'isse Jongens hitteren Lo wiet je 5lO/TELEVISIE gekleurd gezien MULTATULI ALS MACHO INTROS-HOORSPEL CeldócSootcMit DINSDAG 22 DECEMBER 1987 PAGINA 13 patste rondjes Jopie, Jopie we toch een raar volk. Een van onze topulaire landgenoten is een fletse, ruim veertigjarige wielrenner zonder itstraling', die nog nooit van z'n leven i heeft gemaakt, die je in de conversatie •ergast op aarzelend uitgesproken sto- i en die de grootste successen in zijn m kon behalen doordat de concurrentie iluk even niet oplette: Joop Zoetemelk, bben we met z'n allen die 'Jopie' in ons loten. Juist omdat-ie zo 'gewoon' was? 'e nu eenmaal een zwak plekje hebben 'underdog', iets dat hij toch altijd een gebleven is? In elk geval werd zijn 'estelde afscheid van de actieve sport breek aanleiding voor haast eindeloos ezien hoe hij er, na urenlange inspan - uitziend als een nog maar net levend iet een krampachtige grijns de meest afschuwelijke huldigingsrituelen onderging. Dat gebeurde na afloop van de zesdaagse in Maastricht. Akkoord: dat wilde hij allemaal zelf. Joop had zélf gekozen voor een gekmakende serie af- scheidswedstrijden, waar hij elke keer na het passeren van de eindstreep in de bloemen werd gehesen en werd rondgesjouwd op schouders. Dit alles vrijwel zonder ditzondering tegen het geluidsdecor van armetierige hoempamuziek en gescandeerd 'Jopie Jopie Jopie'-geroep vanaf de tribunes en langs de dranghekken. Misschien wilde Zoetemelk dit soort huldigin gen wel juist omdét zijn loopbaan toch niet de glorie en glans heeft opgeleverd die elke sport man zich graag wenst. Immers: altijd als hij nét in zijn beste vorm stak, was er nét weer een jongere renner die hem op macht en klasse overtroefde en hem weghield van de eerste plaats. Eerst zijn jarenlange kwelgeest Merckx, toen Thévenet en Van Impe, weer later Hi- nault. Eddy Merckx zelf zei er iets over tijdens het vettige spektakel in Maastricht, dat de NOS woensdagavond rechtstreeks in de huiskamers bracht. Zoetemelk was altijd de enige die hij er niet af kon rijden. Maar hij bleef hem wel voor, met een bizarre serie tweede plaatsen in de Tour voor de Nederlander als resultaat. Een wieltjesplakker? Nee, zei Eddy voorzichtig: hij reed toch altijd nog harder dan de anderen- Mart Smeets begeleidde de reportage persoon lijk met gesprekjes en inleidingen van archief beelden, terwijl Jean Nelissen de wedstrijd beel den van commentaar mocht voorzien. Een ramp dus weer, omdat Nelissen nu eenmaal geen behoorlijke Nederlandse zin ongeschon den weet af te leveren, en nu zelfs liet horen het verschil niet te weten tussen 'aflossen' en 'afgelost worden'. De beelden uit het verleden maakten veel goed, maar de NOS had er beter aan gedaan daar ge woon een afzonderlijke documentaire van te maken. Dan hadden we misschien wat minder algemeenheden te horen gekregen, wat minder gehoempa en geschreeuw, en dan was er ruim te geweest om te praten met belangrijkere en interessantere collega's en tegenstanders dan, ik noem maar wat Jan Krekels'. Waar waren Knetemann, Van der Velde, Breukink, Hinault, Thévenet, Janssen, Kuiper, Van Impe, Breu kink en Winnen? Nergens! Aad van den Heuvel had diezelfde 'Jopie' don derdagavond als 'hoofdpersoon'. Een niet on aardig programmaatje, met nog wat meer pri- vé-leven van de ex-kampioen, maar het voegde toch niet veel toe aan wat we al kenden en wis ten. Duidelijk werd wel, uiteraard ten over vloede, dat we met z'n allen wel 'Jopie Jopie Jopie' kunnen roepen, en dat hij dat wel leuk vond, maar dat het hem nooit heeft kunnen in spireren tot enigerlei vorm van sprankelende conversatie. RENE DE COCQ SUM „We hadden dere plannen. Zo had- het publiek bijvoor- llen uitnodigen voor de fc-scène. Al die mensen iraplu's achterin het dat leek ons prachtig, andere kant had de jling daardoor misschien Jcht verloren. We heb- fuiteindelijk dus vrij so uden", zegt Bavo Gala- net Titus Tiel Groenes- |t duo Frisse Jongens Hun schitterende thea- elling „Ons Lowietje engel gezien" wordt ^vond (Ned. 2 om 20.20 r de NOS-televisie ver- voorstelling (een con- lotsing tussen een sul en H met haar op zijn tan- jeft gezien, zal moeten {ren dat enkele scènes jevisie zijn gesneuveld, (lijk bleven negentig minuten over, waarin |e fijnzinnnige en intel- pumor van het duo zich dialogen haarscherp ^herm aftekent. Het ini- foor de verfilming van ne" is afkomstig van Lller. Bavo: „Hij wilde fc programma op televi- Een, maar die voorstel- parin we twee oude spelen, leende zich er It voor". kwietje heeft een engel iwerd uiteindelijk in f gevat door regisseur pnzijn. Hij: „We hebben gen besteed aan de scè nes die een speciale camera voering nodig hadden, zoals de fietsfragmenten aan het eind van het programma bijvoor beeld. Bovendien hebben we enige tijd nodig gehad om een goed lichtplan te ontwerpen. De rest is in een avond met twee camera's opgenomen. Een ca mera stond in de zaal, de ande re op het podium". Tevreden Zowel Bavo als Joost zijn zeer tevreden over het eindresultaat. Bavo: „Joost heeft een prachti ge balans gevonden tussen the ater en televisie. Door het pro gramma te bewerken, scenes hier en daar door elkaar te gooien, wordt het voor de kij ker een levendige gebeurtenis, maar blijft het tegelijkertijd theater". Joost: „Ik heb soms met het zweet in mijn handen in- en uitgezoomd. Het zijn beslissin gen die je op dat moment neemt. Tegelijkertijd gok je erop dat niets van de voorstel ling verloren gaat. De bedoe ling was om de kijker als het ware in het verhaal te trekken en ik heb het gevoel dat dit is gelukt.Als we meer tijd had den gekregen, hadden we elke scène kunnen bewerken, bij voorbeeld ook buitenopnamen kunnen maken, maar dan was er van „Lowietje" als theater voorstelling niet veel meer overgebleven". Na tweehonderd voorstellingen van „Lowietje" lijkt een voorlo- Bavo Galama (I) als buurman en Titus Tiel Groenestege als Lowie in „Ons Lowietje heeft een engel gezien". foto: nos pig einde te zijn gekomen aan de samenwerking tussen Frisse Jongens. Bavo: „Er ligt geen nieuw theaterprogramma klaar en' plannen daarvoor lijken ver weg. We slaan allebei onze vleugels een tijdje uit in ver schillende richtingen. Het is niet goed om in het eeuwige rit me van voorstellingen te zitten. Voor ons beiden is het heel ver frissend om even iets anders te doen, niet samen te werken. Maar als de tijd er rijp voor is, komen we wel weer bij elkaar". Frisse Jongens werden op tele visie vooral bekend door VA- RA's „Nachtshow", maar het duo greep zijn kans toen de NOS het theater-programma wilde verfilmen. Bavo: „We willen ons niet binden aan een omroep". Nieuw programma Het tweetal blijft even hangen bij de NOS. Bavo: „We verzor gen ook wat komische scènetjes in het oud en nieuw-program- ma. We spelen twee oude man netjes die naar het jaaroverzicht zitten te kijken en geven daar commentaar op. Vanaf april ke ren we bij de VARA terug in „Ravotta", de opvolger van VARA's „Nachtshow". Het is een serie van acht programma waarin ook Adelheid Roosen weer een rol zal spelen. „De Nachtshow" is niet helemaal uit de verf gekomen, maar dat komt omdat de sfeer die wij aan erotiek wilden geven, niet in Nederland was te vinden. „Ra votta" zal bestaan uit een serie korte filmpjes, die we op loka- tie, van te voren, opnemen. Er zijn echter plannen om voor elke aflevering een gat open te houden zodat we daar, vlak voor de uitzending nog een ac tueel onderwerp in kunnen las sen". HANS PIËT HILVERSUM Multatuli, pseudoniem voor Eduard Douwes Dekker, bleef zijn leven lang een omstreden figuur. Als schrii- ver en als bestuursambtenaar in Indië was hij geliefd, maar als persoon en vooral als echtgenoot werd hij verguisd. Multatuli bestreed de misstanden in Indië. Hij had een groot rechtvaar digheidsgevoel jegens anderen, maar behandelde zijn vrouw Tine en twee kinderen onmenselijk. Hij liet ze ook onverzorgd achter. Bovendien was hij een rokkenjager die liever zijn geld vergokte dan het naar zijn gezin te sturen. De auteur Gerrit Jan Zwier heeft juist deze kant van Multatu- li's leven verwerkt in een hoorspel dat hij voor TROS-radio schreef in verband met diens honderdste sterfdag. „Multatuli en de vrouwen" is zondag te beluisteren (Radio 4 om 23.15 uur). In dit hoorspel speelt de vraag welk beeld van Multatuli zal worden geschetst. Deze vraag speelt bij een toneelgezel schap dat bijeen komt om een eigen invulling aan honderd jaar Multatuli te geven. Het moet een goed idee opleveren om voor subsidie in aanmerking te komen. Als de groep voor de keus komt vanuit welke invalshoek Mutatuli moet worden be naderd, ontstaan de problemen. Moet het stuk gaan over zijn werk of over zijn turbulente persoonlijke leven? Iedereen heeft er zo zijn of haar mening over. Een acteur adoreert Mul tatuli als schrijver en wil dat naar voren laten komen. Maar niet iedereen is daar gelukkig mee. Dat is zo achterhaald, vin den vooral de vrouwen in het gezelschap. Zij stellen liever het „macho"-gedrag van Dek, zo werd Multatuli door Tine ge noemd, aan de kaak. De discussie laait hoog op, temeer omdat de subsidiegever niets voor dit idee voelt. Nu is het niet zo dat pas in dit jaar, waarin zijn honderdste sterfdag wordt her dacht, bekend werd dat hij een trouweloos sujet was. In talrij ke publikaties die door de ja ren heen over hem zijn ver schenen, is nooit onder stoe len of banken geschoven dat hij vrouwen naliep. Boven dien heeft Multatuli zelf nooit een geheim gemaakt van zijn lust. Zijn „Minnebrieven" zijn er een rechtstreekse bewijs van. En ook in de brieven aan zijn vrouw Tine (Everdi- ne Huberte Baronesse van Wijnbergen) doet hij uitvoe rig verslag van zijn liefdespe rikelen. Hij hoopte op haar begrip. Multatuli s zogenaam de eerlijkheid verschafte hem vrij spel. Misschien heeft Tine wel gedacht: wat er niet is, kan ik ook niet verliezen, zo zou men kunnen denken. BABS SAHETAPY Multatuli liet zijn vrouw Tine en kinderen onverzorgd ach ter. FOTO: SP NEDERLAND 1 TROS 15.30 Rosco's rad van avontuur, kinderprogramma 15.45 Het erfgoed Guldenburg (Das Erbe der Gulden- burgs), Duitse tv-serie. Aft.: Het bittere einde. Thomas en Christine be denken een plan om de Balbecks te ruïneren 16.30 fflDe Bananasplitshow, programma met de ver borgen camera, ditmaal vanuit Tirol. Presentatie: Ralph lnbar(herh.) NOS 17.30 Vj6-Journaal TROS 17.46 TROS Popformule, pop programma vanuit disco theater 'Escape' in Am sterdam. Presentatie: Martijn Krabbé 18.15 TROSwonderewereld.de nieuwste electronische rn technologische snufjes, gepresenteerd door Chriet Titulaer TELEAC 18.30 Pronto? Cursus Italiaans voor beginners. Les 7 TROS 19.00 ïFamilie Oudenrijn, Ne derlandse tv-serie over verkeersveiligheid. Afl. 2: Bezopen gedrag. Martin Oudenrijn is zo druk met zijn strip dat een paar be langrijke dingen hem ont schieten 19.25 Mijn geheim, spelpro- gramma gepresenteerd door Robert Long NOS 20.00 ^Journaal en weerover- zicht TROS 20.28 l§ Ron's honeymoon quiz, rechstreeks spelprogram- Ron Brandsteder presenteert de 'Honeymoonquiz', op Ned. 1 om 20.28 uur. FOTO: ANP ma gepresenteerd door Ron Brandsteder 22.10 TROS Aktua, actualitei tenrubriek 22.40 Goud uit zee (Wet gold). Amerikaanse tv-film uit 1984 van Dick Lowry. Met o.a. Brooke Shields. Tom Byrd en Burgess Meredith. De knappe Laura wil haar leven meer Inhoud geven. Op een dag vindt zij een dronken strandjutter op het strand. Zij besluit hem te helpen NOS 00.20 Journaal 00.25 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 NOS 17.00 Victor trekt partij (Fltch and Fatty), kinderpro gramma 17.25 Het Chinese woord voor paard, jeugdfilm FEDUCO 17.40 Open Universiteit: Men senwerk (herh.) NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Straatje om.„, kerstvakan tie-uitje voor kleuters die op weg zijn naar Sesam straat, met tekenfilmpjes 18.30 Sesamstraat, kleuterpro gramma 18.45 En Jeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 EEEen gat in de grens (slot), vijfdelige jeugdserie naar het gelijknamige boek van Guus Kuijer. Met o.a. Nicky Schuitemaker, Marcel Kunst en Daan Dillo IKON-KRO/RKK 19.37 Kenmerk, aktualiteitenru- briek NOS 20.00 Nieuwsspits. Actualiteiten voor de jeugd: Jouw draai aan de wereld, gepresen- teer door Frits Spits 20.20 Rok en Rol, satirisch-infor- matief programma gepre senteerd door Loes Luca 21.00 Panoramiek, achtergrond informatie bij actuele ont wikkelingen in de interna tionale politiek 21.30 Fidel, Che en Carlos, 20 jaar later. Documentaire over Ernesto Che Guevara, n.a.v. de moord op de Cu baanse revolutionair, nu twintig jaar geleden 22.30 Journaal 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden TELEAC 22.50 Chemie, moleculen op maat, voorlichtingspro gramma NOS 23.05-23.35 Studio Sport extra, met voor de laatste keer aandacht voor het WK schaken in Sevilla. Het commentaar is van Hans Böhm n zonder vrees, tekenfilm bij de Indianen, Oosten- ise documentaire luws in teletekst I Tak, kinderserie (herh.) kkis's clippies rookjestheater. De reizen- artiest ropese volksverhalen, serie (r volksvertellingen uit Euro- All.: Het zaad van de anzln. Italiaans volksverhaal kruisboog (The crossbow), Kleiige Amerikaans/Britse igdserle rond de legende n Wilhelm Teil. Afl.: De Moor ramme-overzicht Moss (14), 85-delige Bra- inse tv-serie. Met: Lucelia htos, Ruben de Falco, Mar- I Paulo e.a. iding door derdsn. Pro- de Socialistische broepvereniging 45 Nieuws en Coda: Blank p white l van Frederlk De- uitgevoerd door Luc vos, piano en Dochters (Sons and ighters), Australische tv-se- met Peter Phelps, Pat Mc- L~' I, Tom Richards e.a. iszzo: Hurdy Gurdy Dan- .Polka (Dances of the dolls). Sjotakovitsj, uitgevoerd het Qulntessens ensem- (herh.) Japanse tv-serle ramme-overzicht im, videospelletjes idsm: 'Wie met vuur Wt-\ over brandbestrlj- lg en -preventie Ju», praatprogramma waar van van Rompaey de media Prllcht. Gastvrouw: Jessie iCaluwé 00 In Terra Pex, oratorium 1 Frank Martin, uitgevoerd de solisten Lena Lootens, f»n de Vacencee, kinder- fiazine uba, nouba, tekenfilms N Bonheur (Cosby Show) jjrlkaanse comedyserie Mours. gevarieerd pro- paal •oir, regionaal journaal fck et Fiupke, tekenfilm Émsai hoin du réel, documentaire •maal »5 Cim 15 Clné-Club de Minuit Républiques So- i Légende de la de Souram (Le- la Suramskol Krepostl). ilsche speelfilm uit 1984 Serguei Paradjanov en Po Abachldze. Met o.a. f> Outchanechvlll, Zourab J «hidze en Lela Allbegachvili De laatste drie levensjaren van de Russische filmregisseur An- drej Tarkovski staan centraal in 'Ziele', op Duitsland 1 om 23.00 UUr. FOTO: ANP DUITSLAND 1 15.50 Tageeechau 16.00 Frauengeachichten, filmpor tret van Saliha Scheinhardt, een Turkse vrouw in Duitsland 16.45 Stadtrallye, eine Schnitzel- jagd für Fixe, kinderprogram- 17.45 Tagesachau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.24 Rosowaki, tv-serie. Afl.: Cana- le Grande 19.30 Diplomaten küaat man nicht, tv-serie. Afl.: In dlesem Auzug zum Schafótt? 19.57 Programma-overzicht 20.00 ITagesachau 20.15 Allea oder Nichta, spelpro- gramma met Max Schautzer 21.00 Report, actualiteitenrubriek 21.45 Flamingo Road, Amerikaanse misdaadserie met John Beek, Woody Brown. Howard Duff e.a. Afl.: In der Hitze des Sü- dens (2). Het is sheriff Semple gelukt Lane Ballou de stad uit te drijven. Maar zij keert vlak voor de bruiloft van Carlyle te rug. Sheriff Semple probeert haar voor een tweede keer uit de stad te krijgen, maar stuit op tegenstand 22.30 Tageathemen, actualiteiten 23.00 Ziele, documentaireserie. Aft.: Auf der Suche nach der verlo renen Zeit, film over de regis seur Andrej Tarkovsky - over zijn ballingschap en zijn dood 01.15 Tagesachau 01.20 Nachtgedanken beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kamff DUITSLAND 2 Haute Von Fröachen, Fraaka und VI- deo-Hexen, een internationale video-wedstrijd uitgeschreven door de ZDF Ls.m. het Goethe- Instituut en de Japanse staats- tv-omroep NHK voor Jonge filmers tot dertig jaar Heute Tele-llluatrierte, actualitei ten sport en amusement Schwarz auf Weiaa: Die Jagd nach Schlagzailan, quiz ge presenteerd door Dieter Tho mas Heek Programma-overzicht Hauta Die Reportage: Vsrmiaat, re portage over Jongeren die van huls weglopen 20.15 I Wenn die Abendglocken lauten, Duitse speelfilm uit 1951 van Alfred Braun. Met Willy Birgel. Maria Holst. Hans Hon e.a. Michael, een succes volle komponlst houdt nog al tijd van Rosemarie. zijn jeugd vriendinnetje. Maar haar vader heeft haar aan iemand anders uitgehuwelijkt 21.39 Mach mit - der Umwelt zulie- be, milieumagazine 21 45 Heute-Journal, actualiteiten 22.10 Das Kleine Fernsehtpiel: Mor- love, tv-film van Samir Met Michel Huttner. Anke Schu bert. Ev Aldendorff e.a. Detec tive Morlove krijgt van een charmante vrouw de opdracht een mysterieuze moord op te lossen. Het spoor leidt naar Marokko en vandaar naar Por- tofino, Moskou, London en tenslotte naar Zwitserland 23.20 Aspekte extra: Vom Selberer- tönen der tiefaten Einsamkeit, speciale aflevering van dit cul tureel magazine, waarin aan dacht voor Andrea Breth en acteurs bij het werk van Ayck- bourn 23.50 Die Strassen von San Fran cisco (The Streets of San Francisco). Amerikaanse poli tieserie met Karl Malden, Ri chard Hatch. Jessica Walter e.a. Afl.: Das Notsignal. Mag gie Jarrls vraagt Mike Stone om bescherming, daar ze zich bedreigt voelt. Als tegenpres tatie wil zij belangrijke Infor matie doorgeven. Ondanks de bescherming die zij krijgt lukt het haar vijanden haar toch te vinden 00.35 Heute DUITSLAND 3 den I Urmel aus dem Eis, poppen spel met de Augsburger Pup- penkiste. Afl.: Das Abenteuer Das Reich des Eiabaren - Die Arktis, natuurfilmserie van Hugh Miles en Mike Salisbury. Afl.: Das Festland i Eieenbahn auf aibirisch, re portage over de verlengde bouw van de Transsiberische spoorlijn, door de Oostduitsers Klaus Hiibert en Bernd Scha- riot I Die rota Zora und ihra Bande, tv-serie naar de gelijknamige roman van Kurt Held. Afl.: Die Burg der Uskoken Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Raamprogramma van de re gional e studio's Tagesachau i Impreasionen aua Warschau, documentaire van Rüdiger Hoffmann Rückblende. 'Vor 150 Jahren - Slssi von Österreich geboren', documentaire over de 150 jaar geleden geboren Keizerin van Oostenrijk Daa Gsschiift mit dem Mitleid Johann Sebastian Bach (1), tv-serle in vier delen van Klaus Eidam. Met Ulrich Thein, An- gelika Waller. Wolfgang Dehler e.a. (herh.) i LDer Mitternachtskrimi: Ea 1st soweit (3). misdaadserie van Francis Durbridge. Met Jürgen Goslar, Eva-lngeborg Scholz, Peter Pasetti e.a. (herh.) i Laatste nieuwe BBC 1 SKY CHANNEL 15.15 Holiday movie: The adventu res of the wilderniss family, Amerikaanse speelfilm uit 1975 van Stewart Raffill. Met Robert F. Logan. Susan Damante Shaw, Hollye Holmes e.a. 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane 18.00 Newsround, jeugdjournaal 18.10 The uphill ski club 18.35 Rolf Harris's cartoon time 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 fflNo place like home Christ mas-special, comedyserie. Afl.: Local hero 20.30 lEastEnders, familiefeuilleton met Bill Treacher. Wendy Ri chards. Susan Tully e.a. 21.00 'Alio 'alio Christmas '85, spe ciale (dubbele) kerstaflevering van deze comedyserie (herh.) 21.50 Points of view, kijkersreacties 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 Agatha Christie: Death on the Nile, Engelse speelfilm uit 1978 van John Guillermin. Met Peter Ustinov, Bette Davis, Da vid Niven e.a. 00.45 Weerbericht 16.00 Canada Calling, poppro- gramma van het Canadese muziekstation MuchMusie 16.30 UK Despatch, popprogram- 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 Batman, jeugdserie 18.30 Hogan's Heroes, comedyserie 18.57 Europees weerbericht 19.00 The Paul Hogan Show, come dyserie 19.30 The Invisible Man, avonturen- serie met o.a. David McCallum en Melinda Fee 20.25 A Country Practice, dramase rie programma 22.00 Nederlands voetbal, met Jan Rietman en Martin Tyler 23.00 US College Football 1987/88 00.00 Monsters of rock, hardrock- programma 01.02-01.05 Europees weerbericht SUPER CHANNEL BBC 2 16.40 Nieuws en weerbericht 16.50 EFred Astaire dances: Rober ta, Amerikaanse speelfilm uit 1935 van William A. Seiter. Met o.a. Fred Astaire. Ginger Rogers. Irene Dunne en Ran dolph Scott 18.30 Jack High 19.00 No limits, jongerenprogramma 20.00 Open to question, serie dis cussieprogramma's waarin jongeren vragen stellen aan een bekende persoon. Ditmaal Is dat ex-voorzitter van de raad van bestuur van de ko lenmijnen. Sir lan MacGregor. Hij wordt o.a. ondervraagd over zijn 'transfer-fooi' van an derhalf miljoen pond om Bri tish Steel te gaan leiden, zijn 'hypocrisie' om op 75-jarlge leeftijd nog te werken, zijn 'ab solute toewijding' om 'smerige karweitjes' voor politici op te knappen en zijn 'onredelijke' uitspraak dat werklozen bereid moeten zijn vijfhonderd kilo meter te reizen om aan werk te komen 20.40 Sounds of Christmas, kerstlie deren 21.30 Entertainment USA (slot), se rie programma's over amuse ment in Amerika. Afl. 8: Louisi ana. New Orleans 22.00 Moonlighting, Amerikaanse detectiveserie met Bruce Willis en Sybill Shepherd In de hoofdrollen. Afl.: It's a wonder ful job 22.50 Horowitz plays Mozart, docu mentaire over de plaatopname waarbij Vladimir Horowitz voor het eerst sinds 35 jaar samen speelde met een symfonie-or kest, het orkest van de Scala in Milaan o.l.v. Carlo Maria Gl- ulinl. Uitgevoerd wordt Mo- zarts Planoconcert no. 23 in A 23.40 The million dollar hi-jack (slot), tweedelige Duitse tv-film 01.10 EBarbara Stanwyck-cyclus: The file on Thelma Jordan, Amerikaanse speelfilm uit 1949 van Robert Slodmak. Met Bar bara Stanwyck. Wendell Co rey. Joan Tetzel e.a. 02.50 Weerbericht 16.00 Nino Firetto Totally Live, pop- programma 17.00 Formula One, popprogramma met John Leslie 18.00 Super Sonic, met Amanda Re- dington 19.00 ECharlie Chaplin, serie slap stickfilms 19.30 The Goodies, comedyserie 20.00 Laura Branigan, muziekspeclal 21.00 The Professionals, misdaad serie met o.a. Gordon Jack son, Martin Shaw en Lewis Collins. Afl.: Man without a past 22:00 Super Channel News 22.25 Europees weerbericht 22.30 Voetbaluitslagen 22.35 Super Sport 23.35 Europees weerbericht 23.40 EFeature Film: Flying Down to Rio, Amerikaanse speelfilm uit 1933 yan Thornton Free- land. Met o.a. Fred Astaire. Ginger Rogers en Dolores Del Rio MTV EUROPE 00.00-24.00 E Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt. Ray Cokes en Maiken Wexo. 16.30- 17.00 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladium In New York. 19.00- 20.00 The Show, poppro gramma met een gastpresen- tator. 23.00-23.30 Reverb (herh.) TV 5 La Part de I'autre, tv-film La Maison da TF1, knutselru- briek Rècrèation Des Chiffres et dot Lettres, spelprogramma Nieuwsoverzicht Bernard Lavilliers la villette, concert Crimes Passlonnels, tv-film TV 5 sports Journaal Jonas qui aura 25 ans en I'an 2000, Zwitsers/Franse speel film uit 1976 NEDERLAND 1 VOO 15.30 E Seabert 15.45 Da Gro te Meneer Kaktus Show 16.05 ii Als je begrijpt wat ik bedoel, tekenfilm NOS 17.30 7>6-Journaal NEDERLAND 2 BRT 1 15.00 Meester, hij begint weer 15.30 Kilimanjaro 15.55 Nils Holgeraaon, tekenfilmserie 16.20 Verhalen en le gendes 17.10-17.30 De avonturen van Teddy Ruxpin DUITSLAND 1 09.45-13.15 Ochtendprogramma 15.50 Tagesachau 16.00 ...wenn daa Planen aufhört 16.45 S Mil Hand- achu, Zylinder und Stock DUITSLAND 2 09.45-13.15 Zie Duitsland 1 14.25 Programma-overzicht 14.30 Where no vultures fly, speelfilm 16.00 Heute 16.04 Barbara greift an 16.35 Heidi 17.00 Heute 17.15 E Tele-llluatrierte BBC 1 07.35 The druggists dilemma 07.55 Weerbericht 08.00 Breakfast time 09.30 Going for gold 10.00 Nieuws 10.05 Neighbours 10.20 Children's BBC 11.55 Nieuws 12.00 The high chapparal 13.00 Nieuws 13.05 A song for Christmas 14.00 Journaal 14.30 Neighbours 14.50 Going for gold 15.15 Yogi's first Christmas, te kenfilm 16.50 Children's BBC BBC 2 13.10 E Tarzan's secret treasure, speelfilm 14.30 Admiral's Cup 15.00 Nieuwa 15.50 Holidays outings 16.05 Nieuws 16.10 Maaterclaaa Jacque line du Pré 16.40 Nieuwa 16.50 E Fred Astaire dances: The story of Vernon and Irene Castle, speelfilm SKY CHANNEL 07.30 DJ Kat Show 08.35 B Sky Trax 13.05 Another world 14.00 Aak Dr Ruth 14.30 Movie Time 15.00 Trans formers 15.30 Skippy 16.00 E Pop Formule 17.00 DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Nino Firetto 09.00 Sons A Daughters 09.25 Tekanfilms 10.25 Depeche Mods 11.25 Howard Jones 12.25 Echo the Bunnymen 13.30 Sons Daughters 14.00 Say Ah 14.30 Ambush at Masai Mara 15.00 Hippo 16.00 Nino Firetto 17.00 Formula One RADIO 1 teder heet uur Nieuws (NOS). 14.02 VOO: Nieuwsradio. 19.02 VPRO: De plantage. 21.02 EO: Samen zingen met Arie Pronk. 21.35 Metterdaad. 21.39 Hemelsbreed. 22.02 Begrijpt u wat u leest? 22.20 België totaal. 22.30 Als mensen veranderen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: Oe nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02-07.00 VARA's Ochtendhumeur RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.05 VPRO: Boeken. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Hellskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Kamermuziek voor mandoline. 20.00 Nieuws. 20.02 Advent In Hulst. 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Kamermuziek voor harp RADIO 5 18.10 NCRV: Llterama-Poëzle. 18.20 PP: Uitzending van de WD. 18.30 NOS: Taal en teken. 19.00 Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Moderne chemie. 21.00 Personal Computer II. 21.30 Structuur in Basic. 22.00 Geschiedenis en Instellingen van de VS. 22^0 Slapen kun je leren REGIONAAL Radio We»t: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconlnck. Omroep Rijnland: (Vla FM-frequentle 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op dinsdag 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00-23.00 Pop wetenswaardigheden/Open Podium. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT big band. 19.33 Voel je thuis, voor Grieken 20.03 Pandora 21.03 Jazz Middelhalm 22.05 't Chanson 23.10 Crooners en soft music 23.30-C2.00 Twee tot twee BRT 2 17.10 Het algemeen belang 18.00 Het orgeltje van yesterday 19.10 Rockgolf 22.05 Je weet het maar nooit 23.30-02.00 Twee tot twee BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Folkconcert. Hongaarse muziek 19.00Europalia Oostenrijk. 19.45Uit een verborgen kamer. 20J0Symphonie Orkest van de Ko ninklijke Munteschouwburg o.l.v. Frledrlch Cerha m.m.v. Heinz-Jürgen Demltz, bas. 22J0-23.45Vlaamse auteurs bewerkt voor radio. CHILDREN'S CH. MORGEN 06.00 Jack in the box 07.30 Storlea without word* 08.30 Roustabout 11.30 Jack In the box (herh.) 13.00- 16.00 Roustabout (herh.) RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Radio I woensdageditie. 13.08 TROS: TROS Aktua. 13.20 Het Journalistenforum. 144)5 Binnenlandse Zaken. 14.30 TROS Klantenservice. 16.05 EO: Tijdsein RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 094)3 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Hier en nu RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Music-time. 09.03 Muziek motief. 10.03 Expresso. 11.03 Country trail. 12.03 Praise. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 174)3 Ronflonflon. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium. 08.00 Nieuws. 084)2 Het levende Woord. 08.10 Platennieuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 104)0 Een pastoraal concert. 11.30 Kerstliederen. 12.00 750 Jaar muziekleven in Berlijn 12.10 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunchconcert. 14.00 Songs ol praise: Kerstliederen. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. 17.00 Jacco's keus RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS sportlef. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Taairevue. 10.00 TROS: TROS Postbus 270. 11.00 De duvel Is oud. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Wereldwijzer. 14.00 FEDUCO: Wijzer op 5. 15.00 Meer over minder. 16.00 TROS: TROS Schlagertestival. 17.00 TROS Huiswerklljn REGIONAAL Radio Weat: (vla FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 124)0-134)0 Lunchprogramma. Radio Rijnmond: 074)0 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchpro gramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 164)0-17.00 Rijnmond gelapt. BRT 1 08.20 Uit de band 11.30 Het vermoeden 13413 Tussendoor 14.03 Van Kattekwaad tot erger 164)5 Neem je tijd BRT 2 08.12 Servicetelefoon 10.03 Met de deur in huls 11.55 Mediatlps 12.00 Amusement en Informatie 13.10 Made In Germany 14.00 Dilemma 17.00 Focus BRT 3 10.00 Matinee 11.00 Sibelius 12.15 Tafelmuzlek 13.30 Werken van Donizetti 14.00 Nabucco, opera van Verdi. Koor en orkest van de Duitse opera van Berlijn o.l.v. Giusep pe Sinopoli 16.15 Namiddag bij BRT 3.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 13