Indrukwekkend optreden nationaal volleybalteam PSV-internaat moet dure aankopen overbodig maken sportuitslagen Hein Vergeer en Ria Visser krabbelen terug SPORTWERELD PORT CcidócSomaitt DINSDAG 22 DECEMBER 1987 PAGINA 7 Igische voetballer pakt voor diefstal WWERPEN Voetballer Mare Van- rlinden. spits van de Belgische lijstaan- rder FC Antwerp, is door politie opge- lf/. De aanvaller, die in het weekeinde twee keer scoorde tegen Racing Jet, rdt door het parket van Dendermonde van verdacht betrokken te zijn geweest de diefstal van 14 bontmantels ter arde van 270.000 gulden. De 23-jarige nderlinden was op 30 november tot e maanden voorwaardelijk veroordeeld dat hij met politieagenten had gevoch- jder werd de Joegoslaaf Ratko Svilar, serve-doelman van de club, in verband >t de diefstal aangehouden. Svilar is nog >eds in hechtenis. Hij werd opgepakt >n drie van de gestolen mantels waren vonden in de woning van zijn vriendin. Grensrechter klaagt na klap van arbiter H EERDE Voetbalgrensrechter B.M. uit Oldemarkt heeft een aan klacht ingediend wegens mishande ling door scheidsrechter J.K. uit Heerde. Na afloop van de wedstrijd tussen lagere elftallen van Heerde en Oldemarkt ontstond tussen hen on enigheid, waarbij zou geschopt en ge slagen. De bril van de grensrechter zou hierbij zijn vernield. De scheidsrechter werd door de poli tie verhoord en ontkende te hebben geslagen. Ook getuigen uit Heerder ontkenden dit. Getuigen uit Olde markt beweerden echter het tegeno vergestelde. De Heerder politie zal de kwestie na de kerstdagen onderzoe ken. Nederlaag voor Van der Plas LEIDEN Van der Plas, koploper in de hoofdklasse van het *zaal voetbal, verloor gister avond voor de eerste keer. In de dertiende partij van de competitie, nadat er in de voor gaande 12 wedstrijden slechts één punt ingele verd werd, eiste het Katwijkse Cleijn Duin met 6-4 de punten voor zich op. Binnen 40 se conden hadden beide partijen een keer ge scoord, waarna het bezoekende Van der Plas het heft in handen nam. De gasten liepen ge makkelijk weg naar een 1-3 voorsprong bii rust. Na de pauze draaide een feller spelend Cleijn Duin de rollen om. Onder het motto „We zullen de 11-2 nederlaag van de vorige keer uitwissen" boog de thuisploeg de achter stand om in een 6-4 overwinning. Voor Cleijn Duin scoorden Leen van der Plas (3), Johan Jonker (2) en Fred Eysberg. Bij Vander Plas vond Peter Gijsman drie maal het net en werd het kwartet volgemaakt door Athur Wilmot. Sportprijsvragen DEN HAAG De prijsverde ling van de diverse sportprijs vragen van het afgelopen weekeinde is als volgt: Lotto nr. 51: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 2 x 150.000,00; 3e prijs: 78 x 3.590,90; 4e prijs: 4.311 x 64.90; 5e 'i: 71.454 x ƒ5.00. lerspel nr. 51 (vaste prijzen): 6 4 cijfers: 26 deel cijfers: 215 deelnemers; 2 cijfers: 2.244 deelnemers. Toto nr. 51: le prijs: 46 x ƒ510,10; 2e prijs: 737 x ƒ21,20; 3e prijs: 5.075 x prijs: 3e prijs: 1 x ƒ360,9C. prijs: 28 x ƒ64,40; 5e prijs: 463 6,20. c ƒ64,40; 4e prijs: 463 x ƒ6,20. ZWEMSTER EVANS SCHRAPT OUDSTE WERELDRECORD ORLANDO Janet Evans heeft bij de open Amerikaanse zwemkampioenschappen in vijftig-meterbaden te Orlando (Flo rida) het wereldrecord op de 400 meter gebroken. De zestien jarige Amerikaanse tikte aan na 4 minuten 5,45 seconden. Zij schrapte daarmee het oudste wereldrecord van de lijst, de Au stralische Tracy Wickham was sinds 24 september 1978 record- houdster met 4.06,28. Evans, specialiste op de lange afstanden, had vier maanden gele den met 8.22,44 Wickhams eveneens negen jaar staande record van 8.24,62 op de 800 meter gebroken. Dat record ging overigens bij de Europese kampioenschappen naar Anke Mohring (OD1) met 8.19,53. De zwemster uit Californië heeft met 16.00,73 ook de beste pretatie op de 1500 meter in handen. Andere opmerkelijke tijden in Orlando waren de 2.11,46 (natio naal record) van de dertienjarige Hongaarse Krisztina Egerszegi op de 200 meter rugslag en de 2.02.52 van Dave Warton op de 200 meter wisselslag. Matt Setlinski won de 400 meter vrij in 3.49,95. Wereldrecordhouder Tom Jagger miste de eindstrijd van de 50 meter. Hongarije en Oost-Duitsland gaan naar Seoul BUDAPEST Hongarije heeft gisteren als eerste land van het Oostblok'laten weten mee te doen aan de Zomerspe len van volgend jaar in Zuid- korea. Na het Hongaarse be sluit volgde bijna ogenblikke lijk dat van Oost-Duitsland. zodat de verwachtingen voor een eerste algemene deelname van zowel Oost als West ge rechtvaardigd is. Bij de Spelen van 1984 in Los Angeles liet het hele Sovjetblok buiten Roemenie verstek gaan. BROERS SCHREUDERS LEREN MEER DAN BU FE YENOORD (rELDROP PSV mag an ook na het laatste oetbalweekeinde van et jaar zonder puntver- ïes de onaantastbare J koploper zijn in de eredi- o visie, voor Ajax lijkt nog steeds meer sympathie te jo worden gekoesterd. Waar het financieel ster- 2 ke PSV het succes heeft gekocht, daar put Johan jj >uijff onophoudelijk uit io de bron van jong talent. De clubleiding van PSV -ealiseert zich terdege 50 dat maar niet ongelimi- 55 eerd geld kan worden ooBgestoken in dure aanko- JJ^pen. Daarom startte PSV os lit seizoen met een in Jj Deldrop gevestigd inter- 20 naat, waarop momenteel oo reertien talentvolle voet- Jo bailers van veertien tot oo fen met achttien jaar, op Jj le vakanties na, week-in oo iveek-uit verblijven. .00 70 )e „good-will" die werd ge- 00S weekt met het door de fa- Jj ïilie Van de Heuvel beheer- 'oq e internaat verdween aan- oo ankeliik, omdat PSV spelers .50 ju hebben geronseld voor 00 e nieuwe voetbalschool. Bij voorbeeld Dick (16) en Al- i10 red (15) Schreuder, die ech- i'30 «r geen boodschap hebben lOOjan de inmiddels weggeëbde 'Jhonsternatie. Het in Barne- Jjreld geboren duo vrliet na ioo'ierëneenhalf jaar Feye- )80loord, waar de wekelijkse 'OOlrainingen werden gevolgd Ï'M van club- feticht Aad van der Laan, Voormalig international Huub Stevens, hier op archieffoto, is momenteel jeugdcoördina- tor bij het PSV-internaat. foto: dijkstra die de scouting bij Feyenoord ond.er zijn beheer heeft, PSV van onoirbare praktijken, de Eindhovense club ontkent dat pertinent en is van me ning dat op eerlijke wijze on der anderen de jeugdinterna- tionals Dick en Alfred Schreuder zijn binnenge haald. Volgens Alfred is het voor hun schoolopleiding (beiden volgen de MAVO in Eindhoven) ook beter dat zij in Geldrop zitten. In hun pe riode bij Feyenoord leed de studie onder het in de auto van vader Schreuder vele malen heen en weer rijden tussen woonplaats Kootwij kerbroek en Rotterdam. Bei den moesten de brugklas een keer overdoen en Dick dou bleert nu in de derde klas. Huub Stevens PSV's jeugdcoördinator Huub Stevens laat weten dat de broers Schreuder zich via hun vader zelf hebben opge geven. De 34-jarige, 18-vou- dig ex-international: „Het in de auto studeren was natuur lijk niet ideaal. De mogelijk heden bij ons zijn veel beter". En over PSV's werkwijze: „We hebben een scoutings- liist waarop alle talenten in Nederland staan. Ook die van betaald voetbalorganisa ties, maar die jongens zijn be schermd. Als spelers via hun ouders contact zoeken met PSV dan kunnen en mogen ze komen". Stevens vindt dat het leven op het internaat niet onder schat moet worden. „Het is een hele opgave voor de jon gens. Ze zijn slechts weinig uren vrij. Ze zitten hier na tuurlijk graag. Toch zijn ze weg uit de huiselijke omge ving en in een andere wereld terecht gekomen", zegt de jeugdcoördinator, die met de ex-profs Adri van Kraay, Jan Formannoy en Willy van der Kuylen de jeugd van PSV onder zijn hoede heeft. Van Dick en Alfred Schreuder straalt het af dat ze het naar hun zin hebben bij PSV. Het benauwt hen geenszins dat ze de hele week leven volgens een strak schema en dag-in dag-uit slechts met eten, sla pen, voetbal en school bezig zijn. En de broers hebben geen heimwee naar de ouder lijke woning, waar ze alleen op zaterdagavond komen. Zondagavond voor tien uur moeten ze zich weer melden in Geldrop. Geldbuidel Juist omdat het naar interna tionale naam en faam hunke rende PSV zo makkelijk met de geldbuidel rammelt voor het kopen van nieuwe spe lers (onlangs weer voor An ton Janssen), lijkt de kans op een doorbraak van de eigen jeugd vooralsnog niet zo groot. Dick Schreuder is ech ter hoopvol: „PSV wil wel meer voor de eigen jeugd doen en zeker door het inter naat heb je nu betere kan sen". En Alfred: „Door de spelers uit het internaat moeten de dure aankopen op den duur overbodig worden' In de vier maanden dat ze bij PSV naast de wedstrijden zo'n acht- tot negenmaal per week trainen, hebben de Schreuders de indruk dat ze al vooruit zijn gegaan ten op zichte van hun tijd bij Feye noord. Middenvelder Dick speelt in de A-ieugd, het team onder de op het hoogste landelijke niveau uitkomen de jeugdploeg; de verdedi gend ingestelde Alfred staat in het B-elftal centraal op het middenveld, rugdeking ge vend aan de links- en rechts half. De jeugdcoördinator: „Beiden hebben onmiskenbaar talent dat verder ontwikkeld moet worden. Maar de jongens van het internaat moeten zich niet alleen op voetbalgebied bewijzen, ook op het studie- vlak. De tijd dat ze hier mo gen blijven is afhankelijk van de leeftijd. Hoe ouder ie mand is, des te meer we ei sen. Normaal gesproken blij ven de jongens minimaal twee jaar. We kunnen het echter verkeerd gezien heb ben. Als de jongens niet doorbreken, willen we ze niet langer laten blijven om hen ellende te besparen. Dan laten we ze met een goede begeleiding terugkeren naar hun oude club". HANS ENGELBRECHT Het Nederlandse blok, bestaande uit Jan Posthuma (links) en Edwin Benne reageert op een smash van de Cubaan Ricardo Vantes Rodriguez. foto: anp INZELL Hein Vergeer lijkt langzamerhand het oude ritme te hervinden. Met Leo Visser onderging de Haastrechter gisteren voor de tweede dag in Inzeil een test. Zowel op de 500 meter (39,0) als de 1500 meter (2.00,0) maakte de vroegere wereldkam pioen de beste tijd. Ria Visser krabbelt eveneens terug. Zij klok te een verdienstelijke 1500 meter (2.13,4). Zondag had Vergeer 39,64 genoteerd. De beste sprinttijden van de over drie dagen gespreide testwedstrijden kwamen met 38,07 (500 meter) en 1.18,82 (1000 meter) op naam van Jan Ykema, die vorige week aan de reeks olympische kandidaten werd toege voegd. Op de kortste afstand versloeg Christine Aaftink (41,9) onder allerminst optimale omstandigheden olympisch kandidate Ingrid Haringa. Marieke Stam, die eveneens een startbewijs voor Calgary voor het grijpen heeft, startte wegens lichte ziekte niet. HAARLEM Steeds meer dringt de vraag op waar de grens aan de mo gelijkheden van het Ne derlandse herenteam ligt. Na de duidelijke overwin ningen op Aziatisch vol leybalkampioen Japan en Griekenland volgde giste ren op de derde dag van de Haarlemse volleybal- week een indrukwekkend optreden tegen Cuba. In de Kennemersporthal be haalde de nationale ploeg een niet verwachte maar wel verdiende historische overwinning: 3-2. Zo er al aanmerkingen kon den worden gemaakt op het optreden van Oranje, dan be troffen die de eerste twee sets. In de eerste reeks liet de ploeg een zwaar bevochten voor sprong (12-9) schieten op een manier die het eerste gedeelte van de set onwaardig was. Van 9-9 werd het door drie di recte punten van de opslag van Ron Zwerver 12-9 in Ne derlands voordeel. Maar lang hield die marge niet stand. Domme fouten waren daarvan de oorzaak. Drie stopfouten op de opslag van de Cubanen kostten Oranje op een te een voudige wijze de eerste reeks. Ook in de tweede set was het krachtsverschil zeer gering. Tot 8-8 ging de strijd gelijk op zonder dat een van de teams een voorsprong van meer dan twee punten nam. Het scena rio van de eerste set werd vrij wel gecopieerd. Oranje kwam op 11-8 door goed eigen spel en gaf die voordelige stand binnen korte tijd door eigen falen weer uit handen. Daarna bleef het tot 13-13 een uiter mate spannende, gelijk op gaande strijd. In die slotfase, bij 13-13, werden persoonlijke fouten Oranje weer fataal (0- 2). Les De achterstand bleek de ploeg niet te hebben aangeslagen. Want in de derde reeks kreeg Cuba volleyballes. Alles ver liep aan Nederlandse zijde naar wens. Met 15-4 werd de derde reeks, binnen twintig minuten, gewonnen. In de vierde set zette Oranje het vriiwel perfecte spel voort. De Cubaanse coach mocht dan wel later reppen over een slecht duel van zijn ploeg, die opmerking deed de prestatie van Nederland te kort. De sprong-opslagen van van Zoodsma en Zwerver stonden opnieuw garant voor een groot aantal punten. En ook verde digend klopte het goed. De Cubanen kwamen vooral in de problemen door het spel van Jan Posthuma. Hij was in het blok haast onpasseerbaar en zorgde voor zoveel dreiging dat de keuze voor de Cubanen vaak verkeerd uitpakte. Weer binnen twintig minuten trok ken de spelers van Selinger de stand in sets gelijk: 15-7. De Cubanen konden zich een nederlaag, ook in een oefen duel, tegen Nederland eigen lijk niet permitteren en Oranje was in de winning-mood. Er zijn van de basisploeg voor de Olympische Spelen dan wel vier spelers afwezig, de acht tickets die er nog zijn te verde len nopen de rest te dwingen de prestaties. In de vijfde reeks nam Nederland een voorsprong van 7-5. Door fou ten kwam Cuba echter op 7-8 Dat de strijd pas bij het zesde wedstrijd-punt werd beslist, kwam door de alles-of-niets- tactiek van de Cubanen. Won derkind Despaigne werd vier keer in stelling gebracht en faalde geen enkele maal. De Cubanen kwamen mede daar door terug tot 14-11. Het blok van Benne was daarna beslis send. Selinger wilde aan de winst op Cuba, de eerste in de geschiedenis, niet te veel con clusies verbinden. „Duidelijk is dat het gat met de wereldtop kleiner wordt. Als wij in deze fase twee van de acht ontmoe tingen winnen, is het goed" Lang hoeft Selinger niet op een nieuwe kans te wachten Morgen treffen de teams el kaar weer in de finale. Voetbal De Ajacied Petri Tiainen heeft een zogenaamde kijk-operatie ondergaan aan de rechterknie. De Finse interna tional raakte geblesseerd in het duel tegen AZ. „Het ziet er ech ter niet ernstig uit", aldus clubarts Stibbe. Wielrennen De gezondheidstoestand van zesdaagsekoning René Pijnen gaat vooruit. De wielrenner, die vorige week met een slagaderlijke bloeding in de buikstreek in het zeiekenhuis werd opgenomen, keert volgens zijn manager Jan Derksen voor nieuwjaar naar huis terug. Basketbal Paul Thompson en Mike Reddick blijven twee iaar langer bij achtvoudig landskampioen Den Bosch. De Bra bantse club heeft met de twee Amerikanen ook overeenstem ming bereikt over een optie voor nog een seizoen. -ers i let IOC is nu eenmaal een g lichaam, dat wat zaken s medische begeleiding be eft achter de feiten aan- opt. Maar als er een onbe- TKt aantal medisch begelei- mee mocht komen, dan itstond er een onmogelijke latie. Dus op zich is het >ed dat er regels zijn, maar vind dat die wat dit gebied ïtreft zeker verruimd kun- ;n worden. De mogelijkhe- in die het olympisch char- r ons biedt zijn iets groter iworden. We kunnen voor eerste vijfentwintig spor es vier medisch begeleiders instellen en voor iedere •Igende vijfentwintig komt één bii. Vergeleken met 1 jvoorbeeld de Spelen in Los ngeles is dat een kleine loruitgang". ïhef de mission Wim Cor- van het NOC in Trouw) Volslagen onzin. Mensen die nden dat vrouwen niet op fiets thuishoren, lopen ho- ïloos achter. Die leven in ït verleden. Maar ja, wiel- 'nnen is een oude en dus •nservatieve sport. Er wordt |%el gesproken over wat mannen- en wat vrouwen- sporten zouden moeten zijn. Voor mii is dat helemaal geen probleem. Ik ben be gonnen als alpine-skister. Ik 'ietste alleen in de zomer als een soort van training. Op mijn 20e jaar heb ik een wie- Ierlicentie aangevraagd en werd direct Frans kampioe ne. Toen ik me serieus op het wielrennen ging storten merkte ik dat mijn spieren dunner werden. Ik werd slanker. Mooier denk ik dus ook. Neem nou eens rugby. Mij trekt het niet aan, maar er zijn vrouwen die dat spel wel willen spelen. Waarom dan niet? Iedereen is toch vrij om te doen en te laten wat hij wil. Trouwens, soms is het inderdaad geen gezicht een vrouw op een racefiets. Maar precies hetzelfde geldt voor mannen. Lang niet alle wielrenners zijn mooi op de fiets. Daar gaat het in eerste instantie ook niet om. Het gaat erom dat de beste wint. En let maar eens op, meestal zien de sterksten er ook het fraaiste uit". (Wereldkampioene wiel rennen Jeannie Longo in De Telegraaf) „Contacten met de onderwe reld? Ach, dat is allemaal zo overtrokken. Indianenverha len zijn het. Het is ooit eens in een interview gesugge reerd dat ik dergelijke con tacten zou hebben en dat ik met wapens in mijn koffer bak zou rondrijden. Ik heb toen gezegd: „Mijn wagen staat beneden, ga maar kij- Jeannie Longo: slanker. foto: ap ken". Er is mij toen ook ge vraagd of ik aan wapens kon komen. Waarop ik gezegd heb dat het niet zo moeilijk is om in Amsterdam of Rotter dam aan wapens te komen. Dat weet iedereen toch? Maar ik weet wel hoe het komt dat dergelijke verhalen de ronde doen. Een paar jaar geleden deed ik gewoon voor mijn plezier, in mijn vrije tijd aan bokstraining. Daardoor kwam ik veel in contact met jongens als Rudie Koopmans, Hans Lip van der Meer, die Europees kampioen kickbok sen is. Nou. die jongens kwam ik dan wel eens tegen als ik wat in de stad ging drinken.En zo krijg je dan de naam. Maar contacten met de onderwereld, nee natuur lijk niet! Kan toch ook niet! Ik heb bijvoorbeeld een vriend en bij hem koop ik mijn kleren. We gaan ook wel eens samen uit eten. Maar daarom ben ik toch ?een flikker of homofiel". Voetballer Ton Pattinama van FC Utrecht in Vrij Ne derland) „Laatst werd mij in de super markt door een vrouwtje hier uit de buurt gevraagd of die wereldtitel mij veranderd had. Nee, zei ik in eerste in stantie. Maar dat is niet waar, bedacht ik mij later. Sinds ik twee maanden gelëden we reldkampioene werd, train ik een uurtje per dag. Eigenlijk heb ik er nog steeds een he kel aan. Omdat ik het vol gens mij niet nodig heb. Vraag het maar aan mijn man of aan mijn kinderen, ik ben gewoon een natuurta lent. Ik heb 't! En dat terwijl ik er vroeger nooit wat aan vond. Mijn hele familie speelde darts, maar ik was er niet in geïnteresseerd. Ik had veel meer aardigheid in bin go, maar dan ineens grijpt zo'n sport je. Anderen trai nen zich kapot, ik begin sim pel aan een wedstrijd en gooi die darts waar ik ze hebben wil. Puur op gevoel. Maar ik kan me voorstellen dat ande ren er veel meer uren inste ken, hoor. Die hebben ook wel aanleg, maar dat zit die per verborgen". (Dartster Valerie May turn in de Haagsche Courant) niets afgedwongen. We heb ben dit seizoen pas één straf schop gehad. Normaal heb je als topclub de scheidsrechter mee. Maar bij een topclub in de min vallen die gelukjes ook weg. Dat is toch niet nor maal voor een topclub als Anderlecht, één penalty. We vallen steeds aan, maar we komen te weinig in de zes- Adri van Tiggelen: geen pre mie. FOTO: DIJKSTRA tien en we hebben geen aan vallers die voor een penalty kunnen zorgen, zoals Czerni- atynski van Standard Luik tegen ons wel kon. Leekens heeft 't er altijd over, elke week zegt hij: „Adri, 'jij neemt de penalty, hè". Ver voort had er eentje gemist in het begin van het seizoen, ik zou de volgende nemen. Maar we hebben er niet een tje meer gehad". En: „Ik ben nog nooit zo vaak op de TV geweest als toen de bom viel tegen Cyprus. Maar ja, die wedstrijd telde dus niet. We heben ook geen premie ge had voor die 8-0. Ik kreeg een giro-afschrift met twee wedstrijden: Polen-Neder land 3000 gulden en Neder- land-Cyprus met alleen een streep erachter. Ik belde naar Zeist, maar Herma Hoveling, die dat regelt, was er niet. Mijn vrouw zei later: „Lo gisch dat je geen premie krijgt, je hebt die wedstrijd met 0-3 verloren". En daar had ze natuurlijk geliik in" (Adri van Tiggelen in Voetbal Magazine) SCHAATSEN Testwedstrijden in Inzeil Heren, 500 m: Vergeer 39,0, Kemkers 39,1, Visser 39,8, Kraayenbos 40,9. 1500 m: Vergeer 2.00,0. Kemkers 2,01,0, Visser 2.03,0, Kraayenbos 2,03,3. Dames, 500 m: Aaftink 41,9, Haringa 42,1, Rekkers 43,4, Moolhuizen 43,4, Paul 43,5, Mulder 44,3. 1500 m: Vis ser 2.13,4, Paul 2.15,2, Moolhuizen 2.16,3, Hekkers 2.17,6, Aaftink 2.19.2. SCHAKEN EK jeugd in Arnhem 3e ronde: Hansen (Den>-Gelfand (Sov) 0-1, Ivansjoek (Sov>-Riemersma (Ned) 1/2-1/2, Fernandez (Spa>-Kosic (Joe) 1-0, Lev (lsr>-Pieniazek (Pol) 1-0, Wessman (Zwe)-Horvath (Hon) 0-1, Norwood (Eng)-Benev (Bul) 1/2-1/2, Brenninkmeijer (Ned)-Koch (Fra) 1-0, Calinescu (Roe)-Thorhallson (Us) 1/2- 1/2, Vandevoort (Bel)-Casagrande (Oos) 1-0, Almeida (Por>-Kourtesis (Grl) 1-0, Manninen (Fin)-Langner (Tsj) 0-1, Sullivan (Wal>-Lutz (WDI) 1- 0. Gdanski (Pol>-McMahon (Ier) 1-0, Bellini (lta)-Wians (Lux) 1/2-1/2, Mac- kay (Sch)-Bern (Noo) 1-0, Meric (Tur)- Spycher (Zwi) 1-0. Stand aan kop: Gelfand en Fernandez 3 punten. 3. Riemersma, Ivansjoek en Lev 2 1/2, 6. Koslc, Hansen, Brenninkmeijer, Pieniazek, Horvath, Langner. Almei da. Vandevoort en Sullivan 2. VOLLEYBAL Haarlemse volleybalweek 3e dag: Nederland-Cuba 3-2 (12- 15.13-15,15-4.15-7.15-11). Japan-Griekenland 3-2. Internationaal toernooi In Belgit (dames) Cuba-Nederland 3-1 (13-15, 15-11, 15-3, 15-2); Racing Club de Paris (Fra)-Zuid-Korea 3-0. ZWEMMEN Open Amerikaanse kampioenschap pen in Orlando 1e dag: Heren, 50 m vrije slag: 1. Williams (VSt) 22,73 seconden, 2. Crocker (VSt) 23,00, 3. Boyd (VSt) 23,16. 400 m vrij: 1. Cetlinski (VSt) 3 minuten 49,95 seconden, 2. Holmertz (Zwe) 3.50,03, 3. Killion (VSt) 3.51,63. 100 m school: 1. Schroeder (VSt) 1.02,66, 2. Guttler (Hon) 1.02,70, 3. Lundberg (VSt) 1.03,15. 200 m rug: 1. Veatch (VSt) 2.02,22, 2. Schwenk (VSt) 2.03.25. 3. Goss (Can) 2.03,63. 200 m wissel: 1. Wharton (VSt) 2.02,52, 2. Morales (VSt) 2.02,66, 3. Wallace (VSt) 2.03.30. 4 x 200 m vrij: 1. Zwe den 7.26,53, 2. Universiteit van Flori da (VSt) 7 27,81, 3. Universiteit van Zuid-Californië 7.27,89. Boris Orlov mag blijven DEN HAAG Boris Orlov, de Russische trainer van de Nederlandse turnselectie (da mes) op Papendal, blijft tot maart 1989 in Nederland Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Bond (KNGB) heeft van de Sovjetrussische ambassade in Den Haag de bevestiging ge kregen, dat het contract met de oud-trainer van wereld kampioene Olga Bitsjerova (Moskou, 1981) met een jaar verlengd kan worden. In de praktijk krijgen Russische trainers, die in het buitenland werken, slechts bij wijze van hoge uitzondering toestem ming drie jaar achtereen in een land te werken. Orlov kwam in maart 1986 naar Ne erland. Tineke Kramer verslaat Mirjam Siemerink LEIDEN In de strijd om de districts-jeugdtitels plaatsten de eerste spelers zich gisteren voor de halve finales. Veel verrassingen leverde de strijd niet op. Mirjam Siemerink (3) deed bij de meisjes tot en met 14 jaar tot nu toe wat er van haar ver wacht werd door bij de laatste vier te komen. Een leeftijds klasse hoger, waar ze als derde ingeschat was, ging het echter mis. Tineke Kramer schoof Siemerink met 6-3/6-2 opzij. Heieen van den Berg kwam in diezelfde leeftijdsklasse pro bleemloos in de halve eind strijd. Marit Bierman en Julia Knott werden bij de meisjes tot en met 10 jaar poulewinnaars. Bierman kreeg daarbij opval lend veel weerstand van de kleine Rouby Pennings, die met twemaal 6-4 zeer eervol ten onder ging. Marieke Beth lehem (1) treft bij de meisjes tot en met 12 jaar in de halve finale niet de verwachte Davi- na Freeleus (4). maar Judith Pietersen. Freeleus moest in Pietersen met de cijfers 6-0/6- 1 duidelijk haar meerdere er kennen. Ingrid Kruid (2) plaatste zich wel voor de halve eindstrijd. De jongens tot en met 11 jaar hielden zich keurig aan het „plaatsingsdraaiboek". Harold van Schie (1) krijgt namelijk in de halve eindstrijd te ma ken met Martijn van der Berg (4) en Jasper van Ingen (2) treft Ralph van der Velde (3). Van der Berg kwam in de hal ve finale door met tweemaal 6-5, na twee tie-breaks, van Martin Verkerk te winnen. Verkerk krijgt echter, als alles volgens plan verloopt, woens dag in de finale jongens tot en met 10 jaar kans om zich te revancheren. Bij de jongens tot en met 16 jaar is het eerste halve-finalepaar al bekend: Onno Guinau (1) en Perrie Paauw (4). Voor de andere halve finale „wacht" Jan-Pie- ter Hartwijk (3) nog op zijn op ponent.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 7