delijk Gymnasium, 2. het Rijnlands Lyceum. 3. de Nieuwe Vaart, 4. de Vlietschans, 5. De Leidse en 6. Bonaventura. Vandaag wordt een basketbaltoernooi gehouden voor de leerlingen uit het Leidse basisonderwijs. FOTO: WIM VAN NOORT LEIDEN Geboren: Lisa. dvR.J van Iterson en Y. Swaak; Atakan, z.v. N. Yazici en P. Yazici; Gijsbert- ha. d.v. G. Hoek en E. Haasnoot; Djinty Jason, z.v. R. G. H. Westen burg en R. G. Vrede; Fabian Aloysi- us. z.v. A. C. Cornelissen en J. H. H. Hoijtink; James Brendan, z.v. J Ha- mill en D. McWilliams; Huyseyin. z.v. M. Gamsiz en N. Gamsiz; Laura, d.v. J A. M. van der Blij en S. M. Distelbrink; Anna Clementina Mar- garetha, d.v. C. A. M. Koeken en B. M. C. T. Kortekaas; Tom Sijmen, z.v P. J. M. Dijkmans en L. Starre; Ni- non. d.v. K. G. A. Burgij en C. Ossen- koppele; Bartholomeus Wilhelmus Hcrmanus, z.v. W. A. Beekhuizen en W. E. A. van der Togt; Charlotte Cla ra Jan, d.v. P. N. M. van Winden en M. J. M. Mens; Jacoba Huberta, d.v. J. L. van der Plas en H. van Duiven voorde; Alexander Lucas, z.v. G. van der Bent en H. E. M. Hudepohl; An toinette Johanna Sophia, d.v. F. G. M. Borst en G. J. Groenewegen; Wil- helmina, d.v P. van Beelen en G. Ouwehand; Frank Willem, z.v. J. M. van Rijn en A. C. A W. M. Ver schoor; Randy, z.v. S. A. A. M. van Kampen en W. J. van Duijn; Hilal, z.v. A. MaSyad en R. Ajgou; Wouter, z.v. R W. A van der Poel en C. T. G. Blom; Nathalie Chantal, d.v. C. Wel ling en P Korsuize; Sanae. d.v. L. Chelah en M. Boutahiri; René Corne lls, z.v. C. Brandt en M. M. van Kam pen; Erwin, z.v. G. A. Rooijakkers en A. Aten; Ridwan, z.v. A. Machichy en E. C. M. de Jager; Li Na, d.v. L. Cai en X. Hu; Johannes Hendrik, z.v. N van der Horst en A. van den Top; Debbie, d.v. C. J. Damsma; Ilhame, d.v. M. Ma&toug en O. Ferchachi; Lccndcrt, z.v. L. J. van der Bent en M. Twigt; Jeroen, z.v P. A. J. Sup- Sïrs en W. A. E. M. Althuizen, verleden: P. Dreef, geb. 13-4-1928, man; W. S. Jongsma, geb. 25-10-1903, man; M. A. Hoogervorst, geb. 9-12- 1899, vrl.; J. A. Schreijer, geb. 7-12- 1915, man; A. Kleijne. geb. 21-6-1909, man; E. Wakoem. geb. 8-10-1947. vrl., geh. gew. met A. P. Slats; G. Verbij. geb. 1-1-1916, man; A. Hetebrij, geb. 3-6-1903, vrl., echtg. van G J. Schrij- er; G. N. van Tongeren, geb. 24-7- 1923, man; S. J. J. Cahen, geb. 4-3- 1904, vrl.. geh. gew. met R. U. L. Ritz; H. T Marsé, geb 25-12-1903, man; T. H. Eimers, geb. 3-10-1926, vrl., echtg. van G. G Oosterveen; C. A. Akerboom, geb. 30-11-1914, vrl., J. Börgeling, geb. 6-11-1935, man, A. A. Speksnijder, geb. 4-1-1962, vrl.; W. Kloos, geb. 21-1-1903, man; P. B. La- brujère. geb. 8-9-1908, man; A W P Dool. geb. 6-12-1951, man; E. Karim, geb 8-10-1924. man, H. W Heems kerk. geb. 21-4-1930, man; A Hel mus. geb. 16-12-1974, man; P. Walter, geb. 31-l-192G.man. G F. van Reste ren. geb. 7-9-1921. man; D. Kramer, geb. 15-6-1987, vrlW F van Steen bergen. geb. 7-2-1902, man; H. C. Sjardijn, geb. 5-8-1903, vrl., geh. gew met M. Beekman; D. A. Grevelink. geb. 9-11-1918. man; M. E. van den Heuvel, geb. 28-11-1911. vrl., echtg. van J. W. Teljeur; J. C. Burkhard, geb. 10-10-1899, vrl., geh. gew met J Verhoeven; J. M. van Hal, geb. 2-5- 1910, man; J. T. van Drooge, geb. 10- 3-1927, vrl., echtg. van J. G Kerkho ven, M. de Vrind. geb. 15-4-1895, vrl.. geh. gew. met I. Lardée; A Lodder, 19-10-1915, geb. 9-8-1934. man Gehuwd: H. Kato i F van Spronsen er P. Kwakernaat en P. Veerman J. Boekhold, a M. J. Molenaar, M. J. van Zijl; G. M. Quakernaat; M. C van der Ploeg; C. M. Kloots en C. J. de Roo; J F Stouten en M. Gaasbeek. A. Ti chelaar en P Boon; W. C. Imthorn en M. E. Beij; O A. G. Ciolina en E. B. Langereis; S. Conteh en S. H. W. Uljé; J Seheffer en M. Veefkind. Ondertrouwd: S. L. Hardenberg en D. Yeboah; S. Kuiper en I. M. Dreef; F. G. Staffeleu en L. M. Heruer; G. van Oeveren en G. M. van der Meer; R. Rijnders en P. Simon; M. L. Gu- bler en E. C. Havenaar; J. Heruer en H. W M. P. Paardekooper. Super Channel krijgt een jaar respijt LEIDEN/KATWIJK Over een jaar gaat de gemeenschappe lijke regeling antenne-energievoorziening Leiden en omgeving opnieuw onderhandelen met het commerciële televisiestation Super Channel over het betalen van de toegang tot het kabelnet in de Leidse regio. Met Super Channel wordt een eenjarig con tract afgesloten. In die periode betaalt de televisiezender niet voor het doorgeven van het signaal aan de kijkers. Als dat contract afloopt wordt bekeken of de winst van de tele visiezender is verhoogd. Dit zou het geval kunnen zijn omdat Super Channel voortaan haar programma's in het Nederlands mag ondertitelen en derhalve aantrekkelijker wordt voor Ne derlandse adverteerders. Blijkt Super Channel financieel goed te draaien dan wordt opnieuw gepraat over een mogelijke vergoe ding. Dit besloot het algemeen bestuur van de gemeenschappelij ke regeling gisteravond tijdens een vergadering in Katwijk Daarbij werd afgeweken van het voorstel van het dagelijks be stuur dat aanvankelijk een tweejarig contract wilde opstellen. Tijdens het jaar wordt ook bekeken of Super Channel iets heeft gedaan voor de streekomroep Rijnland, zoals met het dagelijks bestuur is afgesproken. Het is de bedoeling dat Super Channel programma's in de regio, die geschikt zijn voor een groter pu bliek, betaalt. en luxe handdoek van 50 x 100 cm wordt uw deel als u ons L*| een nieuwe abonnee opgeeft. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk verwelkomd: deze knjgt de krant de eerste twee weken gratis. Not Sac Noteer als nieuwe abonnee ingaande. Saam: Adres: Postcode/plaats: Telefoon:(\oor controle bezorging Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per maand automatisch betalen f 23,74 kwartaal acceptgiro f 70,93 Stuur als dank de handdoek aan: Saam -Voor Adres: Postcode/plaats:. MÖur,^e,!>?"^.n8eJuld Mn de U,dK Courant, Antwoordnummer 998, 2500 Vd Den Haag (postzegel betalen wij). -*•*88?' wuvnt J t T

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9